PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Angel Official Series Discussion Thread

Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Kal_El_77
21 Φεβρουαρίου 2006, 00:00
Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (με tags)

http://img225.imageshack.us/img225/747/angel4fi5.jpg

Εδω θα συζητάμε τα πάντα για τη σειρά, και ΜΟΝΟ για τη σειρα....

Προσοχή: Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, οποιαδήποτε spam posts θα διαγράφονται αυτόματα...

KeyserSoze
23 Φεβρουαρίου 2006, 03:17
Wesley rulez(as a character),so does Charisma Carpenter(AS a real life hot babe).O Denisof irl einai o antras tis partsaklis apo to Buffy pou epaize kai sta American pie kai sto 3 pantreuetai ton prwtagwnisti.Krima to palikari,kai einai wraios antras...

BTW an vlepeis kai Smallville,vre poion mou thymizei,poion mou thymizei o Professor Fine(James Masters)

Spoiler :
Damn you WB for killing Angel

Kai an sou leei kati....

Spoiler :
"Personaly...I wanna slay the dragon!!"

An den sou leei sorry gia to spoiler

Keyser_Soze
Senior Partner of Wolfhram and Heart

TheAngel
23 Φεβρουαρίου 2006, 21:43
Λοιπόν, από το Angel έχω δει τις 2 πρώτες σεζόν (δεν μπορώ να βρω πουθενά τις υπόλοιπες), άρα το σπόιλερ ήταν το :"Damn you WB for killing Angel"...

Πάντως, συμφωνώ μαζί σου ως προς την Cordelia, είναι θεά, πανέμορφη, και στον Angel είναι πολύ καλύτερη γιατί πλέον είναι πρωταγωνίστρια κι όχι απλά ένας χαρακτήρας. Αλλά δεν συμφωνώ μαζί σου ως προς το γάμο Alexis Denisof-Alysson Hannigan... Η Alysson είναι συμπαθητική, ειδικά στην 4η σεζόν Buffy ήταν πανέμορφη, μετά χάλασε... Κι ο Alexis, σιγά τον ωραίο... Αν κάποιος είναι ωραίος στον Angel, είναι ο ίδιος ο Angel, κι ο αποθανών Glenn... Κι από τις γυναίκες, όπως είπα, η Charisma είναι ΘΕΑ, αλλά κι η Fred ωραία είναι...
Η καλύτερη απ' όλες είναι η Charisma Carpenter κατά τη γνώμη μου, κι από Buffy κι από Angel, και μετά η Sarah Michelle Gellar.

Smallville δεν βλέπω αλλά τώρα με ιντρίγκαρες και θέλω να δω τον Spike! Στο star το δείχνει με τον James?

KeyserSoze
23 Φεβρουαρίου 2006, 22:32
a) To "killing Angel" simainei pou kopsan tin seira.Oxi oti ton skotwsane san xaraktira stin seira.Oute kai oti DEN to skotwsane ;)

b) H ataka pou egrapsa einai i teleutaia ataka tis seiras.Poios tin leei kai ti shmainei tha to katalabeis sto telos

c) Kalyteri season einai pisteuw i 4i(nomizw) auti me ena teras kokkino

d) I Cordilia einai theomouno,stis teleutaies season xalase alla yparxei logos.H Fred ginetai poly dynati kai auta.Oso gay kai na akougetai o Denisof einai wraios antras,eidika apo 3i season kai meta pou afinei to "sofistike" stylaki.Eilikrina re dike mou sou aresei to kokkinomaliko partsaklo?San tin Nyfi tou Chackie einai.Episis foveri einai kai i xanthia-gamw tin tyxi mou xehasa pws tin lene-i vampirisa pou ekane vrikolaka ton Angel.Poly kauti.

BTW paizei kai simantikotato rolo stin seira opws kai ekeino o kontoulis dikigoros.Kai fysika,exontas ftasei mono ws tin 2i den xereis ti rolo paizei i Wolfhram & Heart.

e) An thes episodeia dokimase se emule kai Kazaa!!Apisteuto e?Einai palia oso kai i seira,giauto

f) Oxi,o James Masters(melaxroinos) paizei se kapoia episodeia tis 5is Smallville ara oxi apo Star ;)

TheAngel
24 Φεβρουαρίου 2006, 12:39
a)spoiler(?): Εγώ νόμιζα ότι ο Wesley πεθαίνει στο τέλος... Έτσι είχα δει σ' ένα site! ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ!

b)Θα δούμε...

c) Οι δύο που έχω δει είναι φοβερές... Τα καλύτερα επεισόδια ever κατά τη γνώμη μου είναι το "RM W/A Vu", με το στοιχειωμένο σπίτι της Cordy, το "Are You Now Or Have You Ever Been" με την ιστορία του ξενοδοχείου που έγινε γραφείο του Angel, το "I Will Remember You" με την πρώτη εμφάνιση της Buffy στον Angel και το "The Ring", με τους αγώνες μεταξύ δαιμόνων!

d) Λες για τη Darla αν κατάλαβα! Hot hot hot... Κοίτα, η Alysson Hannigan είναι συμπαθητική. Δε λέω ότι συγκρίνεται με τις υπόλοιπες γιατί δε συγκρίνεται, αλλά είναι συμπαθητική. Πάντως σου είπα ποιες μου άρεσαν. Η Cordelia είναι η φοβερή, και σαν ομορφιά και σαν χαρακτήρας, killer ατάκες ("Maybe it's not "die", maybe it's "diet"! Maybe it's a good ghost!!!!" - RM W/A Vu), τέλεια, τέλεια, τέλεια!!!!

e) Δεν τα κατεβάζω γιατί έχω netcarta, αν και πρήζω τους γονείς μου για ADSL. Ξέρεις έτσι πόσες ώρες θα κάνει... Συνήθως τα αγοράζω...

f) Γενικά οι περισσότεροι χάθηκαν... Μόνο η Sarah Michelle Gellar έκανε καριέρα κι είναι ακόμη γνωστή, την Alysson Hannigan μόνο στα American Pie την έχω δει, τους υπόλοιπους όλο σε κάτι αμερικάνικες βλακειούλες...

KeyserSoze
24 Φεβρουαρίου 2006, 12:57
a)Sto Buffyverse whoever does doesn't remain dead swnei kai kala,etsi?

c) Sto Twill remember you pragmatika re paidi mou,psilovourkwsa. Eidika epeidh telika autos tin thymotan kai auti oxi.Ase pou itan eytixismenos gia ligo xwris na ginei Angelus.O typos exei treli katara stin plath tou

e)Parta apo online,pigene sto play.com.Pithanotata me Agglikous tha to vreiw alla den nomizw naxeis provlima

TheAngel
24 Φεβρουαρίου 2006, 13:19
a) Δεν έχεις κι άδικο...

c) Κι εγώ είχα βουρκώσει... Και στο "The Body" είχα βάλει τα κλάμματα, ήταν πολύ παραστατικό. Ειδικά εκεί που κατέρρευσε η Dawn...Ή με τη Buffy, που λέει στον Giles "Don't move her, we're not supposed to move the body!" κι εκείνη τη στιγμή διαπιστώνει τι μόλις είπε και σοκάρεται, καταλαβαίνει ότι είναι αλήθεια και δεν το φαντάζεται, ότι έχει όντως πεθάνει η... spoiler: μαμά της, Joyce...
Κι η ερώτηση στο τέλος:
-It's not her. She's gone.
-Where did she go?
Πραγματικά τέλειο εκείνο το επεισόδιο. Πολύ καλογυρισμένο και με φοβερό σενάριο...Γενικά με τους θανάτους τα πήγαινε καλά ο Whedon, και είχε ξεκάνει και πολλούς... Βέβαια, έφερε πίσω πόσους; 4; Ή παραπάνω;

TheAngel
22 Μαρτίου 2006, 18:09
Άσχετο, αλλά μόλις ανακάλυψα ότι η beloved Amy Acker, δηλαδή η Fred, παίζει ως recurring guest star στην 5η σεζόν του Alias!

dark_tyler
8 Απριλίου 2006, 03:04
Hey! Psilonekro to thread, alla den peirazei, I just had to wirte something, mias kai eimai apo tous megalyterous fans tou Joss Whedon sta meri mas. Angel einai i agapimeni mou seira ever, tin exw dei apo tin arxi ws to telos 3-4 fores, topped only by Buffy. Tespa, about Amy Acker, sto teliko run tou Alias twra pou epistrefei i seira stis 19 Apriliou, 8a einai stous regular stars tis seiras! Gia na doume ti 8a kanoun me aytin...

Apo periergeia, agapimeno ep Angel? Gia mena to Hole in the World kai meta to Not Fade Away. Kai sta dyo eriksa klamma, eidika sto prwto. Poly klamma omws... lol

TheAngel
8 Απριλίου 2006, 16:17
Σε ποιες σεζόν είναι τα επεισόδια αυτά; Εγώ αυτό τον καιρό βλέπω (για πρώτη φορά) 4η σεζόν, όπου να'ναι την τελειώνω και θα μπω στην 5η. Από αυτά που έχω δει, είναι φοβερά αυτά που ανέφερα πάνω: I will remember you, RM W/A Vu, και ακόμη φοβερό, ίσως το αγαπημένο μου ever, Are you now or have you ever been: με το ξενοδοχείο...

dark_tyler
8 Απριλίου 2006, 16:37
Wraios! Ante, ante, na ftaseis stin 5i, pou gia mena einai i koryfaia season tou Buffyverse. Ta 2 eps einai both apo ekei! Mexri tin 4i season ta agapimena mou einai:

To 'Five by Five' (me tin Faith) opou gia mena itan to simeio pou i seira sta8ike oristika sta podia tis kai brike ti fwni tis, katalabe epitelous ti presbeyei, ti tin kanei diaforetiki apo oles tis alles.

To 'Reunion' (a.k.a. The One Where Angel Locks Up the Lawyers in the Cellar, xexe) pou gia mena stelnei ton xaraktira sto pio sokaristika skoteino tou simeio.

To 'Billy' pou leitourgise ws mia ekpliktiki metafora gia ton ypoboskonta misogynismo kai pou, ektos tis foberis drasis, itan turning point sti sxesi Fred-Wes kai taytoxrona i stigmi pou oristika kai ametaklita latrepsa ton Wesley.

To 'Lullaby' kai mono gia tin a-pi-stey-ti slo-mo skini mes sti broxi me ton angel na pernaei dipla apo ton holtz me to mwro stin agkalia tou...

To 'Waiting in the Wings' pou mou ragise tin kardia otan o antikatoptrismos tou Wesley koitage tin Fred na filaei allon... Plus eixame to prwto acting gia tin Summer Glau tou Firefly!!

To 'Spin the Bottle' i alliws pws ena bottle episode mporei na einai toso ma toso eksypno kai diaskedastiko, opws mono o 8eos Joss Whedon mporei na to kanei. Ti na prwto8ymi8eis? Ton tromagmeno Angel na pernaei ta aytokinita gia "shiny demons!" i ton Wesley na dilwnei perifanos oti stin Akadimia ton fwnazane "head boy"? Anektimito!

...kai fysika ayto pou les me to ksenodoxeio, 'Are You Now or Have You Ever Been', mia idiofyis subtle politiki alligoria, me ton anti-vampirism na pairnei ti 8esi tou McCarthism, kata kapoio tropo.

H season 4 pws sou fanike?

TheAngel
9 Απριλίου 2006, 15:51
Μόλις άρχισα την 5η, είμαι στη μέση του 1ου επεισοδίου (αναγκάστηκα να το κλείσω στη μέση γιατί έπρεπε να φύγω). Ο Spike δεν έχει εμφανιστεί ακόμη. Αυτό που μου την έδωσε είναι που spoiler:έφυγαν η Cordy κι ο Connor. Ειδικά η πρώτη, ήταν η αγαπημένη μου... Τέλος πάντων, όταν τα δω τα επεισόδια θα σου πω... Κάποια άλλα που μου άρεσαν; Το the ring, 1η σεζόν, με τους αγώνες δαιμόνων, το Eternity, με την προσωρινή επιστροφή του Angelus, και γενικά όλα τα επεισόδια με spoiler:τη γέννηση του Connor, ειδικά εκεί που θυσιάζεται η Darla για να μη χαθεί το παιδί της... Γι' αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω: είναι δυνατόν να έφυγε έτσι ο Connor; Αυτός ήταν όλος κι όλος ο ρόλος του; Να γεννήσει τη Jasmine και να ξεχάσει μετά τα πάντα; Μη μου πεις τπτ όμως, θα τα δω μόνος μου... Απλά γκρινιάζω...

dark_tyler
10 Απριλίου 2006, 02:29
Olo ayto to post 8a einai SPOILER gia tin season 4, so...

Gia mena, den eixan pou allou na pane me aytous tous dyo xaraktires. O men Connor den eksypiretouse kati allo peran twn oswn ekane stin 4i season (kai edika sto yperoxo finale aytis), plus den itan idiaitera agapitos sto koino. H de Cordy nomizw eixe eksantli8ei. Apo poly nwritera. Stin season 3 otan 8elane na kanoun ena poly dramatiko story arc anagkastikan na ti diwksoun giati itan poly clean cut xaraktiras kai ypo to blemma tis de 8a eixe symbei ayti i katastrofi (anaferomai stin apagwgi tou Connor apo ton Wes). Meta gia na tis dwsoun ena pio endiaferon twist tin ekanan Big Bad tis season! Kai kaka ta psemmata, me tin ali8ini Cordy around, i opoia einai ligo-poly i "syneidisi" tou group, i Team Angel de 8a eixe dextei pote tin protasi tis W&H...

TheAngel
10 Απριλίου 2006, 18:49
Δε με νοιάζει!!! Να γυρίσει κι η Cordelia κι ο Connor!!!

Λοιπόν, είμαι στο 9ο επ. της 5ης τώρα, φοβερή, κι έχω μεγάλη αγωνία να δω πώς θα τελειώσει... Πάντως, ο Angel χωρίς την Cordelia δεν είναι ίδιος... Αυτή ήταν που κράτησε τη σειρά στα ύψη την 1η σεζόν (ειδικά αφότου απέκτησε τα οράματα). Αλλά τουλάχιστον ήρθε ο Spike, κάτι είναι κι αυτό...

Πάντως, το καλύτερο επεισόδιο του Whedon είναι από τη Buffy, το Restless, το τελευταίο της 4ης σεζόν. Αυτός ο σουρεαλισμός με τα όνειρα πολύ μου άρεσε... Σε έβαζε στην ψυχή και τις σκέψεις κάθε χαρακτήρα! Και δεν ξέρω γιατί, αλλά με ηρεμεί τρελά κάθε φορά που το βλέπω...

Για τα spoiler, no big deal! Είναι απλά θέμα χρωμάτων... Βλέπεις πάνω από το κάθε μνμ που γράφεις που έχει να διαλέγεις χρώμα στα γράμματα; Γράφεις λοιπόν πριν το σπόιλερ σου τη λέξη spoiler με bold κόκκινα γράμματα, και όλα όσα είναι σπόιλερ τα γράφεις στη συνέχεια με λευκό χρώμα. Έτσι τα βλέπει μόνο όποιος το διαλέγει... Πρόσεχε τα σπόιλερ πάντως, είναι από τους κανόνες του site. Όπως και το να γράφεις σε ελληνικά κι όχι σε greeklish εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος (π.χ. πρόβλημα στο πληκτρολόγιο!)

dark_tyler
10 Απριλίου 2006, 22:06
Ah, κρίμα, και μου είναι ευκολία τα greeklish :p

Τεσπά, ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Όσο για το Angel, αναμένω την γνώμη σου για το επεισόδιο 'You're Welcome' (το 100ο επεισόδιο της σειράς, και 12ο σε αυτή τη σεζόν)...

TheAngel
11 Απριλίου 2006, 12:28
Λοιπόν, μόλις είδα το You're Welcome, και... spoiler: Τι ήταν αυτό; Αν είναι δυνατόν... Καλά, έχω καταστεναχωρηθεί τώρα... πέθανε η Cordelia! Δεν μπορώ να το πιστέψω... Γιατί;;;;; Ήταν φοβερό... Έχω να στεναχωρηθώ έτσι για χαρακτήρα, από τότε που πέθανε η Joyce Summers! Ήταν η αγαπημένη μου η Cordy... Δεν της άξιζε τέτοιο τέλος...! Τουλάχιστον, θα πάει να βρει τον Doyle, ε;... Τώρα, μένει να μάθω τι θα γίνει με τον Connor, αν γίνει τίποτα βέβαια. Μόλις τελειώσω τον Angel, θα δω την έβδομη της Buffy, δεν την έχω δει ακόμη (αν και ξέρω τι γίνεται). spoiler: Γενικά στεναχωριέμαι τρελά όταν πεθαίνει κάποιος χαρακτήρας. Μέχρι και για τη Ms. Calendar είχα στεναχωρηθεί, μέχρι και για τη Lilah, που ήταν και κακιά!... Αλλά τι να κάνεις; Τουλάχιστον ο Whedon τα δείχνει όλα φοβερά, όλους τους θανάτους στους δείχνει πολύ έντονα. Άμα δεις αυτό που είχα γράψει πιο πάνω, θα καταλάβεις τι εννοώ...

Όσο για greeklish, ίσως είναι εύχρηστα, αλλά σκέψου πόσο δυσανάγνωστα είναι! Εμένα με κουράζουν πολύ...

Α, και το σπόιλερ που έχεις κάνει πάνω, εκεί που με ρώτησες πώς φτιάχνεις τα σπόιλερ να μη φαίνονται, μπορείς να το διορθώσεις τώρα. Απλά πατάς επεξεργασία και κάνεις αυτό που σου είπα!...

dark_tyler
11 Απριλίου 2006, 22:11
SPOILER:Για μένα από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς, και με twist που δεν βλέπεις να έρχεται, και με την Cordy να έρχεται να θυμήσει στον Angel την αποστολή του (αυτό που σου έλεγα πιο πάνω... η σειρά δε θα μπορούσε να έχει την κατεύθυνση αυτή αν η Κόρντυ είχε παραμείνει). Η τελευταία τους σκηνή με έκανε να κλάψω πολύ... και τα καλύτερα δεν έχουν έρθει ακόμα! Τουλάχιστον 3-4 καλύτερα επεισόδια από αυτό σε περιμένουν ακόμα, στα τελευταία 10...!

TheAngel
12 Απριλίου 2006, 12:10
Μόλις είδα το επεισόδιο με spoiler: την επιστροφή του Connor! Αν κατάλαβα καλά, θυμήθηκε κι εκείνος, έτσι; Και κατάλαβε γιατί το έκανε ο Angel και τον συγχώρεσε κιόλας... Αυτό με την Cordelia ήταν πανέξυπνο, αλλά με έχει πάρει από κάτω τώρα. Η Cordy ήταν ο αγαπημένος μου χαρακτήρας κι από Buffy κι από Angel. Και δεν της άξιζε με τίποτα τέτοιο τέλος, να μπει ο δαίμονας μέσα της και να πέσει σε κώμα και να πεθάνει τελικά... Μου έχουν μείνει 4 επεισόδια και τελειώνω για πάντα τον Angel...:cry:

TheAngel
13 Απριλίου 2006, 12:31
Μόλις τέλειωσα τον Angel...

Spoiler: Λοιπόν... Τι τέλος ήταν αυτό; Εγώ μέχρι την τελευταία στιγμή περίμενα να επανέλθει η Fred και να φύγει αυτή η βλαμμένη η Illyria, να βρει άλλο σώμα... Αλλά δεν έγινε... Σνίφ! (Θα έβαζα προσωπάκι, αλλά φαίνεται και στα σπόιλερ) Και, ας κάνουμε καταμέτρηση: πέθαναν η Cordelia, η Fred, ο Wesley κι ο Gunn και αγνοείται η τύχη των Angel, Spike και Illyria. Τελικά, την καλύτερη δουλειά έκανε ο Connor που έφυγε! Αλλά δεν μπορεί, θα έζησαν. Νομίζω στα extras ο Whedon είπε και καλά ότι είναι δυνατοί, μπορεί να ήταν στη δυσκολότερη θέση, αλλά σίγουρα τα έβγαλαν πέρα. Αλλά μετά, τι; Μου τη δίνει όταν το κάνουν αυτό, όταν δε σου κλείνουν την ιστορία και σ' αφήνουν στην αγωνία... Τουλάχιστον στη Buffy είχε closure και redemption...

dark_tyler
14 Απριλίου 2006, 10:20
spoilers: Ε, μα είχε και closure και redemption, ό,τι θες είχε! Σταματήσανε την Αποκάλυψη και τώρα μένει να παλέψουν για τις ζωές τους. Θα τα καταφέρουν? Αυτό είναι μια άλλη ιστορία. Αυτό που έχει σημασία, όπως μας έλεγε η σειρά από το πρώτο της κιόλας επεισόδιο, είναι να συνεχίσεις να παλεύεις. Και οτι ο αγώνας δεν τελειώνει ποτέ. Αυτό ακριβώς είναι που βλέπουμε στην τελευταία σκηνή, στο -κατά την ταπεινή μου γνώμη- καλύτερο φινάλε οποιασδήποτε σειράς στην ιστορία.

Την Illyria τη λάτρεψα σε απίστευτο βαθμό, αυτή και ο Wesley ήταν το απόλυτο τραγικό ζευγάρι. Οι διάλογοί τους, ο τρόπος με τον οποίο ο Wes την "εξανθρώπιζε", το πώς αυτή έμαθε σιγά-σιγά να νοιάζεται γι'αυτόν, και το πώς, εν τέλει, πέθαναν ο ένας στα χέρια του άλλου. Στη σκηνή του θανάτου του Wesley έκλαιγα με αναφιλητά. όπως με αναφιλητά έκλαιγα ενώ πέθαινε η Fred και μέσα στον πανικό της ψέλλιζε "Wesey... I don't want to go."

Τώρα, είναι προφανές οτι μετά από ένα τέτοιο ανοιχτό φινάλε, ο καθένας μπορεί στο μυαλό του να πλάσει μια διαφορετική συνέχεια, αυτή είναι κιόλας η γοητεία του, εν μέρει. Το βέβαιο είναι οτι ο Whedon δεν έχει προσφέρει κάποια επίσημη εκδοχή, και καλά έκανε! Αν ήταν να μας πει τι συμβαίνει, τότε πολύ απλά θα το έδειχνε! (LOL) Ο Gunn δεν είναι "επισήμως" νεκρός, αλλά τα πράγματα δεν δείχουν και πολύ καλά, ε?

Και πόσο σοκαριστικός μέχρι σημείου ουρλιαχτών ήταν ο πυροβολισμός του Lindsey από τον Lorne?! Πετάχτηκα σαν ελατήριο, δεν το πίστευα!! Όπως γενικότερα δεν πίστευα την τελειότητα αυτού του επεισοδίου που μου έδωσε οτιδήποτε θα μπορούσα να έχω θελήσει από το φινάλε μιας σειράς σαν το Angel. Ακριβώς, όμως. Ούτε λιγότερα, ούτε περισσότερα.

"Let's go to work".

TheAngel
14 Απριλίου 2006, 12:19
Δε με τρέλανε το τέλος του. Προτιμώ να μου λέει ο σεναριογράφος τι ακριβώς έγινε, όχι γιατί δεν έχω τη φαντασία να μαντέψω τις πιθανότητες, αλλά γιατί ό,τι και να μαντέψω δεν θα έχει καμία σημασία, αν δεν είναι αυτό που αποφάσισε αυτός που έφτιαξε τη σειρά εξ αρχής.

Η Illyria ήταν φοβερή χαρακτήρας, αλλά το τέλος της Fred ήταν πολύ άδικο, και ειδικά επειδή δεν το περίμενα ότι δε θα επιστρέψει (ήλπιζα μέχρι την τελευταία στιγμή, όπως σου είπα), με σόκαρε ακόμη περισσότερο. Γενικά, μου φαίνεται απαξιωτικό, χαρακτήρες που έζησαν τόσα πολλά και νίκησαν τόσες αποκαλύψεις, να πεθαίνουν έτσι.

Πάντως, σ' αυτή τη σεζόν σε τρία σημεία έβαλα τα κλάμματα: εκεί που η Cordelia αποχαιρέτησε για πάντα τον Angel, ειδικά εκεί για το τηλεφώνημα, που θα τον πληροφορούσε για το θάνατό της.

-I don' t need to get that.
-That... you have to get.

Εκεί που πέθανε η Fred, που έλεγε στο Wesley:

-I need you to tell my parents that I wasn't scared. I'm not scared, I'm not scared, I'm not scared.

Και η τελευταία της φράση, πριν ξεψυχίσει...

-Wesley... Why can't I stay?

Και τέλος, εκεί που πέθανε ο Wesley, που του λέει η Illyria...

-Would you like me to lie to you now?
-Yes, thank you, yes.

Και παίρνει τη μορφή της Fred, και λέει...

-It won't hurt much longer... and then you'll be where I am... We'll be together!... I love you, my love...

Και τα τρία σημεία σοκ. Αλλά γενικά η καλύτερη ατάκα για θάνατο που είχε χρησιμοποιήσει ο Whedon ήταν αυτή της Buffy για την Joyce...

-Don't move her, we're not supposed to move the body...!

Που διαπιστώνει τι μόλις ξεστόμισε και η πραγματικότητα τη χτυπά κατακέφαλα, καταλαβαίνει ότι όντως η μητέρα της είναι νεκρή κι αυτό που έχει μείνει είναι ένα σώμα... Τέλειο.

TheAngel
26 Απριλίου 2006, 13:12
Λοιπόν, καιρό έχουμε να γράψουμε κάτι εδώ. Απλά, παρατήρησα κάτι μόλις τώρα. Στην 7η σεζόν Buffy, στο επεισόδιο Conversations With Dead People (τέλειο, by the way), η Buffy πιάνει κουβέντα μ' ένα βαμπίρ. Ο ηθοποιός που παίζει λοιπόν το βαμπίρ είναι ο ίδιος που στην 5η σεζόν Angel, παίζει τον Knox, spoiler το μαλακισμένο που σκότωσε τη Fred. Τι, δηλαδή, ήταν ο δίδυμος αδερφός του Knox το βαμπίρ;;;;;
Ουπς, Whedon...

TheAngel
8 Μαΐου 2006, 10:25
Μόλις διάβασα στο imdb ότι ο Joss Whedon κάπου δήλωσε τι στο καλό έγινε στο τέλος...

Η Illyria, ο Angel και ο Spike επέζησαν της τελικής μάχης, μονάχα ο Gunn πέθανε, κάτι το οποίο νομίζω ήταν αναμενόμενο. Και λέει ότι "Spike's whereabouts are unknown, while Angel went to Ireland". No comment on Illyria. Αυτά.

MCAK
18 Μαΐου 2006, 13:24
K οι 3 στιγμές που ανέφερες "TheAngel" με βουρκωσαν κ εμένα..Κ να φανταστείς δεν συμπαθώ τον Wesley/Alexis Denisof!!
Το κλάμα όμως έπεσε στο "I Will Remember You"...Όσες φορές κ αν το δω..Αφού έχω καταντήσει να μη το βλέπω όλο..Έχει ψηφιστεί κ είναι κ κατ'εμέ το καλύτερο όλων των επεισοδίων..
Τρομερό ζευγάρι με τρομερή χημεία Buffy&Angel(SMG & D.Boreanaz)

Η Ιllyria μου άρεσε κ μένα πολύ..
Ο Spike μ'αρέσει μόνο όταν δεν είναι με τη Μπάφι..Δεν μου κολλάνε καθόλου..Άσε που παραβγαίνει whipped κ δεν του πάει..

Βασικά όλοι αυτό φανταζόμασταν ότι έγινε..(αναφέρομαι στο τελευταίο σπόιλερ)Μα δεν ήταν δυνατόν να επιζήσουν όσοι δεν είχαν υπερφυσικές δυνάμεις..Άσε που ο Gunn μετά βίας στεκόταν στα πόδια του..Προσωπικά θα μου ήταν πιο αληθοφανές εαν επιζούσαν μόνο οι Angel & Illyria.Η Ιllyria διότι ήταν θεά(ή ό,τι ήταν δε πολυ-θυμάμαι) κ ο Angel όχι επειδή ήταν δυνατό βαμπίρ(αν όχι το δυνατότερο),διότι ούτε αυτό θα τον έσωνε αλλά ο συνδυσμός των δυνάμεων του με το αίμα του Hamilton που είχε πιει.(εδώ ο Ηamilton από μόνος του τον κέρδιζε τον Αngel,κ ευτυχώς ήπιε το αίμα του,ο συνδυασμός κ των 2 θα ήταν ανίκητος..)

TheAngel
19 Μαΐου 2006, 09:52
Ούτε εγώ συμπαθούσα πολύ τον Wesley. Ειδικά στην 4η σεζόν, all I could think about was... "Wesley, you're not fooling anyone!!!"
I will remember you, τέλειο επεισόδιο... Δε μπορώ να καταλάβω γιατί η Sarah καταδέχτηκε να κάνει jump μόνο σε 2 επεισόδια της 1ης σεζόν και μετά... τίποτα. Εντάξει, όταν γυριζόταν το τέλος της 5ης εκείνη γύριζε την "Κατάρα", οπότε δεν μπορούσε. Αλλά πριν;

Πάντως, όταν ο Angel είπε...

"Well, personally, I kinda wanna slay the dragon!"

αυτό που κυρίως σκεφτόμουν ήταν...

"Well, personally, I kinda wanna have the dragon slay Joss Whedon for this sucking finale!"

johny_boy
17 Νοεμβρίου 2006, 18:57
Μήπως έχει κάποιος τους υπότιτλους για την 5η σαιζόν γιατί βρίσκω μόνο για dvdrip, και εγώ τα έχω σε tvrip?

Kal_El_77
30 Νοεμβρίου 2006, 11:14
Φιλε johny, μηπως εχεις βρει τους υποτιτλους για 5, αλλα και για αλλες σεζον?

XhmikosR
30 Νοεμβρίου 2006, 11:20
Οι αγγλικοί υπότιτλοι για τις 5 σαιζόν βρίσκονται εδώ.

http://www.titulkykserialum.net/en/

Κάντε μια αναζήτηση στα sites με αγγλικούς προτού ποστάρετε.

Kal_El_77
30 Νοεμβρίου 2006, 22:19
Χημικε, ευχαριστω για το Site με τους αγγλικους υποτιτλους, αλλα αυτο δε μου λεει τιποτα..... ελληνικους ψαχνω. Εχω μπει και στο συγκεριμενο Site που μου εδωσες, και σε καποια αλλα, αλλά.........

XhmikosR
30 Νοεμβρίου 2006, 22:23
Ελληνικούς είναι αδύνατον... Αν δεν υπάρχουν εδώ δεν θα υπάρχουν αλλού. Αλλά ο πιο πάνω χρηστης που ρώταγες, για αγγλικους έλεγε...

b_minor23
30 Νοεμβρίου 2006, 22:28
Χημικε, ευχαριστω για το Site με τους αγγλικους υποτιτλους, αλλα αυτο δε μου λεει τιποτα..... ελληνικους ψαχνω. Εχω μπει και στο συγκεριμενο Site που μου εδωσες, και σε καποια αλλα, αλλά......... Βασικά, αν το σκεφτείς, το Angel τελείωσε το 2004, και οι μεταφράσεις από internet users σειρών και ταινιών γίνονται τα τελευταία 2, το πολύ 3 χρόνια. Γι' αυτό και βρίσκονται πολύ πιο εύκολα subs για σειρές που παίζονται τώρα κι όχι για παλιότερες.
Δυστυχώς, το Angel είναι μια σειρά με πολλούς κύκλους, αλλά όχι με πολλούς θεατές/fan στην Ελλάδα ώστε ν' ασχοληθεί κάποιος με τη μετάφρασή της.

Kal_El_77
30 Νοεμβρίου 2006, 22:33
Εχετε δικιο και οι δυο σας παιδια, και δυστηχως για το οτι δεν ειναι γνωστες οι σειρες (Buffy & Angel), ειναι για τι κατακρεουργηθηκαν απο τα καναλια. Ο ΑΝΤ1 επαιξε την 1η σεζον Angel 2 φορες κιολας μετα τη μια τα μεσανυχτα, και το Buffy το επαιζε το Μεγκα πριν καμια 7-8 χρονια περιπου τετοιες ωρες, ισως και πιο αργα.... Anyways, thanx για τα replies.

mindtrapper
31 Δεκεμβρίου 2006, 19:49
Ήθελα πριν αρκετό καιρό να μεταφράσω Angel αλλά για προσωπικούς λόγους δεν τα κατάφερα και έπρεπε να ξοδέψω τον χρόνο μου αλλού.

Τώρα σκέφτομαι ότι ΠΡΕΠΕΙ να μεταφράσω Buffy και Angel πρώτον για εμένα που δε θα ησυχάσω αν δεν το κάνω και φυσικά για την κοινότητα του GTS.

Όμως αυτό το έργο (12 seasons συνολικά!) είναι λίγο αδύνατον να ολοκληρωθεί από ένα άτομο. Αν το έκανα μόνος μου θα ήθελα περίπου 1-1.5 χρόνο σκληρής δουλειάς. Πιο πιθανό να τελείωνα στα 2 χρόνια.

Οπότε αν κάποιος είναι Buffy & Angel maniac όπως εγώ και θέλει να με βοηθήσει, ας οργανωθούμε για να χαρίσουμε αυτές τις δυο κλασσικές σειρές μεταφρασμένες σε όλους :)

Kal_El_77
20 Φεβρουαρίου 2007, 19:46
Ο Αντ1 ξεκινησε παλι την μεταδοση του Angel, εννοειται (και παλι) σε ωρες prime time.... Το πετυχα τυχαια χθες (Καθαρα Δευτερα) στην πολυ λογικη ωρα.....4.00 το πρωι, ενω, βασει προγραμματος, εχει αλλο ενα επεισοδιο την Παρασκευη, πανω κατω την ιδια ωρα. Προφανως το καναλι δεν εχει σκοπο μονο να προσελκυσει φαν της σειρας, αλλα να μας κανει και εμας βαμπιρ με την ωρα που το δειχνει.......

Σ.Σ. Εδειξε το 2ο επεισοδιο απο την 4η σεζον, μιας και την 2η και την 3η την εχει παιξει (lol!!!). Οσα βαμπιρ προσελθετε........

MCAK
22 Φεβρουαρίου 2007, 00:24
Το πετυχα κ εγώ κατα τύχη το Σάββατο κ λέω θα είναι η 1η σεζόν πάλι, κ λέω άντε ας καθήσω να το περιμένω να δω λίγο κ μετά να πάω να κοιμηθώ. Με το που βλέπω τα previously τα ψιλο-έχασα..Λέω 4η σεζόν?? :shock: Τι έγινε την έδειχνε τόσο καιρό κ γω την έχανα? :???: Αλλά μετά λέω σιγά μην έφερε όλους τους κύκλους..Παράξενο τί να πω..Από 1η σεζόν πάμε 4η..Χωρίς καμμιά διαφήμιση φυσικά! Άντε το ότι το έβαλε γύρω στις 4 δε με πειράζει (καλύτερα διότι τότε η ΤV δεν θα είναι και κατηλειμμένη!) αλλά τουλάχιστον διαφήμισέ το!

smallville
22 Φεβρουαρίου 2007, 15:19
kala min perimenete kai polla molis deiksei tin 4i season pali tha to ksanakopsei sigoura.Tin paraskeyi to exei stis 02:45 ara ypologise 3.Tis prwtes 2season ti eixe deiksei tin 3i den kserw an tin edeikse.

MCAK
22 Φεβρουαρίου 2007, 20:03
Ας την δείξει όλη κ ας το κόψει μετά. Ας κάνει ολοκληρωμένη κ σωστή δουλειά έστω κ σε μια σεζόν. Ας το έχει όμως σε σταθερό πρόγραμμα. Στάνταρ ώρες κ μέρες.

Έλα, έδειξε κ την 2η? Προόδους βλέπω!:grin:

Kal_El_77
23 Φεβρουαρίου 2007, 01:17
Ποτε εδειξε την 2η? Εγω θυμαμαι την 1η σεζον, 2 φορες, σε σχετικα ψιλονορμαλ ωρες. Τωρα για 2η δεν ειχα ακουσει κατι....Μωρε μπραβο ο Αντ1......

TheAngel
23 Φεβρουαρίου 2007, 09:32
Το θυμάμαι κι εγώ, πριν μερικούς μήνες είχα πετύχει ένα-δυο επεισόδια της 2ης σεζόν. Τώρα αν την έδειξε όλη δεν ξέρω, ο ΑΝΤ1 δεν είναι και ιδιαίτερα γνωστός για την αξιοπιστία του (βλ. Alias)...

smallville
24 Φεβρουαρίου 2007, 02:00
kala to alias panw pouto ksekinise to stamatise,oxi oti me polieniakse den mou arese ktholou alla gia ksenes seires oute logos,edw to roswell stamatisan stin 1i season tin edeiksan malista 2fores ap tote den to ksanaevalan.

smallville
12 Μαρτίου 2007, 01:04
pantws apo oti vlepw teleytaia to vazoun kathe deytera-triti-paraskeyi-savvato kata tis 02:45.tin paraskeyi evalan 2 epeisodia sto kapaki!

Kal_El_77
25 Μαρτίου 2007, 19:49
Την παρασκευη εδειξε το τελευταιο επεισοδιο της 4ης σεζον και το Σαββατο το βραδυ εδιξε το πρωτο επεισοδιο της........4ης σεζον!!!!!! Προφανως θελει να προμοταρει τη σειρα, γι αυτο βαζει την 4η παλι απο την αρχη (ισως απο τις πιο ωραιες σεζον του Angel κατ' εμε), αλλα.....παλι τα χαραματα?????

smallville
26 Μαρτίου 2007, 01:08
malista tin paraskeyi evalan diplo epeisodio.aplws to kanoun gia na min valoun akomi ton 5o kiklo,isws argotera isws kai katholou,ta idia eixan kanei kai me to roswell evalan tin prwti season kai molis teleiwse evalan ksana tin prwti.as elpizoume oti tha tin valoun kai tin 5 season......fetos omws.

MiuMiu
6 Νοεμβρίου 2007, 18:57
H ellinikh TV exei megalo provlhma me seires pou einai sci/fi h genikotera apo to xwro tou fantastikou - mas taizoun synexws ta idia kai ta idia, les kai den yparxei koino pou na ta parakolouthisei... etsi eixan ksekinhsei kai me to X-files kai to evazan mia to vrady, prin apo 10 xronia.
De kserw gia sas, alla egw exw megala shmadia sterisis apo tote pou teleiwse o Angel... Prospathw na dw alles vampiro-seires (px Moonlight-Blood Ties) alla den ikanopoioumai me tipota. Joss Whedon is my master ;)

butterfly_
7 Νοεμβρίου 2007, 02:07
Εχετε δικιο, η ελληνικη τηλεωραση ειναι απαραδεχτη, εχει χαντακωσει ολες τις σειρες, :whip: ( εκτος βεβαια απο το star ) χαραματα επαιζε, Buffy, Angel , Χ-files και το First Wave, ασε που δεν τα εβαζε και στην ωρα τους, περιμενα να τα δω και με επαιρνε ο υπνος, ειναι αδυνατον με αυτες τις συνθηκες να παρακολουθησεις σειρες.:yes:

MCAK
7 Νοεμβρίου 2007, 20:23
Prospathw na dw alles vampiro-seires (px Moonlight-Blood Ties) alla den ikanopoioumai me tipota. Joss Whedon is my master ;)

Εγώ πάλι δεν μπαίνω καν στον κόπο να δω κάποια παρόμοια σειρά. Ξέρω ότι δεν θα ανταπεξέλθει. Άσε που αν δεν παίζει ο Boreanaz...:worthy:

Διάβασα ότι ο Joss ετοιμάζεται για νέο series & μάλιστα με την Eliza Dushku ("Faith" στα "Buffy" & "Angel") ονόματι "Dollhouse".

χαραματα επαιζε, Buffy
Έπαιξε "Βuffy" η ελληνική τηλεόραση??:shock::???:

Kal_El_77
7 Νοεμβρίου 2007, 20:27
Έπαιξε "Βuffy" η ελληνική τηλεόραση??:shock::???:

Κι όμως. Το έδειχνε το Μεγκα, Παρασκευές αν θυμάμαι καλά, μετα τις 2... Ξενύχτια που έριχνα και τότε...

MCAK
7 Νοεμβρίου 2007, 21:30
Κι όμως. Το έδειχνε το Μεγκα, Παρασκευές αν θυμάμαι καλά, μετα τις 2... Ξενύχτια που έριχνα και τότε...

Ποια χρονιά, θυμάσαι? Έτσι για να ξέρω για ποια χρονιά να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο!! Κ να πεις ότι κοιμήθηκα ποτέ νωρίς στη ζωή μου..

butterfly_
7 Νοεμβρίου 2007, 22:56
Ποια χρονιά, θυμάσαι? Έτσι για να ξέρω για ποια χρονιά να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο!! Κ να πεις ότι κοιμήθηκα ποτέ νωρίς στη ζωή μου..

Αν θυμαμαι καλα, παει μια δεκαετια που επαιζε Buffy η τηλεoραση.:)

Kal_El_77
7 Νοεμβρίου 2007, 22:57
Ή το 98 ή το 99. Νομίζω 98 ήταν, τότε που διάβαζα για τη σχολή και ξενυχτούσα (και καλά...). Σίγουρα πριν πάω στρατό, so...

MiuMiu
8 Νοεμβρίου 2007, 00:49
Boreanaz kai ksero pswmi - pateras twn agennhtwn paidiwn mou - mexri kai ws Angelus ton ithela:twisted:
Gi avto ksekinhsa kai ta Bones kai kolisa...
To Angel to exw dei mexri stigmhs 2-3 fores olo, opws kai th Buffy ta prwta tria series ...:grin:

theoker
8 Νοεμβρίου 2007, 20:22
...mexri kai ws Angelus ton ithela
Gi avto ksekinhsa kai ta Bones kai kolisa...εγώ ξεκίνησα ανάποδα, πρώτα Bones (μεγάλο κόλημα!!) και τώρα Angel (έχω δει 31 από τα 110!! πολύ πίσω είμαι αλλά έχω σύστημα... θα τα καταφέρω σύντομα).
Οσον αφορά την Τηλεόραση.. βράστα, ορισμένα κανάλια όπως ο ΑΝΤ1 πχ, καίει τις σειρές που φέρνει λες και το κάνει επίτηδες, λες και δεν θέλει να τις παρακολουθεί κανείς :mad:

MiuMiu
9 Νοεμβρίου 2007, 16:47
Οσον αφορά την Τηλεόραση.. βράστα, ορισμένα κανάλια όπως ο ΑΝΤ1 πχ, καίει τις σειρές που φέρνει λες και το κάνει επίτηδες, λες και δεν θέλει να τις παρακολουθεί κανείς :mad:
Ma nomizw telika avto einai to zhtoumeno ean pistevei kaneis se thewries synomwsias - na mas apovlakwsoun gia na vlepoume seires typou "Erwtas" h de kserw pws alliws tis lene, giati einai fthnes kai egxwries. Opote xantakwnoun tis ksenes kai me poio pshlo budget gia na koroidevoun tis diafhmistikes oti oi fthnotzoures pou mas plasaroun exoun psili tiletheasi... Sigoura exei na kanei kai me mia sovarofaneia pou diakatexei ton Ellina genikotera, sxetika me tainies/seires me fantastiko/mythiko xarakthra. Mexri Zina antexoume kai avto logw psevdo-arxaio-ellinikou yfous.
Ase, an arxisw me avto to thema, den teleiwnw... kai poly to sovarepsa :lipsseale
As ksanagyrisoume sta tou Angel!!!!!
Poioi einai oi 3 poio agaphmenoi sas xarakthres? Emena einai:
1.Angel
2.Wesley
3.Cordy

theoker
10 Νοεμβρίου 2007, 01:39
Δεν μπορώ ακόμα να εκφέρω σαφή γνώμη, πρέπει να δώ ακόμα μερικά επεισόδια (δεν εχω δει καθόλου 3 σεζόν), αλλά αν βγάλουμε τον Angel (εξ ορισμού είναι "αγαπημένος χαρακτήρας") τότε προς το παρόν Wesley και Lindsey.

MiuMiu
10 Νοεμβρίου 2007, 20:22
αλλά αν βγάλουμε τον Angel (εξ ορισμού είναι "αγαπημένος χαρακτήρας") τότε προς το παρόν Wesley και Lindsey.
An sou aresei o Lindsey, tha syglonisteis sto season 5... de lew parapanw na mh sto xalasw...;)

thanasakissot
27 Νοεμβρίου 2007, 03:56
Να ρωτήσω κάτι εγώ τώρα ξεκίνησα την Buffy the vampire slayer και πωρώθηκα άγρια μόλις τελειώσω την 3 σεζόν θα ξεκινήσω παράλληλα και το Angel. Oι δύο σειρές από τότε που φεύγει ο Angel στο τέλος της 3 σεζόν που ξεκινάει την δικιά του σειρά συνεχίζει να εμφανίζεται στην Buffy αν ναι σε όλες της σεζόν;; Και κάτι ακόμα οι Buffy παίζει καθόλου στο Angel αν και πάλι σε ποιες σεζόν;;; Ζητάω πολλά αλλά έφαγα τρελό κόλλημα όλοι μου λέγανε ότι είναι καλό αλλά δεν περίμενα τόσο……:worthy: :respect:

Kal_El_77
27 Νοεμβρίου 2007, 08:58
Γενικώς, έχουν πολλά crossovers οι 2 σειρές. Θα δείς και Buffy & Angel και στις 2 σειρές, αλλά και διάφορους άλλους χαρακτήρες. Καλύτερα να μην ξέρεις ποιοί και πότε, μιας και είναι πιο πορωτικό να βλέπεις τις εμφανίσεις τους ξαφνικά, χωρίς να το περιμένεις. Συνέχισε, και θα πορωθείς περισσότερο. Welcome to the club!

MCAK
27 Νοεμβρίου 2007, 13:33
Να 'ξερες πόσο σε καταλαβαίινω..Εγώ τόσα χρόνια μετά κ ακόμα πορωμένη μ'αυτό το σήριαλ είμαι! :respect: Οι λέξεις δεν μπορούν να περιγράψουν πόσο το λατρεύω! Όχι ο Αngel δεν παίζει μετά στη "Buffy". Κάνει κάποια guests σε seasons 4,5 & 7. Η Buffy εμφανίζεται στην 1 season του "Αngel". Στο 1x08 αν θυμάμαι καλά. Έχει τίτλο "I will remember you". Στο καλύτερο επεισόδιο ever για μένα! :worthy: :worthy: Πωπω, τι μου θύμησες τώρα.. :cry3:

thanasakissot
27 Νοεμβρίου 2007, 19:20
Ποπό με ξενέρωσες τώρα δηλαδή
Δεν έχει άλλη ιστορία Angel-Buffy αφού όπου διάβαζα έλεγαν ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερος έρωτας από αυτόν του Angel και της Buffy δηλαδή χωρίζουνε;;;;;:cry3:

yue_ying
27 Νοεμβρίου 2007, 21:36
ρε παιδιά,σε ποιά σεζόν σκάει ο spike? βαριέμαι να τις δω όλες!

MCAK
27 Νοεμβρίου 2007, 21:46
@ thanasakissot (http://www.greektvsubs.gr/member.php?u=11982)
Εμ εσύ ρώτησες! :P Σ'το 'βαλα κ σε spoiler μήπως το μετανιώσεις κ δεν το διαβάσεις..Βρε κ τόσα guests που έκανε πάλι καλά να λες!

Άσε ναι..Για μένα μακράν το καλύτερο ζευγάρι που πέρασε ποτέ από την TV. :worthy: Δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο, απλές οδοντόκρεμες μπροστά του. Κάθομαι κ ξαναβλέπω τη "Βuffy" για πολλοστή φορά κ όλο σκέφτομαι από μέσα μου πώς περνάνε αυτό που θέλουν με τόσο ωραίο, δυνατό & όχι κοινότυπο τρόπο. Joss Whedon :respect: :respect:

Στο "Angel" θα κάνουν ένα πέρασμα αρκετοί χαρακτήρες από το "Buffyverse".Θα στους γράψω στο παρακάτω ξεχωριστό spoiler, έτσι ώστε να μην τους διαβάσεις κατα τύχη, αν ανοίξεις το spoiler ξέρεις ακριβώς τί θα βρεις μέσα!

Oz (season 1), Faith (season 4 στάνταρ, αλλά κ πρωτύτερα,τώρα δεν θυμάμαι),Willow, Spike (αυτός θα γίνει κ μόνιμος)

Δεν μπορείς να πεις, για κάθε πληροφορία σου έβαζα κ άλλο σπόιλερ για να μη μάθεις πολλά με τη μία, μόνο όσα θέλεις.

Είναι πάντως τρομερό το πόσο πρόσεχαν τη σειρά. "Βuffy" είδες έτσι? Στην s4 δεν λαμβάνει η Buffy ένα τηλέφωνο όταν πάει να φύγει από το σπίτι & δεν μιλά κανείς & το κλείνει? Ε στην s1 "Angel" θα μάθεις ποιος/α ήταν.

Πάντως θα το ξαναπω: το επεισόδιο "Ι Will Remember You" στο "Angel" ήταν... :worthy: :worthy: Πόσες φορές το έχω δει ούτε που θυμάμαι..

ρε παιδιά,σε ποιά σεζόν σκάει ο spike? βαριέμαι να τις δω όλες!

Όταν λες "σκάει"? Σκάει α) εκρήγνυται ή σκάει β) σκάει μύτη? α)"Buffy" s7 β)"Angel" s5.

yue_ying
27 Νοεμβρίου 2007, 21:54
thanx! σκάει μύτη εννοούσα! άσε στην 7 της b έπεσα σε βαθειά μελαγχολία..καταλαβαίνεις γιατί, να μη βάζω πάλι spoiler!

MCAK
27 Νοεμβρίου 2007, 21:59
Παρακαλώ!

Το φαντάστηκα κ σ'αυτό πήγα ν'απαντήσω αλλά μου 'ρθε φλασιά το τέλος της 7ης κ λέω λες να εννοεί εκείνο? Αν κ φαν του σε κόβω (πώς το κατάλαβα ε? :P ), δεν ήταν δυνατόν να μην το ήξερες τι έγινε στο τέλος της 7ης, αλλά είπα να διευκρινήσω κ να γράψω κ τα 2!

Εμένα πάλι μου άρεσε στην αρχή, όχι ότι μετά ήταν χάλια χαρακτήρας, αλλα το ότι ήθελε την Μπάφι ήταν πολύ άκυρο κατ'εμέ. Πολύ whipped βρε παιδί μου κ δεν του πήγαινε. Τεσπα, άποψή μου. :)

thanasakissot
27 Νοεμβρίου 2007, 22:05
MCAK Θέλω να σε ρωτήσω κάτι ακόμα(καλά σε έχω πρήξει έτσι…):
Αυτό που δεν κατάλαβα δηλαδή στο 1χ08 τα χαλάνε Angel-Buffy;; η Buffy τα φτιάχνει με κανέναν άλλον (αν ναι με ποιον);; γιατί όπως γράφεις και εσύ είναι το καλύτερο ζευγάρι της Tv. Γιατί να τα χαλάσουνε;;!!!!:mad:

MCAK
27 Νοεμβρίου 2007, 22:21
Ελεύθερα καλέ, εννοείται πως δεν έχω πρόβλημα! :)

Λοιπόν, κρατήθηκα, κρατήθηκα μην πω τίποτα για το 1x08 αλλά δεν θέλεις! :P

Άκου: στο 1x08 πάει η Μπάφι στο ΛΑ ενώ τα έχει ήδη με τον Riley (s4 "Buffy", όχι ότι αυτό την εμπόδισε :grin: Ε μα συγνώμη σιγά που υπάρχει γυναίκα που θα άφηνε τον Boreanaz για τον Riley!!) εαν ενθυμούμαι καλά, αντιμετωπίζουν έναν δαίμονα μαζί κ συμβαίνει κάτι κ μετά βλέπεις τι θεϊκό ζευγάρι είναι, τι δυναμική έχουν κ το κυριότερο τί έρωτα ζούνε..Αχ γιατί μου τα θύμησες? Επανήλθε ένας πόνος στην καρδιά..
Τώρα αν θέλεις να σου πω ακριβώς τί γίνεται, ευχαρίστως. Αλλά καλύτερα δες το. Όχι ότι θα χαθεί η μαγεία αν ξέρεις, διότι τόσο δυνατές σκηνές δεν χάνουν την μαγεία τους που να χτυπιέσαι κάτω.
Τehnically δεν τα είχε τότε με Angel για να τα χαλάσουνε.

ΥΓ.: Καλέ πραγματικά πόνεσε η καρδιά μου! Να μάθω άλλη φορά να βλέπω πράγματα που με συγκινούν! :P :lol:

thanasakissot
27 Νοεμβρίου 2007, 22:33
Ναι και όμως MCAK είναι αλήθεια έχω και άλλες απορίες…..:oops:
να σου πω με τον Riley συνεχίζει να τα έχει σε όλες της σεζόν ή τα φτιάχνει και με κανέναν άλλον;; καλά όπως μου φαίνεται μάλλον μπορεί να σταματήσω στην 3 σεζόν και να μην δω άλλες και να αρχίσω Angel δεν το πιστεύω μετά την 3 σεζόν δεν θα έχει άλλον Angel-Buffy…. Και κάτι ακόμα στο τελευταίο επεισόδιο της Buffy παίζει και ο Angel έχουμε τίποτα καλό εκεί να γίνεται ανάμεσα στους 2;;

MCAK
27 Νοεμβρίου 2007, 23:01
Lol, don't worry, μ'αρέσει που έχεις! :D Μπα, το αγροτόπαιδο την κάνει με ελαφρά, σιγά που θα στέριωνε η Βuffy μαζί του. Αυτή θέλει excitement όχι βαρεμάρα από τον mr. Iowa. Δες όλες τις σεζόν, τουλάχιστον τις 5 πρώτες. Καλά την 7η κ εγώ που είμαι πορωμένη δεν την έχω δει ολοκληρωμένα, την μποϋκοτάρω! Ξέρω τί γίνεται αλλά δε ντην έχω δει όλη. Κ τα guest που κάνει ο Αngel αξίζουν.;) Ειδικά όταν θα συναντηθεί με Riley. Xεχε..
Μετά όχι δεν έχει η Μπάφι κανένα ειδύλλιο, δες που κόλλησα κ δεν μπορώ να θυμηθώ. Nομίζω μετά αρχίζει το story της με τον Spike. Από βαμπίρ σε βαμπίρ. Εννοείται πως δεν είχαν τη χημεία που είχε με Angel. Βασικά πιο πολύ physical attraction.
Δες την 4η, διότι όπως σου είπα έρχεται ο Angel (2 φορές τώρα που το θυμήθηκα!) & αξίζει κ όταν πάει η Μπάφι στο 1x08 στο ΛΑ κάνει αναφορά σε ένα ταξίδι του στο Sunnydale που δεν θα ξέρεις τί εννοεί εαν δεν την έχεις δει.

Στην 7η έρχεται, τώρα δεν θυμάμαι εαν είναι το τελευταίο ή το προ-τελευταίο επεισόδιο, έχει κανα 2-3 σκηνές, ένα φιλί.. :grin: Κ όταν χωρίζουν του λέει η Μπάφι ότι ίσως ξανασυναντηθούνε κ σα να του λέει ότι ίσως να συνεχίσουν το story τους (κάτι τέτοιο) κ αυτός της λέει "I don't get older", δλδ με το δικό μου μυαλό που τους θέλει μαζί, "θα σε περιμένω"..Κ βασικά αυτό εννοεί,δεν είμαι φαντασιόπληκτη! :P :innocent: :lol:

Θυμάμαι εκείνη τη περίοδο που διάβαζα συνεντεύξεις του Boreanaz κ είχε πει ότι επέστρεψε μόνο κ μόνο για την S.M.Gellar & να κάνουν αυτές τις σκηνές..

thanasakissot
27 Νοεμβρίου 2007, 23:12
MCAK:
Καλά μην μου πεις τώρα ότι η Buffy τα φτιάχνει με τον spike έλεος…..:thumbdown πότε τα χαλάνε;;Κάτι τελευταίο και δεν ξαναρωτάω την 7 την έχεις δει όλοι έτσι;; στο τελευταίο που έρχεται ο Angel τα έχει με κανέναν η Buffy;; και κάτι που τώρα θυμήθηκα στο τελευταίο επεισόδιο του Angel έχουμε καμία αναφορά στην Buffy γιατί στην τελευταίο σεζόν του Angel είχε μία χρονιά που είχε τελειώσει η Buffy;;

Kal_El_77
27 Νοεμβρίου 2007, 23:23
Βρε, κάτσε δες τα με την ησυχία σου. Μην αυτοσποιλεριαζεσαι. Θα χάσεις όλη την ουσία... Δες τα όλα, για να κολλήσεις άσχημα. Έχεις πολλές ανατροπές μπροστά σου.

MCAK
27 Νοεμβρίου 2007, 23:27
Kαλέ διαβάζεις αυτά που σου γράφω? :P Όχι, την s7 δεν την έχω δει όλη. "Τα'χουν"..Απλώς...κοιμούνται μαζί..Στο τέλος της s7 δεν ξέρω με ποιον είναι η Buffy. Στο 5x20 του "Angel" πηγαίνουν Angel/Spike στην Ιταλία για να βρουν την Μπάφι κ να δουν ποιον από τους 2 θα διαλέξει (η Μπάφι δεν έχει μάθει ότι ο Spike ζει & κ νομίζει ότι αν το μάθει θα τoν προτιμήσει από τον Angel -ναι,καλά!:P -), αλλά την βλέπουν μ' άλλον (τον Immortal αν θυμάμαι καλά)κ την αφήνουν στην ησυχία της, χωρίς να τους δει κ φεύγουν. Βασικά η Sarah Michelle Gellar δεν παίζει, γύριζε το "The Grudge" στην Ιαπωνία τότε, θυμάμαι τον πανζουρλισμό που επικρατούσε τότε, θα εμφανιστεί η SMG στο τέλος, δεν θα εμφανιστεί;

Α! Στα names που θα κάνουν πέρασμα από το "Angel" βάλε κ τον αντιπαθέστατο για μένα Αndrew Ακόμα θα πάνε κ θα γίνουν μόνιμοι οι Cordelia & Wesley

thanasakissot
27 Νοεμβρίου 2007, 23:32
Οκ εντάξει δεν θέλω να μάθω άλλα ας αφήσω και κάτι να μάθω μέσα από την σειρά…… ευχαριστώ πάντως…..

yue_ying
28 Νοεμβρίου 2007, 18:51
thanasakissot πάρε spoiler για την 7..αλλά θα πρότεινα να μη το ανοίξεις και να τα δεις ένα-ένα για είναι πιο άγριο το κόλλημα. η buffy τα φιάχνει με το spike. δε δείχνει και πολλά γιατί ο whedon ήθελε οι φαν,να το πάρουν όπως θέλουν το θέμα, και να φανεί ότι πια, ήταν κάτι πέρα από σωματικό. αλλά δεν αποκλείει και τίποτα με τον angel σε μια συζήτηση που έχουν..όπως σου είπαν και τα παιδιά. το τέλος της 7 τα λέει όλα. ούτως ή άλλως και με τους 2 η σχέση είναι καταδικασμένη. σνιφ,κλαπς, ps:αν δεις όλη τη σειρά δε θα αηδιάζεις με το κονέ buffy spike.

thanasakissot
28 Νοεμβρίου 2007, 19:10
χθες είδα το 2χ13 :respect: το καλύτερο επεισόδιο που έχω δει μέχρι τώρα Angel-Buffy καταπλικτικό…..:worthy: :dance: :yahoo:

MCAK
28 Νοεμβρίου 2007, 20:22
Eμένα τώρα μου'ρθε στο μυαλό μια σκηνή απο s3 που επιστρέφει ο Angel & είναι wild μετά από τα βασανιστήρια που υπέστη κ ενώ είναι άγριος & όλα αυτά, όταν απειλείται η Buffy, σπάει τις αλυσίδες του & πάει κ την σώζει! :respect: Η τελυταία λέξη του πριν φύγει στο τέλος s2 & η 1η του στην s3 "Βuffy".. Όταν λέμε ότι ένα πράγμα έχει στο μυαλό του, το εννοούμε!:P
Αχ εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος κ μεις μιλάμε για κάτι πράγματα μικρά! :worthy: :grin:

ΥΓ.: Βασικά η συζήτηση πιο πολύ στο thread της "Βuffy" πάει παρά εδώ..:oops:

yue_ying
28 Νοεμβρίου 2007, 20:56
έλα,πες μου πως δεν ευχαριστήθηκες με το τέλος του "once more with feeling"!!!! s6 2o dvd νομίζω..ps:σίγουρα είμαστε off topic!

thanasakiiiiiii!!! είμαι στην αρχή της 2 στο bones!!! τι σημαίνει αυτό στο avatar σου?????? πορώθηκα πάλι!!!

MCAK
28 Νοεμβρίου 2007, 22:08
What? Εγώ? Όχι, δεν θα το έλεγα..Πάντως αυτό το επεισόδιο μαζί με το "Hush" τα αγαπημένα μου! Είναι κ τα 1α που μπόρεσα να δω..Πάντως φανταστική δουλειά..Στο 1 να μη μιλάνε, στο άλλο να τραγουδάνε κ βγήκαν τέλεια επεισόδια!

Άσε που τις τελευταίες φορές που είδα το "OMWF" το σταματάω & δεν βλέπω την τελευταία σκηνή.

Για το ερώτημά σου, είναι μια σκηνή από το επεισόδιο "Bones" που έδειξε χθες. Το 3x09.

thanasakissot
29 Νοεμβρίου 2007, 03:54
Καλά δεν το πιστεύω έβλεπα το 2χ20 από το Buffy και ποιον είδα......τον Wentworth Miller(Michael Scofield from Prison Break):shock: το παλικάρι δεν έχει αλλάξει καθόλου (και φαντάσου ότι η 2 σεζόν παιζόταν το 1998 σχεδόν 10χρόνια πριν) ακόμα και το μαλλί του είναι ίδιο……..:respect:

MCAK
29 Νοεμβρίου 2007, 04:42
Καλά δεν το πιστεύω έβλεπα το 2χ20 από το Buffy και ποιον είδα......τον Wentworth Miller(Michael Scofield from Prison Break):shock: το παλικάρι δεν έχει αλλάξει καθόλου (και φαντάσου ότι η 2 σεζόν παιζόταν το 1998 σχεδόν 10χρόνια πριν) ακόμα και το μαλλί του είναι ίδιο……..:respect:

Go fish! :grin: Προφανώς θα 'ναι από τους ανθρώπους που αν βρουν ένα στυλ που τους αρέσει δεν το αλλάζουν ο κόσμος να χαλάσει! :lol:

MiuMiu
29 Νοεμβρίου 2007, 05:42
Poly xairomai pou apokta perissoterous fan h seira paides!!!! Ektos tou oti einai apo tis kalyteres ever, den egine pote gnwsth sthn Ellada kai avto me stenoxwrouse panta.
Oso gia to love story Buffy-Angel, de sygrinetai me tipota! Sorry gia tous fan tou Spike, alla pote o Whedon den ithele na to kanei kati parapanw apo lust... ;) Ase pou apo ena shmeio kai meta o Spike exei katanthsei entelws geloios kata th gnwmh mou, alla avto einai allh syzhthsh - still. I miss the good old bad William the Bloody...!
Epishs, yparxoun arketa references ektos apo crossovers ths Buffy sto Angel kai genika den lhsmoneitai pote h yparksh ths, alla avto fainetai kalytera otan dei kaneis th seira kai oxi toso sthn perigrafh :)

MCAK
29 Νοεμβρίου 2007, 06:05
Oso gia to love story Buffy-Angel, de sygrinetai me tipota! Sorry gia tous fan tou Spike, alla pote o Whedon den ithele na to kanei kati parapanw apo lust... ;) Ase pou apo ena shmeio kai meta o Spike exei katanthsei entelws geleios kata th gnwmh mou, alla avto einai allh syzhthsh - still. I miss the good old bad William the Bloody...!

:worthy::worthy: Αυτά που λέω τόσο καιρό! Πιστεύω είναι ολοφάνερο ότι η Buffy δεν ήταν ποτέ ερωτευμένη με Spike. Ξέρω υπάρχουν θαυμαστές τους, αλλά sorry.. Σήμερα θυμήθηκα που του λέει η Buffy: "I love you" & Spike της λέει: "No, you don't" και αυτή δεν το αρνείται.

Άσε, αυτό είναι άλλο θέμα..Βλέπω τη "Buffy" από την αρχή με μια φίλη, και όταν ήμασταν s2 Κ βλέπαμε τον Spike εγώ ήμουν "αχ κατακαημένε πώς ήσουν κ πώς θα γίνεις!" :lol:

MiuMiu
29 Νοεμβρίου 2007, 06:39
xaxaxa, ki egw vlepw twra me to boyfriend ola apo thn arxh, Buffy - Angel, gia na ton mhysw, kai kathe fora pou vlepw ton Spike sta arxika series, otan htan akoma cool, lypamai aforhta!!!
Ase, exoume ginei eswkleistoi sto spiti kai kathe mera vlepoume kai apo 3 -4 epeisodia Angel!!! Ksekinhsame apo Buffy 3 prwta series gia na mpei sto nohma, kai eimaste twra sto 2o season Angel. Exei porothei apistevta o kakomoirhs :p

Epishs, to comic poly kalo, to diavasa xtes!!!! :D Syntaraktika gegonota After the Fall, kai dyo poly dynates ekplhkseis!

Arkei na pw pws olo to LA exei paei sthn kolash!!!!

Gia na ksanagyrisw sto thema Buffy - Spike, pragmatika aporw pws o kosmos epimenei na vlepei romance se avth th sxesh! Mallon logw ths epimonhs tou Spike ( lyssa kakia pia!) Allwste avto ksekatharizei kai sto Girl in Question (Angel) pou o Angel tou to leei ksekathara:"That's why Buffy never loved you" kai o Spike to apodexetai
Pwpw, an arxisw na grafw gia to Angel, den teleiwnw... 8)

MCAK
29 Νοεμβρίου 2007, 07:06
Lol! Βαλ'του να δει κ s4 από "Buffy". Έχει γεγονότα που συμβαίνου ταυτόχρονα κ στα 2 series (Angel που πηγαινο-έρχεται στο Sunnydale)

Καλά μη μιλήσω για νούμερα, έχουμε δει κ 8 στη σειρά! :lol: Το ξημερώναμε! Το κακό όταν βλεπεις πολλά μαζί, είναι ότι μετά ξεχνάς τι είδες (καλά εγώ όχι διότι τα έχω ξαναδει), αλλά όσοι τα βλέπουν 1η φορά.
Πάλι καλά όμως που τα είδα σε DVDs κ όχι κάθε βδομάδα να περιμένω νέο επεισόδιο! Ή ακόμα χειρότερα, διακοπή για καλοκαίρι νέα σεζόν από Σεπτέμβρη/Οκτώμβρη! :shock:

To κόμικ δεν το έχω διαβάσει.

Ε κ επειδή επέμενε? So what? Κ εγώ επιμένω να θέλω τον Boreanaz, δεν βλέπω όμως κανέναν να βγαίνει κ να λέει ότι είναι ερωτευμένος μαζί μου & να πιστεύει ότι είμαστε τέλειοι μαζί! :cry3: :lol:

Kal_El_77
29 Νοεμβρίου 2007, 08:10
Πέρυσι τέτοια εποχή που ξαναείδα και τις 2 σειρές από την αρχή, τις τελείωσα σε 2 μήνες παρά κάτι. Και οι 2 είναι φοβερές. Μπορεί να έχουν διάφορα ατοπήματα κατά καιρούς, οπως πχ Buffy + Spike, η κουλή 4η σαιζόν, και οι συνεχείς αναφορές της Αποκάλυψης στον Angel (Κάθε 3 και λίγο, θα γινόταν η Αποκάλυψη...:p ), αλλά παρόλα αυτά, δεν παύουν να είναι διαχρονικές, με πολλά μηνύματα, και να συνεχίζουν να προσφέρουν ακόμα και σε μένα (που κατά καιρούς βλέπω διάσπαρτα επεισόδια για πολλοστή φορά), πολλές ώρες διασκέδασης.

yue_ying
30 Νοεμβρίου 2007, 19:16
και εγώ και τους 2 κακούς τους προτιμούσα..αλλά ,ας όψεται το pc μου που έφαγε πάλι κόλλημα και δε μπορώ να βάζω spoiler!!! όσο για την ουρά που περιμένει angel.. έχω υπόψιν μου πάααααρα πολλές υποψήφιες! (όχι εμένα,1 λιγότερη!)

MiuMiu
30 Νοεμβρίου 2007, 20:01
Ti drama ki avto... ena vampir vrika ki egw pou na mou aresei - kai to theloun oles!!!!! :cry:

Avto ton kairo vlepw gia pollosth fora to 2o season kai teinw na kataliksw pws avto kai to 5o einai ta agaphmena mou
(parolo pou me eknevrizei apistevta to apotelesma ths maxhs Angel - Spike sto 5o season, oso kai an katalavainw to giati... :mad: )

yue_ying
30 Νοεμβρίου 2007, 20:17
εδώ spike-ικη. αλλά και το πληγωμένο βαμπίρ με ψυχή,πολύ το συμπαθώ. θες να πω στο ξανθό μου αγόρι να φάει τις ανταγωνίστριες σου? ;) ή μήπως να τις κάνει βρυκολακίνες και μετά να τις καρφώσουμε στο sam και το dean από το supernatural, να τις εξοντώσουν αυτοί? :D έτσι, για λίγη δράση!

MiuMiu
30 Νοεμβρίου 2007, 20:51
εδώ spike-ικη. αλλά και το πληγωμένο βαμπίρ με ψυχή,πολύ το συμπαθώ. θες να πω στο ξανθό μου αγόρι να φάει τις ανταγωνίστριες σου? ;) ή μήπως να τις κάνει βρυκολακίνες και μετά να τις καρφώσουμε στο sam και το dean από το supernatural, να τις εξοντώσουν αυτοί? :D έτσι, για λίγη δράση!

Mou aresei poly o tropos pou skeftesai!!! :grin:

yue_ying
30 Νοεμβρίου 2007, 20:58
ε ναι,αρχικά απορούσα επειδή σε ένα τεστ είχα βγει 68% evil bastard..μετά άρχισα να καταλαβαίνω γιατί! η πολλή buffy φταίει..στάνταρ! και τα αγόρια της ΦΥΣΙΚΑ! :D

MCAK
30 Νοεμβρίου 2007, 21:20
Edw tha ta xalasoume, Boreanaz is mine!!! 8)

:shock: Ε όχι! Περσεφόνη τον βλέπω να γίνεται, ένα χρόνο με τη μία ένα χρόνο με την άλλην! (μην τον βάλουμε ν'αλλαζει κάθε 2 εποχές κ τρελλαθεί στο τέλος! :P)

MiuMiu
1 Δεκεμβρίου 2007, 04:20
:shock: Ε όχι! Περσεφόνη τον βλέπω να γίνεται, ένα χρόνο με τη μία ένα χρόνο με την άλλην! (μην τον βάλουμε ν'αλλαζει κάθε 2 εποχές κ τρελλαθεί στο τέλος! :P)

Ftou prwth Anoiksh - gia romantzes ;) !

yue_ying pws kai katalhkses Spikette? :P

Kai mia genikoterh erwthsh: Pws anakalypsate ton Angel? Ennow, pws ksekinhsate oloi na th vlepete th seira? Rwtaw giati ap'oti kserw sthn Ellada paixthke poly ligo kai se asxeth wra, opote de nomizw oti thn emathan polloi...

MCAK
1 Δεκεμβρίου 2007, 04:37
Καλέ No worries! Είπαμε 1 χρόνο each. Άρα όλες τις εποχές. Αλλά κ πάλι, θ'αντάλλαζες τις αγκαλιές τις κρύες νύχτες του χειμώνα για ανοιξιάτικα ρομάντσα? ;)

Internet dear! :grin: Αν περίμενα τον ΑΝΤ1... :thumbdown Μια φίλη ανακάλυψε 1 βιντεάκι με τον Angel, τον βλέπω κ αυτό ήταν..κεραυνοβόλος έρωτας.. Ξεσκόνισα το ίντερνετ για να μάθω τα πάντα γι'αυτο το ψηλό μελαχροινό αγόρι..:worthy:

yue_ying
1 Δεκεμβρίου 2007, 18:56
εγώ πάλι είχα το προνόνιο μιας αδερφής στο london,που τα έγραφε στο video(θυμάστε τη συσκευή πιστεύω!) και μου τα έστελνε. μετά δε πήγαινε άλλο και τα χτυπήσαμε στο e-bay! όσο για τον spike, έχω ένα κάτι με τα κακά παιδιά.. είναι καθαρά θέμα προτιμήσεων. άσε που ήταν και ένθερμος,εκδηλωτικός,διεκδικητικός και την ίδια στιγμή απίστευτα αστείος! ενώ ο angel πολύ λογικό και συναισθηματικό βαμπιρέλι! άσε δε τη κατάρα που κουβαλάει.. μόνο πλατωνικά μ αυτόν κοπελιές!:p !!!

thanasakissot
1 Δεκεμβρίου 2007, 19:56
Να ρωτήσω κάτι….. τώρα βλέπω την 3 σεζόν από την Buffy και είμαι στο 3 επεισόδιο σε ποιο επεισόδιο γυρνάει ο Angel;;

yue_ying
1 Δεκεμβρίου 2007, 20:50
πολύ μετά τη faith. έχεις μέλλον.

MCAK
1 Δεκεμβρίου 2007, 21:07
Όχι δεν είναι πολύ μετά..Λίγα επεισόδια μετά την εμφάνιση της Faith (άλλος τέλειος χαρακτήρας!)

yue_ying
1 Δεκεμβρίου 2007, 21:27
λάθος εντύπωση? sorry έχω κανά χρόνο να δω τη 3. mcak,φαν της faith??? (γιατί κ εγώ είμαι και δεν έχω ακούσει από κανέναν άλλο καλό λόγο για τη κοπέλα!)

MiuMiu
1 Δεκεμβρίου 2007, 22:54
Ma nomizw sto idio epeisodio pou emfanizetai h Faith, skaei (kyriolektika) kai o Angel... sto Faith, Hope & Trick. Fovero optika epeisodio, ean thymaste girlzzz :p

MCAK
1 Δεκεμβρίου 2007, 23:41
Δεν θυμάμαι εαν είναι το ίδιο επεισόδιο αλλα αν δεν είναι, άντε να έχει 1-2 επεισόδια διαφορά το πολύ. Αν είμαι φαν? Με το που εφτασα να βλέπω την s3 (έχει λίγο καιρό που ξεκίνησα με μια φίλη να την βλέπουμε τη σειρά - εγώ για πολλοστή φορά- ) ήμουν μες την τρελλή χαρά "θα'ρθει η Faith, θα'ρθει η Faith!" :dance: Ωραίος καλογραμμένος χαρακτήρας, έκανα φανταστική δουλειά πιστεύω η Dushku να μας τον παρουσιάσει, προσέφερε πολύ ωραία επεισόδια (καλά αυτά που αλλάζει σώμα με Βuffy, δεν έχω λόγια! :respect: ) Για μένα μαζί με τη Willow & Αngel, οι καλύτεροι χαρακτήρες. Κ η Buffy τρομερά καλογραμμένος χαρακτήρας κ η SMG έδινε ρέστα στην ερμηνεία της, αλλά δεν παύω να έχω μια αδυναμία στην παραπάνω τριάδα.

Αχ ναι, όταν επιστρέφει ο Angel... :clapping: :yahoo: :dance: :worthy: Την πρώτη φορά που το'δα δεν πίστευα στα μάτια μου..:grin:
Αν μπορούσα να διαλέξω να περάσω μια μέρα στο πλατώ, θα ήταν αυτή! :grin:

MiuMiu
2 Δεκεμβρίου 2007, 04:14
I Faith mou aresei ki emena poly, eidika argotera sto Angel , sto 4o season, pou

voithaei na ksanapiasoun ton Angelus kai pou deixnei oti exei avto pou xreiazetai telika gia na einai slayer

MCAK, ean hmouna sto platw ekeinh thn hmera, se ekeino to epeisodio, twra tha hmoun fylakh... :twisted:

MCAK
2 Δεκεμβρίου 2007, 05:30
Άσε, η Faith zωγραφίζει! :respect: Απλώς είχε κάποια ψυχολογικά προβλήματα..Είδες πώς μισούσε τον εαυτό της όταν ήταν στο σώμα της Buffy & βαρούσε τον εαυτό της. & s7 "Buffy" μ'άρεσε που ήταν "ο,τι πεις Buffy, θα σ'υποστηρίξω" αλλά χωρίς να χάνει την ταυτότητά της.

Σε κάθε σεζόν που εμφανίστηκε & των 2 series βασικά είχε πράγματα να δείξει.

ΥΓ.: :offtopic: Διάβασα κάπου ότι ο Joss Whedon επιστρέφει με νέο σήριαλ ονόματι "Dollhouse" & πρωταγωνιστεί η E.Dushku. Aν γίνει μακάρι ο Joss να κάνει τη τρομερή δουλειά που έκανε στη "Buffy".

MiuMiu
2 Δεκεμβρίου 2007, 19:46
:offtopic: Ontws, to diavasa ki egw kai to anamenw - panta kanei o Whedon kataplhktikh douleia... Den htan to Firefly fovero? He is my master!:worthy:

Gia na ksanagyrisoume sta dika mas - kathe fora loipon pou thn ksanavlepw avth th seira (Angel), katalavainw kai perissotera. Yparxoun tosa polla epipeda plokhs kai gegonotwn pou sou ksefevgoun thn prwth fora, pou an den to ksanadeis, den katalavaineis ti pragmatika paizei... :???:

Twra pou eimai akoma 2o series gia mia akomh fora, anakalypsa pragmata sta opoia den eixa emvathynei telika thn prwth fora, opws:

otan o Angel ginetai ksana sarka mia:oops: me th Darla apo perfect despair, mou eixe ksefygei to giati meta apo avto eixe to epiphany

Evtyxws pou yparxei kai o Lorne kai ekshgei 8)

yue_ying
3 Δεκεμβρίου 2007, 19:55
κι εγώ τη λάτρεψα τη faith στη buffy και μετά στον angel.. και με όσα πέρασε,δε τη κατηγορεί κανεις για τα λαθάκια της,που στη τελική ήταν ανθρώπινα! βλέπω angel 4 και μόλις είδα που έσκασε η willow και θυμήθηκα εκείνο το τηλ που είχε δεχτεί στην 7 της B και έπρεπε να τη κάνει και γύρισε με τη faith. αχχχ..τι μου θύμησε!!! ps: όταν οι βλακόpotentials διώξανε τη B, και ακόμη και η willow δεν είπε κουβέντα, η faith τη στήριξε. εκεί απέδειξε περίτρανα ότι είναι άψογη! κατά τα άλλα five by five ppl!;)

MCAK
3 Δεκεμβρίου 2007, 20:55
βλέπω angel 4 και μόλις είδα που έσκασε η willow και θυμήθηκα εκείνο το τηλ που είχε δεχτεί στην 7 της B και έπρεπε να τη κάνει και γύρισε με τη faith. αχχχ..τι μου θύμησε!!!

Αυτά που πηγαινο-έρχονταν απο σήριαλ σε σήριαλ πολύ μου άρεσαν! :grin: Κ ειδικά το επεισόδιο του αναφέρεις νομίζω ήταν το μοναδικό (στη "Buffy") που συνομίλησαν έτσι, σαν άνθρωποι & όχι εχθροί, Faith/Willow.

όταν οι βλακόpotentials διώξανε τη B, και ακόμη και η willow δεν είπε κουβέντα, η faith τη στήριξε. εκεί απέδειξε περίτρανα ότι είναι άψογη!
Γι' αυτό είπα στην s7 ήταν άλλη Faith χωρίς όμως να προδίδει την ταυτότητα της. Έδειξε τον καλό εαυτό της, χωρίς να γίνει Buffy. Ήταν πολύ σωστή απ' όσο θυμάμαι στην s7.

ps: κατά τα άλλα five by five ppl!;)

"Five what by five what?" :P ( Έτσι για να θυμηθούμε κ λίγο Τάρα!)

yue_ying
3 Δεκεμβρίου 2007, 21:10
"Five what by five what?" :P ( Έτσι για να θυμηθούμε κ λίγο Τάρα!)
:grin: "dawn's crying? must be tuesday.." να προσθέσω λίγο willow το πως τη χάρηκα όταν ήταν evil δε λέγεται!:grin:
άσχετο. ή καλύτερα το μόνο σχετικό,η cordie γιατί πάχυνε έτσι στη 4 του angel? είναι πραγματικά έγγυος?

MCAK
3 Δεκεμβρίου 2007, 21:23
Το ξέρεις ότι η "Buffy" προβαλλοταν Τρίτη εξ'ού κ η ατάκα έτσι? Εμένα όλο αυτό το storyline δεν με ενθουσιάσε. Πρώτα απ' όλα δεν της παν' της Hannigan τα μαύρα μαλλιά, πώς να το κάνουμε δηλαδή? :P Ε κ εν δευτέροις (:P ) δεν μ' άρεσε καθόλου το τί χρειάστηκε να γίνει για να γίνει αυτό το storyline.. :mad: K να φανταστείς δεν είναι αν στους αγαπημένους μου χαρακτήρες, απλώς βρήκα χαζό το πώς πέθανε η Τάρα κ το άσχετο του θανάτου. Ας την βάζαν σε κανα τροχαίο, it would make more sense! Τόσα κ τόσα συμβαίνουν, το να πυροβοληθείς κατα λάθος, στον πάνω όροφο ενός κτηρίου, εμ, not so often..

Όσον αφορά το 2ο spoiler σου, μάλλον ναι. Αφού εκείνη την περίοδο δεν είχε γεννήσει κιόλας? (δε νομίζω αυτό να είναι σπόιλερ, το ότι μία γέννησε, λογικό μου φαίνεται, :P ,τ'αφήνω έτσι.)

yue_ying
3 Δεκεμβρίου 2007, 21:54
όντως πολύ άκυρο το τσακ που έκανε τη willow έτσι..αλλά και απαραίτητο για να ενδώσει στη μαγεία και να γίνει τόσο δυνατή. χωρίς αυτή στην 7 το hellmouth θα τους είχε καταπιεί με τον angelus αρχηγό! δεν ήθελα με τίποτα να πεθάνει η tara, ειδικά όταν είδα την αντικαταστάτριά της! στις slayer-wannabes:thumbdown
όσο γι αυτό με τη Τρίτη,δε το ήξερα,πολύ πετυχημένο!

MCAK
3 Δεκεμβρίου 2007, 22:13
E ναι, απαραίτητο ναι,δεν θα γινόταν έτσι επειδή ξύπνησε στραβά. Αλλά κ πάλι ας έβρισκαν άλλον κακό. Δεν χρειαζόταν να γίνει αυτό. Ή έστω ας έπεφτε θυσιαζόμενη για κάποιον! Αν έσωζε ένα γατάκι από το δρόμο κ τη χτυπούσε αμάξι πιο πολύ νόημα θα είχε ο θάνατός της απ' ό,τι τώρα! :mad:

Καλά για την Kennedy δεν το συζητώ! Αν μπορούσα να στραγγαλίσω έναν series' character αυτήν θα διάλεγα! (& o Andrew μου την έδινε, αλλά αυτή κερδίζει hands down!) Αν ήταν ινδιάνα θα την έλεγαν "η αχώνευτη"! :lol: Μα να μην έχω βρει άνθρωπο που να την έχει συμπαθήσει. πρέπει να είναι ρεκόρ αυτό, the shortest-lived character that was so much hated! :lol:

Νόμιζα το ήξερες κ γι'αυτό το είπες κιόλας! Νομίζω έχουν χρησιμοποιήσει κ ατάκα από τις ζωές των πρωταγωνιστών. Τώρα δεν θυμάμαι ποια, μπορεί κ να το μπερδεύω κ μ'άλλο σήριαλ. :innocent:

Yγ.: Μήπως να μεταφέραμε τη συζήτηση στο thread της "Buffy"? Εδώ νοιώθω άσχημα ότι είμαστε ελαφρώς :offtopic: ................:oops:

MiuMiu
4 Δεκεμβρίου 2007, 02:03
Ola sxetika einai!!! ;) Oi perissoteroi xarakthres einai koinoi allwste! Outws h allws de tha sas afhsw na ksefygoume apo to thema mas gia poly - ti porwmenos Angelfan tha hmoun alliws???? :D
Emen h Willow mou einai sympathis - oxi oti pethainw. Latrepsa omws th fash tou dialogou me to Westley sto series 4

sxetika me to ti eixe ginei sth zwh tous olo ton prohgoumeno kairo
Wesley: A lot's happened. Not just Angelus. I've been-I've changed. I've seen the darkness in myself. I'm not sure you'd even begin to understand.
Willow: I flayed a guy alive and tried to destroy the world.

H Kennedy megalh antipathoukla, agreed! Eksisou friktos omws mou einai kai o Connor, bliax!:thumbdown

MCAK
4 Δεκεμβρίου 2007, 04:01
Χμ, ο Wesley δεν μου πολυ-ήταν συμπαθής..Αδιάφορος..Αλλά παραδέχομαι τον Whedon που με συγκίνησε όταν πέθανε ο Wes παρόλο που δεν μου ήταν αγαπημένος χαρακτήρας. Τώρα θυμήθηκα την Illyria! :thumbsup1 Μ'αρεσε πολύ. & έκανε την σκηνή του θανάτου του Wes πιο συγκινητική.

Welcome to the Kennedy-haters club! :lol:

Ax ναι, κ ο Connor, καλά αυτόν τον διέγραψα πλήρως από τη μνήμη μου. & ο ηθοποιός που τον υποδύεται δεν μου είναι συμπαθής. :thumbdown

MiuMiu
4 Δεκεμβρίου 2007, 16:27
Nai, friktos! Kai mou espage to nevriko systhma kathe fora me ta daddy issues tou!:mad: Eleos anthrwpe, kseperna to,

nai, o mpampas sou einai vampir!!!!!

Kala ton eipe h Willow androgynous... :twisted:

Kai to olo story mou thn edwse sto 3 series, de trellathika me tis Connor-ies:thumbdown

Endomyxa xalasthka poly pou ekane o Angel paidi me th Darla :(

yue_ying
4 Δεκεμβρίου 2007, 20:47
άλλος από κει ο connor! μιλάμε για ΤΟΝ άρρωστο! και στο σκηνικό με τη cordie, καταλάβατε πιο, πάτησα ff από την αηδία! κανονικά ο whedon θα πρεπε να έχει alternate endings. να πεθαίνει για παράδειγμα στη Β η dawn, η kennedy και ο xander και στον angel ο γιόκας του! με βίαιο θάνατο κατά προτίμηση. όσο για την kennedy, αν θυμάμαι καλά ήταν η πιο μεγάλη,άρα ίσως η μόνη potential,που ΔΕΝ έπαιζε να γίνει slayer! και τολμούσε να έχει και γνώμη και να διώχνει και τη Buffy,να κάνει κόμα με τη μπάλα ενέργειας που για χάρη της η b πέθανε στον 5! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: ! έπρεπε να τους ρίξει η faith κανά ξυλίκι από τα ωραία της!

MCAK
4 Δεκεμβρίου 2007, 21:05
Καλά αν η Faith έσπαγε στο ξύλο την Kennedy, δεν θα ήταν απλώς μέσα στο τοπ3 αγαπημένων χαρακτήρων, θα γινόταν νο1 με τη μία! :lol: :dance:
Θα' λεγα η Kennedy την είδε "σηκώ8ηκαν τα πόδια να χτυπήσουν το κεφάλι" (=Buffy) αλλά αυτή (=Κένεντι) ούτε καν τα πόδια δεν είναι. Η Βuffy χωμένη 6 μέτρα κάτω απ'τη Γη στον τάφο της κ πάλι πιο ψηλά απο την Κένεντι ήταν! :lol:

Καλά αυτή η Dawn..Μπελάς..Λίγα προβλήματα είχε η Μπάφι, είχε κ αυτήν..

yue_ying
4 Δεκεμβρίου 2007, 21:34
Καλά αν η Faith έσπαγε στο ξύλο την Kennedy, δεν θα ήταν απλώς μέσα στο τοπ3 αγαπημένων χαρακτήρων, θα γινόταν νο1 με τη μία! :lol: :dance:
Θα' λεγα η Kennedy την είδε "σηκώ8ηκαν τα πόδια να χτυπήσουν το κεφάλι" (=Buffy) αλλά αυτή (=Κένεντι) ούτε καν τα πόδια δεν είναι. Η Βuffy χωμένη 6 μέτρα κάτω απ'τη Γη στον τάφο της κ πάλι πιο ψηλά απο την Κένεντι ήταν! :lol:

Καλά αυτή η Dawn..Μπελάς..Λίγα προβλήματα είχε η Μπάφι, είχε κ αυτήν..
να τσιρίζει! μόνο αυτό έκανε! και να κλαίει! και κανείς δε μ αγαπάει! γούσταρε και τον spike..η μύξα!

MCAK
4 Δεκεμβρίου 2007, 22:16
Γιατί άδικο είχε? αφού κανείς δεν την αγαπάει! Όποιον κ να ρωτήσεις αγαπημένους χαρακτήρες δε νομίζω να πει κανείς "Dawn"! :P :lol:

Δεν θα το έλεγα "γούσταρε" Ίσως άντε κάποιο πάρα πολύ αθώο crush. μην ξεχνάμε πόσο την φρόντισε στην s6. Ίσως κάτι κ σαν πατρική φιγούρα.

MiuMiu
5 Δεκεμβρίου 2007, 00:37
άλλος από κει ο connor! μιλάμε για ΤΟΝ άρρωστο! και στο σκηνικό με τη cordie, καταλάβατε πιο, πάτησα ff από την αηδία!
Pwpw, to eixa ksexasei avto - bliax, kai to exw mprosta mou twra... pwpw, pws tha to ksanadw??????????????? :shock:

Megalh prodosia avth h skhnh... kai o kakomoirhs o Angel

na vlepei apo to parathyro pws koutoupwnei o giokas thn Cordy TOU!!! :*(

Eprepe na eixe mpei mesa kai na ta kanei ola limpa!!! :mad:

MiuMiu
12 Δεκεμβρίου 2007, 14:30
Kairo eixa na erthw apo dw, hm.... :???:
Loipon, dhlwnw (twra pou ksanavlepw to s3) oti olo avto to subplot me ton Connor mou spaei to nevriko systhma! :mad: Megalh "£$$%%^^!

Kai pou ekane paidi o Angel me th Darla - AN EINAI DYNATON!!!! - kai pou vghke avto to mosxari me ta daddy issues!!!! :mad: :mad: :mad:

To ti travaei h TV kathe fora pou vlepw th vlakofatsa tou Connor, DE perigrafetai!:whip:

MCAK
12 Δεκεμβρίου 2007, 16:47
Δε νομίζω ότι υπάρχει άτομο που έχει δει τη σειρά κ έχει ενθουσιαστεί με το συγκεκριμένο θέμα. Πάντως κ ο ηθοποιός άκρως εκνευριστικός. Μάλλον ο Joss δεν τον πολυ-συμπαθούσε κ έκανε το συγκεριμένο plot να τον μισήσουμε όλοι μας! :lol:

Κουράγιο, θα περάσει κ αυτό! Αλλά κ εσύ μαζοχισμός, πέρνα αυτά τα επεισόδια, τα έχεις δει ούτως ή αλλως, μια φορά είναι υπερ-αρκετή, να βλέπεις να μούτρα του Connor again & again, oh the torture!! :shock: :lol:

MiuMiu
12 Δεκεμβρίου 2007, 21:03
Ti na kanw h dysmoirh??? Eipa na prosylhtisw ton kalo mou sto Angel kai avtos porwthike trella!!!! Ase pou de vlepei kai kanena epeisodio monos, ooooooxi, prepei na ta sxoliazoume sygxronws! Oxi pws me xalaei vevaia, h kalyterh mou :twisted: , aplws de glytwneis kakotopies typou Conor, opou stis atyxeis skhnes kanonika doulevei daxtylaki sto FFW 8)

To ypertato de drama einai na ton exw twra akoma oso einai

mwro o Connor na mou leei ti glyko mwraki kai tetoia xaza ki egw vrazw sto zoumi mou. Evtyxws yparxei mprosta mou h ypertath fash me ton Westley sto nosokomeio kai parhgoriemai!!!! :grin:

MCAK
12 Δεκεμβρίου 2007, 21:29
LOL, ε αλλιώς είναι να τα βλέπεις με παρέα! :grin:

Άσε ναι, αυτό το να σχολιάζουν θετικά κ εσύ να ξέρεις τί θα γίνει παρακάτω κ να τρελλαίνεσαι, το έχω βιώσει! :lol:

MiuMiu
14 Δεκεμβρίου 2007, 01:43
Kala, exw faei to kapelo mou!!! :mad::mad::mad:

Eimai sti fasi ths apagwghs tou Conor

kai thimithika poso SYXAINOMAI thn Justin (tsiraki tou Holtz)!!!! :mad::mad::mad: Thelw na ths riksw trello mpounidi!!!!!!!!
Th miswwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww!!!! :mad::mad::mad:

(pwpw, kokkinhse to post! :???:)

MiuMiu
18 Δεκεμβρίου 2007, 20:15
Μα να είμαι σίγουρη ότι θα πεις την s6 της "Βuffy"? :P Άσε κ εγώ..Αλλά από την άλλη υπάρχει κ η s3 "Angel", s4 που το καλύτερο που θυμάμαι είναι η Faith. & η s2 νομίζω δεν άφησε πολύ καλές εντυπώσεις (δεν την έχω δει ακόμα).

Lol :grin:! Ma pws to katalaves, xexe:twisted:! Den einai omws mono pou

den emfanizetai o Angel kai ginontai ola ta ntravala me Spike (sorry Stella :oops: ), einai kai olh h kakomoiria pou th diakataxei se olo to season thn Buffy!! Gia na mhn pw gia th xlapatsa apo ton :mad: Riley!:mad:

To s2 sto Angel mou aresei para poly, I love it - avto kai to s5. To s3 me xalei - logw vlakentiou = Connor an kai exei ena apo ta pio agaphmena mou epeisodia, to Waiting in the Wings.S4 mou aresei epishs poly mexri na vgei to story arc me Jasmine pou mou spaei ta nevra. Genika, to oti h Cordelia ginetai kakia kai vgazei th Jasmine, me kanei na thelw prozac!:mad: However, to oti erxetai o Angelus :worthy: makes everything worth it!!!!

By the way, vlepw eixame na grapsoume meres kai ksafnika mas thn edwse kai grafoume me mania pantou!!!!!! :rotfl:

MCAK
18 Δεκεμβρίου 2007, 20:25
Xaxa! Πήρανε φωτιά τα πληκτρολόγια! Ε μα τώρα που βρεθήκαμε όλες μαζί ταυτόχρονα στα pcs μας να μην τα βάλουμε να δουλέψουνε? :lol:

Πάντως μ' έκαψες..Δεν μπορώ να σταματήσω ν'ακούω το "L.A. Song"! :oops:

E μια ο Connor, μια η Cordy που γίνεται evil, μια η Jasmine κ όμως πάραυτα απορρίπτεις την s6 "Buffy" για λίγοτερα πράγματα. Είσαι κάπως προκατειλημμένη πιστεύω κ το όνομα της προκατάληψής σου ακούει στο όνομα "Angel".. ;) :lol: (Όχι ότι σ' αδικώ... :innocent: )

Άσε που η s6 έχει ένα καλό....

MiuMiu
18 Δεκεμβρίου 2007, 20:40
Xaxa! Πήρανε φωτιά τα πληκτρολόγια! Ε μα τώρα που βρεθήκαμε όλες μαζί ταυτόχρονα στα pcs μας να μην τα βάλουμε να δουλέψουνε? :lol:

Πάντως μ' έκαψες..Δεν μπορώ να σταματήσω ν'ακούω το "L.A. Song"! :oops:

E μια ο Connor, μια η Cordy που γίνεται evil, μια η Jasmine κ όμως πάραυτα απορρίπτεις την s6 "Buffy" για λίγοτερα πράγματα. Είσαι κάπως προκατειλημμένη πιστεύω κ το όνομα της προκατάληψής σου ακούει στο όνομα "Angel".. ;) :lol: (Όχι ότι σ' αδικώ... :innocent: )

Άσε που η s6 έχει ένα καλό....

Poio kalo????? :???: Do tell!!! De mou erxetai...

E, den einai kai ligo na vlepeis th Buffy kakomoira.... kai ksanalew: Riley???? Ftysimo????? :shock: An einai dynaton!!!

Egw to exw to LA song sta agaphmena mou playlists sto mp4player mou, mazi me arketa alla apo Angel kai Buffy. Eixane poly kalo soundtrack kai oi dyo seires...:yes: Gia na mhn pw ti exw gia ringtone sto mob kai fanei to megethos ths arrwstias ... :oops:

Egw prokateilhmmenh??????:???: Psemma frikto!!!!! :twisted:

MCAK
18 Δεκεμβρίου 2007, 22:15
Egw prokateilhmmenh??????:???: Psemma frikto!!!!! :twisted:

Ναι η αλήθεια να λέγεται, το έχω αυτό..Μου έρχονται ώρες ώρες κάτι παρανοϊκές ιδέες.. :P

Poio kalo????? :???: Do tell!!! De mou erxetai...

Ούτε κ εμένα..Γιατί νομίζεις δεν το έγραψα?? :lipsseale Κάτσε, ακόμα προσπαθώ να το βρω..:haha: :rotfl:

Χμ,εμ, είχε κόψει ωραία τα μαλλάκια της η βαμπιροφόνισσσα? :innocent: το 1ο που μου ήρθε στο μυαλό αυτό ήταν.. :lol:

(Καλά εγώ με βλέπω ν' αλλάζω avatar κ να βάζω C.Kane...
"The skies gonna open
People going pray and crawl
It’s gonna rain down fire
It’s gonna burn us aaall")

MiuMiu
18 Δεκεμβρίου 2007, 22:34
(Καλά εγώ με βλέπω ν' αλλάζω avatar κ να βάζω C.Kane...
"The skies gonna open
People going pray and crawl
It’s gonna rain down fire
It’s gonna burn us aaall")

:shock::shock::shock::shock: IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, prodosia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock ::shock::shock::shock:

Kala, epathes zhmia me Lindsey mou fainetai!! Vale kai to You're welcome na ton deis tsitsidi na to evxaristitheis!!!! ;)

(...akyro to Buffo-malli, me mia kaouka kafe htan sto s6, logw Cruel Intentions :grin:)

MCAK
19 Δεκεμβρίου 2007, 15:57
Ωπα, ώπα...Rewind...Eίναι naked το παιδί κ εγώ δεν το θυμάμαι? Πείτε μου πού να πάω!! (Να του δώσω μια κουβέρτα, όχι για κανένα άλλο λόγο.. :innocent: )

Όσο για την προδοσία (τστστς, drama queen! :P ), τί έχει σημασία, αν τον έχω στο avatar ή αν τον έχω στην καρδιά μου? ;) Άσε που μ' αρέσει ν' αλλάζω συχνά avatar, κάθε φορά που μου τραβάει κάτι την προσοχή να έχω εκείνο. Κάθε περίοδος αυτό που με τρελλαίνει! :)

Κάτσε, το μαλλί το ωραίο το ίσιο,κοντό σχετικά, συγκεκριμένα θυμάμαι σε ένα επεισόδιο που είχε γίνει αόρατη η βαμπιροφόνισσα & κάθεται στο τέλος κ συζητά με Willow περούκα είναι? :shock:

Έψαξα λίγο για av Kane αλλά No luck.. :( Αλλά βρήκα κάτι wallpapers.. :grin:

Ένα για όλα τα γούστα! ;)

http://i12.tinypic.com/6ka1fty.jpg

aburido
19 Δεκεμβρίου 2007, 18:12
λοιπόν γειά ξανά από εμένα και καλώς σας βρήκα..
και πάλι δεν το κατάλαβα αυτό σχετικά με τον Λίνσεη, τί θα μπορούσε να κάνει ο Λίνσεη και να αλλάξει στρατόπεδο αφού για μαζικό θάνατο πήγαιναν όλοι τους.. δε νομίζω να γλύτωνε και κανείς ειδικά ενάς human όπως ο Λίνσεη, όσο για το Λορν και εγώ μαζί του είμαι. Είναι διαφορετικό να κάνεις θυσίες και άλλο να σκοτώνεις εν ψυχρω κάποιον που όσο κακός και αν ήταν στο παρελθόν τώρα αποτελούσε μέλος της ομάδας σου!!

MiuMiu
20 Δεκεμβρίου 2007, 03:08
λοιπόν γειά ξανά από εμένα και καλώς σας βρήκα..
και πάλι δεν το κατάλαβα αυτό σχετικά με τον Λίνσεη, τί θα μπορούσε να κάνει ο Λίνσεη και να αλλάξει στρατόπεδο αφού για μαζικό θάνατο πήγαιναν όλοι τους.. δε νομίζω να γλύτωνε και κανείς ειδικά ενάς human όπως ο Λίνσεη, όσο για το Λορν και εγώ μαζί του είμαι. Είναι διαφορετικό να κάνεις θυσίες και άλλο να σκοτώνεις εν ψυχρω κάποιον που όσο κακός και αν ήταν στο παρελθόν τώρα αποτελούσε μέλος της ομάδας σου!!

Den htan sigouro pws

phgainan na pethanoun prwton. Pithano nai, alla oxi sigouro. Devteron, to na skotwsoun ta melh tou Black Thorn htan mono to miso sxedio, to allo miso htan na polemhsoun enantion twn W&H, opws kai egine sto telos. Kai ekei, den ton ithele sigoura o Angel ton Lindsey sto plevro tou giati den ton empistevotan katholou. Opws kai na exei, "he was not part of the solution" logw ths astatheias pou eixe epideiksei sto parelthon na allazei stratopeda analoga me to diathesi tou. Allwste de nomizw oti aksize na tou dwthei xarh genikotera meta ap'osa eixe kanei! :mad:

Sof, de thymasai sto 100th ep,

sth maxh me Angel, pou hto semi-nude o Lindsey? :oops:

Thanx for the wallpaper, an exw xrono avrio tha psaksw na sou vrw tipote apo Kane :)

MCAK
20 Δεκεμβρίου 2007, 07:36
Sof, de thymasai sto 100th ep,

sth maxh me Angel, pou hto semi-nude o Lindsey? :oops:

Thanx for the wallpaper, an exw xrono avrio tha psaksw na sou vrw tipote apo Kane :)

Δυστυχώς όχι..Έχει κ κανα 2 αιώνες πάνω-κάτω που 'χα δει το επεισόδιο! :P Κάποια στιγμή θα κάτσω να ψάξω να το δω.. :grin:
Semi-nude? Νόμιζα περισσότερο από semi..Κάτσε, ήταν τότε που μας έδειξε κ τα tattoo του? Μου 'ρχονται φλασιές αλλά δεν θυμάμαι από πού!

"Υοu're welcome"! ;) Όλα τα pretty boys του "Angel" μαζί..Εγώ βασικά προς το παρόν έχω βάλει αυτό:

http://i15.tinypic.com/6kszj8p.jpg :innocent: :grin:

MiuMiu
20 Δεκεμβρίου 2007, 13:08
pwpw, prwiniatika ti mou kaneis...:???: ante na synelthw egw meta....

na, gia na matheis ki esy!!!! :twisted:
http://imstars.aufeminin.com/stars/fan/D20060921/888_285056709_david_boreanaz8_H200753_L.jpgAlso, vrhka icons gia Lindsey, Merry Xmas!!! ;)

http://www.remembernomore.net/index1.htmlO Lindsey htan semi tsitsidos sto You're welcome pou

eixane to big fight me Angel kai pou ton espase sto ksylo kai ton esteile stous partners o Angelakos 8)

MCAK
20 Δεκεμβρίου 2007, 14:00
pwpw, prwiniatika ti mou kaneis...:???: ante na synelthw egw meta....

Eμ...συγνώμη? :innocent:

na, gia na matheis ki esy!!!! :twisted:
http://imstars.aufeminin.com/stars/fan/D20060921/888_285056709_david_boreanaz8_H200753_L.jpg

:lol: Οmg! Η αλήθεια είναι ότι το πήρα το μάθημά μου! :lol: Είχα δει κ παλιότερα αυτά τα screencaps, είναι από μια ταινία του, τώρα μου διαφεύγει το όνομά της, αλλά δεν περίμενα να δω αυτήν την φώτο όταν την άνοιξα οπότε consider us even! :shock: :lol:

Also, vrhka icons gia Lindsey, Merry Xmas!!! ;)

http://www.remembernomore.net/index1.html

Eγώ πάλι γιατί δεν τα βρήκα? :oops: Βρήκα πόσα άλλα εκτός από αυτόν..

MiuMiu
20 Δεκεμβρίου 2007, 14:10
:twisted:...mou fainetai parataraxthkes me ton David!!:P

pata to Icons link pou exei katw deksia,meta August 12, 2004, Christian Kane and u got it! :thumbsup1

Nai, einai mia kanadezikh tainia, psiloxazh, alla fysika thn eida logw extreme nakedness, xexe :twisted: ... De thymamai oute plot, oute poios epaize, exasa to fws mou!!! 8)

MCAK
20 Δεκεμβρίου 2007, 14:35
:twisted:...mou fainetai parataraxthkes me ton David!!:P

pata to Icons link pou exei katw deksia,meta August 12, 2004, Christian Kane and u got it! :thumbsup1

Nai, einai mia kanadezikh tainia, psiloxazh, alla fysika thn eida logw extreme nakedness, xexe :twisted: ... De thymamai oute plot, oute poios epaize, exasa to fws mou!!! 8)

Omg, μου φαίνεται πως ναι..Πήγα στα icons κ άρχισα να βλέπω από οlder icons κ κάτω που έχει "Buffy","Angel"..

Ε δε νομίζω να την δει κ κανείς για ηθοποιία ή για το σενάριο.. :innocent: :grin:

Τhaaaaanxxxxxxxx!! :grin:

MiuMiu
20 Δεκεμβρίου 2007, 22:51
You are welcome! :grin:

Thymithika, These Girls legotan h tainia.

treis kopeles ekviazoun ton Boreanaz, pou einai o gomenos ths polhs, gia na to "kanoun" kathe vrady, xexe:twisted:

To eides to 100o epeisodio me ton Kane? 8) Einai apo ta pio cool tou s.5...

MCAK
22 Δεκεμβρίου 2007, 17:23
Αει γεια σου! Ναι, τωρα που μου το είπες την θυμήθηκα! :grin:

Γενικά το έχω δει, τώρα τελευταία όχι.

MiuMiu
24 Δεκεμβρίου 2007, 02:17
8) nomizw prepei na ksekinhseis mia epanalhpsh grhgora giati exeis arxisei na ksexnas!! ;)

Asxeto - shmera vghka gia kafe forwntas mia mplouza pou elege "Mrs. Boreanaz" (nai, eimai arrwsth, to kserw) kai kana dyo kopelitses mou milhsan legontas mou: "axxx, o Booth" , oute mia de mou eipe o Angel! :mad:

Enw otan eimai UK einai to antitheto... :yes:

MCAK
24 Δεκεμβρίου 2007, 08:56
8) nomizw prepei na ksekinhseis mia epanalhpsh grhgora giati exeis arxisei na ksexnas!! ;)

Αχ, τα γηρατειά βλέπεις... :P H αλήθεια είναι πως ναι, αλλά όποτε το σκέφτομαι, λέω ας ξεκινήσω με Buffy κ καταλήγω να βλέπω την "Buffy" τελικά! :innocent: :grin:

Asxeto - shmera vghka gia kafe forwntas mia mplouza pou elege "Mrs. Boreanaz" (nai, eimai arrwsth, to kserw) kai kana dyo kopelitses mou milhsan legontas mou: "axxx, o Booth" , oute mia de mou eipe o Angel! :mad:

Enw otan eimai UK einai to antitheto... :yes:

Omg, θέλω κ εγώ μία!!!!!! :shock::shock: Κ δεύτερον, πάλι καλά, εγώ πάλι όταν μιλάω γι'αυτόν κανείς δεν τον ξέρει! Η παρέα μου τον ξέρει επειδή χρόνια τους πρήζω, αλλά οποιοσδήποτε άλλος τίποτα..
Καλά αν σε έβλεπα εγώ θα είχε μείνει στήλη άλατος απ΄το shock! :P

MiuMiu
25 Δεκεμβρίου 2007, 04:47
Omg, θέλω κ εγώ μία!!!!!! :shock::shock: Κ δεύτερον, πάλι καλά, εγώ πάλι όταν μιλάω γι'αυτόν κανείς δεν τον ξέρει! Η παρέα μου τον ξέρει επειδή χρόνια τους πρήζω, αλλά οποιοσδήποτε άλλος τίποτα..
Καλά αν σε έβλεπα εγώ θα είχε μείνει στήλη άλατος απ΄το shock! :P

Xexe, thn exw parei apo UK kai th foraw synexeia!!! Twra thelw na parw kai mia Angel:oops: ...

Nomizw omws pws an koitakseis sto ebay tha vreis sigoura!!! Otan gyrisw, tha dw th sakoula tou magaziou pou thn phra mipws exoune online shopping kai tha sou pw :) (...de thymamai twra to onoma logw altsheimer):???:

MCAK
25 Δεκεμβρίου 2007, 11:22
Εγώ φαντάστηκα την είχες φτιάξει μόνη σου..Καλά είχαν ήδη προ-τυπωμένη "Mrs. Boreanaz"?? :shock: E τους Βρεττανούς..Ξέρουν από καλές μπλούζες! :P

Καλά Χριστούγενναααααααααααα!!!

MiuMiu
26 Δεκεμβρίου 2007, 02:32
MERRY XMASSSSSSSSSSS!!!!!!!!!! Tha leipsw gia merikes meres, so untill then, have fun!!!!! :dance:

MiuMiu
8 Ιανουαρίου 2008, 03:27
Molis agorasa to Angel-After the Fall #2, Season 6 kai malista vrhka to Sold Out 1st Print!!!! Me so happy!!!!!!!!!!!!!!!! :dance::yahoo:

...Poso megalo einai to provlhma mou giatre??? :???:

MiuMiu
9 Ιανουαρίου 2008, 21:43
Aaa, phra KAI mplouza Angel Investigations!!!!!:grin: Eimai MEGALO nerd...

MCAK
10 Ιανουαρίου 2008, 08:15
Lol, του'δωσες να καταλάβει! Έχει κανα 3ημερο που ξεκίνησα να βλέπω τον 1o κύκλο, έχω φτάσει στο 1x15 νομίζω. Τί ωραία να τα βλέπω έτσι en;v ap;o ton ANT1 όταν τα έβλεπα έβαζα οδοντογλυφίδες στα μάτια (το έβαζε 3 κ 4 το πρωί!)

MiuMiu
10 Ιανουαρίου 2008, 18:04
Epitelous... nomiza oti milaga monh mou!!!!!:worthy: (oxi pws de tha mporousa, gnwrizw oti h katastash mou einai poly proxwrhmenh...)

Evge paidi mou pou ta ksanarxises, etsi gia na ta ksana-analysoume!!!!;)

Emeis edw ftasame ston 4o kyklo (pou einai o ligotero kalos kata th gnwmh mou), olh avth h istoria me

thn Jasmine kai thn kakia Cordy, me enoxlei! An einai dynaton katarxas, h Cordy na ginei kakia, estw kai an einai "daimonismenh"!!! :shock: Gia na mhn ksana-anaferw ton Connor kai mou erthei emetos...

Par'ol'avta, Angel einai avtos, oti kai na vlepeis, super einai! (oxi, den eimai prokateilhmenh...8))

Epishs, lew na parw kai mia mplouza me to tattoo tou Angel.... :innocent: (somebody stop me!)

MCAK
11 Ιανουαρίου 2008, 04:19
Kαλέ όχι, τί μόνη σου..Απλώς λόγω pc,καταλαβαίνεις.. :(

Με τέτοια μπλούζα μόνο οι φανς θα καταλαβαίνουν τί σημαίνει.Άλλο πχ να έχει τον τίτλο γραμμένο που κ να μην έχει δει ο άλλος καταλαβαίνει κ άλλο το τατου. ;)

Είδα κ στο 1x01 κ τον Josh Holloway που είχα ξεχάσει ότι εμφανίζεται κ χάρηκα even more..Μα 2 super κούκλοι μαζί? Τί άλλο θα μπορούσα να ζητήσω? :worthy: Οι 2 αγαπημένοι μου μαζί..

MiuMiu
12 Ιανουαρίου 2008, 01:58
Etsi, na me anagnwrizoun mono avtoi pou kseroun, xexe! :grin:

Nai, sto 1o emfanizetai o Josh Holloway an kai se vrefikh hlikia... still, GORGEOUS!!!!!!8)

Otan ftaseis sto 1x8, thymisou na vgaleis ta kleenex... I will remember you einai avto...

...fili katw apo ton hlio kai super fasi :lipssealebeep-beep:lipsseale sthn kouzina...:twisted:...akolouthoumeni apo sparaksikardio drama:cry:...who could ask for more???????? :*(

A re Whedon!!!!!!!!!!!!!!!! :worthy:

MCAK
12 Ιανουαρίου 2008, 02:23
Καλέ το έχω φτάσει κ έχω περάσει για τα καλά! Το ανέφερα κ παραπάνω, είμαι στο 1x15 (νομίζω).
Άσε,αμα τι συγκίνηση. :cry3: Μα να το έχω δει πόσες φορές κ κάθε φορά να με επηρεάζει! :cry: Κ κει που λέω βουρ για το επόμενο, μην κάθεσαι κ το σκέφτεσαι σου'ρχεται κ το "Hero" κ λες οκ,thanks, μας υποχρέωσες!!!! :whip: :whip:

"Ιs that it? Am I done?" :(

Lol, πρόλαβα κ είδα το ποστ πριν το edit! :P:P :lol:

Όταν το έβλεπα το φιλί που λες σκεφτόμουν που έγραφα εδώ ότι έλεγε η Buffy "ω κ πάνω που έφτιαξα τη ζωή μου κ όλα μου πάνε καλά" κ λέω "ooook,:thumbsup1,μας έπεισες κοπελιά"! :lol: Κ πώς την ένοιαζεεεε όταν έτρωγαν στο κρεββάτι η ζωή πίσω στο Sunnydale....! Δεν περιγράφεται..Μες στις ενοχές ήταν βρε το καημένο το κορίτσι! :P :lol:

Επίσης έχω να πω ότι δεν μ'αρέσει ο Welsey.

MiuMiu
12 Ιανουαρίου 2008, 04:48
Lol, πρόλαβα κ είδα το ποστ πριν το edit! :P:P :lol:

LOL:grin::grin::grin:!!! Mou irthe flash kai to allaksa mpas kai yparxei logokrisia opws sta uk forums.... :oops: Better safe than sorry....

Giati de sympatheis ton Westley ?????? Eidika ton dark Westley meta ton paw poly. Ektimw para poly thn ekseliksh pou eixe avtos o xaraktiras... apo entelws panyvlakas pou htan sth Buffy, egine bada$$ kai cool mexri telous sto Angel 8)... Kai olo avto ekselixthike poly fysika...

Ma twra, syggnwmh,sxetika me to ep. 1x8,

eisai sto krevatti me ton monadiko erwta ths zwhs sou, ton Angel, tsitsido, meta apo:lipsseale:lipsseale:lipsseale kai yparxei estw 1 sto 1.000.000 na skefteis thn ypopsia yparkshs tou Riley??????????????????????????????????????? :shock::shock::shock::shock: Eipame, na einai fantastiko to senario, alla oxi entelws paranoiko!!!!!!!!;)

Kai meta na sou ta pairnoun ol'avta pisw....

To ti klama exw riksei se avto to ep. de legetai.... KATHE fora!!!!!:*(

MCAK
12 Ιανουαρίου 2008, 05:16
Ma twra, syggnwmh,sxetika me to ep. 1x8,

eisai sto krevatti me ton monadiko erwta ths zwhs sou, ton Angel, tsitsido, meta apo:lipsseale:lipsseale:lipsseale kai yparxei estw 1 sto 1.000.000 na skefteis thn ypopsia yparkshs tou Riley??????????????????????????????????????? :shock::shock::shock::shock: Eipame, na einai fantastiko to senario, alla oxi entelws paranoiko!!!!!!!!;)

:rotfl::rotfl: Καλέ δεν θα ξανα-έβλεπε κανείς το σήριαλ! :lol:

Για τον Wesley, δεν έχω δει όλες τις σεζόν του "Angel" οπότε δεν έχω δει ολοκληρωμένα τη μετάβαση. Αλλά κ από τα λίγα που έχω δει γίνεται εύκολα αντιληπτό αυτό που λες, ότι ήταν ομαλή η μετάβαση, τόσο που όταν τον ξανα-βλέπεις πώς ήταν στην αρχή λες "α,ναι, το'χα ξεχάσει αυτό"! Ευτυχώς άντρεψε λιγάκι διότι δεν "παλευόταν" αλλιώς ο τύπος!

Kai meta na sou ta pairnoun ol'avta pisw....

To ti klama exw riksei se avto to ep. de legetai.... KATHE fora!!!!!:*(

Άσε, άσε..Αν μου έδιναν την ευκαιρία ν'άλλαζα 1 πράγμα, θα άφηνα τον ηλίθιο Andrew & την άλλη την "ας-μην-την-χαρακτηρίσω" & αν κ το 1ο που θα μου ερχόταν στο μυαλό θα ήταν να μην πεθάνει η Τάρα,:( θα κατέληγα στο να ήξερε απλώς η Buffy τί έγινε εκείνην την ημέρα. Της έκλεψαν την πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής της. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να σου κλέψει τις αναμνήσεις σου, πόσο μάλλον αυτές που ήταν το όνειρο της ζωής σου κ πόσο μάλλον από ένα κορίτσι που άξιζε τα καλά όλου του κόσμου.
Δε θα την πετύχω κάπου την SMG, θα της τα ξεράσω όλα!! :innocent: :grin:

MiuMiu
12 Ιανουαρίου 2008, 05:33
Κανείς δεν έχει δικαίωμα να σου κλέψει τις αναμνήσεις σου, πόσο μάλλον αυτές που ήταν το όνειρο της ζωής σου κ πόσο μάλλον από ένα κορίτσι που άξιζε τα καλά όλου του κόσμου.

As to kalo, me syginhses...:cry:

Pragmatika, kathe fora pou to skeftomai, einai frikta adiko
pou kyriolektika, the powers that be eklepsan ths Buffy thn pio evtyxismenh mera ths zwhs ths...:(

Gia na mh milhsw gia to varos poushkwnei o amoiros o Angel stous wmous tou, na kserei ti egine kai na mhn mporei na to ksanaexei pote... :( kai olo avto syneidhta....

Na parei vradyatika... :*(...ti ta thymithikame....:cry:

Ante, grigora, des tis oles tis seasons, exoume poly prama na syzhthsoume!!!!!!

MCAK
12 Ιανουαρίου 2008, 05:53
As to kalo, me syginhses...:cry:

Sowwy? :*(

Pragmatika, kathe fora pou to skeftomai, einai frikta adiko
pou kyriolektika, the powers that be eklepsan ths Buffy thn pio evtyxismenh mera ths zwhs ths...:(

Μια από τα ίδια κ εδώ..
Eϊναι να τρελλαίνεσαι..Κ δεν είναι να πεις "α,αγόρασα το σπίτι των ονείρων μου, είναι η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής μου", μιλάμε για την πραγματική, υπέρτατη ευτυχία, για την οποία μάχεσαι καθημερινά με inner & όχι μόνο demons & την βιώνεις & όχι απλά σου λένε "οκ,όσο την έζησες, την έζησες" αλλά σου την σβήνουν κιόλας.. :(

Αυτές δεν είναι Powers That Be, αλλά Powers That Shouldn't Be! :P :lol: Αν κ μεταξύ μας, τί φταίνε κ αυτές, ο Αngel τo ζήτησε.

Gia na mh milhsw gia to varos poushkwnei o amoiros o Angel stous wmous tou, na kserei ti egine kai na mhn mporei na to ksanaexei pote... :( kai olo avto syneidhta....

Κ δεν είναι μόνο το ότι δεν μπορεί να το έχει, δεν μπορεί καν να το συζητήσει με την Buffy. Κ αυτή να μην ξέρει πόσο πολύ την αγαπάει. Διότι όσο πολύ κ αν πιστεύει, αυτό το ξεπερνά. Είναι αυτό που είπε & ο Angel: "Because now more than ever I know how much I love you". Πάρα πολύ δυνατή ατάκα για μένα. Όσο κ αν πιστεύεις ότι αγαπάς τον άλλον, οι πράξεις σου θα το δείξουν αυτό. Όπως είπε κ στον Doyle "δεν ξέρεις μέχρι να το τεστάρεις αν είσαι ήρωας ή όχι". Έτσι κ αυτό. (Πολύ quoting κάνω απόψε :P κ να πεις ότι είμαι άτομο που δεν έχω δικές μου απόψεις κ πρέπει να δανείζομαι λόγια άλλων! :lol:)

Na parei vradyatika... :*(...ti ta thymithikame....:cry:

Ante, grigora, des tis oles tis seasons, exoume poly prama na syzhthsoume!!!!!!

Ξεχνιούνται? Έχουν χαραχτεί μέσα μας..

Λολ, οκ, ό,τι μπορώ κάνω. Από βδομάδα που θα έχω κ εξεταστική με βλέπω να τα ξεχνάω για λίγο τα επεισόδια. :(

Είχαμε δεν είχαμε πρωινιάτικα στενοχωρεθήκαμε! :P

MiuMiu
12 Ιανουαρίου 2008, 05:59
Είχαμε δεν είχαμε πρωινιάτικα στενοχωρεθήκαμε! :P

Kai epishs ypno den exoume, mikrh mou koukouvagia!!!!! :grin:

Eksetastikh e? Avto einai provlima, kathoti tha anastaloun oi provoles twn epeisodeiwn... :???: Sgrunt.... evtyxws to exw pisw mou avto to kommati.... 8)

Ti spoudazeis? (...Vampirology? :innocent:)

MCAK
12 Ιανουαρίου 2008, 06:06
Lol! Ναι, μια έφεση στη νύχτα την έχω, από μικρή ξενυχτούσα & γενικά πάντα νύχτα διαβάζω (& επειδή συνήθως τ'αφήνω τελευταία στιγμή.. :oops: )
Εξάλλου η κουκουβάγια τη σοφία δεν συμβολίζει? ;)

Βασικά έχω ψιλο-στραβωθεί, αλλά περιμένω να τελειώσει μια ταινία ("Suburban Girl" ;) ) & μετά να πέσω για ύπνο.

Α, όχι, αν ήταν έτσι θα είχα τελειώσει στο μισό της διάρκειας της κανονικής φοίτησης! :grin: Στο Ιστορικό/Αρχαιολογικό είμαι.

MiuMiu
12 Ιανουαρίου 2008, 14:02
...koita na deis pou tha vgoume kai koumparoi se ligo... ;) ki egw Filosofikh exw teleiwsei prwto ptyxio... kati xronia pisw vevaia...8)...to Art Cafe yparxei akoma?
Ki egw mia zwh vrady leitourgw... den einai tyxaio oti me travoun ta vampirakia...kapou syggenevw...:grin:

Angelus
13 Ιανουαρίου 2008, 00:28
Kalispera kai apo mena 8) Elpizw na akolouthisoun endiaferouses syzhthseis epanw sto antikeimeno! :respect:

MiuMiu
13 Ιανουαρίου 2008, 22:57
Kalispera kai apo mena 8) Elpizw na akolouthisoun endiaferouses syzhthseis epanw sto antikeimeno! :respect:

Hello kai welcome! :grin: Apo endiaferouses syzhthseis allo tipote, proteine mas thema kai amesws to pianoume!;) Parepiptontws, mou aresei poly to nick pou dialekses... :twisted:

yue_ying
14 Ιανουαρίου 2008, 21:08
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: δεν ανοίγει η σελίδα της Buffy!!! προσπαθώ όλ το απόγευμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad: ξέρετε τι έπαθε?:cry3:

MiuMiu
15 Ιανουαρίου 2008, 01:34
Girlfriend, nomizw mas sampotaroune...mipws einai h Dru apo th zhleia ths???8)

smand
15 Ιανουαρίου 2008, 03:25
Ασχετο δεν ξερω αν το εχει ανφερει καποιος ηδη, αλλα το Angel season 1 βγενει σε dvd σε 10 μερες απο την odeon

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 17:17
Ασχετο δεν ξερω αν το εχει ανφερει καποιος ηδη, αλλα το Angel season 1 βγενει σε dvd σε 10 μερες απο την odeon
yeap! έχω ήδη ενημερώσει τα πλήθη, οι buf-angel fans έχουν τα μεγάλα μέσα!:worthy: thanx though!!:grin:
N(όπως λέμε Β-βλέπε Buffy;) )!!!! λες να ναι η dru? λες να μας πήραν χαμπάρι που γράφουμε ασύστολα και να μας μάτιαξαν οι φανς των άλλων σειρών?????? shame on them!!!!!:whip:

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 17:40
...koita na deis pou tha vgoume kai koumparoi se ligo... ;) ki egw Filosofikh exw teleiwsei prwto ptyxio... kati xronia pisw vevaia...8)...to Art Cafe yparxei akoma?
Ki egw mia zwh vrady leitourgw... den einai tyxaio oti me travoun ta vampirakia...kapou syggenevw...:grin:

Λες ε? :grin: Ποιο τμήμα? ΦΠ,Φιλολογία..?

Κοίτα, τ'όνομα κάτι μου λέει, αλλά δεν τα πάω καλά με ονομασίες κ οδούς! Πρέπει να πάω κάπου πολλές φορές για να μάθω! :oops:

Καλωσόριες Angelus στην παρέα μας! :) Ωραίο nick! ;)

Βγαίνει? Μπα, πώς κ έτσι μετά ε,από λίίίγα χρόνια? :P Τώρα χωρίς να έχει δει κάποιος "Buffy" κ να έχει λατρέψει το storyline κατα πόσο θα καταλάβει ο καθένας τί παίζει, αμφίβολο. Οκ, το πιάνεις το νόημα, αλλά πιάνεις κ κατανοείς πολλά περισσότερα εαν έχεις δει "Buffy".

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 18:39
επιμένω,γιατί δε μπορώ να ανοίξω τη σελίδα της Buffy? εδώ και δύο μέρες προσπαθώ!!! και είδα ότι η Σοφία έγραψε! εγώ γιατί όχι??? αυτή η dru!!!...

στην ελλάδα βγαίνει σε dvd,ότι έχει παιχτεί στην τηλεόραση. και ο angel είχε παιχτεί στον αντ1. περιμένουν και τη season 1 από heroes, αλλά αυτό θα αργήσει.

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 18:45
Eπειδή η Σοφία rules οτιδήποτε Buffy-related! :twisted: :rotfl:
Χαχα δεν μπορείς, εγώ μπορώ! :haha:
Κ αφού έκανα το immature thing τώρα να πω ότι κ εμένα μου βγήκε η πίστη μέχρι να τα καταφέρω. είναι υπερφορτωμένο το site μάλλον. Κ σε άλλα thread μου έβγαινε μνμ κ δεν με άφηνε να τα δω.

Λες να πάω να μιλάω μόνη μου? :lol:

Άντε επέμενε! Θ'αφήσεις μια lunatic vampire να σε νικήσει?? Ε όχι! Τί θα πει κ ο Spike μετά?? :shock:

MiuMiu
15 Ιανουαρίου 2008, 18:48
επιμένω,γιατί δε μπορώ να ανοίξω τη σελίδα της Buffy? εδώ και δύο μέρες προσπαθώ!!! και είδα ότι η Σοφία έγραψε! εγώ γιατί όχι??? αυτή η dru!!!...

Kapoia wra ths hmeras einai olo to site down... mallon Wolfram & Hart paizei edw... :twisted: ...ektos an h Dru emathe gia sena kai ton Spike... 8)

Λες ε? :grin: Ποιο τμήμα? ΦΠ,Φιλολογία..?

Κοίτα, τ'όνομα κάτι μου λέει, αλλά δεν τα πάω καλά με ονομασίες κ οδούς! Πρέπει να πάω κάπου πολλές φορές για να μάθω! :oops:

Filologos, tromara mou... :???:
To kafe apenanti apo to nekrotafeio (...h wraia h geitniasi ths sxolhs mas, pws na mh vlepeis Buffy meta?:grin:) einai to Art, to exei enas gnwstos, alla mou eixe pei oti tha to gremizan...

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 18:52
Eπειδή η Σοφία rules οτιδήποτε Buffy-related! :twisted: :rotfl:
Άντε επέμενε! Θ'αφήσεις μια lunatic vampire να σε νικήσει?? Ε όχι! Τί θα πει κ ο Spike μετά?? :shock:
:worthy: :worthy: :worthy: :worthy: ωωωω...ταπεινά προσκυνώ τη Buff-οκρατόρισα του site!!!:worthy:
άσε με κ εμένα να μπω..δεν είμαι απειλή! spike fan remember?????;)
θα τη διαλύσω τη dru!!! i shall unleash angel against her! (γιατί αν περιμένω από τον spike.. :lol: )

MiuMiu
15 Ιανουαρίου 2008, 18:57
θα τη διαλύσω τη dru!!! i shall unleash angel against her! (γιατί αν περιμένω από τον spike.. :lol: )

Eeeeep!!! Gia o,tidhpote Angel-related, prepei na dwthei eidikh adeia:twisted:!!! From ME ! I am his mistress!!!! 8) (...parte to opws thelete avto... :P)

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 18:58
O Xριστός κ η Παναγία! :shock: Ποιο νεκροταφείο? :???: Α, νομίζω κατάλαβα (πάνω-κάτω) αλλά φαίνεται από τη σχολή?? :???: Ναι, έλα μου τώρα, αυτό σου έφταιξε κ είδες "Βuffy"! Αυτά αλλού! :P

Τότε όχι, δεν το ξέρω! Στάνταρ!

ωωωω...ταπεινά προσκυνώ τη Buff-οκρατόρισα του site!!!
άσε με κ εμένα να μπω..δεν είμαι απειλή! spike fan remember?????
θα τη διαλύσω τη dru!!! i shall unleash angel against her! (γιατί αν περιμένω από τον spike.. )

Έέέτσι! :grin: Χμ, I shall do anything to my power to let you! Αλλά το ιντερνετ είναι too vast to completely reign it. Σα να λέμε το Sunnydale να rule the rest of the world!

Κ :yahoo: & οι 3 μαζί Once again! Oh excuse me, something got in my eye (such a Welsey line I know!! :P )

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 19:07
είναι τυχαίο που είμαστε και οι τρεις μαζί και crashάρει το site????

έλα τώρα,που δε θα με βοηθήσεις με τη dru!!! αν είναι δυναμόν!!!

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 19:16
είναι τυχαίο που είμαστε και οι τρεις μαζί και crashάρει το site????

Σσσσσσσσσσςςςςςςςςςςς!!! :whip: Θες να μας απαγορευτεί η ταυτόχρονη είσοδος?? :???:

Καλέ θα σε βοηθήσει απλώς να κρατάμε κ τα προσχήματα ως αντίπαλοι fans.. ;) Άσε να κάνει το κομμάτι της ως δύσκολη! :P

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 19:21
:lipsseale ...άσχετο, πως μου ήρθε..για να μη βάλω spoiler θα πω μόνο την ατάκα του my precious mrperoxide!(ή κάπως έτσι) "you are a bloody puppet!!!!"...:rotfl:
το επεισόδιο στη 5 που η αγάπη σας έγινε puppet. μου ήρθε η φάτσα του spike όταν τον ανακάλυψε να κρύβεται στο γραφείο του

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 19:25
:lipsseale ...άσχετο, πως μου ήρθε..για να μη βάλω spoiler θα πω μόνο την ατάκα του my precious mrperoxide!(ή κάπως έτσι) "you are a bloody puppet!!!!"...:rotfl:

Mάλλον κάηκε ο εγκέφαλος από την χαρά μου που δούλεψε το pc, αλλά δεν σ'εννόησα..Δεν κατάλαβα τί θέλει να πει ο ποιητής.. :oops: Με την ατάκα εννοώ. Κ δεν τα έβαζες τα spoiler να βγάλουμε κ μεις νόημα? :P

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 19:48
το έβαλα..στο προηγούμενο μου σχόλιο.;)

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 19:58
AAA! Lol, ok! "Μy nose comes off!" :lol:

Btw, βγήκε η ταινία "P.S. I Love you" ε? ;)

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 20:07
βγήκε..ναι! εννοείται δε τη χάνω!!!! και δε νομίζω να είναι σαν όλες τις άλλες πατάτες που είδα για χάρη του!

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 20:52
Λολ, ούτε κ εγώ το νομίζω! Βασικά ίσως φταίει το ότι δεν έχει πρωταγωνιστικό ρόλο! :P

Έχω φτάσει στην s2 "Αngel" (btw τα επεισόδια με Darla ψιλο-μάπα) & σκεφτόμουν ότι η s1 είναι γεμάτη με ωραίους δευτεραγωνιστές! Doyle (έπαιξε σε λίγα επεισόδια για πρωταγωνιστής), Lindney, Lilah, Kate. Nιώθω ότι ξεχνάω κάποιον διότι όταν τους έβλεπα μου φαίνονταν περισσότεροι!

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 20:58
Λολ, ούτε κ εγώ το νομίζω! Βασικά ίσως φταίει το ότι δεν έχει πρωταγωνιστικό ρόλο! :P

Έχω φτάσει στην s2 "Αngel" (btw τα επεισόδια με Darla ψιλο-μάπα) & σκεφτόμουν ότι η s1 είναι γεμάτη με ωραίους δευτεραγωνιστές! Doyle (έπαιξε σε λίγα επεισόδια για πρωταγωνιστής), Lindney, Lilah, Kate. Nιώθω ότι ξεχνάω κάποιον διότι όταν τους έβλεπα μου φαίνονταν περισσότεροι!

μη το γελάς!! δεν έχεις καθόλου άδικο!!! αν και ντρέπομαι που το λέω!:oops:
εγώ πριν κανα μήνα τελείωσα τη revision όλης τη σειράς και λέω να πιάσω buffy. από την 1 με τα θεικά της μαλλιά και ρούχα!!:rotfl: και τι κορμοστασιά θεέ μου!:rotfl:

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 21:03
Ε μα έτσι είναι..Δε πειράζει, ας ξεκινήσει από χαμηλά..Μπορεί στην μικρή οθόνη να rule αλλά στη μεγάλη είναι ακόμα μικρός.

Λολ, άσε, την βλέπω στις πρώτες σεζόν κ ντρέπομαι εγώ! :lol: Κ δεν είναι μόνο τα ρούχα από μόνα τους, αλλά κ οι συνδυασμοί τί σου λένε? :rotfl:

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 21:11
..δε θυμάμαι το επεισοδιο τώρα να σου πω..εκείνο που την χωρίζει ο τύπος..που της είχε δώσει ίδιο δαχτυλίδι με τον angel..στη 3 είναι...και τη δείχνει στεναχωρημένη,και κάνει zoom out! που φοράει ένα λαμέ παντελόνι-ζιβάγκο(πάνω από τον αφαλό) και κοντό λαμέ επίσης μπλουζάκι..το βάζω κάθε φορά που είμαι down για να γελάω!!! και αυτά τα φουστάκια της ..αχχχ κούκλα ήταν!!!!

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 21:20
Χαχα! :rotfl: Καλά απορώ πώς δεν της έκανε μήνυση κανείς για προσβολή της δημόσιας αισθητικής μ'ατυτά που φορούσε!! Κ υποτίθεται ότι ήταν κ fashion-girl έτσι? Άντε να 'ταν καμμιά Willow, να πάει το παλιάμπελο, αλλά το L.A. girl..Τστστς..

Ορίστε κ κάτι για σένα..
http://i14.tinypic.com/6xq1on6.jpg

yue_ying
15 Ιανουαρίου 2008, 21:29
:D:D:D:D:D:D:D:D
και τα παπούτσια της..αυτά τα 20άπατα! και έχουν ένα κουκλί σαν τον angel(με το παρδόν μη με φάτε:P) να της λέει "και τυφλός να ήμουν θα σε έβλεπα!! μάλλον θα εννοούσε τη λάμψη των λαμέ!

MCAK
15 Ιανουαρίου 2008, 21:57
να της λέει "και τυφλός να ήμουν θα σε έβλεπα!! μάλλον θα εννοούσε τη λάμψη των λαμέ!

:rotfl::rotfl: Omg!! Ακόμα γελάω!! :lol: Καλό!

Καλέ γιατί να σε φάμε? Είναι δυνατόν να πει κάποιος τον Angel άσχημο? :shock: Πιο πιθανό είναι να βγει σήρια "ακατανόμαστη, the vampire slayer" :P :lol: (βασικά για πλάκα το έιπα, ήταν το 1ο που μου ήρθε στο μυαλό αλλά τώρα ψιλο-ανατρίχιασα που το είπα..yuck! :shock: )

Eίναι κοντή κ προσπαθόυσε να κερδίσει πόντους μ'αυτά φαίνεται..Αν κ στις κοντές τα παπούτσια αυτά φαίνονται ακόμα πιο τραγικά..

Λοιπόν για να είμαστε κ στο θέμα, πες αγαπημένο χαρακτήρα από "Angel". Aλλά όχι πρωταγωνιστή (δλδ όχι Angel,Cordelia,Wesley & λέω να συμπεριλάβω Gunn & Fred).

MiuMiu
16 Ιανουαρίου 2008, 00:41
:D:D:D:D:D:D:D:D
και τα παπούτσια της..αυτά τα 20άπατα! και έχουν ένα κουκλί σαν τον angel(με το παρδόν μη με φάτε:P) να της λέει "και τυφλός να ήμουν θα σε έβλεπα!! μάλλον θα εννοούσε τη λάμψη των λαμέ! :haha::rotfl: LOL!!!!!! Mallon epeidh tote eixe paei sto Hell dimension kai epsaxne gia fws!!!!

Mas exei tsakisei shmera to forumaki, ama sas lew Wolfram&Hart, na me akoute!!!!:yes: Twra mporesa na ksanagrapsw.... :(

Loipon, agaphmenos b-class xaraktiras e? Mumble-muble... a kserw! H Gwen mou arese para poly...:grin:

MCAK
16 Ιανουαρίου 2008, 01:07
:haha::rotfl: LOL!!!!!! Mallon epeidh tote eixe paei sto Hell dimension kai epsaxne gia fws!!!!

Mas exei tsakisei shmera to forumaki, ama sas lew Wolfram&Hart, na me akoute!!!!:yes: Twra mporesa na ksanagrapsw.... :(

Loipon, agaphmenos b-class xaraktiras e? Mumble-muble... a kserw! H Gwen mou arese para poly...:grin:

Eμ πώς νομίζεις γύρισε πίσω? Τί, πίστεψες το παραμύθι που σου σέρβιραν ότι οι PTB τον έστειλαν πίσω? Καλέ από την λάμψη οδηγήθηκε πίσω! Όυτε ο Θησέας με το νήμα της Αριάδνης να ήταν! :lol:

Άσε για κάθε ποστ δεινοπαθούσα!

Καλέ την είχα ξεχάσει αυτήν..Βασικά εγώ τώρα στο μυαλό μου έχω πρόχειρους αυτούς της σ1..Η Kate στην αρχή καλά το πήγαινε, όχι ότι την λάτρευα,αλλά λέω έχει προοπτικές να την συμπαθήσω (αν κ γούσταρε Angel :whip:) αλλά μετά το έχασε για τα καλά. Πειράζει που μ'αρέσουν Lilah & Lidsney (αυτό το όνομα πώς γράφεται ποτέ δεν θα μάθω! Μα ποτέ στη ζωή μου να μην έχω πρόβλημα με όνομα αλλά με αυτό..:mad: Εδώ της Trachtenberg έμαθα με τη μία.. :P )

MiuMiu
16 Ιανουαρίου 2008, 02:44
Η Kate στην αρχή καλά το πήγαινε, όχι ότι την λάτρευα,αλλά λέω έχει προοπτικές να την συμπαθήσω (αν κ γούσταρε Angel :whip:) αλλά μετά το έχασε για τα καλά. Πειράζει που μ'αρέσουν Lilah & Lidsney (αυτό το όνομα πώς γράφεται ποτέ δεν θα μάθω! )

A papapapapapapa, Kate = idio epipedo me Connor!!!!! Gia oti ths eftaige sth zwh ths, ta erixne ston Angel!!!! Bliax, xairomai pou thn ekane!!! Oust!!!

H Lilah mou aresei ki emena, eidika sto season 4... Kale ti na peirazei, edw egw goustarw Angelus... ti syzhtame???!!! 8) O Lindsey sto season 5 einai MEGISTOS antipathouklas kai xairomai para poly pou sto 100o ep.: trwei epitelous to ksylo ths xronias tou apo ton Angelako- finally!!!!

Eimai twra sth mesh tou s.4 kai thymithika oti parolo pou mou thn dinei to main story - plot me thn Jasmine, evil-Cordy , Connor-yak:mad: etc kai ousiastika einai apo tis ligotero agapimenes mou, exei kati EKPLIKTIKA ep.'s, opws avta me ti Faith, syn tou oti ksanaemfanizetai :worthy:o Angelus!!!:respect: Epishs h olh fash ne to beast den einai katholou kakh...:grin: Telika to prwto miso mou aresei poly... :grin:

Giati Sof de sou aresan ta eps sth s.2 me Darla???
Emena m'aresoun poly - ola avta ta flash back me ftiaxnoun!!!! :twisted:

Anyways, meta sth s. 2 exei epishs Faith, xexe, kai pws ksanagyrise ston swsto dromo:) xarh ston Angel fysika!!!! :grin:

...pwpw paralirima vradyatika... :???:

MCAK
16 Ιανουαρίου 2008, 03:13
Καλά τώρα τί να λές για Faith...!! Το άτομο τα σπάει όσο δε θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ! Οι σκηνές που καταλαβαίνεις απίστευτα το τί συμβαίνει μέσα της όταν παλεύει με Angel αφού έχει βασανίσει τον Wesley Κ του λέει "Ι'm bad,I'm evil, kill me" & φυσικά το μπουνίδι που δίνει στον εαυτό της όταν κάθεται πάνω της & αυτή βρίσκεται στο σώμα της Buffy & η Buffy στο δικό της. (Βγήκε νόημα έτσι? :P)

Τώρα θυμήθηκα το "Sanctuary"..Τι επεισόδιο & τί χαρακτήρας & η Buffy απίστευτος..Έβλεπα μια-μια τις σκηνές κ μου ερχόταν να κάνω pause κάθε τρεις κ λίγο για να συνειδητοποιώ το βάθος των ιδιοσυγκρασιών του καθενός κ το πώς, έχοντας τους χαρακτήρες που έχουν,ένιωθε ο καθένας.

Με το που μπαίνει φυλακή λέω "άντε ανυπομονώ να σε ξαναδω s4!" Tα'χω δει αυτά τα επεισόδια (έχω δει το 2ο μισό της s4 & όλη την s5,αν κ δεν θυμάμαι κ πάρα πολλά..)

Κ σκεφτόμουν φαντάσου να την είχε σκοτώσει ο Angel, στην s7 η ξανθούλα βαμπιροφόνισσα δεν θα είχε έναν σημαντικότατο σύμμαχο!:shock: Πώς μια απόφαση επηρρεάζει το ρου της ιστορίας ε? Ώρες ώρες σκέφτομαι κάτι τέτοια (γενικά κ για τη ζωή) κ τρελλαίνομαι! Κ μετά λέω τι s7 στη "Buffy", s4 στο "Αngel"! Ακόμα Angelus θα ήταν αυτός!! Κ δε πα' να σώσει τον κόσμο από το Hellmouth & to first evil η άλλη, θα'ρθει ο Αngelus & θα τα καταστρέψει όλα! :twisted: Πλάκα πλάκα φαντάζεσαι? Τελευταίο πλάνο το χαμογελάκι της Β & από πίσω πλάνο το evil smirk του Angelus! :lol: Κ ή να τελείωνε έτσι ή να γυρνάει η Β & να λέει whining"Oh, not agaiiiin!" :P Ή ":shock: Who gave you a happy???:mad: " :lol: (Omg,φαντασία βραδιάτικα!:grin: )

Ε ναι καλε μετά είπα ότι μου την έδινε κ μένα..Στην αρχή ήταν μέτρια ώσπου άρχισε να μ'εκνευρίζει. Να την πιάσει στο στόμα της η Cordelia της χρειάζεται σε full b!tch-mode να συνέλθει!! :P

Ε μα κάποτε έπρεπε να πάρει αυτό που του αξίζει ο Lindsey. Κ τόσο που έζησε πολύ του ήταν.

Τα επεισόδια με τη Darla ανούσια ρε συ..Ειδικά αυτό που πήγαινε στα όνειρα του..Άσκοπα επεισόδια. Anyway.

Ε ναι, αλλά άλλο Lilah & άλλο Angelus..! Την Lilah δεν την υποδύεται ο David..! ;) :grin:

MiuMiu
16 Ιανουαρίου 2008, 04:44
Πλάκα πλάκα φαντάζεσαι? Τελευταίο πλάνο το χαμογελάκι της Β & από πίσω πλάνο το evil smirk του Angelus! :lol: Κ ή να τελείωνε έτσι ή να γυρνάει η Β & να λέει whining"Oh, not agaiiiin!" :P Ή ":shock: Who gave you a happy???:mad: " :lol: (Omg,φαντασία βραδιάτικα!:grin: )

Pwpw, TI eipes twra??????????????????????? :shock::shock::shock::shock: Ti fovero telos tha itan avto??????????????????????:worthy::worthy::worthy: :worthy::worthy::worthy: Ypoklinomai sthn genious sylipsi tou eggefalou sou, evge!!!!!:respect::thumbsup1 Anatrixiasa kai mono pou to skeftomai!!!! na to steiloume ston Josh mpas kai...??? An kai tha eprepe na mpoune emvolima eps sthn s.4 tou Angel... oxi oti tha me peiraze... outws h allws, o Angelus htan ekei...:twisted:. Pws kai den to skefthkane?

MCAK
16 Ιανουαρίου 2008, 05:10
Pwpw, TI eipes twra??????????????????????? :shock::shock::shock::shock: Ti fovero telos tha itan avto??????????????????????:worthy::worthy::worthy: :worthy::worthy::worthy: Ypoklinomai sthn genious sylipsi tou eggefalou sou, evge!!!!!:respect::thumbsup1 Anatrixiasa kai mono pou to skeftomai!!!! na to steiloume ston Josh mpas kai...??? An kai tha eprepe na mpoune emvolima eps sthn s.4 tou Angel... oxi oti tha me peiraze... outws h allws, o Angelus htan ekei...:twisted:. Pws kai den to skefthkane?

:oops::oops::oops: Τhanks..
Αυτό το ποστ πρέπει να το καδράρω..Αλλά ούτε στον τοίχο μου μπορώ να το βάλω (δεν έχω printer) ούτε κ στο προφίλ μου μπορώ..Να πάρει..

Είναι η ώρα μου που λειτουργεί ο εγκέφαλος! :grin: Βασικά εκείνη τη στιγμή που το έγραφα μου ήρθε! Λολ!

Ε κ η σ4 να μην πειραχτεί βρίσκουμε άλλο λόγο που ο Αngel γίνεται Angelus..Tον κάνει η Willow με spell γιατί δεν υποφέρει άλλο την ακατανόμαστη!! :grin: :rotfl:

Πάντως ένα επεισόδιο που περνά στο ντούκου ενώ δεν θα έπρεπε είναι αυτό όπου η Βuffy είναι στο ψυχιατρείο κ μας λένε ότι όλα ίσως είναι στο μυαλό της..Πολλές φορές όταν βλέπω τώρα τις season 2,3 το σκέφτομαι αυτό..Ειδικά όταν οι φίλοι της δεν την εμπιστεύονταν (:mad:) κ λέω μακάρι να ήταν όλα αυτά στο μυαλό σου! Κ δεν μας λέει στο τέλος ότι δεν ήταν της φαντασίας της..Το αφήνει φλου. Πάντως φανταστική ιδέα αυτή & απορώ γιατί δεν έχει σχολιαστεί ότι όλα αυτά ίσως να μη συνέβησαν ποτέ...Νιώθω ότι οι fans δεν έδωσαν τη δέουσα σημασία σ'αυτό το επεισόδιο. Καλά όταν προβλήθηκε δεν γνωρίζω τί ντόρο μπορεί να έκανε,αλλά από κει κ πέρα δεν διάβασα πουθενά τίποτα γι'αυτό.

Το θυμήθηκα όλο αυτό διότι πήγα να γράψω παραπάνω, ούτως ή άλλως η Β δεν τα φαντάζεται όλα αυτά?(ή θα μπορούσε κάλλιστα) Θα μπορούσε να βάλει τον Αngelus στο τέλος από πίσω της να κοιτά.

Δεν το σκεφτήκανε αφού η Faith βοήθησε να τον επανέφερουν. Πήραν άλλη τροπή τα πράγματα. Αυτό είναι που λατρεύω σ'αυτά τα 2 σήριαλ. Είναι λες κ τα γεγονότα κυλάν σύμφωνα με τους χαρακτήρες, δεν βάζουν πχ τους χαρακτήρες να αντιδρούν όπως ν'αναι για να πάνε το σενάριο εκεί που θέλουν.

An θέλεις να του το στείλεις, fine with me, εγώ δεν έχω το κινητό του/e-mail του πια..Τα έσβησα όλα όταν είδα την wanna-be slayer who shall remain nameless for my nerves sake! :P

MCAK
16 Ιανουαρίου 2008, 12:07
O μικρός επαναστάτης...:grin:
http://i9.tinypic.com/7x4e6v9.jpg

MiuMiu
16 Ιανουαρίου 2008, 15:18
Nai to glyko mas to paidi, skeftetai panta tous allous... em, Angel einai avtos...asxeta an kykloforei me to onoma D.Boreanaz...to kanei gia logous kalypsis... 8)

De nomizw oti pernaei sto ntoukou to ep. pou eipes, isa-isa, mazi me avto me tous kyrious thewrountai apo ta poly kala. :grin: Symfwnw oti einai koryfaio, mou aresoun poly ta deconstructive episodeia, o,ti se vgazei apo to norm gia mena einai super :thumbsup1, arkei na mhn katastrefei xarakthres kai plot. To sygekrimeno den kanei tipote apo ta dyo...:)

Skeftomouna shmera to prwi (...koimamai-ksypnaw, ekei to myalo ths vlammenhs:???:) o,ti telika to love-story me thn Cordy kalws stamathse ekei pou stamathse, giati h gynaika tou Angel einai h Buffy kai as mhn einai sto series! Einai meros tou xarakthra tou kai tou poios einai omws... Opote telika tha xaliomouna nomizw ean synevaine...:thumbdown

yue_ying
16 Ιανουαρίου 2008, 19:53
buffy + angel παιδιά! καλή και η cordie, χαρακτήρας από τους λίγους..αλλά! όχι και για τον angel! ειδικά αν έχεις δει και τις 2 σειρές!(κοντά στις 10 φορές τη καθεμία!)

MiuMiu
16 Ιανουαρίου 2008, 21:22
buffy + angel παιδιά! καλή και η cordie, χαρακτήρας από τους λίγους..αλλά! όχι και για τον angel! ειδικά αν έχεις δει και τις 2 σειρές!(κοντά στις 10 φορές τη καθεμία!)

Etsi, pesta re Stella!!!!!!!!!!!!!8) Ki egw, den mporw na skeftw ton Angel me kammia alli dipla tou....:( (...ante, isws emena...;) )

MCAK
17 Ιανουαρίου 2008, 14:40
Skeftomouna shmera to prwi (...koimamai-ksypnaw, ekei to myalo ths vlammenhs:???:) o,ti telika to love-story me thn Cordy kalws stamathse ekei pou stamathse, giati h gynaika tou Angel einai h Buffy kai as mhn einai sto series! Einai meros tou xarakthra tou kai tou poios einai omws... Opote telika tha xaliomouna nomizw ean synevaine...:thumbdown

Ρε παιδιά, revoke all her privilleges as a "Buffy" & "Angel" fan!! ΟMG!! :shock::shock: Κ σε είχα συμπαθήσει...:P Κρίμα, κρίμα..:( Το διάβασα χθες το μνμ κ δεν πρόλαβα ν'απαντήσω κ κόλλησε πάλι το pc (:mad:) & ακόμα δε νομίζω να έχω συνέλθει απ'αυτά που διάβασα.

Δλδ, τώρα το σκέφτηκες κ το αποφάσισες αυτό??? Μέχρι τώρα όχι μόνο ήσουν οκ, αλλά το υποστήριζες κιόλας?? :shock::shock: *λίγο νερό, λιποθυμάω..*
Τι το'θελες κ το ξεστόμισες? :lipsseale

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς ήταν δυνατόν άτομο που τα είχε ζήσει όλα αυτά να περιμένει ότι θα στέριωνε με Αngel & έκανε κ σχέση μαζί του. Θεωρώ ότι ο μόνος λόγος που τους έβαλαν μαζί ήταν ότι ήταν ο μόνος χαρακτήρας που αγαπούσαμε & μόνιμος & ε τόσο καιρό, έπρεπε να του δώσουν κ του Αngel ένα love interest. Αφέρνανε καμμιά καινούρια θα ξέραμε ότι δεν θα στέριωνε κ δεν θα της δίναμε καν σημασία.

MiuMiu
17 Ιανουαρίου 2008, 18:27
Ρε παιδιά, revoke all her privilleges as a "Buffy" & "Angel" fan!! ΟMG!! :shock::shock: Κ σε είχα συμπαθήσει...:P Κρίμα, κρίμα..:( Το διάβασα χθες το μνμ κ δεν πρόλαβα ν'απαντήσω κ κόλλησε πάλι το pc (:mad:) & ακόμα δε νομίζω να έχω συνέλθει απ'αυτά που διάβασα.

Δλδ, τώρα το σκέφτηκες κ το αποφάσισες αυτό??? Μέχρι τώρα όχι μόνο ήσουν οκ, αλλά το υποστήριζες κιόλας?? :shock::shock: *λίγο νερό, λιποθυμάω..*
Τι το'θελες κ το ξεστόμισες? :lipsseale

:oops:...zhtw tapeina syggnwmh, prwinh skepsh apo aypno eggefalo, diatypwthyke lathos, parakalw sygxwreste thn avthadeia mou.....:worthy:

Nai, symfwnw 100% mazi sou, parolo pou de thelw ton kakomoirouli monaxouli tou synexeia, me stenoxwrei....:*( Outws h allws, h Buffy ekane polles prospatheis gia allh sxeshna mhn anaferw kan ton Spike :shock:, dikaiountan kai o kakomoirhs o Angel mia prospatheia, don't you think? :yes: (arkei na teleiwne syntoma...:twisted:)
Opws kai na'xei pantws, den to parousiasan pote ws kati isaksio me Buffy...

apla ws ypopsia oti mporei na htan "in love", apo th stigmh pou h Cordy egine champion h idia... 8)

opote, mia xara to teleiwsan telika ekei pou teleiwse...an kai einai adiko!

MCAK
17 Ιανουαρίου 2008, 19:47
:oops:...zhtw tapeina syggnwmh, prwinh skepsh apo aypno eggefalo, diatypwthyke lathos, parakalw sygxwreste thn avthadeia mou.....:worthy:

Δεν ξέρω, δεν ξέρω... I'm still way too shocked..:closed-to
Give it time..Μα να τ'ακούσω αυτό από σένα βρε παιδί μου? Αν υπάρχει 1 ζευγάρι στον κόσμο αυτό που δεν μπορείς καν να διανοηθείς ότι όχι ο ένας ταιριάζει με κάποιον άλλον & ίσως αγαπάει κάποια άλλη περισσότερο, ή ότι η άλλη είχε σχέση με κάποιον άλλον πιο ταιριαστό & ήταν πιο πολύ ερωτευμένη μαζί του, αυτό είναι Buffy/Angel! :rtfm: (αν δεν διακρίνεις τί λέει, θα σου πω: "Buffy + Angel=The Absolute Lovestory" :yes:)

Ναι αλλά η Buffy είναι ένα 20χρονο κορίτσι, ζωντανό, λογικό να κοιτάξει κ για άλλες σχέσεις (αν & δε νομίζω ποτέ της να πίστεψε ότι θα βρει κάτι ανάλογο με αυτό που ένιωσε με τον Angel, βασικά δεν μπήκε καν στον κόπο.)
Ο Angel κοντεύει τους 2,5 αιώνες ζωής, είναι brooding & γενικά not-so-alive! Έχει να μετανιώσει για πολλά πράγματα & να επανορθώσει κ που βρήκε την απόλυτη αγάπη με τη Βuffy πολύ του ήταν, αν σκεφτείς τί κακό έχει προκαλέσει & ότι he's supposed to live in pain & remorse.

Καλά αν παρουσίαζαν κάτι ισάξιο είτε για Buffy είτε για Angel θα πρόδιδαν το σήριαλ & τα όσα μέχρι τότε είχαν χτίσει. Άσε που αυτά δεν συμβαίνουν κάθε μέρα. Εδώ σου λέει ο άλλος έζησε 247 χρόνια & το βρήκε μόλις μια φορά.

MiuMiu
18 Ιανουαρίου 2008, 00:39
Den einai dikaio na tous vazoume se dyo taxythtes, enistamai!! Oi kai oi dyo exoun dikaiwma na to palepsoun, h kanenas!!!! 8) Preferably kanenas... alla gia xarh ths tv, eprepe na deiksoun oti kati kanoun...

Άσε που αυτά δεν συμβαίνουν κάθε μέρα. Εδώ σου λέει ο άλλος έζησε 247 χρόνια & το βρήκε μόλις μια φορά.

...skepsou omws gantemia, e? :twisted:

Xthes perasa olo to vrady youtubing videakia Bangel... axxxxxxx :(

MCAK
18 Ιανουαρίου 2008, 00:56
δεν τους βάζω, απλώς λέω ότι αν έπρεπε ντε κ καλά να τους βάλουμε, θα το καταλάβαινα, διότι έχουν κάποιες διαφορές στις συνθήκες. το θέμα είναι ότι κανείς δεν βρήκε, έτσι έπρεπε & έτσι έγινε. Οι χαρακτήρες έμειναν αληθινοί σ'αυτό που μας έδειχναν τόσα χρόνια.

Γκαντεμιά? Τύχη θα το έλεγα..Γκαντεμιά θα ήταν να πεθάνει λίγο πριν την γνωρίσει..

Σήμερα σκεφτόμουν ότι η Darla πλάκα πλάκα έσωσε τον κόσμο. Αν δεν τον είχε κάνει βαμπίρ ο κόσμος θα είχε καταστραφεί από Apocalypses. Οκ, πέθαναν αρκετοί λόγω Angel, αλλά δεν είναι μόνo πόσοι άλλοι σώθηκαν, με νούμερα δεν θα το πάμε, αλλά με timing. Πες ότι εκείνοι δεν πέθαιναν, θα φτάναμε στο παρόν, θα πέθαιναν οι σύγχρονοι άνθρωποι που δεν θα είχε σώσει κ μαζί τους κ όλοι οι άλλοι από τις Αποκαλύψεις που εμπόδισε να γίνουν. Ούτως ή άλλως οι τότε άνθρωποι κ τώρα νεκροί είναι. Στερήθηκαν εκείνοι είτε πολλά είτε λίγα χρόνια από τη ζωή τους με αντάλλαγμα όχι απλως τις ζωές κάποιων άλλων στο παρόν αλλά όλων! Θέλω να πιστεύω ότι έγινα κατανοητή. :oops: :grin:

MiuMiu
18 Ιανουαρίου 2008, 01:14
Yes, symfwnw se ola osa eipes gia Angel, ontws etsi einai, kai mhn ksexnas allwste pws ola ta eglhmata pou ekane, ta ekane XWRIS psyxh, pou shmainei oti den eixe epilogh... enw to kalo pou ekane, to ekane syneidhta... Oso gia th Darla, thymisou oti
evgale kai ton Connor:mad::mad::mad::mad:

Gantemia, pera apo plaka, gia ton Angel pou thn vrhke kai den mporese na einai mazi ths... AN KAI, vatheia mesa mou pistevw oti kapoia stigmh tha mporesoun na einai mazi... thymasai tis cookie dough mpourdes pou tou eipe h Buffy? :grin: (pote den thn katalava ekeinh th stigmh omws...)erxetai h monadikh agaph ths zwhs sou, se thelei pisw, sto leei, einai o Angel, ki esy les katse na perimenoume?????????:shock::shock::shock: Ti na perimeneis madame? To tram?????? Se eidame se alles sxeseis ti kala pou ta phges!!!! :???:

MCAK
18 Ιανουαρίου 2008, 01:26
Που του είπε καλέ να περιμένουμε? :???: Άλλο σήριαλ βλέπαμε? :P Αν κάποιος είπε να περιμένουν ήταν ο Angel & τα'παιρνε η Buffy! Κ το σαρκαστικό comment: "It's a good thing I didn't fantasize about you being/turning into(δεν θυμάμαι καλά τώρα) a human because today would be a real turn-down!" K στο κρεββάτι του λέει ότι χαίρεται που δεν έκανα το mature thing να περιμένουν, κ ότι αυτός ο χρόνος που έκανε ο angel Μέχρι να φέρει τα φαγώσιμα ήταν υπερβολικά πολύς χρόνος μακριά της.

Για το cookie dough που λες, της φάνηκε παράξενο ότι ακόμα δεν έγινε άνθρωπος κ φρόντισα να έχει το συγκεκριμένο φαγώσιμο σπίτι του!! (btw τώρα πρόσφατα που το ξανα-είδα, συνειδητοποίησα ότι η Cordelia του το'χε αγοράσει. Όταν ο Αngel άρχισε να τρώει τα πάντα στο γραφείο του το ανέφερε για πλάκα κ αυτός της είπε να του αγοράσει! :)

Α κ τώρα που είπες χωρίς ψυχή..Σκεφτόμουν, γιατί όταν απέκτησε τη ψυχή του δεν έγινε όπως όταν ήταν πριν την χάσει? γιατί δεν ξανα-έγινε Liam? :???:

Άδικα τα χώνεις στην Μπάφι, άδικα! Ίσα ίσα που δεν κρατήθηκε καθόλου, δεν είχε εγωισμούς κ χαζομάρες κ να πει, "μα πριν έλεγα άλλα & τώρα θα κάνω άλλα? Θα με κοροϊδεύει κ ο Angel μετά & θα μου πει "μπα, εσύ άλλα μας έλεγες" & θα με ντροπιάσει!"

MiuMiu
18 Ιανουαρίου 2008, 02:04
Den katalaves poio cookie dough ennoousa (eimaste kai sto lathos thread), my bad, opws leei kai h B. - ennoousa to last ever ep. ths Buffy, pou tou ekane thn vlakwdh cookie-dough metafora - ekeinh th stigmh den dexomai!!! :???:

Kata t'alla, I love Buffy,mhn anhsyxeis, den epatha kati :lol:!! Ontws h kakomoira ta ypemeine ola xwris egwismous, egw an hmoun sti thesi ths tha tou eixa spasei to kefali tou Angel, mia etsi, mia alliws, ki as htan gia to kalo mou!;)

Α κ τώρα που είπες χωρίς ψυχή..Σκεφτόμουν, γιατί όταν απέκτησε τη ψυχή του δεν έγινε όπως όταν ήταν πριν την χάσει? γιατί δεν ξανα-έγινε Liam? :???:

Loipon, poly kalh erwthsh! To exw skeftei ki egw arketa kai tha sou pw to giati:
Einai treis oi "ontothtes"! Enas o Liam, o anthrwpos prin to dagwma, dyo o Angelus, o daimonas meta to dagwma kai telos, treis o Angel, to vampir me thn psyxh, h miksh/apotelesma Liam kai Angelus se enan anthrwpo! Gi avto kai den phre pote ksana to onoma Liam, den htan pia avtos o xarakthras

Did this answer your question? :grin:

MCAK
18 Ιανουαρίου 2008, 02:48
A, δεν ξέρω τότε..Δe μου λέει τίποτα, το μόνο cookie dough Που ξέρω ήταν από το 1x08.

Nαι, κ εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα. Αλλά παράξενο που ποτέ κανείς δεν τον ρώτησε, δεν το ανέφεραν μέσα στο σήριαλ..

Με μπρεδεύεις, πολύ με μπερδεύεις! :P Μια μου λες ότι "τι περιμένεις madame" & μετά "θα του έσπαγα το κεφάλι"..Ή τα έχεις μπερδεμένα μέσα σου ή απλώς θέλεις να την λες στη Μπάφι! :P :lol:

MiuMiu
18 Ιανουαρίου 2008, 03:45
A, δεν ξέρω τότε..Δe μου λέει τίποτα, το μόνο cookie dough Που ξέρω ήταν από το 1x08.

Mε μπρεδεύεις, πολύ με μπερδεύεις! :P Μια μου λες ότι "τι περιμένεις madame" & μετά "θα του έσπαγα το κεφάλι"..Ή τα έχεις μπερδεμένα μέσα σου ή απλώς θέλεις να την λες στη Μπάφι! :P :lol:

De thymasai to prwtelevtaio kai televtaio ep. ths 7hs season Buffy pou o Angel phge kai thn vrhke thn stigmh pou phgaine na "katharisei" ton Caleb kai ths edwse to mentagion tou Spike? Dwsane trello fili kai meta sto nekrotafeio pou ths leei oti thn thelei, avth tou evgale to logydrio pws einai cookie dough akoma kai "isws sto mellon".

Tote einai pou mou erxetai na th deirw!:grin:

MCAK
18 Ιανουαρίου 2008, 04:48
Όλα αυτά τα έχω δει (καλά δεν ήταν κ ΤΟ φιλί, έχουν κ πολύ καλύτερα πιστεύω. Όχι ότι δεν ήταν καλό..) αλλά αυτό το comment συνεχίζει να μη μου λέει τίποτα.. :???: Άσχετο, τώρα που σκέφτηκα ότι ο David επέστρεψε για το finale αλλά η SMG δεν πήγε στο "Angel", θυμήθηκα που διάβασα τώρα τελευταία ότι η Cordy δεν ήταν καν να εμφανιστεί στο 100ό επεισόδιο, το κάνανε μόνο κ μόνο επειδή αρνήθηκε η SMG να πάει.

MiuMiu
18 Ιανουαρίου 2008, 15:10
Όλα αυτά τα έχω δει (καλά δεν ήταν κ ΤΟ φιλί, έχουν κ πολύ καλύτερα πιστεύω. Όχι ότι δεν ήταν καλό..) αλλά αυτό το comment συνεχίζει να μη μου λέει τίποτα.. :???:
Mia xara fili htan kai meta apo toso kairo htan sa vroxh sthn erhmo! ;) Ma kala, de thymasai to cookie dough-analogy???????????? Oloi emeis oi Bangel- fans zoume kai elpizoume me avta ta logia!!!!!! Twra poios prepei na xasei ta Bangel privileges, mou les?????????????:shock: Ante, epeidh eimai kalh, sta vazw na sta thymisw:

Buffy: I'm cookie dough. I'm not done baking. I'm not finished becoming who ever the hell it is I'm gonna turn out to be. I make it through this, and the next thing, and the next thing, and maybe one day, I turn around and realize I'm ready. I'm cookies. And then, you know, if I want someone to eat m- or enjoy warm, delicious, cookie me, then that's fine. That'll be then. When I'm done.
Angel: Any thoughts on who might enjoy - Do I have to go with the cookie analogy?
Buffy: I'm not really thinking that far ahead. That's kind of the point.
Angel: I'll go start working on the second front. Make sure I don't have to use it.
[starts to leave]
Buffy: Angel. I do. Sometimes, think that far ahead.
Angel: Sometimes is something.
Buffy: Be a long time coming. Years, if ever.
Angel: I ain't gettin' any older.

Nai, h SMG den phge gia to 100 ep. tou Angel giati gyrnage ekeinh thn epoxh to The Ring. Meta pou ithele na paei sto finale, o Whedon to arnithike kai eixe kai dikio. To Not Fade Away den itane oute gia Buffy oute gia love-stories - tha to xalage ean emfanizotan...sto 100o tha itan teleio - an kai h Cordy h kakomoira ekane kalh douleia, den mporw na pw...still... :(

yue_ying
18 Ιανουαρίου 2008, 19:09
Gantemia, pera apo plaka, gia ton Angel pou thn vrhke kai den mporese na einai mazi ths... AN KAI, vatheia mesa mou pistevw oti kapoia stigmh tha mporesoun na einai mazi... thymasai tis cookie dough mpourdes pou tou eipe h Buffy? :grin: (pote den thn katalava ekeinh th stigmh omws...)erxetai h monadikh agaph ths zwhs sou, se thelei pisw, sto leei, einai o Angel, ki esy les katse na perimenoume?????????:shock::shock::shock: Ti na perimeneis madame? To tram?????? Se eidame se alles sxeseis ti kala pou ta phges!!!! :???:
ααααααα!!!! μια μέρα λείπω και ξεχνάμε ηθελημένα θα έλεγα κάποιες σημαντικότατες λεπτομέρειες???!!!!! στο συγκεκριμένο της 7, μήπως..λέω μήπως!! η buffy τα έχει με τον spike???!!!! στη πιό ώριμη φάση της σχέσης τους!! και ο whedon το χει δήλώσει, πως γι αυτό δεν έβαλε love σκηνές, για να δείξει ότι το πράγμα είχε προχωρήσει! και φυσικά η κοπέλα ήταν μπερδεμένη! στην 7,ο μόνος που τη στήριξε ήταν ο spike. και πριν το τέλος του κόσμου σκάει ο angel και της ζητάει κουλουράκια! ε τι να του έλεγε?

MiuMiu
18 Ιανουαρίου 2008, 19:24
ααααααα!!!! μια μέρα λείπω και ξεχνάμε ηθελημένα θα έλεγα κάποιες σημαντικότατες λεπτομέρειες???!!!!! στο συγκεκριμένο της 7, μήπως..λέω μήπως!! η buffy τα έχει με τον spike???!!!! στη πιό ώριμη φάση της σχέσης τους!! και ο whedon το χει δήλώσει, πως γι αυτό δεν έβαλε love σκηνές, για να δείξει ότι το πράγμα είχε προχωρήσει! και φυσικά η κοπέλα ήταν μπερδεμένη! στην 7,ο μόνος που τη στήριξε ήταν ο spike. και πριν το τέλος του κόσμου σκάει ο angel και της ζητάει κουλουράκια! ε τι να του έλεγε?

Spike? Poios Spike????? :P:twisted:

O Whedon den evale love scenes gia na mhn plhgwsei tous fan tou Spike, idi to fili ekane tote patago, syn tou oti den mporouse na tous ta ksanaftiaksei giati to AngelTS synexizotane akoma kai den ithele i Buffy na einai meros ths ypothesis

Omws h Buffy den eipe oxi ston Angel logw Spike, tou eipe oxi giati ithele h idia na wrimasei kai na dei ti thelei sti zwh tis. Ton Spike ton eixe idi aporripsei ws erwtiko endiaferon...

Kai ekei einai pou eknevrizomai egw! Sgrunt! :whip:

yue_ying
18 Ιανουαρίου 2008, 20:23
Spike? Poios Spike????? :P:twisted:

O Whedon den evale love scenes gia na mhn plhgwsei tous fan tou Spike, idi to fili ekane tote patago, syn tou oti den mporouse na tous ta ksanaftiaksei giati to AngelTS synexizotane akoma kai den ithele i Buffy na einai meros ths ypothesis

Omws h Buffy den eipe oxi ston Angel logw Spike, tou eipe oxi giati ithele h idia na wrimasei kai na dei ti thelei sti zwh tis. Ton Spike ton eixe idi aporripsei ws erwtiko endiaferon...

Kai ekei einai pou eknevrizomai egw! Sgrunt! :whip:
έχω διαβάσει συνένταυξη του whedon,δεν είναι ράδιο αρβίλλα αυτό που σου λέω.
γι αυτό δεν τους έδειξε buf-spike ούτε σε ένα φιλί,γιατί η ως τότε σχέση τους ήταν pure sex,για να δείξει τη διαφορά. και θα ήταν πολύ άκυρο,να έσκαγε ο angel στην 7,έτσι ξαφνικά, και η Β να έρεχε πίσω του.. ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΤΑΝ ΤΗ ΔΙΩΞΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ? και ήταν απόλυτα μόνη! (το ξανθό μου αγόρι τη κράτησε από το να παραιτηθεί!):P
και μόνο η αντίδραση του angel,να της ζητάει υποσχέσεις..ε!! Χ! άκυρος! και του είπε όχι και λόγο spike. και φάνηκε πως έτσουξε όταν διάλεξε άλλον champion!!! :twisted:

ps: ξέρετε ποιός είχε ψηφιστεί πιο sexy χαρακτήρας στη buffy???

..άντε,πάμε τώρα στη Β να μιλήσουμε για το πόσο μισούμε τον connor!

MiuMiu
18 Ιανουαρίου 2008, 21:24

Edw paidi mou gi avto to thema, pou na trexoume sto allo gi avto, sto allo misoume thn Kennedy :twisted: , edw eimaste Connor- haters!!! :grin:

Oson afora ton Angel,

de ths zhtage yposxeseis sto asxeto o kakomoirhs, h Buffy ormhkse kai ton filhse molis ton eide (kai me to dikio ths)! Epishs, nai men h sxesh me ton Spike eixe wrimasei, alla ws filoi apo th meria ths. O Spike o amoiros kaigotan...

H Buffy eprepe na deiksei oti megalwse, oti thelei na wrimasei ki allo kai oti den eixe anagi kanenan antra - avto allwste htan kai to concept pisw apo th seira apo thn arxh...;)

yue_ying
18 Ιανουαρίου 2008, 21:50
εδώ συμφωνούμε. και γιαυτό βλέπαμε buffy άλλωστε! (ψέμμα!)

MCAK
19 Ιανουαρίου 2008, 02:51
Mia xara fili htan kai meta apo toso kairo htan sa vroxh sthn erhmo! ;) Ma kala, de thymasai to cookie dough-analogy???????????? Oloi emeis oi Bangel- fans zoume kai elpizoume me avta ta logia!!!!!! Twra poios prepei na xasei ta Bangel privileges, mou les?????????????:shock: Ante, epeidh eimai kalh, sta vazw na sta thymisw:

Buffy: I'm cookie dough. I'm not done baking. I'm not finished becoming who ever the hell it is I'm gonna turn out to be. I make it through this, and the next thing, and the next thing, and maybe one day, I turn around and realize I'm ready. I'm cookies. And then, you know, if I want someone to eat m- or enjoy warm, delicious, cookie me, then that's fine. That'll be then. When I'm done.
Angel: Any thoughts on who might enjoy - Do I have to go with the cookie analogy?
Buffy: I'm not really thinking that far ahead. That's kind of the point.
Angel: I'll go start working on the second front. Make sure I don't have to use it.
[starts to leave]
Buffy: Angel. I do. Sometimes, think that far ahead.
Angel: Sometimes is something.
Buffy: Be a long time coming. Years, if ever.
Angel: I ain't gettin' any older.

Κοπελιά μη ξεχνάμε ότι εδώ είναι Ελλάδα & ότι δεν έδειξε "Buffy" & αυτά που είχα δει τότε ήταν με πολύ κόπο, ιδρώτα κ πολύ χρήμα στα νετ καφες που έλιωνα ψάχνοντας να βρω καμμιά σκηνή να δω. :P Μην βλέπεις τώρα που βρίσκεις ό,τι θές, τότε ήταν πολύ δύσκολο.
Επίσης ούτε κ όταν απέκτησα τα DVDs το είδα διότι έχω μποϋκοτάρει την s7 & όποτε ξεκινάω να δω τα DVDs φτάνω s5-6 & όλο κάτι συμβαίνει, τα σταματάω κ όταν ξανα-έχω χρόνο, λέω ε,τα ξέχασα, πάλι απο την αρχή! :grin:

Αλλά κ πάλι θα ξαναρωτήσω, είσαι σίγουρη ότι αυτή η σηκνή παίχτηκε έτσι? Διότι κ πάλι δεν μου λέει τίποτα ο διάλογος. Την τελευταία ατάκα του Angel την θυμάμαι πολύ καλά, αλλά όλα τ'άλλα..

Τώρα μου'ρχεται να το βάλω να το δω, αλλά δεν θέλω, διότι είμαι σε κλίμα s3 & Νιώθω λες κ δεν ξέρω τί θα γίνει παρακάτω, οπότε μην βγω από το κλίμα. Υπομονή.. (τόση έχω κάνει με το Pc μου, έχω χτίσει γερά νεύρα!:lol:)

Ώπα Στέλλα, εδώ έχεις άδικο. Συμφωνώ με Νίκη στο θέμα Spike. K τόσο Angel βασικά που έβαλαν πάλι καλά. Διότι το θέμα ήταν άλλο τότε, κ όμως ακόμα κ τη στιγμή αυτή το ενσωμάτωσαν αποδεικνύοντας κ τη μέγιστη σημαντικότητά του. :yes:
Ο Spike ωρίμασε, διότι ήξερε ότι η Buffy όταν λέει δεν θα ξαναγαπήσω άλλον όπως τον Angel το εννοεί & δεν είναι απλώς a line. Το είδα, το βίωσε & το αποδέχτηκε. Εξού κ η ωριμότητα της οποιαδήποτε σχέσης τους (& δεν εννοώ ερωτική. Για μένα δεν είχαν καν ποτέ "σχέση", κ αυτό το "τα είχαν" μόνο να'ξερες πόσο παράξενο ακούγεται στ'αυτιά μου..)

MCAK
19 Ιανουαρίου 2008, 03:18
έχω διαβάσει συνένταυξη του whedon,δεν είναι ράδιο αρβίλλα αυτό που σου λέω.
γι αυτό δεν τους έδειξε buf-spike ούτε σε ένα φιλί,γιατί η ως τότε σχέση τους ήταν pure sex,για να δείξει τη διαφορά. και θα ήταν πολύ άκυρο,να έσκαγε ο angel στην 7,έτσι ξαφνικά, και η Β να έρεχε πίσω του.. ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΤΑΝ ΤΗ ΔΙΩΞΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ? και ήταν απόλυτα μόνη! (το ξανθό μου αγόρι τη κράτησε από το να παραιτηθεί!):P
και μόνο η αντίδραση του angel,να της ζητάει υποσχέσεις..ε!! Χ! άκυρος! και του είπε όχι και λόγο spike. και φάνηκε πως έτσουξε όταν διάλεξε άλλον champion!!! :twisted:

ps: ξέρετε ποιός είχε ψηφιστεί πιο sexy χαρακτήρας στη buffy???

(Τώρα είδα τα άλλα replies! Αυτό που λείπω μια μέρα κ αλλάζετε σελίδα πού θα πάει? :P)

Ώπα ώπα! Εμ το γεγονός ότι ο Angel ήταν σε άλλο σήριαλ & σε άλλη πόλη το θυμόμαστε έτσιιιι?? Πώς το βλέπετε δηλαδή, με κάθε δυσκολία να τρέχει LA αυτή ή να έρχεται ο άλλος? Κ τόσες φορές που το έκαναν (σεναριογράφοι & χαρακτήρες) πάλι καλά! & στην κηδεία της Joyce ήρθε & της στάθηκε. Ο κόσμος μπορεί να χανόταν στο ΛΑ, να τον χρειάζονταν αλλά αυτός σηκωνόταν κ έφευγε & πήγαινε κοντά της όσο κ αν ξέραν ότι δεν μποροούν να είναι μαζί & τους σκότωνε κ τους 2 αυτό.

Εμ, Buffy/Angel έχει δείξει 100 φιλιά, γιατί κανείς δενε βγήκε να πει ότι αυτή ησχέση ήταν pure sex? Αν θέλαν να δείξουν την ωριμότητα της υποτιθέμενης σχέσης δεν κόβεις τα φιλιά, απλώς τα δείχνεις με άλλο τρόπο.

Βασικά έτρεξε από πίσω του..;) :grin:

Κ συμφωνώ, δεν της ζήτησε υποσχέσεις, απλώς της είπε, ότι θα σε περιμένω όσο κ αν πάρει.

Ναι, ναι ξέρουμε, κ congrats σοτυς fans του Marsters, αλλά θα το ξαναπω: θυμόμαστε ότι ο Angel έχει φύγει απο s3 & ο άλλος ήταν ως κ το τέλος οπότε θα μπορύσαν κ πάρα πολύ να μην είχαν ξεκινήσει το σήριαλ από την αρχή κ να έχασαν τον angel ή να έβλεπαν μετά τις σεζόνς & να'χαν αγαπήσει ήδη Spike.
Κ έτσι για να σ'την πω (:P) ξέρεις ποιος ήταν ο μοναδικός χαρακτήρας που λάτρεψαν τόσο ώστε να δημιουργηθεί δικό του σήριαλ & τον υποστήριξαν μέχρι τέλους για 5 ολόκληρές season έτσι?? :lol:

Πολύ πετυχημένο comment, αλλά από την άλλη that's our thing! Να μιλάμε αλλού ντ'αλλού! :lol:
Άσε που όπως έχει επισημανθεί, η "Buffy" έχει το δικό της most-hated person..(:thumbdown)

MiuMiu
19 Ιανουαρίου 2008, 03:53
Αλλά κ πάλι θα ξαναρωτήσω, είσαι σίγουρη ότι αυτή η σηκνή παίχτηκε έτσι? Διότι κ πάλι δεν μου λέει τίποτα ο διάλογος. Την τελευταία ατάκα του Angel την θυμάμαι πολύ καλά, αλλά όλα τ'άλλα..

Τώρα μου'ρχεται να το βάλω να το δω, αλλά δεν θέλω, διότι είμαι σε κλίμα s3 & Νιώθω λες κ δεν ξέρω τί θα γίνει παρακάτω, οπότε μην βγω από το κλίμα. Υπομονή.. (τόση έχω κάνει με το Pc μου, έχω χτίσει γερά νεύρα!:lol:)

Copy-paste sto ekana, opote... 8)

Vale na deis mono avth th skhnh tote, einai sto telos tou prwtelevtaiou kai sthn arxh tou televtaiaou sth s7 - aksizei, trust me!!!! Ama sou lew oti zoume me thn elpida, kserw ti lew.... Ante... sou afhnw ta privileges, meta apo to katevato pou egrapses yperaspizomenh thn timh tou Angel... ;)

Ναι, ναι ξέρουμε, κ congrats σοτυς fans του Marsters, αλλά θα το ξαναπω: θυμόμαστε ότι ο Angel έχει φύγει απο s3 & ο άλλος ήταν ως κ το τέλος οπότε θα μπορύσαν κ πάρα πολύ να μην είχαν ξεκινήσει το σήριαλ από την αρχή κ να έχασαν τον angel ή να έβλεπαν μετά τις σεζόνς & να'χαν αγαπήσει ήδη Spike.
Κ έτσι για να σ'την πω (:P) ξέρεις ποιος ήταν ο μοναδικός χαρακτήρας που λάτρεψαν τόσο ώστε να δημιουργηθεί δικό του σήριαλ & τον υποστήριξαν μέχρι τέλους για 5 ολόκληρές season έτσι?? :lol:

Me kalypses plhrws! :lipsseale

Asxeto, alla poly mou aresei tis televtaies hmeres h analysh pou peftei - mou fainetai oles freskarame ep's Buffyverse kai phrame mpros???? :grin:

MCAK
19 Ιανουαρίου 2008, 04:39
Λολ, ok then! :dance: Δεν ξέρω τί θα έκανα εαν τα έχανα! :(

Xm, δεν παρατήρησα ιδιαίτερη διαφορά..Πάντα μιλάγαμε αρκετά νομίζω..Όσον αφορά εμένα, όλα αυτά που λέω τώρα θα τα έλεγα κ πριν, απλώς τώρα τα θίξαμε. Εγώ όπως έχω ξαναναφέρει ξαναβλέπω τη "Buffy" αλλά είμαι μόλις s3 οπότε το πολύ να κάνω εκτενέστερη ανάλυση για κάποιες λεπτομέριες που ν'αφορούν αυτές τις seasons.

MiuMiu
19 Ιανουαρίου 2008, 04:55
Akrivws avto, oti thymomaste pio polles leptomereies kai epixeirhmatologoume me xeirourgikh akriveia, xexe :grin: (emeis, milame poly?????:shock: Psemma! :P)

Dyskolo na pas pera apo season 3 sth Buffy... th 2 kai thn 3 prepei na tis exw dei panw apo 5 fores kai merika episodeia panw apo 10.

Emeis edw mpainoume season 5 Angel kai gia ta kala :twisted:Wolfram and Heart :twisted:
Pollh wraia season, apo tis agaphmenes mou, an eksaireseis ena ep. to Girl in Question pou gia mena htan apolyta vlakwdes. Ola t'alla super kai Connor-bliax- free :dance:

Twra pou perasame apo th stenopo Jasmine, ola teleia! :yes:

MCAK
19 Ιανουαρίου 2008, 05:12
Κ μένα που είχε αρέσει η s5 (Πωπω, θυμάμαι τώρα που την έψαχνα στο νετ & την έβλεπα σε ψιλο-χάλια quality..)

Αχ, ναι, αυτό το επ, πολύ χαζό!!

Στο "Αngel" είμαι s2, κάπου στο "Darla", "Dear Boy". Νομίζω κιόλας..Ήταν οι τελευταίοι τίτλοι επεισοδίων που θυμάμαι.

MiuMiu
19 Ιανουαρίου 2008, 05:24
To 2x7 einai poly wraio, to Darla, me ola ta flashbacks ths zwhs tous (Darla/Angel)... poly mou aresoun avta ta ep's...:yes: Kai apo kei kai pera, apo to 2x10 kai meta, einai BRILLIANT,
olh avti i kathodos tou Angel sto skotadi... I LOVE IT!!! Me apokoryfwma to dirty $%£& me th Darla... pwpw... :twisted:

Ti ta thymithika pali....:oops: taraxtika vradyatika!!!! 8)

MCAK
19 Ιανουαρίου 2008, 05:28
Δεν ανοίγω το σπόιλερ να μην δω τί γίνεται..

Eμένα πάλι το συγκεκριμένο επ. δεν μ';aρεσε. Το ξανασυζητήσαμε αυτό, αλλά εγώ το βρήκα ανούσιο. Κ μένα μ'αρέσουν γενικά τα flashbacks κ όλα αυτά, αλλά αυτό το επ, ήταν βαρετό.

Άσχετο, συνειδητοποίησα ότι τόσο καιρό δεν είχα βαθμολογήσει τα threads!

MiuMiu
19 Ιανουαρίου 2008, 05:31
E, fantazomai meta to 2x10 tha meineis ikanopoihmenh!! :twisted:

Kairos htan na to vathmologiseis, lew ki egw giati den anevaine...;)

MCAK
19 Ιανουαρίου 2008, 05:35
Δεν τα παρατηρούσα τ'αστεράκια.. :oops:

Κ τί εννοείς "ανέβαινε"? Πού ξέρεις αν έβαλα καλό βαθμό? :P

Δε νξέρω τί είναι το 2x10, αλλά επεισόδιο καλύτερο από το 1x08 αποκλείεται να δω..μη σου πω ever!

MiuMiu
19 Ιανουαρίου 2008, 15:16
E, kala, mhn ta sygrineis... to 1x8 einai MASTERPIECE, apo ta kalytera genika sto Buffyverse...kai outws h allws

einai combined me Buffy- mporei na ginei kati kalytero apo avto???:yes:

Aplws avto pou eipa einai oti apo to 10 kai meta einai to series super cool...8)

MCAK
19 Ιανουαρίου 2008, 19:27
einai combined me Buffy- mporei na ginei kati kalytero apo avto???:yes:

Με καμμία Παναγία..Κ γενικά κ απ'όλα τα επεισόδια που είναι Buffy/Angel πιστεύω αυτό είναι το καλύτερο. Τόσο που αν με ρωτήσεις ποιο είναι το καλύτερο θα σου απαντήσω κάποιο άλλο, διότι αυτό είναι εκτός συναγνισμού, περνάει σε άλλη σφαίρα.
& το "Sanctuary" πολύ ωραίο επεισόδιο..:respect:Η Willow μόνο έλειπε για να έχω όλους τους αγαπημένους μου χαρακτήρες μαζί! :lol:

MiuMiu
19 Ιανουαρίου 2008, 23:16
Etsi!!! Einai top!!! Alla egw pleon den mporw na to dw...:*( Me to pou mpainei to episodeio, anoigoun oi vryses!!!! :cry3: Opote den vlepw kai tipote kyriolektika...:cry:

Pou eftases twra? (gia na to syzhthsoume dhladh:grin: )

MCAK
19 Ιανουαρίου 2008, 23:37
Δεν προχώρησα καθόλου..Πρέπει να πετύχω την TV ελεύθερη για να δω..Στο pc δεν θέλω, διότι ε, όσο να'ναι αξίζει να το βλέπω με την 'ανεση μου σε μεγάλη οθόνη! ;)

MiuMiu
20 Ιανουαρίου 2008, 01:03
Ainte!!! Me avto to rythmo tha pame?????? :???:

Alla 3 series exeis mprosta sou!!! Gia na mhn milhsw gia thn epanalhpsh pou prepei na ginei amesa, wste na entypwthoun kalytera ta shmantika gegonota, gia na mhn anatrexoume se ksena databases!:P

MCAK
20 Ιανουαρίου 2008, 01:13
Μη με πιέζεις! :*(
Εγώ φταίω να η TV είναι όλη μέρα κατειλημμένη? :(

Εγώ επανάληψη τον Connor δεν τον κάνω! :closed-to Μια φορά (βασικά 2η διότι έχω δει αρκετά παλιότερα) θα μου είναι υπεραρκετή!

MiuMiu
20 Ιανουαρίου 2008, 01:27
Εγώ επανάληψη τον Connor δεν τον κάνω! :closed-to Μια φορά (βασικά 2η διότι έχω δει αρκετά παλιότερα) θα μου είναι υπεραρκετή!

:haha::haha::haha: LOL ...Ante, sou kanw skonto ta ep's me ton panyvlaka gia thn epanalipsh8)

MCAK
20 Ιανουαρίου 2008, 01:37
:dance: Yay go me! :dance: :lol: (Ωραία, the bad part is gone!)

MiuMiu
20 Ιανουαρίου 2008, 03:29
...e, nai, eimai against unnecessary cruelty 8) !

Shmera den eidame kanena epeisodio emeis edw kai exw syndromo sterhshs...:(

MCAK
20 Ιανουαρίου 2008, 04:14
...e, nai, eimai against unnecessary cruelty 8) !

:lol::lol: Thank you for your kindness!

Eγώ πάλι μόλις είδα το 1x11 "Moonlight" & έχω απορίες. Αλλά λέω να πάω να τις εκφράσω στο κατάλληλο thread! *από βαμπιρικο σε βαμπιρικο thread θα πηγαίνω :lol:*

MiuMiu
20 Ιανουαρίου 2008, 04:19
...ante, se akolouthw, arketa Bangel videos eida pali sto Youtube... arrwsthsa!! Teleiwsane kai ta kleenex!:cry:

Exw thema kai erwthsh gia edw, alla mallon avrio, giati einai sovarh kai thelei syzhthsh...8)

MCAK
20 Ιανουαρίου 2008, 04:26
Έλα λαε των βαμπιρικών σειρών μαζί μου! :P :lol:

Ε μα κ συ βρες κανα βιντεακι απ'αυτά που παρουσιάζουν τα πράγματα όπως θέλουν κ να έχεις στο μυαλό σου ότι τελικά κατέληξαν μαζί & είναι ευτυχισμένοι!

MCAK
20 Ιανουαρίου 2008, 05:12
Έβλεπα κάτι φωτογραφίες του David & αυτή μου τράβηξε την προσοχή..Δεν είναι πάρα πολύ ωραίος εδώ?
http://i28.tinypic.com/r23jx4.jpg
Τeen Choice Αwards 2007

MiuMiu
20 Ιανουαρίου 2008, 05:24
...avto pou lene "mia eikona aksizei xilies lekseis"? Edw eimaste sto ekatomyrio!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lipsseale Kai fainetai kai mikroulis edw...axxxxxxxxxxxx, aneta paizei akoma ton Angel sthn hlikia twn late 20s, kyrie skinotheta, kante kati, tha pathoume emeis oi fan apo thn sterisi!!!!!!!!!!!!!! Kai meta apo 3.456.342 fores xrhshs, exw akousei oti ta DVD xalane! :shock::shock::shock:

MCAK
20 Ιανουαρίου 2008, 05:33
Περσινή φώτο είναι, του 2007.
Σαν το κρασί, όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο ωραίος γίνεται αυτός!

Ναι ε? Ίσως να είναι κ urban legend, θα το διαπιστώσουμε λίαν συντόμως..Πόσα απέχουμε από αυτό το νούμερο? 3,4 ακόμα φορές? :lol:

MiuMiu
20 Ιανουαρίου 2008, 17:12
Loipon, to zhthma kai provlimatismos ths shmerinhs hmeras (as foretold yesterday 8) ) :

Sto ATS, last ep. ths s.2 opou

o Angelakos gyrnaei apo Pylea kai mathainei oti h Buffy apodhmhse eis Kyrion kai mas to kovoune edw mexri thn epomenh xronia... opou thn epomenh xronia de ginetai tipote apolytws sxetika me avto to thema, ektos tou oti to antimetwpizei... DEN EINAI MEGALH MPOURDA???:mad::mad::mad:
Den einai aparadekto to oti den htan mazi me Willow olo to kalokairi gia na vroun enan tropo na thn anasthsoun???? :mad:

Edw gia thn Cordelia ekane perissotera otan egine higher being - kai gia thn gynaika ths zwhs tou kammia prospatheia??? Thewrw oti htan senariako keno kai oti tha eprepe na eixe deiksei toulaxiston ena ep. pou prospathise na kanei kati gia na th ferei pisw!!!! Avta!!!!

What do you think? :???:

MCAK
20 Ιανουαρίου 2008, 17:56
Δεν τελείωσα s2 οπότε & δεν ανοίγω το σπόιλερ..Άρα το ερώτημα θα πρέπει να περιμένει..

MiuMiu
20 Ιανουαρίου 2008, 19:44
Δεν τελείωσα s2 οπότε & δεν ανοίγω το σπόιλερ..Άρα το ερώτημα θα πρέπει να περιμένει..
Mexri avrio parakalw na exeis teleiwsei :whip:, einai flegon to zhthma! 8)

MCAK
20 Ιανουαρίου 2008, 20:00
Mπα, αύριο δίνω οπότε κομματάκι δύσκολο! :P

MiuMiu
20 Ιανουαρίου 2008, 20:05
Ante, methavrio tote! :whip:

Ti dineis? Kalh tyxh!:thumbsup1:thumbsup1:thumbsup1:thumbsup1

MCAK
20 Ιανουαρίου 2008, 21:04
Thanks για την επιείκια.. :grin: Αλλά κ πάλι την μεθεπόμενη δίνω οπότε..ζόρι!

"Στρατός & στρατιωτική οργάνωση στο Βυζαντινό κράτος". Μάθημα επιλογής είναι.

MiuMiu
21 Ιανουαρίου 2008, 02:11
Thes na peis oti to epelekses????????????????? :shock::shock::shock::shock: Den epairnes kanena paidagwgiko gia na fygei evkola????:???:

Ante kala, mexri telos evdomadas! Tha prospathisw na anteksw... :lipsseale

MCAK
21 Ιανουαρίου 2008, 02:48
Nαι, είχα ακούσει ότι είναι εύκολο. Κ βασικά έχει το μικρότερο βιβλίο που είχα μέχρι τώρα. Θα δω άυριο αν είναι εύκολο ή όχι!

Τα Παιδαγωγικά είχαν συμπληρώσει τμήματα στο αψε-σβήσε & δεν πρόλαβα. Αν κ δεν έχει σημασία αυτό, διότι αυτό που πήρα κατατάσσεται στο "ελεύθερα υποχρεωτικής επιλογής". Δλδ έχει καμμιά 10αριά κ εσύ διαλέγεις 2 ή 3(ανάλογα αν θ'ακολουθήσεις ιστορικό ή αρχαιολογικό). Είναι χωρισμένα τα Υποχρεωτικά επιλογής σε 3 ομάδες: Ιστορίας, Αρχαιολογίας & Λαογραφίας. Παίρνεις 3,2,3 αντίστοιχα ή 2,3,2 αν πας Αρχιαολογικό. Τα του Παιδαγωγικού εντάσσονται σε άλλη κατηγορία. (Παιδαγωγικά εννοώ από το ΦΠ έτσι? Από κει τα παίρνουμε όπως κ τα Φιλοσοφίας, αυτά μ'αρέσουν! :) )

MiuMiu
21 Ιανουαρίου 2008, 15:04
Nai, etsi htan panta, ta paidagwgika fevgane amesws... I wonder why???:grin:
Pws phges? Ekanes slaying? :yes:

(Ante, giati prepei na syzhthsoume to thema mou, viazomai! :twisted:)

MCAK
24 Ιανουαρίου 2008, 20:31
Κλασικά εδώ κ 4 μέρες δεν άνοιγε το pc, σήμερα με λυπήθηκε! Δεν έγραψα καλά, αλλά τουλάχιστον πέρασα το χθεσινό που το έδινα προφορικά (απορώ πώς δεν το έβαλα στα πόδια..Έτοιμη να λιποθυμήσω ήμουν..)

Λοιπόν, έχω φτάσει ως το "Reprise". Παραδεχεσαι? Εν μέσω εξεταστικής & το προχώρησα. ΑΑΑ! Κ μην το ξεχάσω! Θυμάσαι που έλεγα τι χάλια επεισόδιοα το "Darla" Ε, έκανα λάθος! Άλλο επεισόδιο εννοούσα!! Το "Dear Boy"!! Νόμιζα ότι λεγόταν "Darla". Το είδα προχθές κ λέω κάτσε, δεν το έχωδει υτό το επ.?Ε το βάζω βλέπω όχι, κ λέω τότε ποιο ήταν αυτό που δεν μ' άαρεσε? Κ ήταν το "Dear Boy". Αυτό βρήκα εντελώς ανούσιο. Κ έλεγα εγώ ποια flashbacks της άρεσαν τόσο? Γι'αυτό δεν βγάζαμε νόημα. Το "Darla" ναι, ήταν ωραίο!!

Rorschach
24 Ιανουαρίου 2008, 23:27
Εχω προμηθευτει τα πρωτα 9 επεισοδια και σημερα ή αυριο σκοπευω να αρχισω...
Και αν ειχε κανεις(ή μαλλον καμια) υποτιτλους συγχρονισμενους για τις εκδοσεις των 393MB και μου τους εστελνε θα το εκτιμουσα δεοντως...

MCAK
24 Ιανουαρίου 2008, 23:36
Δυστυχώς δεν έχω ψάξει ποτέ για υπότιτλους "ANGEL" κ έτσι δεν ξέρω εαν κ πού υπάρχουν.
Καλή αρχή πάντως! Αν & πιο καλά θα ήταν να τα έβλεπες ταυτόχρονα με "Buffy". Να ξεκινούσες την 1η σεζόν μετά το τέλος της 3ης από "Buffy".

MiuMiu
25 Ιανουαρίου 2008, 00:38
Εχω προμηθευτει τα πρωτα 9 επεισοδια και σημερα ή αυριο σκοπευω να αρχισω...
Και αν ειχε κανεις(ή μαλλον καμια) υποτιτλους συγχρονισμενους για τις εκδοσεις των 393MB και μου τους εστελνε θα το εκτιμουσα δεοντως...

Ante, kalh arxh!!!! :grin: Sorry - no subs... tha rwtisw ena filo mipws tous ekane rip apo kati ellinika dvd's kai tha sou pw...

Κλασικά εδώ κ 4 μέρες δεν άνοιγε το pc, σήμερα με λυπήθηκε! Δεν έγραψα καλά, αλλά τουλάχιστον πέρασα το χθεσινό που το έδινα προφορικά (απορώ πώς δεν το έβαλα στα πόδια..Έτοιμη να λιποθυμήσω ήμουν..)

Λοιπόν, έχω φτάσει ως το "Reprise". Παραδεχεσαι? Εν μέσω εξεταστικής & το προχώρησα. ΑΑΑ! Κ μην το ξεχάσω! Θυμάσαι που έλεγα τι χάλια επεισόδιοα το "Darla" Ε, έκανα λάθος! Άλλο επεισόδιο εννοούσα!! Το "Dear Boy"!! Νόμιζα ότι λεγόταν "Darla". Το είδα προχθές κ λέω κάτσε, δεν το έχωδει υτό το επ.?Ε το βάζω βλέπω όχι, κ λέω τότε ποιο ήταν αυτό που δεν μ' άαρεσε? Κ ήταν το "Dear Boy". Αυτό βρήκα εντελώς ανούσιο. Κ έλεγα εγώ ποια flashbacks της άρεσαν τόσο? Γι'αυτό δεν βγάζαμε νόημα. Το "Darla" ναι, ήταν ωραίο!!

Evge paidi mou, I am proud of you!!!! Apo dw kai pera katevaineis sta skotadia :twisted:
Emeis edw eimaste sto "The Cautionary Tale of Numero Cinco" ths s.5 kai telika nomizw oti h 5 einai h pio agaphmenh mou... an kai kathe fora pou ta ksanavlepw ta series, allazw gnwmh!!!!8)

Exw syglonistika nea- agorasa to "Angel - After the Fall #3" shmera kai guess what happens!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Opoios thelei na mathei as dei to spoiler, an kai kalo einai na teleiwsete to series prwta kai meta... however egw DEN kratiemai, kapou prepei na to pw:

O Angel den einai pia vampir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock ::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:: shock:

Oufffff, to evgala kai iremisa! 8)

MCAK
25 Ιανουαρίου 2008, 01:07
Evge paidi mou, I am proud of you!!!! Apo dw kai pera katevaineis sta skotadia :twisted:
Thank you..:oops:

O Angel den einai pia vampir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock ::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:: shock:

WHA?? Come again? Wow..Aν κ τί να το κάνεις στο κόμικ..Άσε που αυτά για μένα δεν είναι καν συνέχειες επίσημες, άσχετα εαν είναι, παρηγοριά στον άρρωστο ένα πράγμα βρε παιδί μου. Για μένα το "ANGEL" τελείωσε στην s5. Αν θέλουν να μας πουν τη συνέχεια κ κάτι καινούριο, shoot a damn episode! :P

And let me guess: με το που γίνεται άνθρωπος (υποθέτω ότι όταν λες δεν είναι πια βαμπίρ αυτό εννοείς, όχι ότι γίνεται κάποιο άλλο τέρας! :P :lol:) η πρώτη του λεξούλα το κλασσικό τρεμάμενο "Bu-ffy.." :innocent: :lol:

MiuMiu
25 Ιανουαρίου 2008, 02:20
Einai h kanonikh synexeia my friend!!!!!!!:yahoo: Thn grafei o Whedon o idios!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Einai ola osa tha gyrnage ston 6o kyklo an den ton eixe stamathsei h WB (panathema tous) logw budget!!!!!! (ksereis, pou tou eipane na xamhlwsei to kostos kai avtos arnithike)

H istoria einai ws ekshs:

olo to LA vythisthke sthn kolash, daimones- arxontes twn perioxwn- pantou, o Westley fantasma ala Lilah mesa sth W&H, h Illyria trellathike, o Spike to paizei Hugh Hefner kai o Connor swzei kosmo. Kai sto televtaio kare tou tevxous, o Angel mas leei oti den einai pia vampir!!!!!!!!!!!!!! Twra, egine to Shanshu? Einai kati allo pros teras? Pantws "Buffy" den eipe... :(

Kai twra ta exw paiksei!!!! Perimenw na dw ti tha ginei... Fantazesai na th gyrnagane thn 6 season?? :shock:

MCAK
25 Ιανουαρίου 2008, 02:36
Einai h kanonikh synexeia my friend!!!!!!!:yahoo: Thn grafei o Whedon o idios!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Einai ola osa tha gyrnage ston 6o kyklo an den ton eixe stamathsei h WB (panathema tous) logw budget!!!!!! (ksereis, pou tou eipane na xamhlwsei to kostos kai avtos arnithike)

H istoria einai ws ekshs:

olo to LA vythisthke sthn kolash, daimones- arxontes twn perioxwn- pantou, o Westley fantasma ala Lilah mesa sth W&H, h Illyria trellathike, o Spike to paizei Hugh Hefner kai o Connor swzei kosmo. Kai sto televtaio kare tou tevxous, o Angel mas leei oti den einai pia vampir!!!!!!!!!!!!!! Twra, egine to Shanshu? Einai kati allo pros teras? Pantws "Buffy" den eipe... :(

Kai twra ta exw paiksei!!!! Perimenw na dw ti tha ginei... Fantazesai na th gyrnagane thn 6 season?? :shock:

Ε ναι, ξέρω ότι είναι επίσημα συνέχεια, απλά λέω ότι για μένα έχει τελειώσει. Από τη στιγμή που δεν το βλέπω στην οθόνη μου δεν έχω κανένα ενδιαφέρον.

Ε όχι! Η Illyria είναι όλα τα λεφτά! :worthy: & ο Connor σώζει τον κόσμο? Yeah, right! Λυπάμαι τόσο που δεν το γύρισαν αυτό ώστε να το δω (Not really!:P)
Tί μου τα'πες? Καλά τους είχα αφήσει εγώ στο τέλος της s5! :P

MiuMiu
25 Ιανουαρίου 2008, 03:22
Nai, alla fantazesai tis dynatothtes?????? :shock:

...Buffy? :innocent:

Anyways, einai poly endiaferon, pragmatika... krima... :(:(:(

(sou eipa oti exw mplouzaki Angel Investigations me to angelaki- lobsteraki?) :grin: