PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Terminator: TSCC 2x03 - "The Mousetrap"

dimath
23 Σεπτεμβρίου 2008, 00:02
http://i349.photobucket.com/albums/q392/dimath/2x03-120dd.jpg

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο, μην την διαβάσετε):

Η Σάρα κι ο Ντέρεκ δοκιμάζονται μετά την απαγωγή της συζύγου του Τσάρλι από τον Κρομάρτι. Εν τω μεταξύ, ο Τζον βρίσκεται σε δύσκολη θέση καθώς έχει την Κάμερον να τον παρακολουθεί ακόμα και όταν θέλει να βρίσκεται με την Ράιλι. Η Κάθριν Γουίβερ προσπαθεί να κάνει τον πράκτορα Έλισον να συνεργαστεί μαζί της.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Θα ενημερωθείτε σχετικά με την έκδοση που θα μεταφραστεί, γι' αυτό να αποφύγετε σχετικές ερωτήσεις.
4. H ενημέρωση της έκδοσης που θα μεταφραστεί θα γίνεται:
α) είτε σε αυτό το ποστ από τον αρμόδιο mod, μόλις αυτό είναι δυνατό,
β) είτε στο θέμα με τους αγγλικούς υπότιτλους, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=22930), από οποιονδήποτε χρήστη έχει σωστή ενημέρωση.
Όποιος ενδιαφέρεται για την έκδοση του επεισοδίου, να ΜΗΝ προχωρήσει στα επόμενα posts, να αρκεστεί στα παραπάνω. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
5. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
6. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
7. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
8. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
9. Αν κάποιος βρει πρώτος υπότιτλους σε οποιαδήποτε γλώσσα να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=22930).
10. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

Οι υπότιτλοι είναι έτοιμοι και θα τους βρείτε εδώ:
Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E03.REPA CK.HDTV.XviD-NoTV (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=1231&linkid=12584)
Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E03.720p .HDTV.x264-CTU (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=1232&linkid=12592)

Bigalice2008
23 Σεπτεμβρίου 2008, 17:23
PROSOPIKA MOU ARESE PARA POLY TO EPISODEIO ELPIZW NA SINEXHSEI ETSI I SEIRA

Edit by dimath:
Δεν γράφουμε με κεφαλαία. Διάβασε τους κανόνες.

kossstasss
23 Σεπτεμβρίου 2008, 18:39
Πολύ καλό +1 κι από μένα... μ' άρεσε πάρα πολύ, είχε δράση και σασπένς, είχε και το τελευταίο δίλεπτο που σε κρατάει αμίλητο... :(

btw.... χρέη "παπά"...:grin: έκανε ο Μάκης(eparatos) και τα λέει και πολύ ωραία...!!:worthy: :worthy:

----------Συγχώνευση Μηνυμάτων----------

Επίσης να προσθέσω ότι ο υπότιτλος έχει φύγει απ' τα χέρια μου και είναι στο μικροσκόπιο του mefisto26 στα εργαστήρια του υπογείου του uploading space...:grin: :grin:

GrigD
23 Σεπτεμβρίου 2008, 18:39
πάρα πολύ καλό, με πολύ αγωνία και ένταση σε όλο το επεισόδιο... πολύ δυνατή η σκηνή με τη βουτιά Τζον-Κρομάρτι στη θάλασσα... δε με πείραξε που πέθανε η Μισέλ, βασικά έκανε μπαμ, απλά ελπίζω να μη μας ζαλίσουν με καμιά σχέση Σάρα-Τσάρλι...

maraki
23 Σεπτεμβρίου 2008, 19:20
Μ'αρέσει αυτή η σειρά. 'Οσο πάει και καλυτερεύει μου φαίνεται.:respect:
Η Ράιλι παραμένει αντιπαθέστατη. Ντύθηκε και Σταχτοπούτα η γουρούνα.

pokka
23 Σεπτεμβρίου 2008, 20:25
Πάρα πολύ ωραίο επεισόδιο. Συμφωνώ με το maraki. Όσο πάει καλυτερεύει η σειρά.

chch
23 Σεπτεμβρίου 2008, 21:17
Μολις το ειδα και γω.....Δεν καταλαβα το ρομποτ γιατι ζει???Απλα τα επαιξε στην θαλασσα και μετα εκανε restart και ολα οκ?Καλο το επεισοδιο συμφωνω με Grigd οτι δεν θελω σχεση Σαρας με Τσαρλι ωστε να μην εχουμε ηλιθια διληματα της Σαρας στο τι να κανει.....Αλλη μια απορια αυτο το βιβλιο τι ειναι τελικα που του ειχε δωσει ο μαυρος????
Λετε να μπει και ο Τσαρλι για τα καλα στην συμμορια?????

Thanks για τους υποτιτλους σε ολα τα παιδια .........

ifigeneiavip
23 Σεπτεμβρίου 2008, 21:59
Κάτι μου λέει πως ο Charlie θα μπει στο team, έχει κάθε λόγο και κίνητρο πλέον! Η σκηνή στο τέλος, που πετάει την Βίβλο, μου ενισχύει ακόμα πιο πολύ αυτή την άποψη. Δε περίμενα να γίνει ό,τι έγινε με την Michel. Πολύ καλό το επεισόδιο.
Περίεργο μου φάνηκε που ενώ υποτίθεται ο "Lazlo" δε ζει, όταν πήγε στην προβλήτα, με τόσο κόσμο, κανείς δε τον αναγνώρισε? Οι ειδήσεις έχουν βουήξει, είναι πλέον αναγνωρίσιμη φυσιογνωμία...

eparatos
23 Σεπτεμβρίου 2008, 23:33
Άλλο ένα πολύ καλό επεισόδιο, αν και η σειρά είναι ακόμα στο ρελαντί και δεν έχει ανοίξει γκάζια.

Αλλη μια απορια αυτο το βιβλιο τι ειναι τελικα που του ειχε δωσει ο μαυρος????

Ήταν η βίβλος, το κόλλημα του πράκτορα Έλλισον.

chch
23 Σεπτεμβρίου 2008, 23:38
Ήταν η βίβλος, το κόλλημα του πράκτορα Έλλισον.

A ναι?γιατι ετσι οπως την εδειξε την σκηνη νομιζα οτι ηταν κατι σημαντικο στην πλοκη της σειρας..........

kossstasss
23 Σεπτεμβρίου 2008, 23:58
Κάτι μου λέει πως ο Charlie θα μπει στο team, έχει κάθε λόγο και κίνητρο πλέον! Η σκηνή στο τέλος, που πετάει την Βίβλο, μου ενισχύει ακόμα πιο πολύ αυτή την άποψη. Δε περίμενα να γίνει ό,τι έγινε με την Michel. Πολύ καλό το επεισόδιο.
Περίεργο μου φάνηκε που ενώ υποτίθεται ο "Lazlo" δε ζει, όταν πήγε στην προβλήτα, με τόσο κόσμο, κανείς δε τον αναγνώρισε? Οι ειδήσεις έχουν βουήξει, είναι πλέον αναγνωρίσιμη φυσιογνωμία...

Ναι, όντως... αυτό δεν το σκέφτηκα :???:
Και μας τόνισε 2-3 φορές σήμερα όλο το θέμα που γινόταν με της ειδήσεις...παράξενο να μην τους κόψει να κάνουν τη σκηνή κάπου πιο απόμερα...:thumbdown

klog
24 Σεπτεμβρίου 2008, 10:39
Ξέρω πως πιθανόν να ακουστεί χαζό αλλά θα το πώ.....

Θεωρώ αδιανόητο να είναι τόσο τεχνολογικά εξελιγμένοι και να μην μπορούν να κολυμπήσουν.....

Δεν είναι δυνατό να μπορούν να περπατήσουν(δυσκολότερο) να κάνουν τόσα άλλα πράγματα (Morfing αν το γράφω σωστά , σε άλλα μοντέλα) και να κολλούν σε κάτι τέτοιο...

Κατα τα άλλα Καμερον και ξερό ψωμί......

Καλημέρα:o

great
24 Σεπτεμβρίου 2008, 11:17
Ένα ακόμα φοβερό επεισόδιο!
Και εγώ πιστεύω και γουστάρω που ο Charlie θα μπει στην ομάδα ήταν χαρακτηριστική η τελευταία (δυνατή) σκηνή.

Επίσης τελικά το ότι τον άφησε να ζήσει τον James δεν ήταν τυχαίο τότε, και με αυτό που είδαμε με την T1000 είμαι σίγουρος ότι κάποιο ρόλο θα παίξει υπέρ της Skynet.

WeirdAL
24 Σεπτεμβρίου 2008, 12:03

Θεωρώ αδιανόητο να είναι τόσο τεχνολογικά εξελιγμένοι και να μην μπορούν να κολυμπήσουν.....

Δεν είναι δυνατό να μπορούν να περπατήσουν(δυσκολότερο) να κάνουν τόσα άλλα πράγματα (Morfing αν το γράφω σωστά , σε άλλα μοντέλα) και να κολλούν σε κάτι τέτοιο...

Πιστεύω οτι δεν μπορούν να κολυμπήσουν λόγω βάρους στον σκελετό τους. Επίσης δεν έχουν αέρα για να τους καρατάει στη επιφάνεια.
Ο Κρομάρτι "επιασε πάτο" και περπατησε εξω απο οσο καταλαβα...

Great Episode...

bugsbunny
24 Σεπτεμβρίου 2008, 12:12

Κατα τα άλλα Καμερον και ξερό ψωμί......

Καλημέρα:o

Εγώ πάλι πιστεύω ότι πολύ σωστά βάζουν τους terminators να μην μπορούν να κολυμπήσουν. Στην περίπτωση τους δεν έχει να κάνει με τεχνολογική πρόοδο και πολύπλοκους αλγόριθμους που απαιτούνται για το περπάτημα και γενικα την όλη ανθρώπινη συμπεριφορά αλλά απλή φυσική, είναι κατασκευασμένοι από μεταλλικό σκελετό και ζυγίζουν... κάμποσο :haha: αρα πάμε απλά στον πάτο και μετά ποδαρόδρομο μέχρι την ακτή :lol:

ααα και κάποιος με την ίδια σκέψη με πρόλαβε

anonaki
24 Σεπτεμβρίου 2008, 13:04
Απο τις λιγες σειρες που παραμενει σταθερη και δεν απογοητευει με προσπαθεια για ευκολο εντυπωσιασμο. Ευγε!!!

windesheim
24 Σεπτεμβρίου 2008, 13:37
καλό επισόδειο, περίμενα κάτι καλύτερο αφού η υπόθεση με την Μάνσον δεν εξελίσσεται και πολύ γρήγορα

smallville
24 Σεπτεμβρίου 2008, 15:19
Άλλο ενα πολύ καλό επεισόδιο για την φετινή σαιζόν,η Κάμερον άπαιχτη για άλλη μια φορά ειδικά στην σκηνή με το πουλί στην καμινάδα!Το μόνο αρνητικό η ξανθιά και καλά γκόμενα...περιμένω την ώρα και την στιγμή που θα την πλακώσει η Κάμερον στο ξύλο!Μπράβο στα παιδιά για την μετάφραση!

SebastianF13
24 Σεπτεμβρίου 2008, 17:22
Εγώ πάλι πιστεύω ότι πολύ σωστά βάζουν τους terminators να μην μπορούν να κολυμπήσουν. Στην περίπτωση τους δεν έχει να κάνει με τεχνολογική πρόοδο και πολύπλοκους αλγόριθμους που απαιτούνται για το περπάτημα και γενικα την όλη ανθρώπινη συμπεριφορά αλλά απλή φυσική, είναι κατασκευασμένοι από μεταλλικό σκελετό και ζυγίζουν... κάμποσο :haha: αρα πάμε απλά στον πάτο και μετά ποδαρόδρομο μέχρι την ακτή :lol:

ααα και κάποιος με την ίδια σκέψη με πρόλαβε

Το θέμα με το βάρος το έχουν δει τελείως αυθαίρετα, όχι μόνο στη σειρά αλλά και στις ταινίες. Εδώ ο Άρνι υποτίθεται ότι ζύγιζε 2 τόνους και τον σήκωνε η Fatboy (http://www.motorcycle.com/specs/harley-davidson/cruiser/2008/softail-/fat-boy.html)!

Αν θεωρήσουμε ότι όντως οι terminators είναι τόσο βαριοι, τότε δεν θα τους σηκώνανε ουτε τα ξύλινα πατώματα ούτε τα κρεβάτια! Και τα αυτοκίνητα που θα οδηγούσανε θα γέρνανε! Για να μη μιλήσω για την πρώτη σεζόν που υπήρχε εκείνος το terminator που ήταν παντρεμμένος με την κοπελιά που έφτιαχνε το σύστημα με τα φανάρια! Υποτίθεται ότι έκαναν και σεξ! Τόσο βάρος ανάμεσα στα σκέλια μόνο η Xenia Onatopp (http://www.goldeneye.com/julian/xenia.html) θα μπορούσε να αντέξει!:P :P

Anyways, εμένα το επεισόδιο μου φάνηκε φλύαρο και μου την έσπασε που είχε ελάχιστη :worthy: Κάμερον.

ΥΓ: Riley :whip: :whip: must DIE:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Liago86
24 Σεπτεμβρίου 2008, 19:08
Μα ρε παιδια και 100 κιλα να εισαι, αμα εισαι απο σιδερο και δεν εχεις καθολου αερα μεσα σου δεν γινεται να κολυμπησεις, πως να το κανουμε!

Απο την αλλη δεν ειπε κανεις οτι τα ανδροειδη ειναι 2 τονους, που αναφερεται αυτο?

SebastianF13
24 Σεπτεμβρίου 2008, 19:44
Μα ρε παιδια και 100 κιλα να εισαι, αμα εισαι απο σιδερο και δεν εχεις καθολου αερα μεσα σου δεν γινεται να κολυμπησεις, πως να το κανουμε!

Απο την αλλη δεν ειπε κανεις οτι τα ανδροειδη ειναι 2 τονους, που αναφερεται αυτο?

Αυθέραιτο συμπέρασμα από τις ταινίες, όπου ο Άρνι λύγιζε όποιο αυτοκίνητο πατούσε, κρατούσε πυροβόλο ελικοπτέρου με το ένα χέρι και (στο Τ3) κάμποσοι νταγλαράδες πυροσβέστες δεν μπορούσαν να τον σηκώσουν!

nickvog
24 Σεπτεμβρίου 2008, 22:07
To μοντέλο Τ888 δεν ήταν εξελιγμένο, πώς να το κάνουμε. Εδώ η Κάμερον έφαγε βόμβα και τσαλακώθηκε το chip της με επικίνδυνα αποτελέσματα... :lipsseale

Πάντως εμένα μου άρεσε η ιδέα που ο νταγλαράς έπιασε πάτο και μετά άρχισε να περπατάει στο βυθό μέχρι την επιφάνεια !!!! :grin:

Επίσης είδαμε και κάτι καινούργιο. Ιδιαίτερη εξυπνάδα (στο όλο σετάρισμα της βόμβας κλπ.) στο συγκεκριμένο cyborg, που για το "παλαιό" μοντέλο του δεν μας έχει συνηθίσει η terminator μυθολογία !!!! Γουστάρω !!!!

Γενικά η season προμηνύεται ΠΟΛΥ SUPER !!!!! :yahoo: :yahoo:

bugsbunny
25 Σεπτεμβρίου 2008, 15:12

σωστό αλλά δεν είναι μόνο ο αέρας, έχει να κάνει με το ειδικό βάρος του σώματος και το ειδικό βάρος του υγρού που πάει να βυθιστεί, γι' αυτό και εμείς ακόμα βυθιζόμαστε πιο εύκολα σε μια πισίνα απ' ότι στην θάλασσα,
για κάποιον με μεταλλικό σκελετό άστο καλύτερα :haha:

mirorofsorow
25 Σεπτεμβρίου 2008, 23:40
Πάρα πολύ καλό το επεισόδιο. Μου αρέσει πάρα πολύ που οι εξολοθρευτές δεν αναλώνονται σε μια κατα μέτωπο επίθεση-κυνηγητό αλλά καταστρώνουν πανέξυπνα σχέδια ωστε να φέρουν το θύμα κοντά τους.

Η σειρά δεν έχει το budget να γυρίσει ένα υπερκαταστροφικό κυνήγι το οποίο θα ισοπεδώσει την μισή πόλη. Έτσι οι σεναριογράφοι πρέπει κάθε φορά να εφευρίσκουν σκηνοθετικά τρικ ωστε να μας δείχνουν μεν οτι οι εξολοθρευτές είναι πάρα πολύ κοντά στην εξόντωση του Τζον Κόννορ, αλλά οι Κόννορ-Κάμερον καταφέρνουν πάντα να αποφεύγουν την άμεση επαφή μαζί τους.

Ελπίζω να χειριστούν σωστά την εξέλιξη όσον αφορά το Τ-1000 (κάπου διάβασα οτι το μοντέλο αυτό δεν είναι ο Τ-1000 αλλά το βελτιωμένο Τ-1001).

lostS4
26 Σεπτεμβρίου 2008, 00:29
Άλλο ένα πολύ καλό επεισόδιο!!!!
Ο Τζον όπως πάντα έκανε τα δικά του κα να που μας οδηγήσανε. Όταν τον πυροβόλησε ο Κραμάρτι, για μια στιγμή νόμιζα ότι το πέτυχε. Λέω όχου άλλα θα χουμε τώρα :rotfl:

Ράιλι baby, nice boobs!:grin:

Επιτέλους μία ανθρώπινη αντίδραση σε όλα αυτά, η γυναίκα του Τσάρλι, η οποία πέθανε? :shock::shock::shock::shock:
Ήταν κάτι που δεν περίμενα πραγματικά. Όταν ο Τζόν είδε τα αίματα, λέω ε εντάξει στο νοσοκομείο θα είναι. Και μετά που έκλαιγε ο Τσάρλι λέω, ε εντάξει εγχείρηση θα κανει και ανησυχεί ο άνθρωπος. Αλλά όταν είδα τα μαύρα...:shock::shock::shock:
Κρίμα και ήταν πολύ γλυκιά.

Για άλλη μια φορά, η μεταφραστική ομάδα έδειξε τις δυνατότητες της. Ευχαριστούμ πάρα πολύ :respect:

dimgr
27 Σεπτεμβρίου 2008, 00:34
Πάρα πολύ καλό επεισόδιο, ψήφισα άριστο! :yahoo:

Πλοκή, πανέξυπνα σχέδια, ρεαλιστικές αντιδράσεις! :yahoo:

Αλήθεια, δεν καταλαβαίνω γιατί σας κάνει εντύπωση το θέμα της κολύμβησης. Εγώ μόλις είδα τον Τζον να βουτάει και από πίσω τον Κρομάρτι, είπα ότι η μόνη λύση για τον Τζον είναι να μην τον πιάσει ο Κρομάρτι, γιατί ο τελευταίος θα βυθιστεί αμέσως λόγω του βάρους. Και φυσικά μετά απλά θα περπατούσε στο βυθό έως την ακτή, όπως και έγινε. Όπως οι πειρατές της Καραΐβικής στην πρώτη ταινία! :haha:

Όπως είπε και ένας φίλος πιο πριν, και εκατό κιλά να είσαι, άμα είσαι χωρίς αέρα, πας κατευθείαν πάτο. Που δεν είναι βέβαια εκατό κιλά, όπως έχουμε δει πολλές φορές σε διάφορες σκηνές να είναι πιο βαριοί, αλλά βέβαια δεν πιστεύω να πιάνουν και τον τόνο, διότι τότε δεν θα μπορούσαν να περπατήσουν ούτε σε παραλία, ούτε σε ξύλινα πατώματα, ούτε σε καρέκλες να καθίσουν κτλ. Όσο για τον Άρνι που στο 3 δεν μπορούσαν να τον σηκώσουν, ε, άμα ζυγίζει ας πούμε 300 κιλά, θα μπορούσαν;

kakashi_hatake
29 Σεπτεμβρίου 2008, 04:56
Μολις το ειδα και εγω το επεισοδιο και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα. Μυριζε περισσοτερο terminator απο'τι τα προηγουμενα. Στεναχωρηθηκα με την γυναικα του Τσαρλυ που πεθανε (:mad:διοτι αυτη επρεπε να βαλουν για SARAH CONNOR, επειδη μοιαζει αρκετα στη Linda:mad:) αλλα σκεφτηκα μετα οτι ειναι ευτυχισμενη με τον Desmond :lol: και ηρεμησα (μακαρι να την δουμε ξανα στο LOST). Μετα η σκηνη με το πουλακι στη καμιναδα οοοολα τα λεφτα. Ειχα λιωσει να γελαω. Και το θεμα του βαρους, παιδια ελατε, οπως ειπε και ο dimgr με το που επεσε ο Τζον και τον ακολουθει και ο Κρομαρτι ολοι σκεφτονται μην τυχον πιασει τον Τζον και τον παρασυρει και αυτον μεσα. Τα ματια δεν καταλαβα γιατι κοκκινισαν βεβαια, κοκκινιζουν μηπως στο σκοταδι; (γιατι ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΤΗΣ εχει κοκκινο ματι μονο αν του βγει το ματι)... του τζακ στον ΤΙΤΑΝΙΚΟ παντως δεν ειχαν κοκκινησει...:lol::lol::lol: (και αυτη η συσχετιση με εκανε να γελασω. Κατα τα αλλα ηταν ενα γνησιο εξολοθρευτικο επεισοδιο.

Συγχαρητηρια στα παιδια για την μεταφραση

thanasislost
7 Μαΐου 2013, 04:40
Πολύ δυνατό και το 3ο επεισόδιο!!!