PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Friday Night Lights 2x07 - "Pantherama"

Tigran
17 Νοεμβρίου 2007, 05:25
http://img230.imageshack.us/img230/4816/fnlcopyvt2.png

Τίτλος Επεισοδίου: "Pantherama"
Αριθμός Επεισοδίου: 29
Πρώτη Προβολή: 16/11/08
Κανάλι: NBC

Διάφοροι σκάουτερ του κολεγιακού ποδοσφαίρου πλησιάζουν τον Σμάς, και εκείνος πρέπει να πάρει μια σημαντική απόφαση.
Ο προπονητής Τέιλορ, έχει ήδη στο μυαλό του έναν ταλαντούχο αναπληρωτή.

Η Τάμι αναθέτει στις Τάιρα και Λάιλα, την διοργάνωση του φετινού "Πανθήραμα".

Ο Ματ ζει ονειρικές στιγμές με την προσωπική του τσιρλίντερ, αλλά κάτι παίζει στον ορίζοντα με την οικιακή νοσοκόμα.
Η Τζούλυ έχει φρικάρει από τη ζήλεια της.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει SPOILERS για όσους δεν έχουν δει το επεισόδιο.
2. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται.
3. Οποιαδηποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
4. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
5. Αν κάποιος βρει πρώτος αγγλικούς υπότιτλους να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=10772).

Ο alexdeli δεν μπορούσε να ανοίξει το θέμα σήμερα και έτσι μου ζήτησε να το αναλάβω.

Rorschach
17 Νοεμβρίου 2007, 05:30
Sto tv.com leei "Julie turns her jealousy into a twisted relationship. "
Καταλαβα. Η Τσουλι παλι ψαχνει τον επιβητορα της.
Τιγκραν μη ξεχασεις, την δημοσκοπηση ονομαστικη.

Tigran
17 Νοεμβρίου 2007, 05:35
Ονομαστική την βάζετε πλέον;

Rorschach
17 Νοεμβρίου 2007, 05:37
Επειδη υπαρχουν ατομα που συστηματικα θαβουν χωρις να βλεπουν τη σειρα ειναι καλυτερη η ονομαστικη...

Tigran
17 Νοεμβρίου 2007, 05:40
Εν μέρη έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά από την άλλη ο καθένας διατηρεί το δικαίωμα να κρατάει την ψήφο του μυστική. Δε χρειάζεται εξαιτίας κάποιων ανεγκέφαλων να αλλάξουμε το σύστημα με το οποίο δουλεύουμε τόσο καιρό.

Υ.Γ. Το αφήνω έτσι προς το παρόν και όταν το δει κάποιος Mod/Smod και πιστεύει οτι πρέπει να αλλαχτεί, ας το κάνει. Μην πάρω πρωτοβουλία και στο τέλος με κράζουν μερικοί που την έκανα φανερή τη ψηφοφορία.

Rorschach
17 Νοεμβρίου 2007, 06:50
Kυκλοφορησε LOL.

Απλα καλο.

tonypapadovic
17 Νοεμβρίου 2007, 13:28
Απ'ότι είδα δεν την έκανες ονομαστική Tigran. Δυστυχώς δεν γίνεται να αλλαχτεί.
Εγώ πάντα ονομαστικές βάζω πάντως. Ror, αφού ξέρουμε ποιοι θα ψηφίσουν απογοήτευση.

Arhok
19 Νοεμβρίου 2007, 08:29
allo 1 epeisodio a8lio... pali oute agwnas.. kainourios erwtas gia tin tzouli.... tpt simantiko.. ante na doume pou 8a paei....

alexdeli
19 Νοεμβρίου 2007, 15:54
Καλουτσικο το επεισοδειο, τιποτα το εξαιρετικο ομως.

allo 1 epeisodio a8lio... pali oute agwnas.. kainourios erwtas gia tin tzouli.... tpt simantiko.. ante na doume pou 8a paei....

Γιατι ποιο αλλο ηταν αθλιο?

costas_paok
19 Νοεμβρίου 2007, 16:22
a re matt, a re matt.......... sfazontai kopelies stin podia sou...........

alexdeli
20 Νοεμβρίου 2007, 14:15
Μπορει να καταλαβει κανεις τι λεει η Ταμι στο λεπτο 19.08-19.11 ? Λεει μια λεξη αρκετες φορες, την επαναλαμβανει και ο Τιμ, αλλα δεν την εχουν μεταφρασει και εγω δεν μπορω καταλαβω τι λενε. Οποιος βρει τη λεξη ή το νοημα της προτασης, ας το γραψει.

Theodor@
20 Νοεμβρίου 2007, 14:20
Egw tha prospathoysa alla den exw pia to episodio...
Hthela na sas pw pos ayti thn ebdomada den exei FNL...:mad:

crueljay
20 Νοεμβρίου 2007, 14:39
edit: solved

Arhok
20 Νοεμβρίου 2007, 18:51
alex ama diavaseis proigoumena post mou exw grapsei pws exw brei kai alla a8lia...
eidika ta prwta epeisodia tou 2ou kyklou... fainetai pws i seira exei psiloallaxei.. deixnei poly parapanw proswpiki zwi kai ginontai kapoia pragmata poly akraia (apopsi mou) opws p.x i laila na aspazetai ton 8eo enw exei pidixtei me 2 kalous filous k.a.... den mou aresei ayto... elpizw sti synexeia na to gyrisoun pali pros to football giati gia ayto eblepa ti seira.....

alexdeli
20 Νοεμβρίου 2007, 21:37
Ρε Arhok, μονο στην αρχη της 2 σαιζον ηταν λιγο διαφορετικα τα επεισοδεια, και σε καμια περιπτωση αθλια, για μενα παντα. Μετα το δευτερο ειδικα, ηταν παρα πολυ καλα, και κορυφωθηκε στο 6 που ηταν εξαιρετικοτατο. Βλεπω οτι και στο 6 ψηφισες 'δεν μου αρεσε'. Ε τοτε οι απαιτησεις σου ειναι παρα πολυ υψηλες.
Το 7 δεν ηταν τοσο καλο οντως, αλλα οχι και το 6.

Υ.Γ Γεια σου ρε nieros.

Arhok
20 Νοεμβρίου 2007, 22:45
diafwneia apopsewn na ypo8esw :)

alexdeli
30 Νοεμβρίου 2007, 19:52
Σταλθηκαν και οι υποτιτλοι.

tonypapadovic
1 Δεκεμβρίου 2007, 17:12
Ευχαριστούμε για τους υπότιτλους Alex, εξαιρετική δουλειά.

Όσον αφορά το επεισόδιο, άλλο ένα καλό επεισόδιο Friday Night Lights.

dimath
2 Δεκεμβρίου 2007, 02:35
Το είδα και εγώ τώρα το επεισόδιο. Θα το χαρακτήριζα μέτριο. Πέρασαν σχετικά ευχάριστα τα 45 λεπτά, αλλά χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Τι είναι αυτή η Julie ρε παιδιά, μπαίνει στην αίθουσα και κλαίγεται γιατί δεν την θέλει ο Matt, χωρίς να αναφέρει πουθενά ότι αυτή τον παράτησε πρώτη για τον αξύριστο! Και πέραν αυτού, σε 5 λεπτά φτιάχνει κατάσταση με τον καθηγητή! Τι να πω... Γυναίκες...

Και αυτός ο Matt... εκεί που δεν μπορούσε να σταυρώσει ούτε θηλυκό κουνάβι, στέλνει την Julie, τα φτιάχνει με την άλλη και τώρα ψήνει κατάσταση και με την Carlotta. Ο γ@μι@ς της γειτονιάς έχει γίνει. Καλή φάση... 8)

Thanks alex για τους υπότιτλους! Όπως πάντα άψογοι! :thumbsup1

savvas999
2 Δεκεμβρίου 2007, 13:14
καλό το επεισόδιο αλλά οι σκηνές που με χάλασαν εντελώς είναι αυτές που είπε ο dimanth πιο πάνω:
"Τι είναι αυτή η Julie ρε παιδιά, μπαίνει στην αίθουσα και κλαίγεται γιατί δεν την θέλει ο Matt, χωρίς να αναφέρει πουθενά ότι αυτή τον παράτησε πρώτη για τον αξύριστο! Και πέραν αυτού, σε 5 λεπτά φτιάχνει κατάσταση με τον καθηγητή! Τι να πω... Γυναίκες...
Και αυτός ο Matt... εκεί που δεν μπορούσε να σταυρώσει ούτε θηλυκό κουνάβι, στέλνει την Julie, τα φτιάχνει με την άλλη και τώρα ψήνει κατάσταση και με την Carlotta. Ο γ@μι@ς της γειτονιάς έχει γίνει."
Noμίζω το έχουνε παρατραβήξει λίγο οι σεναριογράφοι...

Ευτυχώς το επεισόδιο το έσωσε η όλη κατάσταση με τον Σμας και ο πρώην φυλακισμένος.

Ronaldinho092
3 Δεκεμβρίου 2007, 20:55
Εγω με την σειρά μου να πω ότι ο Αλεξ κάναι καταπληκτική δουλειά με τους υπότιτλους και αναπληρώνει επάξια το κενό μου (sic). Ελπίζω να μπορέσω να σε βοηθήσω σύντομα. Πάντως τα παρακολουθώ και αν και δεν μου αρέσει το ίδιο με πέρισυ η σειρά εξακολουθεί να είναι εξαιρετική.

SoniaC
5 Δεκεμβρίου 2007, 23:14
εμένα μου άρεσε πολύ πάντως σαν επεισόδιο..χαίρομαι που ο ματ επιτέλους κάνει πράγματα που δεν έκανε ποτέ, αλλά μου την σπάει που δεν τα βρίσκουν ο λάντρι με την τάρα..ο πρωην φυλακισμένος μου αρέσει το στορι του, δεν έχει πολύ puppy eyes? πολύ θλιμμένα:D anywayz, i still love this show!!

panoslost
1 Ιανουαρίου 2008, 22:31
εγώ ψήφισα πολύ καλό γιατι με βάση το 5 και το 6 που είναι κορυφαία τα θεωρώ ως βάση για κάτι ακόμα καλύτερο!όσο το τωρινό ανεβαίνει ακόμα πιο πολύ στην εκτίμηση μου ο Ματ!Μπράβο αγόρι μου!!Συνέχισε έτσι!!! :) :)
Πολύ μου αρέσει σαν χαρακτήρας και ο Σαντιάγκο μπορώ να πω!!
Αύριο βλέπω και το 8 και επανέρχομαι!!

sofia24
23 Ιανουαρίου 2008, 03:10
Πολύ καλό!!!Δεν ξέρω και χωρίς αγώνα εμένα μ'άρεσε πάλι!:grin:
Τι κατακτητής είναι αυτός ο Ματ,το παιδί τα χει παίξει δεν ξέρει ποια να πρωτοδιαλέξει!:lol:Και μένα μ'άρεσε ο Σαντιάγκο σαν χαρακτήρας.Πάντως δεν είδαμε καθόλου (μα καθόλου) τον Τζέισον.Θα προτιμούσα να τον δείχνανε και λίγο,παρά την Τζούλι με τον καθηγητή της!
Υ.Γ.Μπράβο Άλεξ και στην υπόλοιπη ομάδα για τους υπότιτλους,κάνετε καταπληκτική δουλειά!Εύγε :respect:

Chrisb
5 Ιουλίου 2008, 13:21
Σμας και τα μυαλά στα κάγκελα! Πολύ γούσταρα τα δραματα που του κανε η μανα του! Πολύ ρεαλιστικά!!

Για τον Ματ ότι και να πουμε είναι λίγο! :lol:

Η Τσούλι τα ρίχνει στον καθηγητή της? :???: Αντίστροφο οιδιπόδειο :thumbdown wateva .... http://img391.imageshack.us/img391/5135/284374lz5.gif

Και το strip pantherama γελιο είχε! Περίμενα παντως πιο συγκρατημένες εντυπώσεις από τους συντηρητικούς Τεξανούς :innocent:

savvas999
5 Ιουλίου 2008, 14:01
μήνες έχω να διαβάσω απόψεις για επεισόδια FNL!
Άντε μπράβο για την επιλογή chris και μετά σε περιμένουν 2-3 εξαιρετικά επεισόδια! (όχι σαν τα πρώτα που ήταν κάπως πεσμένα)

Chrisb
5 Ιουλίου 2008, 14:17
μήνες έχω να διαβάσω απόψεις για επεισόδια FNL!
Άντε μπράβο για την επιλογή chris και μετά σε περιμένουν 2-3 εξαιρετικά επεισόδια! (όχι σαν τα πρώτα που ήταν κάπως πεσμένα)

Είχα δει τη πρώτη σεζόν καιρό πριν και όταν ξεκίνησε η νέα σεζόν, τα πρωτα 3-4 επεισόδια με απογοήτευσαν λιγο. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι τότε τρέχαν και πολλές αλλες σειρές, το FNL μπήκε σε 2η μοιρα... Αλλά τώρα σιγά σιγά κλείνω τα "κενά" στις σειρές που άφησα και με ευχαρίστηση βλέπω τη σειρά να τραβάει την ανηφόρα. Θεωρώ ότι ακόμα βρίσκεται αρκετά κάτω από τα επίπεδα της 1ης σεζον. Αλλά θα μείνω αισιόδοξος και θα δω και τα υπόλοιπα :)

blackys88b
23 Μαρτίου 2014, 15:08
ωραιο επεισοδιο χωρις να ειναι κατι το ιδιαιτερο ομως...οι σκηνες του Σμας ηταν οι καλυτερες

Hrisa76
25 Μαρτίου 2014, 03:20
Οκ, δεν ήταν το καλύτερο επεισόδιο αλλά ηταν καλό. Μου αρεσει η ιστορία του Σαντιαγο. Ο Ματ, λατρείας όπως πάντα. Η μάνα του Σμας όπως πάντα σωστή και με τετράγωνη λογική. Πολύ την πάω. Ναι μεν καταλαβαίνω το πάθος του Σμας αλλά...

Τζούλι, δεν σε αδικώ για τον καθηγητή. Κι εγώ θα του την έπεφτα αν ήμουν στην θέση σου. Αλλά καλά σου έκανε ο Μάτ.
Το χριστιανοκόριτσο απ΄ ότι βλέπω συνεχίζει να αμαρτάνει με πολλούς και διαφορετικούς τρόπους. ΟΥΣΤ και στις δύο.

smile88
4 Φεβρουαρίου 2015, 02:29
Καλο επεισοδιο, κριμα γιατι η 1η μου αρεσε τρομερα...
Ματ, κανε ο,τι θες, το αξιζεις, αλλα οχι και με την ηλιθια νοσοκομα!
Η Τζουλι δεν υπαρχει! Μετα απο τον Ματ, το χαος...
Ο Σμας μου την εδωσε, καλα του τα ειπε η μανα του, ποτε δεν ξερεις τι σε ξημερωνει αυριο... Θα παθει κατι ο Σμας αργοτερα και δε θα μπορει να κανει τιποτα, σας το υπογραφω!
Μου ηταν πολυ φανερη η απουσια του Τζεησον...
Σαν την αδικη καταρα τριγυρναει ο καημενος ο Τιμ! :(
Σιγα μην μπορεσει να προσεχει ο Μπαντυ τον Σαντιαγκο! :p
Δε μας εδειξαν τιποτα για την βλακεια που εκανε ο Μπαντυ, οπου εδωσε στον Ερικ κι αλλον τιτλο χωρις να του πει τιποτα, το ξεχασαν;
Επισης, κατι που ξεχασα να πω στο προηγουμενο επεισοδιο: Δεν ηταν λιγο βλακεια που εκαψαν το αμαξι του Λαντρυ; Γιατι θα δουν στα χαρτια τι ειδους αμαξι ειχε ο Λαντρυ και θα μαθουν μετα οτι λειπει, δε θα φανει ετσι υποπτο στην αστυνομια;
Κι αν δεν το πω, θα σκασω, γιατι τα εκοψε τοσο κοντα ξανα η Ταιρα; :(

Marcheline
8 Φεβρουαρίου 2015, 17:56
Η Τζούλι είναι για πολύ ξύλο! Μα με τον καθηγητή της? Με κούρασε! Και κλαίγεται λες και δεν ήταν αυτή που παράτησε τον Ματ. Ο οποίος έχει πιο πολύ πέραση και από τον Τιμ τώρα! Ας γελάσω:D Θα προτιμούσα να μείνει με την νοσοκόμα, η άλλη είναι ιδιαίτερα χαζοβιόλα.

Πολύ συμπαθής μου είναι ο Σαντιάγκο. Θέλω να δω πως θα εξελιχθεί η ιστορία του.