PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Terminator: TSCC 2x11 - "Self Made Man"

dimath
2 Δεκεμβρίου 2008, 01:12
http://i349.photobucket.com/albums/q392/dimath/2x11-1dd-1.jpg

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Δεν κοιμάται ποτέ. Τότε, τι κάνει τα βράδια; Το μυστικό της Κάμερον αποκαλύπτεται. Επίσης, η ιστορία θα αλλάξει για πάντα όταν ένας εξολοθρευτής θα σταλεί σε λάθος χρονική στιγμή.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

GrigD
2 Δεκεμβρίου 2008, 23:11
επεισόδιο αφιερωμένο στην Κάμερον και να μην είναι πετυχημένο δεν γίνεται... τελείως διαφορετικό από όσα μας έχουν συνηθίσει εδώ και 20 επεισόδια, αλλά άξιζε και με το παραπάνω...

Kaiser Soze
2 Δεκεμβρίου 2008, 23:29
:offtopic:

Έτσι όπως το κόβω, σε λίγο θα παίζουμε το βρείτε που έβαλε ο dimath το GTVS logo, όπως το βρείτε τον Waldo...:P

:offtopic:

HypnoTech
3 Δεκεμβρίου 2008, 00:49
paidia sorry alla den moy arese katholoy to epeisodio.exoune ksefygei teleiws,pistevw pws prosthetoyn perittes saltses dixws nohma.kat'eme,isws tha prepe na valoyn tpt pio syntaraktiko epitelous..h kameron pantws edwse recital pali

great
3 Δεκεμβρίου 2008, 11:29
όντως αρκετά διαφορετικό το επεισόδιο και λιγάκι ασύνδετο μέχρι στιγμής με ότι έχουμε δει...Σαφέστατα το ότι ήταν γεμάτο Κάμερον ήταν ένα πλεονέκτημα αλλά δεν έφτασε για να κρατήσει το επεισόδιο.

Αυτό που είδαμε βέβαια είναι κάτι που δεν έχει ειπωθεί σε κανένα από τα προηγούμενα Terminator...Το να πάει μηχανή τόσο πίσω στο χρόνο και με την ίδια λογική γιατί να μην πάει να σκοτώσει την μάνα της Sarah που θα ήταν και πιο εύκολο ίσως...?

Εγώ αυτό που δεν κατάλαβα είναι ποιος ήταν ο κυβερνήτης που θα σκότωναν το 2010 ?? τον έχουμε ξαναδεί ?? ήταν το όνομα του στον τοίχο ???
οποιος ξέρεις ας πει γιατί μου έχει κολλήσει

ifigeneiavip
3 Δεκεμβρίου 2008, 12:51
Εγώ θα πω πως ήταν το χειρότερο filler, που μας έχει δείξει. Απογοήτευση σκέτη το επεισόδιο, αλλά εντάξει δεν κρίνεται η σειρά από ένα πολύ κακό επεισόδιο. Απορώ με τον John, πότε επιτέλους θα ξυπνήσει. Ευτυχώς θα είναι η Cameron εκεί να καθαρίσει όταν έρθει η ώρα.

GrigD
3 Δεκεμβρίου 2008, 12:54
Αυτό που είδαμε βέβαια είναι κάτι που δεν έχει ειπωθεί σε κανένα από τα προηγούμενα Terminator...Το να πάει μηχανή τόσο πίσω στο χρόνο και με την ίδια λογική γιατί να μην πάει να σκοτώσει την μάνα της Sarah που θα ήταν και πιο εύκολο ίσως...?

Εγώ αυτό που δεν κατάλαβα είναι ποιος ήταν ο κυβερνήτης που θα σκότωναν το 2010 ?? τον έχουμε ξαναδεί ?? ήταν το όνομα του στον τοίχο ???
οποιος ξέρεις ας πει γιατί μου έχει κολλήσει

γιατί κάθε μηχανή που επιστρέφει πίσω στο χρόνο έχει και μία αποστολή, ο συγκεκριμένος έπρεπε να σκοτώσει τον κυβερνήτη το 2010 ή η Γουίβερ πρέπει να προετοιμάσει τον Τούρκο (γι' αυτό και δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με τον Τζον και περιμένουμε πότε θα συναντηθούν για να γίνει το μεγάλο μπαμ)...

great
3 Δεκεμβρίου 2008, 13:20
ναι GrigD αυτό το ξέρω, δεν ενοούσα γιατί δεν πήγε αυτός να σκοτώσει την μάνα της Sarah αλλά γιατί γενικότερα δεν έχουν στείλει μηχανή για να κάνει αυτη την δουλεία...αφού πλέον μας δείξαν ότι μπορούν να πάνε τόσο παλιά τοτε πιο εύκολο θα ήταν να πάνε πριν γεννηθεί η Sarah...

για τον κυβερνήτη τελικά ξέρουμε τίποτα ???

for@
3 Δεκεμβρίου 2008, 15:18
Από την πρώτη ταινία είχε είπωθει ότι τα αρχεία στο μέλλον ήταν καταστραμμένα. Από την άλλη δεν έχει ξεκαθαριστεί αν υπάρχει μια μοναδική γραμμή παρελθόντος μέλλοντος.

dimath
3 Δεκεμβρίου 2008, 23:06
Κι εγώ έμεινα με την απορία ποιος ήταν αυτός ο Mark Wyman και γιατί ήταν τόσο σημαντικός ώστε να τον σκοτώσει ο T-888. Μπορεί να μάθουμε στα επόμενα επεισόδια.

Το όνομα του Stark ήταν γραμμένο στον τοίχο της αποθήκης.

Το καλύτερο κομμάτι για μένα ήταν η τελευταία σκηνή. Σε όλο το επεισόδιο βλέπουμε την Κάμερον να "δένεται" με τον τύπο και να του λέει ότι είναι ο μόνος φίλος που έχει. Στο τέλος όμως, παραμένει ρομπότ χωρίς αισθήματα. Το ότι δεν ήταν εκεί, δεν την ανησύχησε καθόλου. Τα ντόνατς που ήταν κάτι "ξεχωριστό" και τους "ένωνε", τα έδωσε χωρίς κανένα ενδοιασμό στην άλλη ώστε να την αφήσει να μπει.

solonlakis
4 Δεκεμβρίου 2008, 03:06
Λοιπόν εμένα μου άρεσε το επεισόδιο .
Αυτό όμως που νομίζω ότι πρέπει να λάβουμε υπόψη μας είναι ότι η Κάμερον προσπαθεί να αναπτύξει την ανθρώπινη συμπεριφορά της ερχόμενη σε επαφή με άλλους ανθρώπους κρυφά από τον Τζον και την Σάρα .
Δεν νομίζω ότι οι σεναριογράφοι μας έδωσαν ένα ολόκληρο επεισόδιο με αυτό το θέμα απλώς για να γεμίσουν το επεισόδιο 11 . Πιστεύω ότι η Κάμερον θεωρεί βασική της προτεραιότητα την κατανόηση της ανθρώπινων συναισθημάτων και για αυτό κάνει αυτό που κάνει . Επίσης πιστεύω πως το θέμα θα έχει εξέλιξη στα επόμενα επεισόδια.
Το ερώτημα είναι γιατί το κάνει κρυφά .

great
4 Δεκεμβρίου 2008, 11:50
Oντως αυτό που λένε τα παιδιά από πάνω είναι σωστό και ξέχασα να το σχολιάσω και εγώ...
Η Κάμερον μας έδωσε την εντύπωση ότι συμπαθούσε τον τύπο και ήταν φίλος της αλλά τελικά απλά έτυχε να είναι αυτός εκεί...με το που έφυγε ξεκίνησε πάλι από την αρχή με την κοπέλα...ήταν ωραία σκηνή και έδωσε να καταλάβουμε ακριβώς το τι σκεφτόταν η Κάμερον..

Το γιατί πηγαίνει εκεί δεν νομίζω ότι το κάνει για κάποιο ύπουλο λόγο, απλά όπως ξέρουμε δεν κοιμάται οπότε προσπαθεί να γεμίσει τον χρόνο της παραγωγικά ίσως μαθαίνοντας και διαβάζοντας κάτι που την βοηθάει φαντάζομαι

Nickosga
4 Δεκεμβρίου 2008, 12:39
Και μένα μου άρεσε το επεισόδιο ή μάλλον η εξέλιξή του,γιατί στην αρχή ξενέρωσα!Ήταν πολύ διαφορετικό από τα προηγούμενα,αλλά πιστεύω έδειξε κάποιες πτυχές της "προσωπικότητας" της Κάμερον που δεν ξέραμε!
Επίσης θεωρώ ότι το πιο σημαντικό στοιχείο που μάθαμε από το επεισόδιο αυτό, είναι ότι οι τρεις τελείες είναι η θέση τριών συγκεκριμένων αστεριών στον ουρανό τα οποία δίνουν πληροφορίες στα ρομπότ για το έτος στο οποίο έχουν μεταφερθεί!Οπότε θα μπορούσαν οι τρεις τελείες στον τοίχο να δηλώνουν μια ημερομηνία σημαντική προφανώς με την όλη υπόθεση!
Δεν μένει παρά να περιμένουμε τα επόμενα επεισόδια για να μάθουμε!!

t0ny3
5 Δεκεμβρίου 2008, 14:42
πολυ περιεργο επεισοδιο.ενταξει καλουτσικο ηταν.

lapo
10 Δεκεμβρίου 2008, 16:53
Το μυστικό της Κάμερον που αποκαλύπτεται ποιο είναι; δεν το κατάλαβα καθόλου.

dimath
10 Δεκεμβρίου 2008, 17:26
Το μυστικό της Κάμερον που αποκαλύπτεται ποιο είναι; δεν το κατάλαβα καθόλου.

Το τι κάνει τα βράδια.

Βέβαια δεν ήταν τόσο συγκλονιστική η αποκάλυψη όσο αυτή που έκανε η Δέσποινα στο άσμα "Τι κάνω μόνη μου", αλλά... κομμάτια να γίνει.

O5M-WVXJEvs

smallville
12 Δεκεμβρίου 2008, 14:53
Αυτό ήταν αρκετά ενδιαφέρον και η όλη ιστορία έχει ενα μυστήριο το οποίο ελπίζουμε να το μάθουμε στα επόμενα!

thanasislost
8 Μαΐου 2013, 19:16
Πολύ καλό επεισόδιο και μπαίνει στα αγαπημένα μιας και ήταν φουλ αφιερωμένο στην Cameron...