PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Terminator: TSCC 2x08 - "Mr. Ferguson Is Ill Today"

dimath
11 Νοεμβρίου 2008, 00:21
http://i349.photobucket.com/albums/q392/dimath/2x08-1dd-1.jpg

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Το βιαστικό ταξίδι του Τζον και της Ράιλι στο Μεξικό θα έχει θανάσιμες συνέπειες. Εν τω μεταξύ, η Σάρα κι ο Έλισον συναντιούνται τελικά πρόσωπο με πρόσωπο.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

HypnoTech
11 Νοεμβρίου 2008, 16:10
ta spase to epeisodio! epitelous tha elega
cromartie is dead!ante na doume,xreiazetai ligh ekseliksh h seira,na anevei ligo

memento
11 Νοεμβρίου 2008, 16:45
Φοβερο επεισοδιο. Η σκηνη στην εκκλησια εκπληκτικη! :worthy:

da.angello
11 Νοεμβρίου 2008, 16:46
Πολύ δυνατό το επεισόδιο ύστερα από κάποια ψιλοβαρετά που με είχαν κάνει να βλέπω απλά για να βλέπω την σειρά. Το σημερινό είχε και δράση, και πλοκή και το θεματάκι με τα stories και πως συμπληρώθηκαν ήταν πάρα πολύ έξυπνο και έπιασε.

Επιτέλους ο Κρομάρτι είναι εκτός μάχης, για να δούμε τι άλλο θα έρθει για να terminate τον Τζον.

Τι ρόλο παίζει ο Έλισον; Γιατί εκεί που μιλάει με την Σάρα λένε αυτά που λένε; Τι σχέση να υπήρχε άραγε; Πως σχετίζονται αυτά;

Και μην ξεχνάμε και την Γούιβερ, το T-1000 που εξελίσει το skynet.

Next Monday.. ;)

Ο/η da.angello έγραψε μετά από 3 λεπτό(ά) και 7 δευτερόλεπτο(α)...

Ναι, τι να λέμε τώρα. Πολύ πιστολίδι μιλάμε! Του έδωσαν και κατάλαβε του Κρομάρτι.:worthy:

maraki
11 Νοεμβρίου 2008, 20:11

Δίκιο!! Και στο τέλος της πρώτης σεζόν ήταν σε ίδια φάση... Σφαίρες και πυροβολισμοί στο mute και μουσική στο full!!

God I love this show!!!

PS: Riley μπλιαξ μπλιαξ μπλιαξ

eparatos
12 Νοεμβρίου 2008, 00:14
Πολύ καλό επεισόδιο, που μπορεί να μην προώθησε την ιστορία ή να εξέλιξε τους χαρακτήρες, όμως είναι γυρισμένο με αριστοτεχνικό τρόπο κι έχει και την δράση που τόσο μας έλειψε. Ο Ellison αναδικνύεται σε πρόσωπο κλειδί, αλλά να δούμε και την Rilley τι ρόλο θα παίξει [μια χαρά θα της πήγαινε ο ρόλος της νεκρής]. Πάνω που άρχισα να συμπαθώ τον Cromarti [εκεί που λέει "και ποιός είναι δολοφόνος"?], μας τέλειωσε κι αυτός.

GrigD
12 Νοεμβρίου 2008, 01:33
τα έσπασε άγρια το επεισόδιο και το όλο western vibe όλα τα λεφτά και ταίριαζε απόλυτα στο επεισόδιο... κρίμα που δε θα ξαναδούμε Κρομάρτι, ήταν φοβερός κακός terminator...

ΥΓ αγαπημένη σκηνή, πέρα από όλο το πιστολίδι, στο τέλος εκεί που έσπαγε η Σάρα το τσιπ του Κρομάρτι και την αγκάλιασε ο Τζον για να την καθησυχάσει...

great
12 Νοεμβρίου 2008, 10:12
εννοείτε ότι τα έσπασε το επεισόδιο!!
Εκπληκτικές οι σκηνές στο Μεξικό και στην εκκλησία και πολύ μυστήριο με τον Ellison...μου αρέσει πολυ ο συγκεκριμένος χαρακτήρας

Απίστευτα sexy η cameron με το φανελάκι :lipsseale :clapping:

chch
12 Νοεμβρίου 2008, 12:28
Mολις το δα και γω το επεισοδιο και μου αρεσε πολυ!! κλασικο επεισοδιο της σειρας τετοια θελουμε!!!!Παραξενευτηκα που ειχε τετοια σκηνοθεσια το επεισοδιο με τις ξεχωριστες ιστοριες δεν ξερω αν μου αρεσε ή οχι

solonlakis
12 Νοεμβρίου 2008, 13:40
Πολύ καλό επεισόδιο που από ότι φαίνεται θα είναι σταθμός για την εξέλιξη της season .
Και αυτό γιατί 1ον εξέλιπε η άμεση απειλή που ήταν ο Κρομάρτι και 2ον είδαμε για πρώτη φορά αυτό που περιμέναμε καιρό : την Κάμερον να προσεγγίζει ερωτικά τον Τζον !
Μάλιστα για να μην υπάρχει και περίπτωση παρεξηγήσεως ο σκηνοθέτης μας έβαλε τη σκηνή με την Κάμερον να πετάει τη ζακέτα της πριν μπει στο δωμάτιο ενώ και η ανησυχία της Σάρρας ( Δεν μου αρέσει η επίδρασή σου πάνω του) κάθε άλλο παρά τυχαία ήταν .
Νομίζω πως από εδώ και πέρα η σειρά θα απογειωθεί !
Θα πρέπει να περιμένουμε βέβαια την εμφάνιση μιας καινούριας απειλής, εξολοθρευτή ή οτιδήποτε άλλο καθώς και την ανάπτυξη κάποιου συναισθηματικού story του Τζων .
Λέτε να ζηλέψει η Κάμερον την Ρίλεη ; Ουααάου ! Πολύ θα ήθελα να δω κάτι τέτοιο .

HypnoTech
13 Νοεμβρίου 2008, 10:42
e oxi da!tha kseftilisoun teleiws to story an kanoun kati tetio.egw toulaxiston,kai fantazomai kai xiliades alloi fans ths seiras,tha ksenerwsw apistevta polu an dw ton john na koitazei erwtika thn cameron h estw kati paromoio.
oso gia th riley re paidia,meinete yshxoi,afou arga h grhgwra tha thn fane,h KATE einai h mellontikh gynaika toy john connor :p

da.angello
13 Νοεμβρίου 2008, 15:41
Την Κάμερον θα την έβλεπα και εγώ ερωτικά είτε ήταν μηχανή είτε όχι :D

thmane
13 Νοεμβρίου 2008, 20:38
Σούπερ το επεισόδιο !!! Ήταν πραγματικά Terminator.

Και πολύ καλή σκηνοθετικά η ιδέα με τις παράλληλες ιστορίες.

solonlakis
13 Νοεμβρίου 2008, 22:46
e oxi da!tha kseftilisoun teleiws to story an kanoun kati tetio.egw toulaxiston,kai fantazomai kai xiliades alloi fans ths seiras,tha ksenerwsw apistevta polu an dw ton john na koitazei erwtika thn cameron h estw kati paromoio.
oso gia th riley re paidia,meinete yshxoi,afou arga h grhgwra tha thn fane,h KATE einai h mellontikh gynaika toy john connor :p

Αν πρόσεξες δεν έγραψα ότι θα προσεγγίσει ερωτικά ο Τζον την Κάμερον αλλά το αντίθετο. Και αυτό γιατί ο Τζον είναι άνθρωπος και βλέπει την Κάμερον σαν μηχανή αλλά η Κάμερον είναι μια μηχανή προγραμματισμένη να μαθαίνει και να χρησιμοποιεί οποιαδήποτε γνώση προκειμένου να πετύχει το σκοπό της χωρίς ενδοιασμούς .
Είναι μάλιστα σύμφωνο με τη μυθολογία του εξολοθρευτή και το είδαμε καθαρά και στην τελευταία ταινία (Μη μου πεις ότι δεν θυμάσαι το φούσκωμα του στήθους της Κριστάνα Λόκεν !).
Και αυτή ακριβώς τη δυναμική φαίνεται ότι θέλουν να αναπτύξουν οι σεναριογράφοι.
Όπως έγραψα και στο προηγούμενο post η σκηνή που η Κάμερον αφήνει τη ζακέτα της πριν μπει στο δωμάτιο του Τζων, μπήκε από το σκηνοθέτη για να καταλάβουν οι θεατές ότι η Κάμερον έχει πλήρη γνώση της σεξουαλικότητάς της και το κάνει επίτηδες προκειμένου να πετύχει το σκοπό της που είναι να χωρίσει αν είναι δυνατόν τον Τζον από τη Ρίλει και κατ’ επέκταση να μην κινδυνεύσει ο Τζον όπου είναι ο βασικός σκοπός της .
Προσωπικά το περίμενα από την αρχή ότι θα γίνει κάτι τέτοιο αφού και μόνο το γεγονός ότι οι σεναριογράφοι αποφάσισαν πως ο εξολοθρευτής που θα προστατεύει τον Τζων θα μοιάζει με κορίτσι της ηλικίας του τα λέει όλα. Τώρα το μέχρι που θα το φτάσουν είναι άλλο θέμα .
Πάντως αν θες τη γνώμη μου το δεύτερο μέρος της σεζόν θα έχει πολύ περισσότερο Κάμερον και αυτό γιατί από ότι φαίνεται από τις ψηφοφορίες που γίνονται στην Αμερική η Σάμερ Γκλο έχει αναδειχθεί το δυνατό χαρτί της σειράς και πίστεψέ με οι σεναριογράφοι δεν πρόκειται να αγνοήσουν κάτι τέτοιο .

smallville
15 Νοεμβρίου 2008, 16:47
Αυτό το επεισόδιο μάλιστα,ήταν εξαίσιο!Τρελό πιστολίδι και ωραία πλοκή!
Η Κάμερον μαμεί και δέρνει!

ifigeneiavip
15 Νοεμβρίου 2008, 17:48
Προσωπικά δε μου πολύ άρεσε, εκτός από δυο-τρεις σκηνές που ήταν πραγματικά έντονες και καλογυρισμένες. Το κακό είναι ότι σιγά σιγά φτάνουμε στο τέλος και δε θέλω να τελειώσει. Ενώ την είχα πάρει στραβά στην αρχή την σειρά, κατάφερε αμέσως να με κερδίσει από τα πρώτα κιόλας επεισόδια. Είμαι περίεργη να δω τι θα δείξει την επόμενη βδομάδα, όσον αφορά την Weaver και την σχέση με τον Ellison.

kKKK
15 Νοεμβρίου 2008, 18:24
Το καλύτερο επεισόδιο της σειράς (αυτό φέτος το λέω σχεδόν κάσθε βδομάδα).Χάρηκα που τον καθάρησαν επιτέλους τον Κρομάρτι.Τον είχα βαρεθεί.
Μου άρεσε πολύ η αφήγηση στο επεισόδιο.
Στο μεταξύ στην αρχή του επεισοδίου ήμουν σίγουρος οτι η Κάμερον θα τον έβαζε κάτω τον Τζόν και....:lipsseale

Filmfreak
19 Νοεμβρίου 2008, 22:46
φοβερό επεισόδειο!!!!! ίσως το 2ο καλύτερο με 1ο το καταπληκτικό Season Premiere της 2ης!!! φοβερή η σκηνή στην εκκλησία και πολύ καλό το όλο concept που έδειχνε τα πράγματα από την οπτική γωνία του καθενός!!! ο Κρομάρτι έφυγε μια και καλή (σε καλό σημείο πριν αρχίσει να κουράζει) αλλά τώρα αρχίζουν τα δύσκολα!!!!!
άντε να δούμε τι θα δούμε ελπίζω να μην περιμένουμε αντίστοιχο επιπέδο επεισοδείου μέχρι το Season Finale....
το μόνο κακό ήταν οτι δεν είχε καθόλου Weaver....δεν κόλλαγε βέβαια οπότε εντάξει...στο μέλλον όμως ελπίζω για περισσότερη Weaver (τώρα που αποδήμησε ο Cromartie αυτή θα είναι η καινούργια και πιο ουσιαστική απειλή)και για λιγότερη Raily ή και αν είναι δυνατόν καθόλου ακόμα καλύτερα!!!!!!!!!!

PUMPKINS
23 Νοεμβρίου 2008, 12:17
thanks poly kalo to episodio

thanasislost
8 Μαΐου 2013, 14:14
Επεισοδιάρα!!! Το καλύτερο επεισόδιο της σεζόν μέχρι τώρα.Πολύ καλή και έξυπνη η παρουσίαση του επεισοδίου μέσα από τις ιστορίες των ηρώων ξεχωριστά...Μπράβο στην σειρά...Τα πάει πολύ καλά..