PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Terminator: TSCC 2x05 - "Goodbye To All That"

dimath
6 Οκτωβρίου 2008, 23:11
http://i349.photobucket.com/albums/q392/dimath/2x05-2dd.jpg

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο, μην την διαβάσετε):

Ο Τζον και ο Ντέρεκ διεισδύουν σε μια στρατιωτική ακαδημία με σκοπό να προστατέψουν ένα σημαντικό μέλος της μελλοντικής αντίστασης. Εν τω μεταξύ, η πρώτη ανάθεση της Γουίβερ στον Έλισον παίρνει μια αναπάντεχη τροπή καθώς ανακαλύπτει ένα "φάντασμα" από το παρελθόν του.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Θα ενημερωθείτε σχετικά με την έκδοση που θα μεταφραστεί, γι' αυτό να αποφύγετε σχετικές ερωτήσεις.
4. H ενημέρωση της έκδοσης που θα μεταφραστεί θα γίνεται:
α) είτε σε αυτό το ποστ από τον αρμόδιο mod, μόλις αυτό είναι δυνατό,
β) είτε στο θέμα με τους αγγλικούς υπότιτλους, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=22930), από οποιονδήποτε χρήστη έχει σωστή ενημέρωση.
Όποιος ενδιαφέρεται για την έκδοση του επεισοδίου, να ΜΗΝ προχωρήσει στα επόμενα posts, να αρκεστεί στα παραπάνω. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
5. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
6. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
7. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
8. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
9. Αν κάποιος βρει πρώτος υπότιτλους σε οποιαδήποτε γλώσσα να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=22930).
10. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

Τους υπότιτλους θα τους βρείτε εδώ:
Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E05.HDTV .XviD-NoTV (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=1231&linkid=12820)
Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E05.720p .HDTV.x264-CTU (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=1232&linkid=12823)

kossstasss
7 Οκτωβρίου 2008, 15:45
Πολύ στρατιωτική ορολογία στο σημερινό επεισόδιο... παίζει να μη τον ανεβάσουμε σήμερα τον υπότιτλο, μ' έχει παιδέψει πολύ μέχρι τώρα.

sentenced3468
7 Οκτωβρίου 2008, 15:49
don't worry
kante kalh doulia kai mhn treleneste ki olas :P
eyxaristoume prokatavolika
kouragio

eironia
7 Οκτωβρίου 2008, 17:48
mhn anhsyxeis megale,tromerh h douleia sas ws wras..keep it up kai xalara :)

mac13
7 Οκτωβρίου 2008, 18:47
Δεν πειράζει, κι αύριο μέρα είναι. Προσφέρετε πραγματικό έργο όσοι μεταφράζετε τους υπότιτλους κι αξίζετε ένα μεγάλο μπράβο. :dance:

mirorofsorow
7 Οκτωβρίου 2008, 18:59
Ωραίο το επεισόδιο αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η διάρκειά του. 50+ λεπτά; Περίεργο.

kossstasss
7 Οκτωβρίου 2008, 19:07
Ωραίο το επεισόδιο αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η διάρκειά του. 50+ λεπτά; Περίεργο.

εμένα μου φάνηκε πιο περίεργο το ότι δεν είχαν ούτε σήμα έναρξης...:???:

dimitriskoropi
7 Οκτωβρίου 2008, 19:32
xalaraaaaa!keep traslating!!

dimath
7 Οκτωβρίου 2008, 19:34
εμένα μου φάνηκε πιο περίεργο το ότι δεν είχαν ούτε σήμα έναρξης...:???:

Είχε σήμα έναρξης απλά το έκοψαν στη μικρή έκδοση. Πιθανόν για να κερδίσουν 1-2 λεπτά και έτσι να μην χρειαστεί να περάσουν στην επόμενη "κατηγορία" των 350+ΜΒ. Η 720p που έχει το σήμα είναι 1.45GB αντί για τα συνηθισμένα 1.09GB.

tasosmel
7 Οκτωβρίου 2008, 20:16
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Όσο για το πότε θα είναι έτοιμοι οι υπότιτλοι μην αγχώνεστε. Να περνάτε καλά

ifigeneiavip
7 Οκτωβρίου 2008, 21:16
Άριστο το επεισόδιο και μόνο που είδαμε τον John να δακρύζει...

Καλή τύχη με τους υπότιτλους, θα την χρειαστείτε με τέτοια ορολογία σήμερα! :p

GrigD
7 Οκτωβρίου 2008, 21:34
ακόμα ένα ωραίο επεισόδιο που επικεντρώθηκε κυρίως στην ανάπτυξη των χαρακτήρων, και κυρίως του Ρις... αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν είχε δράση, που ήταν σε σωστές δόσεις και ικανοποιητική... πολύ ωραία σκηνή εκεί που πήρε η Σάρα το παιδάκι από τη πόρτα για να το σώσει από τον τερμινάτορα...

anka
7 Οκτωβρίου 2008, 21:58
Συγχαρητήρια για τη δουλειά που κάνετε....
Ειστε φοβεροί ολοι εσείς των teams με τις μεταφράσεις σας οι οποιες ειναι καταπληκτικές..

Και δεν χρειάζετε αγχος...ε;;)

eparatos
8 Οκτωβρίου 2008, 00:49
Περίεργο επεισόδιο, θα μπορούσες να πεις βαρεττό, χωρίς πολύ δράση και με λίγη εξέλιξη των χαρακτήρων, αλλά δεν παύει να είναι το Terminator: TSCC που όλοι αγαπάμε [κι ας μας το κόψουν στο 13ο επεισόδιο]. Οι υπότιτλοι είναι έτοιμοι απ' τ' απόγευμα, όμως η στρατιωτική ορολογία ζάλισε λίγο τον Κώστα και βγήκε έξω να πάρει αέρα και... τον πήρε και τον σήκωσε. He'll be back.

kossstasss
8 Οκτωβρίου 2008, 02:47
Περίεργο επεισόδιο, θα μπορούσες να πεις βαρεττό, χωρίς πολύ δράση και με λίγη εξέλιξη των χαρακτήρων, αλλά δεν παύει να είναι το Terminator: TSCC που όλοι αγαπάμε [κι ας μας το κόψουν στο 13ο επεισόδιο]. Οι υπότιτλοι είναι έτοιμοι απ' τ' απόγευμα, όμως η στρατιωτική ορολογία ζάλισε λίγο τον Κώστα και βγήκε έξω να πάρει αέρα και... τον πήρε και τον σήκωσε. He'll be back.

:rotfl::rotfl::rotfl:

I'll be back 8)

great
8 Οκτωβρίου 2008, 10:09
Συμφωνώ με eparatos.
το βρήκα και εγώ περίεργο, και θα τολμούσα να το πω και λίγο βαρετό, ίσως γιατί δεν είχε πολύ cameron μέσα.

Το όλο σκηνικό με το παιδάκι μου φάνηκε πολύ εξωπραγματικό. Πάει κάποιος να το σκοτώσει και αυτό δεν χέζετε πάνω του και μετά τον παίρνουν σε άλλο σπίτι και κατανοεί το πιτσιρίκι ότι όλα πάνε καλά και δεν έχει κανένα πρόβλημα !!!! ήταν πολύ τραβηγμένο!!!

Δεν περίμενα με τίποτα να μου αρέσει τόσο ο Reese σαν χαρακτήρας, έχει δώσει πολλά συν στην σειρά και με την ερμηνεία του ο Brian.

Μέτριο ψήφισα.

anonaki
8 Οκτωβρίου 2008, 11:22
δε ξερω τι λενε οι υπολοιποι αλλα αυτο το επεισοδιο ηταν καταπληκτικο.. Απο τις λιγες σειρες φετος με τις διασκεδαζεις πραγματικα και δεν τις βλεπεις απο συνηθεια... Παντως καιρος ηταν να γινει ενα επεισοδιο και για τον Ρις.. Ειχε απο ολα.. δραση, συγκινηση και νοημα.. Μαθαινεις καλυτερα τους χαρακτηρες και καταννοεις τα κινητρα τους! Αριστο! Εαν κοψουν τη σειρα οι ανθρωποι ειναι #@%&^87

jedi knight
8 Οκτωβρίου 2008, 14:34
καλυσπερα.Δεν μπειραζη οποτε τελειωσετε.Ετση κι αλλιωσ αξίζετε ένα μεγάλο μπράβο.:)

staurosp
8 Οκτωβρίου 2008, 15:17
Den exete anebasei upotitlous kai exoun panikobli8ei oi etimatzides warezakides pou ensomatonoun tin doulia sas se arxia kai tin diafimisoun gia dikia tous..
tespa opote kai an anebasete upotitlousemeis,emeis 8a tous katebasoume, alla to euxaritw einai megalo kai to brabo akoma megalitero gia thn ekplitikh doulia sas..

to ida to epidosio kai me trelane.. basika oti exei sxesh me polemo...:yahoo:

Ante kai oi upotitloi na katalaboume ti lene :P

kossstasss
8 Οκτωβρίου 2008, 16:24
Den exete anebasei upotitlous kai exoun panikobli8ei oi etimatzides warezakides pou ensomatonoun tin doulia sas se arxia kai tin diafimisoun gia dikia tous..
tespa opote kai an anebasete upotitlousemeis,emeis 8a tous katebasoume, alla to euxaritw einai megalo kai to brabo akoma megalitero gia thn ekplitikh doulia sas..

to ida to epidosio kai me trelane.. basika oti exei sxesh me polemo...:yahoo:

Ante kai oi upotitloi na katalaboume ti lene :P

συγγνώμη που θα σας στεναχωρήσω, αλλά πες στους wazerάκηδες ότι πάω για καφέ... το βραδάκι θα έχω τελειώσει με το επεισόδιο...

tsoulis
8 Οκτωβρίου 2008, 16:40
kossstasss, elpizo na minis sto kafedaki kai na min proxoriseis se mpiritsa , giati i mia mpiritsa tha ferei tin alli kai i alli tha ferei to ouiskaki. kai meta paei to vradaki LOOOOOOOOOOOOOL

apo ena filo, exoun ponesei ta xeria na kanei refresh sti selida gia na dei ean exoun anevei oi ipotitloi

sanmartean
8 Οκτωβρίου 2008, 18:37
Ευχαριστουμε για την προσπαθεια που κανετε παιδια, περιμενουμε τον υποτιτλο...;)

kkostas77
8 Οκτωβρίου 2008, 22:47
χαχαχαχα...η αληθεια ειναι οτι και εγω εχω λυσαξει στο refresh...χεχεχεχεχε

natasssa
8 Οκτωβρίου 2008, 23:15
Τσαούσες λυσάξτεεεεεεεεε

Ακόμα περιμένετε υπότιτλους? :lol:
Σας πούλησε αυτός ο άσχετος ο kossstasss :P

Πέρα από την πλάκα, χαλαρώστε γιατί πολύ σας έχουν κακομάθει τα παιδιά

herosp77
8 Οκτωβρίου 2008, 23:20
Καλά ας είναι το παλικάρι και ας πιει και όσες μπυρίτσες θέλει....
(Ένα μεταφραστή έχουμε να μην το επαινέσουμε :) ? ).
Ελπίζω να είναι καλό το επεισόδιο γιατί το περιμένω πως και πως να για να το δω με τους υπότιτλους!!!
Συνέχισε την καλή δουλειά φίλε Κώστα.

Tony_FR
9 Οκτωβρίου 2008, 10:18
An kai pistevw ta paidia pou kanoun tin metafrasi kseroun ta panta ego tha epiveveoso pos yparxoun oi ipotitli se agglika omos. Mipos afto voithisi tin katastasi.

Tous vrika se gnosto site s....4u.gr. Fisika pistevo pos afto afta pou grafw ta kserete aplos mipos kataferoun kai voithisoun stin douleia sas kai alla paidia.

Ahhhh ti travaw tora otan mou legane mikroulis na mathw agglika kai ego tous egrafa olous! :(

dimath
9 Οκτωβρίου 2008, 10:47
Τα μεγάλα κόκκινα γράμματα στο πρώτο post, δεν τα βάλαμε για την πλάκα μας, τα βάλαμε για να τα διαβάσετε. :)

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

...

9. Αν κάποιος βρει πρώτος υπότιτλους σε οποιαδήποτε γλώσσα να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=22930).

...

smallville
9 Οκτωβρίου 2008, 15:09
μόλις είδα το επεισόδιο,το βρήκα άκρως ενδιαφέρον!Μου φάνηκε παράξενο η μεγάλη διάρκεια του επεισοδίου,δεν περίμενα 50λεπτο γεμάτο επεισόδιο και με εξέπληξε ευχάριστα!Κορυφαία σκηνή είναι όταν η Κάμερον σηκώνει το πιτσιρίκι στον αέρα και μετά του λέει αν θέλει να του πει ενα παραμύθι,εκεί λύθηκα στα γέλια!
Ευχαριστώ παιδιά για την μετάφραση,super όπως πάντα(πιο super και απο την βενζίνη)!

kossstasss
9 Οκτωβρίου 2008, 16:20
πολύ καλό το επεισόδιο, ίσως το καλύτερο της σαιζόν (αν και δεν μου γέμιζε το μάτι στην αρχή, βλέποντάς το ολοκληρωμένο ξετρελάθηκα)

Κορυφαία σκηνή για μένα ήταν η επίθεση του εξολοθρευτή, υπό την αφήγηση--παραλληλισμό του παραμυθιού "Ο Μάγου του Οζ"... πραγματικά ανατρίχιασα.:thumbsup1

dimgr
11 Οκτωβρίου 2008, 00:50
Εμένα πάλι μου φάνηκε 50-50 το επεισόδιο, στην αρχή ήταν καλό, στη μέση ήταν βαρετό και στο τέλος πολύ καλό. Αυτό το πολύ μπλα μπλα που έχει τώρα τελευταία η σειρά με κάνει και την βαριέμαι. Ελπίζω να γίνει πιο γρήγορη, όπως ήταν σε πιο παλιά επεισόδια.

Ψήφισα καλό.

thanasislost
7 Μαΐου 2013, 17:55
Πολύ καλό και αυτό!!! Η σειρά συνεχίζει πολύ καλά!!