PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Terminator: TSCC 2x01 - "Samson & Delilah"

dimath
8 Σεπτεμβρίου 2008, 23:30
http://i239.photobucket.com/albums/ff148/mamraaa/episodes/TerminatorS02E01_2.jpg

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Όσο o Τζον και η Σάρα ασχολούνται με τα επακόλουθα της επίθεσης του Σαρκίσιαν, ο Έλισον πρέπει να δώσει εξηγήσεις στους ομοσπονδιακούς πράκτορες για την σφαγή που προκάλεσε ο Κρομάρτι. Εν τω μεταξύ, η Κάμερον βγαίνει φαινομενικά αλώβητη από την έκρηξη αλλά, τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται. Τέλος, ένας νέος παίχτης μπαίνει στο παιχνίδι, η Κάθριν Γουίβερ, διευθύνων σύμβουλος σε εταιρεία υψηλής τεχνολογίας.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Θα ενημερωθείτε σχετικά με την έκδοση που θα μεταφραστεί, γι' αυτό να αποφύγετε σχετικές ερωτήσεις.
4. H ενημέρωση της έκδοσης που θα μεταφραστεί θα γίνεται:
α) είτε σε αυτό το ποστ από τον αρμόδιο mod, μόλις αυτό είναι δυνατό,
β) είτε στο θέμα με τους αγγλικούς υπότιτλους, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=22930), από οποιονδήποτε χρήστη έχει σωστή ενημέρωση.
Όποιος ενδιαφέρεται για την έκδοση του επεισοδίου, να ΜΗΝ προχωρήσει στα επόμενα posts, να αρκεστεί στα παραπάνω. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
5. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
6. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
7. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
8. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
9. Αν κάποιος βρει πρώτος υπότιτλους σε οποιαδήποτε γλώσσα να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=22930).
10. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

Οι υπότιτλοι είναι έτοιμοι και θα του βρείτε εδώ:
Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E01.HDTV .XviD-NoTV (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=1232&linkid=12429)
Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E01.720p .HDTV.x264-CTU (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=1232&linkid=12430)
Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E01.720p .HDTV.MPEG2 (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=1232&linkid=12459)

kossstasss
9 Σεπτεμβρίου 2008, 06:13
το επεισόδιο είναι μα-μά-το!!!

μόνο από τους τίτλους στην αρχή (οι οποίοι έχουν αλλάξει) έμεινα! καλά δεν παίζει!!! πάω για ύπνο ευτυχισμένος!!!

έγραψα και δίπλα ότι θα μεταφράσουμε την HDTV.XviD-NoTV

αν βρει κάποιος αγγλικούς, ας τους βάλει σε ένα ράπιντ στο δίπλα θέμα...

Dkiearth
9 Σεπτεμβρίου 2008, 09:21
perimena kati pio ediposiako gia season premier...idika i arxi itan athlia olokliri ekrixi kai oute ena komati kamenou dermatos mono merikes gratsounie....
kai eleos i skini me tin toualeta...apla eleos

kossstasss
9 Σεπτεμβρίου 2008, 20:43
Φοβερή πρεμιέρα!!! Τρελό επεισόδιο, δεν χορταίνω να το βλέπω (θα το ξαναδώ με τον κανονικό player το βράδυ...)

Η Σίρλεϊ ήταν φοβερή, δεν περίμενα να μ' αρέσει τόσο πολύ η ερμηνεία της, αλλά με ξάφνιασε θετικά! Και η σύνδεση με τη 2η ταινία στην τελευταία σκηνή, κορυφή...

Η Κάμερον δεν μ' άρεσε εκείνο που έκανε με στην οθόνη της...το :"override", μου φάνηκε κάπως ύποπτο... κατά τ' άλλα με όποιο στρατόπεδο και να είναι, είμαι μαζί της!!!:worthy:

Sienna
9 Σεπτεμβρίου 2008, 22:03
τελείωσα και εγώ το επεισόδιο !!!!:worthy:

ήταν πολύ καλή πρεμιέρα !!!! :clapping: :clapping:

αυτή που δεν μου άρεσε ήταν η κοκκινομάλλα !! πολύ κακιά !!!! :thumbdown

αλλά και η Cameron περίεργα μας τα λέει !!! για να δούμε στο επόμενο επεισόδιο τι θα γίνει !!!

ευχαριστώ για τους υπότιτλους !!!! :thumbsup1 :thumbsup1

dimath
9 Σεπτεμβρίου 2008, 22:25
Μόλις το είδα κι εγώ. Πολύ καλο!

Καταρχάς, πολύ ωραίο το νέο intro!

Δεν μου άρεσε το ότι η Cameron μετά από μια τέτοια έκρηξη...

http://img239.imageshack.us/img239/3140/terminatorthesarahconnook7.th.jpg (http://img239.imageshack.us/img239/3140/terminatorthesarahconnook7.jpg)

...κατάφερε να βγει με απλά κοψίματα στο δέρμα και με ανακατεμένο το μαλλί. Όπως και το ότι όλως τυχαίως φεύγουν με το τζιπάκι και ενώ την έχουν πίσω τους, στο τέλος καταλήγουν να την βρίσκουν μπροστά τους. Με λίγα λόγια οι σεναριακές ευκολίες δεν έλειπαν, αλλά εντάξει. Το terminator είναι από τις σειρές που βλέπω και δεν έχω τέτοιες απαιτήσεις καθώς μου προσφέρει άλλα πράγματα. Αν θέλω σφιχτοδεμένο σενάριο βλέπω The Wire. Όχι terminator και prison break. :)

Μου άρεσε η σκηνή στην αρχή με το slow motion και τη μουσική να παίζει δυνατά. Μου θύμισε το τελευταίο επεισόδιο της 1ης με τους SWAT που έπεφταν στη πισίνα.

Για μια στιγμή πίστεψα ότι η Cameron θα τον πείσει εκεί που του έλεγε ότι τον αγαπάει αλλά τελικά, προς έκπληξή μου, δεν τα κατάφερε. Αυτό όμως με το οποίο έμεινα με το στόμα ανοιχτό ήταν η τελευταία σκηνή (:respect:). Ναι, επιτέλους είδαμε T-1000! :yahoo:

http://img239.imageshack.us/img239/8169/terminatorthesarahconnogo9.th.jpg (http://img239.imageshack.us/img239/8169/terminatorthesarahconnogo9.jpg)

Γενικότερα το επεισόδιο, όπως σχεδόν όλα, είχε πολύ καλά εφέ. :yes:

Μπράβο στην ομάδα για την μετάφραση!
:respect: kossstasss, GrigD, eparatos, Arikkado :respect:

eretzum
9 Σεπτεμβρίου 2008, 23:39
Πολυ καλο το επεισοδιο. Θα ειναι μια εξαιρετικη σεζον νομιζω.
Απα πα πα διπροσωπες γυναικες !:P

stelbak
10 Σεπτεμβρίου 2008, 00:02
Αρκετά καλό το επεισόδιο,ίσως και να ήθελα κάτι παραπάνω για season premiere.
Είχε αρκετή δράση και η νέα κακιά φαίνεται καλή, αν και σίγουρα την παράσταση θα κλέψει πάλι η Κάμερον!
Tι να εννοεί με το termination override?
Οτι σταματά την αποστολή εξολόθρευσης εντελώς ή ότι τη σταματά προσωρινά?
Μάλλον το 2ο ε?
Ωραία η τελευταία σκηνή και φοβερή η νέα έναρξη!
Και φυσικά οι subs άψογοι!:thumbsup1

Filmfreak
10 Σεπτεμβρίου 2008, 00:22
ισως το καλυτερο επεισοδειο μεχρι τωρα...αναμενεται πολυ ανανεομενη σαιζον...η Shirley Manson ηταν φοβερη οπως παντα και στον ρολο και στο τραγουδακι που ειπε στην αρχη...γενικα λοιπον πολυ καλες εντυπωσεις!!!!!

mirorofsorow
10 Σεπτεμβρίου 2008, 01:00
Καταπληκτικό το επεισόδιο.

Επιτέλους είδαμε και μια διαφορετική προσέγγιση απο αυτή που μας έχουν πλασάρει οι μεχρι τώρα 3 ταινίες και η πρώτη σαιζόν της σειράς.

Ο Τ-888 στάλθηκε στο παρελθόν για να σκοτώσει τον Τζον Κόννορ αλλά ταυτόχρονα, ο Τ-1000 θα εξασφαλίσει οτι η skynet θα ξεκινήσει το έργο της παρά τις προσπάθειες της αντίστασης.

Και το 1ο αυτό επεισόδιο με έπεισε. Πλέον ο μεγαλύτερος κίνδυνος δεν αποτελεί ο Κρομάρτι αλλά ο Τ-1000 και αυτό που ετοιμάζει. ¶ψογο.

eparatos
10 Σεπτεμβρίου 2008, 02:25
Μου άρεσε η σκηνή στην αρχή με το slow motion και τη μουσική να παίζει δυνατά. Μου θύμισε το τελευταίο επεισόδιο της 1ης με τους SWAT που έπεφταν στη πισίνα.
Μέσα είσαι. Είναι ολοφάνερη η σύνδεση με το φινάλε του 1ου κύκλου, με ίδιο γύρισμα σε αργή κίνηση και με δράση χορογραφημένη πάνω στην μουσική υπόκρουση. Ξέρει κανείς πoιό είναι το τραγούδι?
Κατά τ' άλλα νομίζω πως είχαμε ένα ζόρικο επεισόδιο, το ψήφισα σαν "πολύ καλό", το οποίο μας προϊδεάζει για μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέχεια. Η Κάμερον έδωσε ρέστα, όμως εγώ παραμένω πιστός θαυμαστής της Σάρα [Lena Headey].

Filmfreak
10 Σεπτεμβρίου 2008, 02:29
Μέσα είσαι. Είναι ολοφάνερη η σύνδεση με το φινάλε του 1ου κύκλου, με ίδιο γύρισμα σε αργή κίνηση και με δράση χορογραφημένη πάνω στην μουσική υπόκρουση. Ξέρει κανείς πoιό είναι το τραγούδι?
Κατά τ' άλλα νομίζω πως είχαμε ένα ζόρικο επεισόδιο, το ψήφισα σαν "πολύ καλό", το οποίο μας προϊδεάζει για μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέχεια. Η Κάμερον έδωσε ρέστα, όμως εγώ παραμένω πιστός θαυμαστής της Σάρα [Lena Headey].

το τράγουδι λέγεται Samson and Delilah (όπως το επεισόδειο) και το ερμηνεύει η Shirley Manson των Garbage (βλεπε Τ-1000 :P)

lostS4
10 Σεπτεμβρίου 2008, 02:36
Πολύ καλό επεισόδιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :respect:
Αν στη 1η σεζόν χασμουριόμουν συνεχώς, στη 2η μου φαίνεται ότι θα περάσουμε καλά!!! :grin:
Τρομερό το opening, και η αρχή του επεισοδίου πολύ καλή. Στην αρχή τρόμαξα μήπως έχει πρόβλημα η εικόνα και κολλούσε :lol:
Και το ενδιάμεσο ήτα ενδιαφέρων με ωραία εφέ και ''ανάπτυξη'' της σχέσης μεταξύ Τζον- Σάρα- ex-husband, ανάπτυξη χαρακτήρων με λίγα λόγια :yes:

Στο τέλος έμεινα ΚΑΝΟΝΙΚΑ :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:: shock::shock:
Δεν το περίμενα ότι η κοπελιά (αντιπαθέστατη εντελώς & ατάλαντη!!!!!) είανι ρομπότ που στάλθηκε για τη δουλειά που εξήγησε ο dimath προηγουμένως. Εκεί που το έχωσε το δάχτυλο στο κεφάλι τινάχτηκα λίγο, δεν το περίμενα να το δείξουν! :*(
βέβαια τον φοβερό και τρομερό Robert Patrick δεν τον φθάνει αλλά τέλος πάντων.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ SUB!!! :clapping:

Υ.Γ Στην 720p έχει πρόβλημα ο ήχος ή μου φάινεται?
στην ίδια έκδοση πάλι έχει και ένα trailer που αφορά την συνέχεια της σειράς και είναι φοβερό!!!!!! :worthy:

Ο/η lostS4 έγραψε μετά από 2 λεπτό(ά) και 53 δευτερόλεπτο(α)...

το τράγουδι λέγεται Samson and Delilah (όπως το επεισόδειο) και το ερμηνεύει η Shirley Manson των Garbage (βλεπε Τ-1000 :P)

:shock::shock::shock::shock::shock:
Αυτή είναι??
shut up!!!!!!!!!!!! :lipsseale

solonlakis
10 Σεπτεμβρίου 2008, 03:59
O.K. Πολύ καλό επεισόδιο αλλά θα μπορούσαν και καλύτερο. Έχω την εντύπωση πάντως ότι οι σεναριογράφοι έχουν γίνει επιτέλους ποιο τολμηροί σε σχέση με την προηγούμενη season και η σκηνή του τέλους ήταν πραγματική έκπληξη ! Όσο για το Override που έβγαλε η Cameron πιστεύω πως ο Τζον δεν κατάφερε τελικά να τη διορθώσει αλλά η Cameron μπήκε από μόνη της σε μια διαδικασία μελέτης της ανθρώπινης συμπεριφοράς . Θα δήξει. Ωστόσο με χάλασε η αψυχολόγητη σκηνή όπου ο πράκτορας του FBI ξαναβρίσκει τον Εξολοθρευτή . Επίσης με χαλάει το γεγονός ότι οι σεναριογράφοι ξεχνούν ότι οι εξολοθρευτές είναι μηχανές και βάζουν στους ηθοποιούς να παίζουν πιο συναισθηματικά από ότι θα έπρεπε. Ευτυχώς η Σάμερ Γκλόου έχει μπει για τα καλά στο νόημα. Αν ή αποκάλυψη στο επεισόδιο ήταν η τελευταία σκηνή, το κλου ήταν η σκηνή με το συρραπτικό ! ¶ντε καλή Season 2 σε όλους και συγχαρητήρια στη μεταφραστική ομάδα για την ταχύτητα και ποιότητα της δουλειάς .

Υ.Γ. Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω πόσοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν την ευκαιρία να παρακολουθούν στη γλώσσα τους μέσα σε 24 ώρες από την προβολή του αυτό το επεισόδιο. Είμαστε πoλλοί τυχεροί που υπάρχει στη χώρα μας ένα τόσο οργανωμένο site όπως το GREEKTVSUBS.

lostS4
10 Σεπτεμβρίου 2008, 04:36
Επίσης με χαλάει το γεγονός ότι οι σεναριογράφοι ξεχνούν ότι οι εξολοθρευτές είναι μηχανές και βάζουν στους ηθοποιούς να παίζουν πιο συναισθηματικά από ότι θα έπρεπε.

Σε αυτό συμφωνώ και εγώ, το έβλεπα και στην 1η σε΄ζον σε κάθε επεισόδιο γινόταν αυτό και τώρα το δείχνουν ακόμα πιο πολύ. Αμερικάνοι είπαμε αλλά ρε guys το κέρατο μου έχετε και ένα όριο!!! :lol:

Υ.Γ. Πραγματικά θα ήθελα να ξέρω πόσοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν την ευκαιρία να παρακολουθούν στη γλώσσα τους μέσα σε 24 ώρες από την προβολή του αυτό το επεισόδιο. Είμαστε πoλλοί τυχεροί που υπάρχει στη χώρα μας ένα τόσο οργανωμένο site όπως το GREEKTVSUBS.

Στην Ιταλία έχουν το italiansubs.net το οποίο είναι εξίσου καλό με το GTvS, βέβαια ''εμείς'' έχουμε ένα προβάδισμα λόγο του ραδιοφώνου αλλά και εκείνοι έχουν ένα άλλο όχι τόσο φοβερό όσο ''εμείς'' :grin::grin::grin:

ArxontasX
10 Σεπτεμβρίου 2008, 04:46
Πολύ καλό επεισόδιο για αρχή. Για μια στιγμή νόμισα ότι θα μας αφήσει χρόνους η Cameron αλλά ευτυχώς την επανέφερε.
Η σκηνή στο τέλος όλα τα λεφτά!!!

kossstasss
10 Σεπτεμβρίου 2008, 04:49

απάντηση: οι κινέζοι...:lol: :lol: :lol: είναι οι πρώτοι, λόγω γεωγραφίας, που έχουν έτοιμους υπότιτλους. (αν και είναι άρπα κόλα...)

Τώρα αυτό που λες για τα αισθήματα... θα μπορούσε ο Τζον του μέλλοντος να έχει πειράξει το τσιπάκι της ώστε να "πιστεύει" ότι τον αγαπάει σαν δικλείδα ασφαλείας για την προστασία του. Όπως είδαμε, (αν και αργά) διόρθωσε τον εαυτό της και έγινε πάλι καλή (θέλω να πιστεύω)...

SebastianF13
10 Σεπτεμβρίου 2008, 05:13
Μάγκες, προβλέπω σε κάποιο από τα επόμενα επεισόδια να παίξει σκηνή με τον Έλισον από σημείο υπεροχής να είναι έτοιμος να ξεπαστρέψει τον Κρομάρτι και αυτός να εκλιπαρεί: "Όχι ΜΗ, Τζέημς, Σ' ΑΓΑΠΑΩΩΩΩ!":P :P

chch
10 Σεπτεμβρίου 2008, 09:19
Το δα χθες το βραδυ το επεισοδιο!!!!!!!!ΑΝ και ειχε πολλες αμερικανιες παρολα αυτα ηταν ενα πολυ γεματο επεισοδιο με δραση και προπαντως εξελιξη......Μας εδωσε υλικο να ασχοληθουμε για το τι θα παιχτει στην συνεχεια.......

Thanks για τους υποτιτλους ηταν perfect!!!!!!!!!

t0ny3
10 Σεπτεμβρίου 2008, 11:00
το ειδα κι εγω χθες το επεισοδιο χαρης στα παιδια που το μετεφρασαν!!!!πολυ καλο επεισοδιο με λιγα καινουργια πραγματα.προβλεπεται ωραια σεζον.

Υ.Γ.εχω την περιεργεια να δω τι θα γινει στη συνεχεια με αυτο το στορυ καμερον-τζον.

lost24
10 Σεπτεμβρίου 2008, 11:05
πολυ καλα το ειδα..

Shirley Manson ... Catherine Weaver

η τραγουδιστρια των garbage παιζει εδω!!!!!!!!

GrigD
10 Σεπτεμβρίου 2008, 11:25
εκρηκτική πρεμιέρα σε μια σειρά που δε με είχε απογοητεύσει καθόλου πέρσυ και εξακολουθεί να έχει προοπτικές για τη φετινή σεζόν... μου άρεσε που το επεισόδιο ξεκίνησε δυναμικά και το συνόδευε ένα τέλειο τραγούδι... σίγουρα κάτι παίζει με την Κάμερον και η σκηνή που ήταν ανάμεσα στα φορτηγά, αν και ήταν εκπληκτική, ήταν πολύ ύποπτη και μου άρεσε που ο Τζον σιγά σιγά γίνεται αρχηγός και δεν ενήργησε με το συναίσθημα... όλες οι σκηνές με την Shirley ήταν απόλαυση και αυτή στο τέλος όπως και το λογίδριο που έβγαλε για τις μηχανές, που κατά κάποιο τρόπο ήταν προφητικό, στο τυπά που της πήγε τον τούρκο...

ΥΓ πάντως αν και εξαιρετική πρεμιέρα είχε αρκετές ευκολίες στο σενάριο που άνετα θα μπορούσαν να αποφύγουν, εννοείται δε χαλιόμαστε γι' αυτό εξάλλου βλέπουμε και το Terminator...

great
10 Σεπτεμβρίου 2008, 11:34
εμενα μου φάνηκε "λίγο" το επεισόδιο για πρεμιέρα το περίμενα πολύ καλύτερο.

Προφανώς είμαι ο μοναδικός που τον κούρασε πάρα πολύ το άνοιγμα με την μουσική και το slow motion. Καμιά σχέση με το ανάλογο που είχαν κάνει πέρσι καθώς ήταν κορυφαίο...αυτό τώρα δεν ξέρω αλλά με κούρασε πολύ και δεν μου άρεσε σαν εκτέλεση καθόλου.

Όσο για την cameron αν συγκρίνουμε τις σκηνές που είδαμε το "john connor: terminate" είναι ακριβώς η ίδιες...δηλαδή όντως την δεύτερη φορα που την επανέφερε ήταν η ίδια με την πρώτη απλά επέλεξε να κάνει το override γιατί ίσως νιώθει κάτι για αυτόν, σκέφτεται, έχει αισθήματα δεν ξέρω...δεν νομίζω πάντως ότι διορθώθηκε η βλάβη ή είναι όπως ήταν στην αρχή.

Το δέσιμο με το T2 και την καινουρια Τ-1000 ήταν εκπληκτικό !!!!!!

bugsbunny
10 Σεπτεμβρίου 2008, 11:53
Για μένα όπως χειρίστηκαν το θέμα με τον προγραμματισμό της Cameron είναι απο τα πιο δυνατά σημεία στην φετινή season. Δεν μπορείς να ξέρεις αν πράγματι έφτιαξε ή συνειδητά έκανε το override ή αν προσποιείται, αυτή λοιπόν η αβεβαιώτητα για την επόμενη κίνηση της, δίνει τρομερές δυνοτότητες για την εξέλιξη και δυνατές συγκινήσεις :thumbsup1

mirorofsorow
10 Σεπτεμβρίου 2008, 13:17
Νομίζω οτι όλες οι μηχανές έχουν σαν κύριο σκοπό την εξολόθρευση των επαναστατών. ¶ρα η βασική εντολή του του hardware τους είναι η εκτέλεση του Τζον Κόννορ.

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι εξ'ορισμού η Κάμερον έχει την εντολή που βγήκε 2 φορές στην οθόνη της. Απλά ο Κόννορ του μέλλοντος έχει βρεί τρόπο να την παρακάμψει και να πάρει με το μέρος του μερικές μηχανές.

Μολις ξαναέβαλε το τσιπάκι και την εανέφερε. Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι οτι τελικ΄ακατάφερε να ξαναπαρακάμψει την βασική εντολή της Κάμερον και όχι οτι το έκανε η Κάμερον μόνη της. Πάντως, τίποτα δεν αποκλείεται.

Το θέμα είναι οτι οι κίνδυνοι πλέον έχουν πολλαπλασιαστοί σε σχέση με την 1η σαιζόν. Στην 2η, θέλω να πιστεύω, οτι τα επεισόδια θα είναι πολύ πιο δυναμικά.

Arikkado
10 Σεπτεμβρίου 2008, 13:19
Ναι μεν είχε κάποιες αδυναμίες αλλά κατα τα άλλα ήταν δυνατό επεισόδιο, το ευχαριστήθηκα.

eparatos
10 Σεπτεμβρίου 2008, 13:27
Όλοι οι terminators έχουν πρωταρχική εντολή το: "terminate john connor", είναι μέσα στο τσιπάκι τους, δεν γίνεται να αφαιρεθεί. Το override είναι μια απ' τις πιο δημοφιλείς τεχνικές χακινγκ [hack] και νομίζω πως μ' αυτό το κόλπο ο Τζον έκανε την Κάμερον "δική του". Αν της έβαλε να τρέχει και το πρόγραμμα "Love John Connor v3.0" με το "With Tears" plugin, δεν ξέρω...

ifigeneiavip
10 Σεπτεμβρίου 2008, 13:32
Τα'σπασε το επεισόδιο. Φοβερό to season premiere!

Η Shilrey, όπως ακριβώς την περίμενα, μια γνήσια bitch! :worthy: Ανυπομονώ να δω τι θα κάνει παρακάτω.

"The feeling is mutual" :respect:

smallville
10 Σεπτεμβρίου 2008, 16:35
Πάρα πολύ καλό επεισόδιο για season premiere,θεωρώ ότι η 2η σαιζόν θα τα σπάσει αν συνεχίσει έτσι!
Μπράβο παιδιά για την μετάφραση,ήταν καταπληκτική!

amhel_79
10 Σεπτεμβρίου 2008, 17:15
η πρωτη σκηνη με την αργη κινηση και την μουσικη ηταν ανατριχιαστικο!
καλη για πρεμιερα αλλα αυτο το "σκουπιδι"(garbage)τι το θελανε? :lol:
καλο επεισοδιο λοιπον
ωραιοι οι υποτιτλοι παιδια :thumbsup1

smallville
10 Σεπτεμβρίου 2008, 17:30
Ναι όντως το όλο slow motion ήταν ανατριχιαστικό,πάντως η "garbage" πολύ μεγάλη σκύλα,περίμενα να γαβγίσει σε κάποια σκηνή!

tonypapadovic
10 Σεπτεμβρίου 2008, 18:50
Μου άρεσε αρκετά το επεισόδιο, δεν περίμενα κάτι παραπάνω, πέρασε σφαίρα η ώρα, γενικά με καλύψατε :D

Πολλά congrats στην ομαδάρα για τους υπότιτλους :thumbsup1

droidlock
13 Σεπτεμβρίου 2008, 03:34
Θα προτεινα σε οσους δεν εχουν δει καποιο επεισοδιο της εν λογω σειρας να το πραξουν αμεσα διοτι μιλαμε για μια απο τις κορυφαιες σειρες της χρονιας.

geodlord7
14 Σεπτεμβρίου 2008, 03:34
Καλά, το πρώτο επεισόδιο απλά εκπληκτικό!!!

Η πρώτη σκηνή, με το slow motion και τη μουσική είναι απλά τέλεια!!

Και μένα δεν "μαρεσε" που μετά από έκρηξη η cameron βγήκε με κοψίματα.Έπρεπε τουλάχιστον να είχε "φύγει" η μιση τις φάτσα!!

Αυτή η κοκκινομάλλα πολύ "σπαστικια" και γενικά πολύ bitch :mad: μου τι δίνουν κάτι τέτοιες.
Αλλα η έκπληξη στο τέλος με άφησε άφωνο!!

Γενικά το επεισόδιο κατάφερε και να με συγκινήσει και να με εξιτάρει!!

thanasislost
7 Μαΐου 2013, 03:30
Πολύ καλή πρεμιέρα....Την Κάμερον σαν αντίπαλο την περίμενα πιο σκληρή αλλά ήταν πάλι πολύ καλή....Η νέα villain πολύ ενδιαφέρον χαρακτήρας...