PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Veronica Mars Season 3 - Official Discussion Community

Kal_El_77
16 Φεβρουαρίου 2008, 18:45
http://img20.imageshack.us/img20/7315/vm3cast1024x768mh2.jpg

Eδώ θα συζητάμε τα πάντα, για την τρίτη και τελευταία σαιζόν της σειράς, καθώς και για όποια τροπή θα μπορούσε να έχει, μετά και το 10λεπτο Season 4 promo, με την Veronica πλέον σαν πράκτορα του FBI...

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ SPOILER ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΗΝ 3Η ΣΑΙΖΟΝ....

Grace_Kelly
16 Φεβρουαρίου 2008, 18:48
3 topic για τις 3 season..Veronica Mars για να συζητάμε!!! Μου έφτιαξες την μέρα Kal:clapping: :dance:

ScottAndJean
16 Φεβρουαρίου 2008, 18:52
Ωραία! Έχει να πέσει συζήτηση :dance:

Btw, τέλειο το banner!

edora
16 Φεβρουαρίου 2008, 18:56
Ωραία! Έχει να πέσει συζήτηση :dance:

Btw, τέλειο το banner!

Ναι ειδικά γιατί δεν έχει μέσα τον Piz :D

ScottAndJean
16 Φεβρουαρίου 2008, 18:59

Που το κατάλαβες ότι για αυτό το είπα? :P:P:grin::grin:

Grace_Kelly
Είδα το πρόμο πριν λίγες μέρες για την 4 season..Δεν μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκα αλλα θα ήθελα να πολυ να μάθω τι μεσολάβησε απο την 3 season μεχρι το Veronicaki να γίνει πλέον πράκτορας του FBI:)

myrona

I like you more and more με κάθε post :lol: :lol: :lol: :thumbsup1

mageka
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:00
Μην μου τον θυμίζετε...με το που εμφανίστηκε ο γκαντέμης ο Πιζ χάσαμε το κοριτσάκι μας...
:cry3: :cry3::cry3:

edora
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:03
Είδα το πρόμο πριν λίγες μέρες για την 4 season..Δεν μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκα αλλα θα ήθελα να πολυ να μάθω τι μεσολάβησε απο την 3 season μεχρι το Veronicaki να γίνει πλέον πράκτορας του FBI:)

Όλοι θα θέλαμε να το μάθουμε αυτό αλλά οι 'πανέξυπνοι' (όπου πανέξυπνοι βάλε πυροβολημένοι, εγκεφαλοκαμμένοι κτλ κτλ) studio execs δεν μας άφησαν να το ανακαλύψουμε :*(

I like you more and more με κάθε post :lol: :lol: :lol: :thumbsup1

Xε χε χε, thanks :D

Grace_Kelly
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:05
Τουλάχιστον ας κάνουν την ταινία για τη γλυκιά μας:( . Να μας λυθούν οι απορίες και να απολαύσουμε ατάκες!

myrona
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:06
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Έτσι να μαζευόμαστε οι Piz Ηaters δηλαδή έλεος, seriously, τον ψάχνανε πολύ? :lol: :lol:

Kal_El_77
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:06

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλά αναπάντητα ερωτήματα με το τέλος της σειράς. Δηλαδή, ναι μεν η Βερόνικα επέστρεψε στον καλό παλιό της εαυτό, και έπραξε σε όλα αυτά που έγιναν όπως θα έπραττε και στην 1η σαιζόν, αλλά πάλι, δεν ξέρουμε αν ακολούθησε αυτή τη στάση και στα επόμενα χρόνια μέχρι τη στιγμή που ξεκίνησε στο FΒI. Και παρόλο που στο τέλος βλέπουμε να ενθουσιάζεται με την κίνηση του Logan, σίγουρα για αυτήν η ιστορία τους είχε λάβει τέλος, και ταυτόχρονα και η σχέση της με τον Piz.
Το πρόμο, σίγουρα αφήνει πολλά ερωτήματα για την πορεία της, από πρωτοετής του Χιρστ μέχρι την αποφοίτηση απο την Ακαδημία, και για το πως χειρίστηκε και εκεί κάποια πράγματα.

Grace_Kelly
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:09
Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλά αναπάντητα ερωτήματα με το τέλος της σειράς. Δηλαδή, ναι μεν η Βερόνικα επέστρεψε στον καλό παλιό της εαυτό, και έπραξε σε όλα αυτά που έγιναν όπως θα έπραττε και στην 1η σαιζόν, αλλά πάλι, δεν ξέρουμε αν ακολούθησε αυτή τη στάση και στα επόμενα χρόνια μέχρι τη στιγμή που ξεκίνησε στο FΒI. Και παρόλο που στο τέλος βλέπουμε να ενθουσιάζεται με την κίνηση του Logan, σίγουρα για αυτήν η ιστορία τους είχε λάβει τέλος, και ταυτόχρονα και η σχέση της με τον Piz.
Το πρόμο, σίγουρα αφήνει πολλά ερωτήματα για την πορεία της, από πρωτοετής του Χιρστ μέχρι την αποφοίτηση απο την Ακαδημία, και για το πως χειρίστηκε και εκεί κάποια πράγματα.

Συμφωνώ με ολα οσα λες εχει πολλά κενά αφήσει.. Καταραμένοι σεναριογράφοι και οποιος αλλος είναι υπεύθυνος:mad: :mad: .....

Τι μας άφησαν με τις απορίες? Θέλω Veronica:*( :*(

Και pony:grin:

fisher
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:45
Παιδες το εχω πει και θα το λεω συνεχεια για μενα η καλυτερη σεζον της Βερονικα ειναι η 3 αυτα!!!:grin: Και το πιο καλο στορυ και το πιο συγκλονηστικο ειναιοταν παει στο παρκιν και ευτυχως ηταν εκει κοντα ο Λογκαν και την εσωσε αλλιως θα την βλεπαμε με ξυρισμενο κεφαλι... εκει εμεινα ετσι :shock: :shock:

Kal_El_77
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:48
Η 3η είχε πολύ ένταση, και ήταν πιο "ενήλικη" σαιζόν. Αγαπημένο επεισόδιο το 3χ09, με την αποκάλυψη του βιαστή. Από την αρχική σκηνή σε καθηλώνει.

eirinaki
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:51
Χαίρομαι που άρεσε και σε άλλους τόσο η 3η σαιζόν.... Πρέπει να είμαστε από τους πολύ λίγους.... :dance:

Grace_Kelly
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:52
Η 3η είχε πολύ ένταση, και ήταν πιο "ενήλικη" σαιζόν. Αγαπημένο επεισόδιο το 3χ09, με την αποκάλυψη του βιαστή. Από την αρχική σκηνή σε καθηλώνει.

:yes: :yes: :yes: Nαι με είχες φάει με αυτο το επεισόδιο:lol: :lol: αλλα ηταν τέλειο

edora
16 Φεβρουαρίου 2008, 19:58

Απίστευτο επεισόδιο, πολύ δυνατό.
Από τότε που το πρωτοείδα με το που ακούω το τραγουδι 'Right here, right now' σκέφτομαι Veronica Mars.

Sienna
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:00
egw stin 3 season eixa liosei sta gelia me tin veronica den 8imamai se pio episodio htan
alla htan ekei pou eixan paei se ena party kai fili8ike me ton piz :mad:
mou exigouse ston Walace pos ekana o allos molis tou eipe to onoma tis banana fafana thing
8imaste pio lew?

Rorschach
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:03
Δεν μπορω τον Πιζ, ειναι φλωρος για πολυ ξυλο.

eirinaki
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:09
egw stin 3 season eixa liosei sta gelia me tin veronica den 8imamai se pio episodio htan
alla htan ekei pou eixan paei se ena party kai fili8ike me ton piz :mad:
mou exigouse ston Walace pos ekana o allos molis tou eipe to onoma tis banana fafana thing
8imaste pio lew?

Όλα τα λεφτά αυτή η σκηνή... Στο 3x16...

Are you kidding? When I told him my name he did that whole "banana fana fo fana" thing.... :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Sienna
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:09
to eixa girisei pisw panw apo 20 fores kai gelaga moni mou apisteuti skini!!!

myrona
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:15
Όλα τα λεφτά αυτή η σκηνή... Στο 3x16...

Are you kidding? When I told him my name he did that whole "banana fana fo fana" thing.... :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

YyV4sUACQIQ&rel=1

Sienna
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:18
ax to manaraki mou o Logan!!!!!

eirinaki
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:19
Ναι μωρέ πολύ κρίμα ο Logan σε αυτήν την σκηνή.... Νομίζω τελικά οτί κανείς δεν πάει τον Piz...

Sienna
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:22
nai na kanoume koma enantion tou piz!!!!

egw 8elw veronica kai logan!!!

Grace_Kelly
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:22
ax to manaraki mou o Logan!!!!!

Αααααχ ναι:oops:

eirinaki
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:25
Veronica & Logan δαγκωτό...
Κάνουν και την πιο ωραία couple συντομογραφία LoVe...

Sienna
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:25
oute ton Duncan h8ela

Logan rulez!!!!!

htan pio tairiasto zeugari !!!!!!!!!!!!

Grace_Kelly
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:28
Duncan φλώρος κα αυτός....Logan the best φυσικά!

Sienna
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:30
pos to eixe pei epic story (love)!!!!

ScottAndJean
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:30
Veronica & Logan δαγκωτό...
Κάνουν και την πιο ωραία couple συντομογραφία LoVe...

Όχι απλά κάνουν την πιο ωραία συντομογραφία αλλά είναι και EPIC πως να το κάνουμε...

Όσο για τον Piz ποτέ δεν τον πήγα... και δεν πιάνει μια μπροστά στον Logan!

myrona
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:33
Θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ίσως ένα άλλο Thread για το loved couple μας για να συζητάμε εδώ πιο συγκεκριμένα για την 3η season, τί λέτε?
Μήπως το παραspamάραμε? :lol: :lol: :oops:

Sienna
16 Φεβρουαρίου 2008, 20:34
naiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

edora
16 Φεβρουαρίου 2008, 21:00
Πίσω στην 3 season λοιπόν :D

Το είχατε καταλάβει ότι ο Mercer ήταν ο βιαστής; Και ότι ο Mo τον βοηθούσε;

Τον πρώτο τον είχα σίγουρο, αλλά για τον δεύτερο δεν τον περίμενα.

ΥΓ: Έβαλα spoiler tags just to be safe.

Kal_El_77
16 Φεβρουαρίου 2008, 21:09
Δεν χρειάζονταν τα spoiler, μιας και το αναφέρουμε στην αρχική σελίδα ότι θα υπάρχουν Spoiler. Εξάλου, ποιός ο λόγος να κάνει κάποιος συζήτηση για την 3η σαιζόν, αν δεν την έχει δει?
Στο θέμα μας τώρα, είχα υποψίες ότι ένας από τους 2 ήταν, αλλά όχι οτι και θα συνεργάζονταν. Μου φάνηκε λίγο άκυρο αυτό, μιας και δεν έχουν κοινά στοιχεία αυτοί οι δύο, συν το γεγονός ότι ο Μερσερ, φαινόταν "αλάνι" εξαρχής, και δεν χρειαζόταν κάποιον sidekick για να κάνει αυτή τη δουλειά.

vagos
17 Φεβρουαρίου 2008, 05:21
Μα τι του βρήκε το Veronicάκι μας αυτού του αρχιφλώρου ποτέ δεν κατάλαβα!Είναι από τις πιο άκυρες επιλογές της και δεν θέλω να την θυμάμαι!!Η τρίτη σεζόν με άφησε με μια πικρία γιατί ήξερα ότι τελειώνει η σειρά και μετά από 5 μέρες συνεχόμενα επεισόδια ήρθε το τέλος και no more!!Ακόμα ελπίζω ότι θα σηκωθώ και θα έχω 300 pm απο τον Kal να μου λέει "Βγήκε καινούργιο βγήκε καινούργιο άντε ξύπνα!!!!"

Kal_El_77
17 Φεβρουαρίου 2008, 14:39
..και βέβαια, ιδιαίτερα στην 3η σαιζόν, ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ οι σκηνές Veronica & Keith. Πολύ γέλιο...

yi9etsK7lm8&rel=1

Ιδιαίτερη στιγμή, το "the stare", και στο 2:10, οπού εισβάλουν στην έπαυλη, και όταν πηδάει απο την μάντρα, κάνει το "ηχητικό εφέ" απο το original Bionic Woman :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

mageka
17 Φεβρουαρίου 2008, 15:10
Αυτός που με εκνεύρισε στη τρίτη σαιζόν, ήταν ο Weevil (όπως και ο ακατανόμαστος βεβαίως - βεβαίως)...Πως το έπαθε αυτό το πράγμα;
Από αρχηγός συμμορίας έγινε επιστάτης και ειδικά προς τα τελευταία επεισόδια ήταν και μέσα στην ηττοπάθεια (είχε και τα δίκια του βέβαια)...:*( :*( :*(
Αχ, τον έφαγε το σύστημα και η καθημερινότητα...και από 8) έγινε :*(

Κρίμα...

Kal_El_77
17 Φεβρουαρίου 2008, 15:46
Αυτός που με εκνεύρισε στη τρίτη σαιζόν, ήταν ο Weevil (όπως και ο ακατανόμαστος βεβαίως - βεβαίως)...Πως το έπαθε αυτό το πράγμα;
Από αρχηγός συμμορίας έγινε επιστάτης και ειδικά προς τα τελευταία επεισόδια ήταν και μέσα στην ηττοπάθεια (είχε και τα δίκια του βέβαια)...:*( :*( :*(
Αχ, τον έφαγε το σύστημα και η καθημερινότητα...και από 8) έγινε :*(

Κρίμα...

Ναι, αλλά την εκανε την κουτσουκέλα του στο τέλος... Πιστεύω ότι αν συνεχιζόταν η σειρά, θα επέστρεφε πάλι στον παλιό του εαυτό... Δύσκολο ένας χαρακτήρας σαν αυτόν να παραμείνει ΤΟΣΟ ηττοπαθείς. Πιστεύω ότι είχε κάποιο σχέδιο, το οποίο θα γινόταν πιο ξεκάθαρο στη συνέχεια...

1980
22 Φεβρουαρίου 2008, 01:49
Ειμαστε σοβαροι???Μολις τελειωσα και την τριτη σαιζον και εχω ξενερωσει απιστευτα:mad:
1.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ???????:twisted:
2.Πολλα ερωτηματα εμειναν αναπαντητα
3.Η 3η σαιζον μπορω να πω μου αρεσε αλλα την εβλεπα με μελαγχολια γιατι ηξερα οτι τελειωνει...:(
4.Καλα αυτος ο Piz ηταν για πολλες σφαλιαρες...:whip:
5.Γιατι LO-VE δεν τα βρηκαν????:cry3: :cry3: :cry3:
6.Ο Wivil τι επαθε τον πατησε τρενο???:shock:
7.Ο Maik απο τα friends ηταν αυτος στο 3χ17???
Καλα αμα αρχισω δεν τελειωνω...Ακομα δεν το πιστευω πως το καλυτερο ζευγαρι ever σεσειρα δεν τα βρηκε :lipsseale :lipsseale :lipsseale :lipsseale
Παντως
η σειρα ηταν ολα τα λεφτα και βλακεια τους που δεν την συνεχισαν:thumbdown
Θελω και αλλη Veronica τωραααααααααααα!!!

sirina
31 Μαρτίου 2008, 14:28
Ειδα το πρωτο επεισοδιο, δεν κρατιεμαι εχω γινει ορκισμενη φαν.

Μονο ενα θα πω, η uber cool Veronica ειπε frak και μου φτιαξε την μερα..

sirina
1 Απριλίου 2008, 01:06
Εφτασα μεχρι το 6 και σταματησα γιατι σε λιγο θα γινω junkie και δυστυχως ο χρονος μου δεν μου το επιτρεπει.

Θυμηστε μου παλι γιατι κοψανε αυτην την σειρα και το ΟΤΗ μακροημερευει?

1980
1 Απριλίου 2008, 11:22
Εφτασα μεχρι το 6 και σταματησα γιατι σε λιγο θα γινω junkie και δυστυχως ο χρονος μου δεν μου το επιτρεπει.

Mε τον πονο μας παιζεις??? αστα τωρα μου θυμισες το Veronicaki και το οτι η σειρα δεν συνεχιστηκε και :*( :*( :*( :cry3: :cry3:

sirina
1 Απριλίου 2008, 13:32
Χτες το βραδυ στις 2 το πρωι λιγο πριν κοιμηθω μου ηρθε η εμπνευση και ειδα το πρωτο επεισοδιο του πρωτου κυκλου. Τι διαφορα εχουν ολοι? Μεγαλωσαν ωριμασαν, αλλαξαν. Γενικα στις σειρες υπαρχει μια στατικοτητα στην εξελιξη των χαρακτηρων αλλα εδω η δουλεια ηταν υπεροχη και το βασικοτερο δεν ηταν αμεσα ορατη αλλα εγινε σιγα σιγα η προοδος οπως ακριβως συμβαινει και στην πραγματικοτητα..

eirinaki
1 Απριλίου 2008, 13:44

Αν και :offtopic: δεν έφταιγε το ΟΤΗ που δεν συνέχισαν την Veronica, πήγαν με βάση τα νούμερα τηλεθέασης και έκοψαν και το Gilmore Girls... Δεν συγκρίνονται οι δυο σειρές, καμία σχέση μεταξύ τους, αλλά οι αλλάγες χαρακτήρων στο OTH έγιναν κάτι παραπάνω από ρεαλιστικά όσο περνούσαν οι seasons...

sirina
1 Απριλίου 2008, 14:00
Δεν μου φταει το ΟΤΗ σε καμια περιπτωση για το κοψιμο των δυοπ λατρεμενων σειρων Γκιλμορ και Βερονικα.

Μου φταιει γιατι ενω ειναι τοσο εξωφθαλμα υπερβολικο συνεχιζει και μακροημερευει και η Βερονικα παει άπατη. Δεν μου φταει η σειρα ας παει και 15 σεζον οσοι θελουν ας την βλεπουν αλλα απορω με τους τηλεθεατες και το γουστο τους.

Και ναι βλεπω ΟΤΗ εχω δει μεχρι και το πρωτο της πεμπτης σεζον..

sirina
3 Απριλίου 2008, 20:21
Εφτασα μεχρι το 16 νομιζω και οι εντυπωσεις μου:

Τα μυστηρια ηταν πολυ καλα αλλα το εφραγμα που ειχα παθει στην σεζον 2 δεν το επαθα τωρα(παλι καλα αλλιως θα ειχα μεινει). Το φιναλε του πρωτου μυστηριου με την Βερονικα να τρεχει ειναι απο τα ωραιοτερα πραγματα που εχω δει ποτε ενω μου εχει μεινει ανεξιτηλο ολο το επεισοδιο με τον κομματιασμενο Ντανκαν να "συζει" με την μικρουλα. Σε ολο το επεισοδιο μιλαμε δεν κοιυνηθηκα απο την θεση μου τον ειχε πονεσει η ψυχη μου, ειλικρινα. Στο δε προηγουμενο με το μηνυμα στο τηλεφωνητη καταριομουν την ωρα και την στιγμη που δεν το σηκωσε η αλλη(πορωθηκα μιλαμε). Απιστευτα καλοδουλεμενες σκηνες, επικες.

Εν τω μεταξυ χτες ειδα και το 1x02 και συνειδητοποιω οτι οι δυο τελευταιες σεζον εχουν ατακες και αναφορες σε βιβλια και ταινιες σε ρυθμο πολυβολου κατι που η πρωτη δεν ειχε στα πρωτα επεισοδια δεν ειχε.. Οι δε φατσουλες που κανει η Βερονικα ειναι τοσο γλυκες!

sirina
6 Απριλίου 2008, 13:53
Τα επεισοδια ηταν 16 και 17 ηταν σκετο καλα, τιποτα ιδιαιτερο και στεναχωρηθηκα γιατι δεν μας εχουν συνηθισει σε τετοια ατοπηματα. Ωστοσο το 18 ηταν καλο και ελπιζω τα δυο τελευταια να ανταποκρινονται στο υψος της σειρας. Πολυ θα μου λειψει..

sirina
6 Απριλίου 2008, 16:21
Ειδα και τα τελευταια. Οπως τον παλιο καλο καιρο, εξαιρετικα αλλα τα εβλεπα με μια θλιψα. Ειδικα στο σκηνικο με τον Λογκαν να δερνει τον τυπο στην καφετερια ημουν ετοιμη να τσιριξω "αμαν μαρη κοιτα τι κανει για σενα" αλλα συγκρατηθηκα. Πολυ ομορφη ιστορια.

Οσο για τον μπαμπα της στεναχωρηθηκα παρα πολυ, δεν μου αρεσε, η θεση του αξιζει γιατι ειναι ακεραιος χαρακτηρας και την εχασε για το τιποτα. Θυμωσα και θυμωσα περισοοτερο οταν συνειδητοποιησα οτι μετα τον Λαμπ επομενος σεριφης θα ειναι ο Βινι. Απο το κακο στο χειροτερο..

Απιστευτη σκηνη τα πορτρετα του Ντανκαν και της Λιλυ. Ολα οσα εχασε ο πατερας τους, απλα και ευγλωττα..

Κριμα που τελειωσε..

Kal_El_77
6 Απριλίου 2008, 16:26
Δες τώρα και το FBI season 4 promo, να σου φύγει τελείως το κεφάλι...

Και, fyi, δεν ξέρουμε τι έγινε με τον Keith και τις εκλογές. Ελπίζουμε να το μάθουμε στην ταινία (αν γυριστεί ποτέ...)

myrona
6 Απριλίου 2008, 16:50
Ειδα και τα τελευταια. Οπως τον παλιο καλο καιρο, εξαιρετικα αλλα τα εβλεπα με μια θλιψα. Ειδικα στο σκηνικο με τον Λογκαν να δερνει τον τυπο στην καφετερια ημουν ετοιμη να τσιριξω "αμαν μαρη κοιτα τι κανει για σενα" αλλα συγκρατηθηκα. Πολυ ομορφη ιστορια.
Κριμα που τελειωσε..

και γω αυτό σκεφτόμουν στη σκηνή...
αν και δε χαρακτήριζα ποτέ την Kristen έτσι :shock: :lipsseale :lipsseale
sirina:whip:

sirina
7 Απριλίου 2008, 15:31
Το ειδα το προμο ενα δεκαλεπτο δεν ειναι? Καλο ειναι και εχει εξαιρετικους τιτλους αρχης.

Myrona, η Βερονικα ειναι γλυκυτατη πανεξυπνη αλλα πανω απο ολα ειναι μια εφηβη και φυσικα δεν ειναι αλανθαστη. Κατανοω την οργη της για το κερατο του Λογκαν και ειδικα με το συγκεκριμενο ξοανο που μονο κακο της εχει κανει, αλλα θα επρεπε να ειχε υποχωρησει. Φυσικα να τον χωρισει ηταν βαρυ αυτο που εκανε αλλα οταν σερνεται σαν το φτωχο συγγενη ο δολιος, οταν δερνεται με οποιον την ενοχλει, ζηλευει, τι αλλο να κανει? Αφηστε που δεν ακουσε το επικο μηνυμα του γλυκουλι μου στον τηλεφωνητη..

ScottAndJean
7 Απριλίου 2008, 15:48
Συμφωνώ, συμφωνώ και ξανασυμφωνώ sirina :p
Η σκηνή που τους σπάει στο ξύλο ο Logan (μια τον Piz και μια τον άλλο) ήταν τέλειες! :innocent:
Και πλάκα πλάκα ο Logan άλλαξε πολύ για χάρη της Veronica :shock: :lipsseale

Αφηστε που δεν ακουσε το επικο μηνυμα του γλυκουλι μου στον τηλεφωνητη..

Αυτή ήταν πολύ συγκινητική σκηνή :*(:cry:

sirina
7 Απριλίου 2008, 15:56
Και οχι μονο αυτο αλλα παλιοτερα ειχε σπασει ενα περιπολικο μονο και μονο για να μπει και να δειρει τους βιαστες. Μπορει να ειναι λιγο βιαιος ο τροπος του αλλα αφιαμφισβητητα ειναι υπεροχος.

Και τωρα που ξαναβλεπω την σεζον 1(δεν το χω ξανακανει για αλλη σειρα εκτος απο τα φιλαρακια) συνειδητοποιω ποσο παρα πολυ εχει αλλαξει το πουλακι μου..

1980
7 Απριλίου 2008, 15:58
αστα εγω τα ειχα παρει στο κρανιο που δεν ακουσε το μηνυμα...αμα το ειχε, θα ειχε πεσει στα σιγουρα....και το epic ζευγαρακι θα ηταν μαζι γκαντεμια:(

myrona
7 Απριλίου 2008, 16:00
Λοιπόν η Veronica είχε 1.000.000 δίκαια για το πως φέρθηκε στο Logan αλλά τον αγαπάει και ξέρει ότι την αγαπάει και αν το fraking CW δεν είχε σταματήσει τη σειρά εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι θα κατέληγαν πάλι μαζί (ανεξάρτητα από το αν εμφανιζέται ή όχι στο promo της 4ης o Logan).
Και να ξαναπώ κάτι: μιλάμε για παιδιά 19 χρονών έτσι...όσο ώριμη και να ναι η Veronica στη σκέψη και στη συμπεριφορά, δε πρέπει να ξεχνάμε ότι συναισθηματικά είναι μια 19χρονη που φυσιολογικά δε μπορεί να συγχωρέσει την απερίγραπτη μ@*@#^α που έκανε ο Logan. Ο οποίος την αγαπάει τρελά αλλά πρόκειται επίσης για ένα 19χρονο αγόρι με πολλά κατάλοιπα και προβλήματα και με χαρακτηριστικά ψυχοπαθολογική συμπεριφορά.

Kal_El_77
7 Απριλίου 2008, 18:42
Να πω και εγω την γνώμη μου σε αυτό. πιστεύω ότι ήταν ένας μεγάλος, ΑΛΛΑ καταδικασμένος έρωτας εξαρχής. Πόσους τέτοιους δεν έχουμε δει (ή έχουμε ζήσει?)

Αυτοί οι δυο δεν θα μπορούσαν να είναι ποτέ μαζί. Η veronica ήθελε να τον αλλάξει, τα κατέφερε ως ένα σημείο, αλλά ποτέ δεν θα ήταν ο τέλειος για αυτήν... Αυτός ήταν λίγο αγαπούλης, και (θα) έκανε τα πάντα γι' αυτήν, αλλά λόγω του χαρακτήρα του, δεν θα μπορούσε να μείνει για πολύ αυτός που θα ήθελε η Roni να είναι... Πάντα θα υπήρχε αυτό το χάσμα ανάμεσά τους, όσο ερωτευμένοι και "meant to be together" και αν είναι ο ένας για τον άλλο... Είναι σαν να θέλω εγω πολύ κάποια, αλλά εγώ να βρίσκομαι Αθήνα και αυτή Θεσσαλονίκη, και να μην μπορούμε να είμαστε μαζί συνέχεια, ενώ είναι το μοναδικό πράγμα που θέλουμε, και δεν μπορεί να αλλάξει κανείς (για τους δικούς του λόγους) αυτήν την κατάσταση... Δυστυχώς, doomed from the begining...

smile88
10 Απριλίου 2008, 16:09
Την τελειωσα κι εγω την σειρα(αργοτερα θα δω κι το προμο)!
:cry3::cry3::cry3::cry3::cry3::cry3:
Το LoVe μπορει να μην τα ξαναβρηκε,αλλα μου δινει ελπιδες η τελευταια τους ματια!Ηταν ολα τα λεφτα.:respect:
Γενικα την 3η σαιζον την παω.Ειχε περισσοτερο μυστηριο,λυνονταν πιο γρηγορα(στα 16-20 δεν ειχε γενικο μυστηριο κι ηταν λιγο κατωτερα απο τα 1-15...)και με πολλες ανατροπες...Ιδανικο θα ηταν να ειχε και το LoVe του 1x18-1x22 και θα ηταν ΜΙΑ τελεια σαιζον!
Οι βιαστες οντως ηταν λιγο ακυροι,αλλα κι παλι το σασπενς ηταν καλο και δεν ξενερωνες οταν μαθαινες τους βιαστες.
Αλλα η υποθεση με την δολοφονια του πρυτανη ηταν ολα τα λεφτα,ειδικα στο 15 που η Βερονικα τα αποκαλυψε ολα μπροστα στον ξισπασμενο βοηθο του καθηγητη!:respect:
Σε μερικα επεισοδια ομως ηταν για σφαλιαρες η Βερονικα(σορρυ κιολας)και για πρωτη φορα σε ολη την σαιζον ημουνα με την μερια του Λογκαν.Ειδικα στα 19 και 20 εδωσε ρεστα...Και αυτη η Βερονικα δεν το εκτιμαει καν!Πφ!Ελεος!:mad:
Πρεπει οπωσδηποτε να γυριστει ταινια!Ξερω οτι κοπηκε αποτομα αλλα στις Gilmore Girls το εκαναν με κατα καποιον τροπο series φιναλε,αλλα στην Βερονικα δεν εγινε αυτο...Ασε που τελειωσε στα 20 επεισοδια.Γιατι καλε?Με ποιο λογο την εκοψαν την σειρα?Επειδη δεν ειχε τηλεθεαση?
Θα δω και το προμο σε λιγο κι θα επαναληθω με σχολια...

ScottAndJean
10 Απριλίου 2008, 16:23
Το LoVe μπορει να μην τα ξαναβρηκε,αλλα μου δινει ελπιδες η τελευταια τους ματια!Ηταν ολα τα λεφτα.:respect:

Aυτό και το ξύλο που έριξε ο Logan είναι τα μόνα που έχω κρατήσει εγώ από τα τελευταία επεισόδια. :innocent:
Αυτή η ματιά υποσχόταν πολλά! :grin::)

smile88
10 Απριλίου 2008, 17:54
Aυτό και το ξύλο που έριξε ο Logan είναι τα μόνα που έχω κρατήσει εγώ από τα τελευταία επεισόδια. :innocent:
Αυτή η ματιά υποσχόταν πολλά! :grin::)

Κριμα ομως που δεν εδειξε τι εγινε παρακατω!:(

metallas
16 Απριλίου 2008, 02:24
:D :D :D :D

smile88
16 Απριλίου 2008, 14:00
πάντως οι καλύτερες στιγμές του LoVe ήταν οταν δεν τα ειχαν εκει έβλεπες τα βλέμματα και τους διαλόγους με νόημα

Ναι ηταν πολυ ωραια αλλα εμενα μου αρεσαν περισσοτερο οι σκηνες της 1ης σαιζον οταν τα εφτιαξαν...:oops:

chch
24 Απριλίου 2008, 18:11
Tι ηθελα και μιλησα για τους καταπληκτικους τιλους αρχης??Δεν μου αρεσε καθολου το ρεμιξ-πιο ηρεμο....Μαλλον ηθελαν να κανουν αλλαγες μιας και τωρα ειναι στο κολλεγιο η Βερονικα!!!!!!!!!!!!!!!

chch
29 Απριλίου 2008, 14:36
Μολις τελειωσα την σειρα!!!Να ζησω να την θυμαμαι........Η τριτη σεζον μου αρεσε πιο πολυ απο ολους(μαλλον ειμαι αναποδος fan της VM)!!!!Ειχε δυο σημαντικες υποθεσεις η σεζον σε σχεση με τις 2 πρωτες σεζον ενω ασχολουνταν ενεργα σε ολοκληρα επεισοδια με αυτες τις υποθεσεις κατι που στις 2 πρωτες σεζον συνεβαινε στο τελος του καθε επεισοδιου!!!!!

Παμε για αλλα τωρα..............

1980
29 Απριλίου 2008, 14:46
Μολις τελειωσα την σειρα!!!Να ζησω να την θυμαμαι........Η τριτη σεζον μου αρεσε πιο πολυ απο ολους(μαλλον ειμαι αναποδος fan της VM)!!!!Ειχε δυο σημαντικες υποθεσεις η σεζον σε σχεση με τις 2 πρωτες σεζον ενω ασχολουνταν ενεργα σε ολοκληρα επεισοδια με αυτες τις υποθεσεις κατι που στις 2 πρωτες σεζον συνεβαινε στο τελος του καθε επεισοδιου!!!!!

Παμε για αλλα τωρα..............
nope και εμενα μου αρεσε πιο πολυ η 3....;) ;)

sirina
29 Απριλίου 2008, 16:14
Η τριτη αλλα και η δευτερη ηταν επικες.

metallas
29 Απριλίου 2008, 16:23
:D :D :D :D

sirina
29 Απριλίου 2008, 16:29
Ολη η σειρα ειναι επικη, αλλα πιο επικες κατα την φτωχη μου γνωμη ειναι οι δυο τελευταιες.

smile88
29 Απριλίου 2008, 17:35
Μια σαιζον με το μυστηριο της 3ης και το LoVe του 1x18-1x21 και δεν ζηταω τιποτα αλλο!!!!!!!

savvas999
29 Απριλίου 2008, 21:33
Δεν έχω διαβάσει κανένα ποστ επειδή μόλις έχω αρχίσει την 3η σεζόν
Απλά θα σχολιάσω την πρεμιέρα και τα αρνητικά σας σχόλια (που διάβασα σε άλλο -χωρίς spoiler- τόπικ)

Είδα το 3x01 και 3x02. Ήταν άψογα με αγωνία και πολύ γέλιο! Ειδικά το 3x02 και το όλο σκηνικό με τους φυλακισμένους είχε φοβερή πλάκα. Μην ξεχνάμε και στο 3x01 και την αναφορά στο BSG και το "frak" αχαχα έλιωσα :worthy:

Είναι λογικό να υπήρξαν κάποιες αλλαγές αφού από το λύκειο βλέπουμε την καθημερινότητα τους στο κολλέγιο τώρα.

Τέλοσπαντων εγώ μέχρι τώρα την βρίσκω πολύ καλή, ίσως και καλύτερη της 2ης. Αλλά οκ ακόμα 2 επεισόδια έχω δει. ;)

smile88
29 Απριλίου 2008, 21:43
Και που εισαι ακομα...:yes:

savvas999
29 Απριλίου 2008, 22:00
Και που εισαι ακομα...:yes:

:thumbsup1 Μακάρι να δούμε κι άλλες τέτοιες πλάκες :clapping:
(+ βέβαια ένα καλό μυστήριο που μέχρι τώρα δεν έχουμε! Αλλά και πάλι αν δεν υπάρχει κάτι το τρομερό, δεν πειράζει!)

smile88
30 Απριλίου 2008, 00:22
(+ βέβαια ένα καλό μυστήριο που μέχρι τώρα δεν έχουμε! Αλλά και πάλι αν δεν υπάρχει κάτι το τρομερό, δεν πειράζει!)

Και που εισαι ακομα και στα μυστηρια...:yes:

1980
30 Απριλίου 2008, 00:25
:lol: :lol: :lol: Καλα μιλαμε savva you are on fire!!!....Πιστευω η συνεχεια θα σου αρεσει πολυ εται που με πορωσες βλεπω να κανω κι εγω ενα repeat της 3ης :respect: σεζον!!!τα εχει ολα και μυστηρια και ερωτα ολα....θα δεις....;)

savvas999
30 Απριλίου 2008, 01:14
Ωραία τότε smile88! :thumbsup1

1980 άντε ξεκίνα πάλι την 3η σεζόν να την συζητάμε παρέα :oops:
Είδα το 3x03! Χμμμμμ οκ, μέτριο θα το έλεγα. Ωραίο ήταν που ο Γουίβιλ δούλεψε σαν βοηθός του Κιθ αλλά κράτησε λίγο :( Επίσης δεν είχε κάποια καλή ατάκα δυστυχώς! Δεν πειράζει... Πάμε για 3x04! :dance:
Θέλω να δείχνουν περισσότερο Ντικ και Γουάλας! Ζητάω πολλά; :P

Α ξέχασα να σας αναφέρω ότι πλέον η σχέση Λόγκαν-Βερόνικας μου φαίνεται εντάξει. Ταιριάζουν και βεβαιότατα τους προτιμώ αντί του Ντάνκαν-Βερόνικας!

1980
30 Απριλίου 2008, 01:18

1980 άντε ξεκίνα πάλι την 3η σεζόν να την συζητώ με παρέα :oops:
Είδα το 3x03! Χμμμμμ οκ, μέτριο θα το έλεγα. Ωραίο ήταν που ο Γουίβιλ δούλεψε σαν βοηθός του Κιθ αλλά κράτησε λίγο :( Επίσης δεν είχε κάποια καλή ατάκα δυστυχώς! Δεν πειράζει... Πάμε για 3x04! :dance:

Α ξέχασα να σας αναφέρω ότι πλέον η σχέση Λόγκαν-Βερόνικας μου φαίνεται εντάξει. Ταιριάζουν και βεβαιότατα τους προτιμώ αντί του Ντάνκαν-Βερόνικας!

:lol: :lol: λεγε εσυ κι εγω εδω ειμαι δεν ξεχνω;) .....:lol: :lol: ....καλα πιστεψες πως ταιριαζαν εστω και λιγο Dunkan-Veronica???:shock:

savvas999
30 Απριλίου 2008, 01:20
Οκ τους συνήθισα κάπως αφού στα τελευταία της 2ης σεζόν ήταν συνέχεια μαζί. Και δεν σου κρύβω ότι πίστευα πως δεν θα "χώριζαν"! :P
Αρχίζω αμέσως το 3x04 και επιστρέφω για σχόλια!!

Edit:
Ακόμα ένα πολύ καλό επεισόδιο!!! Αν εξαιρέσω το 3x03 τα υπόλοιπα (3x01,3x02,3x04) δεν είχαν κάτι άσχημο σε σχέση με τις προηγούμενες σεζόν!

smile88
30 Απριλίου 2008, 15:02

1980 άντε ξεκίνα πάλι την 3η σεζόν να την συζητάμε παρέα :oops:
Θέλω να δείχνουν περισσότερο Ντικ και Γουάλας! Ζητάω πολλά; :P

A,ναι,αυτο με το Γουιβιλ ειχε πλακα!Ηταν και με κουστουμι κιολας!:rotfl:
ΤΩΡΑ σου αρεσε το LoVe?:shock:

savvas999
30 Απριλίου 2008, 15:06
A,ναι,αυτο με το Γουιβιλ ειχε πλακα!Ηταν και με κουστουμι κιολας!:rotfl:
ΤΩΡΑ σου αρεσε το LoVe?:shock:

:oops::oops: Τώρα μου άρεσε το love ναι.. :oops: Και δεν είμαι ξετρελαμένος, απλά οκ συμβιβάζομαι με τις επιθυμίες της Βερόνικας! Δεν θα της πάω κόντρα :oops::grin:

smile88
30 Απριλίου 2008, 15:39
:oops::oops: Τώρα μου άρεσε το love ναι.. :oops: Και δεν είμαι ξετρελαμένος, απλά οκ συμβιβάζομαι με τις επιθυμίες της Βερόνικας! Δεν θα της πάω κόντρα :oops::grin:

Ντροπη σου!:whip:
Που εισαι τωρα?

savvas999
30 Απριλίου 2008, 18:34
Eίμαι στο 3x05 και λογικά μέχρι το βράδυ αργά, θα δω ακόμα 3 επεισόδια :)

smile88
30 Απριλίου 2008, 18:44
Σταματα το μεχρι το 3x08.Καλυτερα.Αυριο τα 3x09-3x15!:P

savvas999
30 Απριλίου 2008, 21:09
Είδα και το 3x06! Οκ καλούτσικο το επεισόδιο.

smile88 υπάρχει κάποιος λόγος να σταματήσω στο 3x08 σήμερα; :P :)

smile88
30 Απριλίου 2008, 22:40
Ω ναι...Κατι ξερω κι εγω για να το λεω...:innocent:

savvas999
30 Απριλίου 2008, 22:50
Τελικά θα δω ΚΑΙ το 3x09!
Ε δεν μπορώ με έχει φάει η περιέργια με τα αινιγματικά σου ποστ:P

Πάω αμέσως για 3x07 και 3x08 :)

3x07: Frak :mad::mad::mad: Ένιωσα ένα συναίσθημα που σπάνια νιώθω σε σειρές... Πάει η Βερόνικα να αλλάξει το φαγητό και λέω ωχ κάτι θα βάλουνε στο ποτό της... Και να που δικαιώθηκα. Άρχισε να ζαλίζεται (και εγώ να ανησυχώ πολύ!) και μετά να δείχνει τον βιαστή.. :shock: Η Βερόνικα έτοιμη να μπει στο αυτοκίνητο, δεν τα καταφέρνει και αυτός πλησιάζει προς την μεριά της :shock: (Σε εκείνη ακριβώς την στιγμή ήθελα να μπω μέσα στο pc και να του δώσω ένα γερό ξύλο :mad::mad::mad:).. Πωπω ένιωσα ένα τρέμουλο.. Γκρρρρ .. Μετά είδα τον Λόγκαν και παρακαλούσα να την σώσει.. Δόξα σοι ο Θεός.. Ευτυχώς που την έσωσε. Ύστερα μια μονόλεπτη σκηνή με τον πατέρα, λόγκαν και την Βερόνικα + τα σχόλια (Νομίζω ότι όλοι μάθαμε ένα πολύτιμο μάθημα για την πίστη. Την δίνεις στους ανθρώπους που αγαπάς. Αλλά αυτοί που τους αξίζει στα αλήθεια είναι αυτοί που σου συμπαραστέκονται, ακόμη και αν δεν τους αγαπάς αρκετά.)

Άψογο επεισόδιο... Τα πρώτα 35 λεπτά ήταν πολύ καλά και τα τελευταία 5-6 ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ :worthy:

3x08: Αρκετά καλό επεισόδιο... Τελικά μάθαμε τι συμβαίνει με τους βιασμούς (βασικά ότι δεν γίνονταν) αλλά αν είναι αλήθεια τότε ποιός έριξε ουσίες στο ποτό της Veronica (στο προηγούμενο επεισόδιο) και ήταν έτοιμος να την βιάσει; Συν του ότι της έκοψε και μαλλιά...
Το μυστήριο που σιγά σιγά εξελίσσεται μου αρέσει πολύ οφείλω να ομολογήσω. Έχω πολύ αγωνία για το τι πρόκειται να συμβεί..

Μερικές υποψίες.. (αν πάρω σαν παράδειγμα την 2η σεζόν).. Μήπως έχει καμία σχέση ο συγκάτοικος του Γουάλας; Το νέο παιδί που εμφανίζεται στα opening credits; Α καλά μην μου απαντήσετε βεβαίως,απλά μιλάω με τον εαυτό μου λολ :grin:

savvas999
1 Μαΐου 2008, 01:11
λοιπόν είμαι έτοιμος για το 3x09..κανόνισε smile88 να είναι κάτι το αξιόλογο :P

ΥΓ (Συγνώμη αλλά ξεχάστηκα και δημιούργησα νέο ποστ. Έπρεπε να κάνω επεξεργασία στο πιο πάνω και να προσθέσω το σχόλιο! Λάθος μου και sry)

1980
1 Μαΐου 2008, 01:16
Εκει που η Veronica παραπαταει και πεφτει διπλα στο αυτοκινητο ειναι ολα τα λεφτα....και ερχεται και ο αγορινας μου και την σωζει...:oops: :oops:
επισης το τραγουδι δεν σε πορωσε savva?
παω να δω τη σκηνη τωρα!!!!!:*( :lipsseale

savvas999
1 Μαΐου 2008, 01:18
Για ποιό τραγούδι ακριβώς λες; :oops:

λολ δες την σκηνή! ίσως από τις καλύτερες (αν όχι η καλύτερη) στην σειρά!

1980
1 Μαΐου 2008, 01:19
Για ποιό τραγούδι ακριβώς λες; :oops:
ελα βρε Fatboys Slim-Right here right now....πορωτικο και οτι πρεπει για την συγκεκριμενη σκηνη....

savvas999
1 Μαΐου 2008, 01:21
έπαιζε τραγούδι στη συγκεκριμένη σκηνή; Καλάααααα από την ένταση μάλλον ούτε που το πρόσεξα :grin: Mόλις τελειώσω το 3x09 θα κατεβάσω το τραγουδάκι ;) (και βέβαια θα σχολιάσω το επεισόδιο!)

1980
1 Μαΐου 2008, 01:23
έπαιζε τραγούδι στη συγκεκριμένη σκηνή; Καλάααααα από την ένταση μάλλον ούτε που το πρόσεξα :grin: Mόλις τελειώσω το 3x09 θα κατεβάσω το τραγουδάκι ;) (και βέβαια θα σχολιάσω το επεισόδιο!)
oχι δικο μου λαθος savva δεν παιζει στην συγκεκριμενη σκημη sorry:oops::innocent: παιζει αλλου και θα σου αρεσει οταν την δεις....το 3x09 ειναι :lipsseale

savvas999
1 Μαΐου 2008, 01:24
1980 είδα τα πρώτα 50 δευτερόλεπτα του 3x09.... OH MY GOD!
Το τελειώνω και επιστρέφω :)

1980
1 Μαΐου 2008, 01:29
1980 είδα τα πρώτα 50 δευτερόλεπτα του 3x09.... OH MY GOD!
Το τελειώνω και επιστρέφω :)
ειναι μαματο σου λεω δες το κι ελα με σχολια!!!!:lol:

smile88
1 Μαΐου 2008, 01:47
Τι??????
Μετα απο το τελος του 3x09 θα θες κι αλλο...:innocent:
Οντως γ@μ@τη η σκηνη του 3x07...Αχ Λογκαν!:oops:

1980
1 Μαΐου 2008, 01:58
Τι??????
Μετα απο το τελος του 3x09 θα θες κι αλλο...:innocent:
Οντως γ@μ@τη η σκηνη του 3x07...Αχ Λογκαν!:oops:
αστα τον εχουμε σε αναμμενα καρβουνα με τα σχολια μας:lol:
γενικα ο Logan στην 3 σεζον ειναι και πολυ παιδι.....:oops:
αχ τα κουτσουνια τι τελεια που ειναι μαζι!!!!:lol: :rotfl:
http://img138.imageshack.us/img138/9531/vlgh7.jpg

smile88
1 Μαΐου 2008, 02:00
αστα τον εχουμε σε αναμμενα καρβουνα με τα σχολια μας:lol:
γενικα ο Logan στην 3 σεζον ειναι και πολυ παιδι.....:oops:
αχ τα κουτσουνια τι τελεια που ειναι μαζι!!!!:lol: :rotfl:
http://img138.imageshack.us/img138/9531/vlgh7.jpg

Μωρε,τοτε τον ερωτευτηκα,στην 3η σαιζον...Αργησα,ναι το ξερω...Αλλα ειναι Ο Λογκαν!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:: oops:

savvas999
1 Μαΐου 2008, 02:13
3x09: ΑΑΑΑΑΑΑ! :shock: :shock: Aκόμα ένα εκπληκτικό επεισόδιο! :shock: :shock: Τα είχε όλα! Σίγουρα στην πρώτη δεκάδα των αγαπημένων μου επεισοδίων της σειράς! Μυστήριο, αγωνία, δράση, ανατροπές...
Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό ότι ήταν αυτοί τελικά οι βιαστές. Τι γίνεται με τον διευθυντή; την γυναίκα του και τον γκόμενο της; θα φταίξουν πάλι τον Γουίβιλ; πόσο ξύλο θα τους δώσει ο λόγκαν; Απαπαπαπα (όπως έχεις πει smile88 ) ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ ΤΟ 3x10 ΑΜΕΣΩΣ :shock:
Τι να κάνω.. μάλλον θα περιμένω μέχρι αύριο :*(

1980
1 Μαΐου 2008, 02:15
3x09: ΑΑΑΑΑΑΑ! :shock: :shock: Aκόμα ένα εκπληκτικό επεισόδιο! :shock: :shock: Τα είχε όλα! Σίγουρα στην πρώτη δεκάδα των αγαπημένων μου επεισοδίων της σειράς! Μυστήριο, αγωνία, δράση, ανατροπές...
Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό ότι ήταν αυτοί τελικά οι βιαστές. Τι γίνεται με τον διευθυντή; την γυναίκα του και τον γκόμενο της; θα φταίξουν πάλι τον Γουίβιλ; πόσο ξύλο θα τους δώσει ο λόγκαν; Απαπαπαπα (όπως έχεις πει smile88) ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ ΤΟ 3x10 ΑΜΕΣΩΣ :shock:
:lol: :lol: :lol: πανικοςςςς!!!!
το τραγουδι καλο????:thumbsup1 εδω ηταν τελικα.....να δεις και με Logan-Veronica τι θα γινει...

savvas999
1 Μαΐου 2008, 02:19
Α μπράβο σωστά.. ξέχασα και το θέμα λόγκαν-βερόνικας!
1980 να σου πω την αλήθεια πάλι δεν πρόσεξα κάποια σκηνή με τραγούδι (εκτός τα τραγούδια στο πάρτυ!!) Μπορείς να μου πεις που ακριβώς αναφέρεσαι? :)

Εντωμεταξύ το "Fatboys Slim-Right here right now" σίγουρα αυτό είναι; Ψάχνω στο google Και δεν βρίσκει κάτι!

1980
1 Μαΐου 2008, 02:24
Α μπράβο σωστά.. ξέχασα και το θέμα λόγκαν-βερόνικας!
1980 να σου πω την αλήθεια πάλι δεν πρόσεξα κάποια σκηνή με τραγούδι (εκτός τα τραγούδια στο πάρτυ!!) Μπορείς να μου πεις που ακριβώς αναφέρεσαι? :)

Εντωμεταξύ το "Fatboys Slim-Right here right now" σίγουρα αυτό είναι; Ψάχνω στο google Και δεν βρίσκει κάτι!
Kαταρχην για τα τραγουδια θα ενημερωνεσαι σε αυτο το τελειο θεμα της mimika:thumbsup1
http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=17116
ναι αυτο ειναι το τραγουδι.....ακουγεται στο παρτυ και εκει που τρεχει η Veronica.....

savvas999
1 Μαΐου 2008, 02:29
Πως το ξέχασα :P Έχω δει το super θέμα βέβαιως! Thanks που μου το θύμισες :)
Βρήκα και το τραγουδάκι!

Κατάλαβα για ποιο λες και όντως τα 'σπαγε! :)
Εντωμεταξύ όταν έβλεπα 3x09:

AΓΩΝΙΑ-ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ-ΑΓΩΝΙΑ-ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ-ΑΓΩΝΙΑ-ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ!
Με τρέλλανε :grin:

smile88
1 Μαΐου 2008, 14:15
Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό ότι ήταν αυτοί τελικά οι βιαστές. Τι γίνεται με τον διευθυντή; την γυναίκα του και τον γκόμενο της; θα φταίξουν πάλι τον Γουίβιλ; πόσο ξύλο θα τους δώσει ο λόγκαν; Απαπαπαπα (όπως έχεις πει smile88 ) ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ ΤΟ 3x10 ΑΜΕΣΩΣ :shock:

Τελικα δικαιωθηκα,ε?:P:innocent::innocent:

savvas999
1 Μαΐου 2008, 14:45
Δικαιώθηκες δεν λες τίποτα!! αλλά...

3x10: μεγάλο ξενέρωμα... Τόσα ερωτήματα και αναπάντητα μυστήρια και στο επόμενο επεισόδιο μας πέρνουν 6 εβδομάδες αργότερα; Εκνευρίστικα γιατί θα μπορούσαν να φτιάξουν ακόμα ένα άψογο επεισόδιο αλλά τελικά είχαμε μια αδιάφορη ιστορία και γενικά ένα μέτριο επεισόδιο. Εκτός αυτού με εκνεύρισε και ο Λόγκαν..

(Ντικ όλα τα λεφτά. Αυτό μόνο :P)

3x11: Καλό επεισόδιο ΑΛΛΑ καταντάει λίγο κουραστικό αυτό με λόγκαν-βερόνικα, με ποια πήγε και μπλα μπλα μπλα... Όπως επίσης τώρα που ανακάλυψαν τον βιαστή δεν υπάρχει κάποιο καλό μυστήριο. Το μόνο που έμεινε είναι στο επεισόδιο που πήγε ο Ντικ στον Λόγκαν και του είπε ότι έχει μπλέξει άσχημα και αυτό με τον διευθυντή (το οποίο όμως δεν ασχολούντε.. ολόκληρο επεισόδιο και απλά αφιερώσανε 5 λεπτά στο θέμα αυτό) Κατα τ'άλλα ελπίζω να δημιουργηθεί ένα νέο καλό μυστήριο.

smile88
1 Μαΐου 2008, 18:57
Δικαιώθηκες δεν λες τίποτα!! αλλά...

3x10: μεγάλο ξενέρωμα... Τόσα ερωτήματα και αναπάντητα μυστήρια και στο επόμενο επεισόδιο μας πέρνουν 6 εβδομάδες αργότερα; Εκνευρίστικα γιατί θα μπορούσαν να φτιάξουν ακόμα ένα άψογο επεισόδιο αλλά τελικά είχαμε μια αδιάφορη ιστορία και γενικά ένα μέτριο επεισόδιο. Εκτός αυτού με εκνεύρισε και ο Λόγκαν..

(Ντικ όλα τα λεφτά. Αυτό μόνο :P)

3x11: Καλό επεισόδιο ΑΛΛΑ καταντάει λίγο κουραστικό αυτό με λόγκαν-βερόνικα, με ποια πήγε και μπλα μπλα μπλα... Όπως επίσης τώρα που ανακάλυψαν τον βιαστή δεν υπάρχει κάποιο καλό μυστήριο. Το μόνο που έμεινε είναι στο επεισόδιο που πήγε ο Ντικ στον Λόγκαν και του είπε ότι έχει μπλέξει άσχημα και αυτό με τον διευθυντή (το οποίο όμως δεν ασχολούντε.. ολόκληρο επεισόδιο και απλά αφιερώσανε 5 λεπτά στο θέμα αυτό) Κατα τ'άλλα ελπίζω να δημιουργηθεί ένα νέο καλό μυστήριο.

:innocent:
Tα ιδια ελεγες πριν με το οτι δεν υπαρχει καλο μυστηριο!
Ο θανατος του πρυτανη τι ειναι??????????

savvas999
1 Μαΐου 2008, 19:04
να δεχτώ ότι είναι ένα καλό μυστήριο (καμία σχέση όμως με τα μυστήρια των 2 προηγουμένων σεζόν και μπορώ να πω όχι τόσο ενδιαφέρων όσο το μυστήριο με τον βιαστή) το οποίο όπως έχω πει στο ποστ μου του αφιέρωσαν 5 μόνο λεπτά...
Θα πάω για το 12ο, ελπίζω να είναι καλύτερο!

sirina
1 Μαΐου 2008, 19:08
Εχει και αλλο και ειναι και αρκετα γουστοζικη η λυση του. Σαν τα προηγουμενα μυστηρια ομως δεν ειναι..

smile88
1 Μαΐου 2008, 19:35
να δεχτώ ότι είναι ένα καλό μυστήριο (καμία σχέση όμως με τα μυστήρια των 2 προηγουμένων σεζόν και μπορώ να πω όχι τόσο ενδιαφέρων όσο το μυστήριο με τον βιαστή) το οποίο όπως έχω πει στο ποστ μου του αφιέρωσαν 5 μόνο λεπτά...
Θα πάω για το 12ο, ελπίζω να είναι καλύτερο!

Περιμενε,θα ερθει η ωρα του...Το ιδιο γινονταν με τον βιαστη!;)

Εχει και αλλο και ειναι και αρκετα γουστοζικη η λυση του. Σαν τα προηγουμενα μυστηρια ομως δεν ειναι..

Ποιο αλλο μυστηριο καλε?Πες το σε spoiler...

savvas999
1 Μαΐου 2008, 19:57
3x12: Επιτέλους!! Πολύ καλό το επεισόδιο! Και πραγματικά ευφυές αυτό που σκέφτηκε η Βερόνικα χεχεχε (ο τρόπος που έκλεψε τον κωδικό). Ωραίος ο Γουίβιλ, Ντικ ... Έχει αλλάξει ο Λόγκαν, αν τον συγκρίνω με παλιότερα είναι αγνώριστος!

Εεεεεπ προσέξτε τα spoiler :P
Το ελπίζω sirina και smile88! ;)

3x13: Άψογο; Μάλλον ναι! Τρελό γέλιο, πολύ ενδιαφέρουσα νέα ιστορία (+ Η δολοφονία του πρύτανη) και επιτέλους στα τελευταία λεπτά ο γνωστός Λόγκαν! Μην ξεχνάμε και την μικρή που ήταν η αποκάλυψη του επεισοδίου :P

3x14: Έλπιζω να συνεχίσει έτσι! Πολύ καλό και αυτό το επεισόδιο αλλά στεναχωρέθηκα για το θάνατο του σερίφη :( Κρίμα...Δεν το περίμενα ότι θα πέθενε. Anw τώρα που ανάλαβε ο Κιθ θα νιώθουν πιο ασφαλείς όλοι τους χεχε :) Α και κάτι ακόμα, δεν θεωρώ τον Λόγκαν ως αγαπημένο χαρακατήρα πλέον. Ο Λόγκαν της 1ης και 2ης σεζόν ίσως αλλά αυτός όχι.

3x15: Πάει κι αυτό το μυστήριο.. Αρκετά καλό ;) Μου φαίνεται δεν υπάρχει άλλο. Χμμμ απλά από περιέργεια προχωρώ στο 3x16. Μακάρι να δούμε μια νέα υπόθεση που θα μας κρατήσει σε αγωνία μέχρι το τέλος (:(:(:(:(:() της σειράς. 5 επεισόδια έχουν μείνει.. ελπίζω να μην μας δείχνουν στα εναπομείναντα επεισόδια μόνο τον "έρωτα" του Λόγκαν και Βερόνικας. Όπως είπα ξανά έχουν μείνει 5 επεισόδια.. θα γούσταρα να επέστρεφε ο ντάνκαν κέιν πίσω και βεβαίως να δείξει επιτέλους τον ντικ και περισσότερο τον Γουάλας! :P Αυτάααα..!

smile88
2 Μαΐου 2008, 00:42
Σε θελω μετα εδω...

savvas999
2 Μαΐου 2008, 01:19
3x16: Ωραία ιστοριούλα!Στα τελευταία 10 λεπτά είναι περιττό μάλλον να πω ότι ο Ντικ τα'σπασε;! Τώρα τα υπόλοιπα που είδαμε.. κάπως παράξενα τα πράγματα.. Είναι δυνατόν να μην τα ξαναφτιάξει το ζευγαράκι; Χμμμ Βερόνικα με Πιζ δεν ταιριάζουν. Τέλοσπαντων σαν γενική εικόνα μου άρεσε το επεισόδιο παρόλο που δεν είχε κάτι το εκπληκτικό! Μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάαααρα πολύ! :)

(και να που είμαι παρόν smile88 :p)

3x17: Oooooook... καλούτσικο το επεισόδιο. Τα τελευταία επεισόδια δεν θυμίζουν με τίποτα το γνωστό Veronica Mars..

3 επεισόδια μόνο και τέλος; :cry3:Μακάρι να γίνει θαύμα και αύριο να διαβάσω ότι πάει για 4η σεζόν η σειρά. Ή τουλάχιστον ότι θα γίνει μια ταινία :(:*(:*(:cry::cry:

3x18: Άψογο! Φοβερή η σημερινή ιστορία! Επέστρεψε και ο μπαμπάς του Ντικ! Όσο για τον ίδιο τον Ντικ είδαμε πόσο πολύ νοιάζεται για τον Μπίβερ. (Περνάω κάθε μέρα από το σημείο που έγινε κομμάτια. Σκέφτηκες ποτέ ότι είναι νεκρός εξαιτίας μας, ή ότι σκότωσε όλους αυτούς εξαιτίας μας; Βάζαμε διαγωνισμό για να δούμε ποιος από τους δυο μας θα τον κάνει να κλάψει! Μετά βίας ζω με τον εαυτό μου μερικές φορές) :( Τελειώνω με ένα μεγάλο μπράβο στην Βερόνικα :)

smile88
2 Μαΐου 2008, 14:22
:cry3:
Sorry,αλλα εχω συνεχεια φλασμπακ...

savvas999
2 Μαΐου 2008, 14:25
ΛΟΛ :P
Φαντάζομαι κάτι θα συμβεί στα επόμενα ε;
Πάντως εγώ από τώρα σκέφτομαι τι θα κάνω χωρίς veronica mars πλέον:P :( :( :(

sirina
2 Μαΐου 2008, 14:41
Δεν το διατυπωσα σωστο εννοουσα τα παλιοτερα μυστηρια που ειναι καλυτερα συγκριτικα με τα μεμονωμενα μυστηριακια. Τα τελευταια επεισοδια θα τα δεις μαζι και μετα ελα να σου δωσω χαρτομαντηλακια να κλαψουμε ολοι παρεα..

savvas999
2 Μαΐου 2008, 14:43
Ναι θα τα δω μαζί μάλλον το βραδάκι + τα extra της 3ης σεζόν και τον unaired Pilot.
:( :( :(

sirina
2 Μαΐου 2008, 14:48
Ρε συ ο πιλοτος που δεν προβληθηκε ειναι εκεινο το δεκαλεπτο που ειχα βρει?

Αντε καλα κουραγια αμα το δεις, η ψυχη μου ειχε πιαστει..

savvas999
2 Μαΐου 2008, 14:51
ναι το 12λεπτο που σχετίζεται με το fbi από ότι άκουσα :)
Έχει σχολιαστεί καθόλου εδώ στο φόρουμ;

smile88
2 Μαΐου 2008, 14:58
Nαι εχει σχολιαστει,στις προηγουμενες σελιδες!;)

Alex
2 Μαΐου 2008, 15:00
Βέβαια εκτενώς, έχουμε και υπότιτλους!

savvas999
2 Μαΐου 2008, 16:48
οκ smile ;)
ωραία ευχαριστώ alex!

3x19: Πολύ καλό επεισόδιο αλλά αν το συγκρίνω με το προτελευταίος 1ης-2ης σεζόν είναι μέτριο. Κάπου μπερδεύτηκα όμως.. (Ποιος χρωστάει σε ποιόν τώρα; Εσύ χρωστάς σε μένα, ξεκάθαρα. Είσαι σίγουρη για αυτό; Όχι πραγματικά) Δεν ξέρω που ταξίδευα γενικά την ώρα του επεισοδίου αλλά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τα πιο πάνω;
Τα τελευταία 10 λεπτά είχαν αγωνία και θέλω επειγόντως να δω το 20ο! Θα περιμένω μέχρι το βραδάκι βέβαια!

savvas999
2 Μαΐου 2008, 18:25
3x20: wtf... αυτό ήταν; τελειωσε; έτσι; δεν μου μοιάζει για φινάλε αυτό... :( Δεν μπορώ να το δεχτώ σαν φινάλε... Μελαγχολία μεγάλη :*( Πως μας αφήσανε έτσι ρε παιδιά; Τι θα γίνει με το love; Θα καταλήξει με το Πιζ .. έλεος

1η σεζόν: 9.5/10
2η σεζόν: 9/10
3η σεζόν: 8/10

Στις αρχές της 3ης σεζόν ο Ντικ πήγε στον Λόγκαν και του είπε ότι έχει μπλέξει. Μας το απαντήσανε αυτό;
Και στο 3x19 όπως έχω πει και πιο πάνω μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τον διάλογο γουίβιλ-βερόνικας και ότι τελικά η βερόνικα του χρωστάει χάρη;

Κρίμα για τον Κιθ..

Δεν ξέρω παιδιά γενικά τέλειωσε πολύ απότομα... frak :mad:
Τελικά το βίντεο με την βερόνικα ποιός το έφτιαξε; οι Κέιν; (Σε όλο το επεισόδιο σκεφτόμουνα ότι τέλος η σειρά.. πραγματικά ειδικά στα τελευταία επεισόδια δεν πρόσεχα και πολλά πράγματα :*(:*(:*()

και το κυριότερο.........

ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΕΖΟΝ ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΜΑΡΣ; ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ;

Είμαι έτοιμος να πάω στο CW και να τους βρίσω κανονικότατα ..

S04 Promo - FBI Pilot: Δεν μου άρεσε από όσα έδειξε. Γουίβιλ, Λόγκαν, Γουάλας, Κιθ και οι υπόλοιποι που είναι; Πιστεύω ότι αν υπήρχε 4η σεζόν θα είχε περισσότερη δράση και πιο καλά μυστήρια (όχι ιστορίες τύπου ο άντρας μου με απατά ή να βρω τον ποντικό κλπ). Βέβαια όπως είπα αν δεν συμμετέχουν οι βασικοί χαρακτήρες που εδώ και 3 σεζόν αγαπήσαμε τότε καλύτερα που τελειώσε η σειρά.

smile88
2 Μαΐου 2008, 19:00
Ξερω...Ξερω...Το 3x20 δεν ηταν για series finale αλλα season finale...
Ωστοσο για το Βερονια-Πιζ,δες κι το προμο!;)
Ο Λογκαν παντως τα εσπασε στα δυο τελευταια επεισοδια!

savvas999
2 Μαΐου 2008, 19:04
Eίδα και το πρόμο... και πάλι δεν με καλύπτει..
Xρειάζομαι επειγόντως ένα νέο επεισόδιο ή μια ταινία με απαντήσεις και ένα καλύτερο και ομορφότερο τέλος για την σειρά.:(

smile88
2 Μαΐου 2008, 19:26
Απο το προμο δεν καταλαβες τιποτα???????ΧΩΡΙΣΑΝ ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΠΙΖ!!!!!!!!Αυτο μου φτανει τουλαχιστον,το LoVe θα βρει το δρομο του...:oops:

savvas999
2 Μαΐου 2008, 19:27
Αυτό το κατάλαβα... βασικά αυτό μόνο μας απαντήσανε..

smile88
2 Μαΐου 2008, 21:27
12 λεπτο προμο ηταν,τι αλλο ηθελες να απανταγαν σε 12 λεπτα?Ολοκληρη σαιζον ηθελε...

savvas999
2 Μαΐου 2008, 21:46
Στα 12 λεπτά μας έχουν δείξει την νέα δουλειά της Βερόνικα. Μπορούσαν να περιορίσουν το πιο πάνω στα 5 λεπτά ας πούμε και να μας δείξει την καθημερινή της ζωή επίσης! Τέλοσπαντων τι το συζητάμε τώρα.. έχει πλέον τελειώσει :(

smile88
3 Μαΐου 2008, 00:32
Στα 12 λεπτά μας έχουν δείξει την νέα δουλειά της Βερόνικα. Μπορούσαν να περιορίσουν το πιο πάνω στα 5 λεπτά ας πούμε και να μας δείξει την καθημερινή της ζωή επίσης! Τέλοσπαντων τι το συζητάμε τώρα.. έχει πλέον τελειώσει :(

Τι να σου πω...
Αστα,για μια βδομαδα ημουνα σε τετοιο σοκ...:cry:

savvas999
3 Μαΐου 2008, 00:33
smile για πέρνα στο διπλανό τόπικ σχετικά με 4η σεζόν! Κάποιες ελάχιστες ελπίδες υπάρχουν ακόμα :)

sirina
3 Μαΐου 2008, 19:52
Καημένε Σάββα σε επιασε και σενα η στερηση.. Ελα και συ στην παρεα μας!

smile88
3 Μαΐου 2008, 20:36
Εγω ακομα να πιστεψω οτι τελειωσε...Εχω ακομα τα επεισοδια στον υπολογιστη...:cry:

savvas999
3 Μαΐου 2008, 21:10
στέρηση sirina αχχχχ... Την είχα συνηθίσει την σειρά.. και τώρα δεν ξέρω τι να δω :(
smile88 δες ξανά την σειρά! Εγώ μάλλον αυτό θα κάνω

και για να είμαι ontopic ορίστε μια σκηνή που μου άρεσε τρελά στο 3x20:
dH8lZ8ESXQI&hl=en

Έχει ταλέντο η κοπέλα! Φοβερή η φωνή της!
Και πολύ καλή η σκηνή χεχεχε

sirina
3 Μαΐου 2008, 22:13
Δες californication, greys anatomy, συνεχισε το alias η εναλλακτικα κατσε διαβασε!

coala
25 Μαΐου 2008, 04:27
:cry: :cry: :cry: :cry: Εχω δει μεχρι το 3 16... και δεν το πιστευω πως μου μενουν μονο αλλα 4 επεισοδια
Θελω πισω τη Βερονικα, ειναι τοσο αδικο:*( :*( :*( :*( :*( :*( :*( :*( :*( :*(

greekboy
2 Ιουνίου 2008, 17:39
molis teliosa kai ego tin seira :(

opos ipan kai alloi ixa sinithisei tin seira kai tora pou teliose mou irthe kapos :/

euxaristo poli gia to sychronizmo ton dvdrip... :worthy:

tora pou teliosa tin seira katalava oti ine i agapimeni mou...

poli oreo telos kai isos ksanado oli ti seira kapia stigmi :cry:

Veronica Mars Tv Series <3

lostS4
1 Ιουλίου 2008, 23:54
Δυστυχώς μόνο άσχημα λόγια μου έρχονται να πω, επειδή έκοψαν τη σειρά και μας έδωσαν ένα τέτοιο τέλος. Δεν έχω ξανά δει σειρά χωρίς τέλος και αυτό που είδα σαν series finale, ναι μεν σαν επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά, αλλά δε σαν ending ήταν όλα τα σκατά :mad::mad::mad::mad:

Μπορεί αύριο να έρθω να γράψω για τη σειρά, όταν θα έχω ηρεμήσει. Όταν τελείωσε το επεισόδιο μα την Παναγία μου ήρθε να κλάψω (είμαι και Ιχθύς οπότε καταλαβαίνετε:lol::lol:) που έκαναν μία τόσο άδικη κίνηση, που έκοψαν τη σειρά:whip::whip:

Είναι εδώ και αρκετό καιρό στο No. 2 των αγαπημένων μου σειρών :yahoo::yahoo:

Υ.Γ Που μπορώ να δώ αυτό το Season 4 promo που γράφετε??

lostS4
2 Ιουλίου 2008, 12:59
Και ήρθα να γράψω τώρα που το ξεπέρασα λιγουλάκι :(:(

Σίγουρα από τις καλύτερες σειρές του είδους (teen/ mystery) και γενικότερα από πολλές άλλες.!!!

Η 3η σεζόν τα έσπαγε άγρια!!!! Η Βερόνικα για άλλη μία φορά πετούσε τις ατάκες τη μία μετά την άλλη και δεν μπορούσες να σταματήσεις να γελάς. Μα καλά που τα σκέφτηκε ο σεναριογράφος, κορυφή!!!:rotfl::rotfl:

Όλες οι ιστορίες στη ήταν πολύ καλές και δεν βαρέθηκα ούτε ένα επεισόδιο.

Από τους καινούργιους χαρακτήρες δεν μου άρεσε η Πάρκερ αλλά γούσταρα πολύ τον Πιζ. Και μάλιστα είχα περίεργες απόψεις σχετικά με Πιζ- Β.
Ήθελα να είναι μαζί με τον Λόγκαν αυτή, και να την κηνηγάει ο Πιζ, εεκίνη να μη του δίνει σημασία... αλλά όχι να τα φτάξουν Δεν ταιριάζουν κατά τη γνώμη μου! :haha:

Φυσικά το CW το μισώ για αυτό που έκανε, και δεν ξέρω τίποτα άλλο :mad::mad::mad::mad:

smile88
24 Ιουλίου 2008, 21:47
Πλακα με κανεις?
Συμπαθεις τον Πιζ?!?:shock:

karaolga
14 Σεπτεμβρίου 2008, 11:05
To ξενέρωμα του αιώνα. Τι κόψιμο ήταν αυτό!!!
Η σειρά πάντως ήταν μία από τις καλύτερες

Kal_El_77
19 Σεπτεμβρίου 2008, 20:45
Μιμικά, thanx, αλλά ήδη το έχουμε αναφέρει σε αυτό (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=15854) το θέμα, συγκεκριμένα εδω (http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=543462&postcount=39"). Απλά να ξέρεις, θα το μεταφέρω το ποστ σου εκεί...

kostasm13
21 Σεπτεμβρίου 2008, 20:38
Μολις ειδα το 3x09, αυτο που ανακαλυπτουν ποιος (βασικα ποιοι) ειναι οι βιαστες...
Και εχω να πω ενα μεγαλο :respect: στον Λογκαν!

Επισης συμφωνω μαζι του που χωρισε την Βερονικα... Ειναι κριμα, αλλα αυτο που βλεπαμε στα τελευταια επεισοδια δεν ηταν καθολου Epic LoVe...

Ελπιζω να επιστρεψουν δριμυτεροι!

smile88
21 Σεπτεμβρίου 2008, 20:43
Αμ δε το τελος με τον πρυτανη?:innocent:
3η σαιζον :respect:!

kostasm13
21 Σεπτεμβρίου 2008, 20:45
Το τελος με τον πρυτανη δεν με εντυπωσιασε τοσο...
Ή τον καθηγητη θα σκοτωνε ή θα αυτοκτονουσε...

Εγω επαθα πλακα με την αντιδραση του Λογκαν!

1980
21 Σεπτεμβρίου 2008, 21:09
Tωρα εχεις καμια αμφιβολια για το αν το δειχνει οτι του αρεσει η Veronica?;)

kostasm13
21 Σεπτεμβρίου 2008, 21:11
Tωρα εχεις καμια αμφιβολια για το αν το δειχνει οτι του αρεσει η Veronica?;)

Το παιδι αγαπαει τρελα! Πεφτει στα πατωματα!

Αλλα τον ξενερωσε η Βερονικα λιγο με την ολη συμπεριφορα της στα τελευταια 2-3 επεισοδια...

1980
21 Σεπτεμβρίου 2008, 21:14
Το παιδι αγαπαει τρελα! Πεφτει στα πατωματα!

Αλλα τον ξενερωσε η Βερονικα λιγο με την ολη συμπεριφορα της στα τελευταια 2-3 επεισοδια...
Προχωρα στο 3x10 υπαρχουν εξελιξεις!:grin:

kostasm13
21 Σεπτεμβρίου 2008, 22:22
Προχωρα στο 3x10 υπαρχουν εξελιξεις!:grin:

Δεν ειναι απλα epic, δεν ειναι απλα love...
Ειναι Epic LoVe!
On your face Πιζ! :haha:

smile88
21 Σεπτεμβρίου 2008, 22:44
Το τελος με τον πρυτανη δεν με εντυπωσιασε τοσο...
Ή τον καθηγητη θα σκοτωνε ή θα αυτοκτονουσε...

Εγω γιατι ειμαι βλακας κι δεν το περιμενα με τιποτα?:???:

Logan :respect::respect::respect::respect::respect::resp ect::oops::oops::oops::oops::oops:

kostasm13
23 Σεπτεμβρίου 2008, 22:32
3x19: Τι να πουμε για τον Λογκαν... Το :respect: δεν ειναι αρκετο...

ΥΓ: δεν το πιστευω οτι μενει μονο ενα επεισοδιο για να τελειωσω την σειρα... :cry:

m0rpheas
23 Σεπτεμβρίου 2008, 23:09
ΥΓ: δεν το πιστευω οτι μενει μονο ενα επεισοδιο για να τελειωσω την σειρα... :cry:

Σιγά σιγά δες το... Τι μου θύμισες νυχτιάτικα:cry3: :cry3: :cry3: :cry: :cry: :cry:

kostasm13
23 Σεπτεμβρίου 2008, 23:30
Οχι... Ειναι ψεματα... Δεν μπορει να τελειωσε η σειρα! :shock:
Δεν μπορει να τελειωσε ετσι! Δεν μπορουν να το αφησουν στην μεση! :shock:

Αποχωρω... Παω να πεσα σε καταθλιψη... Δεν ξερω τι να πω...

Grace_Kelly
23 Σεπτεμβρίου 2008, 23:32

Και όμως έτσι τελειώνει.... Frak CW :cry:

kostasm13
23 Σεπτεμβρίου 2008, 23:33
Frak CW :cry:

&^$#&%#^$*^*#^*$^%^&%##^%#$

smile88
23 Σεπτεμβρίου 2008, 23:47
3x19: Τι να πουμε για τον Λογκαν... Το :respect: δεν ειναι αρκετο...

Ιιιιιιιιιιιιιιιιι!
Ειδες το επικο επεισοδιο του Λογκαν!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:: oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oo ps::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops ::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:: oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:
LoVe ΟΛΕ!

:cry3::cry3::cry3::cry3:μου θυμισες τωρα το τελος...

1980
24 Σεπτεμβρίου 2008, 00:13

Welcome to the Veronica Season/Series Finale Ξενερα Club...:cry3: :cry3:

Θυμαμαι κι εγω τι ειχα παθει τοτε και ξενερωνω...:mad: :mad:

smile88
24 Σεπτεμβρίου 2008, 15:46
Γιατι οποτε βλεπω αυτο το θρεαντ,κλαιω?:cry3::cry3::cry3:

Κωστα,ειδες το προμο της 4ης σαιζον?

Θελω ταινια!:cry3:

kostasm13
24 Σεπτεμβρίου 2008, 16:38
Κωστα,ειδες το προμο της 4ης σαιζον?

Μολις το'δα... Αλλα δεν ειναι αρκετο...

Μου'ρθε καπως που προσπερασαν τοσα χρονια απο την ζωη της Βερονικα, αλλα προφανως ο παραγωγος ηθελε να τους δειξει κατι νεο για να συνεχιστει η σειρα...

smile88
24 Σεπτεμβρίου 2008, 17:11
Το πως κρατουσε το οπλο η Βερονικα,μου φανηκε καπως...

ευη ορφανιδου
5 Οκτωβρίου 2008, 10:17
καλά τι τέλος είναι αυτό?ούτε σε κάτι κουλτουριάρηδες σκηνοθέτες δεν βλέπουμε τέτοιο τέλος!δεν της αξίζει της Βερόνικας:cry3:

Lizzangel
8 Οκτωβρίου 2008, 16:29
αυτό που δεν κατάλαβα στο τελευταίο επεισόδιο είναι :
*γιατί τελικά τράβηξαν βίντεο τη Βερονικα με τον Πιζ?
*τί ήταν εκείνο το σπίτι που είχε φωτογραφίες της Λίλη και του Ντάνκαν?
* τί έγινε στην τελευταία σκηνή που η Βέρο δεν βρίσκει τον μπαμπά της στο σπίτι και μετα κρατάει την εφημερίδα που κάτι λέει για τον μπαμπά της(και τί λεει?)
****δεν ήταν συγχρονισμένοι οι υπότιτλοι και δεν κατάλαβα πολλά...****
και τέλος ...γιατί δεν χωνεύετε τον Πίζ?????

smile88
8 Οκτωβρίου 2008, 16:50
* τί έγινε στην τελευταία σκηνή που η Βέρο δεν βρίσκει τον μπαμπά της στο σπίτι και μετα κρατάει την εφημερίδα που κάτι λέει για τον μπαμπά της(και τί λεει?)

1)Δουλεια του Κειν αν θυμαμαι καλα.
2)Το σπιτι του Κειν ηταν,που ηθελε να παρει εκδικηση για την Βερονικα.
3)Ο μπαμπας της το εσκασε,δεν θυμαμαι τωρα γιατι...

Γιατι μας καθεται στο στομαχι και θελουμε LoVe!Αν δεν ηταν αυτος,θα τα ειχαν φτιαξει ξανα!
Logan απλα :respect: στα 2 τελευταια!

Lizzangel
8 Οκτωβρίου 2008, 16:59
1)Δουλεια του Κειν αν θυμαμαι καλα.
2)Το σπιτι του Κειν ηταν,που ηθελε να παρει εκδικηση για την Βερονικα.
3)Ο μπαμπας της το εσκασε,δεν θυμαμαι τωρα γιατι...

Γιατι μας καθεται στο στομαχι και θελουμε LoVe!Αν δεν ηταν αυτος,θα τα ειχαν φτιαξει ξανα!
Logan απλα :respect: στα 2 τελευταια!

thnx!

κι εγώ τον πάω τον Λόγκαν, αλλά αυτός τα φτιαξε πρώτος με την Πάρκερ, και γι'αυτό τα έφτιαξε κ η Βερονικα με τον Πιζ...στο τέλος αν συνεχιζόταν, πάλι με τον Λόγκαν θα τα έφτιαχνε...they're just meant to be...:oops: :oops:

Kal_El_77
8 Οκτωβρίου 2008, 18:09

Λοιπόν...

1. Ο Γουάλας ήταν υποψήφιος για το "Κάστρο", και οι υπόλοιποι που ανήκαν σε εκείνη την αδελφότητα, για να τον παρακολουθήσουν να δουν αν είναι αντάξιος τους, είχαν βάλει κάμερα στο δωμάτιο των Wallace & Piz (συγκάτοικοι, remember?), η οποία και κατέγραψε την επίμαχη σκηνή με Veronica & Piz, και επειδή ήταν γουρούνια, το βίντεο το έστειλαν σε όλο το πανεπιστήμιο για χαβαλέ... Όμως η Ronnie τους κανόνισε μια χαρά... :yahoo:

2. Ήταν το νέο σπίτι του μπαμπά Kane, ο οποίος αποδείχτηκε ότι ήταν και ένα από τα κορυφαία στελέχη του "Κάστρου". :???:

3. Επειδή η Βερόνικα είχε πάρει τον σκληρό δίσκο του Κέην, όπου περιείχε πολλές πληροφορίες για μέλη του "Κάστρου", απείλησε τον πατέρα της ότι θα τον καταστρέψει, μάλιστα μία μέρα πριν τις εκλογές για τον νέο Σερίφη. Αυτό που διάβασε στο τέλος η Βερόνικα στην εφημερίδα, ήταν ένα άρθρο όπου ουσιαστικά έθαβε τον εν ενεργεία σερίφη Κιθ Μαρς, το οποίο ήταν στημένο από τον Κεην, για αντίποινα για τις πράξεις της Βερόνικα. Ο Κηθ στο τέλος δεν ήταν εξαφανισμένος, απλά δεν ήταν σπίτι. Η Βερόνικα τον έψαχνε γιατι της είχε πει από το προηγούμενο βράδυ ο Κέην ότι θα κατστρέψει την φήμη του πατέρα της, και προφανώς ο Κηθ διάβασε το άρθρο στην εφημερίδα πολύ πριν ξυπνήσει η Βερόνικα.

Για τους υπότιτλους δεν φταίμε εμείς που είχες άλλη έκδοση video, αν και για την 3η σαιζόν υπάρχουν ανεβασμένοι και hdtv, και 720p hdtv και dvdrip, οπότε κατέβασες αλλά ντ' άλλων υπότιτλο!

Τέλος ο Πιζ είναι ντιπ αχώνευτος, και γι αυτό η σχέση τους ήταν καταδικασμένη από την αρχή...

ΥΓ. smile, πρέπει να κάνεις μια επανάληψη στη σειρά...:P

smile88
8 Οκτωβρίου 2008, 21:33
Ασε μας ρε Kal,εδω δεν θυμαμαι καλα καλα το τελευταιο επεισοδιο...:cry:Ειχα συγχιστει που ηταν το τελευταιο επεισοδιο,που δεν τα βρηκαν Λογκαν-Βερονικα...:cry::cry3:

irene_gemini
24 Οκτωβρίου 2008, 17:11
Μετα απο ενα σουπερ μαραθωνιο χτες το βραδυ την τελειωσα και εγω τη βερονικα!Επειδη ομως εχω πολλα νευρα εχω να παω μονο οτι τα 5 τελευταια επεισοδια με απολορυφωμα το τελευταιο μου κατεστρεψαν ολη τη σειρα που ειχα σκοπο να τη βαλω στις αγαπημενες!

Μαλλον τα νευρα δε θα με αφησουν να κανω κανενα αλλο σχολιο!

smile88
24 Οκτωβρίου 2008, 17:15
Μετα απο ενα σουπερ μαραθωνιο χτες το βραδυ την τελειωσα και εγω τη βερονικα!Επειδη ομως εχω πολλα νευρα εχω να παω μονο οτι τα 5 τελευταια επεισοδια με απολορυφωμα το τελευταιο μου κατεστρεψαν ολη τη σειρα που ειχα σκοπο να τη βαλω στις αγαπημενες!

Μαλλον τα νευρα δε θα με αφησουν να κανω κανενα αλλο σχολιο!

Δες κι το προμο της 4ης να νευριασεις περισσοτερο...

irene_gemini
24 Οκτωβρίου 2008, 17:16

Το ειδα αλλα δε μπορουσε να μου αυξησει παραπανω τα ηδη τεντωμενα νευρα μου!

smile88
24 Οκτωβρίου 2008, 17:19

Εγω πως νευριασα περισσοτερο?:???:

kostasm13
27 Οκτωβρίου 2008, 20:46

Εγω πως νευριασα περισσοτερο?:???:

Δεν εισαι η μονη smile... Εμενα μ'επιασε μια πικρια, μια αγανακτηση προς τους παραγωγους και μια θλιψη... :cry:

Lizzangel
27 Οκτωβρίου 2008, 20:52
συμφωνώ...
και λυπάμαι που το λέω αλλα είναι το χειρότερο series finale που έχω δει.....
πολυ κριμα

kostasm13
27 Οκτωβρίου 2008, 20:54
συμφωνώ...
και λυπάμαι που το λέω αλλα είναι το χειρότερο series finale που έχω δει.....
πολυ κριμα

Εγω δεν το θεωρω καν series finale... Η σειρα δεν ηταν να τελειωσει εκει, ειναι το τελος ενος απλα επειοδιου, που δυστυχως εμελε να ηταν το τελευταιο για την σειρα...

Lizzangel
27 Οκτωβρίου 2008, 21:05
γιατί όμως το κόψανε?

NeoRanger
27 Οκτωβρίου 2008, 21:10
Γιατί είναι ζώα. Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν καθαρά behind-the-stage, αντικειμενικές εξηγήσεις, αλλά θα επιμείνω στην άποψή μου.

irene_gemini
28 Οκτωβρίου 2008, 00:20
Παντως ειδα μια συνεντευξη του Rob Thomas που λεει οτι δεν ηξερε σε καμια περιπτωση οτι θα το κοβανε γι'αυτο κιολας εγραψε ετσι το τελευταιο επεισοδιο!Το εμαθε αφου ειχαν γυριστει και της 4ης!
Γι'αυτο θελει να κανει την ταινια παση θυσια,για να κλιεσει τη σειρα!Ειπε οτι στην ταινια δε θα δειχνει καθολου Βερονικα στο FBI!Απλα θα δειξει ενα τελος για την 3η σαιζον!

Αντε να δουμε!

arfic
6 Νοεμβρίου 2008, 04:13
Μόλις τελείωσα τον 3ο κύκλο, και εχς φάει μεγαλη ήτα!!!!:( :( Δεν είναι season finale αυτο...:( :( :*( Δεν υπάρχουν απαντήσεις, ξεκαθάρισμα με τους χαρακτηρς και στην τελική ποιος ηθελε να δει ενα τέλος με το Veronicaki τοσο στα μαύρα του τα χαλια....:*( :*( :cry3: Μακάρι να παίξει ταινιάκι γιατι ειναι μεγάλη αδικία και για μια τόσο καλή σειρά αλλα και για τους πιστούς fun της...:(

smile88
6 Νοεμβρίου 2008, 04:19
Μαζι σου κι εμεις...:*(:*(:*(:*(:*(:cry::cry::cry::cry::cry::c ry:

Lizzangel
6 Νοεμβρίου 2008, 14:07
Συμφωνώ κι εγώ...
Ξέρει τλκ κανείς γιατί το κόψανε?
ποιος ήταν ο πραγματικός λόγος που δεν συνέχισαν τη σειρά???

sirina
6 Νοεμβρίου 2008, 14:29
Γιατι ειναι ζωα. Δεν ειχε την αναμενομενη τηλεθεαση και το καναλι δεν ειχε υπομονη..

1980
6 Νοεμβρίου 2008, 14:39
Γιατι ειναι ζωα. Δεν ειχε την αναμενομενη τηλεθεαση και το καναλι δεν ειχε υπομονη..
οχι καλε νομιζω πως εχει αναφερθει κι αλλη φορα απο τον Kal πως ισα ισα η 3 σεζον εκανε τις καλυτερες τηλεθεασεις την εφαγαν τα μεγαλα μεσα και συμφεροντα των καναλιων κατι τετοιο αν δεν κανω λαθος...:thumbdown

NeoRanger
6 Νοεμβρίου 2008, 14:42
Και τα νούμερα έπαιξαν ρόλο. Η σειρά έκανε το personal-high στον τρίτο κύκλο, ναι, αλλά ο τρίτος κύκλος προβλήθηκε στο φρέσκο -τότε- CW και όχι στο έτσι-κι-αλλιώς-gtp UPN, δημιουργώντας και διαφορετικές προσδοκίες...

Αλλά τι λέγαμε πιο πριν; Α, ναι. Είναι ζώα.

arfic
6 Νοεμβρίου 2008, 18:05
Εχω πάθει κατάθλιψη!!!!:*( :cry: Ας κάνουν την ταινία τέλος πάντων....:( Κανένα υποκατάστατο εχετε να προτεινετε?Οι αλλες 5 σειρές που βλέπω δεν φαινεται να βοηθουν και το lost αργει ακόμα...:(

Kal_El_77
6 Νοεμβρίου 2008, 18:16
Buffy the Vampire Slayer...

Lizzangel
6 Νοεμβρίου 2008, 18:17
Η Buffy είναι καλό στην περίπτωσή σου. επίσης το Supernatural θα έλεγα...

Ενιγουεις αμφιβάλλω αν θα αποφασίσουν επιτέλους να κάνουν την ταινία...
εξάλλου η Κρίστεν μεγαλώνει και φαίνεται ότι είναι 30αρα(σχεδόν) και η Βερόνικα είναι υποτίθεται 20? ποσο...καπου τόσο...

***αλήθεια πόσο ήταν η Μπέλ όταν γύριζε το Βερόνικα Μαρς????

1980
6 Νοεμβρίου 2008, 18:23
Ενιγουεις αμφιβάλλω αν θα αποφασίσουν επιτέλους να κάνουν την ταινία...
εξάλλου η Κρίστεν μεγαλώνει και φαίνεται ότι είναι 30αρα(σχεδόν) και η Βερόνικα είναι υποτίθεται 20? ποσο...καπου τόσο...

***αλήθεια πόσο ήταν η Μπέλ όταν γύριζε το Βερόνικα Μαρς????
μακαρι να ηταν μονο αυτο το προβλημα....:(
μικροδειχνει εξαλλου, του 80 ειναι η Κριστεν αρα 24-27 οσο παιζοταν η σειρα

arfic
6 Νοεμβρίου 2008, 18:26
Thanks guys!!Νομίζω οτι στον 3ο κυκλο πρέπει να ηταν γυρω στα 24 αλλα δειχνει πολύ πιτσιρίκα αφού και τότε πέρναγε για 19χρονη...Νομίζω οτι το ηλικιακό δεν θα είναι το προβλημα.Η ίδια εξάλλου εχει δηλώσει ενθουσιασμένη με την ιδέα και οτι θα είναι μέσα οπωσδήποτε.:yes: Το θέμα είναι του σεναριογράφου ο οποίος αν δεν κάνς λάθος ειναι απασχολήμενοσ με κανα δυο σειρεσ αυτη τη στιγμη...:???:

Lizzangel
6 Νοεμβρίου 2008, 18:26
Κρίμα....
πάντως ελπίζω να την γυρίσει σύντομα....

irene_gemini
7 Νοεμβρίου 2008, 20:27
Ποια ηλικια της Κιρστεν ρε παιδια?Εδω εχουμε δει πολυ χειροτερα πραγματα!
Χλωμο το βλεπω και εγω γιατι ειναι ολοι πολυασχολοι!Και το θεμα δεν ειναι να μαζεψουν μονο την Κιρστεν,ειναι να ειναι και ολοι οι υπολοιποι!Εγω ταινια χωρις Jason δε βλεπω!

Lizzangel
7 Νοεμβρίου 2008, 21:43
Συμφωνώ απολύτως!!!!
:offtopic: Αχ δεν ήταν πολύ γοητευτικός σαν βαμπίρ στο μουνλάιτ???
κρίμα που το κόψανε κιαυτό....
το χει η μοίρα του φαίνεται να κόβουν τις σειρές στις οποίες πρωταγωνιστεί...

arfic
8 Νοεμβρίου 2008, 00:34
Και κάτι άλλο: Τι είχε πά8ει η φάτσα του Γουίβιλ σε αυτόν τον κύκλο? Λες και τον πάτησε το τρένο ...τελείως αλλαγμένος...:confused:

1980
8 Νοεμβρίου 2008, 00:48
6.Ο Wivil τι επαθε τον πατησε τρενο???:shock:

:lol: :lol: το ιδιο ειχα γραψει κι εγω κοιτα να δεις συμπτωση...

Και κάτι άλλο: Τι είχε πά8ει η φάτσα του Γουίβιλ σε αυτόν τον κύκλο? Λες και τον πάτησε το τρένο ...τελείως αλλαγμένος...:confused:
:thumbsup1

arfic
8 Νοεμβρίου 2008, 02:55
Σοβαρά??!!:shock: Κοίτα να δεις!!:lol: :lol: Μα πραγματικα μήπως είχε πάθει κανα ατύχημα η μήπως ηταν άρρωστος?? Γιατί τα λίγα κιλάκια που πήρε στον τελευταίο κύκλο δεν δικαιολογούν τέτοιο στραπατσάρισμα!!!!!:P

NeoRanger
8 Νοεμβρίου 2008, 06:45
Ε όχι και λίγα κιλάκια. Ο νέος Σκόφιλντ μπροστά του είναι ανορεξικός.

joel_barris
8 Νοεμβρίου 2008, 16:20
Είδα το 3χ09. Τι επεισόδιαρα:worthy::worthy::worthy:

Το καλύτερο της σειράς μέχρι τώρα.:respect:

irene_gemini
8 Νοεμβρίου 2008, 18:52
Είδα το 3χ09. Τι επεισόδιαρα:worthy::worthy::worthy:

Το καλύτερο της σειράς μέχρι τώρα.:respect:

Ναι το επεισοδιο αυτο ηταν κορυφη και περισσοτερο γιατι δεν ηταν αναμενομενο!;)

smile88
8 Νοεμβρίου 2008, 19:29
Ειδες το θεϊκο επεισοδιο της σαιζον!:grin:
Τελειωσε την σαιζον να κλαψουμε παρεα...:cry:

joel_barris
9 Νοεμβρίου 2008, 22:53
Την τέλειωσα σήμερα:*(:*(:*(:*(:*(:*(:cry::cry::cry::cry::cry:: cry:

Καταρχήν η 3η σεζόν γενικά ήταν καταπληκτική. Τα μόνα που βρήκα να της πρόσαψω ήταν ότι μετά το τέλος της ιστορίας των βιασμών το επόμενο μυστήριο με τον πρύτανη παραήταν εύκολο και τα τελευταία επείσοδια που δεν είχαν κεντρικό μυστήριο καθόλου. Δε με πείραξε άλλα σε αυτό τον τομέα ήταν κατώτερη της 1ης και 2ης. Σε όλα τα υπόλοιπα όμως η 3η ήταν η κορυφαία.

Όλοι οι χαρακτήρες ήταν στην καλύτερη τους στιγμή η Βερόνικα, ο Λόγκαν, ο Κιθ, ο Γουάλας, η Μακ. Οι ατάκες έπεφταν βρόχη και γελούσα σε κάθε επεισόδιο:respect:

Επίσης μπράβο τους που έδωσαν περισσότερο χρόνο στον Ντικ:respect: Τα σπασε ο τύπος (ακόμη θύμαμαι και γελάω το ταξίδι του στο Βέγκας:rotfl:). Πως και δεν τον είχαν εκμετταλευτεί περισσότερο οι σεναριογράφοι σε προηγούμενες σεζόν;

Και φτάνουμε στα του φινάλε:*(:*(. Το οποίο ως season finale ήταν πολύ κάλο. Και η αναποδία με τον Κιθ που χάνει ξάνα τις εκλογές οπώς φαίνεται και το τελευταίο LoVe βλέμμα που ήταν σα να λέγαν "till death do us part" και πέταγε έκτός πλάνου τον φλώρο:mad: τον Πιζ. Άλλα σαν series finale ήταν απίστευτο ξενέρωμα. Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μια τόσο κορύφαια σειρά μας άφησε έτσι άδοξα. Το σκέφτομαι και εκνευρίζομαι:mad::mad::mad:

Και τι συμπαιρένουμε από όλα αυτά; Για όλα φταίει το CW.:thumbdown:thumbdown:thumbdown

Είχαν την σειρά για μια σεζόν και είδαν ότι τα νούμερα της ήταν σταθερά σε σχέση με τις προηγούμενες σέζον. Ξέραν ότι τόσο μπορεί, τόσο κάνει. Ξέκινησε να γυρίζεται και η 4η και ξαφνικά στην ντάλα του Αυγούστου θυμιέται στο CW ότι δεν του άρεσαν τα νούμερα και κόβει τη σειρά μαχαίρι. Θα μπορούσαν να είχαν αφήσει να γυριστούν τουλάχιστον 2-3 επεισόδια ακόμη ωστέ να έχει ένα κανονικό τέλος και να παιχτούν ή έστω να μπουν στο dvd αλλά που; Μην πω που τη γράψανε και τη σειρά και τους φανς της:thumbdown:thumbdown:thumbdown:thumbdown

smile88
10 Νοεμβρίου 2008, 00:34
Τι?
Γυρισαν επεισοδια για τη 4η σαιζον?Εγω νομιζα οτι γυριστηκε μονο το FBI promo...Κι Αυγουστο την εκοψαν?:shock::shock::shock::shock:Κοιτα τι μαθαινω τωρα...
Ο Λογκαν δεν ηταν τελειος?:oops::oops::oops::oops:Ειδικα στο τελος...

joel_barris
10 Νοεμβρίου 2008, 01:30
Τι?
Γυρισαν επεισοδια για τη 4η σαιζον?Εγω νομιζα οτι γυριστηκε μονο το FBI promo...Κι Αυγουστο την εκοψαν?:shock::shock::shock::shock:Κοιτα τι μαθαινω τωρα...
Ο Λογκαν δεν ηταν τελειος?:oops::oops::oops::oops:Ειδικα στο τελος...

Γράψε λάθος το έψαξα και όντως μόνο το FBI promo γυρίστηκε και η σειρά κόπηκε Ιούνιο. Μάλλον παρασυρθήκα από τα νευρά μου:haha::haha::haha:

Τον Λόγκαν τον πήγαινα απ την αρχή. Μόνο στην 3η σεζόν στα επεισόδια που τα είχε με την άλλη την ξανθία μου την έσπασε λίγο, τον είχαν κάνει πολύ χαζοχαρούμενο αγκαλίτσα (τελείως out of character), τον προτιμάω όταν είναι ψιλοκάθαρμα η δέρνει όποιον στραβοκοιτάει τη Βερόνικα

Πάντως ακόμη δεν κατάλαβα αν γύριστικε το promo άφου κόπηκε η σειρά ή πριν;

NeoRanger
10 Νοεμβρίου 2008, 06:40
Λογικά, η σειρά ήταν στο danger zone. Πολλές σειρές είναι, πολύ σπάνιο να κοπεί κάτι ξαφνικά, χωρίς προειδοποίηση. Ο Thomas γύρισε το promo και το έστειλε στο CW για να δείξει τι μπορούσε να κάνει με τον χαρακτήρα (άκουσα πως αν τελικά έπαιρνε έγκριση για νέο κύκλο, ΔΕ θα ήταν στο FBI όπως στο promo), αλλά τελικά τον έκοψαν.

Kal_El_77
10 Νοεμβρίου 2008, 09:40
Λοιπόν, αν και έχει αναφερθεί αρκετές φορές, θα το ξαναγράψω.

Η σειρά είχε ένα μεγάλο hiatus (διάλειμμα) από τον Φλεβάρη (27/2 ημερομηνία προβολής του 3χ15 - Papa's Cabin) μέχρι τις αρχες του Μάη (1/5, ημερομηνία προβολής του 3χ16 - Un-American Graffiti), όπου και προβλήθηκαν τα τελευταία 5 επεισόδια back to back. Όλο αυτό το διάστημα, προβαλλόταν στη θέση της σειράς το "The search for the next pussycat doll", το οποίο λόγω της χαζοχαρουμενιάς του, έκανε σχετικά καλά νούμερα για το νεοσύστατο ακόμα CW. Όλο αυτό το διάστημα που η σειρά ήταν σε hiatus, δεν υπήρξε καμιά αναφορά για το μέλλον της, και για το πότε θα επέστρεφε στο πρόγραμμα, κανένα πρόμο, καμία επανάληψη, κάτι που να θυμίζει στον κόσμο ότι υπάρχει ακόμα αυτή η σειρά...

Στις αρχές Μαϊου, με την επιστροφή της σειράς στο αέρα, ζητήθηκε από το Rob Thomas να κάνει ένα draft, μια περίληψη για την 4η σεζόν, να δώσει μια ιδέα για το που θα μπορούσε να πάει η σειρά σαν 4η σεζόν, να διατυπώσει τις σκέψεις του.... Ο Rob σκαρφίστηκε την ιδέα του 5 χρόνια μπρoστά jump, και την Βερόνικα να ξεκινάει πρώτη μέρα στο FBI, και το έδειξε στο κανάλι υπό την μορφή αυτού του 10λεπτου preview της 4ης σεζόν που έχουμε δει. Όλο αυτό το 10λεπτο πρόμο, που ήταν μόνο για τα μάτια των κουστουμάτων στο CW, γράφτηκε, γυρίστηκε, μονταρίστηκε και παρουσιάστηκε σε 2 μέρες. Και από αυτό που είδαμε όλοι, δεν φάνηκε καθόλου προχειροδουλειά - αυτός είναι ο τελειομανής Rob Thomas.

Οι αντιδράσεις των στελεχών του καναλιού ήταν θετικές, μιας και είδαν ότι ξέφευγε από την "διαφορετική" Βερόνικα της 3ης (την οποία διαφορετικότητα την είχαν ζητήσει οι ίδιοι, για να μην έχει ένα major arc όλη τη σεζόν όπως οι άλλες 2, ώστε να μην κουράζει τους τηλεθεατές στην παρακολούθηση της σειράς - σόρι, αλλά μλκιες), και επέστρεφε λίγο στo origin της σειράς - ένα κόριτσι σε ένα περιβάλλον καινούργιο, που πρέπει να ανταπεξέλθει και να αναδειχθεί από μόνη της, χωρίς τη βοήθεια κανενός... Veronica against the world - AGAIN!.

Βέβαια, είχαν δηλώσει ότι και να μην κάνει η σειρά αυτό το Jump, θα μπορούσε κάλλιστα να επιστρέψει ως 4η σεζόν, με την Βερόνικα να συνεχίζει ως δευτεροετής στο Ηearst College, κάτι που έδινε πάρα πολλές ελπίδες για την συνέχιση της σειράς, αλλά (όπως αποδείχτηκε αργότερα) ουσιαστικά μας αποκάλυπτε ότι οι τύποι που παίρνουν τις αποφάσεις εκεί μέσα είναι ό,τι να 'ναι!

Στα μέσα του μήνα, λίγο πριν την παρουσίαση των καναλιών για το νέο πρόγραμμα 07-08 (τα γνωστά Upfronts), το κανάλι έβγαλε ανακοίνωση ότι είναι πολυ ευχαριστημένοι με το πρόμο, και ότι το μέλλον της Βερόνικα θα ανακοινωθεί στα Upfronts. Δυστυχώς, μία μέρα πριν την παρουσίαση του CW (17 Μαϊου, λίγες μέρες πριν προβληθεί το 2ωρο "season finale" - αποφάσισαν να τα προβάλουν μαζί τα επεισόδια 19 και 20), βγήκε νέα ανακοίνωση ότι λόγω της προβολής του finale, και για να δουν και τα νούμερα τηλεθέασης που έκανε το "special" αυτό επεισόδιο, η ανακοίνωση της οριστικής απόφασης για τη σειρά, θα γίνει στις 15/6, αφήνοντας όλο τον κόσμο ξεκρέμαστο (ακόμα και τον ίδιο τον Rob Thomas) χωρίς καμία περαιτέρω εξήγηση.

Τελικά, στις 15 Ιουνίου, ανακοινώθηκε από τον ίδιο τον Rob Thomas, ότι "η σειρά είναι και επίσημα νεκρή", χωρίς καμία παραπάνω εξήγηση ή επίσημη ανακοίνωση από το κανάλι. Πηγές λένε ότι η απόφαση για το κόψιμο της σειράς ήταν από τη μαμά κανάλι CBS, όπου διήυθηνε όλο το νέο εγχείρημα "CW", και δεν ήταν ευχαριστημένη από την πορεία της σειράς. Αυτά.

Και για να κλείσουμε και με το θέμα της ταινίας, ο Rob Thomas από την ώρα που έμαθε για το "θάνατο" του αγαπημένου του παιδιού, ήθελε να δώσει το κατάλληλο τέλος για αυτή τη σειρά (μιας και δεν του έδωσαν την δυνατότητα αυτή με την "αυθόρμητη" απόφαση του καναλιού να κοπεί η σειρά), κάτι στο οποίο ήταν εξαρχής θετική και η Kristen Bell, αλλά και το υπόλοιπο cast. Για ένα χρόνο δεν είχε ακουστεί κάτι, ώσπου στα μέσα Αυγούστου, βγήκε στην επιφάνεια η ιστορία της "τυχαίας" συνάντησης του Rob και της Kristen στους χώρους όπου έκανε γυρίσματα η Kristen για το Ηeroes, και από έγκυρες πηγές αποκαλύφθηκε ότι έγινε συζήτηση για την ταινία, και ότι είναι ακόμα πολύ θετικοί γι αυτό, και μόλις ανοίξει λίγο το πρόγραμμά τους (o Rob ασχολείται με 2 σειρές για το abc, και η Kristen πέρα από το Heroes, είχε/έχει κάποιες κινηματογραφικές υποχρεώσεις) θα το συζητήσουν πιο σοβαρά... Ελπίζουμε αυτή η μέρα να μην αργήσει πολύ...
Το άρθρο για την συνάντηση και την κουβέντα περί ταινίας, μπορείτε να το διαβάσετε και ΕΔΩ (http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=543462&postcount=39)

Τέλος, θα κλείσω με την αγαπημένη μου ατάκα...

CW= Completely Worthless

irene_gemini
10 Νοεμβρίου 2008, 10:20
Καλα Καλ ησουν πληρως διαφωτιστικος και σε ευχαριστουμε!Ποιημα τα εχεις μαθει ολα αυτα?

Joel απορω πως βρηκες το κουραγιο μετα απο αυτο το τελος να γραψεις και καλα λογια και να σχολιασεις την 3η σαιζον!Μονο εγω εχω νευρα που δεν προκειται να μου περασουν μεχρι να δω την ταινια?:mad::mad::mad:

smile88
10 Νοεμβρίου 2008, 15:42
Ουαου,δεν ηξερα οτι εκανε μεγαλη διακοπη στη 3η σαιζον...Γι' αυτο τα υπολοιπα 5 ειναι αθλια...
Κι παλι :mad::mad::mad::mad::mad::mad: για το κοψιμο!

arfic
10 Νοεμβρίου 2008, 16:05
Εγώ ακόμη σε κατάθλιψη είμαι...Νιώθεις ενα κενό όταν έχουν μείνει ετσι ξεκρέμαστοι και οι χαρακτηρες και το story.. Αντε παιδιά cross your fingers μπας και δούμε τελικά την ταινία!!!!

joel_barris
10 Νοεμβρίου 2008, 18:15
Καλα Καλ ησουν πληρως διαφωτιστικος και σε ευχαριστουμε!Ποιημα τα εχεις μαθει ολα αυτα?

Joel απορω πως βρηκες το κουραγιο μετα απο αυτο το τελος να γραψεις και καλα λογια και να σχολιασεις την 3η σαιζον!Μονο εγω εχω νευρα που δεν προκειται να μου περασουν μεχρι να δω την ταινια?:mad::mad::mad:

Μα γιάτι να γράψω κάκα λόγια για τη σείρα; Αφού η 3η σεζόν ήταν και αυτή εξαιρετική. Δε φταίει ο Rob Thomas για το τέλος.

Και από όσα διαφωτιστικά γράφει ο Κal για το τι πραγματικά έγινε αποδεικνύεται περίτρανα ότι αυτά που έκανε το CW ούτε ο Ant1 δεν τα κάνει. Να παίζουν μέχρι τελευταία στιγμή με τους φανς και τον δημιουργό ενώ αν είχαν ξεκαθαρίσει τα πράγματα πιο νώρις θα μπορούσε ο Thomas να γυρίσει ένα κανονικό τέλος. Διάβασα ότι αρχικά ο Thomas ήθελε να πλασάρει τη σειρά σε κάποιο απ τα συνδρομητικά κανάλια (FX, Showtime, HBO). Αν είχε γίνει αυτό στην αρχή τώρα δεν θα μιλούσαμε για κόψιμο αλλά θα περιμέναμε με αγωνία το νέο επεισόδιο της 5η σεζόν:yes::yes::yes:

Και για να ανακαιφαλαιώσω κατάρα στο CW και στο CBS.:mad::mad::mad:

Είδα και το FBI promo. Δεν με ενθουσίασε καθόλου. Πιστεύω ότι ο Thomas θα προτιμούσε η σειρά να συνεχίστει στο college την 4η σεζόν αλλά γύρισε το συγκεκριμένο με το FBI μπας και δελεάσει τους κουφιοκέφαλους executives να την συνεχίσουν σκεπτόμενοι ότι στις μέρες μας ότιδηποτε με εγκληματολόγους, FBIδες, CIAδες και λοιπούς ντετέκτιβ πουλάει σαν τρελό ανεξαρτήτως ποιότητας.

Θέλω ταινία Veronica Mars επειγοντώς!!!!!!:*(

oth_dimitra
27 Απριλίου 2009, 20:46
χτες τελειωσα και γω την σειρα :*(:*(:*(
θελω και αλλοοο :cry::cry:
μακαρι να γινει η ταινεια :(
να μας λυθουν οι αποριες εστω...:*(
ειμαι ακομα σε σοκ απο το ξενερωμα-τελος :shock::shock:
μαλλον θα σχολιασω αλλη μερα

charmader
15 Ιουλίου 2009, 23:25
Μόλις τελείωσα τη σειρά κι έχω μια θλίψη που δεν περιγράφεται. Μα τόσο απότομα!

Διάβασα το post του Kal_El γιατί δεν γνώριζα λεπτομέρειες αλλά μόνο και μόνο το ήταν το CW στη μέση ήταν αρκετό, δεν μπορώ να μπω στη λογική τους αλλά δεν μπορώ να βρω ούτε έναν λόγο για τη διακοπή της σειράς.
Κάτι ανάλογο έγινε και με το Gilmore Girls αλλά τουλάχιστον εκεί υπήρχαν 7 σεζόν και στην τελευταία η απουσία της Amy Sherman Palladino ήταν αισθητή, για τη Veronica Mars δεν ξέρω τι να πω!

Με τη σειρά κόλλησα πάρα πολύ, από την Buffy και τα Gilmore Girls είχα να το πάθω αυτό.
Ήταν εκπληκτική, είχε χιούμορ ανατροπές γενικά ήταν πολύ καλογραμμένη και τα εύσημα τα δίνω πρώτα από όλους στην Kristen Bell που έφτιαξε ένα τόσο ωραίο τηλεοπτικό χαρακτήρα, είναι πραγματικά απίστευτα χαριτωμένη!

Την τρίτη σεζόν την βρήκα πολύ καλή, μπορεί να μην είχε μια κεντρική υπόθεση αλλά εμένα αυτό δεν με ενόχλησε καθόλου, γιατί όλοι οι χαρακτήρες ήταν στα καλύτερά τους από όλες τις απόψεις.
Το 3x20 ήταν ιδανικό για season finale, το κακό είναι ότι έγινε και series finale και γι αυτό σε αφήνει λίγο μλκ.

Μένει στον σκληρό και προβλέπονται άπειρες επαναλήψεις.....:respect:

t0ny3
11 Αυγούστου 2009, 15:55
Ειδα το 3x11.:haha: :lol:
Πολυ γελιο.Μου αρεσε παρα πολυ.Ειδικα οι σκηνες με το BSG.Κορυφαια σκηνη οταν η Βερονικα δουλευε τον μπαμπα της για την στολη του Σεριφη που ειχε φορεσει!:lol: .Δεν νομιζω να υπαρχει σε αλλη σειρα τοσο καλο διδυμο μπαμπα και κορης!
Απο την αλλη ο Μαξ ηταν πολυ συμπαθητικος και στεναχωρηθικα με την εκβαση της υποθεσης του.Στο τελος παλι εμεινα.:shock: Ο Λογκαν τελικα με Μαντισον ειχε παει οταν χωρισε με την Βερονικα.Α ρε Λογκαν γιατι?

irene_gemini
11 Αυγούστου 2009, 17:07
Ειδα το 3x11.:haha: :lol:
Πολυ γελιο.Μου αρεσε παρα πολυ.Ειδικα οι σκηνες με το BSG.Κορυφαια σκηνη οταν η Βερονικα δουλευε τον μπαμπα της για την στολη του Σεριφη που ειχε φορεσει!:lol: .Δεν νομιζω να υπαρχει σε αλλη σειρα τοσο καλο διδυμο μπαμπα και κορης!
Απο την αλλη ο Μαξ ηταν πολυ συμπαθητικος και στεναχωρηθικα με την εκβαση της υποθεσης του.Στο τελος παλι εμεινα.:shock: Ο Λογκαν τελικα με Μαντισον ειχε παει οταν χωρισε με την Βερονικα.Α ρε Λογκαν γιατι?

Ετοιμασου να σου σπασουν τοσο πολυ τα νευρα στο 2ο μισο της 3ης σαιζον,που θα σου μεινει αλησμονητο!
Εμενα τουλαχιστον μου εμεινε οσες σειρες και αν εχω δει απο τοτε!

t0ny3
11 Αυγούστου 2009, 17:25
Ετοιμασου να σου σπασουν τοσο πολυ τα νευρα στο 2ο μισο της 3ης σαιζον,που θα σου μεινει αλησμονητο!
Εμενα τουλαχιστον μου εμεινε οσες σειρες και αν εχω δει απο τοτε!

Αναφερεσαι στον Λογκαν και την βερονικα?

smile88
11 Αυγούστου 2009, 18:13
Γενικα αναφερεται,αλλα κι αυτο που ειπες ειναι κι ενας λογος.
Περισσοτερα δεν λεω,δες τα!:P

t0ny3
12 Αυγούστου 2009, 00:21
Αλλο ενα εξαιρετικο επεισοδιο (3x15)!:shock:
Απο που να αρχισω και που να τελειωσω.Ενα επεισοδιο αριστουργιμα με 1002 ανατροπες.
Ο Τιμ τελικα ειναι ο δολοφονος!:shock: Πανω που τον ειχα συμπαθησει σε αυτο το επεισοδιο.:(
Του Κιθ του παει πολυ η στολη!

Η Βερονικα παλι θα την παθει.Πρωτα η Μεγκ (φιλη της) που τα εφτιαξε με τον Ντανκαν και τωρα Η Παρκερ (επισης φιλη της) με τον Λογκαν.

t0ny3
12 Αυγούστου 2009, 18:14
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
.................................................. ...............................................

Ρε παιδια τι ηταν αυτο που ειδα μολις τωρα (3x19)?Δηλαδη μετα απο αυτο το επεισοδιο μενει μονο ενα για να δω?Καλα ειναι τρελος ο κοσμος.Πως γινεται να σταματησαν την σειρα!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Τα τελευταια λεπτα ηταν καθυλωτικα!Ο Γουιβιλ πηρε το μηχανιμα για την παρτη του.Κυκλοφορησε βιντεο με την Βερονικα και τον Πιζ!:shock: Ο Πιζ το τραβηξε?Ο Λογκαν πηγε τον πλακωσε.Τι τον σκοτωσε?Παω για το τελευταιο δεν αντεχω ουτε λεπτο.

Πιζ:Rob Thomas is a horn :haha: :lol:

myrona
12 Αυγούστου 2009, 18:33
Πιζ:Rob Thomas is a horn :haha: :lol:

σιγά μην είναι και καραμούζα :lol: :lol:

ROB THOMAS IS A WHORE! :P

1980
12 Αυγούστου 2009, 18:37
σιγά μην είναι και καραμούζα :lol: :lol:

ROB THOMAS IS A WHORE! :P
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ελεος ελιωσα απογευματιατικο...
Kι εσυ βρε τονυ Horn :rotfl:

t0ny3
12 Αυγούστου 2009, 18:47
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ελεος ελιωσα απογευματιατικο...
Kι εσυ βρε τονυ Horn :rotfl:

Πανω στο σοκ που επαθα απο το επεισοδιο δεν ηξερα τι εγραφα!
Τι εγραψα ο ανθρωπος!!:lol::lol::lol::haha::haha::haha:

t0ny3
12 Αυγούστου 2009, 20:03
Εχω ενα περιεργο συναισθημα.Δεν ξερω τι να πω.Ειδα και το τελευταιο επεισοδιο της σειρας.Το τελος ηταν πολυ περιεργο.Θα ηθελα να ρωτησω κατι.Το καναλι ποτε αποφασισε να κοψει την σειρα?Το ηξερε ο Rob Thomas απο την αρχη της 3ης σεζον η το εμαθε στα μεσα της σεζον?
Εμενα το τελος μου δινει την εντυπωση πως ο Rob Το εμαθε αργα και δεν μπορουσε να δωσει ενα φιναλε.Το τελευταιο επεισοδιο ειχε μπολικο πραμα με το οποιο μπορουσε να βγει 4η σεζον.
Νομιζω πως δεν επρεπε να μπλεξει με το "Καστρο" το τελευταιο επεισοδιο.Δεν λεω αν συνεχιζοταν η σειρα θα ηταν σουπερ το σεναριο αλλα για ενα 40λεπτο το οποιο ειναι και το τελευταιο της σειρας.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι οι νεες πληροφοριες ηταν too much.

Ενα εχω να πω.Να πεσει φωτια να καψει το σπιτι αυτων που εκοψαν την σειρα.:twisted:
Αυτο δεν ηταν ανταξιο τελος για μια σειρα οπως η Veronica Mars.:*(

Λυστε μου μια απορρια.Στο τελος τι ακριβως εγινε με τον Κιθ?Τι ελεγε η εφημεριδα?Εβαλε το χερακι του ο Τζεικ ετσι δεν ειναι?

Παντως η σειρα ειναι ενα ΕΠΟΣ πρεπει ολοι να την δουν.

Δεν μπορω να το πιστεψω πως αυτο ηταν.Τελος η αγαπημενη μου Βερονικα.Αυτο το κοριτσι ειναι πλεον λατρεια μου!:oops: Θα μου λειψουν τα αστεια,οι γκριματσες,τα ναζια,η τσαχπινια της και αλλα τοσα.
Επισης μου εχει μεινει παραπονο επειδη δεν ειχε αισιο τελος το EPIC LOVE.Α ρε Λογκαν αφου εισαι καλο παιδι για τα κανεις παντα σκατα?

Αυτες τιε μερες το Veronica Mars Ηταν μερος της καθημερινοτητας μου.Πως θα αντεξω χωρις την Βερονικα και τις αστειες στιγμες με τον μπαμπα της,της βλακειες του Ντικ,τον επικο ερωτα,τον Γουαλας,τον Πιζ ακομα και τον Βινι!:(

Κλεινοντας,απλα θα πω ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ!

Σε λιγο θα δω αυτο το μινι επεισοδιακι απο την 4η σεζον.:)

evangeline
30 Αυγούστου 2009, 00:46
εχει περασει κανα διωρο απο την ωρα που ειδα το φιναλε ???? :???: :???:
εχω ξενερωσει αρκετα - οσο λατρεψα την σειρα -με σειρα προτεραιοτητας 1-2-3 σεζον - οσο λατρεψα την veronica σαν χαρακτηρα ειναι ισως το πιο χαριτωμενο πλασμα που εχω δει σε σειρα :) για την Kristen Bell δεν δεχομαι πλεον κουβεντα ειμαι fun :worthy: -oσο λατρεψα τον αγαπημενο μου Logan :oops: το ζευγαρι Veronica -Logan ειναι απο τα πιο ταιριαστα που εχω δει ever
και τον θεουλη μπαμπα Keith -απο τις πιο ωραιες σχεσης μπαμπας-κορης :P -την Μαc :) -τον καφρουλη dick- εδωσε ρεστα στην 3η σεζον ιδιως στο επεισοδιο του las vegas - αλλο τοσο εκνευριστηκα και ξενερωσα με το φιναλε = ευτυχως διαβασα το post του Kal που εξηγει λιγο το timeline για το πως κοπηκε η σειρα -
πολλοι ηλιθιοι μη πω τιποτα αλλο οι ανθρωποι :whip: =
απλα η σειρα ειναι απιστευτα εξυπνη και απο τις καλυτερες που εχω δει και δεν της αρμοζει τετοιο φιναλε - ηταν σαν τελος επεισοδιου -series finale Με τιποτα ομως :mad: :mad:
αφησαν ιστοριες και χαρακτηρες ξεκρεμαστους - δεν ηθελα να δω Keith Veronica να ειναι ετσι στο φιναλε - οσο για το ειδυλλιο δεν χρειαζεται να μου το δειξουν το βλεμμα της V στον Logan τα λεει ολα :oops:
ο οποιος Logan τα εσπασε στα 2τελευταια επεισοδια τους πηρε ολους παραμαζωμα :lol: και αυτος ο logan μου αρεσει -:clapping:

εν κατακλειδι σουπερ σειρα - σουπερ cast- σουπερ soundtrack :thumbsup1 :respect: :worthy:
χαλια φιναλε :thumbdown - ενα ευχαριστω στην bitchy και τον tony που με παρακινησαν να δω την σειρα ;)

jakegate7
12 Σεπτεμβρίου 2009, 17:32
τώρα ρε γαμώτο τέλειωσα την σειρά,τη ξενέρωμα ήταν αυτό! δε το πιστεύω ότι την έκοψαν σε εκείνο το σημείο,χαλαρά συνεχιζόταν για μία ακόμα season. ας ελπίσουμε τουλάχιστον να βγει η ταινία να πάρουμε την δόση μας από το Χριστινάκι. η σειρά για πιο λόγο σταμάτησε?
(ίδια λαλακία με to jericho έγινε γαμώτο,κόβουν τις καλές σειρές και αφήνουν κάτι αηδίες να συνεχίζονται ακόμα για 4 season)

lotr
10 Ιανουαρίου 2010, 19:08
καλη εντυπωση μου εκαναν οι τιτλοι αρχης που εχουν κατι απο comic book....

Jane1
26 Ιουνίου 2010, 12:57
Η σεζόν αυτή είναι τελευταία στην προτίμησή μου. Εκτός από τα επεισόδια με τον βιαστή που είχαν αγωνία, τα υπόλοιπα δεν με ενθουσίασαν ιδιαίτερα. Ο Ντικ σ'αυτή τη σεζόν ήταν πολύ απολαυστικός, γελούσες μαζί του, :rotfl: επίσης ευχάριστη έκπληξη ήταν ο Richard Grieco (γνωστός ως Booker) που είχα να τον δώ πολλά χρόνια. Το φινάλε με απογοήτευσε, δεν κατέληξε πουθενά η σειρά. :mad: Όταν είδα το πορτραίτο της Λίλι, θεώρησα ότι κάποιο μυστήριο κρυβότανε τόσο καιρό που συνδέονταν όλα τα γεγονότα που είχαμε δεί, αλλά τελικά τίποτα. Ο πατέρας Κέιν ήταν απλώς ο αρχηγός μιάς αδερφότητας. Ε, και; Δεν κατάλαβα τι σημασία είχε όλο αυτό στο τέλος; :???: Επίσης μας άφησε με απορίες. Τι συνέβη στον Κιθ Μάρς; Είναι απογοητευτικό να κοιτάς μια σειρά χωρίς στο τέλος να καταλήγει πουθενά. Αναρωτιέσαι γιατί το κοιτούσες τελικά όλο αυτό το καιρό;

smile88
26 Ιουνίου 2010, 17:53
^Κοπηκε η σειρα,γι' αυτο το αποτομο και περιεργο φιναλε...Περισσοτερα για το χρονικο του (αδικου και τελειου γελοιου) κοψιματος εδω (http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=595431&postcount=200),αν δεν το εχεις διαβασει ηδη...
Κριμα που δε σου αρεσε τοσο η σαιζον...Μεχρι το 15ο επεισοδιο,ηταν απλα τελεια!
Ειδες το Season 4 FBI Promo?

Jane1
28 Ιουνίου 2010, 21:20
^ Με είχες προειδοποιήσει για το φινάλε, αλλά όπως και να 'χει ήταν απογοητευτικό. Δεν είχα ιδέα ότι υπήρχε το season 4 promo που αναφέρεις. Θα το ψάξω. ;)

smile88
29 Ιουνίου 2010, 01:19
Περισσοτερο ηταν να τα βαλεις με το καναλι που εκοψε μια τετοια σειρα,οι της Veronica Mars δεν εφταιγαν σε τιποτα,θα ειναι λιγο ξενερα να κλεινεις καθε χρονια σαν να κανεις series finale καθε χρονια σε οοοοοοολες τις σειρες,απλα δε γινεται αυτο το πραγμα αν δεν σου το πουν απο νωρις!;)

gt007
4 Αυγούστου 2010, 17:21
Είδα κι εγώ επιτέλους Veronica Mars. Πάρα πολύ καλή σειρά!! Οι χαρακτήρες, οι υποθέσεις, οι ηθοποιοί, όλα τέλεια! Και πρώτα απ'όλα η Kristen! Τι υπέροχο πλάσμα είναι αυτό?! :grin:

Για να κόψει κάποιος μια τέτοια σειρά πρέπει να είναι ΠΟΛΥ ηλίθιος!! Ακριβώς όπως το είπε ο Kal_El_77 πριν, CW = Completely Worthless! Τουλάχιστον ας τους έδιναν τη δυνατότητα να κλείσουν ωραία την ιστορία! Ας μην έκαναν Veronica Mars in the FBI, ας έκαναν απλά ένα-δύο τελευταία επεισόδια για να κλείσουν την ιστορία και τους χαρακτήρες.
Αν και είδα το Season 4 Preview και μου άρεσε πολύ!

Δεν ανησυχώ όμως. Γνωρίζοντας τους χαρακτήρες είμαι 1000% σίγουρος οτι το LoVe story δεν έχει τελειώσει, θα ζήσουν EPIC στιγμές, κι ας μην τις δούμε εμείς.... :)

thanasislost
13 Ιουνίου 2013, 18:36
H τρίτη σεζόν της σειράς είναι η αγαπημένη μου μιας και τα πιο μικρά story arcs μου ταιριάζουν καλύτερα.Η Veronica στην πρώτη χρονιάς της στο κολέγιο ήταν εκπληκτική όπως πάντα.Ωραία όλα τα story arcs αλλά απογοητευτικό το φινάλε μιας και δεν είδαμε τι έγινε όταν έγινε πράκτορας.Ελπίζουμε τώρα με την ταινία θα αποζημιωθούμε...

blackys88b
17 Δεκεμβρίου 2013, 20:30
Pivot Acquires ‘Buffy The Vampire Slayer’ And ‘Veronica Mars’ (http://www.deadline.com/2013/12/pivot-acquires-buffy-the-vampire-slayer-and-veronica-mars/)

blackys88b
15 Ιανουαρίου 2016, 15:42
Veronica Mars: The Cast Then And Now (http://www.cinemablend.com/television/Veronica-Mars-Cast-Then-Now-111267.html)

t0ny3
23 Ιανουαρίου 2016, 00:07
Kristen Bell says there's still hope for a Veronica Mars reboot (http://www.ew.com/article/2016/01/22/kristen-bell-veronica-mars-reboot)

Craft
23 Ιανουαρίου 2016, 00:27
Ωχ όχι, ελπίζω να την αφήσουν την σειρά στην ησυχία της και να μην το επιχειρήσουν καν.

GeorgeCR7
5 Μαρτίου 2017, 20:14
Θεωρώ πως ήρθε η ώρα επιτέλους να κάνω και εγώ το σχόλιο μου για αυτή την σειρά! :):)

Λοιπόν αρχικά για να είμαι ελικρινής ο βασικότερος λόγος που ξεκίνησα αυτή την σειρά είναι επειδή είχε λίγες σεζόν και ήθελα να δω κάτι ευχάριστο και ανάλαφρο για το καλοκαιράκι!!!
Θα αρχίσω το σχόλιο μου με χρονική σειρά που συνέβησαν τα γεγονότα,βρήκα αυτή την σειρά στις αρχές του 2015,βέβαια την είχα ακουστά απλά το όνομα και ποτέ δεν είχα μπεί στον κόπο να την τσεκάρω και να την ξεκινήσω!Είδα πάρα πολύ καλά και θετικά σχόλια εδώ στο φόρουμ και είπα να την βάλω μπρος και να την δω!Τελικά για να μην τα πολυλογώ ολοκλήρωσα την σειρά το καλοκαίρι του 2015!Το γνωρίζω ότι έχει περάσει αρκετός καιρός απο τότε αλλά τώρα μου'ρθε να πω την άποψη μου,δεν ξέρω γιατί απλά μου ήρθε!!

Η σειρά Veronica Mars για εμένα είναι η αγαπημένη μου καταρχήν και κατά την ταπεινή μου άποψη η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτέ μου!!!!!!!!Η σειρά δεν μου αρέσει απλά,αλλά την λατρεύω με όλη την ψυχή μου και έχει και θα έχει για πάντα ένα ξεχωριστό μέρος στην καρδιά μου!!!!! :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::i nlove:

Οι χαρακτήρες,οι υποθέσεις,το μυστήριο,το κλίμα και η όλη ιστορία με έκαναν να λατρέψω αυτή την σειρά όπως καμμία άλλη μέχρι στιγμής και δεν νομίζω να δω κάτι παρόμοιο εγώ τουλάχιστον!!!Η ιστορία κάθε σεζόν ήταν ξεχωριστή και ειδικότερα προς τα τελευταία επεισόδια κάθε σεζόν,οι εξελίξεις ήταν τρομερές και κατεγιστικές και σε κρατούσαν μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο κολλημένο στην οθόνη!!!!Κάθε σεζόν είχε κάτι διαφορετικό και ξεχωριστό να δώσει στον απλό θεατή και όλα μεταξύ τους έδεναν και δημιουργούσαν ένα μικρό αριστούργημα!!!

Τώρα το σχόλιο μου για την Kristen Bell!

Xμμμμμ.....ναι οκ.....δεν νομίζω να μπορώ να βρω κάποια λέξη ή δεν νομίζω να υπάρχει ακόμη κάτι που θα μπορούσε να χαρακτηρίσει το πιο όμορφο και υπέροχο πλασματάκι που έχω αντικρίσει σε τηλεοπτική σειρά!!!!!
Την Kristen Bell απο την σειρά και μετά την λάτρεψα πραγματικά!!!!!!! :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::i nlove::inlove:
ΥΠΕΡΟΧΗ,ΜΟΝΑΔΙΚΗ,ΤΕΛΕΙΑ,.........ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ!!!!!!!! :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

Εκτός απο τον μεγάλο έρωτα μου,όπως καταλαβαίνετε εδώ και καιρό απο το avatar μου,ξεχώρισα και άλλους πολύ ωραίους χαρακτήρες που μας χάρισε ετούτη η σειρούλα!!!Οι χαρακτήρες αυτοί είναι:

1. Κιθ Μαρς,απλά υπέροχος!!!!!
2. Λόγκαν,στην αρχή τον αντιπαθούσα είναι η αλήθεια αλλά τελικά ήταν καλούλης και αγαπούσε πολύ την Βερόνικα!!!!
3. Βινι Βανλοου,ο άνθρωπος ήταν τρομερή απάτη,αλλά φοβερός,είχε πολύ φάση!!!!
4. Γουάλας Φενέλ,τρομερό παρεάκι έκαναν με την Βερόνικα,οι δύο τους ήταν αχτύπητοι!!!!!

Αυτοί μου έρχονται τώρα,αλλά θεωρώ πως όλοι χαρακτήρες της σειράς ήταν μοναδικοί και φοβεροί,ο καθένας με τον δικό του ξεχωριστό τρόπο και στυλάκι!!!!

Με συγχωρείτε για το σεντόνι που κατέβασα,απλά για εμένα η σειρά είναι ξεχωριστή και ήθελα να γράψω όλες μου τις σκέψεις,όπου είναι ακόμη περισσότερες αλλά τέσπα.....!!!!! :P:P:P:P

Αυτά είχα να πω,βέβαια υπήρχαν και κάποια πολύ μικρά αρνητικά σημεία όπως το τέλος δεν ήταν ιδανικό και αυτό που άξιζε σε αυτή την τεράστια σειρά,απλά είναι τόσα πολλά τα θετικά στοιχεία που μπροστά τους τα αρνητικά εκμηδενίζονται πραγματικά!!!!!

Αυτά,όσοι δεν την έχετε δεί αυτή την σειρά πραγματικά χάνετε πολλά,μπρος αμέσως να την δείτε!!!!! :P:P

Σε ευχαριστώ Rob Thomas,Kristen Bell και οι λοιποί μέσα απο τα βάθη της ψυχής μου για αυτό το πράγμα που μου χαρίσατε και τις αναμνήσεις που μου δώσατε που θα τις νοσταλγώ πάντοτε με πολύ αγάπη!!! :inlove::inlove:

t0ny3
4 Νοεμβρίου 2017, 03:04
Αυτοκτονησε ο Brad Bufanda (Felix Toombs) σε ηλικια 34 ετων.

ΠΗΓΗ (http://tvline.com/2017/11/03/veronica-mars-brad-bufanda-dies-felix-toombs-dead-at-34/)

drapetisgal7
22 Αυγούστου 2018, 00:40
Το Hulu είναι κοντά σε συμφωνία για να δώσει παραγγελία 8 επεισοδίων για να επιστρέψει η σειρά ως limited. Η Kristen Bell θα επαναλάβει τον ρόλο Veronica Mars. Έχουν ξεκινήσεις συζητήσεις και με άλλα μέλη του καστ. (http://www.gtvs.gr/content/3769-%CE%A4%CE%BF-Veronica-Mars-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%AD%CF%86%C E%B5%CE%B9-%CF%89%CF%82-limited-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC#comment_1138481)

blackys88b
21 Σεπτεμβρίου 2018, 00:12
‘Veronica Mars’ Revival Series Confirmed At Hulu; Additional Details Revealed (https://deadline.com/2018/09/veronica-mars-revival-series-confirme-hulu-additional-details-revealed-1202468352/)

t0ny3
2 Νοεμβρίου 2018, 11:48
All the 'Veronica Mars' Cast Members Returning for the Hulu Revival (PHOTOS) (https://www.tvinsider.com/gallery/veronica-mars-returning-cast-hulu-revival/?fbclid=IwAR1ZuYzJM7hBeWyCuLx0JYaLBLMhgD0zM4Xml7pr rbfeC5caDdi6a9h96CU)

t0ny3
7 Νοεμβρίου 2018, 13:56
Η Dawnn Lewis πηρε ρολο για την νεα σεζον.

ΠΗΓΗ (https://tvline.com/2018/11/06/veronica-mars-dawnn-lewis-marcia-langdon-chief-of-police-cast-hulu/?fbclid=IwAR3ubfh28a4uRxNLh68nQwpEbB664MJPT6hKcE_M 30WyTVy95Ec4NbBDKts)