PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Άλλα δύο χρόνια Dexter

Nister
24 Οκτωβρίου 2008, 11:37
To Showtime ανανέωσε το συμβόλαιό του με την εταιρία παραγωγής της δημοφιλούς τηλεοπτικής σειράς Dexter, όπως αναφέρει γνωστή αμερικάνικη ιστοσελίδα που ασχολείται με τα τεκταινόμενα του κινηματογράφου. Το ιδιωτικό τηλεοπτικό δίκτυο συμφώνησε για τις σεζόν 4 και 5 με 12 επεισόδια να αποτελεί κάθε μία από αυτές.

Τα γυρίσματα θα ξεκινήσουν σε μερικούς μήνες στο Los Angeles με τον Michael C. Hall να παραμένει στον πρωταγωνιστικό ρόλο του μέλους του αστυνομικού τμήματος της πόλης, με όλα τα δολοφονικά του ένστικτα να αρχίζουν να εμφανίζονται ακόμη περισσότερο στην επιφάνεια.

Πηγή (http://www.cosmo.gr/Media/USA/217255.html)

SHOWTIME RENEWS ITS TOP-RATED DRAMA SERIES FOR 4th AND 5th SEASONS (http://www.sho.com/site/announcements/20081021.do)

:)

Thanasis159
24 Οκτωβρίου 2008, 11:39
Πολύ καλά νέα!!! Κάθε σεζόν μέχρι τώρα είναι εξαιρετική και συνέχεια ο χαρακτήρας εξελίσεται και δεν μένει στάσιμος και έτσι είμαι σίγουρος ότι και οι επόμενες σεζόν θα είναι εξίσου καταπληκτικές! Thanks Nister!!!

smallville
24 Οκτωβρίου 2008, 11:47
Πάρα πολύ καλά νέα,η σειρά είναι άψογη!
Πάντως θα ήθελα να δω περισσότερα απο 12 επεισόδια σε κάποια season!

t0ny3
24 Οκτωβρίου 2008, 12:34
φοβερα νεα.η σειρα ειναι αψογη

grhousetrip
24 Οκτωβρίου 2008, 13:36
Ομορφα...οι καλες σειρες των καλωδιακων συνεχιζονται...12 επεισοδια ειναι γεγονος οτι ακουγονται λιγα, αλλα λόγω περιορισμενου χρονου μας βολευει. 'Ενα σκασμο σειρες βλεπουμε. Ας μην ειναι και full season ολες! :)

Lucretius
24 Οκτωβρίου 2008, 13:50
Έτσι μπράβο, να τον δούμε και λίγο στο έργο γιατί στα τελευταία επεισόδια έχει αρχίσει να φλωρίζει...

zososoulis
24 Οκτωβρίου 2008, 14:00
νομιζω οτι αυτη την σειρα πρεπει να την ξεκινησω το συντομοτερο...

musicd
24 Οκτωβρίου 2008, 14:20
Πάρα πολύ καλά νέα,η σειρά είναι άψογη!
Πάντως θα ήθελα να δω περισσότερα απο 12 επεισόδια σε κάποια season!
καλύτερα να βλέπουμε 12 παρά 20 και τα 10 να είναι filler! :)

sofia24
24 Οκτωβρίου 2008, 14:54
καλύτερα να βλέπουμε 12 παρά 20 και τα 10 να είναι filler! :)
Συμφωνώ και γω!Προσωπικά δε με χαλάει με 12 επεισόδια, ούτως ή άλλως μέχρι στιγμής κάθε επεισόδιο είναι εξαιρετικό!:yes:

pokka
24 Οκτωβρίου 2008, 16:18
νομιζω οτι αυτη την σειρα πρεπει να την ξεκινησω το συντομοτερο...
Εγω την ξεκίνησα... μου άρεσε πάρα πολύ, κάπου την διέκοψα αλλά θα την ξαναρχίσω σίγουρα απόψε:)

nickvog
24 Οκτωβρίου 2008, 20:16
Μεγάλη νίκη του τηλεθεατή η απόφαση για συνέχιση για άλλες δύο (τουλάχιστον θέλω να πιστεύω) πλήρεις seasons της δημοφιλούς σειράς.

Η απεικόνιση με τόση μαεστρία ενός εντελώς σκοτεινού χαρακτήρα και μάλιστα μαζικού δολοφόνου και η ανάδειξή του σε ήρωα και πρωταγωνιστή αποτελεί όαση μέσα στην πεζή και επίπεδη ανάπτυξη των διαφόρων χαρακτήρων της TV !!!!

Μακάρι οι σεναριογράφοι να έχουν για αρκετά ακόμη χρόνια τρελλά κέφια και να μας χαρίσουν ακόμη περισσότερο DEXTER !!!!! :)

infe
24 Οκτωβρίου 2008, 20:50
Πολύ καλά νέα επειδή είχα μείνει με την εντύπωση ότι ο Dexter θα μας άφηνε μετά από αυτή την σαιζόν. Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αν απλά θα γίνουν κάποια γυρίσματα στο Los Angeles ή η αν σειρά θα αφήσει το Miami για το L.A.

Dkiearth
24 Οκτωβρίου 2008, 22:03
ox i 4-5 seasont ha einai apotixia tellios ma telios...gia ton aplo logo oti to Dexter vasizete se logotexnika vivlia...sinolo iparxoun 3logotexnika vivlia kai kathe season einai i metafora tou kathe vivliou...
i 4-5 tha einai apla apo to mialo ton seanariografon elpizodas na ftasoun to epipedo ton proigoumenon...kinos tha katalixi opos to prison break

Dexter
24 Οκτωβρίου 2008, 22:15
ox i 4-5 seasont ha einai apotixia tellios ma telios...gia ton aplo logo oti to Dexter vasizete se logotexnika vivlia...sinolo iparxoun 3logotexnika vivlia kai kathe season einai i metafora tou kathe vivliou...
i 4-5 tha einai apla apo to mialo ton seanariografon elpizodas na ftasoun to epipedo ton proigoumenon...kinos tha katalixi opos to prison break

Βασικά έχεις λάθος. Μόνο η 1η σαιζόν βασίζεται εντελώς στο βιβλίο. Η 2η και η 3η δεν έχουν καμία σχέση με τα αντίστοιχα βιβλία. Και αν τυχόν οι άλλες 2 σαιζόν βασιστούν στα βιβλία αυτά, θα είναι πιστεύω (με βάση περιλήψεις και κριτικές) φανταστικές όσο και οι προηγούμενες.

Πολύ καλό νέο λοιπόν. :)

geon565
25 Οκτωβρίου 2008, 00:17
epitelous akousame kai kati kalo ton teleytaio kairo, vasika nomiza pws h trith season vasizete sto deytero vivlio...xm

{SoK}
25 Οκτωβρίου 2008, 16:04
Σημασία έχει ότι θα απολαύσουμε ακόμα δύο κύκλους από τον υπέροχο Ντέξτερ μας :P

Fashion.jones
25 Οκτωβρίου 2008, 20:06
Πόλύ καλά νέα!!!Τέλεια!!!!Χθες τελείωσα την πρώτη σαιζόν και έχω ακόμα δρόμο αλλά χαίρομαι που τώρα είναι μακρύτερος
νομιζω οτι αυτη την σειρα πρεπει να την ξεκινησω το συντομοτερο...zososoulis μην το σκέφτεσαι καν!!!!!Μαζί με το Μπάφυ η καλύτερη σειρά που έχω δει τους τελευταίους μήνες!!!!!!!Ξεκίνα αμέσως να τη βλέπεις!!!!!Πραγματικά αξίζει!!!
Εμένα μου αρέσει που έχει μόνο δώδεκα επεισόδια!!!!!Στην πρώτη σαιζόν θα βαριόμουνα εάν είχε άλλα 12 επεισόδια με τον Ice Truck Killer(τον λατρεύω,τέλειος)που πήγαν και τον σκότωσαν κιόλας:mad: :whip: :twisted: !!!!Αφήστε που έτσι ακόμα και να γίνει κάποια απεργία την σειρά την έχουν γυρίσει οπότε δεν κινδυνεύομαι να χάσουμε επεισόδια!!!!:dance: :yahoo: :rotfl: :lol: :lol:
Σε καμία περίοτωση δεν θα πέσει η σειρά,τουλάχιστον όχι πολύ!!!!!!Ο Ντέξτερ είναι υπέροχος:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: ,ίσως ο καλύτερος χαρακτήρας που έχω δει σε σειρά!!!!Εδώ μιλάμε για Αμερικάνους σεναριογράφους:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: ,με την εξυπνάδα τους όλο και κάτι θα βρουν ακόμα και αν δεν βασίζεται άλλο πια η σειρά σε βιβλίο!!!!!!Πιστεύω ότι είναι από τις σειρές που έχει προοπτικές να συνεχίσει για πολ΄λούς κύκλους ακόμα!!!!!!!Dexter 4 ever!!!!!!!!!

Above
26 Οκτωβρίου 2008, 00:34
Σουπερ!!! Με την σειρα κολησα απο περσι, και μετα την πρωτη της υποψηφιοτητα στα φετινα EMMY για καλυτερη δραματικη σειρα και Α'ανδικου για δραμα, στον μουρατο C. Hall, η σειρα σκιζει και στον τριτο κυκλο της... Τετοια να ακουω...και ας ειναι και 12 επ. ο κυκλος...:cool:

tidus91
9 Ιανουαρίου 2009, 19:49
υπέροχο νέο!! φορτσα Dexter!

:worthy: :worthy: :worthy: :respect: :respect: :respect:

chr1st1na
9 Φεβρουαρίου 2009, 00:49
Χαίρομαι που θα συνεχιστεί ακόμα 2 σαιζόν.
Και δεν ήξερα πως υπήρχε βιβλίο... Καλοοό!

xrysan8h
18 Φεβρουαρίου 2009, 19:47
aaaaaaaaxxxxxx ton oneireythka proxtes!!! ante na 3ekinhsei h 4h season! mou eleipse :)

smallville
19 Φεβρουαρίου 2009, 16:31
aaaaaaaaxxxxxx ton oneireythka proxtes!!! ante na 3ekinhsei h 4h season! mou eleipse :)
Σε σκότωνε;:P:P:P

mikros_elian
25 Φεβρουαρίου 2009, 20:15
ευχάριστο το νέο, το κακό είναι ότι θα συνεχίσει να αποτελείται από λίγα επεισόδια.....

teoz
25 Μαΐου 2009, 03:37
Οντως 12 ep ειναι λιγα, απτη αλλη ισως ειναι καλυτερα ετσι.
Πιο πολλες σεζον 12αρες. Αντε να ερθει ο Σεπτεμβρης.
Εντωμεταξυ, εγω θα ξαναρχισω την 1η season.;)