PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Friday Night Lights 2x05 - "Let's Get It On"

alexdeli
3 Νοεμβρίου 2007, 13:43
http://www.greektvsubs.gr/images/icons/icon1.gif FNL 2x05 - Let's Get It On

http://img230.imageshack.us/img230/4816/fnlcopyvt2.png

Το επεισόδειο ξεκινάει και τελειώνει με τις επιθυμίες του κόουτς Τέιλορ. Εν τω μεταξύ, ο Τζέισον, ο Τιμ και η Λάιλα αντιμετωπίζουν τα παρακλάδια ενός πιθανού θανάτου, ο Λάντρυ θριαμβεύει στο γήπεδο, η Τάιρα "ραγίζει" τη καρδιά του Λάντρυ, και τελικά "ραγίζει" και την ίδια της τη καρδιά.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει SPOILERS για όσους δεν έχουν δει το επεισόδιο.
2. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται.
3. Οποιαδηποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
4. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
5. Αν κάποιος βρει πρώτος αγγλικούς υπότιτλους να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=10772).

Η έκδοση που θα μεταφραστεί είναι η NoTV.

alexdeli
4 Νοεμβρίου 2007, 13:10
Kαταπληκτικο επεισοδειο. Αριστο για μενα. Η σειρα κυμαινεται σε πολυ υψηλα επιπεδα και στη 2 σαιζον.

[Αlex πρόβλεψη: Το βρωμοθηλυκο η Τζουλι θα παρακαλαει τον Ματ να "get back together".

Alex επιθυμία: Ο Ματ να την γραψει και να παει με την νοσοκομα.]

Ειμαστε σε καλο δρομο!!

Rorschach
5 Νοεμβρίου 2007, 20:08
Aριστο επεισοδιο σε ολους τους τομεις.
Lyla: Παω να προσευχηθω, μηπως ξερετε κανενα sex shop εδω γυρω;

crueljay
5 Νοεμβρίου 2007, 22:22
Πολύ καλό το επεισόδιο.
Αυτό που αναρωτιέμαι είναι το τι απίστευτο θα σκαρφιστούν οι σεναριογράφοι ώστε να ξαναπερπατήσει ο Jason (γιατί προς τα κεί το κόβω να πηγαίνει η δουλειά). Ελπίζω να μην φωνάζω "ΕΛΕΟΣ"

SDRyche
6 Νοεμβρίου 2007, 04:05
Πάρα πολύ καλό το επεισόδιο!!! Έχει κάτι το εθιστικό η σειρά, που χωρίς να έχω την τρελή αγωνία θέλω να δω το επόμενο επεισόδιο στα καπάκια.. Άντε τώρα να περιμένω μέχρι το καινούριο..:*(
Ααα ρε καημένε Λάντρι τι σου΄μελλε να πάθεις.. Κρίμα τα παιδιά. Άντε να δουμε πότε θα στεριώσουν!!! Και η εξέλιξη Ματ-Τζούλι είναι πολύ καλή! Όπως επιθυμεί και ο alexdeli (μαζί κι εγώ) η νοσοκόμα μας λείπει για να συμπληρωθεί η εξίσωση..;)

koudoulis
6 Νοεμβρίου 2007, 19:48
o Jason δε θα περπατήσει γιατί είναι politically incorrect και το FNL δεν είναι σαπουνόπερα. (ελπίζω)

crueljay
7 Νοεμβρίου 2007, 10:48
o Jason δε θα περπατήσει γιατί είναι politically incorrect και το FNL δεν είναι σαπουνόπερα. (ελπίζω)

και εγώ το ελπίζω φίλε αλλά δέν το νομίζω, γιατί έχω δεί μέχρι τώρα όλα τα κλισέ μαζεμένα σε μια τηλεοπτική σειρά.

alexdeli
9 Νοεμβρίου 2007, 15:07
Eστειλα και τους υποτιτλους. Σορρυ για την καθυστερηση παιδια.

Y.Γ nieros, θελεις να μου πεις γιατι ψηφισες 'Σκετη απογοητευση' ? Τι δεν σου αρεσε?

savvas999
9 Νοεμβρίου 2007, 19:43
ευχαριστούμε για τους υπότιτλους φίλε alex!

Το επεισόδιο ήταν άψογο! Το καλύτερο της 2ης σαιζόν!!!
υγ. ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΤ!!! ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ :D

alexdeli
9 Νοεμβρίου 2007, 21:14
Το επεισόδιο ήταν άψογο! Το καλύτερο της 2ης σαιζόν!!!
υγ. ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΤ!!! ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ :D

Για μενα ηταν απο τα καλυτερα επεισοδεια το συγκεκριμενο. Πολυ γελιο οι ατακες του Ματ με τον Σμας και τον κοουτς και την ωρα του αγωνα προς τον Λαντρυ..

Λαντρυ: Μπαίνω στον αγώνα.
Mατ: Πότε?
Λαν: Τώρα.
Ματ: Aφού δεν έχει τελειώσει το παιχνίδι.
:rotfl::rotfl:

Τεσπα, ειχε και αγωνα, ειχε και εξελιξεις με την Τάιρα. Γενικα, κορυφαιο επεισοδειο.

Υ.Γ Α ρε Τζουλι..:(

savvas999
9 Νοεμβρίου 2007, 22:56
Λαντρυ: Μπαίνω στον αγώνα.
Mατ: Πότε?
Λαν: Τώρα.
Ματ: Aφού δεν έχει τελειώσει το παιχνίδι.
:rotfl::rotfl:

Αχαχαχα κορυφαία ατάκα :grin:

Υ.Γ Α ρε Τζουλι..:(

τι? μην μου πεις οτι την λυπάσαι τώρα? :innocent:

---------------------------------------------

Α ξέχασα να σημείωσω κάτι!

"Εverything Happens For A Reason"
"Win Together Or Lose Alone"

Πολύ lostατάκες ακούσαμε σήμερα :)

tonypapadovic
14 Νοεμβρίου 2007, 18:40
Καλό ψήφισα αν και μάλλον το αδικώ ολίγον.
Δεν σημαίνει φυσικα΄αυτό ότι δεν μου άρεσε!

Συγχαρητήρια για τους υπότιτλους alex!

ScottAndJean
21 Νοεμβρίου 2007, 14:10
Πολύ ωραίο επεισόδιο! Χθες ξεκίνησα την 2η σεζόν και μόλις τελείωσα το 2χ05.
Η σειρά έχει καταφέρει να κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον και ελπίζω να συνεχίσει έτσι!
Ευχαριστούμε όλους για τους υπότιτλους.

sheppard
7 Δεκεμβρίου 2007, 14:12
Lyla: Παω να προσευχηθω, μηπως ξερετε κανενα sex shop εδω γυρω;

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Δεν την παλεύει η τύπισσα με τίποτα, λέμε έτσι?

panoslost
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:52
καταπληκτικό επεισόδειο και ίως το καλύτερο από τα 5 που έχω δει!!!Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον Ματ!!! :) :)
έχει στηθεί τρελό ερωτικό τρίγωνο στα σύνορα ΗΠΑ-Μεξικό :lol: :lol: :lol:
κρίμα για τον Λάντρυ, του βγήκε ξινή η χαρά από την καλή του εμφάνιση στον αγώνα!αλλά με τέτοια γυναίκα νπου έμπλεξε, καλά να πάθει!! :yes: :yes: :yes:

alexdeli
30 Δεκεμβρίου 2007, 19:56
Σου 'πα Πανο πως το 5 θα ήταν το καλύτερο. Χαίρομαι που σ'αρέσει τόσο πολύ και η 2 σαιζόν.:)

sofia24
20 Ιανουαρίου 2008, 01:05
Μακράν το καλύτερο επεισόδιο γι'αυτήν τη σαιζόν!!:yahoo::yahoo::yahoo:
Ο αγώνας ήταν πολύ συναρπαστικός!:respect: στον Ματ γιατί επιτέλους τα είπε έξω απ'τα δόντια στην Τζούλι να μάθει!:haha::haha:
Ωραίο τριο πάντως Τιμ-Λάιλα-Τζέισον :P:P:P

careless
20 Ιανουαρίου 2008, 01:57
Μακράν το καλύτερο επεισόδιο γι'αυτήν τη σαιζόν!!:yahoo::yahoo::yahoo:
Ο αγώνας ήταν πολύ συναρπαστικός!:respect: στον Ματ γιατί επιτέλους τα είπε έξω απ'τα δόντια στην Τζούλι να μάθει!:haha::haha:
Ωραίο τριο πάντως Τιμ-Λάιλα-Τζέισον :P:P:P

μόλις το είδα και συμφωνώ :thumbsup1

Chrisb
5 Ιουλίου 2008, 02:15
Καλό επεισόδιο, είδα ξανά FNL μετά από μια παυση 6 μηνών σχεδόν και πολύ το ευχαριστήθηκα! :grin:

Tον Λαντρυ δεν τον είχα για τοσο παιχταρά! :lol:

Kαι η Ταϊρα αφού δείχνει να τον γουστάρει, δεν έπρεπε να το κανει αυτό! :(

Πολύ σωστός ο Ματ με τη Τζούλι :thumbsup1

Θέλω να δω στα επόμενα πως θα εξελιχθεί το στορυ του Jason αλλά και τι θα γίνει με τον Λαντρι... Απο δω το πάνε, από κει το πάνε, πρωταγωνιστή θα τον κάνουν!

Rafael23
25 Φεβρουαρίου 2012, 21:40
Άντε ρε Ματ αγόρι μου, επιτέλους έβαλες μυαλό! Όσο ωραίο ήταν το ζευγαράκι στον 1ο κύκλο, τόσο αγνώριστη έχει γίνει η Τζούλι στον 2ο.
Άριστο φυσικά το επεισόδιο και με πολύ αγώνα.
Λογικός ο χωρισμός Τάιρα-Λάντρι, αλλά όχι και "πήγαινε να κοιταχτείς στον καθρέφτη" ρε φίλε.
P.S. "Πάω να προσευχηθώ!" Χαχα, τι είπε ρε η κοπέλα.

t0ny3
14 Φεβρουαρίου 2013, 03:25
Μετα τα αρχικα λιγο μεταβατικα επεισοδια με τις αλλαγες σε σχεση με την 1η σεζον, τα πραγματα αρχιζουν να μπαινουν σε μια σειρα. Το καλυτερο επεισοδιο της σεζον σε καθε μετωπο.

Πλακα εχει ο Λαντρι και μου αρεσει που εχει σημαντικοτερο ρολο στη 2η σεζον. Μι ενσταση εχω ομως, πως γινεται να το εχουν παρει τοσο χαλαρα με τον νεκρο η Ταιρα και ο Λαντρι; Νταξει στην αρχη ταραχτηκαν, αλλα πλεον το εχουν ψηλοξεπερασει, weird.

Θεαρα η Λαιλα και με την ατακα παω να προσευχηθω πεθανα στα γελια. Α επισης σαν πολυ γρηγορα δεν βγηκε απο τη θαλασσα ο Τζεισον και ξαφνικα η στερια ηταν πολυ κοντα.

Υ.Γ. Ποσες ανατροπες στο τελευταια δευτερολεπτο εχουν κανει οι Πανθερς; :p

blackys88b
21 Μαρτίου 2014, 14:12
το καλυτερο της σεζον μεχρι τωρα...ειχε μπολικο ποδοσφαιρο...λογικες εξηγησεις και τον Ματ να κανει αυτο που επρεπε...οσο και να συμπαθουσα την Τζουλι στη πρωτη σεζον αυτο το φτυσιμο της αξιζε.!!

Hrisa76
24 Μαρτίου 2014, 20:39
Στριτ είσαι ηλίθιος. Λάιλα η καλή χριστιανή, σχεδόν σάντουιτς ανάμεσα στους δύο κολλητούς. και I got to go pray. PRAY!!!! Και έχει και στο περίμενε και τον πρώην κατάδικο. Εντάξει, πάλι καλά που δεν το έβλεπα τότε γιατί θα έριχνα πολύ βρισίδι.
Στεναχωρήθηκα για τον Λαντρι με την Ταιρα.
ΜΠΡΑΒΟ, ρε Ματ. Είπες μεγάλες αλήθειες και στον κοουτς (και είχε δίκιο) και στον βλάκα τον Σμας και στην Τσούλι.

Λάιλα, μάνα της Λάιλα και Τζούλι ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ. (νομίζω θα το κάνω υπογραφή)

smile88
29 Ιανουαρίου 2015, 18:15
Πολυ καλο επεισοδιο κι αυτο!
Το Λαντρι και Ταιρα δε μου αρεσει, οπως εχω ξαναπει, και χαρηκα που τον χωρισε η Ταιρα, αλλα οχι κι ετσι!
Πολυ χαρηκα αυτα που ειπε ο Ματ στην Τζουλι! Αλλα δε θελω να παιχτει φαση μεταξυ Ματ και νοσοκομας... (η νοσοκομα γιατι παει κι αυτη στους αγωνες; πφ...) Γενικα ο Ματ ηταν ολα τα λεφτα στο επεισοδιο! :inlove:
Ειχε πολλη φαση που ο Ερικ προσπαθουσε να βρει τροπους να χαλαρωσει η Ταμμυ και να το κανουν! :p
Χαχαχαχαχαχα, η Λαιλα δεν υπαρχει, εκει που τους φιλησε και τους δυο, αναρωτηθηκα αν θα παιχτει τριο και θα κλαιγεται μετα η Λαιλα, πεταει η Λαιλα το θεϊκο "παω να προσευχηθω" κι εμειναν οι αλλοι με την ορεξη! :p Παντως, παλι καλα που δε θα κανει την εγχειρηση ο Τζεησον!

Λάιλα, μάνα της Λάιλα και Τζούλι ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ. (νομίζω θα το κάνω υπογραφή)

Η μανα της Λαιλα γιατι;;; :???: Τι εκανε;