PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Sarah Connor Chronicles Season 1 - Official Thread

Σελίδες : [1] 2

lan-di
14 Ιανουαρίου 2008, 18:40
http://img142.imageshack.us/img142/3346/terminator1d26e01kc8.jpg

Eπίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (με tags) κ.λπ.

Χτες κυκλοφόρησε το Pilot σε έκδοση HDTV από την ομάδα 0TV. Έχει πάρα πολλές διαφορές από το Preair. Έχει αλλάξει ο αρραβωνιαστικός της Sarah και οι σκηνές που συμμετείχε ξαναγυρίστηκαν. Έχει προστεθεί μια σκηνή σε ένα βενζινάδικο πριν την επίσκεψη στο σπίτι της γυναίκας του Ντάισον. Επίσης υπάρχουν μικρές διαφορές σε αρκετές από τις σκηνές που παρέμειναν ίδιες. Έχουν κοπεί μερικά frames και παρόλο που οι διάλογοι είναι ίδιοι, οι υπότιτλοι πέφτουν 1-2 δευτερόλεπτα έξω. Τέλος έχει άλλαξει αρκετά η μουσική επένδυση.

Αύριο έρχεται το 2ο επεισόδιο που περιμέναμε τόσο καιρό. Άντε να δούμε τι θα δούμε...

Exoskeletor
14 Ιανουαρίου 2008, 19:35
guys oi aglikoi upotitloi opou kai an brisko eine ths morfhs:
1
00:00:08,500 --> 00:00:10,700
there are those who believe
that a child in the womb

1
00:10:02,900 --> 00:10:04,500
<i>the ones
from the future.</i>

2
00:00:10,700 --> 00:00:12,600
shares his mother's dreams.

2
00:10:05,100 --> 00:10:07,700
the ones skynet
sent to kill her son.
Ean tous baleis sto subtitle workshop kapos beltiononte ta pragmata

lostS4
14 Ιανουαρίου 2008, 19:36
Εγώ σήμερα είδα το preair και μου άρεσε πάρα πολύ. Θα την παρακολουθώ την σειρά, σίγουρα!!!!

savvasferrari
14 Ιανουαρίου 2008, 19:37
Ωραία! Δεν υπάρχει όμως επίσημο team για μεταφράσεις. Θα γίνει;

lostS4
14 Ιανουαρίου 2008, 19:45
Εγώ ενδιαφέρομαι για μετάφραση αλλά δεν μπορώ να χειριστώ το Sworkshop

Chrisb
14 Ιανουαρίου 2008, 19:49
Είχα δει το preair καιρό πριν και είχα ενθουσιαστεί. Ελπίζω να αποδειχθεί τελικά πολύ καλή σειρά! Θα παραγγείλω ξανά το 1ο επεισόδιο, αφού έχει διαφορές, ε, να το θυμηθώ κιόλας :grin:

SDRyche
14 Ιανουαρίου 2008, 19:53
Άντε μεγιές το official thread. Μακάρι να είναι καλή η σειρά να έχουμε θέματα για συζήτηση!!! Καλή αρχή!

Ion13
14 Ιανουαρίου 2008, 20:13
Παίδες, μακάρι να μπορούσα να συμμετέχω κι εγώ στη μετάφραση, μιας και είχα κάνει τη μετάφραση το Pilot, αλλά δυστυχώς έχω τρελές υποχρεώσεις με δουλειά και διαβάσματα, οπότε χλωμό, τουλάχιστον προς το παρόν.
Μακάρι να βρεθούν μεταφραστές, γιατί η σειρά δείχνει πολύ καλή.
Καλή δύναμη σε όσους αναλάβουν τη μετάφραση!

lan-di
14 Ιανουαρίου 2008, 20:35
Το 1ο επεισόδιο θα το ανεβάσω το πολύ σε μια ώρα. Μετά για το επόμενο βλέπουμε...

kostassssst
14 Ιανουαρίου 2008, 20:40
Κάντε μια team ρε guys. Η σειρά αξίζει.

savvasferrari
14 Ιανουαρίου 2008, 20:54
Ναι βρε. Κάντε μια team!!!

mefisto26
14 Ιανουαρίου 2008, 21:18
Εγω αν δε συνεχιστει το bionic (που χλωμό το κόβω...) είμαι ελευθερος.
Αν μεταδίδεται και σε μέρα που με βολευει τοτε είμαι μέσα.

menes
14 Ιανουαρίου 2008, 22:10
Δεν είχα δει το preair οπότε δεν ξέρω τι να περιμένω. Την έχω κατεβάσει ωστόσο. Τι λέτε όσοι το έχετε δει, αξίζει τον κόπο;

lan-di
14 Ιανουαρίου 2008, 22:19
Το ανέβασα το επεισόδιο... υπομονή μέχρι να κάνουν οι mods τη δουλειά τους.

Σχετικά με το team εγώ δε μπορώ να υποσχεθώ τίποτα γιατί πλησιάζει και εξεταστική. Αυτό που προτείνω είναι αρχικά να κάνουμε ένα team για αύριο το πρωί και μετά βλέπουμε...

Ενδιαφέρεται κανείς;

geodlord7
14 Ιανουαρίου 2008, 22:34
Εγω ειχα δει τον Ιουλιο τον preair πιλοτο και ουτε κρυο ουτε ζεστη.Καλουτσικη σειρα, βλεπεται σιγουρα, θα την παρακολουθω ανα 2,3 επεισοδια μαζεμενα.

great
14 Ιανουαρίου 2008, 22:45
μολις το είδα το επεισοδιο και μπορω να πω οτι κατα ενθουσιάστικα !!!! χαρηκα που ειδα παλι την River (firefly-serenity) σε αυτο τον ρόλο διοτι της παει γάντι το psycho σκοτώνω-με-μια-κίνηση-στυλ!

Αν και γνωστό το story νομίζω το παει πολυ καλα με την εξέλιξη που έδωσε και με το μυστήριο που έχουμε πλέον για το skynet. Το μόνο που με χάλασε ηταν ο κακός Terminator, τον βρήκα πολυ λίγο και αστείο στο στύλ του.
Επίσης έχω την εντύπωση πως

O τυπος απο το FBI και ο πρωην αρραβωνιαστικός της θα την πιστέψουν και θα τους βοηθήσουν στο να ανακαλύψουν ποιος είναι πίσω απο το skynet πράγμα που γουστάρω πολυ να εχουν και αλλους στο κόλπο

Τέλειο ξεκίνημα πάντως !!!!!

grvagelis
14 Ιανουαρίου 2008, 22:58
εγω παιδια ειμαι μεσα για να βοηθησω στην μεταφραση..φαινεται καλη σειρα,αν και εμενα δεν μου αρεσε ο terminator..αν και καπου ακουστηκε οτι στην συνεχεια της σειρας τον ρολο θα τον παρει ο κωστας σωμερ..αν μπορει καποιος ας μου στειλει ενα πμ τι πρεπει να κανω για να βοηθησω στην μεταφραση.

eparatos
14 Ιανουαρίου 2008, 23:25
Όταν το καλοκαίρι εμφανίστηκε το preair θυμάμε πως έλεγαν πως θα ξεκίναγε στην διακοπή του Prison Break, μέσα στον Νοέμβριο κι αναλόγως θα "περπάταγε". Επειδή γουστάρω Terminator κι αφού είναι με τις ευλογίες του James Cameron, βρήκα το preair ελπιδοφόρο και είμουν σε θετικό mood. Όμως η αναβολή της έναρξης, η απεργία των σεναριογράφων και ο "ξαναμαγειρεμένος" πιλότος, με βάζουν σε σκέψεις. Θα δούμε...
Υ.Γ. Αν η σειρά έχει εμδιαφέρον κι αν φτιαχτεί team, είμαι κι εγώ μέσα.

dimath
15 Ιανουαρίου 2008, 05:28
Δεν είχα δει το preair ως τώρα, γιατί δεν ήθελα να περιμένω 4 μήνες για επόμενο επεισόδιο.

Εντυπωσιακά τα εφέ. Έχει πέσει αρκετό χρήμα στην ιστορία.

http://img81.imageshack.us/img81/5577/thesarahconnorchronicleii4.th.jpg (http://img81.imageshack.us/img81/5577/thesarahconnorchronicleii4.jpg)http://img81.imageshack.us/img81/7982/thesarahconnorchroniclecs8.th.jpg (http://img81.imageshack.us/img81/7982/thesarahconnorchroniclecs8.jpg)
http://img81.imageshack.us/img81/143/theze7.th.jpg (http://img81.imageshack.us/img81/143/theze7.jpg)http://img246.imageshack.us/img246/2984/the20sarah20connor20chrtq1.th.jpg (http://img246.imageshack.us/img246/2984/the20sarah20connor20chrtq1.jpg)

Έβλεπα το επεισόδιο και έσπαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ που έχω ξαναδεί την Κάμερον. Thanks great, ήμουν έτοιμος να μπω imdb για να το δω. Από το serenity. Καρμπόν οι κινήσεις της. Δεν μπορώ να πω πως με έπεισε πάντως. Πολύ "ανθρώπινη" την βρήκα σε κάποιες στιγμές. Θα δούμε στα επόμενα επεισόδια.

Μου άρεσε ο Τζον με την Σάρα, με ξενέρωσε ο Terminator. Χειρότερη στιγμή στο επεισόδια, εκεί που λέει "class dismissed". Θα είναι ο ίδιος σε όλα τα επεισόδια; Ελπίζω πως όχι...

Γενικά μου άρεσε ο πιλότος. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο μπορεί να κρατήσει το ενδιαφέρον για πολλά επεισόδια. Γιατί καλό το κυνηγητό, αλλά αν δεν προστεθεί και τίποτα άλλο, νομίζω ότι τα 9 επεισόδια φτάνουν και περισσεύουν. Να δούμε και με το skynet τι θα γίνει.

Βγήκε η έκδοση NoTV για το 1x02.

edit:
Έγινε nuked. Βγήκε repack. Thanks tsabasid!

CTU για 720p.

lan-di
15 Ιανουαρίου 2008, 06:54
Βγήκε η έκδοση NoTV για το 1x02.
Bρυκόλακες έβλεπα στον ύπνο μου! Πάνω στο ψητό σηκώθηκα! :lol:
Bye the way dimath, η Κάμερον έχει παίξει και στους 4400(η φίλη του γιατρού από το ψυχιατρείο)..

edit: Tελικά τα 2 παιδιά που είπανε πάνω ότι θα βοηθήσουν δεν επικοινώνησαν. Εγώ θα το ξεκινήσω μόνος μου κι ότι ώρα με βγάλει... Καταλαβαίνετε, να πιω το καφεδάκι μου, να φάω κλπ :shock: Το θέμα είναι να βγούνε κι οι αγγλικοί στην ώρα τους και μετά όλα γίνονται.

tsabasid
15 Ιανουαρίου 2008, 07:24
Έγινε pre πριν λίγο και της Repack λόγω προβλημάτων συγχρονισμού της αρχικής.

Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E02.Repa ck.HDTV.XviD-NoTV.

Οι ΝοΤV δεν την παλεύουν καθόλου τον τελευταίο καιρό.:mad:

Exoskeletor
15 Ιανουαρίου 2008, 09:59
uparxei periptosh na exoume shmera k gia to 2o ipotitlous? :D polla thelo e?

lan-di
15 Ιανουαρίου 2008, 11:36
Έγινε pre πριν λίγο και της Repack λόγω προβλημάτων συγχρονισμού της αρχικής.

Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E02.Repa ck.HDTV.XviD-NoTV.

Οι ΝοΤV δεν την παλεύουν καθόλου τον τελευταίο καιρό.:mad:

Μη τα λες έτσι απότομα, με πόνεσε η ψυχή μου τώρα! :*( Ξύπνησα με τη χαρά ότι θα δω επιτέλους το 2ο και τελικά τζάμπα πήγε το πρωινό ξύπνημα! :lol: Φτου ξανά απ'την αρχή!

uparxei periptosh na exoume shmera k gia to 2o ipotitlous? :D polla thelo e?

Βρείτε αγγλικούς και κάτι θα κάνω... προς το παρών πάω για καφέ! :P

tsabasid
15 Ιανουαρίου 2008, 11:42
Αγγλικοί για το 2ο: (http://file0.shooter.cn/?hash=41e20a74ede0629c5d8abcb7bf1e9747)

Καθώς δεν έχω δει ούτε τον πιλότο ακόμα δεν έχω ιδέα ότι αφορά την ποιότητα των υπότιτλων. Use @ your own risk.:P

lan-di
15 Ιανουαρίου 2008, 11:49
Xίλια ευχαριστώ.

lan-di
15 Ιανουαρίου 2008, 13:14
Λοιπόν, το ανακοινώνω και επίσημα. Θα ετοιμάσω σήμερα την έκδοση repack-notv.

savvasferrari
15 Ιανουαρίου 2008, 13:19
Μπράβο βρε. Μαζί σου!
Άρχισα να την βλέπω την σειρά.
Εγώ κατέβασα την repack-notv

dimath
15 Ιανουαρίου 2008, 14:09
Να κάνω μια πρόταση;

Δεν ξέρω αν συμφωνούν και οι mods, αλλά προτείνω όποιος ξεκινάει να συγχρονίζει σε 720p, να κάνει πρώτα ένα post εδώ. Έτσι και θα περιμένουμε όσοι θέλουμε, αλλά κυρίως δεν θα κάνουμε διπλοδουλειές. Το λέω γιατί από την στιγμή που θα ανέβει ο πρώτος υπότιτλος, μέχρι και την στιγμή που θα ανέβει για 720p, υπάρχει ένα χρονικό διάστημα. Σε αυτό το διάστημα, μπορεί όλοι να περιμένουν λέγοντας "ε, θα προλάβει να τους κάνει κάποιος άλλος, άρα ας μην κάνω διπλοδουλειές" και να μην το κάνει κανείς τελικά ή μπορεί να ξεκινήσουν να το κάνουν και 100 άτομα εκείνη την ώρα.

Ακραίες οι περιπτώσεις, αλλά νομίζω καταλάβατε τι θέλω να πω.

Μία άλλη ιδέα, είναι να το αναλάβει ένα άτομο. Να μπει στην (μελλοντική) ομάδα και να κάνει τους συγχρονισμούς και για τις δυο εκδόσεις, ώστε να ανεβαίνουν μαζί.

sheppard
15 Ιανουαρίου 2008, 15:08
Έχει δίκιο ο dimath. Το πρώτο επεισόδιο συγχρονίστηκε ταυτόχρονα από 2 άτομα. Κρίμα είναι. Το καλύτερο είναι να το αναλάβει ένα άτομο, αν κάποιος έχει την όρεξη και τη συνέπεια φυσικά.

smallville
15 Ιανουαρίου 2008, 18:38
πριν απο λίγο είδα τον πιλότο,απλά καταπληκτικό και με τις νέες σκηνές που προστέθηκαν ακόμα καλύτερος!Μπράβο και στα παιδιά για την πολύ καλή δουλειά στην μετάφραση!

GrigD
15 Ιανουαρίου 2008, 19:41
ξαναειδα τον πιλοτο να το θυμηθω και παλι το ευχαριστηθηκα το ιδιο, το καλυτερο ηταν οτι η ωρα περασε πολυ γρηγορα και δεν βαρεθηκα καθολου...πολυ καλες και οι μικροαλλαγες που καναν...

tonypapadovic
15 Ιανουαρίου 2008, 19:43
18,21 εκατομμύρια η πρεμιέρα...

:shock:

kostassssst
15 Ιανουαρίου 2008, 19:47

Αλήθεια; Και το 2ο, πόσο;

GrigD
15 Ιανουαρίου 2008, 19:49

:shock::shock::shock::shock: φοβερο

ελπιζω οι συντελεστες της σειρας βλεποντας οτι εχει τρελη απηχηση να την προσεξουν ιδιαιτερα την σειρα και να συνεχιστει για παραπανω απο μια σεζον με αξιοπρεπες σεναριο και να μην την τραβηξουν απο τα μαλλια μονο και μονο για τα λεφτα...

dimath
15 Ιανουαρίου 2008, 19:54

Εντυπωσιακό το νούμερο, αλλά αν δούμε πως βγήκε, καταλαβαίνουμε γιατί ήταν τόσο ψηλά. Σαν lead in είχε NFL που έκανε 37.27 εκατομμύρια!

Το δεύτερο 10.07Μ.

Δεν είναι τελικά.

tonypapadovic
15 Ιανουαρίου 2008, 20:07
Εντυπωσιακό το νούμερο, αλλά αν δούμε πως βγήκε, καταλαβαίνουμε γιατί ήταν τόσο ψηλά. Σαν lead in είχε NFL που έκανε 37.27 εκατομμύρια!

Το δεύτερο 10.07Μ.

Δεν είναι τελικά.

Δεν το ήξερα αυτό :oops: :oops:

Πάντως διάβασα στον Dark Tyler (http://darkustv.blogspot.com/) ότι είχαν πολλά χρόνια να δούνε τέτοια νούμερα σε πρεμιέρα εκεί στο FOX

Εγώ θα τα δω μαζί όποτε μπορέσω πάντως :)

dimath, γι'αυτό που είπες πιο πάνω, για τους συγχρονισμούς, συμφωνώ.
Και ίσως το καλύτερο θα ήταν αυτό, να αναλάβει δηλαδή κάποιος την σειρά, αλλά να γίνεται και ο συγχρονισμός ψιλοάμεσα.
Αλλά και με το post να γίνεται ενημέρωση, κάτι είναι και αυτό, γιατί τουλάχιστον είναι δίκαιο.

Αν και ο storm δεν πολυποστάρει, θα προσπαθήσω να τον ενημερώσω. Πάντως αν θέλεις να τους κάνεις εσύ, δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. :)

sheik
15 Ιανουαρίου 2008, 20:14
Την παρηγγειλα κι εγω απο τον θειουλη,να ξεκινησω να την βλεπω.

Ειδατε τιτλο το 1χ02?

"Gnothi Seauton"

Καλη φαση :)

lan-di
15 Ιανουαρίου 2008, 20:18
Άντε να σχολιάσω κι εγώ το επεισόδιο. Νομίζω ότι κύλησε σε πιο ρηχά νερά σε σχέση με τον πιλότο. Λογικό είναι να μην έχει ξύλο σε κάθε επεισόδιο! Θα πρέπει να κάνουμε ανακύκλωση Τerminator! :D

Τελικά η Σάρα θα πέθαινε το 2005 από καρκίνο αλλά τη σκαπουλάρισε. :P Στο Τerminator III (ξεκάρφωτο timeline βέβαια) είχε πεθανει το 1997 από λευχαιμία. :innocent: Σ'αυτό το timeline ελπίζω το Fox (ακολουθεί spoiler PB) να μη της κόψουν το κεφάλι όπως έκαναν στην άλλη Σάρα! :lol: Γιατί τότε δε θα μιλάμε για τη Σάρα... αλλά για τη μικρή Αννούλα! :lol:

Ορίστε ξεχάστηκα με την Αννούλα και ξέχασα να πω ότι οι subs είναι έτοιμοι. :lol: Τώρα πάω να δω Πρίτζο Μπρέικ!

Storm1672
15 Ιανουαρίου 2008, 20:22
Αλλά και με το post να γίνεται ενημέρωση, κάτι είναι και αυτό, γιατί τουλάχιστον είναι δίκαιο.

Συμφωνώ με τη μέθοδο "πρώτο post"! Αν και μάλλον δε θα σε προλαβαίνω...:P

Άρα όποιος είναι να κάνει το συγχρονισμό, ποστάρει.

υγ. Δε νομίζω να συγχρονίσω πολλά....

tonypapadovic
15 Ιανουαρίου 2008, 20:25
Συμφωνώ με τη μέθοδο "πρώτο post"! Αν και μάλλον δε θα σε προλαβαίνω...:P

Άρα όποιος είναι να κάνει το συγχρονισμό, ποστάρει.

Βασικά σε λίγο θα είναι up o υπότιτλος όπως ενημέρωσε ο εκπληκτικός lan-di :lol:

Ωραία όποιος θέλει να κάνει τον συγχρονισμό το λέει και τον τσιμπάει
Πετάει η ομάδα

υγ. Δε νομίζω να συγχρονίσω πολλά....

Ναι αφού έχεις στείλει ήδη κάτι δεκάδες :lol:

GrigD
15 Ιανουαρίου 2008, 22:59
πολυ καλο και το 2ο επεισοδιο αν και η εξελιξη ειναι αργη...thanks lan-di για τους ταχυτατους υποτιτλους...

lostS4
15 Ιανουαρίου 2008, 23:06
Ωραίο επεισόδιο, λίγο απ'όλα. Αυτή η αφήγηση της Σαρα μου αρέσει πολύ. :offtopic:χθες είχε το Terminator 1 στον Alpha. Πολύ καλό! δεν το είχα δει:offtopic:
Θέλω πολύ να βοηθήσω στη μετάφραση αλλά όπως ξανά είπα, δεν μπορώ να καταλάβω το Subtitle Workshop:(. Αν μπορούσα να μετέφραζα και να έκανε κάποιος άλλος το συγχρονισμό τότε εντάξει.:)
Μπράβο lan-di πολύ καλή δουλειά:thumbsup1

dimath
15 Ιανουαρίου 2008, 23:27
Sorry που δεν ενημέρωσα ότι θα ξεκινήσω τον συγχρονισμό για την 720p, αλλά τα τεχνικά προβλήματα με τον server σήμερα, δεν μου το επέτρεψαν. Ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα και να μην έχουμε τα ίδια κάθε φορά που θα παίζεται επεισόδιο PB ή Lost.

Θα το στείλω σε 2 λεπτά, αν με αφήσει ο server. :yes:

ΥΓ. Αν και δεν υπήρχε αποσυχρονισμός ήχου/εικόνας όσο έβλεπα το επεισόδιο, το waveform στο visualsubsync ήταν ότι να 'ναι. Ήταν πίσω κατά 650-700ms σε σχέση με τον ήχο. Μάλλον οφείλετε στα σπασίματα της εικόνας που υπήρχαν στα πρώτα δευτερόλεπτα του επεισοδίου.

savvasferrari
15 Ιανουαρίου 2008, 23:32
Ευχαριστούμε lan-di για τους ταχύτατους υπότιτλους.;) Είσαι θεός!:D

Το περίμενα να κάνει τέτοια νούμερα. Κάθίστε να δείτε και τι νούμερα θα κάνει ο νέος Ιππότης της ασφάλτου!:)

lan-di
15 Ιανουαρίου 2008, 23:33
Στο profile μου υπάρχει το msn μου. Όποιος έχει όρεξη να βοηθήσει ας έρθει να με βρει. By the way, ένα μήνυμα που έγραψε ο eparatos πού πήγε; Μου έστειλε pm το παιδί και μου είπε ότι δούλευε, αλλά αυτό το μήνυμα στο forum δε πρόλαβα να το διαβάσω.

Αnyway, κάθε βοήθεια είναι σημαντική. Mε μια ομάδα 3ων ατόμων θα φυσάμε αρκεί να είμαστε όλοι παρόντες όταν κυκλοφορούν οι αγγλικοί και να μη ψαχνόμαστε.

lostS4 ούτε εγώ ακουμπάω το Subtitle Workshop. Το χρησιμοποιώ σπάνια για αλλαγές στα fps.

Όταν φτιάχνω επεισόδιο, μεταφράζω τους υπότιτλους στο notepad και την επεξεργασία την κάνω στο Visual Sub Sync.

tonypapadovic
15 Ιανουαρίου 2008, 23:58
Sorry που δεν ενημέρωσα ότι θα ξεκινήσω τον συγχρονισμό για την 720p, αλλά τα τεχνικά προβλήματα με τον server σήμερα, δεν μου το επέτρεψαν. Ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα και να μην έχουμε τα ίδια κάθε φορά που θα παίζεται επεισόδιο PB ή Lost.

Θα το στείλω σε 2 λεπτά, αν με αφήσει ο server. :yes:

Δεν πειράζει dimath, μην ανησυχείς, καλά έκανες, thanx φίλε :)

Στο profile μου υπάρχει το msn μου. Όποιος έχει όρεξη να βοηθήσει ας έρθει να με βρει. By the way, ένα μήνυμα που έγραψε ο eparatos πού πήγε; Μου έστειλε pm το παιδί και μου είπε ότι δούλευε, αλλά αυτό το μήνυμα στο forum δε πρόλαβα να το διαβάσω.

Αnyway, κάθε βοήθεια είναι σημαντική. Mε μια ομάδα 3ων ατόμων θα φυσάμε αρκεί να είμαστε όλοι παρόντες όταν κυκλοφορούν οι αγγλικοί και να μη ψαχνόμαστε.

Ρε συ κάπου το είδα και γω, θα το ψάξω και θα σου πω

lostS4 ούτε εγώ ακουμπάω το Subtitle Workshop. Το χρησιμοποιώ σπάνια για αλλαγές στα fps.

Όταν φτιάχνω επεισόδιο, μεταφράζω τους υπότιτλους στο notepad και την επεξεργασία την κάνω στο Visual Sub Sync.

Έχω να πω ότι οι υπότιτλοι σου είναι άψογοι, δεν πα να τους κάνεις και στο κινητό :p
Βέβαια δεν το έχω δουλέψει καθόλου και δεν ξέρω αν θα είναι τόσο βολικό από άποψη αποτελέσματος για έναν άπειρο χρήστη σχετικά με τα συνήθη λάθη που γίνονται

Συγχαρητήρια lan-di :respect:

lan-di
16 Ιανουαρίου 2008, 00:00
ΥΓ. Αν και δεν υπήρχε αποσυχρονισμός ήχου/εικόνας όσο έβλεπα το επεισόδιο, το waveform στο visualsubsync ήταν ότι να 'ναι. Ήταν πίσω κατά 650-700ms σε σχέση με τον ήχο. Μάλλον οφείλετε στα σπασίματα της εικόνας που υπήρχαν στα πρώτα δευτερόλεπτα του επεισοδίου.

Aυτό το παρατήρησα κι εγώ όταν έκανα συγχρονισμό στα HR επεισόδια του PB. Πήγαινα όλους τους υπότιτλους πχ 200msec μπροστά και μετά από 20-30 υπότιτλους έπρεπε να το ξαναπάω 100msec πίσω κλπ. Δε φταίει η μετάδοση του καναλιού σ'αυτό. Φταίει η κωδικοποίηση που κάνουν στις μεγάλες εκδόσεις, σε ήχο και εικόνα, κι όταν τα κάνουν μαζί encode, μερικές φορές χαλάνε απειροελάχιστα το fps. Στο μάτι δε φαίνεται αλλά αν πας να συγρονίσεις, τότε κάνει μπαμ.

dimath
16 Ιανουαρίου 2008, 00:35
Να απαντήσω και στα προηγούμενα post.

Χαίρομαι που συμφωνήσαμε στον τρόπο συγχρονισμού.

@Storm, όποιος έχει χρόνο και διάθεση το φτιάχνει. Μακάρι να προλαβαίνεις φίλε μου, ώστε να απολαμβάνω το επεισόδιο από το κρεβάτι, και όχι από την καρέκλα του pc. ;)

@Tony, τα νούμερα της πρεμιέρας όπως και να έγιναν αυτά, ήταν εξαιρετικά! Ούτε το House δεν πρέπει να έκανε τέτοια νούμερα στην πρεμιέρα του. Και λέω House, γιατί όπως έχεις πει κι εσύ, στο Fox μετά το Χάους, το Χάος! :lol:

@lan-di, το μήνυμα του eparatos είναι στην 2η σελίδα. Αν εννοείς αυτό.
http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=321151&postcount=18
Εξαιρετικοί οι υπότιτλοι φίλε μου! Και εκτός από εξαιρετικοί, τους έκανες και πολύ γρήγορα. Μπράβο! :clapping:

sheik
16 Ιανουαρίου 2008, 01:25
Μολις ειδα κι εγω και τα 2 επεισοδια.Φοβερη σειρα.
Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα πολλα αλλα ευτυχως διαψευστηκα.
Αντε και εις ανωτερα...

Chrisb
16 Ιανουαρίου 2008, 01:38
Και το 2ο εξίσου καλό με το 1ο. Η σειρά δεν πιάνεται! Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Κορυφαία η φάση στο 2ο επεισόδιο όπου

η γκάνγκστα τύπισσα βάφει την cylon... εεε... σόρι cyborg ήθελα να πω και η Σάρα παίρνει ένα βλέμμα :???: What the fuck :???: ??

:lol:

lan-di
16 Ιανουαρίου 2008, 02:09
@lan-di, το μήνυμα του eparatos είναι στην 2η σελίδα. Αν εννοείς αυτό.
http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=321151&postcount=18
Όχι, δεν εννοώ αυτό. Κάποιο άλλο ήταν και μάλλον χάθηκε με τα παθήματα του server.

Εξαιρετικοί οι υπότιτλοι φίλε μου! Και εκτός από εξαιρετικοί, τους έκανες και πολύ γρήγορα. Μπράβο! :clapping:
Thanks.

great
16 Ιανουαρίου 2008, 12:41
φοβερό και το δεύτερο !!! επιτέλους κάτι της προκοπης για φέτος από τις καινούριες σειρές !! είναι ακριβώς όπως την ήθελα την σειρά, μου αρέσει πολύ που

δεν είναι απλά δράση, σκοτώνουμε κάθε φορα έναν Terminator και απλά τρέχουμε...έχει σενάριο, έχει δομή, έχει μέλλον...έχει διαφορους άλλους χαρακτήρες που θα παίξουν ρολο, όπως ο FBI, ο αρραβωνιαστικός της και φυσικά μην ξεχνάμε τον τύπο από το μέλλον που μας έδειξε να έχει ξεφύγει από τον terminator εκεί στους αστεγους. Λογικά έτσι θα πάει η σειρά όπου θα δέσουν σιγά σιγά όλοι μεταξύ τους και θα προσπαθούμε να μάθουμε και να δούμε ποιος είναι πίσω από το Skynet και άντε να φάμε και κάναν T καμια φορά

Η River όλα τα λεφτά!!

εντυπωσιακό που βγήκαν υπότιτλοι την ίδια μέρα για σειρά που δεν είναι popular στυλ (prison break, lost κτλ)
μπράβο στον lan-di!

Storm1672
16 Ιανουαρίου 2008, 14:05
Να πω κι εγώ με τη σειρά μου ΜΠΡΑΒΟ για τους subs στο lan-di. Ελπίζω να δημιουργηθεί ομάδα και αν υπάρξει πρόβλημα σ'αυτό, εγώ θα είμαι διαθέσιμος Τρίτες απογεύματα για βοήθεια στη μετάφραση. Απ'ότι φαίνεται μάλλον θα την παρακολουθήσω τη σειρά...

Όντας πορωμένος με Σβαρτζενέγκερ και sci-fi από τα νιάτα μου, έχω ταυτιστεί με το Terminator και από τότε που άκουσα ότι θα βγει σειρά με Σάρα (παρμένη από τους "300"), Τζον (παρμένο από το "Heroes") και Terminator (παρμένη από το "Firefly") εντάξει λέω... Η Fox αποφάσισε να βγάλει σειρά για μένα!

Πάρα πολύ καλός πιλότος και αρκετά καλό το 2ο αλλά φοβάμαι για τη δομή της σειράς. Θα αποφύγουν να χρησιμοποιήσουν του Terminators ως "monster-of-the-week" και αυτό είναι πολύ καλό, αλλά το θέμα είναι να πετάξει νέες ιδέες στο σύμπαν του Terminator και αυό με ψιλοφοβίζει... Είδωμεν.

Κάτι που μ'άρεσε πάρα πολύ είναι
Ο ακέφαλος Terminator! Και προς το τέλος που τον δείχνει με ρούχα και καλυμμένη μούρη για να μη φαίνεται! Πραγματικα με τάραξε!

Τέλος θα ήθελα να πω ότι η σειρά αξίζει με τα χίλια στα 720p γιατί έχει εικόνα-κρύσταλλο και φοβερά εφέ.

υγ. Η ατάκα "class dismissed" ήταν ξενέρωμα και kitsch και ελπίζω να τα αποφύγουν αυτά.

υγ2. Εύχομαι να πάει καλά η σειρά και να μην αμαυρώσει το franchise (τουλάχιστον όχι περισσότερο από το T3).

lan-di
16 Ιανουαρίου 2008, 15:49
Εμένα με ανυσηχεί το γεγονός ότι στο επόμενο επεισόδιο θα παίξει ένα παιδί τον ρόλο του μικρού Τζον. Το είδα στο cast του tv.com. Ελπίζω να μη μας πλακώσουν σε τεράστια flashbacks από το 3ο κιόλας επεισόδιο.

ifigeneiavip
16 Ιανουαρίου 2008, 17:01
Πολύ καλύτερο το 2 επεισόδιο απο το πρώτο.Έχει γρήγορη πλοκή και δε σε αφήνει.Έχω αρχίσει να συμπαθώ την νέα Sarah και να βγάλω απο το μυαλό μου την Linda.Ωστόσο η Cameron είναι όλα τα λεφτά,παίζει πολύ ωραία!!! :yes:

lan-di
16 Ιανουαρίου 2008, 20:11
Κι εμένα μ'αρέσει πιο πολύ η ερμηνεία της από τη Linda Hamilton.
Ελπίζω τελικά να τον διαγνώσει νωρίς τον όγκο που έχει και να μη μας ψοφίσει! :lol:

SDRyche
16 Ιανουαρίου 2008, 20:24
Μόλις κατάφερα κι εγώ να δω τα δύο επεισόδια. Το story πάει πολύ καλά και γενικά φαίνεται να είναι πολύ προσεγμένη δουλειά! Έχει όλα τα φόντα για να ακολουθήσει ανοδική πορεία!
ΥΓ:Ευχαριστώ πάρα πολύ για τους άμεσους και εξαιρετικούς υπότιτλους!!!

smallville
16 Ιανουαρίου 2008, 20:56
πολύ καλό και το 2ο επεισόδιο,μέχρι στιγμής με ικανοποιεί αφάνταστα η σειρά και μακάρι να συνεχίσει έτσι!Μπράβο παιδιά για τον υπότιτλο καταπληκτική δουλειά!

eparatos
16 Ιανουαρίου 2008, 21:14
Λοιπόν, είδα και τα δυο επεισόδια και μου άρεσαν πολύ, η σειρά τα σπάει και η Lena Headey είναι υπέροχη σαν Sarah Connor. Ας είναι καλά ο lan-di που μας έφτιαξε με τους υπότιτλους.

mirorofsorow
16 Ιανουαρίου 2008, 21:15
Το πρώτο επεισόδιο ήταν καταπληκτικό. Οι αλλαγές που κάναν απο την preair έκδοση μέχρι τον πιλότο ήταν εύστοχες, αν και, παραδέχομαι, οτι 4 μήνες πριν που το έιχα δει δε θυμάμαι και την κάθε λεπτομέρια ωστε να αντοπίσω όλες τια αλλαγές.

Ο ηθοποιός που επιλέγη για terminator δε μου άρεσε καθόλου αλλά, είμαι σίγουρος οτι απο την στιγμή που καταστράφηκε ι ιστός του, δεν θα ξαναδούμε τον ίδιο ηθοποιό. Θα συνεχίσει προφανώς χωρίς ανθρώπινη μορφή - μέχρι να εξοντωθεί ίσως.

Το πρώτο δευτερόλεπτο του 2ου επεισοδίου μου έβαλε μια σκέψη. Το κεφάλι που πετάχτηκε μέσα απο την μηχανή του χρόνου, ίσως είναι τελικά η αιτία που κατάφερε η skynet να συνεχίσει το έργο της. Στο τέλος του 2, ο Άρνολντ, είπε οτι υπάρχει ένα τσιπάκι στο κεφάλι του Τ που μπορεί να δώσει στη skynet όλη την τεχνογνωσία για να δημιουργήσει τις μηχανές.

Πολύ μου άρεσε που σύνδεσαν καπως και το ξεκάρφωτο Τ3 αφού είπε οτι το 2005 θα πεθάνει απο καρκίνο, κάτι που δεν απέχει και πάρα πολύ με την συνέχεια που είχαμε δει στην 3η ταινία.

Η σειρά μπορεί να συνεχίσει, να τραβήξει αρκετά χωρίς να κουράσει αφού υπάρχουν πολλά ανοιχτά παραθυράκια που είναι ικαναά να δώσουν τροφή στους σεναριογράφους.

Ο Κόννορ μπορεί να έχει στείλει μηχανές και ανθρώπους πολλές φορές, απο διαφορετικές χρινικές περιόδους και με άλλες αποστολές απο αυτές που έχουν παρουσιαστεί μέχρι σήμερα.

Το 2ο επεισόδιο δεν προχωράει αρκετά την πλοκή αλλά μας δίνει ένα πάρα πολύ καλό δείγμα του τι μπορεί να ακολουθήσει. Εμένα πάντως, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις και μπαίνει μέσα στην βασική λίστα με τις σειρές που θ απαρακολουθώ με αγωνία κάθε βδομάδα.

Τέλος, να πω και γω ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που προετοίμασαν απίστευτα γρήγορα κι αμε φοβερή ποιότητα τους υπότιτλους.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΟΙΠΟΝ!!:):thumbsup1

lan-di
16 Ιανουαρίου 2008, 22:13
Πολύ μου άρεσε που σύνδεσαν καπως και το ξεκάρφωτο Τ3 αφού είπε οτι το 2005 θα πεθάνει απο καρκίνο, κάτι που δεν απέχει και πάρα πολύ με την συνέχεια που είχαμε δει στην 3η ταινία.

Δεν το σύνδεσαν... ίσα ίσα το απέκοψαν. Στο Τerminator III μάθαμε ότι η Σάρα πέθανε το 1997 από λευχαιμία.

Η εκδοχή που βλέπουμε είναι εντελώς ξεχωριστή.

loyis7
17 Ιανουαρίου 2008, 02:04
lan-di θεέ μας , οδήγησε μας !!!

Δεν έχω δει ακόμα το νέο επεισόδιο (θα το δω σε καμία ωρίτσα) αλλά από ότι διάβασα εδώ (χωρίς τα σπόιλερς) πρέπει να είναι εξίσου τέλειο επεισόδιο όπως ήταν και ο πιλότος .

Ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ THANKS οπότε στον lan-di που μας παρέχει υπότιτλους για μια σειρά που όλοι θα αγαπήσουμε και αγαπάμε από τα Terminator franchise .

Παίδες αρχίστε από τώρα να φτιάχνετε το δικό του νέο section στο φόρουμ σχετικά με το The Sarah Connor Chronicles , γιατί είμαι σίγουρος ότι θα έχει τρελή απήχηση και σε πάρα πολλά παιδιά που δεν το έχουνε δει ακόμα , είμαι σίγουρος ότι θα το αρχίσουνε και θα το αγαπήσουνε και αυτοί .

Μετά το Lost , PrisonBreak και Heroes , θα έχουμε πλέον και 4η αγαπημένη σειρά εδω στο forum να παρακολουθούμε νέα , spoilers , trailers , κ.τ.λ .

Καλή θέαση λοιπόν σε όλους μας , and the war has just begun ...

:thumbsup1

dimgr
17 Ιανουαρίου 2008, 02:52
Παιδιά καταρχήν να ευχαριστήσω όλους σας για το υπέροχο site που έχετε φτιάξει, μια και αυτό είναι το πρώτο μου ποστ.

Ειδικά ευχαριστώ τον lan-di για τους υπότιτλους με ταχύτητα... terminator!

Για την σειρά να πω ότι μόλις ανακάλυψα ότι θα κυκλοφορούσε σειρά με συνέχεια του terminator, έψαξα τα πάντα στο Διαδίκτυο και έτσι ανακάλυψα τυχαία και το site σας. Επίσης με αιτία αυτή τη σειρά ανακάλυψα τους "θείους", όπως ευφυέστατα τους αποκαλείτε, την RS και χίλια δυο άλλα που βρίσκεις στο Διαδίκτυο! Και να σκεφθείτε ότι έχω πάνω από τρία χρόνια DSL!

Θέλω να πω ότι, όντας φανατικός οπαδός και έχοντας μεγαλώσει με τους Terminator, η σειρά αυτή με κέρδισε από την πρώτη στιγμή. Το PreAir επεισόδιο με βρήκε κάπως διστακτικό, έχοντας συνηθίσει τον Arnold και την Linda, αλλά μετά από κάποιο διάστημα εξοικείωσης με ενθουσίασε! Αυτό που μου άρεσε ιδιαίτερα είναι η πιο ανθρώπινη υπόσταση της θηλυκής προστάτριας, η οποία έχει τη λογική ότι ήταν πιο ανθρώπινη για να διεισδύει καλύτερα στις ανθρώπινες ομάδες. Αυτό δηλαδή που από πολλούς διάβασα ως μειονέκτημα άξιο καγχασμού, εγώ το θεωρώ τεράστιο πλεονέκτημα της σειράς!

Το δεύτερο επεισόδιο κυριολεκτικά με ενθουσίασε, έχει λιγότερη δράση αλλά απέκτησε τέτοια σεναριακή πλοκή και τόσο βάθος, που πραγματικά πλέον όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοικτά, και σε αφήνει με τεράστια αγωνία για το τι θα γίνει στο μέλλον. Αλλά και το acting των ηθοποιών με άφησε ιδιαίτερα ικανοποιημένο, με κορυφαία την θηλυκή termi.

Έτσι δεν επιβεβαιώθηκαν όσοι έλεγαν "τι θα μας δείχνουν σε κάθε επεισόδιο, τους termi να τσακώνονται ατελείωτα, στο 3ο επεισόδιο θα είναι πάτος" και άλλα τέτοια. Η σειρά πραγματικά έχει πολλές προοπτικές.

Εγώ πάντως δηλώνω φανατικός θαυμαστής της και θα περιμένω πως και πως τα νέα επεισόδια. Ελπίζω δε και άλλοι στο Αμέρικα να έχουν την ίδια άποψη με μένα, ώστε να δούμε και δεύτερο κύκλο και όχι μόνο τα αρχικά 9 επεισόδια που λένε ότι θα αποτελούν τον 1ο κύκλο.

Καλώς σας βρήκα και πάλι!! :):)

lan-di
18 Ιανουαρίου 2008, 14:57
Λοιπόν, ανακοινώνω ότι το Team έχει κλείσει.

Σίγουροι 100% είμαστε εγώ και ο Κώστας που έκανε 5η Season στο Nip-Τuck.
Περιμένω επίσης να επικοινωνήσουν οι Eparatos και lostS4 για να μου πουν πότε και πώς μπορούν να βοηθήσουν αρχής γενομένης από το 1x03. Aν για οποιονδήποτε λόγο δε μπορούν αυτή τη Τρίτη(θα ξεκινήσουμε το πρωί τη μετάφραση με τον Κώστα), είναι ευπρόδεκτη κάθε βοήθεια τους σε μελλοντικά επεισόδια.

Aφήνω επίσης ανοιχτό παράθυρο, για ένα επιπλέον άτομο (το οποίο να έχει εμπειρία από μεταφραστική διαδικασία) πχ mefisto...

Εγω αν δε συνεχιστει το bionic (που χλωμό το κόβω...) είμαι ελευθερος. Αν μεταδίδεται και σε μέρα που με βολευει τοτε είμαι μέσα....προκειμένου να βγαίνουν οι υπότιτλοι ακόμα νωρίτερα.

edit: Aν βλέπει κανένας mod το μήνυμα, please να διορθώσει τα στοιχεία...

http://xs223.xs.to/xs223/08035/asdfasdf329.jpg

...και να γράψει repack-NoTV

savvasferrari
18 Ιανουαρίου 2008, 15:01
Ωραία!! Ευχαριστούμε πολύ παιδιά!!!!

kKKK
18 Ιανουαρίου 2008, 23:44
Eγώ έχω την έκδοση ΝοΤV και όχι την repack και τώρα που την είδα μια χαρά συγχρονισμένοι ήταν οι υπότιτλοι και το αρχείο μια χαρά επίσης.Ευχαριστώ για τη μετάφραση.Το 2ο μου άρεσε ακόμη περισσότερο απο τον πιλότο.Ελπίζω η σειρά να συνεχίσει να είναι κορυφαία.

geodlord7
18 Ιανουαρίου 2008, 23:50
Eιδα σημερα το 2ο επεισοδιο.Πολυ καλο και αυτο.Βλεπεται ευχαριστα!

lostS4
19 Ιανουαρίου 2008, 00:05
Πολύ θα ήθελα να συμμετέχω στην μετάφραση αλλά πρέπει πρώτα να μάθω να χρησιμοποιεί και τα προγράμματα μετάφρασης. Όταν τα καταφέρω, και υπάρχει ακόμα θέση, θα βοηθήσω;)

tonypapadovic
19 Ιανουαρίου 2008, 01:36
lan-di, info fixed by civil.

Επίσης, όταν δημιουργηθεί εντελώς η ομάδα, στείλε μου pm με τα ονόματα για να μπουν τα tags κάτω από τα nicks σας (εφ'όσον θέλετε)

geodlord7
19 Ιανουαρίου 2008, 02:46
Lan-di, ενδιαφερομαι και εγω για την μεταφραση.Αν υπαρχει κενη θεση.Απλα πες μου μεσω pm ποτε θα γινεται η μεταφραση.

lan-di
19 Ιανουαρίου 2008, 03:17
O geodlord θα γυρνάει το μεσημεράκι και θα μας βοηθάει αν δεν έχουμε τελειώσει τη μεταφραση μέχρι τότε. Οπότε προς το παρών είμαστε κομπλέ.

RedNorth
19 Ιανουαρίου 2008, 03:53
Μια χαρά πάει η σειρά και όπως ανέφεραν κι άλλα παιδιά βλέπετε ευχάριστα.Μακάρι να συνεχίσει έτσι.Την συνιστώ σε όποιον ακόμα το σκέφτεται!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στα παιδιά που ανέλαβαν την μετάφραση των 2 πρώτων επεισοδίων.Πολύ καλή δουλειά παιδιά!

thrylos4ever
19 Ιανουαρίου 2008, 12:05
Geia sas paidia......
Apo oti diavasa sta posts sas katalava pos prepei na einai poli kali i seira, alla exo mia aporia.....
Gia na dei kaneis ti seira, prepei na exei dei tis tainies Terminator???????

kostassssst
19 Ιανουαρίου 2008, 12:33
Έχει απαντηθεί η ερώτηση αυτή στο review του Sarah Chronicles.

savvasferrari
19 Ιανουαρίου 2008, 13:15
Απλά το σπάει η σειρά!!!

Sorin
19 Ιανουαρίου 2008, 14:58
παρα πολυ καλη σειρα!κόλλησα!!!!!!!αν και δεν εχω δει τις ταινιες terminator... ειδικα σε High definition Που τις ειδα γουσταρα ακομα πιο πολυ..αν και 1.1 Gb...ειδα το δυο πρωτα τωρα αναμενω τα επομενα!

klog
20 Ιανουαρίου 2008, 23:34
Καταρχάς ενα ευχαριστώ στα παιδιά που δουλεψαν τους υπότιτλους....
Ξέρουμε την ημέρα που θα παίζεται στην Αμερική??

dimath
20 Ιανουαρίου 2008, 23:47
Ξέρουμε την ημέρα που θα παίζεται στην Αμερική??

Δευτέρα 21:00

klog
20 Ιανουαρίου 2008, 23:53
Ευχαριστώ:worthy:

dimgr
21 Ιανουαρίου 2008, 11:21

21:00 ώρα Ελλάδος ή Αμερικής; Και αν Αμερικής ποια ζώνη; Δεν είμαι σίγουρος αν η Αμερική έχει παντού την ίδια ώρα, αλλά δεν νομίζω, τόσο μεγάλη ήπειρος είναι. :)

Θέλω να πω, ποια διαφορά ώρας θα έχουμε; Ώστε να ξέρουμε την ώρα στη χώρα μας που θα γίνεται η προβολή... :grin:

savvasferrari
21 Ιανουαρίου 2008, 11:24
Σιγά μωρέ....

Την άλλη μέρα το πρωί θα την έχουν βγάλει στους θείους. Τι σκας;;)

dimath
21 Ιανουαρίου 2008, 12:33
21:00 ώρα Ελλάδος ή Αμερικής;

Αμερικής.

Και αν Αμερικής ποια ζώνη;

Ανατολικής.

Δεν είμαι σίγουρος αν η Αμερική έχει παντού την ίδια ώρα, αλλά δεν νομίζω, τόσο μεγάλη ήπειρος είναι. :)

Δεν έχει την ίδια ώρα παντού. Η Ουάσινγκτον με την Χονολουλού για παράδειγμα, έχουν 5 ώρες διαφορά.

Θέλω να πω, ποια διαφορά ώρας θα έχουμε; Ώστε να ξέρουμε την ώρα στη χώρα μας που θα γίνεται η προβολή... :grin:

Με μια μικρή επιφύλαξη, 7 ώρες διαφορά. Δηλαδή θα παίζει την Τρίτη 04:00 ώρα Ελλάδος.

NeoRanger
21 Ιανουαρίου 2008, 12:44
Συνήθως οι ώρες μετρούνται σε EST (Eastern Standard Time). Αυτό είναι επτά ώρες πίσω από εμάς. Διαφορετικά θα είναι εννέα ώρες πίσω από εμάς (Δυτική Ακτή). Σπάνιο να βρείτε πρόγραμμα με ώρα Κάνσας, άρα σ' ένα απ' τα δυο θα πέσετε (συνήθως στο πρώτο).

lan-di
21 Ιανουαρίου 2008, 17:57
Όντως 7 ώρες είναι. 4:30 κυκλοφορεί το PB και 5:30 η Sarah.

savvasferrari
21 Ιανουαρίου 2008, 20:10
Κάψιμοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!
Χεχε!:D

dimgr
21 Ιανουαρίου 2008, 20:22
Παιδιά είναι απίστευτες οι γνώσεις σας! Να είστε καλά! :worthy: :thumbsup1

lan-di
22 Ιανουαρίου 2008, 06:14
Kυκλοφόρησε η έκδοση ΝoTV

To επεισόδιο είχε όλο κι όλο 2 καλές στιγμές...
H αναγέννηση του Κρόμαρτι και η spooky σκηνή που η Σάρα βλέπει τον αντιστασιακό στρατιώτη στον καθρέφτη. Κατά τ'άλλα δεν υπήρξε καθόλου εξέλιξη κατά τη γνώμη μου...

Oι αγγλικοί υπότιτλοι ακόμα αγνοούνται...

tsabasid
22 Ιανουαρίου 2008, 13:08
Αγγλικοί για το 1x03 (http://rapidshare.com/files/85680337/terminator.the.sarah.connor.chronicals.s01e03.hdtv .xvid-notv.eng.srt)

savvasferrari
22 Ιανουαρίου 2008, 14:05
Παιδιά εγώ κατέβασα την έκδοση Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E03.DiRF iX.HDTV.XviD-NoTV

Ποια είναι η διαφορά ξέρετε; Και αυτό DiRFiX τι είναι;

tsabasid
22 Ιανουαρίου 2008, 14:19
Είναι λογικά το ότι είχε γίνει λάθος αρχικά και είχε ονομαστεί Chronicals.

savvasferrari
22 Ιανουαρίου 2008, 14:21
Αυτό λέω και εγώ (DiRFiX= Directory Fix) θα έκαναν λάθος στο όνομα.
Απλά ρωτάω αν υπάρχουν κάποιες άλλες διαφορές στο βίντεο!

carlos55
22 Ιανουαρίου 2008, 14:26
Αυτό λέω και εγώ (DiRFiX= Directory Fix) θα έκαναν λάθος στο όνομα.
Απλά ρωτάω αν υπάρχουν κάποιες άλλες διαφορές στο βίντεο!

Μόνο το όνομα διόρθωσαν, το βίντεο είναι το ίδιο.

tsabasid
22 Ιανουαρίου 2008, 14:28
Καμία διαφορά δεν υπάρχει. Και το dirfix ήταν απλά ένα release που έγινε pre'd και περιείχε το σωστό nfo. 9.16ΚΒ δηλαδή. Τώρα αυτό που παρήγγειλες θα είναι καμιά περίεργη αλχημεία κανενός,που απλά θα άλλαξε το όνομα μόνος του, αλλά δε θα έχεις πρόβλημα.

savvasferrari
22 Ιανουαρίου 2008, 14:28
OK, ευχαριστώ!;)

great
22 Ιανουαρίου 2008, 15:08
Αγγλικοί για το 1x03 (http://file0.shooter.cn/?hash=8b68e6d34828d5ad80354dd5cfd88115)

tsabasid, μην χρησιμοποιείς απευθείας το download link που σου βγάζει το shooter διότι χρησιμοποιεί hash και γίνετε expire μετά το πρώτο download οποτε αχρηστεύεται το link ;)

ifigeneiavip
22 Ιανουαρίου 2008, 18:06
Σε πιο ήρεμους ρυθμούς το 1x03.Δράση μπορεί να μην είχαμε αλλά το επεισόδιο δε το λες και κακό.

lan-di
22 Ιανουαρίου 2008, 19:09
Eγκυκλοπαιδικές γνώσεις για τον "Τούρκο"...
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Turk
...αφού πρώτα έχετε δει το επεισόδιο.

dimath
22 Ιανουαρίου 2008, 21:15
Ωραίο το επεισόδιο και προσωπικά μου άρεσε που δεν είχε πάλι κυνηγητό.

Σε 5 λεπτά θα στείλω τους συγχρονισμένους για 720p.

:respect: lan-di, eparatos, kossstasss :respect:

savvasferrari
22 Ιανουαρίου 2008, 21:25
Ευχαριστούμε παίδες, για τους υπότιτλους!!!;)

lan-di
22 Ιανουαρίου 2008, 21:31
Ωραίο το επεισόδιο και προσωπικά μου άρεσε που δεν είχε πάλι κυνηγητό.

Σε 5 λεπτά θα στείλω τους συγχρονισμένους για 720p.

:respect: lan-di, eparatos, kossstasss :respect:

Το τελευταίο κομμάτι ήταν του eparatos :respect: και πέθανα στα γέλια. :lol: Του είπε "χώσε καντήλια άφοβα" και με δικαίωσε πλήρως! :shock: Thanks και στον Kossstasss που με το που πήρε το κομμάτι το πέρασε για φαί και έπεσε με τα μούτρα και το κατασπάραξε! :closed-to

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dimath
22 Ιανουαρίου 2008, 22:17
Δουλειά του eparatos ήταν αυτοί οι υπότιτλοι δηλαδή...
"Είπα... σκύλα-π***άνα-πολύ;"
"Είμαι μια σκυλοπ***άνα."
"Τώρα είμαστε όλοι αλητόπ***τες"

:lol:

GrigD
22 Ιανουαρίου 2008, 22:31
ισα που προλαβα και πηρα τους subs thanks στο team του sarah connor chronicles :respect:

tonypapadovic
22 Ιανουαρίου 2008, 22:33
Θα προστεθούν και οι υπότιτλοι του Sarah Connor στην ανακοίνωση, μην ανησυχείτε :)

Συγχαρητήρια και πάλι στα παιδιά!

dimath
23 Ιανουαρίου 2008, 00:35
Τώρα είδα ότι δεν έχει επεισόδιο την επόμενη εβδομάδα. Κρίμα...

Το 1x04 στις 4/2/08 με τίτλο "Heavy Metal"!

lan-di
23 Ιανουαρίου 2008, 00:53
Με βολεύει αφάνταστα που δεν έχει επεισόδιο. Γράφω 8-12! :lol: Ευχαριστώ για τα καλά νέα!

lostS4
23 Ιανουαρίου 2008, 01:09
Ωραίο επεισόδιο. Ειδικά τα τελευταία λεπτά ήταν γ@#$τα!!!:shock:
Χίλια ευχαριστώ για τους υπότιτλους! πολύ καλή δουλειά:thumbsup1:clapping:
Αυτό το σκύλο-π@#$&ανα:rotfl: ,τέλος πάντων, ποιανού ιδέα ήταν;
Πολύ πλάκα:haha:

geodlord7
23 Ιανουαρίου 2008, 01:15
Παρα πολυ καλο επεισοδιο και το 3ο!!Ειναι μια σειρα που περνας την ωρα σου ευχαριστα με ενδιαφερουσες ιστοριες!!Σιγουρα θα συνεχισω να την βλεπω.Respect σε ολο το θεμα με την εξισωση που εγραψε το ρομποτ στον τοιχο του γιατρου!

lan-di
23 Ιανουαρίου 2008, 01:36
Έχε χάρη που ήξερα τι είναι τα tgf,pdgf,egf αλλιώς θα πετούσα όλη την βιοχημική εξίσωση σε 15 γραμμές υπότιτλο :lol:

geodlord βάλε κι εσύ ένα spoiler από πάνω.

GrigD
23 Ιανουαρίου 2008, 01:41
φοβερο επεισοδιο, τελικα η σειρα μου αρεσει πολυ...ειδικα το τελος τρομερο...

ΥΓ η summer glau απλα σκιζει...

savvasferrari
23 Ιανουαρίου 2008, 11:10
Φοβερό επεισόδιο, φοβερή σειρά, φοβεροί υπότιτλοι, φοβερή πρωταγωνίστρια!:D

great
23 Ιανουαρίου 2008, 14:34
πιο ήρεμο το 3ο αλλα πολύ καλο όπως και να έχει!
εγώ περιμένω πως και πως τον FBI agent να ξετυλίξει του κουβάρι και να μπλεχτεί και αυτός στην υπόθεση, νομίζω θα ανεβεί πολύ το story με κάτι τέτοιο.

ΥΓ η summer glau απλα σκιζει...

Summer for president!!

smallville
24 Ιανουαρίου 2008, 01:32
μόλις είδα και το 3ο επεισόδιο,δεν είχε την δράση σαν τα πρώτα 2 αλλά είχε αρκετά καλή ιστορία και ενδιαφέρουσα......αναμένουμε το επόμενο!

Rorschach
24 Ιανουαρίου 2008, 17:44
Ειδα το 2 και το 3 και μ'αρεσαν, δεν το περιμενα.
Η εξολοθρευτρια μ'αρεσει...

ασχετο, εχει διαβασει κανεις το κομικ Χρυση Πολη που δημοσιευτηκε στο 9 της Ελευθεροτυπιας; Εκει νομιζω υπηρχε ενας κακος ιδιος με το μασκοφορο ρομποτ του τελευταιου επεισοδιου. Καλα δε θυμαμαι;

dimgr
24 Ιανουαρίου 2008, 18:40
Φοβερό επεισόδιο, φοβερή σειρά, φοβεροί υπότιτλοι, φοβερή πρωταγωνίστρια!:D

:lol: :lol: :worthy: :worthy:

savvasferrari
24 Ιανουαρίου 2008, 18:44
Εγώ την αλήθεια είπα:D

tsabasid
24 Ιανουαρίου 2008, 18:50
Εκτός από το pilot που μου ψιλοάρεσε, μου φαίνεται πήρως αδιάφορη ως σειρά. Ώρες ώρες είναι λες και ακούω τον Suresh από το Heroes. Το μόνο που αξίζει για μένα και είδα και το 3ο επεισόδιο είναι η πανέμορφη Lena Headley, ωστόσο δε με βλέπω να τη συνεχίζω.

eparatos
24 Ιανουαρίου 2008, 19:19
ασχετο, εχει διαβασει κανεις το κομικ Χρυση Πολη που δημοσιευτηκε στο 9 της Ελευθεροτυπιας; Εκει νομιζω υπηρχε ενας κακος ιδιος με το μασκοφορο ρομποτ του τελευταιου επεισοδιου. Καλα δε θυμαμαι;

Καλά το θυμάσε.

loyis7
24 Ιανουαρίου 2008, 20:56
Πολλά Thanks στην μεταφραστική team του The Sarah Connor Chronicles για τους υπότιτλους που μας έδωσε για 3η φορά για αυτήν την σειρά που όλοι θα αγαπήσουμε όπως το βλέπω .

Άπειρα :worthy: :worthy: :worthy: και :respect: :respect: :respect: σε όλο το team σας .

Keep walking άλα Swartz style ...

pokopikos
24 Ιανουαρίου 2008, 21:39
polu wraia seira eida to 1o kai htan apaixto mes sth drash

dimgr
24 Ιανουαρίου 2008, 22:58
Δεν γράφουμε με greeklish! :rtfm:

alexdeli
25 Ιανουαρίου 2008, 00:31

Δεν είμαστε στο insomnia.:P

great
25 Ιανουαρίου 2008, 11:35
για να ρωτήσω κάτι που θυμήθηκα σχετικά με το 3ο, δεν έκανε σε κανέναν εντύπωση που

είπαν στην Sarah ότι δεν έχει καρκίνο τελικά ? υπάρχει περίπτωση να είπε ψέματα η terminator-cheek ?

dimath
25 Ιανουαρίου 2008, 11:51
για να ρωτήσω κάτι που θυμήθηκα σχετικά με το 3ο, δεν έκανε σε κανέναν εντύπωση που

είπαν στην Sarah ότι δεν έχει καρκίνο τελικά ? υπάρχει περίπτωση να είπε ψέματα η terminator-cheek ?

Φαντάζομαι πως ακόμα δεν έχει εμφανιστεί ο καρκίνος ή μπορεί να προκλήθηκε αργότερα από κάποια έκθεση σε ραδιενέργεια. Οπότε τώρα που δεν θα εκτεθεί, δεν θα αποκτήσει ποτέ.

savvasferrari
25 Ιανουαρίου 2008, 11:55
Σωστός ο dimath!;)

great
25 Ιανουαρίου 2008, 12:13
Φαντάζομαι πως ακόμα δεν έχει εμφανιστεί ο καρκίνος ή μπορεί να προκλήθηκε αργότερα από κάποια έκθεση σε ραδιενέργεια. Οπότε τώρα που δεν θα εκτεθεί, δεν θα αποκτήσει ποτέ.

αργότερα δεν το νομίζω γιατί είχε πει ότι πέθανε το 2002 και τώρα είναι στο 2007
ίσως τώρα που πήγαν στο μέλλον απλά να προσπέρασε το γεγονός που την έκανε να έχει καρκίνο ή είναι κάτι άλλο που δεν μας έχουν δείξει ακόμα

dimath
25 Ιανουαρίου 2008, 13:15
αργότερα δεν το νομίζω γιατί είχε πει ότι πέθανε το 2002 και τώρα είναι στο 2007
ίσως τώρα που πήγαν στο μέλλον απλά να προσπέρασε το γεγονός που την έκανε να έχει καρκίνο ή είναι κάτι άλλο που δεν μας έχουν δείξει ακόμα

To 2005 υποτίθεται ότι πέθανε. Την ρωτάει η Σάρα "γιατί δεν μείναμε στο παρελθόν; Είχα 7 χρόνια ακόμα για να ετοιμαστώ." και της απαντάει "όχι, δεν είχες. Πέθανες πριν από 2 χρόνια".

Δεν είμαι γιατρός, αλλά νομίζω πως προλαβαίνεις να πεθάνεις από κάποιες μορφές καρκίνου, σε λιγότερο από 5-6 χρόνια από την εμφάνισή του.

Αν και το σενάριο του να μην πάθει καρκίνο λόγω του ότι είχε προκληθεί από κάποιο συμβάν, μου φαντάζει πιο πιθανό.

loyis7
25 Ιανουαρίου 2008, 18:54

Καλά ντε . Έγραψα και εγώ 1 φορά με greeklish και κατευθείαν να με φάς . :thumbdown

kKKK
26 Ιανουαρίου 2008, 00:05
Mόλις είδα το 3ο επεισόδιο και μου άρεσε πιο πολύ απο τα προηγούμενα 2.Ειδικά το όνειρο στην αρχή και η σκηνή στην μπανιέρα στο τέλος ήταν κορυφαίες σκηνές.

dimgr
26 Ιανουαρίου 2008, 03:29
Καλά ντε . Έγραψα και εγώ 1 φορά με greeklish και κατευθείαν να με φάς . :thumbdown

Δεν ήθελα να "φάω" κάποιον. Θεώρησα ότι προσφέρω στην ευχάριστη ανάγνωση του φόρουμ . :) Καμία παρεξήγηση εκ μέρους μου, ελπίζω το ίδιο και από εσάς. :thumbsup1

tonypapadovic
26 Ιανουαρίου 2008, 03:37
Δεν απαγορεύονται τα greeklish όμως :)

dimgr
26 Ιανουαρίου 2008, 03:40
Mόλις είδα το 3ο επεισόδιο και μου άρεσε πιο πολύ απο τα προηγούμενα 2.Ειδικά το όνειρο στην αρχή και η σκηνή στην μπανιέρα στο τέλος ήταν κορυφαίες σκηνές.

Συμφωνώ απολύτως!! Και για το κορυφαίο των σκηνών!

Μιλάμε έχω κυριολεκτικά ξετρελαθεί με τη σειρά, μετά το 3ο επεισόδιο. Εκπληκτικό σενάριο, εκπληκτικές σκηνές, εκπληκτικό παίξιμο από όλους τους ηθοποιούς, με κορυφαία την Sarah και την Termi. Ακόμη και κάποια κενά στην πλοκή (plot holes), όπως αυτό με το κεφάλι και το χωριστό σώμα του κακού termi, συγχωρούνται μπροστά στα υπόλοιπα υπερθετικά. Πρώτη με τεράστια διαφορά από οποιαδήποτε άλλη σειρά έχω δει. Θα σκάσω μέχρι να παιχτούν τα άλλα επεισόδια, τι καλά που θα ήταν να τα είχαμε όλα μαζί! :(

Αλήθεια, ξέρουμε πως πάει στην Αμερική; Τι λένε τα πρώτα νέα, υπάρχει κάποια πρόβλεψη για το αν θα συνεχίσει πέραν των αρχικών 9, αν δεν κάνω λάθος, επεισοδίων;

Παρεμπιπτόντως να πω ότι είδα ξανά το 2ο και φυσικά το 3ο σε HD 720p και τρελλάθηκα! Η σειρά αξίζει με τα χίλια σε HD, και θα δείτε ότι στις σκηνές του 3ου επεισοδίου με το όνειρο και την μπανιέρα, έχει πέσει πολύ χρήμα, διότι τα εφέ είναι αψεγάδιαστα! :)

mamos
26 Ιανουαρίου 2008, 03:48
einai kali tainia ... (sorry pou grafo etc alla exw sini8isi pia elpizo na mhn yparxi provlima
) good work paidia

NeoRanger
26 Ιανουαρίου 2008, 03:54
Μμμμμάλιστα. Αυτή η σειρά σχεδόν με κάνει να αναθεωρώ τη στάση μου απέναντι στην απεργία.

Της δίνω μέχρι το 5ο επισόδειο. Μετά, αντε γεια.

lan-di
26 Ιανουαρίου 2008, 04:32
Ακόμη και κάποια κενά στην πλοκή (plot holes), όπως αυτό με το κεφάλι και το χωριστό σώμα του κακού termi,
Spoiler από το terminator III... O Σβαρτζενέγκερ είχε την "κεντική μονάδα" στο σώμα του (2 κυψέλες υδρογόνου). Από εκεί παίρνει ενέργεια το υπόλοιπο σώμα. Υπάρχουν ξεχωριστά chips ελέγχου κίνησης για κάθε μέλος του σώματος... Αν θυμάσαι καλά, η ΤΧ του είχε "γυρίσει" το κεφάλι όταν πάλευαν στα γραφεία της Cyberdyne. Mετά από λίγη ώρα, ο Σβαρτζενέγκερ ανέκτησε την κίνηση των χεριών του και έψαχνε να βρει πού βρίσκεται το κεφάλι του... μέχρι που το έφερε στα ίσα! :lol:

NeoRanger
26 Ιανουαρίου 2008, 04:41
Spoiler από το terminator III... O Σβαρτζενέγκερ είχε την "κεντική μονάδα" στο σώμα του (2 κυψέλες υδρογόνου). Από εκεί παίρνει ενέργεια το υπόλοιπο σώμα. Υπάρχουν ξεχωριστά chips ελέγχου κίνησης για κάθε μέλος του σώματος... Αν θυμάσαι καλά, η ΤΧ του είχε "γυρίσει" το κεφάλι όταν πάλευαν στα γραφεία της Cyberdyne. Mετά από λίγη ώρα, ο Σβαρτζενέγκερ ανέκτησε την κίνηση των χεριών του και έψαχνε να βρει πού βρίσκεται το κεφάλι του... μέχρι που το έφερε στα ίσα! :lol:

Δεδομένου πως το T3 δεν είναι στο continuity της σειράς, δε νομίζω πως ισχύει αυτή η λογική. Πάντως, αυτό με το κεφάλι δεν ήταν plot hole. Ήταν απλώς ανούσιο. Αυτό που μιλούσε και ανεβοκατέβαινε η κάτω γνάθος ήταν κάπως...

Sienna
28 Ιανουαρίου 2008, 15:28
na rwtisw simera den exei episodio??

great
28 Ιανουαρίου 2008, 15:30
οχι δεν είχε, 4/2 το επόμενο

dimath
28 Ιανουαρίου 2008, 15:32
οχι δεν είχε, 05/02 το επόμενο

4/2 μάλλον εννοείς.

savvasferrari
28 Ιανουαρίου 2008, 15:36
Δεν έχει αυτήν την εβδομάδα; Κρίμα ρε γμτ. Δεν έχει τίποτα αυτήν την εβδομάδα, ούτε pb!

great
28 Ιανουαρίου 2008, 15:37
4/2 μάλλον εννοείς.
ναι σωστά, απλα μου δείχνει την επόμενη λόγω διαφορά ώρας

Sienna
28 Ιανουαρίου 2008, 16:16
krima!! kai ti 8a dw egw???? :(

lostS4
28 Ιανουαρίου 2008, 16:19
Καλά αυτή τη βδομάδα δεν έχει και τίποτα!
Αυτή τη δουλειά θα έχουμε; κάθε δύο εβδομάδες καινούργιο επεισόδιο;
Παρα Πέντε το καταντήσαμε το θέμα:D

savvasferrari
28 Ιανουαρίου 2008, 16:23
Παρα Πέντε το καταντήσαμε το θέμα:D
:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:
Σωστός!:thumbsup1 Αμάν με τις διακοπές!:mad:

amhel_79
28 Ιανουαρίου 2008, 23:10
Μμμμμάλιστα. Αυτή η σειρά σχεδόν με κάνει να αναθεωρώ τη στάση μου απέναντι στην απεργία.

Της δίνω μέχρι το 5ο επεισόδειο. Μετά, αντε γεια.

ειδα 1+2 και συμφωνω και γω!:haha:

dzoulias
29 Ιανουαρίου 2008, 11:08
Καλημέρα σε όλους !

Ερώτηση:

Εχθές (Σήμερα για εμάς) δεν είχε επεισόδιο ;;;

Εχει σημασία η ρώτηση διότι στο tv.com λέει για 04/02 αλλά στο site του Fox, στο schedule, λέει ότι εχθές είχε επεισόδιο κανονικότατα...

Μπορεί κανείς να το ελέγξει ;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

brazdas
29 Ιανουαρίου 2008, 11:21
Καλούτσικη είναι η σειρά, αλλά είναι νωρίς για να πούμε ακόμη αν θα την παρατήσουμε ή όχι :grin:
Την ηθοποιό που βάλανε για Σάρα Κόνορ, θα έλεγα πολύ καλή επιλογή αλλά για τον γιο της και την κοπέλα-εξολοθρευτή νομίζω ότι θα μπορούσαν και καλύτερα. Ίσως με το πέρασμα των επεισοδίων να γίνουν καλύτεροι!
Περιττό να πω, χίλια μπράβο στον lan-di και στα άλλα παιδιά για την μετάφραση, αψογότατη. :respect:
Φϊλε dzoulias, όντως δεν έχει επεισόδιο αυτή την φορά, γιατί σίγουρα θα είχε ανέβει μέχρι τώρα στους "θείους". Άμα δεις και στα προηγούμενα ποστ, λένε τα παιδιά ότι το επόμενο 4/02;):)

great
29 Ιανουαρίου 2008, 11:37
Καλημέρα σε όλους !

Ερώτηση:

Εχθές (Σήμερα για εμάς) δεν είχε επεισόδιο ;;;

Εχει σημασία η ρώτηση διότι στο tv.com λέει για 04/02 αλλά στο site του Fox, στο schedule, λέει ότι εχθές είχε επεισόδιο κανονικότατα...

Μπορεί κανείς να το ελέγξει ;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

η απάντηση ειναι δυο-τρια post πιο πάνω
το site του FOX δειχνει επάναληψη το 1ο επεισόδοα και για αυτο το είδες στο πρόγραμμα του

dzoulias
29 Ιανουαρίου 2008, 11:56
Κατ'αρχήν, ευχαριστώ για την ταχύτατη απάντηση.

2ον, συμφωνώ και εγώ...

Συνεπώς εφ'όσον συμφωνούμε μεχρι τώρα όλοι...αυτό δεν θέτει ζήτημα αξιοπιστίας του Fox (του schedule) τουλάχιστον...;;;

Anyway, υπομονή i guess...τουλάχιστον...απέκτησα...όλατα επεισόδια του A-Team εχθές...θα αρχίσω να τα βλέπω.

Οι άνω των 30 εδώ πέρα, ξέρουν για τι σειρά μιλάω ! Κλασσική αξία.

Και πάλι ευχαριστώ.

Καλούτσικη είναι η σειρά, αλλά είναι νωρίς για να πούμε ακόμη αν θα την παρατήσουμε ή όχι :grin:
Την ηθοποιό που βάλανε για Σάρα Κόνορ, θα έλεγα πολύ καλή επιλογή αλλά για τον γιο της και την κοπέλα-εξολοθρευτή νομίζω ότι θα μπορούσαν και καλύτερα. Ίσως με το πέρασμα των επεισοδίων να γίνουν καλύτεροι!
Περιττό να πω, χίλια μπράβο στον lan-di και στα άλλα παιδιά για την μετάφραση, αψογότατη. :respect:
Φϊλε dzoulias, όντως δεν έχει επεισόδιο αυτή την φορά, γιατί σίγουρα θα είχε ανέβει μέχρι τώρα στους "θείους". Άμα δεις και στα προηγούμενα ποστ, λένε τα παιδιά ότι το επόμενο 4/02;):)

great
29 Ιανουαρίου 2008, 13:46
αλλά για τον γιο της και την κοπέλα-εξολοθρευτή νομίζω ότι θα μπορούσαν και καλύτερα. Ίσως με το πέρασμα των επεισοδίων να γίνουν καλύτεροι!

τώρα συνειδητοποίησα τι είναι αυτό που ξεστόμισες :haha:
κάτω τα χερια από την Summer για να μην γίνει χαμός εδώ μέσα :clapping::lol:
serenity/firefly δεν έχεις δει ?

NeoRanger
29 Ιανουαρίου 2008, 14:05
Δεν έχει άδικο ο Braz, απλώς δε φταίει η Summer Glau, φταίει ο ρόλος που της έχουν γράψει. Περισσότερο με βλαμμένη έκδοση του ET την έχουν γράψει, παρά με φονική μηχανή απ' το μέλλον.

great
29 Ιανουαρίου 2008, 14:16
Δεν έχει άδικο ο Braz, απλώς δε φταίει η Summer Glau, φταίει ο ρόλος που της έχουν γράψει. Περισσότερο με βλαμμένη έκδοση του ET την έχουν γράψει, παρά με φονική μηχανή απ' το μέλλον.

μα ακριβώς αυτό εμενα μου αρέσει !
δεν είναι όπως το λες φονική μηχανή με την έννοια του με το που σε βλέπω τρομάζω και θα με πλακώσεις αλλα την παρουσιάζουν σαν την μικροσκοπική κοπελίτσα που την βλέπεις αγαθή και χαζήι και κανεις δεν της δίνει σημασία αλλα χαλαρά σε βάζει κάτω και σου αλλάζει τα φώτα με τις κινήσεις της που έχει το στυλ λόγω της θητείας στο Firefly/Serenity.

Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι δεν είναι απλά bodyguard αλλα πρέπει να ταιριάξει και στον κόσμο και να περνάει σχετικά απαρατήρητη

Rorschach
29 Ιανουαρίου 2008, 14:19
who cares, she's hot:grin:

brazdas
29 Ιανουαρίου 2008, 14:21
Great, έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αλλά τι να κάνω, δεν μου πολυγεμίζει το μάτι η κοπελιά, δεν ξέρω γιατί. Ας ελπίσω ότι αργότερα ίσως να αλλάξω γνώμη!
Όσο για αυτά που είπες serenity/firefly δεν τα έχω δει, αν και νομίζω ότι το πρώτο ίσως το έχω δει, αλλά πραγματικά δεν θυμάμαι τίποτα μα τίποτα!!:)

GrigD
29 Ιανουαρίου 2008, 14:23
μια χαρα το κατεχει η summer glau, εγω παντως δεν θα προτιμουσα για ακομη μια φορα ενα μπρατσαρα terminator

NeoRanger
29 Ιανουαρίου 2008, 14:24
δεν είναι όπως το λες φονική μηχανή με την έννοια του με το που σε βλέπω τρομάζω και θα με πλακώσεις αλλα την παρουσιάζουν σαν την μικροσκοπική κοπελίτσα που την βλέπεις αγαθή και χαζήι και κανεις δεν της δίνει σημασία αλλα χαλαρά σε βάζει κάτω και σου αλλάζει τα φώτα με τις κινήσεις της που έχει το στυλ λόγω της θητείας στο Firefly/Serenity.

Δεν αναφερόμουν στο πως μοιάζει, αλλά στο τι λέει.

dimgr
29 Ιανουαρίου 2008, 15:20

Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι δεν είναι απλά bodyguard αλλα πρέπει να ταιριάξει και στον κόσμο και να περνάει σχετικά απαρατήρητη

Ακριβώς αυτό μου αρέσει και μένα και είναι αυτό που με ενθουσιάζει στη σειρά. Ένας termi ζει ανάμεσά μας χωρίς να τον καταλαβαίνει κανείς! :clapping:

unknown3479
29 Ιανουαρίου 2008, 21:03
μολις ειδα και το 3, ειναι αρκετα καλη σειρα...

να ρωτησω κατι ασχετο, σχετικα με τα ταξιδια στους χρονους:

οταν ταξιδεψει καποιος απο το παρον στο παρελθον (π.χ. σε ενα απο τα εργα back to the future αν θυμαμαι καλα) θα βρει τον νεαροτερο του εαυτο του εκει, ενω αυτος που θα ταξιδεψει απο το παρον στο μελλον ΔΕΝ θα βρει τον μελλοντικο του εαυτο εκει?

NeoRanger
29 Ιανουαρίου 2008, 23:37
μολις ειδα και το 3, ειναι αρκετα καλη σειρα...

να ρωτησω κατι ασχετο, σχετικα με τα ταξιδια στους χρονους:

οταν ταξιδεψει καποιος απο το παρον στο παρελθον (π.χ. σε ενα απο τα εργα back to the future αν θυμαμαι καλα) θα βρει τον νεαροτερο του εαυτο του εκει, ενω αυτος που θα ταξιδεψει απο το παρον στο μελλον ΔΕΝ θα βρει τον μελλοντικο του εαυτο εκει?

Αυτό θα εξαρτηθεί απ' το μέλλον της ιστορίας. Αν επιστρέψει στο παρελθόν, τότε ναι, θα έπρεπε να βρει τον εαυτό του όταν πήγε στο μέλλον. Αν κάνει οριστικο jump χωρίς να γυρίσει ξανά πίσω, τότε μάλλον δε θα τον συναντήσει.

Όλα αυτά βέβαια μπορεί να είναι και βλακείες. Κανείς δεν ξέρει με βεβαιότητα τι συμβαίνει στα ταξίδια στο χρόνο.

savvasferrari
30 Ιανουαρίου 2008, 17:47
μια χαρα το κατεχει η summer glau, εγω παντως δεν θα προτιμουσα για ακομη μια φορα ενα μπρατσαρα terminator

Συμφωνώ 10000%:thumbsup1:thumbsup1:thumbsup1

dimgr
5 Φεβρουαρίου 2008, 12:25
Κυκλοφόρησε το 04, το είδε κανείς; Από υπότιτλους, τι γίνεται παιδιά;

lan-di
5 Φεβρουαρίου 2008, 12:31
Παιδιά μη περιμένετε υπότιτλους το μεσημέρι. Δεν υπάρχουν πουθενά αγγλικοί μέχρι στιγμής... κι αν σκοπεύουν να τους βγάλουν αύριο, δε γίνεται εμείς να είμαστε μια μέρα στο pc και να πατάμε refresh. Δυστυχώς ξεκίνησε καλά η δουλειά... με τους αγγλικούς υπότιτλους στην ώρα τους, αλλά έτσι όπως το κόβω το πράγμα, νομίζω ότι κι αυτή η σειρά θα μπει στη κατηγορία "ημέρας" όπως πχ Supernatural, Dexter κλπ...

Πάω να κάνω κάτι δουλειές. Αν κάποιος βρει υπότιτλους όσο λείπω, ας τους ανεβάσει εδώ για να τους δουν τα άλλα 2 παιδιά από το team, αλλά κι εγώ όταν γυρίσω.

carlos55
5 Φεβρουαρίου 2008, 14:49
Οι αγγλικοί για το 4

The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E04.[HDTV-NoTV] (http://rapidshare.com/files/89327494/Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S01E04.HDTV .XviD-NoTV.rar)

Και περιμένω τους ελληνικούς γρήγορα :lipsseale. Τι απολογείσαι ρε συ lan-di. Σιγά μην κάτσετε όλη μέρα πάνω από τον υπολογιστή περιμένωντας τους αγγλικούς. Όποτε τους βγάλετε, τους βγάλετε. Είτε 5 ώρες, είτε μια μέρα, είτε μια βδομάδα αργότερα (πιπέρι στο στόμα μου :lol: ),το επεισόδιο θα το δούμε.
:respect: στους μεταφραστές.

Sorin
5 Φεβρουαρίου 2008, 15:55
ωραιο επεισοδιο συνεχιζει η δραση.πολυ καλη σειρα.

Exoskeletor
5 Φεβρουαρίου 2008, 16:57
give us more more more more

savvasferrari
5 Φεβρουαρίου 2008, 18:42
Άντε καλή δουλειά με τους υπότιτλους στο team!;)

smallville
5 Φεβρουαρίου 2008, 20:40
μην μασάτε ρε παιδιά με το πάσο σας.......μέχρι το βράδυ τους θέλω να είναι έτοιμοι:P:P:P

eparatos
5 Φεβρουαρίου 2008, 21:31
Λοιπόν, οι υπότιτλοι είναι έτοιμοι, όπου νά'ναι θα τους ανεβάσει ο lan-Di. Τώρα συγχρονίζω την έκδοση 720ρ.

dimgr
5 Φεβρουαρίου 2008, 22:07
...
Τι απολογείσαι ρε συ lan-di. Σιγά μην κάτσετε όλη μέρα πάνω από τον υπολογιστή περιμένωντας τους αγγλικούς. Όποτε τους βγάλετε, τους βγάλετε. Είτε 5 ώρες, είτε μια μέρα, είτε μια βδομάδα αργότερα (πιπέρι στο στόμα μου :lol: ),το επεισόδιο θα το δούμε.
:respect: στους μεταφραστές.

Συμφωνώ απολύτως, δεν χρειάζεται να αγχώνεστε ή να απολογείστε, παιδιά. Ίσα ίσα που σας ευχαριστούμε πολύ για τη δουλειά που αφιλοκερδώς, για την ευχαρίστηση της κοινότητας, κάνετε. :)

geodlord7
5 Φεβρουαρίου 2008, 22:55
Παρα πολυ καλο το επεισοδιο!!Μου εδωσε οσα περιμενα!!Συνεχιζει παρα πολυ καλα η σειρα!!

ifigeneiavip
5 Φεβρουαρίου 2008, 23:30
Ωραίο και το σημερινό επεισόδιο.Η Cameron μ'αρέσει όλο και περισσότερο και ειδικότερα ο τρόπος που καταφέρνει και τους τσακίζει όλους με ψυχραιμία.Το ύφος που παίρνει ,όλα τα λεφτά

lan-di
5 Φεβρουαρίου 2008, 23:40
Mετά από μια συζήτηση με την ifi στο msn, αναρωτήθηκε ποια γυναίκα εκτός από αυτή βλέπει τη σειρά Sarah Connor! Όποια άλλη γυναίκα βλέπει τη σειρά, να μου βάλει "ευχαριστώ".

Ιfi μάλλoν μόνη σου σε κόβω!

ifigeneiavip
5 Φεβρουαρίου 2008, 23:47
Ελάτε κορίτσια αποκαλυφθείτε,,,Δεν είναι κακό να βλέπετε Sarah :lol::oops:

lostS4
6 Φεβρουαρίου 2008, 00:26
Μόλις είδα το επεισόδιο. Αρκετά καλό με δράση, τα γνωστά λόγια και ένα τέλος που με μπέρδεψε λιγάκι.
δηλαδή ο Τζόν, φοβήθηκε και γιαυτό έτρεμε; το βλέμμα του μου φάνηκε λίγο.....κάπως:oops:

Συγχαρητήρια και στην ομάδα μετάφρασης!;)

Exoskeletor
6 Φεβρουαρίου 2008, 04:13
sorry για το offtopic αλλα lostS4 εισαι ο μονος ποu ξερω που σuμπαθει τον charlie :D

savvasferrari
6 Φεβρουαρίου 2008, 13:41
Μάλλον μόνη σου είσαι ifigeneiavip!:lol::lol:

great
6 Φεβρουαρίου 2008, 13:41
το επεισόδιο ήταν παρα παρα πολύ καλο !!!
κορυφαίο το σκηνικό με τον T

που μπήκε σε standby για να φυλάξει το τανταλίτη !! γενικως πολύ καλο το story ότι στείλαν πίσω κάποιον ώστε να φυλάξει απόθεμα μέσα σε πυρηνικό καταφύγιο για να έχει μετά το SkyNet !! πολύ έξυπνο.

τρελό γέλιο και εκεί που λέει η Sarah ότι είσαι ελεύθερος αν καταφέρεις να περάσεις από αυτήν και μετά επομενη σκηνή τον βλέπεις τρομαγμένο να οδηγεί το φορτηγό !!

lostS4
6 Φεβρουαρίου 2008, 14:11
sorry για το offtopic αλλα lostS4 εισαι ο μονος ποu ξερω που σuμπαθει τον charlie :D

Εγώ ξέρω κάποιους που τον συμπαθούν. Αλλά δεν με πειράζει αν είμαι και μόνος μου, εγώ τον πάω πολύ τον τύπο:worthy:

smallville
6 Φεβρουαρίου 2008, 16:11
μόλις είδα το επεισόδιο,πολύ καλό όπως και τα προηγούμενα!Παιδιά καταπληκτικοί οπι υπότιτλοι μπράβο σας!

lan-di
6 Φεβρουαρίου 2008, 19:13
το επεισόδιο ήταν παρα παρα πολύ καλο !!!
κορυφαίο το σκηνικό με τον T

που μπήκε σε standby για να φυλάξει το τανταλίτη !! γενικως πολύ καλο το story ότι στείλαν πίσω κάποιον ώστε να φυλάξει απόθεμα μέσα σε πυρηνικό καταφύγιο για να έχει μετά το SkyNet !! πολύ έξυπνο.

Μάθημα χημείας για να καταλαβαίνετε και τι βλέπετε... και μια σεναριακή τρύπα που προκύπτει στο Terminator II.:)

Κάθε ένωση που περιέχει ταντάλιο, λέγεται τανταλίτης. Το ταντάλιο χρησιμοποιείται σε ηλεκτρονικές συσκευές (κυρίως στους πυκνωτές).

To Coltan λοιπόν είναι τανταλίτης που αποτελείται σε πολύ μεγάλο ποσοστό από ταντάλιο, και σε μικρότερο ποσοστό από κολούμβιο.

H Κάμερον είχε πει πως δε χρησιμοποιούν τιτάνιο επειδή δεν αντέχει σε υψηλές θερμόκρασίες. Είπε πως χρησιμοποιήθηκε τιτάνιο μόνο σε 2 μοντέλα Τ-600.

Τιτάνιο: Σημείο τήξης : 1668 °C
Κολούμβιο: Σημείο τήξης : 2477 °C
Ταντάλιο: Σημείο τήξης : 3017 °C :shock:

Στο Τerminator 2, o Σβαρτζενέγκερ είναι μοντέλο T-800. Πώς είναι δυνατόν να έλιωσε μέσα στη λάβα; Η λάβα ηφαιστίου έχει θερμοκρασία το πολύ 1200°C... Αυτή η λάβα από τι χημική ένωση ήταν φτιαγμένη που θα μπορούσε να ξεπεράσει του 3000 °C;;;

carlos55
6 Φεβρουαρίου 2008, 21:22
Μάθημα χημείας για να καταλαβαίνετε και τι βλέπετε... και μια σεναριακή τρύπα που προκύπτει στο Terminator II.:)

Κάθε ένωση που περιέχει ταντάλιο, λέγεται τανταλίτης. Το ταντάλιο χρησιμοποιείται σε ηλεκτρονικές συσκευές (κυρίως στους πυκνωτές).

To Coltan λοιπόν είναι τανταλίτης που αποτελείται σε πολύ μεγάλο ποσοστό από ταντάλιο, και σε μικρότερο ποσοστό από κολούμβιο.

H Κάμερον είχε πει πως δε χρησιμοποιούν τιτάνιο επειδή δεν αντέχει σε υψηλές θερμόκρασίες. Είπε πως χρησιμοποιήθηκε τιτάνιο μόνο σε 2 μοντέλα Τ-600.

Τιτάνιο: Σημείο τήξης : 1668 °C
Κολούμβιο: Σημείο τήξης : 2477 °C
Ταντάλιο: Σημείο τήξης : 3017 °C :shock:

Στο Τerminator 2, o Σβαρτζενέγκερ είναι μοντέλο T-800. Πώς είναι δυνατόν να έλιωσε μέσα στη λάβα; Η λάβα ηφαιστίου έχει θερμοκρασία το πολύ 1200°C... Αυτή η λάβα από τι χημική ένωση ήταν φτιαγμένη που θα μπορούσε να ξεπεράσει του 3000 °C;;;

Τι λες τώρα;!! Πέρα από μάθημα χημείας είναι και μάθημα Τερμινεϊτορολογίας.
:worthy::worthy::worthy::worthy:

GrigD
6 Φεβρουαρίου 2008, 23:00
πωπω εχω μεινει το επεισοδιο απλα ειναι καταπληκτικο, η σειρα ειναι τεραστια εκπληξη για μενα...

savvasferrari
7 Φεβρουαρίου 2008, 11:59
Κι εγώ στην αρχή έλεγα μ@λ@κία θα είναι. Μετά άκουσα που έλεγαν τα παιδιά ότι είναι τελικά καλό και το είδα. Είναι αυτό που λένε: "Ποτέ μην σχολιάζεις κάτι χωρίς να το δεις!

Rorschach
7 Φεβρουαρίου 2008, 14:58
Kαλο αλλα εχω μεγαλο παραπονο για της σκηνες ξυλου, δεν ειναι καθολου καλογυρισμενες...

lan-di
7 Φεβρουαρίου 2008, 17:14
Θα διαφωνήσω γιατί πλακώνονται ρομπότ κι όχι άνθρωποι. Θέλουν να δώσουν άλλο τόνο οι σκηνοθέτες.

Πχ στη σκηνή στο 1x04, που η Σάρα βαρούσε μπουκέτα στον τύπο... δε πιστεύω να μη το ευχαριστήθηκες... :yahoo: Αλλιώς βαράνε τα ρομπότ κι αλλιώς οι άνθρωποι.

Sorin
8 Φεβρουαρίου 2008, 11:27
σημερα δεν εβγαινε κανονικα το καινουργιο?

dimath
8 Φεβρουαρίου 2008, 11:30
Δευτέρα παίζεται στην Αμερική.

Το επόμενο στις 11/2/08 με τίτλο "Queen's Gambit"

GrigD
8 Φεβρουαρίου 2008, 11:30
σημερα δεν εβγαινε κανονικα το καινουργιο?
Δευτερα βραδυ εδειξε στην αμερικη το 4ο επεισοδιο ;)

edit: με προλαβε ο dimath :P

Sorin
8 Φεβρουαρίου 2008, 12:09
thanks guys!

kKKK
8 Φεβρουαρίου 2008, 12:55
Παιδιά αλλα δύο επεισόδια θα παιχτούν;;;

GrigD
8 Φεβρουαρίου 2008, 13:01
Παιδιά αλλα δύο επεισόδια θα παιχτούν;;;
στο tv.com εχει ημερομηνιες μεχρι και για 9 επεισοδιο στο συνολο

Rorschach
8 Φεβρουαρίου 2008, 13:01
Αλλα 5 τουλ.

kossstasss
8 Φεβρουαρίου 2008, 13:03
τι λετε ρε παιδια, εγω δεν ειχα ιδεα......

Rorschach
8 Φεβρουαρίου 2008, 13:07
τι λετε ρε παιδια, εγω δεν ειχα ιδεα......
Μην προγραμματισεις διακοπες:P

lan-di
12 Φεβρουαρίου 2008, 09:29
To επεισόδιο σήμερα ήταν φοβερό. Όσο πάει η σειρά ανεβαίνει. Ελπίζω τώρα που τέλειωσε η απεργία να γυριστεί ολόκληρη η σεζόν γιατί θα τρελαθώ!

savvasferrari
12 Φεβρουαρίου 2008, 12:15
Me too, me too!:D

lan-di
12 Φεβρουαρίου 2008, 13:04
Όποιος βρει αγγλικούς ας τους ποστάρει.

edit... Aφήστε το, μόλις βγήκανε.

carlos55
12 Φεβρουαρίου 2008, 13:42
Αγγλικοί υπότιτλοι

Επεισόδιο 5 [HDTV-XOR] (http://rapidshare.com/files/91143597/terminator.the.sarah.connor.chronicles.s01e05.hdtv .xvid-xor.rar)

Sorin
12 Φεβρουαρίου 2008, 14:22
αψογο λεμε.μπορει να γινετε κανα review παιδια για καθε επεισοδιο?? ανεβαινει η σειρα παμε παμε γερα!

lan-di
12 Φεβρουαρίου 2008, 14:26
Μη το δείτε με αγγλικούς. Κάντε λίγη υπομονή, δε θα αργήσουμε σήμερα.

tsabasid
12 Φεβρουαρίου 2008, 14:28
Παίδες δεν υπάρχει λόγος για άγχη. Όποτε βγουν βγήκαν. Δε θα πάθουμε και τίποτα αν το δούμε μερικές ώρες αργότερα.

lan-di
12 Φεβρουαρίου 2008, 15:23
Ήταν εύκολο το κείμενο σήμερα και έκανα εξ ακοής το πρωί. Το πολύ σε μισή ώρα θα είναι έτοιμοι. :oops:

tasosmel
12 Φεβρουαρίου 2008, 15:39
Ήταν εύκολο το κείμενο σήμερα και έκανα εξ ακοής το πρωί. Το πολύ σε μισή ώρα θα είναι έτοιμοι. :oops:

Και σε μία να είναι μην αγχώνεσαι. Ευχαριστούμε πολύ για όλα:respect:

harisled
12 Φεβρουαρίου 2008, 15:50
ευχαριστούμε!!!
περιμένω πως και πως!!! :D:worthy: :worthy: :clapping: :clapping:

Sienna
12 Φεβρουαρίου 2008, 16:53
euxaristoume lan-di gia tous upotitlousss opote kai an einai etimoi :respect::respect:

dimath
12 Φεβρουαρίου 2008, 17:01
Η 720p όπως είδατε ανέβηκε μαζί με την κανονική.

Thanks για τους υπότιτλους lan-di και eparatos!

Πάμε να δούμε το επεισόδιο τώρα.

harisled
12 Φεβρουαρίου 2008, 17:08
ευχαριστώ!!!! έφυγα να το δω asap! :D

ifigeneiavip
12 Φεβρουαρίου 2008, 18:23
Άλλο ένα φανταστικό επεισόδιο.Όσο πάει και καλυτερεύει η σειρά και σε κρατάει να δεις ποια θα είναι η επόμενη εξέλιξη.Έχω γίνει φανατική θαυμάστρια πλέον, και όσο θυμάμαι την προηγούμενη άνοιξη όταν είχε βγει το review με τις νέες σειρές της season 2007/2008 είχα δηλώσει ότι "αρνούμαι πεισματικά να την δω",τώρα γελάω :lol:

Μου αρέσει που άρχισαν να δίνουν προσωπικότητα στον χαρακτήρα της Cameron, και δεν είναι απλά ένα "κονσερβοκούτι".Μερικές ατάκες της και το ύφος που παίρνει βγάζουν πολύ γέλιο :P

Στο σημερινό επεισόδιο χάρηκα πολύ που είδαμε τον:
Brian Austin Green ,να υποδύεται τον Derek! Aυτό και αν ήταν ευχάριστη έκπληξη!!! μιας και είχα να τον δω απο τα 90's στο Beverly Hills 90210.Είδα όμως στο imdb οτι παίζει σε ένα μόνο επεισόδιο της σειράς και απογοητεύτηκα :(Θα ήθελα να βλέπαμε τον χαρακτήρα αυτό και στη συνέχεια.Είδωμεν

lan-di
12 Φεβρουαρίου 2008, 18:50
1.Μου έφυγε ένας υπότιτλος στην απομαγνητοφώνηση στο 24:20("Τζον Ντόε, έχεις επισκέπτη).
2.Αντί για Ματ, έγραψα Τσεκ. Ποιος εγώ, ο Κασπάροβ της Ελλάδας! :lol:
(όποιος θέλει τον παίζω μια παρτίδα) :twisted:

Άμα θέλετε διορθώστε τα. Δε θα στείλω διορθωμένο υπότιτλο για 2 λαθάκια γιατί και οι mods έχουν μπόλικη δουλειά με το site.

Για τη Κάμερον τι να πω; Απλά respect! :worthy: :respect:
- Eίδα το κορίτσι να πέφτει.
- Κι εγώ! :rotfl:

Ifi... στο tv.com τον έχει και το επόμενο. Μάλλον δε τα έφτυσε ακόμα! :dance:

Πάντως αυτό ήταν το καλύτερο επεισόδιο μέχρι στιγμής. Τα είχε όλα. Ερμηνείες, δράση, αγωνία... στο tv.com μέχρι στιγμής έχει rating 9.6 :shock:

Eγώ πάντως γουστάρω ότι έχει κλείσει ένας κύκλος επεισοδίων... δεν υπάρχουν πολλές εκρεμότητες.

Πιστεύω ότι στο επόμενο επεισόδιο... ο Τσάρλι θα σώσει την Ρις... και μετά πραγματικά δε έχω ιδέα! Μάλλον θα δούμε κάτι εντελώς καινούργιο. :clapping:

sheik
12 Φεβρουαρίου 2008, 21:09
LOOOL κορυφαιος ο υποτιτλος

"Περιεργο που σου πηρε τοση ωρα να πεταξεις την μαλακια σου"(ή καπως ετσι τελος παντων)

ΧΑΧΑΧΑ!!

lan-di
12 Φεβρουαρίου 2008, 23:26
Ήταν απασχολημένο το κορίτσι! Έλυνε ασκήσεις! :lol:

smallville
13 Φεβρουαρίου 2008, 01:18
μόλις είδα το επεισόδιο και ήταν πολύ καλό!Η σειρά γίνεται όλο και πιο καλή!Οι υπότιτλοι ήταν απλά τέλειοι παιδιά thanks!

for@
13 Φεβρουαρίου 2008, 02:25
Ήταν πολύ καλό όντως. Αυτό που μου άρεσε ήταν και η αφήγηση. Ο τρόπος που σύνδεσε ένα παιχνίδι σαν το σκάκι με τον πόλεμο κάθε άλλο παρά επιφανειακός ήτανε. Από τις ελάχιστες φορές που η αφήγηση έδενε αρμονικά με την πλοκή. Σε αντίθεση με άλλες σειρές που προσπαθούν να γεμίσουν το χρόνο με ένα φαινομενικά βαθυστόχαστο αμπελοφιλοσοφικό λόγο.

great
13 Φεβρουαρίου 2008, 13:26
κορυφαίο επεισόδιο!!
δώστε Cameron στον λαό !!!

ποιος πιστεύεται ότι μπορεί να

σκότωσε τον πιτσιρικα και να έκλεψε τον "Τούρκο" ? δεν νομίζω ότι ήταν ο ρώσος, κάποιος άλλος θα ήταν και μάλλον έχει άμεση σχέση με το SkyNet...ήταν σίγουρα το κλειδί του επεισοδίου αυτό.

επίσης πολύ καλο και το τέλος

που έφερε τον πρώην αραβωνιαρη για να σώσει τον θείο του, όλα τα λεφτά η μάπα της Sarah μόλις τον είδε, ωραία σκηνή!

Φυσικα μην ξεχάσω να τονίσω την απερίγραπτη ατάκα της Cameron όταν ο John

είπε το "Ι call shotgun" και με ένα απαθές βλέμμα λέει "Ι call 9mm" :haha::rotfl: , έλιωσα από τα γέλια !!!!

Και για όσους δεν το ξέρουν με το "Ι call shotgun (http://www.shotgunrules.com/)" οι αμερικανοι εννοούν ότι "θα κάτσω μπροστά, πρόλαβα!" και είναι οποιος το πει πρώτος κάθεται στην μπροστινή θέση.

πραγματικά πολυ εύστοχος :thumbsup1

LOOOL κορυφαιος ο υποτιτλος

"Περιεργο που σου πηρε τοση ωρα να πεταξεις την μαλακια σου"(ή καπως ετσι τελος παντων)

ΧΑΧΑΧΑ!!

eparatos
13 Φεβρουαρίου 2008, 13:36
Αντί για Ματ, έγραψα Τσεκ. Ποιος εγώ, ο Κασπάροβ της Ελλάδας!

Την πάτ-ησες φιλαράκο.

Deus-X-Machina
13 Φεβρουαρίου 2008, 15:26
ama den exeis dei tous eksolothreftes (tis tainies ennow) mporeis na parakolouthiseis tin seira i oxi ?

kostassssst
13 Φεβρουαρίου 2008, 15:33
Έχει απαντηθεί αυτή η ερώτηση 50 φορές. Δες στο review της σειράς...

ifigeneiavip
13 Φεβρουαρίου 2008, 15:35
H γνώμη μου είναι ότι πρέπει να τις έχεις δει,τουλάχιστον τις δύο πρώτες,για να μπορέσεις να μπείς στο κλίμα καλύτερα και για να καταλαβαίνεις το τι γίνεται και για ποιό λόγο ακριβώς!Επειδή γίνονται και αναφορές σε πρόσωπα απο το παρελθόν,αν δεν έχεις δει τις ταινίες θα μπερδευτείς.Γνωρίζοντας το background τόσο της Sarah όσο και το πως έφτασε στο σημείο που μας δείχνει η σειρά, θα σου συνιστούσα να τις δεις...Εξάλλου είναι πλέον κλασσικές ταινίες που έχουν αφήσει εποχή ;)

kostassssst
13 Φεβρουαρίου 2008, 15:37
H γνώμη μου είναι ότι πρέπει να τις έχεις δει,τουλάχιστον τις δύο πρώτες,για να μπορέσεις να μπείς στο κλίμα καλύτερα και για να καταλαβαίνεις το τι γίνεται και για ποιό λόγο ακριβώς!Επειδή γίνονται και αναφορές σε πρόσωπα απο το παρελθόν,αν δεν έχεις δει τις ταινίες θα μπερδευτείς.Γνωρίζοντας το background τόσο της Sarah όσο και το πως έφτασε στο σημείο που μας δείχνει η σειρά, θα σου συνιστούσα να τις δεις...Εξάλλου είναι πλέον κλασσικές ταινίες που έχουν αφήσει εποχή ;)

Έτσι περιπού έχω πει και στο review...

savvasferrari
13 Φεβρουαρίου 2008, 20:41

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Ιφιγένεια!:thumbsup1

GrigD
14 Φεβρουαρίου 2008, 00:12
η σειρα οσο παει κορυφωνεται ολο και περισσοτερο...η cameron απλα φοβερη ειδικα εκει που δινει στην sarah μολυβι για να γραψει σημειωμα ή ετσι οπως κοιταξε το τσιπακι του Τ-888

great παλι καλα ειχα διαβασει νωριτερα για την ατακα "I call shotgun" που την εξηγησες και καταλαβα την σκηνη και πεθανα στα γελια...γενικα η σειρα εχει πολλες καλες ατακες!

ανε να δουμε τι θα γινει με τον turk τωρα

amhel_79
14 Φεβρουαρίου 2008, 00:17
το καλυτερο επεισοδιο μεχρι στιγμης!
μαγεια....:respect:

lan-di
14 Φεβρουαρίου 2008, 01:04
Και για όσους δεν το ξέρουν με το "Ι call shotgun (http://www.shotgunrules.com/)" οι αμερικανοι εννοούν ότι "θα κάτσω μπροστά, πρόλαβα!" και είναι οποιος το πει πρώτος κάθεται στην μπροστινή θέση.

Έχουν και οι αμερικάνοι τέτοιες φράσεις; :lol: Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό, και πώς να μου περάσει άλλωστε...

Είναι σαν να έχει μάθει ένας αμερικάνος τις ελληνικές λέξεις "πόλη", "έρχομαι", "κορφή", "κανέλα"... και μετά πάω εγώ και του πω "Από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή κανέλα" :rotfl:

Diablozz
14 Φεβρουαρίου 2008, 19:28
Λετε να κανει ο Arnie καποια guest εμφανιση σε επομενο επεισοδιο..Δηλαδη ο Σταλονε που υπεγραψε για δυο συνεχειες rambo,rocky καλυτερος ειναι? (αυτος βεβαια δεν ακολουθησε την πολιτικη).Παντως οπως και να το κανουμε terminator= Arnie .Μπροστα του οι εξολοθερευτες της σειρας μοιαζουν με ελλατωματικα ρομποτακια που γερνουν ενοχλητικα το κεφαλι σε καθε ξαφνικη δραστηριοτητα..

http://artfiles.art.com/images/-/Arnold-Schwarzenegger---The-Terminator-Photograph-C10104138.jpeg

Deus-X-Machina
14 Φεβρουαρίου 2008, 19:37
ok thank you :) tha tis dw!

lan-di
14 Φεβρουαρίου 2008, 21:48
Έμαθα ότι το επόμενο επεισόδιο λέγεται Dungeons & Dragons. Mπουντρούμια και δράκοι; Όχιιι! :p Υπάρχει κι άλλη ερμηνεία...

Στη προκειμένη περίπτωση Dragons σημαίνει---> Tανκς!

Δεν άντεχα και πήγα στο tv.com να διαβάσω review. :P

Episode 6 Review:
Προσπαθώντας να κρατήσει τις αισθήσεις του, χαροπαλεύοντας για τη ζωή του, ο Ντέρεκ Ρις ανακαλέι τα γεγονότα της μελλοντικής του ζωής, στη μάχη ενάντια στις μηχανές το 2027!!! :shock:

Μετά από αυτά πείτε μου... ήταν δυνατόν να κρατηθώ και να μη δω trailer στο youtube;;; :worthy:

Τrailer 1x06:
iNH99olU5Js

:shock: :respect: :shock: :worthy: :respect: :shock: Δε κρατιέμαι!!! Φέρτε μου το επεισόδιο!!!

kostassssst
14 Φεβρουαρίου 2008, 22:02
H σειρά πετάει! Και δεν θα έχουμε καμιά καθηστέρηση καθώς την άλλη βδομάδα έχουμε καινούριο επεισόδιο, αλλά τι επεισόδειο... Πάντα ήθελα να δω τι θα γίνει στο μέλλον καθώς μόνο κάτι λίγα μα έχει δείξει η 3η ταινία. Πάντως η σειρά πετάει. Ελπίζω να συνεχίσει αλλά υπάρχει και η 4η ταινία που βγαίνει το καλοκαίρι... Θα δίξει.

lan-di
14 Φεβρουαρίου 2008, 22:07
Πάντως η σειρά πετάει. Ελπίζω να συνεχίσει αλλά υπάρχει και η 4η ταινία που βγαίνει το καλοκαίρι... Θα δίξει.

Καλοκαίρι του 2009... Όχι φέτος...

geodlord7
14 Φεβρουαρίου 2008, 22:25
H σειρα εινα εκπληκτικη!!Το 5 δεν με ενθουσιασε οσο το 4 αλλα και παλι καλο ηταν.Αντε να αρχισουν σιγα σιγα ολοι να συνδεονται.

GrigD
15 Φεβρουαρίου 2008, 08:21
πωπω τι trailer ηταν αυτο :shock: απιστευτο και εγω το θελω τωρα :grin:

μακαρι να γυρισουν και αλλα επεισοδια και να μην εχουμε μονο 8

savvasferrari
15 Φεβρουαρίου 2008, 13:22
Η σειρά πάει πολύ καλά. Μακάρι να εμφανιστεί σαν guest star ο Arnie!:D

klog
15 Φεβρουαρίου 2008, 22:27
Πάντως αν και στην αρχή πολλοί την υποδέχθηκαν μουδιασμένα αποδυκνείεται πολύ καλύτερη του αναμενομένου.......πότε είπαμε βγαίνει το 6ο Τρίτη αντε ωρε τερμινέτορεςςςςςςςςς:worthy:

maraki
16 Φεβρουαρίου 2008, 14:54
Ερώτηση : τώρα που τελείωσε η απεργία θα γίνουν νέα επεισόδια και για το Σάρα Κόνορ Κρόνικλς, σωστά? Και θα τα δείξουν πότε??

Αν και το πρώτο επεισόδιο το είδα μόνο και μόνο από περοέργεια, κατέληξα να θελω κι άλλο!!!:worthy:

Sorin
18 Φεβρουαρίου 2008, 23:18
αυριο το καινουργιο επεισοδιο ε?αντε να δουμε...:p

Chrisb
18 Φεβρουαρίου 2008, 23:29
Αισίως κατάφερα να δω και γω τα επεισόδια 3, 4, 5 και έχω να πω ότι η σειρά συνεχίζει να είναι μαγεία, όπως ακριβώς την περίμενα :yes: :yes:

Δεν παίζει να μην συνεχιστεί γενικότερα :yes: :yes: :clapping: :clapping:

Sienna
18 Φεβρουαρίου 2008, 23:31
egw exw dei mexri to 3 8a katsw autes tis meres na dw kai ta upoloipa alla se genikes grames einai wraia seira!!!

Sorin
19 Φεβρουαρίου 2008, 10:07
βασικα βγηκε το επεισοδιο??

lan-di
19 Φεβρουαρίου 2008, 10:13
Aπό τις 5:30 :p Έκδοση ΧΟR.

Sorin
19 Φεβρουαρίου 2008, 10:38
σου στειλα πμ Lan -di!:p

smallville
19 Φεβρουαρίου 2008, 11:44
Aπό τις 5:30 :p Έκδοση ΧΟR.
καλά ρε,εσείς δεν κοιμάστε καθόλου?:P:P:P

lan-di
19 Φεβρουαρίου 2008, 11:52
Έτοιμοι οι υπότιτλοι!
Οι αγγλικοί! :lol:
http://rapidshare.com/files/93086149/terminator.the.sarah.connor.chronicles.s01e06.hdtv .xvid-xor.eng.srt.html

Sienna
19 Φεβρουαρίου 2008, 13:11
Δεν πειράζει και αυτοί καλοί είναι να κάνουμε και λίγο practice στα αγγλικά μας :respect:

Sorin
19 Φεβρουαρίου 2008, 14:33
μπερδευτηκα απιστευτα με το επεισοδιο!!:confused:

τι ηταν αυτε οι φυλακες?στο μελλον? και ποιοι ηταν αυτοι οι τρεις?

κατα ταλλα η σειρα συνεχιζει ακαθεκτη!:p

Sorin
19 Φεβρουαρίου 2008, 15:04
:P :P :P :shock: :shock: :???: :???:

και γιατι δεν κατεστρεψε το τσιπακι η κουκλα??κατι παιζει...αφου το βαλε στο τσεπακι της...

lan-di
19 Φεβρουαρίου 2008, 16:11
Kι εγώ μπερδεύτηκα με τις φυλακές στην αρχή.

Ο Κάιλ και ο Κόννορ είχαν φυλακιστεί παλαιότερα στο 100ό στρατόπεδο συγκεντρώσεων (workcamp) όπου δραπέτευσαν οι δυο τους.

Μετά από καιρό έγινε το σκηνικό με το αεροπλάνα. Ο Κάιλ κατάφερε να ξεφύγει, αλλά τον Ντέρεκ και τους άλλους, τους έπιασαν οι εξολοθρευτές και τους πήγανε στο σπίτι εξολόθρευσης (slaughter house).

Αφού δραπέτευσαν κι αυτοί, γύρισαν στο καταφύγιο, αλλά ο Κάιλ είχε ήδη ετοιμάσει μπογαλάκια για time travel στο παρελθόν.

Sienna
19 Φεβρουαρίου 2008, 17:35
Ευχαριστούμε πολύ για τους υπότιτλους !!!

savvasferrari
19 Φεβρουαρίου 2008, 17:52
Ευχαριστούμε πολύ όλο το team για τους υπότιτλους.
Να 'στε καλά παιδιά!;)

smallville
19 Φεβρουαρίου 2008, 18:32
τα έσπασε για άλλη μια φορά το επεισόδιο του Τερμινάτορα...πολύ καλό!
Αυτό τώρα που έκανα το ρομπογκομενάκι να κρύψει το τσιπάκι τι ήταν?
Παιδιά thanks για τους subs τέλεια δουλειά!

mirorofsorow
19 Φεβρουαρίου 2008, 19:14
Ευχαριστούμε για τους υπότιτλους. Είστε άψογη και απίστευτα γρήγοροι. :worthy:

Ο Κάιλ και ο Κόννορ είχαν φυλακιστεί παλαιότερα στο 100ό στρατόπεδο συγκεντρώσεων (workcamp) όπου δραπέτευσαν οι δυο τους.

Μετά από καιρό έγινε το σκηνικό με το αεροπλάνα. Ο Κάιλ κατάφερε να ξεφύγει, αλλά τον Ντέρεκ και τους άλλους, τους έπιασαν οι εξολοθρευτές και τους πήγανε στο σπίτι εξολόθρευσης (slaughter house).

Αφού δραπέτευσαν κι αυτοί, γύρισαν στο καταφύγιο, αλλά ο Κάιλ είχε ήδη ετοιμάσει μπογαλάκια για time travel στο παρελθόν.

Και ο Ντέρεκ ποτέ δεν έμαθε τι είχε γίνει ο αδερφός του. Τα άκουσε απο τον μικρό Κόννορ πρώτα φορά. Αλλά φυσικά, παρέλειψε να του πει οτι ο Κάιλ είναι ο πατέρας του.

Είδαμε και κάτι άλλο πολύ παράξενο. Ο Άντι Γκούντ είναι ζωντανός και είναι με την αντίσταση. Και, καθώς είναι και αυτός κρατούμενος, λέει στον Ντέρεκ οτι αυτός φταίει που δημιουργήθηκε η Skynet. Και ο Ντέρεκ τον σκοτώνει.. Αλλά ο Τούρκος τι έγινε. Βλέπουμε καθαρά οτι μόλις σκοτώνει τον Άντι, ο Ντέρεκ φεύγει με άδεια χέρια και δεν υπάρχει κάποια καταστροφή στο δωμάτιο. Άρα, αν είχε τον τούρκο ο Άντι, θα είχε καταστραφεί. Μάλλον πρέπει να τον έχει ο συνέταιρός του.

Προβλέπω, στο 7ο επεισόδιο να ψάχνουν να βρουν τον Ρώσσο.

Α, και οι φυλακές που τους κρατούσαν, υποθέτω χρησίμευσαν ωστε να τους παίρνουν αίμα για να κατασκευάζουν ανθρώπινο ιστό για τους εξολοθρευτές.

Πόσο έμεινε κρατούμενος ο Ντέρεκ; Δεν το προσδιορίζει.

lan-di
19 Φεβρουαρίου 2008, 19:42
Πάρτε και 4 βιντεάκια deleted scenes από τις ταινίες. Χάζευα σήμερα και τα βρήκα... Ειδικά το 4ο είναι φοβερό. Επίσης στο 4ο αποδεικνύεται για άλλη μια φορά πόσο low ποιότατας ηθοποιός είναι η Linda Hamilton. Ο πιτσιρικάς στη συγκεκριμένη σκηνή έχει 10 κλάσεις ανώτερη ερμηνεία. :thumbsup1:

Τerminator I : Sarah fights back
CYfvWCKAc7E

Terminator II: T-1000 Searches John's room.
WoNMXY32JPw

Terminator II: Learning how to smile
nRseRxjsiUQ

Terminator II: Resetting the chip
QrRyE28BI4Q

dimath
19 Φεβρουαρίου 2008, 20:12
Σε 5 λεπτά θα στείλω τον συγχρονισμένο υπότιτλο για την 720p.

Ωραίο το επεισόδιο. Και εγώ μπερδεύτηκα λίγο με τις φυλακές, όπως έχω και την απορία γιατί κράτησε το τσιπάκι η "Ι call 9mm";

Θα μάθουμε στα επόμενα.

Μπράβο για τους υπότιτλους παιδιά!