PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Καλύτερη Season του Angel (Spoiler Warning)

smallville
24 Μαρτίου 2008, 11:47
Ποια είναι η καλύτερη σαιζόν του Angel;
Εμένα κατά προτίμηση είναι
Season 4
Season 5
Season 3
Season 1
Season 2
Angel Rules!
:yahoo::yahoo::yahoo:

MCAK
24 Μαρτίου 2008, 12:26
H 1η!! :thumbsup1 Ήταν πιο κοντά κ σε Sunnydale (τόσοι περάσανε! Buffy, Faith, Spike, Oz). Eίχε το καλύτερο, θεϊκό, απίστευτο, μοναδικό επεισόδιο EVER το 1x08. :worthy: :respect: Ήταν όλα καινούρια κ ενδιαφέροντα. Μάθαμε για την προφητεία. Η Cordelia ήταν Cordelia. "Sanctuary": Buffy, Angel, Faith. :worthy: Τι άλλο να ζητήσεις; Όλα συνηγορούν υπέρ σ1!

Μετά θα έλεγα 5 (αν κ το 1ο μισό ήταν αρκετά βαρετό μόνο κ μόνο λόγω Illyria & finale), 2, τώρα ανάμεσα σε 3 & 4 δεν πολυ-θυμάμαι, έτσι όπως τα είδα όλα σερί..Θα πω πρώτα 4 κ μετά 3. Aν κ νομίζω η 4 ήταν γενικά χειρότερη, λόγω "Salvage", "Release", "Orpheus" παίρνει points. Να 'ναι καλά η Faith δηλαδή.. :respect:

theoker
24 Μαρτίου 2008, 16:45
Για μένα:
2
1
5
4
3

aris19651965
24 Μαρτίου 2008, 19:33
Alo φιλαρακι.Εμενα παντως μου αρεσε η 1η παρα πολυ μετα ερχεται η 2η και η 3η η 4η δεν μου αρεσε παρα μονο λιγο στην αρχη οσο για την 5η δεν την ειδα ακομα.Σε καλυψα αγαπημενο μου φιλαρακι??:p :p :p

Kal_El_77
12 Απριλίου 2008, 17:40
Όλες ήταν πολύ καλές, αλλά μου άρεσε πάρα πολύ η 4η, μιας και είχε πάρα (μα πάρα!) πολλά πράγματα να δεις... Κακούς, τον Angel να χάνει πολλά πράγματα, τις ανατροπές, μια πολύ δεμένη σαιζόν, αλλά και Faith! Ήταν μια σαιζόν που συνέχεια σε είχε στη τσίτα...

MiuMiu
12 Απριλίου 2008, 17:57
Gia mena h kalyterh einai h 5, me diafora apo tis ypoloipes, gia ena ekatomyrio logous -o kyrioteros einai oti einai apistevta skoteinh kai tipote den einai ksekatharo! Kai mhn ksexanme oti exei to Not Fade Away, isws to kalytero finale pou exei ginei pote se seira! :respect:

Meta, mou aresei to series 1, giati einai akoma konta sto BTVS, an kai to xarakthristiko ths seiras einai h diakoph tou omfaliou lwrou tou Angel (ws hrwa, pros apofygh pareksigisewn apo tous Spike-fans) apo th Buffy...

Anywho, oles einai kataplhktikes, me apistevta epeisodia...:yes:

Genika, opws eipe kai o smallville, ANGEL RULES! :worthy:

yue_ying
12 Απριλίου 2008, 19:01
5..με τεράστια διαφορά! και μετά πάει η 1. κι αυτό το τέλος...:cry:
:respect: whedon!:worthy:

edora
12 Απριλίου 2008, 20:09
Season 4
Season 5
Season 1
Season 2
Season 3

Εννοείται ότι ο 4ος είναι πρώτος για πολλούς λόγους αλλά κυρίως γιατί έχουμε επιτέλους την επιστροφή της Faith :D

Btw, spoiler tags βάζουμε;

Kal_El_77
12 Απριλίου 2008, 20:14
Νομίζω ότι δεν είναι απαραίτητο, μιας και, για να ψηφίσει κάποιος καλύτερη σαιζόν, πρέπει να τις έχει δει όλες... Τώρα, αν μπει κανείς που δεν έχει δει ολόκληρη τη σειρά... Θα βάλω ένα Spoiler warning στην αρχή, και ο καθένας ας... enter at his own risk :p

MCAK
12 Απριλίου 2008, 23:43
Ναι, αλλά δεν την προτιμάς s1 που ήταν dark & τα έσπαγε; Καταλάβαμε πολύ καλύτερα την προσωπικότητά της εκεί. :worthy:

Για μένα κερδίζει η s1, μετά η s5. S1: Έναν Angel θεό, έχεις την έκπληξη της Cordelia, γνωρίζεις & αγαπάς Doyle, έχεις Buffy, Faith, Spike στα καλύτερά τους, ως και Oz! Mαθαίνεις για την προφητεία (αφού σε έχει τρομάξει ο Wesley!:P ) K εννοείται ότι υπάρχει ένα νούμερο που δικαιολογεί την απόφασή μου κ από μόνο του: 1x08! :worthy: :respect:

MiuMiu
13 Απριλίου 2008, 15:31
Thn 3 de ti thelei kanenas... :lol: Mipws giati emfanizetai o panyvlakas???? :twisted:

MCAK
13 Απριλίου 2008, 16:33
K στην 4 είναι κ νομίζω σε ακόμα χειρότερα storylines... *cough* Cordy *cough* :lipsseale

MiuMiu
14 Απριλίου 2008, 17:19
bliax...ti mou to thymises....:lipsseale

H 4 omws exei to Beast! :respect: kai fysika...ANGELUS!!! :worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::w orthy::worthy: ara ola t'alla ta ksexname!

edora
14 Απριλίου 2008, 19:07
Ναι, αλλά δεν την προτιμάς s1 που ήταν dark & τα έσπαγε; Καταλάβαμε πολύ καλύτερα την προσωπικότητά της εκεί. :worthy:

Συμφωνώ ότι εμφανίστηκε και season 1 αλλά το όλο storyline της Faith στον 4ο κύκλο μαζί με την αντιπαράθεση του Wesley και γενικότερα το Beast και την Jasmine μου άρεσαν πάρα πολύ.
Επίσης όπως είπε η MiuMiu ο 4ος έχει Angelus! Kαι Angelus vs. Faith απλά \m/ :P

MCAK
14 Απριλίου 2008, 23:36
Ναι είναι ο και ο Angelus, εγώ απλά σκεφτόμουν από άποψη Faith που την προτιμώ dark. :twisted: Στην 4 τα μόνο επεισόδια που θυμάμαι κ τα βλέπω άνετα όσες φορές θέλεις είναι τα της Faith. :yes:

joel_barris
1 Μαρτίου 2009, 21:55
Season 5 με διαφορά, μόνο ένα μέτριο επεισόδιο θυμάμαι. Όλα τ άλλα άκομη και τα fillers είναι απο καταπληκτικά. Επίσης είναι η πιο σκοτεινή, η πιο δραματική για να μην μιλήσω για το φινάλε:worthy::worthy::worthy:

Μέτα θα έβαζα season2 λόγω Ντάρλα, των περισσότερων fanged four flashbacks, τα επεισόδια στη διάσταση του Λορν κτλ.

Μετά season 3.

Η season 4 συνολικά είναι η χειρότερη, άλλα δεν τη βάζω τελευταία κυρίως γιατι έχει το κορυφαίο arc της σειράς (4x10-4x15). Ότι δείχνει πριν και μετά απο αυτό (εκτός του 4x06) είναι ότι χειρότερο μέσα στις 5 σεζόν (o Connor regular character, η ολίκη καταστρόφη του χαρακτήρα της Κορντι, το all over the place στορι της Jasmine).

Και τελευταία η season 1 που έκτος απο τα εξαιρετικά crossovers δεν είχε κάτι το πραγματικά εξαιρετικό, ήταν απλά καλούτσικη.

sirina
1 Μαρτίου 2009, 23:16
5
4
3
2
1

Αυτη η σειρα ανεβαινε επεισοδιο με επεισοδιο και δε με απογοητευσε ουτε στα χειροτερα της. Λατρεμενοι ολοι οι ηρωες(εκτος Γκαν που βαριεμαι), εχει επικα crossovers, το 5.15 που μου δημιουργησε παιδικο τραυμα και εξαιρετο φιναλε. Οποτε ετσι δικαιολογω την αντιστροφη σειρα προτιμησης.

Jane1
6 Μαΐου 2010, 21:49
Μου άρεσαν ως εξής:

1. Season 1 :worthy: (Την προτιμώ επειδή είχε σχέση με Sunnydale, μου άρεσε ο Doyle και φυσικά για το καλύτερο επεισόδιο ολόκληρης της σειράς "I Will Remember You".)

2. Season 5 :respect: (Η καταπληκτική χημεία του διδύμου Angel/Spike και φυσικά οι συχνές αναφορές σε Buffy. Καθώς και το λατρεμένο "The Girl In Question".)

3. Season 2 :thumbsup1 (Τα καλύτερα επεισόδια ήταν με την Πυλέα, αλλά με κούρασε πολύ η εμμονή του Αngel με την Darla.)

4. Sesaon 3 :) (Αν και διαφωνώ με το ότι έγινε ο Αngel πατέρας, οφείλω να ομολογήσω ότι τα επεισόδια με το μωρό ήταν πολύ ωραία.)

5. Sesaon 4 :thumbdown (Τα μόνα επεισόδια που αξίζουν είναι με Angelus/Faith, δεν συμφωνώ καθόλου με το ειδύλιο με την Cordelia, και θεωρώ το "Shiny Happy People" το πιό βαρετό επεισόδιο.)

smile88
9 Μαΐου 2010, 17:55
Με την σειρα:

- Σαιζον 5: Γιατι απλα τα ειχε ολα.Θεϊκα επεισοδια,θεϊκο φιναλε,ηταν πολυ σκοτεινη σαιζον,ειχε την Ιλλυρια,ειχε την "διαμαχη" Εηντζελ-Σπαικ,δεν ειχε Κοννορ (ενταξει,ο "καλος" Κοννορ,παλευονταν),ειχε το 5x12,ειχε γελιο,τα ειχε ολα.
- Σαιζον 1: Μπορει να μην εγιναν και πολλα,αλλα οπως ειπατε και οι περισσοτεροι,ηταν πολυ συνδεδημενο με το Σαννυντεηλ,εξαλλου,ειχε πολυ ωραιες ιστοριες.
- Σαιζον 4: Κανονικα δεν θα την ειχα σε αυτη την θεση λογω Τζασμιν,Κοννορ,εγκυμοσυνη Κορντηλιας και το ολο το στορυ με την Κορντηλια,αλλα πως μπορεις να προσπερασεις ετσι απλα τα 4x06-4x15,με εξαιρεση τα του Κοννορ?Και Αντζελους ειχαμε,και Φεηθ,και Γουιλοου,ο,τι ηθελες ειχε!
- Σαιζον 2: Νταρλα και Ντρουσιλα,τι να λεμε τωρα!Κριμα που εφυγαν τοσο νωρις,αν και δεν ειχα προβλημα με τα επεισοδια στην διασταση του Λορν!
- Σαιζον 3: Χμ,δεν ξερω γιατι την εβαλα τελευταια...Δεν ειχε και κεντρικο storyline η σαιζον,αν κι ειχε πολλα επεισοδια που μου αρεσε,ειδικα το 3x09,αλλα κι παλι...Ηταν καπως υποτονικη...Ασε που ηθελες να σκοτωσεις τον Κοννορ οταν γυρισε απο την δαιμονικη διασταση!:mad:

akrivi_4
11 Μαΐου 2010, 21:06
5.Η καλυτερη για μενα απλα..!! Αν και οντως καπως σκοτεινη ειχε και πολλα επεισοδια που ειχε απιστευτες σκηνες γελιου..Ολοι οι καυγαδες του Εηντζελ και του Σπαικ απλα ηταν τελειοι!!

2.Νταρλα-Ντρουσιλα..Απλα:respect: :respect: Ηταν η μοναδικη φορα στον Εηντζελ που δεν ηθελα να κρατησω τη σειρα της λιστας με τα croosover!!

4.Τι να λεμε Αντζελους..!!!:worthy:

1.Πιο πολυ τα crossovers περιμενα! Μ'αρεσε και ο Ντουλ πολυ..!!

3.Δεν θυμαμαι καν την πλοκη!!!

Rorschach
11 Μαΐου 2010, 21:20
Καλυτερη νομιζω η 5 απ'οσο θυμαμαι.
Χειροτερες σιγουρα η 1η και η 4η(λογω Τζασμιν)

thanasislost
9 Αυγούστου 2013, 11:55
H 5η μια και είχαμε Illyria/fred και Σπαικ....Είχαμε το συγκλονιστικό φινάλε...Είδαμε την ομάδα να έχει θέση ανάμεσα στους εχθρούς...Το 100ο επεισόδιο...μετά η πρώτη σεζόν που είχαμε Buffy,Faith και Σπαικ....

HristinaB
26 Ιουνίου 2014, 21:24
Η τέταρτη, γιατί μ' έκανε να λατρέψω ολοκληρωτικά τον Γουέσλι και τη σκοτεινιά του και γιατί είχε Αντζέλους και Φέιθ (που έδωσε ρέστα στην πρώτη σεζόν). Διαφωνώ μέχρι τέλους με το ειδύλλιο με την Κορντίλα, αλλά ποτέ δεν αντιπάθησα τον Κόνορ, άσε που μου άρεσε και η ιστορία της Τζάσμιν.

Μετά έρχεται το δεύτερο μισό της πέμπτης, που είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, κι ας μην είμαι ιδιαίτερα φαν της Ιλλύρια (και γιατί να είμαι, εξάλλου; ). Η αλληλεπίδραση Έιντζελ-Σπάικ είναι απλά ξεκαρδιστική.

Δεν ξεχνώ ποτέ το 1Χ08, γιατί με είχε διαλύσει ψυχολογικά.