PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Friday Night Lights 2x14 - "Leave No One Behind"

alexdeli
2 Φεβρουαρίου 2008, 13:06
http://img230.imageshack.us/img230/4816/fnlcopyvt2.png

Τίτλος Επεισοδίου: "Leave No One Behind"
Αριθμός Επεισοδίου: 36
Πρώτη Προβολή: 1/2/08
Κανάλι: NBC

Ο Ματ έχει "πέσει πολύ χαμηλά". Η σχέση της Τάμι με την Τάιρα συνεχίζει να εξελίσσεται και η Τζούλι ζηλεύει. Ο Λάντρυ έχει μια θαυμάστρια. Ο Σμας ζητά συμβουλές από τον κόουτς Τέιλορ.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει SPOILERS για όσους δεν έχουν δει το επεισόδιο.
2. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται.
3. Οποιαδηποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
4. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
5. Αν κάποιος βρει πρώτος αγγλικούς υπότιτλους να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=10772).

Η έκδοση που θα μεταφραστεί είναι η LOL.

careless
2 Φεβρουαρίου 2008, 16:17
Μόλις το είδα, και θα ψήφιζα πολύ καλό, αλλά το τέλος ήταν πολύ δυνατό, οπότε ψήφισα άριστο.

Largo
2 Φεβρουαρίου 2008, 16:22
Παιδιά το επεισόδιο άγγιξε την τελειότητα

είχε πολύ δράμα, συναισθήματα,
μας έδειξε και πτυχές των ηρώων που δεν είχαμε ξαναδεί
πολύ δυνατές στιγμές, νομίζω πως αν έδειχνε τον αγώνα
θα τα ξεχνάγαμε όλα τα παραπάνω...

δυστυχώς άλλο ένα επεισόδιο νομίζω πως θα δείξουν φέτος (λόγω της απεργίας)
και έτσι η σαιζόν θα κλείσει με ήττα. (λέμε τώρα)

alexdeli
2 Φεβρουαρίου 2008, 17:53
Για να λέει ο Largo άριστο, που ξέω πόσο δύσκολα βάζει άριστο επεισόδιο, πρέπει να μετράει πολύ.

Πάω να το δω και επιστρέφω με εντυπώσεις.

edit: Χαλαρά άριστο επεισόδιο. Φοβερές ερμηνείες από όλους. Ματ είσαι αλάνι ρε!

ScottAndJean
2 Φεβρουαρίου 2008, 18:30
Και εγώ άριστο ψήφισα! Ήταν πραγματικά ένα τέλειο επεισόδιο από όλες τις πτυχές.
Για μένα ήταν ίσως το καλύτερο επεισόδιο της 2ης σεζόν.

iasonkolak
2 Φεβρουαρίου 2008, 19:34
kai egw mia apo ta idia aristouxo kai pali to episodiaki!!!

Tigran
2 Φεβρουαρίου 2008, 22:35
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!! Έσπειρε κανονικά!!!

Ειδικά το κλείσιμο του επεισοδίου ήταν όλα τα λεφτά.

Άριστο κατ'εμέ!

sofia24
3 Φεβρουαρίου 2008, 00:41
Και για μένα άριστο όπως και τέλος ήταν απ'τα καλύτερα!
Ο Ματ φοβερός!:thumbsup1

eirinaki
3 Φεβρουαρίου 2008, 14:43
Θα συμφωνήσω με όλους σας... Άριστο επεισόδιο...
Στο Ματ απλά :respect: ...
Απίστευτο τέλος....
Πόσα επεισόδια έχουμε ακόμη;;;:*(

dimath
6 Φεβρουαρίου 2008, 03:46
Πόσα επεισόδια έχουμε ακόμη;;;:*(

Το επόμενο (2x15) πρέπει να είναι το τελευταίο έτοιμο επεισόδιο που υπάρχει.

alexdeli
18 Φεβρουαρίου 2008, 22:40
Στάλθηκαν και οι υπότιτλοι.

Ανέβηκαν εδώ (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=845&linkid=9256).

Τώρα που ξαναείδα το επεισόδιο, η σκηνή με το ξέσπασμα του Ματ στον κόουτς, είναι ίσως η καλύτερη σκηνή από πλευράς συναισθημάτων μέχρι στιγμής.
Και πάλι θα τονίσω τις ερμηνείες όλων, οι οποίες είναι εξαιρετικές. Ο Ματ και ο Σμας έδωσαν ρέστα σ' αυτό το επεισόδιο.

savvas999
19 Φεβρουαρίου 2008, 11:02
Tι επεισοδιάρα...

ΑΨΟΓΟ... Τα λόγια είναι περιττά..
Είναι από τις λίγες (αν όχι η μοναδική) σειρές που βλέπω και μου προκαλούν τόσα συναισθήματα. Έκλαψα λιγάκι σε μια φάση του επεισοδίου (μην κοροιδεύεται ρε :P)
Ίσως το καλύτερο επεισόδιο της 2ης σεζόν και ένα από τα καλύτερα της σειράς ;)

Mακάρι να συνεχίσει για πολλές σεζόν ακόμα γιατί το Friday Night Lights είναι από τις καλύτερες σειρές που έχω δει.

edit: Ξέχασα να πω και από εδώ ένα τεράστειο ευχαριστώ για τους υπότιτλους :)

panoslost
19 Φεβρουαρίου 2008, 11:15
το επεισόδειο όχι τα σπασε , όχι τα σπειρε!!!αλλά δν ξέρω και εγώ τι!!το καλύτερο της 2ης σεζόν και στην καλύτερη πενταδα γενικά!!!
Γεια σου Ματ παίχτη!!!!!Κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ό τέλος!!

iasonkolak
19 Φεβρουαρίου 2008, 11:34
xerei kaneis pws legete to tragoudi sto 38 lepto?

alexdeli
19 Φεβρουαρίου 2008, 12:48
το επεισόδειο όχι τα σπασε , όχι τα σπειρε!!!αλλά δν ξέρω και εγώ τι!!το καλύτερο της 2ης σεζόν και στην καλύτερη πενταδα γενικά!!!
Γεια σου Ματ παίχτη!!!!!Κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ό τέλος!!

:grin::grin::grin:

xerei kaneis pws legete to tragoudi sto 38 lepto?

Λέγεται If It's the Beaches από τους Avett Brothers. Θα το βρεις στο lime εύκολα.

JaBa
18 Μαρτίου 2008, 15:26
To είδα και εγώ με λίγη καθυστέρηση... Φοβερό επεισόδιο, μου έμεινε πια το 2Χ15 το οποίο θα δω την επόμενη Δευτέρα. Είναι τυχαίο οτι ήταν ΑΡΙΣΤΟ επεισόδιο και δεν έδειξε καθολου τον Jason Street και ελάχιστα την Lyla και την Julie?
Δεν νομίζω.... Ολα τα λεφτά ο Μatt, bitch! :rotfl:

kostasm13
23 Μαρτίου 2008, 14:54
ΑΡΙΣΤΟ!!!!

:respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Clear eyes, full hearts, CAN'T LOSE!!!! Ανατριχιασα!

Θεικο επεισοδιο!

Η σκηνη στο σπιτι του Ματ με coach και Ματ :respect:
Το Clear eyes, full hearts, CAN'T LOSE 2φορες:respect:
Η τελευταια σκηνη με τον Σμας να κλαιει μονο στα αποδυτηρια 10φορες:respect:

Το καλυτερο φετινο με διαφορα!

Ελπιζω σε ενα ακομα καλυτερο φιναλε!

panoslost
24 Μαρτίου 2008, 00:25
είδες κώστα που στα είπα!!το καλύτερο της σεζόν ήταν!!η σειρά είναι απαιχτη!

Chrisb
7 Ιουλίου 2008, 16:54
Πολύ καλό επεισόδιο, απίστευτα δυνατές σκηνές! Τον Σμας πολύ τον λυπήθηκα :(

Η alternative πλευρά του Ματ όλα τα λεφτά :lol:

Παλι καλά που οταν ηταν στο νοσοκομείο με τον κοουτς δε μπουκαρε και η στριπτιζού με τις κοκκινες ζαρτιέρες http://img140.imageshack.us/img140/1419/icongeekqk4.png

Θα έχανε πασα ιδέα ο κοουτς http://img140.imageshack.us/img140/4359/154843ac2.gif

Tελικά έγινε αυτό που έλεγα χθες, οτι η Ταϊρα θα κυνηγάει τον Λαντρι :lol: Δε ξέρω αν έκανε καλά που παράτησε την κοντούλα όμως http://img140.imageshack.us/img140/1591/iconrolleyesab3.gif

H Ταϊρα είναι μαλλον αναξιόπιστο άτομο :whip:

Απλά όπως και να το κάνουμε, έχει κάποια αδιαμφισβήτητα πλεονεκτήματα....

http://img184.imageshack.us/img184/2553/20pontoigw0.png

:grin: :grin:

GRE4ANDREAS
18 Σεπτεμβρίου 2008, 15:21
Φανταστικό!!!!!Με άπαιχτο Ματ.
Καλά όταν παίζανε βόλλει οι κοπέλες στην άμυνα η κόουτς έδινε μία συμβουλή:
''μιλάτε μεταξύ σας'':) πεθαινα στα γέλια!

geon565
16 Ιουλίου 2010, 13:21
dynato!!!!!!!!!!!!!!

joel_barris
17 Ιουλίου 2010, 17:56
Το πιο γαμάτο επ της 2ης σεζόν και ένα απ τα αγαπημένα μου γενικώς. Έσπειρε η σκήνη με τον Ματ και τον Coach όπως και το τέλος με τον Σμας. Το μόνο π με χάλαει είναι η Τάιρα που έχει πέσει ξερή με τον Λάντρι και η Λάιλα η θεούσα που αμά εξομολογήθει σε κάνα παπά τις αμαρτίες της παίζει να τον χάσουμε απο εμφράγμα. απάλευτη γκόμενα.

ΥΓ: Αυτό με τα applebee's που είναι το απόλυτο hot spot του Ντίλον είναι τρελή ακύριλα:lol:

Rafael23
4 Μαρτίου 2012, 00:36
Μαζί με το 5ο και το 10ο τα καλύτερα επεισόδια της σεζόν για μένα!
Επιτέλους είχε πολύ Σάρασεν στο σημερινό μετά από παραγκωνισμό 3 τουλάχιστον επεισοδίων. Και ναι, μπορεί η γυναίκα του κόουτς να ξέρει και να 'χει (σωστή) άποψη για τα παντα και να μιλάει στα 30 λεπτά από τα 40 που διαρκεί κάθε επεισόδιο, αλλά για μένα κόουτς, Ματ και Ρίγκινς συνιστούν το πρωταγωνιστικό τρίδυμο.
Και τι σκηνή αυτή στο μπάνιο, φοβερή. Όπως και η τελευταία με τον Σμας στα αποδυτήρια...Γενικά, πάντα μάζευαν πολύ drama τα στόρυ του Σμας, πριν με τα αναβολικά και τον πατέρα του, τώρα με την τιμωρία...κάτι που δε με χαλάει βέβαια, αφού κάνουν τις σκηνές με τη μάνα του πολύ δυνατές.
Επίσης για πρώτη φορά στα χρονικά αν δεν κάνω λάθος Ματ και Ρίγκινς μοιράστηκαν σκηνή και είχαν κανονικό διάλογο. Εύγε!
P.S. Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose! Πάμε για 3ο κύκλο!

Hrisa76
25 Μαρτίου 2014, 09:49
ΦΟβερό επεισόδιο. Και λυπήθηκα τον Σμας στο τέλος (κοιτα να δεις που θα τον συμπαθήσω κιολας). Ματ, εισαι λατρείας. Ριγκινς, σ' αγαπώ.

blackys88b
30 Μαρτίου 2014, 20:30
Clear eyes, full hearts, CAN'T LOSE

για πρωτη φορα χρησημοποιω τη προταση παρα το γεγονος οτι λατρευω γενικα τη σειρα...!!

εξαιρετικος ο Ματ και ο κοουτς..!!

Marcheline
9 Φεβρουαρίου 2015, 17:27
Τρομερή επεισοδιάρα! Τι να πρωτοπώ, σκηνές Ματ ή σκηνές Σμας? Και οι δύο τρομεροί στο επεισόδιο. Η σκηνή στην μπανιέρα με Ματ και κόουτς ήταν πολύ δυνατή. Επιτέλους ξέσπασε ο Ματ. Τον λυπήθηκα. Όπως λυπληθηκα και Σμας γιατί αυτό που του συνέβη ήταν τελείως άδικο.

Θεωρώ πως η τρελιάρα κοπελίτσα του Λάντρυ είχε δίκιο και πως θα το μετανιώσει που διάλεξε την Τάιρα. Είναι εμφανές πως δεν τον θέλει επειδή τον αγαπά, αλλά επειδή το βλέπει ως ανταγωνισμό όλο αυτό και θέλει να κερδίσει.

smile88
7 Μαρτίου 2015, 00:30
Πολυ καλο επεισοδιο! Κριμα που πηρε μπρος για τα καλα η σαιζον τωρα, κι εχει μεινει ενα επεισοδιο. Αν δεν ηταν το εμετικο Ταιρα και Λαντρυ, θα ψηφιζα κι αριστο!
Αχ, Ματ, μην κανεις ετσι! :( Φοβερη η σκηνη στο μπανιο με τον κοουτς!
Λυπηθηκα παλι τον Σμας, ηταν αδικια που απεσυραν την υποτροφια του!