PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Sex And The City - Yπότιτλοι για s1 & s6

kvasil
16 Νοεμβρίου 2005, 14:45
Παιδιά ήθελα να ρωτήσω που θα βρω υπότιτλους για την 1 και την 6 season ελληνικά .
Thanks και πάλι

lallasgr
16 Νοεμβρίου 2005, 18:36
Για την 6η σεζόν μπορείς να πας σε κάποιο video-club και να την νοικιάσεις και να ριπάρεις τους ελληνικούς υπότιτλους και να τους έχεις και εσύ αλλά και να τους δώσεις και εδώ ώστε να συμπληρωθεί σιγά σιγά και αυτή η σειρά...Για την πρώτη σεζόν δυστυχώς δεν παίζουν πουθενά υπότιτλοι και τα παιδιά που μεταφράζουν δεν είχαν χρόνο για να ασχοληθούν με αυτή τη σειρά οπότε δεν μεταφράστηκε ποτέ αυτή η σεζόν...Ευτυχώς που οι υπόλοιπες βγήκαν σε dvd και τις νοικιάσανε κάποιοι και τους έκαναν ριπ... :D

kostap
9 Φεβρουαρίου 2006, 15:50
plz somebody post them

AgiOsAll
9 Φεβρουαρίου 2006, 17:24
Για την σαιζόν 6 κάτι θα γίνει αλλά για την ένα ξέρω προσωπικά ότι
δεν έχει κυκλοφορήσει στα videoClub so... :(

antreas9
21 Μαρτίου 2006, 07:31
SORRY poy grafw greekenglish ws kainoyrgios sto site,alla exei faei ena kollhma to keyboard moy,molis synel8ei,8a allaksw to mhnyma.
Ws kainoyrgios loipon,kai epeidh eimai kai psiloasxetos kai den kserw opws eipe o lallasgr na ripparw ypotitloys apo dvd,8a rwthsw k egw,an yparxei sxediasmos na anebei h season 6.
Eyxaristw poly,kai pali syggnwmh gia ta greekenglish

AgiOsAll
21 Μαρτίου 2006, 08:32
Δεν πειράζει που γράφεις με greeklish ο κανόνας ισχύει μόνο για τους
τίτλους των thread. Σε αυτό που ρωτάς τώρα, απ' όσο ξέρω δεν έχει
κυκλοφορήσει καν η 6η και η 1η σαιζόν με ελληνικούς υπότιτλους, για
αυτό και δεν υπάρχουν στο site.

antreas9
21 Μαρτίου 2006, 10:03
opote de 8a aneboyn subtitles gia thn 6h e?krima...poly krima!

b_minor23
21 Μαρτίου 2006, 10:22
Η 6η season υπάρχει με ελληνικούς υπότιτλους, μόνο η 1η κυκλοφορεί με αγγλικούς... Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ιδέα από ριπάρισμα υποτίτλων, αλλά νομίζω ότι κάτι θα κάνουμε για όσους ενδιαφέρονται :yes:

antreas9
21 Μαρτίου 2006, 11:44
Αγαπητε μου minor,που μου εφτιαξες την ημερα με το μηνυμα σου για την 6η σαιζόν κ το "κατι θα κανουμε", μηπως χρειαζεσαι σε ιδιωτικο μηνυμα το mail moy, ωστε να στείλεις τους υπότιτλους? αν και θα προτιμούσα να ανέβουν δημοσια, γιατι εχω ακουσει αρκετα ατομα που τους ψάχνουν! Επειδη ουτε εγω εχω ιδεα για ριπαρισμα υποτιτλων, εσυ,ως πιο παλιος,δεν εχεις τιποτα ακρες??????

koutsou
21 Μαρτίου 2006, 13:15
Παιδιά έχω στείλει έναν οδηγό για ριπάρισμα υποτίτλων στον civil με την προοπτική να ανέβει αλλά έχει αργήσει.Αχ, αυτός ο θείος μου έχει πιαστεί με τόσες άλλες δουλειές που ούτε έναν οδηγό δεν πρόλαβε να ανεβάσει!

b_minor23
21 Μαρτίου 2006, 14:37
Αγαπητε μου minor,που μου εφτιαξες την ημερα με το μηνυμα σου για την 6η σαιζόν κ το "κατι θα κανουμε", μηπως χρειαζεσαι σε ιδιωτικο μηνυμα το mail moy, ωστε να στείλεις τους υπότιτλους? αν και θα προτιμούσα να ανέβουν δημοσια, γιατι εχω ακουσει αρκετα ατομα που τους ψάχνουν! Επειδη ουτε εγω εχω ιδεα για ριπαρισμα υποτιτλων, εσυ,ως πιο παλιος,δεν εχεις τιποτα ακρες??????

Βασικά δεν είμαι και τόσοοο παλιό μέλος, δεν έχω κλείσει ούτε 2 μήνες 8)!
Έχω ήδη στείλει ΠΜ σε παιδιά από το φόρουμ που ξέρουν πως γίνεται το ριπάρισμα. Μόλις μου απαντήσουν, θα φτιάξω τους υπότιτλους για την 6η σαιζόν και θα ανέβουν στο φόρουμ για όλους!

antreas9
22 Μαρτίου 2006, 10:42
as i said, dear minor,you made my day! ΝΑ σαι καλα λοιπον,περιμενω κ εγω μαζι σου τα πμ οσων γνωριζουν,ωστε να δουμε τους υποτιτλους αυτους!!!!

lallasgr
24 Μαρτίου 2006, 23:45
Paides edw paizoun 4 subs apo tin season 6...KAtebaste tous na tous exete...

http://rapidshare.de/files/16333020/Sex_The_City_6th_Season_Episodes_17-20.rar.html

An brw kai tous ypoloipous tha tous postarw...As tous tsimpisei kai kapoios armodios na tous anebasei sto site... :)

b_minor23
25 Μαρτίου 2006, 00:04
Τους έχεις ελέγξει lalla τους subs να δεις αν είναι όλα εντάξει; Αν έκανες εσύ το ripping σίγουρα δεν έχει υπάρχει πρόβλημα :) απλά αναρωτιέμαι μήπως τους έκανε κάποιος άλλος...

Τον 6ο κύκλο έχω αρχίσει εγώ να τον ριπάρω, αλλά καθότι "newbie" στον τομέα ripping και λόγω του ότι έχω διάφορες μεταφράσεις να εκκρεμούν μου παίρνει λίγο χρόνο για να κάνω και ορθογραφικές διορθώσεις κ.λ.π.
Πιστεύω ότι μέσα σε μια βδομάδα θα έχει ανέβει όλη η 6η season :yes:!

antreas9
27 Μαρτίου 2006, 12:23
καταρχην, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,και κατα δευτερον,ΜΠΡΑΒΟ!!

ΥΓ: ευχαριστω ειπα?

b_minor23
27 Μαρτίου 2006, 14:20
Η 6η season είναι έτοιμη και διορθωμένη. Τα επεισόδια που ανέφερε ο lallasgr τα κοίταξα αλλά είχαν λαθάκια οπότε έφτιαξα υπότιτλους και γι' αυτά.Τώρα αν μου έχει ξεφύγει και τίποτα, μη με σκοτώσετε :p ! Νομίζω πάντως ότι είναι καλή προσπάθεια για 1ο ripping :)
Πιστεύω ότι υπότιτλοι θα ανέβουν σήμερα ή το πολύ αύριο.

antreas9
27 Μαρτίου 2006, 15:17
το οτι εισαι γαμω τα παιδια,το ξερεις ε? :):):):):)

AgiOsAll
28 Μαρτίου 2006, 01:10
Θα τα ανεβάσω λίγο αργότερα :wink: :)

AgiOsAll
28 Μαρτίου 2006, 04:46
Μόλις ανέβηκε η 6η σαιζόν. enjoy :wink:

lallasgr
28 Μαρτίου 2006, 13:13
Sorry pou den eixa apantisei alla etrexa me douleies...Opws tha eides kai sy b_minor23 den itan poly kaloi oi ypotitloi...Oxi den tou eixa riparei egw aplws tous brika kai eipa na tous anebasw afou polla paidia tous epsaxnan....Twra mas menei na riparistoun apo to video-club oi subs apo tin season 7 pou eida oti exei bgei...Apo kei kai pera perimenoun gia "new release" apo tis etairies... :p

b_minor23
28 Μαρτίου 2006, 13:24
Twra mas menei na riparistoun apo to video-club oi subs apo tin season 7 pou eida oti exei bgei...Apo kei kai pera perimenoun gia "new release" apo tis etairies... :p
Εννοείς μάλλον την 1η σαιζόν, γιατί 7ος κύκλος στο Sex & The City δεν υπάρχει. Την 1η σαιζόν την έχω βρει με αγγλικούς μόνο, έχει κυκλοφορήσει και με ελληνικούς; Απορώ πάντως που βγάλανε τόσο γρήγορα τους υπόλοιπους, 2-6 και άφησαν τον 1ο...

Movie_Man
13 Απριλίου 2006, 01:59
τελικά τι γίνετε με τον πρώτo κύκλο ? υπάρχουν ελληνικοί subs ?
πάλι τσάμπα courier πλήρωσα γαμώτο. :(

b_minor23
13 Απριλίου 2006, 02:06
Τα dvd που κυκλοφορούν από την 1η σαιζόν του Sex & The City έχουν μόνο αγγλικούς subs.
Δε νομίζω ότι θα κυκλοφορήσουν στο άμεσο μέλλον νέα dvd με ελληνικούς υποτίτλους.

lallasgr
19 Απριλίου 2006, 03:20
Εννοείς μάλλον την 1η σαιζόν, γιατί 7ος κύκλος στο Sex & The City δεν υπάρχει. Την 1η σαιζόν την έχω βρει με αγγλικούς μόνο, έχει κυκλοφορήσει και με ελληνικούς; Απορώ πάντως που βγάλανε τόσο γρήγορα τους υπόλοιπους, 2-6 και άφησαν τον 1ο...

Nta3ei ston kosmo mou eimai...Ayto pou egrapsa edw pigeine gia to topic "The Simpson"...Pws twra 3epese edw den mporw na katalabw...To 3erw oti den paizoun greek subs gia tin Prwti season tou Sex & The City...To eixa psa3ei poly paliotera kai eixa apogoiteythei...An kapoia stigmi mporesei kapoios na metafrasei ayta ta 13 episodeia tha itan teleia.. :)
Alla bebaia pou xronos...Kai eidika gia mia seira pou den gyrizetai twra... :)
To mono pou mou dinei tharos sto oti tha asxolithei kapoios me ayti einai oti einai mono 13 episodeia kai oxi parapanw...Pisteyw oti einai symantiko ayto...Anyway...Makari na itan ta agglika mou kala wste na mporw na ta metafrasw egw alla dystixws einai arketa xalia...En kairo an beltiwthoun pisteyw oti tha katsw na ta kanw an den exoun ginei apo kapoion allon...Anyway...Eidomen... :D

Crazy-Heart
31 Δεκεμβρίου 2006, 02:24
παιδιά καταρχάς συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας!!
αλλά σχεδόν όλοι οι υπότιτλοι από το Sex and the City έχουν λάθη! δηλαδή δεν είναι καλά συγχρονισμένοι! !:(

any ideas??

XhmikosR
31 Δεκεμβρίου 2006, 02:39
2 λύσεις.

Ή τους συγχρονίζεις εσύ, πράγμα που αναφέρεται στους οδηγούς και είναι και εύκολος ο συγχρονισμός αφού είναι DVDRip εκδόσεις, ή βρίσκεις τα σωστά βίντεο.

Υπάρχει και μια περίπτωση να τους έχει συγχρονίσει ήδη κάποιος αλλά να μην μας τους έχει στείλει για να ανέβουν οπότε εκεί είσαι πολύ τυχερός.

imago
13 Φεβρουαρίου 2007, 02:17
Νιώθω τελείως αχρηστος...δεν ξέρω που να κοιτάξω για να βρω τουσ υποτιτλους της 6ης σεζον...λεει ενα παιδι οτι ανεβικαν...που;;;γιατι δεν μπορω να τους βρω;

XhmikosR
13 Φεβρουαρίου 2007, 02:27
http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=29

raskol
26 Φεβρουαρίου 2007, 03:39
Yπάρχουν κάπου οι υπότιτλοι του sex & the city επεισόδια 3 και 7 της πρώτης σεζόν που να παίζου σωστά; Ξέρει κανείς τίποτα help!!