PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Simpsons Season 19 - Official Thread

kostassssst
1 Μαρτίου 2008, 14:15
Eπίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (με tags) κ.λπ.

http://www.dan-dare.org/Dan%20Simpsons/TheSimpsonsWallpaper640.jpg

lostS4
1 Μαρτίου 2008, 15:32
Να και θρέντ οι Simpsons!!! αυτά είναι!!!!
Βέβαια έχω δεί μέχρι τον 3ο κύκλο αλλά δεν βαριέσαι!

kostassssst
1 Μαρτίου 2008, 15:36
Να και θρέντ οι Simpsons!!! αυτά είναι!!!!
Βέβαια έχω δεί μέχρι τον 3ο κύκλο αλλά δεν βαριέσαι!

Καλά, μόλις φτάσεις στο 19ο κύκλο(σε κάνα 10 χρονάκια), τα λέμε.:P

lostS4
1 Μαρτίου 2008, 15:39
Καλά, μόλις φτάσεις στο 19ο κύκλο(σε κάνα 10 χρονάκια), τα λέμε.

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Το έχω σταματήσει άρα υπολόγιζε περισσότερα:closed-to:closed-to:closed-to:rotfl::rotfl::rotfl:

Flavio9
1 Μαρτίου 2008, 15:40
Μία απορία...η μπέμπα τόσα χρόνια δε μεγάλωσε;; Πριν 8-9 χρόνια που το βλεπα πάλι έτσι ήταν...

kskenteris
1 Μαρτίου 2008, 15:45
Παντως τo The Simpsons αφου δεις καποια επεισοδια και καταλαβεις τους χαρακτηρες καλο ειναι να βλεπεις τα τελευταια επεισοδια μιας και εχουν αρκετη σατιρα των συγχρονων καιρων, βεβαια καποιες ιστοριες (οπως με τον Sideshow Bob) εχουν συνεχεια, αλλα ειναι ελαχιστες.

kostassssst
1 Μαρτίου 2008, 15:47
Μία απορία...η μπέμπα τόσα χρόνια δε μεγάλωσε;; Πριν 8-9 χρόνια που το βλεπα πάλι έτσι ήταν...

Στο Simpsons δεν αναπτύσονται οι χαρακτήρες...

Flavio9
1 Μαρτίου 2008, 15:51
Δεν εννοώ μια σεζόν ένας ηλικιακός χρόνος, απλά να υπήρχε μία εξέλιξη στα πρόσωπα...η άποψή μου.

kskenteris
1 Μαρτίου 2008, 15:52
Δεν εννοώ μια σεζόν ένας ηλικιακός χρόνος, απλά να υπήρχε μία εξέλιξη στα πρόσωπα...η άποψή μου.

Το Simpsons ειναι σατιρικό προγραμμα δεν υπαρχει λογος αναπτυξης χαρακτηρων.

kostassssst
1 Μαρτίου 2008, 15:53

Αυτό δεν γίνεται στα παιδικά. Ακόμα και σε μερικές σειρές δεν γίνεται αυτό...

kskenteris, εσύ είσαι moderator των Simpsons;

kskenteris
1 Μαρτίου 2008, 16:05
Θα ηθελα να ημουν να τα κοιταγα πιο προσεκτικα, αλλα δεν εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου για τα Simpsons, τα καινουρια της Evdoksias που ειναι αστερατη στην αποδοση, τα ψιλοκοιταω, διορθωνω τα χοντρα, αλλα με τα Simpsons υπαρχει ενα μικροπροβλημα, με την εννοια οτι δεν εχουμε βρει ακομα καποιον να παρει την ομαδα στις πλατες του. Ελπιζω συντομα να εχω νεα....

Andysaurus
2 Μαρτίου 2008, 03:26
αλλα με τα Simpsons υπαρχει ενα μικροπροβλημα, με την εννοια οτι δεν εχουμε βρει ακομα καποιον να παρει την ομαδα στις πλατες του.

krima
krima
krima

eutixos exoume k ta alla ta paidia (den thimamai nicknames twra) k kanoun prospatheia k mas dinoun autoi tous ipotitlous :D

funkeebee
15 Μαρτίου 2008, 14:11
Με την season 15 θα ασχοληθεί κάποιος?Αν τους έχει κάποιος ας μου στείλει ένα pm η αν γνωρίζει κάποιος ας μου πεί που μπορώ να τους βρώ.Thanks

kostassssst
15 Μαρτίου 2008, 14:18
Με την season 15 θα ασχοληθεί κάποιος?Αν τους έχει κάποιος ας μου στείλει ένα pm η αν γνωρίζει κάποιος ας μου πεί που μπορώ να τους βρώ.Thanks

Λοιπόν, funkeebee, για να ξέρεις, δεν πρέπει να κάνεις ερωτήσεις για τους υπότιτλους. Αυτήν την περίοδο η SimpsonsTeam ασχολείτε με την 16η σαιζόν, με την 18η και την 19η. Η 18η και 19η σαιζόν είναι επίκερες, γι' αυτό μεταφρόζονται αυτές. Μόλις τελειώσουμε με αυτές, μπορεί να μεταφραστεί κι αυτή. :thumbsup1 Το μόνο πρόβλημα είναι ότι κυκλοφορούν αγγλικοί υπότιτλοι μόνο για 10 επεισόδια...:(

funkeebee
16 Μαρτίου 2008, 06:25
Λοιπόν, funkeebee, για να ξέρεις, δεν πρέπει να κάνεις ερωτήσεις για τους υπότιτλους. Αυτήν την περίοδο η SimpsonsTeam ασχολείτε με την 16η σαιζόν, με την 18η και την 19η. Η 18η και 19η σαιζόν είναι επίκερες, γι' αυτό μεταφρόζονται αυτές. Μόλις τελειώσουμε με αυτές, μπορεί να μεταφραστεί κι αυτή.
Δεν το κατάλαβα αυτό που είπες.Για ποιον λόγο μου λές οτι δεν πρέπει να κάνω ερωτήσεις σχετικά με τους υπότιτλους?Τους ψάχνω παντού και επειδή δεν τους έχω βρεί ακόμα είπα να ρωτήσω μήπως και ξέρει κανένας κάτι για να με βοηθήσει.Είπα μήπως τίποτα το περίεργο και δεν το κατάλαβα?Μία απλή ερώτηση έκανα και τίποτα παραπάνω και δεν χρειαζόταν αυτή η αντίδραση.Εγώ που να γνωρίζω οτι δεν ασχολείται κανένας η αν θα ασχοληθεί κλπ?Τελος πάντον δεν πηράζει συγνώμη και για την ενόχληση

infe
31 Μαρτίου 2008, 18:20
Λοιπόν παιδιά για όσους ενδιαφέρονται η μετάφραση της 19ης σαιζόν συνεχίζετε κανονικά. Εχθές κυκλοφόρησε το 15ο επεισόδιο και πάνω σ' αυτο δουλεύουμε τώρα. Τα υπόλοιπα επεισόδια της σαιζόν είναι έτοιμα (ή σχεδόν έτοιμα) και θα ανέβουν όλα μαζί πιθανότατα. Λιγή υπομονή μόνο :)

kostassssst
8 Απριλίου 2008, 15:20
Πριν λίγο στείλαμε το 19x15! Καλή τηλεθέαση σας εύχομαι! Τώρα για τα επεισόδια 8-14, μάλλον θα τα ανεβάσουμε μαζεμένα αυτήν την εβδομάδα!:)
Καινούριο επεισόδιο, αυτή την Κυριακή 13/4.

kostassssst
16 Απριλίου 2008, 15:15
Προ λίγου στάλθηκαν τα επεισόδια 8-9! Μάλλον μέχρι το βραδάκι θα ανεβούν. Το βραδάκι θα στείλω και τα επεισόδια 10-11-12! Τώρα για το καινούριο επεισόδιο,(19χ16) η μετάφραση έχει ξεκινήσει για την έκδοση LOL και ελπίζουμε να την βγάλουμε πριν την Κυριακή. Επίσης, να σας ενημερώσω πως θα γίνει και συγχρονισμός των επεισοδίων 1-14 για τις εκδόσεις HR. Αυτά.

kostassssst
27 Απριλίου 2008, 21:58
Λοιπόν, παιδιά, πριν λίγο έστειλα το 14ο επεισόδιο! Σύντομα θα ανεβεί. Αύριο θα στείλω το επεισόδιο συχρονισμένο και για την HR έκδοση. Επίσης, το 14 και το 16 θα καθηστερήσουν λίγο λόγο των ημερών. Πάντως ελπίζουμε πριν το τέλος της εβδομάδας να τα βγάλουμε.

Edit:Σήμερα έχει και κανούριο επεισόδιο! Η 19η σαιζόν θα πάει για 20 επεισόδια που το τελευταίο θα προβληθεί στις 11/5. Απ' ότι είναι γνωστό θα επιστρέψει και για 20η σαιζόν!

kostassssst
8 Μαΐου 2008, 21:50
Σήμερα στάλθηκε το 18 επεισόδιο! Σύντομα διαθέσιμο... Το επεισόδιο πολύ καλό, μου θύμησε τα παλιά καλά επεισόδια. Και κάτι αλλό, άντε ρε παιδία, μόνο εγώ μιλαώ εδώ μέσα! Ας αρχίσουμε να μιλάμε λίγο για τα επεισόδια... Τι γνώμη έχετε για τα επεισόδια; Πείτε την εδώ την γνώμη σας...

Andysaurus
9 Μαΐου 2008, 00:59
τhanx man
δεν έχω φτασει ακομά στην 19 season βεβαια αλλα οπου να ναι ^^

kostassssst
10 Μαΐου 2008, 20:38
Πριν λίγο στάλθηκε και το 13ο επεισόδιο! Σύντομα διαθέσιμο...

kostassssst
17 Μαΐου 2008, 13:12
Mόλις στάλθηκε το 19ο επεισόδιο για τις εκδόσεις 2HD και για την HR E7! Σας εύχομαι καλή τηλεθέαση. Το επεισόδιο όμως ήταν λίγο μέτριο...

infe
17 Μαΐου 2008, 16:01
Εμένα πάντως μου άρεσε το επεισόδιο είχε μερικές ωραίες ατάκες του Χόμερ. Επίσης να σας ενημερώσω ότι αυτή την Κυριακή θα προβληθεί το τελευταίο επεισόδιο της 19ης σαιζόν (το οποίο εννοείται πως θα μεταφραστεί κανονικά). Φυσικά θα έχουμε και συνέχεια με την 20η σαιζόν Simpsons :D Ελπίζω να μην είμαι φαντάρος τότε και να μπορέσω να συνεχίσω την μετάφραση...

mpouklitsas
19 Μαΐου 2008, 19:29
ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς πότε βγαίνει σε dvd η 11 σαιζόν από simpsons?επειδή ψάχνω στο ίντερνετ και δεν έχω βρεί τπτ!και έχει πιστεύω καθυστερήση αρκετά να βγει!

kostassssst
19 Μαΐου 2008, 19:35
ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς πότε βγαίνει σε dvd η 11 σαιζόν από simpsons?επειδή ψάχνω στο ίντερνετ και δεν έχω βρεί τπτ!και έχει πιστεύω καθυστερήση αρκετά να βγει!

Δεν νομίζω πως έχει καθυστερήσει καθώς στην Ελλάδα, βγαίνει μια σαιζόν σε Dvd κάθε χρόνο το καλοκαίρι(Ιούλιο-Αύγουστο) Άρα...

mpouklitsas
19 Μαΐου 2008, 19:53
πέρσι νομίζω είχα πάρει 2 σαιζον αν δεν κάνω λάθος!μια χριστούγεννα και μια τον αύγουστο κάπου!μπορεί να κάνω και λάθος!απλά ρωτάω επειδή γενικά ούτε στο εξωτερικό δεν έχει κυκλοφορήσει!

Ο/η mpouklitsas έγραψε μετά από 2 λεπτό(ά) και 55 δευτερόλεπτο(α)...

και μια ακόμα ερώτηση!έχει ακούσει κανείς αν συνεχιστούν και την επόμενη σαιζόν?

infe
1 Ιουνίου 2008, 18:37
Παιδιά sorry που δεν έχουμε βγάλει ακόμα τους υπότιτλους για το τελευταίο επισόδιο της σαιζόν αλλά δυστυχώς δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα οι αγγλικοί υπότιτλοι για το συγκεκριμένο επεισόδιο. Θα το έκανα εξ' ακοής αλλά λόγω εξεταστικής δεν έχω χρόνο (Κάποτε πρέπει να τελείωνω και με αυτή την ρημάδα την σχολή :( )

aptr
12 Ιουνίου 2008, 21:06
καλη επιτυχια προηγειται η σχολη

kostassssst
12 Ιουνίου 2008, 21:15
Οι αγγλικοί υπότιτλοι ακόμα να βγουν, δυστυχώς. Αλλά βρήκαμε ένα παιδί που είναι πρόθυμος να το κάνει εξ' ακοής το επεισόδιο. Στα μέσα της επόμενης βδομάδας θα το έχετε στα χέρια σας.;)

kostassssst
1 Ιουλίου 2008, 21:12
Μετά από μια μικρο-μεγάλη καθυστέρηση, το 20 επεισόδιο στάλθηκε στο site! Σύντομα διαθέσιμο... Πάει και η μετάφραση της 19ης σαιζόν:dance: , και τώρα προχωράμε για την μετάφραση της 15ης, της 17ης και της 20ης σαιζόν!(μόλις με το καλό αρχίσει) Το 20 επεισόδιο ήταν πολύ καλό, με φοβερές ατάκες... το καλύτερο επεισόδιο πιστεύω για την 19η σαιζόν...

DeSmOnDo91
5 Ιουλίου 2008, 10:20
Παιδιά επειδή είμαι κάπως καινούργιος στη σειρά Simpsons, εχω δεί όμως την ταινία θέλω να κάνω μία ερώτηση. Τα επεισόδια είναι αυτοτελή ή υπάρχει συνέχεια?

kostassssst
5 Ιουλίου 2008, 10:55
Παιδιά επειδή είμαι κάπως καινούργιος στη σειρά Simpsons, εχω δεί όμως την ταινία θέλω να κάνω μία ερώτηση. Τα επεισόδια είναι αυτοτελή ή υπάρχει συνέχεια?

Έχει απαντηθεί περίπου αυτό, φίλε DeSmOnDo91 στα πρώτα ποστ σ' αυτό το θέμα. Πάντως, το Simpsons αποτελείται από αυτοτελείς επεισόδια, εκτός από λίγες εξερέσεις...:)