PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Dollhouse 1x03 - Stage Fright

GTVSBot
28 Φεβρουαρίου 2009, 04:00
Σειρά : Dollhouse
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 3
Τίτλος : Stage Fright

Κανάλι : FOX
Πρώτη Προβολή : 27/02/2009

Kal_El_77
28 Φεβρουαρίου 2009, 09:04
Αν και δεν ήταν τόσο δυνατό όσο το προηγούμενο επεισόδιο, όσον αφορά την δράση, και ήμουν λίγο προκατειλημένος από τις φήμες ως το"πιο αδιάφορο επεισόδιο της 6αδας", κατάφερε να με εκπλήξει ευχάριστα και να το απολαύσω.

Οι αποστολές της Έκο λειτουργούν σαν όχημα για να ξεδιπλώσει την διαφορετικότητα της ως Active, και το πως χειρίζεται τις καταστάσεις κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες, το οποίο δημιουργεί και το ερώτημα αν όντως είναι διαφορετική, ή μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στον προγραμματισμό της... Το σίγουρο είναι ότι με τις κινήσεις της έχει τραβήξει τα βλέμματα επάνω της, ιδιαίτερα της Dewitt, προς το παρόν θετικά.

Ενδιαφέρουσα (αν και αναμενόμενη) η εξέλιξη του Ρώσου, η τραγουδίστρια ήταν χάρμα οφθαλμών, ενω η Dushku κάποιες στιγμές είναι πολύ χαλαρή, είναι απολαυστική και φαίνεται να το απολαμβάνει αυτό που κάνει, και άλλες φορές είναι τόσο σφιγμένη και άχαρη, και φαίνεται λίγο να βαριέται... Η Olivia Williams είναι απλά κορυφαία στο ρόλο της, ανυπομονώ να την βλέπω, ενω η Sierra τελικά δεν είναι καθόλου μα καθόλου άσχημη...

Όλα τα λεφτά, η τελευταία σκηνή του επεισοδίου, μια από τις γνώστες out of the blue omfg Joss moments που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε σε σειρές του...

Long live the super-mini skirts! :lol:

yue_ying
28 Φεβρουαρίου 2009, 17:20
that... was bad! :( απ' όλες τις απόψεις. το μόνο καλό ήταν το σημείο που ανέφερε ο kal στο τέλος. οι male θεατές μπορεί να το απολαύσουν εξαιτίας των ενδυματικών επιλογών. αν δεν διάβαζα πιο πάνω πως θεωρείται το πιο αδιάφορο, θα άρχιζα να ανησυχώ.

edora
28 Φεβρουαρίου 2009, 18:23
Το παλεύω ακόμα, συνεχίζω να έχω ελπίδες για την σειρά.
Για εμένα το σημερινό ήταν το χειρότερο από τα 3, αλλά μου άρεσε που είχε την Dushku να τραγουδάει. Ήμουνα σίγουρη ότι θα το έκανε ο Whedon σε κάποια φάση στη σειρά, γιατί είχα διαβάσει σε μία συνέντευξη του για το 'Once More with Feeling' ότι η φωνή της του άρεσε πάρα πολύ.
Για οτ επεισόδιο δεν θα πω πολλά, απλά όπως ανέφερε και ο Kal η υποκριτική της Dushku.... μία πάνω, μία κάτω. Από πλοκή comme ci, comme ca και η Sierra μου είναι απίστευτα αντιπαθής.

Μια απορία: Εντάξει, το καταλάβαμε, το Dollhouse έχει ωραίες κοπέλες/γυναίκες, κανέναν κούκλο (no pun intended :P) δεν έχουν και για εμάς τις κακομοίρες να ανοίξει λίγο το μάτι ;)

Υ.Γ.: Κάντε μόνιμη την dr. Saunders!

charmader
28 Φεβρουαρίου 2009, 21:25
Εμένα για να είμαι ειλικρινής μου άρεσε.
Δεν τρελλάθηκα αλλά δεν απογοητεύτικα και δεν αναφέρομαι στο κεντρικό story αλλά στα παρελκόμενα:
'Οπως για τον τύπο - που δεν θυμάμαι το ονομά του- ότι ήταν "κούκλα" , μου πέρασε μόνο απο το μυαλό όταν το ανέφερε στον πράκτορα(με τα ονόματα έχω πρόβλημα, αλλα που θα μου πάει..!!).
Το σκεπτικό της Echo να λειτουργήσει με αυτόν τον τρόπο, διαφορετικά δηλαδή από το πρόγραμμά της.

Όπως φυσικά και γι αυτό εδώ:

Όλα τα λεφτά, η τελευταία σκηνή του επεισοδίου, μια από τις γνώστες out of the blue omfg Joss moments που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε σε σειρές του...

Αυτό ήταν Joss8)

Υ.Γ.: Κάντε μόνιμη την dr. Saunders!
:thumbsup1 Συμφωνώ κι επαυξάνω!

MiuMiu
28 Φεβρουαρίου 2009, 21:56
loipon guyz and girlz, o anapodos anthrwpos (= moi :grin:) exei na pei ta ekshs:

emena mou arese:yes:... eixe drash, de varethika, o rwsos me afhse me to stoma anoixto -den to perimena me tipota, de kserw an ftaiei to oti exw pyreto- h tragoudistria mou espase evxarista ta nevra me th vlakeia pou thn ederne, h Echo kicks ass, h sxesh ths me ton typo pou thn prosexei exei wraia ekseliksh kai h skhnh tou telous me evale se skepseis...:grin:

Gia arxh kala pame ... pistevw oti tha akolouthisei poly mperdema, gia kei to paei...8) kai sigoura de tha to elega to xeirotero -gia mena to xeirotero htan to prwto...

{SoK}
28 Φεβρουαρίου 2009, 22:03
Εγώ ψήφισα πολύ καλό για διάφορους λόγους. Ένας από αυτούς είναι ότι αν και το επεισόδιο δεν είχε αρκετή δράση όπως τα προηγούμενα, είχε καλή μουσική που μαζί με την εξέλιξη του επεισοδίου ταίριαζε αρκετά. Εντάξει πιστεύω ότι πολλοί είναι αυτοί οι οποίοι θα χαρακτηρίσουν το επεισόδιο χάλια και θα το συγκρίνουν με τα προηγούμενα και πάνω σε αυτό έχω να πω ότι κάθε επεισόδιο της σειράς είναι σαν να βλέπεις μια ξεχωριστή σειρά. Σε αυτούς που περιμένουν να δουν πιστολίδια, γκάνγκστερ και γρήγορα αμάξια καλύτερα να την σταματήσουν την σειρά. Αυτό είναι και το χαρακτηριστικό της σειράς. Σε κάθε επεισόδιο η Eliza υποδείεται κάτι καινούργιο. Έτσι, με αυτό τον τρόπο δεν καταντάει βαρετή η σειρά και έχουμε αγωνία για το τι θα δούμε παρακάτω. Ο παρανομαστής όμως πάντα είναι κοινός. Ακόμα και το πιο βαρετό επεισόδιο να είναι, βλέπετε ότι υπάρχει πάντοτε και λίγο δόση δράσης, όπως στο 1ο επεισόδιο και σε αυτό, είτε είναι λίγη, είτε πολύ. Το καλό είναι ότι σε κάθε επεισόδιο αποκαλύπτονται και διάφορα πράγματα που μας βοηθάν να καταλάβουμε το τι γίνεται.

Και έρχομαι στο επεισόδιο τώρα στο οποίο αν προσέξατε, αναφέρθηκε σε μια στιγμή κάτι για να στείλουν την Έκο στην αποκαλούμενη "σοφίτα". Απότι κατάλαβα θα ήταν κάποιο είδος απομόνωσης για τις "κούκλες" οι οποίες παθαίνουν "βλαβη" ή δεν ακολουθούν τις διαταγές. Ίσως και ο Άλφα να ήταν εκεί και να απόδρασε σαν τον OLDΚώστα :P

Kαι τέλος να σχολιάσω κάτι το οποίο μου έκανε εντύπωση και μου κίνησε το ενδιαφέρον, αλλά μπορεί να είναι και κάτι ασήμαντο και τζάμπα μπαίνω σε αυτή την λογική.
Είδατε στο τέλος που η Έκο κούνησε αρνητικά το κεφάλι της δεξιά-αριστερά στην "Τίγρη"? Ήταν κάποιο είδος μηνύματος? Γιατί από το Lie to Me μάθαμε ότι κάτι τέτοιο είναι ένα είδος προειδοποίησης για τον άλλον που θα το δει και σίγουρα σημαίνει κάτι αρνητικό :P Πιστεύω να το έβαλε σκόπιμα ο Joss μπας και καταλάβουμε κάτι εκτός και αν θέλει να μας μπερδέψει.

Που φτάσαμε..να ψυχολογούμε τις κινήσεις τους για να βγάλουμε άκρη :P

P.S Η σκηνή με το ξύλο που έτρωγε ο "Χίλο"(να δούμε πότε θα μάθουμε να τον λέμε κανονικά) μου θύμισε αρκετά Buffy. Όλες οι κινήσεις :)

great
28 Φεβρουαρίου 2009, 22:56
το επεισόδιο ήταν τρελό οφθαλμόλουτρο αλλά αν εξαιρέσεις τον Victor και την τελευταία σκηνή που σηκώνει πολύ κουβέντα όλο το υπόλοιπο το βρήκα λιγάκι ανούσιο
Φαντάζομαι τέτοιου είδους επεισόδια θα είναι τα filler για την σειρά

MCAK
28 Φεβρουαρίου 2009, 23:55
Δεν ξέρω τι λέτε, εμένα μου άρεσε πολύ!! Σε κάθε επεισόδιο δεν θα έχει μπαμ-μπουμ & ξύλο (που κι εδώ είχε αρκετό :???: )! Προσωπικά δε με νοιάζει αυτό, και καθόλου να μην είχε...
Αφήστε που είδαμε Dr. Saunders πάνω από 2 σκηνές! :dance:

Από πού να ξεκινήσω...Ας ξεκινήσω από το τέλος που μας δείχνει την Echo που έκανε νόημα στην Sienna να μην δείχνουν & πολύ οικειότητα μεταξύ τους. Ηταν μια "αχα" moment. :lol: Μπορεί εξαρχής να γνωρίζονταν, αλλά τώρα μπορεί να θυμούνται ακόμα περισσότερο τη φιλία που δημιουργήθηκε όταν "υποδύονταν" τους ρόλους τους.

Ατάκες με διττή σημασία όπως "το να πάρεις αυτό που θέλεις δεν είναι ό,τι καλύτερο για κάποιον" ή όταν έλεγε η τραγουδιάρα ότι "δεν υπάρχει, δεν είναι αληθινό πρόσωπο" στην Εcho, ήταν πολύ ωραίες. Ή όταν η Echo λέει ότι παρόλα όσα έγιναν, θέλει ακόμα να βοηθήσει τη Ρέινα (όπως & προγραμματίστηκε, οπότε no surprise there) αλλά δείχνει στο πλάνο την Sienna, μας κλείνει το μάτι ότι μάλλον στην Sienna πήγαινε πιο πολύ το σχόλιο, ενώ δεν την θυμάται per se, θέλει να την βοηθήσει διότι "είναι φίλες" & "οι φίλοι βοηθάνε ο ένας τον άλλον".

Αφήστε όλα τα (αληθή) σχόλια περί ανθρωπότητας & πώς καταστρέφει ο ένας τον άλλον & το μόνο που νοιάζεται ο κόσμος είναι να βλέπει show.

Η Dushku συνεχίζει να μ'αρέσει, παντού μου φαινόταν φυσικότατη. Ακόμα, ωραία φωνή!! :shock:
Απ'ό,τι είδα ήταν κ παραγωγός σ'αυτό το επ.

Η stalker του Ballard μ'εκνευρίζει, ελπίζω να είναι κάτι παραπάνω από αυτό, π.χ. κατάσκοπος, διότι αν είναι απλά ένα girl με crush, :yawn: .
Ακόμα περισσότερο μ'εκνευρίζει ο "Ράμπο-που-πυροβολημένος-εξουδετέρωσε-τρεις", το στυλάκι του, ακόμα κ τα μούτρα του. :grin: Μακάρι να κάνει 5-6 seasons ν'αναρρώσει & να μην το βλεπουμε! :grin:

Ο psycho έφερνε σε Jake Gyllenhaal. :???:

Αυτά, δε νομίζω να ξέχασα τίποτα...

{SoK}
1 Μαρτίου 2009, 00:20
Ακόμα περισσότερο μ'εκνευρίζει ο "Ράμπο-που-πυροβολημένος-εξουδετέρωσε-τρεις", το στυλάκι του, ακόμα κ τα μούτρα του. Μακάρι να κάνει 5-6 seasons ν'αναρρώσει & να μην το βλεπουμε!

:lol::lol::lol::lol:
Eδώ και εγώ όντως γέλασα αρκετά, έλεος δλδ :rotfl:

MiuMiu
1 Μαρτίου 2009, 00:30
Ή όταν η Echo λέει ότι παρόλα όσα έγιναν, θέλει ακόμα να βοηθήσει τη Ρέινα (όπως & προγραμματίστηκε, οπότε no surprise there) αλλά δείχνει στο πλάνο την Sienna, μας κλείνει το μάτι ότι μάλλον στην Sienna πήγαινε πιο πολύ το σχόλιο, ενώ δεν την θυμάται per se, θέλει να την βοηθήσει διότι "είναι φίλες" & "οι φίλοι βοηθάνε ο ένας τον άλλον".

akrivws pet - kai etsi akolouthei kai h televtaia skhnh Echo -Sierra, opou profanws mas deixnei oti exoune kanei kapoio bonding kai profanws epishs h Echo psylliazetai arketa...:grin:

BTW Sierra is VERY ugly...:shock:

Kid_Cosmonaut
1 Μαρτίου 2009, 02:33
Ωραίο ήταν το επεισόδιο. Nice voice, sister! Συμφωνώ για την Doctor!

Filmfreak
1 Μαρτίου 2009, 02:43
καλό ήταν...δεν μπορώ να πω οτι ήταν τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά εντάξει ρε παιδιά τι περιμένετε?? 3ο επεισόδιο είναι...αν είναι να τα δώσει όλα από τώρα τι θα μείνει για μετά?? είπαμε Whedon είναι αυτός...μας βάζει σιγά σιγά στον κόσμο του Dollhouse, όπως μας έχει συνηθίσει και στους άλλους κόσμους που δημιούργησε!!!

SleepingBitchy
1 Μαρτίου 2009, 07:17
Tώρα το είδα, πριν πέσω για ύπνο.

Μέτριο, ίσως και κάτω του μετρίου ...

Η Dushku έχει πει ότι από το 8ο επεισόδιο και μετά το έργο απογειώνεται ...

Το θέμα είναι να έχουν μείνει θεατές μέχρι τότε στην Αμερική γιατί κάθε βδομάδα τα νούμερα πέφτουν. Και με επεισόδια σαν το χτεσινό πως να μην πέφτουν ??? :thumbdown:thumbdown:thumbdown

Άσχετο: Είναι ιδέα μου ή ο ψυχάκιας θαυμαστής ήταν ίδιος με τη Lynette από τις Desperate Housewives ???

edora
1 Μαρτίου 2009, 11:03
Η Dushku συνεχίζει να μ'αρέσει, παντού μου φαινόταν φυσικότατη. Ακόμα, ωραία φωνή!! :shock:
Απ'ό,τι είδα ήταν κ παραγωγός σ'αυτό το επ.

Όχι μόνο σε αυτό το επεισόδιο, είναι γενικότερα μία από τους παραγωγούς της σειράς.

great
1 Μαρτίου 2009, 11:57
και αυτή η Sierra βρε παιδί μου πως είναι έτσι !!! μα που την βρήκανε !!!
Δηλαδή έγινε casting, πέρασαν δεκάδες κοπέλες και είπαν "να αυτήν θέλουμε" :shock: :shock:

annie5
1 Μαρτίου 2009, 14:18
Εμένα πάντως μου άρεσε το επεισόδιο!Ειχε και την αγωνία του και την κατάλληλη δράση και είχε και Eliza να τραγουδάει!
Τι άλλο να ζητήσει κανείς?:P
Α!MCAK και εγώ αυτό κατάλαβα, πως ότι έκανε το έκανε για να σώσει τη φίλη της την Sierra και όχι την Ρέινα, γιατί αυτό κάνουν οι φίλοι...;)

Παντως αυτος ο -πως τον λενε- fbi τύπος, εδώ μου κάθεται.Αλλά μου φαίνεται θα υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός για τον πιο αντιπαθή χαρακτήρα με τη stalker γειτόνισσα..:twisted:

Η olivia williams θεά και θέλουμε κι άλλο Dr. Saunders:grin:

Για το τέλος τι να πω?απλά :shock::shock::shock: αφήνει τόσα πολλά υπονοούμενα που δεν ξέρω τι να πρωτοσκεφτώ!

smallville
1 Μαρτίου 2009, 16:27
Καλό επεισόδιο αλλά αρκετά βαρετό!

lostS4
1 Μαρτίου 2009, 16:38
Με καλύψατε στα περισσότερα η MCAK, οπότε ένα έχω να πω.

Το επεισόδιο ήταν φοβερό!!!! :respect:

Δεν ξέρω, μου άρεσε πολύ. Και οι διάλογοι ήταν φοβεροί και η ιστορία με την Ρέηνα και η εξέλιξη της φιλίας Εκο- Σιέρρα.

Πραγματικά, το περιμένατε για τον Ρώσο ότι είναι Active? :shock:
Απο το πουθενά μας τον πέταξε και έπρεπε να το μασήσουμε κιόλας :closed-to
Ο....... Χί......λο να τον πω :grin:, δεν μ' αρέσει καθόλου στο ρόλο του, ενώ η γειτόνισσα του είναι πολύ γλυκιά και συμπαθητική κοπέλα! :oops:

Τα πάει καλά μέχρι τώρα η σειρά κατα τη γνώμη μου και έχει πολύ μέλλον ακόμα (ελπίζω δλδ, αν δεν κάνει καμια απρόσμενη π@π@ρια η αλεπού :twisted:)

kKKK
1 Μαρτίου 2009, 18:13
Καλό κι αυτό το επεισόδιο.Όχι σαν τα άλλα 2,αλλά καλό.Μου άρεσε το οτι ουσιαστικά σατίριζε τους action heroes που με αυτοθυσία σώζουν ακόμη κι αυτούς που δεν το αξίζουν.
Btw κάτι μου λέει οτι ακόμη και ο πράκτορας του FBI θα βγεί "κούκλα" στο τέλος (πολύ καρατέκα ο τύπος για να τα ξέρει αυτά απο την εκπαίδευσή του) που κάποιος απο το Κουκλόσπιτο τον χρησιμοποιεί για κάποια εσωτερική διαμάχη.

Rorschach
1 Μαρτίου 2009, 18:18
Ανουσιο και βαρετο το επεισοδιο.
Λογικη η ολο και πιο χαμηλη τηλεθεαση της σειρας.

joel_barris
1 Μαρτίου 2009, 18:51
Ήταν μέτριο και αρκετά ανούσιο επεισόδιο (και όλο αυτό με τη τραγουδιάρα που ήθελε να πεθάνει απο ένα σημείο και μετά ήταν εκνευριστικό και μη αληθοφανές) άλλα έδωσε νόημα και υπόσταση σε όσα άκυρα (όπως νόμιζα) γίνονταν ως τότε η τελευταία σκήνη που ήταν omfg.

Αυτό για τον Ρώσο όντως ήταν έκπληξη, η αφεντικίνα συνέχιζει να κερδίζει συμπάθειες και ο Μπάλαρντ αντιπάθειες (δικαίως:P) και συμφωνώ με πολλούς για τη Dr. Saunders θα είναι κρίμα να μη γίνει regular γτ εκτός από ενδιαφέρων χαρακτήρας είναι και πολύ καλή ηθοποιός η Acker.
Η Ελίζα συνεχίζει να μου άρεσει και όταν υποδύεται προσωπικότητες και ως Εκο για μένα το χει.

και αυτή η Sierra βρε παιδί μου πως είναι έτσι !!! μα που την βρήκανε !!!
Δηλαδή έγινε casting, πέρασαν δεκάδες κοπέλες και είπαν "να αυτήν θέλουμε" :shock: :shock:

Και η Σίερρα και ο Ρώσος το χουνε ένα μικρό προβληματάκι ως προς την φάτσα, είναι κάπως weird και άσχημοι, αν και σ'αυτό το επεισόδιο ως no1 fan η Σιέρα μ άρεσε.

t0ny3
1 Μαρτίου 2009, 18:52
Καλο ηταν.Δεν ηταν παλι το σουπερ επεισοδιο αλλα μου αρεσε και περασε ευχαριστα η ωρα.Βεβαια περιμενω περισσοτερα αλλα πιστευω πως σιγα σιγα θα ανεβαινει.

Εγω αυτο που ξεχωρισα ηταν το οτι ο Βικτορ ειναι και αυτος Active.Δηλαδη των εβαλαν επειτηδες να γνωριστει με το Μπαλαρντ ωστε να σταματησει την ερευνα??
Καλη η αποστολη της Εκο.Η τραγουδιαστρια τελικα δεν ηταν στα καλα της.Παρολα αυτα ηταν πολυ hot:oops:.Το ρουχαλακι ηταν πολυ sexy.
Η Εκο ωραια φωνη εχει.:clapping: .Το τελος ηταν το πιο ωραια πραγμα του επεισοδιου.Τελικα η Εκο ειναι ξεχωριστει.Δεν ειναι σαν τους αλλους.Ο Μπαλαρντ παλι μου αρεσε αλλα τελικα τι επαθε γιατι στο νοσοκομειο δεν τον ειδα και πολυ καλα.
Ο Μποιντ πολυ καλος.Ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας.Η διευθυντρια τους Dollhouse (δε θυμαμαι πως την λενε) αφησε την Εκο επειτηδες να τελειωσει την αποστολη απο μονη της.Φαινεται μαλλον ηθελα να δει πως θα αντιδρασει.

{SoK}
1 Μαρτίου 2009, 19:18
Εγω αυτο που ξεχωρισα ηταν το οτι ο Βικτορ ειναι και αυτος Active.Δηλαδη των εβαλαν επειτηδες να γνωριστει με το Μπαλαρντ ωστε να σταματησει την ερευνα??

Και εγώ αυτό κατάλαβα πάντος...

menes
1 Μαρτίου 2009, 19:44
Εγώ το βρήκα αρκετά καλό αλλά ψήφισα άριστο, έτσι για να σας τη σπάσω!

Katerinaki_888
1 Μαρτίου 2009, 20:37
Συμφωνω με τον φιλο-με τη φιλη MiuMiu....Εχω κ γω πυρετο :( (οποτε μπορει γι αυτο),αλλα δεν το βρηκα ουτε τοσο κακο ουτε τοσο βαρετο...Ειχε ενδιαφεροντες σκηνες κ μαλιστα μου αρεσε πολυ η φωνη της Ελιζα!!:thumbsup1 Η τραγουδιστρια μου θμυιζε Ριαννα οταν βεβαια εκεινη ειχε το στυλ αστα τα μαλλια σου ανακατεμενα κ οχι το αγοριστικ στυλ που χει τωρα...:innocent: Επισης,αυτος ο πρακτορας μου φαινεται ψιλοσυμπαθητικουλης,αλλα ολοι τον εχουν πολλοι του πεταματου απορω πως αντεχει!!!:shock:
Αυτααααααα!Περιμενω το επομενο επεισοδιο!!!:)

ΥΓ:Καθε τελευταια σκηνη σ αυτη τη σειρα μου αρεσει περισσοτερο απο την προηγουμενη,καθε φορα εχεις κατι να σχολιασεις σχετικα.....
ΥΓ2:Πειραζει που θελω να σπασω στο ξυλο αυτον τον προγραμματιστη??Καθε φορα μου τη σπαει η φατσα του κ δειχνει να μην πολυενδιαφερεται κιολας κ για τις "Κουκλες":S

tak_86
2 Μαρτίου 2009, 01:37
Το επεισόδιο ήταν φοβερό.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το βρήκαν πολλοί βαρετό και ανούσιο... Είχε και τις ανατροπές του (ο ρώσος active) είχε και το οφθαλμόλουτρο και μια χαρά ήταν το story. Σόρι παιδιά αλλά δεν υπάρχει σειρά χωρίς τα fillerakia της και για filler ήταν πάρα πολύ καλό. Και μην ακούω ότι επειδή κάνει χαμηλή τηλεθέαση είναι κακή σειρά γιατί μπορώ να δώσω άπειρα παραδείγματα σειρών που σκίζουν σε νούμερα και είναι μούφες.. Να προσθέσω ότι την Σιένα έχω αρχίσει να την πάω πολύ και η Dushku ξεπέρασε κάθε μου προσδοκία καθώς δεν της είχα και ιδιαίτερη εκτίμηση σαν ηθοποιό.. Μπορώ να πω πως πλέον οτι ανήκω στους fan της σειράς!!!

greg_m
2 Μαρτίου 2009, 14:23
εγώ πάλι νομίζω οτι είναι το καλύτερο απ΄όσα έχουν παίξει ώς τώρα. η Dushku δεν μου αρέσει. μήπως ο άλφα είναι ο χίλο; πολύ bruce lee ο χίλο.

SaPiLaS
2 Μαρτίου 2009, 22:24
Ένα ακόμη μέτριο επεισόδιο.Αν συνεχιστεί σε τόσο μέτριο tempo η σειρά την κόβω να πέφτει στα 3Μ.Περιμένουμε πλέον να φτάσουμε στο 6ο ή 8ο επεισόδιο...που ξέρουμε οτι ανεβαίνει η σειρά σύμφωνα με τα λεγόμενα τους.Μέχρι τότε υπομονή...

MCAK
2 Μαρτίου 2009, 23:55
Σ'αυτό το επεισόδιο μας έδωσαν πολλά πράγματα (επιβεβαίωση ότι ο Ρώσος είναι Κούκλα) και ειδικά πάνω στον χαρακτήρα της Echo (έξυπνη, επινοητική, σκεπτόμενη, όχι ως απλά η περσόνα που υποδύεται, αλλά & ως Echo, πρόθυμη να εκτελέσει τα σχέδιά της, θυμάται πράγματα, διαμορφώνει σχέσεις). Δεν ξέρω γιατί άρεσε τόσο το προηγούμενο επεισόδιο & όχι αυτό.
Εξάλλου πρέπει πρώτα να την "καθιερώσουν" & να μην μας την προσφέρουν κατευθείαν, έτσι επειδή μας είπαν ότι ισχύει, ως άξια αντίπαλο του Alpha. :)

yue_ying
3 Μαρτίου 2009, 00:55
γιατί ήταν lame pet. μια τραγουδιάρα (wtf?:???:) bitca που τριγυρνάει με εσώρουχα, έχοντας death wish. η eliza να παίζει απαράδεκτα (καλή φωνή, οκ) λες και βγήκε από γκέτο (μόνο που δεν έφτυσε στο πάτωμα). τα σκηνικά, έλεος, ήταν πιο φτωχά κι απ'το bronze, το οποίο ήταν πριν 10 χρόνια και σε μια σειρά που είχε ήδη τεράστια fan base. προσπαθεί να εμβαθύνει στο ρόλο του χίλο και καταλήγει να τον δείχνει ράμπο που εξουδετερώνει 3 κακούς όντας σοβαρά τραυματισμένος(ούτε ο angel δεν τα έκανε αυτά που ήταν βαμπίρ με υπερδυνάμεις!). η σιέρα υποτίθεται ήταν εκεί για να δράσει σε περίπτωση ανάγκης και καθόταν και μυξόκλαιγε. κι όλα αυτά χωρίς να συνδυάζει το lame με χιούμορ έτσι ώστε να είναι πετυχημένο.

Δεν καταλαβαίνω πως το προηγούμενο που τα έσπαγε φάνηκε προβλέψιμο κι αυτό ωραίο. Δεν μ' αρέσει να κακολογώ τον δημιουργό της Β, αλλά μην είμαστε και τυφλοί. Αν πούμε γι αυτό το επ καλό, θα πέσει η Buffy να μας κάψει! Δεν ξέρω αν φταίει το Fox και δεν μ' ενδιαφέρει, αλλά το να καταφεύγει σε τέτοια τρικ (ποπ-ημίγυμνες-ξύλο) ένας άνθρωπος που ήταν πάντα πρωτοπόρος, λογικό να απογοητεύει.
2 ενδιαφέρουσες σκηνές είχε, που χάνονταν μες την υπόλοιπη μετριότητα.

Ίσως περιμένουμε πολλά, αλλά αυτός φταίει.

SleepingBitchy
3 Μαρτίου 2009, 03:55
Πάντως αν είναι να το κόψουν, καλύτερα να πουλήσουν τα δικαιώματα σε ένα άλλο κανάλι μικρότερο, στο CW ας πούμε, για να συνεχίσει να παίζεται.
Πολλές φορές έχει συμβεί αυτό, και φέτος με το Scrubs.

lost24
3 Μαρτίου 2009, 12:35
Δδε ξερω που το παει ο ποιητης (!) αλλα το οφθαλμολουτρο του επεισ 1 κ 3 ειναι ιστορικο!

smile88
4 Μαρτίου 2009, 00:37
Καλο το επεισοδιο.Αν δεν ηταν αυτη η τραγουδιστρια,θα ψηφιζα πολυ καλο!
WTF με τον Ρωσσο.Ειναι Κουκλα?:shock:Και προσπαθησε να παραπλανησει τον αστυνομικο?Μαλιστα...
Η Εκο σιγουρα ειναι διαφορετικη,αλλα γιατι?Τι εχει μεσα της που κανει την διαφορα?Κι μην ξεχναμε κι τον Αλφα...Στο τελος μου φανηκε οτι κι η Σιερα καταλαβαινει οτι κατι δεν παει καλα σε ολο αυτο,εξ' ισου κι η κινηση της Εκο με το κεφαλι...Κι μην ξεχναμε(ξανα!:P),την κινηση με το χερι που εκανε η Εκο στο προηγουμενο επεισοδιο...
Η Dushku παντως παιζει παρα πολυ καλα,πρεπει να το παραδεχτω,διαχειριζεται πολυ καλα τις εναλλαγες Εκο/Κουκλας σε αποστολη.

joel_barris
4 Μαρτίου 2009, 02:13
Η Εκο σιγουρα ειναι διαφορετικη,αλλα γιατι?Τι εχει μεσα της που κανει την διαφορα?Κι μην ξεχναμε κι τον Αλφα...Στο τελος μου φανηκε οτι κι η Σιερα καταλαβαινει οτι κατι δεν παει καλα σε ολο αυτο,εξ' ισου κι η κινηση της Εκο με το κεφαλι...

Αυτό το τελευταίο βλέμμα τους με μπέρδεψε κι εμένα. Μέχρι τώρα υπέθετα ότι οι κούκλες αποκτούν αναμνήσεις και κομμάτια τον προσωπικοτήτων ποθ υποδύονται με το πέρασμα του χρόνου. Ο Alpha ας πούμε που ήταν ο πρώτος το έπαθε και πρώτος αυτό, τώρα άρχιζε και η Έκο που είναι και αυτή καιρό εκεί και προσπαθεί και ο Αλφα να την επαναφέρει. Άλλα η Σιέρα που είναι η πιο καινούρια; Γιατί στο τελευταίο λεπτό φαίνεται ότι καταλαβαίνει, ότι δεν πρέπει να δείξει ότι θυμάται την Έκο:???:

MCAK
4 Μαρτίου 2009, 02:17
Γιατί στο τελευταίο λεπτό φαίνεται ότι καταλαβαίνει, ότι δεν πρέπει να δείξει ότι θυμάται την Έκο:???:
Ένας απλοϊκός λόγος θα ήταν ότι απλά την εμπιστεύεται. Φαντάζομαι θα είναι κάτι πιο περίπλοκο όμως.

Kal_El_77
4 Μαρτίου 2009, 02:28
Απλά πιστεύω ότι η Έκο της είπε να μην είναι πολύ διαχυτικές μπροστά σε τρίτους... Έχει προφανώς αρχίσει να έχει επίγνωση κάποιων πραγμάτων και καταστάσεων, αλλά πρέπει να είναι λίγο μπερδεμένα στο μυαλό της. Ξέρει ότι κάτι δεν πάει καλά, αλλά δεν μπορεί να το συνδέσει, μιας και όταν είναι ανενεργή είναι σε πολύ "veggie mode" :p.

Συνέχεια την δείχνει να παρατηρεί ανθρώπους και καταστάσεις, όταν υποτίθεται είναι Ανενεργή. Θυμηθείτε και την πρώτη σκηνή του επεισοδίου, όταν έκαναν γυμναστική, όταν έφυγε η Σιέρα, η Έκο κοίταζε γύρω της να δει αν την κοιτάνε κλπ...

Timos/19
7 Μαρτίου 2009, 21:05
Μολις το ειδα :respect: το καλυτερο μεχρι τωρα.Αν βγουν σημερα οι ****** θα δω και το σημερινο.

jack_sheph
15 Μαρτίου 2009, 16:36
Βλέπω οτι δεν άρεσε σε πολλούς, εμένα πάντως μου φάνηκε πολύ καλό.
Εντάξει δεν λέω οτι ήταν κάτι το τρομερό, αλλα ήταν ευχάριστο και δεν βαρέθηκα...