PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Terminator: TSCC 2x09 - "Complications"

dimath
17 Νοεμβρίου 2008, 23:27
http://i349.photobucket.com/albums/q392/dimath/2x09-1dd-1.jpg

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Οι εφιάλτες της Σάρα, μπαίνουν και στην πραγματική της ζωή. Τι σημαίνει όμως αυτό για την ίδια και τον Τζον; Εν τω μεταξύ, ο Ντέρεκ κι η Τζέσι ανακρίνουν έναν πιθανό συνωμότη του Skynet.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

vasp
18 Νοεμβρίου 2008, 13:44
Ένα ακόμα υπέροχο επεισόδιο :worthy: . H διάγνωση που έκανε η Κάμερον για την Σάρα στην αρχή όλα τα λεφτά :haha:
Αλλά αυτός ο Έλλισον στον τέλος πολύ μου έκατσε στο λαιμό. Καλά έπρεπε να τον σαπίσει η Κάμερον. Μετά άπο όσα είδε στο Μεξικό και το τι έχουν περάσει οι άνθρωποι, πήγε και τους την έκανε. Θα μου πείτε δεν ξέρει ποια είναι η Γουίβερ αλλά και πάλι :thumbdown :thumbdown

(Y.Γ.: Ξέρουμε πότε κάνει fall finale; )
(Υ.Γ.2::offtopic: Φίλε dimath στην υπογραφή σου τα μάτια αυτά αλλάζουν και χρώμα; Ή κάνουν "πουλάκια" τα δικά μου; Εξαιρετική παρόλα αυτά)

eparatos
19 Νοεμβρίου 2008, 02:31
Πολύ καλό επεισόδιο, η ιστορία μπερδεύεται και ανοίγει σε καινούριες προοπτικές [αυτή η Jess δεν μας τα λέει καλά]. Όσο για την Cameron, που προσπαθεί σκληρά να αισθανθεί, η διάγνωση της εγκυμοσύνης μάς έστειλε. Κι αυτός ο Ellison σε πόσα ταμπλό το παίζει;

da.angello
19 Νοεμβρίου 2008, 08:48
Δεν με τρέλανε το επεισόδιο (σαν το προηγούμενο που είχε απίστευτη δράση και πλοκή) αλλά σίγουρα δεν ήταν και άσχημο. Ο Έλισον σαφώς και δεν ξέρει τι είναι η Γουίβερ και τι θέλει να κάνει, πιστεύει οτι και αυτή θέλει να μάθει για τα ρομπότ. Πάντως η Κάμερον θα τον σάπιζε και τώρα αλλά την σταμάτησε ο Τζον.

Κουραστικά αυτά με τα όνειρα της Σάρα και τα πήγαινε-έλα στον ψυχολόγο.

LazaroSpetses
19 Νοεμβρίου 2008, 08:57
τα μάτια αυτά αλλάζουν και χρώμα; Ή κάνουν "πουλάκια" τα δικά μου; Εξαιρετική παρόλα αυτά)
Ναι αλλάζουν χρώμα. Αλλά την έχει κάνει να αλλάζουν χρώμα πολύ αργά (διακριτικά). Είναι εικόνα gif με 37 πλαίσια.

great
19 Νοεμβρίου 2008, 10:47
κι όμως ψήφισα άριστο!
τα όνειρα και εμένα με κούρασαν λίγο αλλά το τέλος στον τοίχο με τις τρεις τέλειες ήταν φοβερό και με αποζημίωσε...

Άπειρα respect στην Cameron για μια ακόμη φορά με το απίθανο κλείσιμο τηλεφώνου που έκανε στον Ris και το επικό στον Έλισον που τον γύρισε ανάποδα όπως τις χελώνες για να δείξει συμπάθεια και συναισθήματα!

Με την Jess και εγώ μπερδεύτηκα διότι αυτά που έκανε τώρα δεν δείχνουν ότι είχαμε υποψιαστεί στην αρχή ότι έχει έρθει εδώ όχι για καλό σκοπό...εκπληκτικό το story με τον τύπο που πιάσανε και το πως τελικά αλλάζουν το μέλλον με αυτά που κάνουν καθώς ουσιαστικά αυτοί είναι που τον οδήγησαν στην φυλακή που θα μείνει μέχρι την judgment day και φυσικά τι στο καλό έκανε με τους υπολογιστές!!

Η μοναδική σειρά φέτος που χαίρομαι όταν έχει καινούριο επεισόδιο!

maraki
19 Νοεμβρίου 2008, 20:07
Είναι απίστευτο αυτό το συναίσθημα που έχω κάθε φορά που παίζει καινούριο απεισόδιο..
Παρ'όλο που ξέρεις ότι θα γίνει η Judgement Day, όλα όσα θα γίνουν μέχρι τότε τα κάνουν με φοβερό τρόπο!!

Μια ετσι, μια γιουβέτσι, μετα γυρίζει απ'την άλλη, μετά αλλιώς.. Τέλειο!!

dimath
21 Νοεμβρίου 2008, 20:05
Δεν χορταίνω να βλέπω τα τρελά της Cameron! :lol:

Και το συμπέρασμα της εγκυμοσύνης αλλά ειδικά εκεί που γύρισε τον Έλισον όπως την χελώνα, ήταν :respect: !

Περίμενα ότι θα σκότωναν και τον μικρό Φίσερ. Τον λυπήθηκαν δηλαδή και είπαν να το αφήσουν στη τύχη ότι θα γίνει καλός στο μέλλον; :???:

dimath
23 Νοεμβρίου 2008, 13:49
(Y.Γ.: Ξέρουμε πότε κάνει fall finale; )

Νομίζω το 12ο με τίτλο "Alpine Fields" στις 8 Δεκεμβρίου θα είναι το τελευταίο για φέτος. Το επόμενο πάει Παρασκευή (αλλάζει μέρα) 13 Φεβρουαρίου.

eparatos
23 Νοεμβρίου 2008, 16:41
Νομίζω το 12ο με τίτλο "Alpine Fields" στις 8 Δεκεμβρίου θα είναι το τελευταίο για φέτος. Το επόμενο πάει Παρασκευή (αλλάζει μέρα) 13 Φεβρουαρίου.

Έτσι ακριβώς είναι, αλλά απ' ότι βλέπω το 12ο επεισόδιο έχει τίτλο Strange Things Happen at the One Two Point.
Από Φεβρουάριο η συνέχεια...

dimath
23 Νοεμβρίου 2008, 17:35
Έτσι ακριβώς είναι, αλλά απ' ότι βλέπω το 12ο επεισόδιο έχει τίτλο Strange Things Happen at the One Two Point.
Από Φεβρουάριο η συνέχεια...

Σύμφωνα με το FOX (http://www.fox.com/terminator/) και το tv.com (http://www.tv.com/terminator-the-sarah-connor-chronicles/show/68708/summary.html?q=terminator&tag=search_results;title;4), το "Strange Things..." είναι το 10o επεισόδιο που θα παίξει αύριο.

smallville
26 Νοεμβρίου 2008, 16:31
Μέτριο το επεισόδιο,η σκηνή που μου άρεσε είναι όταν η Κάμερον έχει βγάλει το πόδι της έξω απο το παράθυρο!

thanasislost
8 Μαΐου 2013, 15:22
Πολύ καλό το επεισόδιο..Ο Έλισον χώνεται βαθιά και δεν μου αρέσει γιατί τον συμπαθώ πολύ...Η Cameron είναι πάντα φοβερή...