PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Chuck 2x12 - Chuck Versus the Third Dimension

GTVSBot
3 Φεβρουαρίου 2009, 02:00
Σειρά : Chuck
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 12
Τίτλος : Chuck Versus the Third Dimension

Κανάλι : NBC
Πρώτη Προβολή : 02/02/2009

Περίληψη :

Όταν ο Chuck αποτρέπει την απόπειρα δολοφονίας του παγκοσμίου φήμης ροκ σταρ Tyler Martin, οι πράκτορές μας απαγάγουν τον τραγουδιστή προκειμένουν να μάθουν ποιοι τον θέλουν νεκρό. Αργότερα, ο Tyler πείθει τον Chuck να πάνε βόλτα στην πόλη, κάτι που φυσικά προκαλεί μόνο προβλήματα. Εντωμεταξύ, ο Morgan κερδίζει δύο εισιτήρια εισόδου στα παρασκήνια του σόου του Tyler και διοργανώνει έναν διαγωνισμό για το ποιος θα τον συνοδεύσει, με συμμετέχοντες τους γνωστούς μας συναδέλφους του, αλλά και τον αθλητή και παλιόφιλο του Big Mike, τον Jimmy.

great
3 Φεβρουαρίου 2009, 10:38
έχω μπερδευτεί παρα πολύ με αυτά που διαβάζω σχετικά με το τι ακριβώς παίχτηκε...αυτό ήταν 3D επεισόδιο και έπρεπε να έχεις ειδικά γυαλιά (ΟΧΙ τα κλασικά μπλε-κόκκινο που ξέρουμε) που μοίραζαν δωρεάν το NBC σχεδόν παντού.
Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει τι γίνετε με εμάς που δεν έχουμε αυτά τα γυαλιά ?? το επεισόδιο μπορούμε να το δούμε κανονικά ή θα πάθουμε κάνα ίλιγγο και θα σπαρταράμε σαν τα ψάρια ??

η 2D έκδοση για το επεισόδιο νομίζω δεν έχει προβληθεί ακόμα στην τηλεόραση, δεν είμαι σίγουρος για αυτό.

chch
3 Φεβρουαρίου 2009, 10:59
Εγω εχω κρατημενα κατι γυαλια που μας ειχαν δωσει οταν ειχα παει να δω μια 3D ταινια στο σινεμα λετε να πιασει??:)

Tigran
3 Φεβρουαρίου 2009, 11:00
το επεισόδιο μπορούμε να το δούμε κανονικά ή θα πάθουμε κάνα ίλιγγο και θα σπαρταράμε σαν τα ψάρια ??

Το δεύτερο:grin:

Δεν έχει βγεί 2D έκδοση.

@chch: Ναι κανονικά :)

Priiincess
3 Φεβρουαρίου 2009, 11:54
Σκούρα τα βλέπω τα πράγματα (ή μάλλον δεν τα βλέπω καθόλου...). Λένε πως μοιράστηκαν ειδικά γυαλιά στην Αμερική με μπλε και κίτρινους φακούς για το επεισόδιο, όχι τα κλασσικά με μπλε και κόκκινους. Μήπως μπορούμε να εφαρμόσουμε κάποιο φίλτρο για να φαίνεται κάπως κανονική η εικόνα;

Tigran
3 Φεβρουαρίου 2009, 12:03
Το ίδιο πράγμα ειναι τα μπλέ/κόκκινα με τα μπλέ/πορτοκαλί.

Δε νομίζω να γίνεται μετατροπή 3D-->2D, γιατί η στροφή προς το 3D ειναι το μεγάλο όπλο των εταιριών κατά της πειρατίας. Για να γίνει αυτό, θα έπρεπε το πρόγραμμα να μπορεί να αντιληφθεί σε ποιά σημεία έχει μεγαλύτερη απόσταση η εικόνα του αριστερού ματιού σε σχέση με αυτή του δεξιού και να τα διαχωρίσει, κάτι που ειναι σχεδόν αδύνατο με τα σημερινά δεδομένα.

NeoRanger
3 Φεβρουαρίου 2009, 12:11
γιατί η στροφή προς το 3D ειναι το μεγάλο όπλο των εταιριών κατά της πειρατίας.
Γιατί δεν πωλούνται 3D γυαλιά αλλού στον κόσμο; Καλά, είναι τρόμπες οι άνθρωποι;

great
3 Φεβρουαρίου 2009, 12:39
Το ίδιο πράγμα ειναι τα μπλέ/κόκκινα με τα μπλέ/πορτοκαλί.

Tigran διαφωνώ, δεν ειναι τα ίδια, αυτο διάβαζα, οτι ΔΕΝ κανουν τα κλασικά παλιά γυαλιά που ξέρουμε τα κοκκινα/μπλε , θελει τα καινουρια που εχουν βγαλει.
Εαν αυτα τα καινουρια ειναι τα μπλε/πορτοκαλί δεν το ξέρω, το μονο που λεω ειναι οτι ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ τα κλασικα που ξερουμε απο παλια τα κοκκινα/μπλε

chch
3 Φεβρουαρίου 2009, 12:43
Εμενα παντως δν δουλεψαν τα γυαλια μου:cry:

Πηγα και σε καποια αποσταση μηπως επαιζε ρολο αλλα τιποτα.....

Θα το δω αργοτερα και θα επανελθω με σχολια!!!!!!!

Tigran
3 Φεβρουαρίου 2009, 12:46
Εγώ πάλι διάβασα ότι κάνουν κανονικά, αφού βασίζονται στον ίδιο "μηχανισμό". Η διαφορά πρέπει να ειναι μόνο στην χρωματική παλέτα. ¶λλο RGB χρησιμοποιούσαν στα κόκκινα και άλλο στα πορτοκαλί με μοναδική ίσως επίπτωση να μην είναι τόσο σωστά τα χρώματα. Η 3D αίσθηση πάντως πρέπει να παραμένει.

Anyway, θα μας πει σύντομα ο chch μόλις δει το επεισόδιο :)
Edit: Με πρόλαβε. @@ δηλαδή. Μ@μω την Intel μου μέσα(αυτή ήταν ο σπόνσορας).

Όποιος ψήνεται πάντως, εδώ έχει να αγοράσουμε: http://www.berezin.com/3D/3dglasses.htm :D

great
3 Φεβρουαρίου 2009, 12:51
Νομίζω ότι είμαστε καλυμμένοι με το θέμα πλέον :grin:

"If this is in 3d the normal blue and red 3d glasses will not work, you need the blue and amber glasses."

"Those wont work will there RealD glasses Chuck needs Colourcode type a blue/yellow mix"

"You'd need ColorCode 3d (blue/amber) glasses that NBC has been giving out for free."

"And yes the glasses are blue/amber. left lens is amber right lens is blue"

Οπότε αναμένουμε για 2D

v@nd@lo$
3 Φεβρουαρίου 2009, 12:56
Πλάκα με κάνετε;;; Τι 3d και αηδίες είναι αυτά;;:whip: :whip:
Εδώ είναι Ελλαδιστάν, πως δι@ολο θα δω εγώ Chuck;;:mad: :mad:

Για την 2d δεν πρέπει πρωτα να προβληθεί στην τηλεόραση;:oops:

Tigran
3 Φεβρουαρίου 2009, 13:00
Το επεισόδιο ειναι 3D Special παίδες. Έχω την εντύπωση ότι δεν θα το βγάλουν σε 2D.

Quote από το Tv.Com

25. Season 2, Ep 12: Chuck Versus the Third Dimension
7.4 Reviews

Chuck has to protect rock star Tyler Martin, while Morgan wins two backstage passes to Martin's concert, so he needs to decide who will become his "plus one". This is a special 3D episode.

great
3 Φεβρουαρίου 2009, 13:03
όχι θα βγει στο site του καναλιού σε streaming η 2D εκδοσή οπότε απλά περιμένουμε κάποιος να φιλοτιμηθεί και να ασχοληθεί

btw, δοκίμασα να δω δυο λεπτά απο το 3D επεισόδιο χωρίς γυαλιά και απλά γυρίζουν όλα !!!!!! μην το δοκιμάσετε καν!

t0ny3
3 Φεβρουαρίου 2009, 13:15
δηλαδη η 3D εκδοση χωρις γυαλια δεν βελπετε??:*(

Tigran
3 Φεβρουαρίου 2009, 13:23
Ξέρει κανείς κανένα καλό προγραμματάκι για να μπορούμε να βλέπουμε και βιντεάκια που δεν επιτρέπονται για το location μας;

v@nd@lo$
3 Φεβρουαρίου 2009, 13:46
Από ότι βλέπω στην ψηφοφορία το έχουν δει δύο άτομα (μάλλον). Πως το είδατε ρε παιδιά;

Το πιθανότερο είναι το live, αλλά και πάλι χρησιμοποιήσατε γυαλιά;
Που τα βρήκατε;;;

Επίσης παρακαλείται οποιοσδήποτε το δεί/είδε να μας δώσει τα φώτα του.

t0ny3
3 Φεβρουαρίου 2009, 13:46
Οριστε η εικονα της 3D Version
http://f.imagehost.org/0991/chuck_212_hdtv-lol.jpg
Οντως κουραζει τα ματια.
(Αν απογορευεται που εβαλα την ποιοτητα της εικονας ας το σβησει καποιος Mod)

Απο οσο εψαξα η non-3D Version μαλλον θα βγει αυριο

Tigran
3 Φεβρουαρίου 2009, 13:51
Στο site του NBC την έχει ήδη πάντως(την 2D έκδοση), αλλά είναι μόνο για τους Αμερικάνους :(

t0ny3
3 Φεβρουαρίου 2009, 13:55
φιλε Tigran μπηκα σε διαφορα site και διαβασα οτι συντομα θα εχουμε την 2d Version.Stay Tuned:grin:

HellBoy
3 Φεβρουαρίου 2009, 17:04
Εγω που δοκίμασα να το δω με τα κοκκινα-μπλε γυαλιά δεν φαινόταν 3-D άσε που ζαλίστηκα.

great
3 Φεβρουαρίου 2009, 17:06
και να πει κανείς οτι δεν προειδοποιήσαμε :grin:

HellBoy
3 Φεβρουαρίου 2009, 17:08
Ναι αλλά χωρίς είναι πολύ χειρότερο. :P

STANLEY5
3 Φεβρουαρίου 2009, 20:16
ego to eida.edaxei fanike

Mr. 47
3 Φεβρουαρίου 2009, 21:25
Εγώ πάντως που είδα την 3D έκδοση χωρίς γυαλιά δεν ζαλίστηκα. Ούτε καν με ενόχλησε. Φαινόταν βέβαια διαφορά από το κανονικό.

infe
4 Φεβρουαρίου 2009, 12:07
chuck 3D τσάμπα LSD

δεν παλεύεται να το δεις, πως τα κατάφερες ρε Mr.47?

smallville
4 Φεβρουαρίου 2009, 12:55
2D έκδοση θα βγάλουν για το επεισόδιο;

t0ny3
4 Φεβρουαρίου 2009, 13:29
Εχουν βγει 2 εκδοσεις 2D.Η μια flv και η αλλη HDTVrip

HellBoy
4 Φεβρουαρίου 2009, 14:25
Ρε tony δοκίμασα μια ιστοσελίδα για το rapidshare και δεν το έχει. Που το έχει?

savvas999
4 Φεβρουαρίου 2009, 15:17
Αυτό με τα γυαλιά πρώτη φορά το ακούω.
Μπορεί κάποιο παιδί να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι;

Δηλαδή τι διαφορά έχει από τα κανονικά επεισόδια που βλέπαμε τόσα χρόνια;
2D, 3D;.... Χμμμ έχω μείνει αρκετά πίσω μάλλον

Δοκίμασα να δω το Chuck 2x12 3D αλλά από το πρώτο λεπτό είχα ζαλιστεί..
Btw μέχρι να καταφέρω τελικά να δω το επεισόδιο, ένα έχω να πω:

:respect: SARAH WALKER RULEZ :oops::innocent:

anthony_88
4 Φεβρουαρίου 2009, 15:54
Απο τα καλυτερα επεισοδια Chuck. Τα ειχε ολα. Ειδα μια εκδοση ριπαρισμενη απο το stream του NBC. Κατω του μετριου η ποιοτητα, αλλα τουλαχιστον γλυτωσαμε 3D πονοκεφαλους... :)

san_pedro86
4 Φεβρουαρίου 2009, 16:46
Είχε πλάκα πάντως το επεισόδιο....
Ένας Chuck με τα γνωστά του...
Πολύ καλό....

¶ραγε τι σημαίνει το "to be continued" για τα επόμενα????

pokka
4 Φεβρουαρίου 2009, 16:57
Μόλις έχω δει το επεισόδιο και βλέπω αστεράκια.....

Ελπίζω να μην συνεχίσουν την 3-D προβολή :mad: , αν και μου αρέσει αυτή η σειρά θα την σταματήσω. Δεν μπορώ μετά από κάθε επεισόδιο να θέλω και 6 παυσίπονα για να επανέλθω.

Όσο για το επεισόδιο αρκετά καλό, είχε πλάκα αλλά πάνω απ' όλα η Sarah :worthy: ήταν όλα τα λεφτά.

Όσο για "to be continued" ελπίζω να μήν εννοούσαν την 3-D προβολή :thumbdown

akrivi_4
4 Φεβρουαρίου 2009, 16:58
ααααααααα....τωρα εξηγειται...δεν ειχα μπει καθολου στο thred για να δω τι παιζει......
Παντως παιδια εγω που το ειδα χωρις γυαλια παντα, ηταν οκ...Δεν ειχα καπιοι ιδιατερο προβλημα.Η διαφορα ηταν εμφανης αλλα ουτε πονοκεφαλοι ουτε ζαλαδες ουτε τπτ...Μαλλον εχω κανει γερη εξασκηση τοσα χρονια..

Το επεισοδιο τα εσπασε, ηταν πολυ καλο, ειχε πολυ γελιο και ο Τσακ ειναι παντα ο Τσακ..και την γκαφα του θα κανει, και θα κρεμαστει απο το ανσασερ αλλα θα σωσει και τον rock star...Τελειο επεισοδιο!!!!!!!!!!!

great
4 Φεβρουαρίου 2009, 17:11
Ένα trick που έκανα είναι να το κάνω black&white και κατέβασα πολύ το saturation και το contrast με το KMPLAYER αυτά και σχεδόν δεν υπάρχει 3D στο επεισόδιο πλέον. Βλέπετε ανετότατα!

giorgospan
4 Φεβρουαρίου 2009, 17:35
Εγώ το είδα κανονικά χωρίς γυαλιά χωρίς τίποτα και μετά από κανά 5λεπτο το συνήθισα και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Ούτε ζαλίστηκα ούτε τίποτα. Στα του επεισοδίου τώρα. Ένα από τα καλύτερα μέχρι στίγμης και απίστευτο comeback :) ¶ξιζε η αναμονή πραγματικά. Πολύ καλές οι σκηνές και των λεχριτών :D.

¶ριστο επεισόδιο γενικώς.

ypos
4 Φεβρουαρίου 2009, 18:05
Βγήκε και η 2D version :-)

great
4 Φεβρουαρίου 2009, 18:55
το επεισόδιο ήταν καλό και ευτυχώς λύθηκε το θέμα με την Sarah και τον Chuck και φυσικά όλα τα λεφτά ήταν η μονομαχία και το "Final Countdown" !!!!

Πάντως το 3D πρέπει να άξιζε μόνο και μόνο για την πρώτη σκηνή να βλέπεις την Sarah να έρχεται έτσι ντυμένη κατά πάνω σου !!!!!!!!!

anthony_88
4 Φεβρουαρίου 2009, 19:30
Πάντως το 3D πρέπει να άξιζε μόνο και μόνο για την πρώτη σκηνή να βλέπεις την Sarah να έρχεται έτσι ντυμένη κατά πάνω σου !!!!!!!!!

Ντυμενη... Ακου εκει εκει ντυμενη... :lol:

Rorschach
4 Φεβρουαρίου 2009, 19:35
Κανα screenshot για μας που δεν το βλεπουμε πια;:oops:

t0ny3
4 Φεβρουαρίου 2009, 19:38
δεν εχει screenshot.Να την ξαναρχισεις:P

kostasm13
4 Φεβρουαρίου 2009, 20:45
Ωρε τι 3D πατεντες ειναι αυτες? :shock:

Λοιπον, βρηκα μια 2D εκδοση στον θειο.
Chuck.S02E12.WebRip.x264-netload (2-D)
Την εβαλα λιγο να δω τι παιζει, αλλα ειναι κακη ποιοτητα... Για full screen δηλ με τπτ! Ειναι και 174MB μονο το αρχειο...

Εβαλα να δω και το 3D λιγο, νταξ... Παλευεται... Ισως ολοκληρο 40λεπτο να ειναι κουραστικο, αλλα το συνηθιζεις απο ενα σημειο και μετα...

Rorschach
4 Φεβρουαρίου 2009, 22:22
Σε τοσο απελπιστικο σημειο εχει φτασει η σειρα και καταφευγουν σε τεχνασματα μπας και την ανεβασουν λιγακι;:P

t0ny3
4 Φεβρουαρίου 2009, 23:14
Chuck.S02E12.Chuck.Versus.the.Third.Dimension.2D.X viD-Sporc
Μολις κυκλοφορησε.Φρεσκια φρεσκια

pokka
5 Φεβρουαρίου 2009, 01:23
Chuck.S02E12.Chuck.Versus.the.Third.Dimension.2D.X viD-Sporc

Έχω δει την και την πιο πάνω έκδοση και σίγουρα είναι ότι πιο κοντινό 2 - D έχει κυκλοφορίσει. Δεν πολυκουράζει και την συστίνω σε όσους δεν κατάφεραν να δουν την 3 - D έκδοση.

dimath
5 Φεβρουαρίου 2009, 01:30
Καλό το επεισόδιο. Είχε την πλάκα του και πέρασε ευχάριστα η ώρα όπως (σχεδόν) πάντα.

Και μόνο για την πρώτη σκηνή με το όνειρο και την Σάρα, σίγουρα θα ήθελα να δοκιμάσω τα 3D γυαλιά. :oops:

great
5 Φεβρουαρίου 2009, 10:14
Σε τοσο απελπιστικο σημειο εχει φτασει η σειρα και καταφευγουν σε τεχνασματα μπας και την ανεβασουν λιγακι;:P

έλα τώρα κακίες :grin:
και τι κάνεις εσύ εδώ ? αφου δεν την βλέπεις πια την σειρά...αλλα άκουσες για την εμφάνιση της Σάρα και τσουπ!
μην του δώσει κανείς screenshot!!! :grin::grin:

smile88
5 Φεβρουαρίου 2009, 19:02
Αριστο επεισοδιο!Απο ολα ειχε!Ευτυχως που το ελυσαν αμεσως το θεμα οι Τσακ-Σαρα!Αυτη ειναι η σειρα που ξερουμε ολοι!:yes:
Ωστοσο για το θεμα του 3D,στην αρχη ειναι λιγο περιεργο μεχρι να το συνηθισεις,αλλα οταν τελειωσα το επεισοδιο ημουνα καπως για λιγη ωρα!:P
Αυτο το "Συνεχιζεται" τι ακυρο ηταν παλι?:???:
@Ρορ,δεν εχεις δει το θεϊκο 11 για να καταλαβεις οτι ο Τσακ πηρε τα πανω του!:P

gtop85
5 Φεβρουαρίου 2009, 20:08
Παιδια ξερετε αν θα κυκλοφορησει σε 720p (οχι 3d) γιατι κριμα ειναι η sarah σε sd ή να μην περιμενω αδικα...:confused:

t0ny3
5 Φεβρουαρίου 2009, 23:56
Επιτελους ο Τσακ γυρισε:yahoo: :yahoo:
Φοβερο επεισοδιο.Ειχε και γελιο και δραση.Το τριαθλο του Μοργκαν ειχε φαση.:lol: Ο Μαρτιν κορυφη!

Η ΣΑΡΑ ΕΙΝΑΙ HOT!!!!!!!!!!!!!!:shock: :shock: :shock:
Θελω να δω την αρχικη σκηνη της Σαρας σε 3D!!!!

Ο Κεισι εχει πολυ γελιο:lol:
To be continued:mad:
Θελω Chuck:grin:

NeoRanger
6 Φεβρουαρίου 2009, 13:24
Κανα screenshot για μας που δεν το βλεπουμε πια;:oops:

http://img21.imageshack.us/img21/5644/chuck122ry7.jpg

http://img155.imageshack.us/img155/8852/chuck121qv2.jpg

It's so real you can touch it!

Πολύ ευχάριστο το επισόδειο. Όπως και μετά το καλοκαίρι, η μόνη σειρά που χάρηκα τόσο που γύρισε.

BTW, το "To Be Continued" νομίζω πως ήταν απλώς "χαριτωμενιά", με reference στο "Back to the Future" (επειδή δεν είχε ουσιαστικό επίλογο το επισόδειο, όπως και το πρώτο BTTF), αν και ήταν αρκετά subtle, επομένως μπορεί και να κάνω λάθος.

Και λίγα ευχάριστα νέα, το NBC είναι ΧΩΜΑ στα νούμερα φέτος, αλλά το Chuck είναι το τελευταίο στη λίστα όσων κινδυνεύουν να κοπούν. Σχεδόν σίγουρο ότι θα πάρει το OK και για του χρόνου.

HellBoy
6 Φεβρουαρίου 2009, 13:33
Το είδα το επεισόδιο χωρίς γυαλία. Ζαλίστικα αλλά άξιζε. Ήταν τρομερό! Είχε τα πάντα. Δράση, γέλιο. xD

t0ny3
6 Φεβρουαρίου 2009, 13:48
Ωραια!!!!!!!!!Ευχαριστα νεα!!Η σειρα ειναι τελεια και την λατρευω.Μακαρι να παρει εγκριση για 3η σεζον.Ξερουμε ποσα επεισοδια θα εχει η 2η σεζον??

Βρε NeoRanger αυτα δεν τα πεταμε ετσι.Βαλτα σε κανενα spoiler tag.Μπορει κανενας να παθει κανενα εγκεφαλικο:P

v@nd@lo$
7 Φεβρουαρίου 2009, 11:08
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ακόμα γελάω με κάποιες ατάκες:haha:

Είχαμε και guest star από lost (πρώην);)

Μόνο τον ροκ σταρ και το Χόμπιτ ξέρει να υποδύεται;;:P

Όποιος στο αμέρικα είχε τα 3d γυαλιά και έβλεπε το επεισόδιο με την γυναίκα/κοπέλα του
την έπαθε:lol: :lol:

Σίγουρα έπεσε παντόφλα, πως να αντισταθείς άραγε:lipsseale :innocent:

liakanel
7 Φεβρουαρίου 2009, 12:35
Το επεισοδιο ηταν φοβερο!!!!!!!!!! Γελασα μεχρι δακρύων σε μερικές σκηνες...(δν ειχαμε κ γυαλια 3D)

Ο Ντομινικ Μονοχαν σε ρολο ροκ σταρ ειναι ολα τα λεφτα,αν κ ειναι παιγμενος απ το Λοστ εδω ηταν το κατι αλλο...αν και στουμπος εμενα μ'αρεσει!!

Επισης ο Τσακ κανωντας την αγγλικη προφορα ηταν θεος!! Και τελος ενα μεγαλο respect στον Κεισι και στα βελακια του!!!!

Θελω κ αλλο Τσακουλη τωρα!!!! Υπομονη ομως...

sirina
7 Φεβρουαρίου 2009, 17:48
Το επεισοδιακι τα εσπασε.

Ωραιες ατακες, ωραια υποθεση, το Μπαι Μορ ειχε θεικα σκηνικα και ο Ντομινικ Μοναχαν ηταν υπεροχος.

Αντε και εις ανωτερα..

savvas999
8 Φεβρουαρίου 2009, 17:18
Ακόμα ένα πολύ καλό επεισόδιο για την σειρά!
Θα συμφωνήσω με την Εύα, πολύ καλός και ο Ντόμινικ!

Θέα η Σάρα :P

pokka
8 Φεβρουαρίου 2009, 20:49
Ωραια!!!!!!!!!Ευχαριστα νεα!!Η σειρα ειναι τελεια και την λατρευω.Μακαρι να παρει εγκριση για 3η σεζον.Ξερουμε ποσα επεισοδια θα εχει η 2η σεζον??

Βρε NeoRanger αυτα δεν τα πεταμε ετσι.Βαλτα σε κανενα spoiler tag.Μπορει κανενας να παθει κανενα εγκεφαλικο:P
t0ny για την 2η Season έχουν μείνει 10 επεισόδια. Επόμενη προβολή 16/2.

Αν γνωρίζει κανείς όλα τα υπόλοιπα επεισόδια που έμειναν θα είναι 3-D;

infe
8 Φεβρουαρίου 2009, 22:29
Αν γνωρίζει κανείς όλα τα υπόλοιπα επεισόδια που έμειναν θα είναι 3-D;

Όχι, νομίζω πως τα υπόλοιπα επεισόδια θα είναι κανονικά. Αυτό ήταν special 3D episode.

akrivi_4
8 Φεβρουαρίου 2009, 22:46
t0ny για την 2η Season έχουν μείνει 10 επεισόδια. Επόμενη προβολή 16/2.

16/2??? Γιατι??? ωχχχχχχ..Παλι τετοια θα εχουμε? Επεισοδιο καθε 2 εβδομαδες??:( :(

t0ny3
8 Φεβρουαρίου 2009, 23:20
Λογω Ομπαμα νομιζω.αν κανω λαθος διορθωστε με

zisis1985
16 Φεβρουαρίου 2009, 22:57
παιδιά μόλις είδα το επεισόδιο σε hd (το φύλαγα για αυτή τη μέρα!) φορώντας τα 3D γυαλιά που μοιράζανε στην Αμερική και έμεινα αρκετά εντυπωσιασμένος! Γενικά δίνουν μια αίσθηση βάθους σε όλο το επεισόδιο (ειδικά στις φωτεινές σκηνές φανταστείτε εκείνα τα βιβλία που ανοίγουν και ξεδιπλώνονται χάρτινες φιγούρες όρθιες..), αυξάνεται το crisp της εικόνας αλλά υποφέρουν τα χρώματα καθώς παραμένει αυτή η μπλε/κοκκινη αυρα τριγύρω.
Ειδική μνεία παίρνουν:
1.Η σκηνή όπου φλασάρει ο chuck όταν βλεπει το κρεμαστό στη γκομενα-δολοφονο (το κρεμαστό πηγαινοέρχεται στην οθόνη!),
2. Η σκηνή πριν κρεμαστεί ο Τσακ απτο ασανσερ όταν η γκόμενα-δολοφόνος του πετάει το μαχαίρι (εκεί πραγματικά ο ενθουσιασμός χτύπησε 10 απτο 6-7 που ήταν καθώς πετάχτηκα για λίγο λες και το μαχαίρι ερχόταν πραγματικά καταπάνω μου!!!), 3. Στη συναυλία μόλις βγαίνουν στη σκηνη ο ροκας και ο Τσακ η κάμερα κάνει ένα μακρινό δείχνοντας τα χέρια του κόσμου, σερπαντίνες να πέφουν και στο βάθος οι ανωτερω, εκεί δίνει πολύ βάθος στο πλάνο τα χέρια του κόσμου να ξεχωρίζουν και οι σερπατίνες να πέφτουν ανάμεσα!!
Γενικά θέλει δουλεια η εν λόγω τεχνολογία καθώς δεν δίνει την καλύτερη εικόνα, δε προσφέρεται για πολύωρη θέαση (κουραζει αρκετά.), άβολα τα γυαλιά αλλα απτην άλλη δεν απαιτεί νέο εξοπλισμο.
Τώρα περιμένουνε και άλλο 3d Chuck ή αλλιώς πάμε για το Aliens vs Monsters της Dreamworks.

qbrain
19 Φεβρουαρίου 2009, 09:53
βασικά, αν πάτε σε ενα μαγαζί με οπτικά εφέ, μπορείτε να αγοράσετε ζελατίνες φωτισμού (http://www.djshop.gr/ProductList.asp?ITMID=10591)για προβολείς, σε οτι χρώμα θέλετε, και συνεπώς να φτιάξετε τα δικά σας γυαλιά, το blue-red (κλασσικό 3d) δεν κάνει γιατί το είδωλο ειναι μπλε-κίτρινο, πάντως διάβασα, οτι μάλλον θα το κάνουν και στο heroes.... ελπίζω να μην ξαναβγάλουν 3d επεισόδιο....

sofos
25 Μαρτίου 2009, 20:38
τελικα με τα blue/amber glasses φαινεται καλα; που μπορω να βρω τετοια γυαλια; αυτα ειναι σαν τα μπλε κοκκινα ε; χαρτινα; (απλα αντι για κοκκινο εχει amber :p )

Mr. 47
26 Μαρτίου 2009, 01:06
Στο e-bay φίλε. Εγώ από 'κει τα πήρα.
Αν θυμάμαι καλά βγήκαν κανα 3-4? μαζί με μεταφορικά.

Jane1
26 Αυγούστου 2011, 13:57
¶ριστο το επεισόδιο φυσικά λόγω Dominic Monaghan, αλλά και η υπόθεση ήταν πολύ καλή. :respect:
Ωραίο και το ξεκίνημα του επεισοδίου με το όνειρο του Τσακ.
Ο Dominic ως ροκ σταρ τα έσπασε όπως πάντα.
Όταν πήδηξαν στο κοινό περίμενα ότι τον Τσακ δεν θα τον πιάσουν, αλλά τελικά τον άφησαν στο τέλος όταν αντιλήφθηκαν ότι δεν τον ξέρουν. :lol: