PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Friday Night Lights 2x08 - "Seeing Other People"

alexdeli
1 Δεκεμβρίου 2007, 12:11
http://img230.imageshack.us/img230/4816/fnlcopyvt2.png

Τίτλος Επεισοδίου: "Seeing Other People"
Αριθμός Επεισοδίου: 30
Πρώτη Προβολή: 30/11/07
Κανάλι: NBC

O Σμας συναντά έναν σκάουτερ από ένα κολλέγιο. Ο Ματ "κυνηγά" την Καρλότα. H Τάμι κουβεντιάζει με τον καθηγητή της Τζούλι. Ο Έρικ ζηλεύει τη νέα επαφή της Τάμι με έναν συνάδελφό της. Ο αδερφός αυτού που επιτέθηκε στην Τάιρα, ζητά να μιλήσει μαζί της.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει SPOILERS για όσους δεν έχουν δει το επεισόδιο.
2. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται.
3. Οποιαδηποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
4. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
5. Αν κάποιος βρει πρώτος αγγλικούς υπότιτλους να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=10772).

Η έκδοση που θα μεταφραστεί είναι η LOL.

iasonkolak
1 Δεκεμβρίου 2007, 13:00
kataplikto pali to episodeio bravo paidia kali douleia k kali sunexeia

alexdeli
1 Δεκεμβρίου 2007, 15:16
Aριστο για μενα το επεισοδειο. Το τελειωμα μ'αρεσε πολυ. Τρελο γελιο με τον Σμας να τρεχει στους διαδρομους μισογυμνος.:lol:

Υ.Γ libero84, χωρις κανενα επιθετικο τονο, τα βλεπεις τα επεισοδεια?

Rorschach
1 Δεκεμβρίου 2007, 15:33
Τα βλεπει παρεα με τον nieros.

eirinaki
1 Δεκεμβρίου 2007, 17:06
Άριστο και για μένα... Το καλύτερο μέχρι τώρα...:thumbsup1

alexdeli
3 Δεκεμβρίου 2007, 20:45
Rorschach, ακομα να δεις το επεισοδειο ?!

Rorschach
3 Δεκεμβρίου 2007, 20:50
To ειδα χτες αργα...
Απλα καλο θα το ελεγα λογω του τελους με τον Λαντρυ που δε μ'αρεσε...

SDRyche
3 Δεκεμβρίου 2007, 21:02
Ψήφισα πολύ καλό! Εξακολουθώ να τη βλέπω πολύ ευχάριστα και να μη θέλω να τελειώσει το επεισόδιο αλλά με έχουν κουράσει λίγο 2 πράγματα. Η ιστορία της γυναίκας του coach που από δυναμική που ήταν έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια και τα χριστιανικά της Λάιλα..
Θα συμφωνήσω και με τον Rorschach για τον Λάντρυ, ούτε εμένα μου άρεσε!!!

alexdeli
4 Δεκεμβρίου 2007, 07:03
Καθως μεταφραζω τωρα το επεισοδειο, εχω να τονισω πως οι ερμηνειες στη σειρα ειναι εξαιρετικες. Ακομα και η Τζουλι πχ, χωρις πλακα, στο ρολο της ειναι φοβερη. Απο τις λιγες σειρες που δεν βρισκεις κακη ηθοποιία. Αντε η Λάιλα λιγο, αλλα μεχρι εκει.

Υ.Γ Ειμαι στα μισα σχεδον της μεταφρασης, να ξερετε.

sheppard
4 Δεκεμβρίου 2007, 16:45
Υ.Γ Ειμαι στα μισα σχεδον της μεταφρασης, να ξερετε.

:clapping: :clapping: :clapping: Go Alex! :respect:

Arhok
5 Δεκεμβρίου 2007, 17:34
...............

Ο/η Arhok έγραψε μετά από 1 λεπτό(ά) και 52 δευτερόλεπτο(α)...

mallon i 2i season den einai gia emena :P

Give Battlestar Galactica!

alexdeli
5 Δεκεμβρίου 2007, 18:45
Σταλθηκαν και οι υποτιτλοι.

edit: Ανεβηκαν εδω (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=845&linkid=8047).

tonypapadovic
6 Δεκεμβρίου 2007, 15:51
Πολύ πλήρες το επεισόδιο, ολοκληρωμένο από όλες τις απόψεις, το απόλαυσα αρκετά.

Go Mat go
Η μαμά δεν πάει καλά μετά την εγκυμοσύνη
Rig always RESPECT
Lyla ήθελε δεν ήθελε έκανε χαζομάρα πάλι
Λάντρι κρίμα αλλά δεν με χάλασε, δίνει άλλη τροπή
Κόουτς μικρός θεούλης όπως πάντα
Σμας τρελό γέλιο

Ευχαριστούμε Alex για τους subs, άψογοι :)

dimath
7 Δεκεμβρίου 2007, 02:16
Συμφωνώ σε όλα όσα είπε ο Tony στο προηγούμενο post, πλην του:

Λάντρι κρίμα αλλά δεν με χάλασε
Εμένα με χάλασε. Δίνει όμως ένα άλλο, ξεχωριστό ενδιαφέρον για την συνέχεια.

Σε αυτό που συμφωνώ περισσότερο από όλα είναι:

Ευχαριστούμε Alex για τους subs, άψογοι :)
:thumbsup1 :thumbsup1 :thumbsup1

sheppard
7 Δεκεμβρίου 2007, 15:20
Ο καλύτερος του χωριού είναι ο Mat. Τρελή αλλαγή! :clapping:
Riggins, coach, alexdeli :respect:

savvas999
8 Δεκεμβρίου 2007, 16:34
οκ, καλό το επεισόδιο...

αλλά με έχουν κουράσει Η ιστορία της γυναίκας του coach που από δυναμική που ήταν έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια

θα συμφωνήσω..

tonypapadovic
8 Δεκεμβρίου 2007, 16:39
Πάντως, από εγκυμοσύνη είναι, όλες αυτές οι αντιδράσεις είναι άκρως ρεαλιστικές και λογικές.

SoniaC
9 Δεκεμβρίου 2007, 23:53
ναι αλλά και κουραστικές!! εκτός από την γυναίκα του κοουτς που πραγματικά με κούρασε και κάνει και τη ζωή του κοουτς ανυπόφορη, έχω να πω το εξής: well done matt!!!! επιτέλους!!
και φυσικά alexdeli rulezz διότι χωρίς τους υπότιτλους του δν θα είχα καταλάβει ούτε τα μισά από αυτά που λέει ο ματ!!

alexdeli
10 Δεκεμβρίου 2007, 00:52
και φυσικά alexdeli rulezz διότι χωρίς τους υπότιτλους του δν θα είχα καταλάβει ούτε τα μισά από αυτά που λέει ο ματ!!

Αχαχα! Μη νομιζεις, κι εγω στη τυχη τα γραφω!:lol:

SoniaC
13 Δεκεμβρίου 2007, 02:59
χαχαχα είσαι θεός!! τέλεια απάντηση!!!

panoslost
4 Ιανουαρίου 2008, 10:10
άριστο επεισόδειο!!! Ο μΜατ πολύ καλός!!Η μαμά είναι λογικό να περνάει μια φάση!!Σμας τρελό γέλιο!!
ευχαριστώ για τους υπότιτλους φανταστικέ alexdeli!!!! :respect:
όσο για τους καθυστερημένους που συνεχίζουν τα δικά τους τι να πω:μαζόχες....

careless
21 Ιανουαρίου 2008, 22:28
Μόλις είδα το επεισόδιο, και ψήφισα άριστο, από τα καλύτερα της 2ης σεζόν. Πολύ γέλιο με τον Σμας, και ωραία η εξέλιξη με τον Ματ και την Καρλότα. Επίσης, επιτέλους επέστρεψε ο Ριγγινς στην ομάδα!

sofia24
24 Ιανουαρίου 2008, 02:08
Συμφωνώ με τους αποπάν!!!Και για μένα άριστο ήταν.Όντως έσκασα στα γέλια με τον Σμας!:rotfl:Και χάρηκα για την επιστροφή του Τιμ!

kostasm13
12 Μαρτίου 2008, 00:51
Τελειο! Νομιζω το καλυτερο μεχρι τωρα για φετος!

Ο Σμας πολλα γελια!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl: Τρεχα μικρουλη, τρεχα!
Ο Riggins.... Aχ αυτο το παιδι..... Τα μαμησε ολα στην επιστροφη του!

Καλα για τον Ματ τι να πω... Αγορι μου εισαι προτυπο! Με την νοσοκομα βρε μπαγασακο??? Ατιμουτσικο! :respect: :respect: :respect:

Α! Κατι γενικο και για το προηγουμε επεισοδια, μιας κι εχω να ποσταρω απο το 3ο επεισοδιο νομιζω...
Τζουλι καλα να παθεις! Τον χωρισες και περιμενες να κλαει την μοιρα του? Δεν στα'πανε καλα!
Καλα σου'κανε κι η μανα σου με τον καθηγητη, γιατι την μλκιουλα σου θα την εκανες!

Εχω ταυτιστει με το θεμα Ματ-Τζουλι νομιζω... Πρεπει να το προσεξω αυτο... 8)

Chrisb
5 Ιουλίου 2008, 16:05
Ναιαιαιαι! Σμας τρεέεεχα σε κυνηγάει ένας τρίμετρος μπρατσαράς :rotfl: Ολα τα λεφτά το σκηνικό!!

Η Τσούλι είναι απαράδεκτη :thumbdown Μα ντιπ ειναι εντελως? :???: Δεν καταλαβαίνει ότι ο noobas ο δασκαλάκος κάνει το κέφι του μαζί της? Και οτι είναι εντελώς απαράδεκτο να τη πέφτει ετσι σε μαθήτριά του; :whip:

Για τη μάνα της τι να πούμε; Kαλή μπάμια και αυτή. Και η αδερφη της http://img393.imageshack.us/img393/8595/857897ey2.gif Σοϊ πάει το βασίλειο!
Ας προσευχηθούμε να βγει νορμάλ η μπέμπα http://img393.imageshack.us/img393/358/634931eo4.gif

Ματ, wtf? Ακους τις συμβουλές του τρελού του φίλου σου; Eιναι δυνατόν να θες να χωρίσεις ανώδυνα, ανεπαίσχυντα και ειρηνικά και να ακούς τον Σμας;;; Dude, μια ωρα πριν, τον μάζεψες κάτω από μια γέφυρα με τα σώβρακα :lol:

Για τον Λαντρι, no comments, θέλω να δω πως θα εξελιχθεί το στορυ...

blackys88b
24 Μαρτίου 2014, 14:27
παρα πολυ καλο το επεισοδιο...ωραιος ο Ματτ, ακομη καλυτερος ο Σμας...να δω ποτε θα φτιαξει η Τζουλι..!!!

Hrisa76
25 Μαρτίου 2014, 04:04
Coach σ αγαπάω αλλά μην είσαι τόσο σκληρός με τον Ριγκινς.
Ελα ρε Ματ, ΕΛΑ ΡΕ ΜΑΤ.
Στεναχωρηθηκα με την τελευταία σκηνή :(

Τζούλι ΟΞΩΩΩΩΩΩΩΩ
Λάιλα, ΑΣΑΤΑΔΙΑΛΑ.

Marcheline
8 Φεβρουαρίου 2015, 18:43
Αχ να γιατί λατρεύω τον Τιμ. Είναι υπέρτατος Θεός:clap:

Ο Ματ επιτέλους πήρε φόρα! Μπράβο αγορίνα! Και διάλεξε και την καλύτερη!

Δεν το περίμενα πως θα πήγαινε στο τμήμα ο Λάντρυ. Αγχώθηκα και μόνο που τον είδα να το λέει έτσι χύμα. Ενδιαφέρουσα και αναπάντεχη εξέλιξη.

smile88
9 Φεβρουαρίου 2015, 02:21
Καλο το επεισοδιο. Μου την δινει πολυ το storyline του φονου, δε μου αρεσε καθολου απο την πρωτη στιγμη, δεν ειναι καλογραμμενο... Κι ηταν και το σκηνικο με την και καλα θεουσα Λαιλα κι εγιναν ολα ανω κατω...
Ματ, κανε ο,τι θες, αλλα οχι και με την νοσοκομα! Πφφφφφφφφφ!
Ατσα ο Τιμ, τον καταφερε τον κοουτς! :D
Η Ταμμυ ειναι παρα πολυ καλη μητερα, αλλα δεν επικροτω που την ειπε στον Νοα ετσι, κι ας ειχε δικιο, αλλα τους ακουσαν ολους...
Ο Ερικ για δευτερη φορα γινεται ο απολυτος συζυγος της δεκαετιας του '50 υπου δε σηκωνει κουβεντα κι αυτο με τρομαζει. Σιγα μωρε που η Ταμμυ μιλαει με καποιον για 10' στο σχολειο... Αν δε δειξεις εμπιστοσυνη, το εχεις χασει το "παιχνιδι" του γαμου, κοουτς...
Ο Τζεησον γιατι απουσιαζε για δευτερο συνεχομενο επεισοδιο!