PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Friday Night Lights 2x03 - "Are You Ready For Friday Night?"

alexdeli
20 Οκτωβρίου 2007, 12:34
http://img230.imageshack.us/img230/4816/fnlcopyvt2.png

Καθώς προετοιμάζονται για το πρώτο παιχνίδι της χρονιάς, οι Ντίλον Πάνθερς αντιμετωπίζουν δυσκολίες αφού ο Ματ και ο Σμας δυσκολεύονται να εφαρμόσουν τις τακτικές του κόουτς. Ο κόουτς Τέιλορ επισκέπτεται το Ντίλον, και επιβεβαιώνει την διαλυμένη ομάδα και τους παίκτες να έχουν χάσει το ομαδικό πνεύμα τους. Ο Ρίγγινς και ο Τζέισον παίρνουν κάποιες ασυνήθιστες αποφάσεις.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει SPOILERS για όσους δεν έχουν δει το επεισόδιο.
2. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται.
3. Οποιαδηποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
4. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
5. Αν κάποιος βρει πρώτος αγγλικούς υπότιτλους να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=10772).

H έκδοση που θα μεταφραστεί είναι η XOR.

alexdeli
20 Οκτωβρίου 2007, 15:46
Παρα πολυ καλο επεισοδειο. Επιτελους μας θυμισε γιατι μας αρεσει το FNL. Ειδαμε και αγωνα, οχι πολυ αλλα κατι ηταν κι αυτο. Ελπιζω να συνεχισει στον ιδιο ρυθμο η σειρα.

Y.Γ Ρε tony, ξεχασα να βαλω δημοσκοπηση. Χωσε μια ρε συ!:)

tonypapadovic
20 Οκτωβρίου 2007, 16:31
Αlex, το έκανα. Να ξέρεις ότι μπορείς και συ πατώντας Εργαλεία Θεμάτων->Προσθήκη Δημοσκόπησης ;)

Tigran
20 Οκτωβρίου 2007, 16:34
Κυκλοφόρησε και HR HDTV έκδοση αυτή την εβδομάδα
Friday.Night.Lights.S02E03.HR.HDTV.XVID-BAJSKORV

Arhok
20 Οκτωβρίου 2007, 17:22
epitelous.... kamia sxesi me ta proigoumena... ti mas enoiaze o fonos, ktl... epitelous football...

Largo
20 Οκτωβρίου 2007, 17:24
Σαφώς βελτιωμένο από τα προηγούμενα, με φουτμπολική δράση, με τον Μπάντυ να
πριονίζει την καρέκλα του Μακγκρέγκορ, δεν αγγίξαμε κορυφή ακόμα αλλά
νωρίς είναι ακόμα κάτσε, να μπούμε στα πλέι-οφς...

αυτή η Τζούλυ την ήθελε την σφαλιάρα της.....

Chrisb
20 Οκτωβρίου 2007, 20:11
Αναμφισβήτητα το καλύτερο επεισόδιο απο τα τρια πρώτα της 2ης σεζόν. Η σκηνή με τη Τσούλι και τη τη μάνα της πολύ δυνατή :worthy:
Ο Ριγγινς απλά θεικός, την έστειλε τη Λαϊλα :lol: :lol: :lol:
Ο κοουτς γυρνάει όπου να 'ναι :dance: και το ζευγαράκι Λάντρι - Tyra τα σπάει.
Ο Λάντρι φόραγε μπλουζάκι με ολοκληρώματα.... :shock: :lol:

Rorschach
21 Οκτωβρίου 2007, 23:17
Πολυ καλο επεισοδιο.

alexdeli
22 Οκτωβρίου 2007, 15:44
Σταλθηκαν και οι υποτιτλοι.:)

Rorschach
23 Οκτωβρίου 2007, 00:14
stin XOR exei sto telos preview gia to epomeno epeisodio?

violete
23 Οκτωβρίου 2007, 00:22
Βρε παιδιά, τόσο καλό σας φάνηκε;Μέτριο ψήφισα...Γενικά καμία σχέση με προηγούμενη σαιζόν.Το ότι μας βγήκε η Τάιρα πιο ηθική και συναισθηματική από τις υπόλοιπες, αυτό τι σας λέει;;;:confused:

alexdeli
23 Οκτωβρίου 2007, 00:30
Ρε violete, μπας και τα παιξες απο την κουπα του Kimi?!:P Eμενα μου φανηκε οπως ηταν το στυλ της 1 σαιζον. Ειδαμε και αγωνα και δραμα. Εμενα μ'αρεσε πολυ γενικα. Πολυ καλυτερο απο τα προηγουμενα 2 επεισοδεια.

edit: Ror, οχι.

Ronaldinho092
23 Οκτωβρίου 2007, 01:14
Εγώ μάλλον συμφωνώ και με τους 2 σας.:P
Σίγουρα η φετινή σεζόν είναι σαφώς χειρότερη από την προηγούμενη και υστερεί σε πολλούς σημαντικούς τομείς. Για μένα έχει χάσει την μαγεία εκείνη που με έκανε να συγκινούμαι κάθε φορά, τόσο σε θέμα πλοκής όσο και ανάλυσης των χαρακτήρων. Πέρισυ κάθε σκηνή ήταν καλύτερη από την προηγούμενη, φέτος νιώθω λες και μας έχουν προιδεάσει ήδη για τα επόμενα 10 επεισόδια...Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο επιχειρούν να αλλάξουν την πετυχημένη συνταγή της πρώτης σεζόν. Η σειρά ήταν τόσο καλή που μια απλή συντήρηση να έκαναν θα μιλούσαμε για μια από τις καλύτερες (και) φετινές σειρές.
Ωστόσο πρέπει να παραδεχτούμε ότι το 3ο επεισόδιο ήταν σαφώς καλύτερο από τα προηγούμενα δυο και επίσης θεωρώ, ακόμη και έτσι, την σειρά αυτή πολύ καλύτερη από τις περισσότερες που παίζονται αυτή την εποχή.
Όσο ζω ελπίζω λοιπόν. :)

Rorschach
23 Οκτωβρίου 2007, 18:34
stin 720p eixe ena mikro preview tou epomenouedeixne ton patera tou Landry na leei oti vrikan ena ptwma kai ton coach Taylor na malwnei me ton Buddy epeidi telika emeine xwris douleia

satikin
24 Οκτωβρίου 2007, 10:04
Καλημερα
ειμαι νέος στην παρέα του FNL
μεσα σε τρεις μερες ειδα ολο το season 1
πολύ καλη δουλεια των παιδιων που μεταφραζουν
περιμενουμε ελληνικους υποτιτλους για το 2χ03

Φιλικα
Νικητας

koudoulis
25 Οκτωβρίου 2007, 02:05
Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο επιχειρούν να αλλάξουν την πετυχημένη συνταγή της πρώτης σεζόν. Η σειρά ήταν τόσο καλή που μια απλή συντήρηση να έκαναν θα μιλούσαμε για μια από τις καλύτερες (και) φετινές σειρές.

βασικά το FNL δεν είχε καθόλου καλές θεαματικότητες πέρσι. για κόψιμο πήγαινε αλλά πήρε κάποιες καλές κριτικές και υποψηφιότητες για βραβεία. φέτος προσπαθούν να βρουν κάποιο τρόπο να ανέβουν και για αυτό τα επεισόδια μέχρι τώρα μοιάζουν με one tree hill :thumbdown. έχει γίνει με πολλές σειρές αυτό στο παρελθόν.

Ronaldinho092
25 Οκτωβρίου 2007, 16:29
Συμφωνώ ότι μοιάζει με One Tree Hill αλλά διαφωνώ με το θέμα της περισινής σεζόν. Εξάλλου μια σειρά που ο κόσμος θεωρεί εξαιρετική και επιτυχημένη δεν συμβαδίζει πάντα με τα νούμερα των τηλεθεάσεων (ειδικά των αμερικάνων) αλλα ούτε και με τις υποψηφιότητες (ειδικά των αμερικάνων).
Έτσι κι αλλιώς όμως ανεξάρτητα με όλα αυτά στα δικά μου μάτια ήταν όλα ιδανικά πέρισι ενώ φέτος όπως σωστά επισημαίνεις η σειρά έχει αλλάξει χαρακτήρα. Είδωμεν...

koudoulis
25 Οκτωβρίου 2007, 17:57
δεν νομίζω να είπε κανείς ότι η περσινη σεζόν δεν ήταν καλή επειδή δεν έκανε καλά νούμερα, οπότε δεν καταλαβαίνω που διαφωνείς. σε όλους μας άρεσε η 1η σεζόν αλλιώς δε θα μασταν εδώ

satikin
25 Οκτωβρίου 2007, 19:00
Εγω θα γινω κουραστικος αλλα θα ξαναζητησω τους υποτιτλους για το 2Χ03

tonypapadovic
25 Οκτωβρίου 2007, 19:34
Οκ.
Ιnfraction given.

satikin
27 Οκτωβρίου 2007, 02:00
Οκ.
Ιnfraction given.

sorry didn't knew it

brgds
nikitas

savvas999
3 Νοεμβρίου 2007, 15:41
πάρα πολύ καλό το επεισόδιο και με διαφορά το καλύτερο της 2ης σαιζόν.

tonypapadovic
3 Νοεμβρίου 2007, 18:29
Εγώ ρε παιδιά δεν ασπάζομαι σε γενικές γραμμές τις κρίσεις σας για τα τρία πρώτα επεισόδια.
Νομίζω πως ήταν όλα καλά εώς πολύ καλά με αποκορύφωμα αυτό.
Όλα τα επεισόδια είχαν τα στοιχεία που έκαναν την πρώτη σεζόν να ξεχωρίζει (εκτός από το football, κάτι που και πέρυσι (δεν) βλέπαμε κάποια επεισόδια), συναίσθημα, δράμα, εντάσεις, κ.λπ.
Πολύ καλό και από εμένα.
Παιδιά λίγο υπομονή με τους υπότιτλους υπάρχουν καθαρά τεχνικές δυσκολίες, αλλά δεν θα αργήσουν.

spyros13 gwf
22 Δεκεμβρίου 2007, 17:23
Πολυ καλο επεισοδιο, το καλυτερο απο τα 3 που εχω δει.

panoslost
28 Δεκεμβρίου 2007, 08:24
άριστο το επειδόδειο κατ΄εμέ!!γενικά μου αρέδει πολύ η 2η σεζόν ως τώρα!!

sofia24
17 Ιανουαρίου 2008, 00:54
Ok πολύ καλό για μένα και το τέλος με ικανοποίησαι ιδιαίτερα.
Ευχαριστήθηκα στην σκηνή που έφαγε σφαλιάρα η Τζούλι (και άλλες ήθελε).

gato
9 Αυγούστου 2010, 14:47
ρε παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει βήμα-βήμα πού θα πάω για να δω την σειρά?? Την παρακολουθούσα από το alter αλλά από ό,τι φαίνεται την έκοψαν.

blackys88b
19 Μαρτίου 2014, 07:10
καλο το επεισοδιο για τρεις λογους...μου αρεσει το Ταιρα - Λαντρι..κυριως οταν δεν παιζει ο φονος, το χαστουκι στον αγαπημενο μου περσινο χαρακτηρα που δεν ξερω τι σκ@τ@ της εχουν κανει, και ειδαμε και λιγο ποδοσφαιρο...

Hrisa76
24 Μαρτίου 2014, 19:09
Τρία πράγματα μόνο:
1. Ν' αγιάσει το χέρι σου.
2. Τζούλι και Λαιλα ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ
3. Σμας ΟΥΣΤ. (εγώ φταίω που είπα και καλά λόγια για σένα στο τέλος της πρώτης σεζόν. ΒΛακάκο.)
οκ κι ένα τεταρτο σαν μπονους. Ματ, σ αγαπώ.

smile88
25 Ιανουαρίου 2015, 22:41
Ηταν πολυ καλο απο τα προηγουμενα δυο, αλλα και παλι, εχω ακομα την αισθηση οτι το γυρισαν σε υπερβολικη teen σειρα...
Το Λαντρι-Ταιρα δε μου αρεσει απο την πρωτη στιγμη και δε θελω να τους τρωμε στην μαπα! :( Και δεν εχω καταλαβει γιατι πηραν τον Λαντρι στην ομαδα, δε μου γεμιζει το ματι! :p
Η Τζουλι εχει γινει αλλος ανθρωπος γιατι...; Ο Ματ ειναι τελειοοοοοοος, δεν το βλεπεις, βρε κοπελα μου; Και δε θελω να τα μπλεξει ο Ματ με την νοσοκομα...
Αναμενομενη η επιστροφη του Ερικ, και πολυ εκατσε στο Ωστιν! :p
Ο Τζεησον που παει, να κανει παρανομη εγχειρηση;;;;; Κατι θα παθει, το αισθανομαι...
Ο Σμας με εκνευριζει απο περσι, φετος εχει γινει χειροτερος...

enlightened_black_gnosis
26 Ιανουαρίου 2015, 00:09
smile88, πολύ μου αρέσει που έχεις να πει κάτι για όλους τους χαρακτήρες της σειράς. It's all about the characters. :)

O Λάντρι αν θυμάμαι καλά είχε πρωτομπει στην ομάδα για να εντυπωσιάσει τον πατέρα του.

Αργά τα βλέπεις όμως και ανησυχώ, θα έπρεπε να είχες μπει ήδη σε binge mode. :P Βέβαια, το καταλαβαίνω γιατί δεν είναι και απ' τα ατού της σειράς η δεύτερη σεζόν.

Ένιγουέι, καλή συνέχεια. Texas for ever! :)

smile88
26 Ιανουαρίου 2015, 21:01
O Λάντρι αν θυμάμαι καλά είχε πρωτομπει στην ομάδα για να εντυπωσιάσει τον πατέρα του.

Αργά τα βλέπεις όμως και ανησυχώ, θα έπρεπε να είχες μπει ήδη σε binge mode. :P Βέβαια, το καταλαβαίνω γιατί δεν είναι και απ' τα ατού της σειράς η δεύτερη σεζόν.

Δεν το ειχα καταλαβει αυτο με τον Λαντρι, αλλα τωρα που το λες, σα να εχεις δικιο!
Δεν ειχα και πολυ χρονο τις τελευταιες βδομαδες, μου προκυψαν τρεξιματα, τωρα θα επιστρεψω για τα καλα! Η δευτερη σαιζον ως τωρα δεν ειναι κακια, αλλα διαφορετικη, μου φαινεται σα να προσπαθει να στοχευσει σε διαφορετικο και πιο teen κοινο...

Marcheline
6 Φεβρουαρίου 2015, 00:28
Πολύ καλό το τρίτο! Επιτέλους δρομολογείται και η επάνοδος του κόουτς. Πολύ άργησε.

Η Τζούλι γίνεται κάθε επεισόδιο και εκνευριστικότερη. Πολύ χάρηκα το σφαλιαρίδι που έφαγε.

Η Λάιλα γιατί τέτοια χαζομάρα μου λέτε? Ας την κάνανε λίγο πιο νορμάλ, δεν θα έβλαπτε.

Ματ και Τιμ αγαπώ γενικά, είναι οι αγαπημένοι μου. Θέλω ο Ματ να κάνει κάτι με τη νοσοκόμα, την συμπαθώ πολύ. Επίσης χάρηκα τις φάπες που έριξε στον πάντα αντιπαθέστατο Σμας και θέλω να του ρίξει κι άλλες!
Για τον Τιμ δεν κατάλαβα αν όντως τα εννοούσε αυτά που έλεγε. Τον άγγιξε ο λόγος του Θεού για περίπου ένα λεπτό, γιατί μετά το έριξε πάλι στα μπυρόνια. Πότε θα σταματήσει να αυτοκαταστρέφεται αυτό το αγόρι?