PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Terminator: TSCC 2x16 - "Some Must Watch While Some Must Sleep"

dimath
27 Φεβρουαρίου 2009, 22:39
http://i349.photobucket.com/albums/q392/dimath/2x16-1bdd.jpg

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην τη διαβάσετε):

Στοιχειωμένη από τους εφιάλτες που βλέπει με τον άνθρωπο που σκότωσε στο εργοστάσιο, η Σάρα κάνει εισαγωγή σε μια κλινική για άτομα με προβλήματα ύπνου. Όταν ξεκινούν να συμβαίνουν ορισμένα παράξενα πράγματα, η Σάρα αρχίζει να υποψιάζεται πως το Skynet μπορεί να χρησιμοποιεί τις εγκαταστάσεις αυτές για έρευνες πάνω στον ανθρώπινο εγκέφαλο.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

maraki
1 Μαρτίου 2009, 16:53
Ρε παιδιά γιατί δεν κατάλαβα τι έγινε ? στο τέλος αλήθεια ήταν ο τύπος και όχι η κλινική ? Και πότε την απήγαγε ο τύπος ? χάθηκα....

Zathura007
1 Μαρτίου 2009, 17:39
Μάλλον το όλο νόημα του επεισοδίου ήταν να δούμε την Κάμερον με εσώρουχα να παρελαύνει μπροστά στον Τζων.

dimath
1 Μαρτίου 2009, 18:10
Μάλλον το όλο νόημα του επεισοδίου ήταν να δούμε την Κάμερον με εσώρουχα να παρελαύνει μπροστά στον Τζων.

Έριξαν τα βαριά χαρτιά οι παραγωγοί απ' ότι καταλαβαίνω. :lol:

Zathura007
1 Μαρτίου 2009, 18:30
Έριξαν τα βαριά χαρτιά οι παραγωγοί απ' ότι καταλαβαίνω. :lol:

Αν και κατά τη γνώμη μου η Glau δεν έχει να επιδείξει κάτι εντυπωσιακό, αν ρίχνοντας αυτό το βαρύ χαρτί ανεβάσει κάτι άλλα βαριά πράματα και γίνει καμιά ανανέωση που δεν το βλέπω, τότε θα άξιζε τον κόπο.
Πιστεύω αυτό που θα σφραγίσει οριστικά την 3η σαιζόν θα ήταν μια παρόμοια σκηνή, αλλά λέω δίπλα στη summer να περπατάει χεράκι χεράκι κι η Lena με ενδυμασία ανάλογη.:innocent:

HypnoTech
1 Μαρτίου 2009, 19:22
eleos teleiwste th seira prin ginei akoma xeiroterh!!!

eparatos
1 Μαρτίου 2009, 20:44
Θέλουν να μας δείξουν πως η Σάρα έχει τραβήξει μεγάλο κανάλι κι έχει περάσει μέσα από άσχημα λούκια, για να κάνει τον Τζων αρχηγό της αντίστασης. Αυτό όμως δεν αρκεί για να προσδώσει ενδιαφέρον στην σειρά, η έμπνευση απουσιάζει και η δράση έχει ξεφτίσει, με αποτέλεσμα η σειρά να βουλιάζει στην αδιαφορία. Πόσο καιρό έχουμε να δούμε ένα ενδιαφέρον επεισόδιο...

great
2 Μαρτίου 2009, 00:44
συγγνώμη αλλά τι στο διάολο ήταν αυτό που είδαμε !!?!?!!!?!?
είμαι έξαλλος !!!
Βγήκε κάνα νόημα από το επεισόδιο, κατάλαβε κανείς τι ήταν αυτό που μας έδειξαν ???

Τι ήταν αλήθεια και τι όχι ??? Ας δώσει κάποιος μια λογική εξήγηση εάν υπάρχει γιατί τη Kάμερον με τα εσώρουχα δεν έφθανε ήταν πολύ λίγο για να σώσει το επεισόδιο

GrigD
2 Μαρτίου 2009, 02:28
εντάξει είπαμε η σειρά λέγεται τα Ψυχολογικά της Σάρα Κόννορ, αλλά το συγκεκριμένο επεισόδιο πιο σούπα δεν γινόταν... κάπου το έχουν χάσει οι συντελεστές της σειράς και ξεχάσαν ότι είναι sci/fi και όχι μυστηρίου...

Filmfreak
2 Μαρτίου 2009, 04:56
προφανώς αλήθεια είναι οτι την απήγαγε ο τύπος (στην αρχή με το ηλεκτροσόκ) ο οποίος τελικά δεν πέθανε και το άλλο που έβλεπε (την κλινική ύπνου) ή τα φανταζόταν ή τα ονειρευόταν ή δεν ξέρω και εγώ τι...
τελικά αντί να φτιάχνει όσο πάει και χειροτερέυει η σειρά...κάθε φορά όλο και πιο βαρετά και κυρίως πιο άσκοπα επεισόδια...φοβάμαι οτι θα τελειώσει σε τέτοιο ύφος η σειρά και θα ψαχνόμαστε...

great
2 Μαρτίου 2009, 14:41
μα ήταν τελείως ξεκάρφωτη η απαγωγή !!
λες και το επεισόδιο ήταν ανεξάρτητο από ότι είδαμε στο προηγούμενο...από που και ως που βρέθηκε να την έχουν απαγάγει !!!!
καμία συνοχή δεν είχε και καμία λογική.

Από τα χειρότερα επεισόδια ever!!

maraki
2 Μαρτίου 2009, 15:11
τελικά αντί να φτιάχνει όσο πάει και χειροτερέυει η σειρά...κάθε φορά όλο και πιο βαρετά και κυρίως πιο άσκοπα επεισόδια...φοβάμαι οτι θα τελειώσει σε τέτοιο ύφος η σειρά και θα ψαχνόμαστε...

Κι εγώ δυστυχώς το ίδιο φοβάμαι, αλλά κρατάω ακόμα τις ελπίδες μου μήπως έχουν κάτι καλό και το κρατάνε για τα τελευταία επεισόδια.

t0ny3
2 Μαρτίου 2009, 17:26
Το ειδα.Τωρα τι να πω???...........
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!!!!!!!!!!:thumbdown :thumbdown
Απορω γιατι το βλεπω ακομα.Εχασα 43 λεπτα απο την ζωη μου αδικα.

Οραμα,ονειρα και αηδιες.Δηλαδη τωρα πιστευουν οι σεναριογραφοι οτι αυτο το επεισοδιο ηταν ενδιαφερον??Δεν ειχε τιποτα ενδιαφερον.Σκετη βαρεμαρα:yawn: :yawn:
Αθλιο.Το μονο που αξιζε ηταν η Καμερον με τα εσωρουχα:oops: .Κι αυτο ηταν μονο 3 δευτερολεπτα.
Ασε που δεν καταλαβα και τιποτα.Τελικα αυτο ηταν ονειρο και τι εγινε στο τελος.Πλεον το βλεπω μονο και μονο για να δω πως θα τελειωσει.

Η σειρα ειναι πρωτη με διαφορα ως η μεγαλυτερη απογοητευση φετος μαζι με το Heroes και το PB.Ειναι η πρωτη σειρα η οποια δεν μου αρεσει .

Τα ειπα και ξελαφρωσα.

Υ.Γ. Την σειρα την βλεπω επισης και για την Καμερον.:oops: :grin:

chch
2 Μαρτίου 2009, 20:26
Eγω δεν αντεξα ειδα μεχρι το 30ο λεπτο και μετα ηρθω εδω μπας και με τα σχολια σας με βοηθησετε να καταλαβω τι γινετε...Ματαια.... ειμαι στο 37ο τωρα και περιμενω το τελος μπας και εχει τπτ καλο....

t0ny3
2 Μαρτίου 2009, 20:29
Eγω δεν αντεξα ειδα μεχρι το 30ο λεπτο και μετα ηρθω εδω μπας και με τα σχολια σας με βοηθησετε να καταλαβω τι γινετε...Ματαια.... ειμαι στο 37ο τωρα και περιμενω το τελος μπας και εχει τπτ καλο....

Ματαια περιμενεις.Εγω περιμενα πως και πως να τελειωσει το 40λεπτο γιατι δεν αντεχα.Δες το promo του επομενου επεισοδιου μπας και σε βοηθησει να καταλαβεις τιποτα αν και εμενα δεν με πολυβοηθησε.:(

solonlakis
2 Μαρτίου 2009, 21:07
Η εξήγηση είναι αυτή . Λαμβάνοντας υπ όψιν ότι στην τελευταία σεκάνς η Σάρρα εμφανίζεται με αίματα και το ρολόι δείχνει τρεις (το επεισόδιο ξεκινάει τα μεσάνυχτα) η αιχμαλωσία της Σάρρα ήταν πραγματική και η όλη υπόθεση με το νοσοκομείο ήταν παραίσθηση που προκλήθηκε από την νιτρική πεντοθάλη (ποιο γνωστό σαν ορός αλήθειας) που της έδωσε κατά την ανάκριση ο φύλακας.
Εμένα το επεισόδιο μου άρεσε περισσότερο από τα δύο προηγούμενα που παραλίγο να με κάνουν να κόψω τη σειρά και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δυσκολευτήκατε τόσο να καταλάβετε τι συμβαίνει από τη στιγμή που η ώρα και τα αίματα στο τέλος ξεκαθαρίζουν τι έγινε .
Τώρα όσο αφορά τη Summer με εσώρουχα δεν με χαλάει καθόλου να τη δω και όπως τη γέννησε η μάνα της, ωστόσο με χάλασε τελείως το γεγονός ότι η σκηνή έτσι όπως την έδειξε δεν είχε απολύτως κανένα νόημα και ο σκηνοθέτης το έκανε για να γίνει ντόρος και να ανεβεί η τηλεθέαση .
Σε τελική ανάλυση πραγματικά δεν έχω δει άλλη σειρά που να έχει τόσα περιθώρια ανάπτυξης σεναρίου και να μην τα εκμεταλλεύονται οι σεναριογράφοι.

Prince_7
2 Μαρτίου 2009, 23:17
Εμενα παντως με πηρε ο υπνος στην καρεκλα.Οχι, σοβαρα κοιμηθηκα σε μια καρεκλα γραφειου. :D

Ενταξει η σειρα δεν εχει νοημα πλεον.Ας την σταματησουν και να δωσουν ενα ωραιο φιναλε για να μην μας ταλαιπωρουν και να μην ταλαιπωριουντε και αυτοι/

bugsbunny
3 Μαρτίου 2009, 11:50
τι να πω για το επεισόδιο, απλά :thumbdown :thumbdown :thumbdown

αφού να φανταστείτε το παρακολουθούσα με τόση προσοχή, που κατάφερα να χάσω την σκηνή της Cameron με τα εσώρουχα...
πρέπει να το ξαναδώ τώρα? :lol:

ifigeneiavip
3 Μαρτίου 2009, 12:05
Το έχουν κουράσει πολύ στην φετινή σεζόν, με αποκορύφωμα το χάλι που είδαμε χθες. Πάνω από τα μισά επεισόδια είναι filler ή υποτονικά όσο δε πάει άλλο. Πού είναι το action? Πού είναι η περιπέτεια που θα σε καθηλώσει?

Δυνατό χαρτί για μένα φέτος άνετα θα μπορούσε να είναι η παρουσία της Weaver, αλλά μας την κρύβουν και όποτε την δείχνουν, είναι με το σταγονόμετρο.

Η μέχρι τώρα πορεία της season 2 είναι βαρετή και ανιαρή πλην μερικών ελάχιστων σκηνών.

kossstasss
3 Μαρτίου 2009, 12:52
εγώ απ' την άλλη κατάλαβα ότι προσπαθούν να βάλουν μια τάξη....

η σκηνή με τα εσώρουχα, και η σκηνή "του μαγειρεύω pancakes" είναι η σάρα που συνειδητοποιεί ότι η κάμερον δεν είναι και τόσο καλή όπως φαίνεται.... στο τέλος μας το λέει κι όλας "the evil witch, τον έχει του χεριού της" μάπα τα "Σ' αγαπώ Τζον" στο πρώτο επεισόδιο........ τώωωωωρα ξεκινάνε όλα!!!!!!!!!

t0ny3
3 Μαρτίου 2009, 14:28
Μακαρι αλλα δεν βλεπω να γινεται.

great
3 Μαρτίου 2009, 14:43
πάντως αυτα που είπαν στην WonderCon μας άφησαν να καταλάβουν οτι θα δούμε καλύτερα επεισόδια στην συνέχεια και οτι θα απαντηθούν όλα

Zathura007
3 Μαρτίου 2009, 16:53
Όσοι δεν έχουν δει ή/και δε θέλουν να δουν το επεισόδιο, και ψάχνουν τη σκηνή με τα εσώρουχα, there... σας γλίτωσα 40 λεπτά απ' τη ζωή σας.

http://i41.photobucket.com/albums/e277/Bibi18/Animation1-12.gif

Αν το καλοσκεφτείτε πρέπει να είχε κάποιο νόημα το επεισόδιο, κι η βρετανίδα κυρά πρέπει να συμβόλιζε την ίδια τη Σάρα (εφιάλτες ότι θα καεί ζωντανή, προσπάθειες να κόψει το τσιγάρο, η προφορά μάλλον insight joke επειδή η lena είναι αγγλίδα) ίσως.

Filmfreak
3 Μαρτίου 2009, 18:00
άντε να δουμε τι κρατάνε για το τέλος!!! μακάρι να θυμίσει έστω και στο τέλος τα παλιά καλά επεισόδια της πρώτης...
πάντως απο τον τίτλο του επεισοδίου Some Must Watch While Some Must Sleep , το some must sleep τελικά μάλλον αναφερόταν σε όσους δουν το επεισόδιο :P

t0ny3
4 Μαρτίου 2009, 20:29
Zathura007 εκανες την καλυτερη δουλεια!!!!!!
Ας ελπισουμε να αλλαξει η κατασταση.

thanasislost
9 Μαΐου 2013, 02:40
Πολύ περίεργο επεισόδιο....