PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Terminator: TSCC 2x18 - "Today is the Day, Part 1"

dimath
13 Μαρτίου 2009, 23:25
http://i715.photobucket.com/albums/ww152/dimath83/2x18-1dd.jpg

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην τη διαβάσετε):

Η Τζέσι θυμάται μια αποστολή, απ' αυτές που σ' αλλάζουν τη ζωή, στο υποβρύχιο Τζίμι Κάρτερ. Η Σάρα κι ο Τζον αποφασίζουν ότι δεν μπορούν πλέον να συνεχίσουν να μένουν στο σπίτι τους και κάνουν σχέδια για να φύγουν.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

HypnoTech
14 Μαρτίου 2009, 18:48
kaloutsiko epeisodio.ante na doume siga siga na pairnei ta panw ths h seira..o john ginetai o john connor toy mellontos

solonlakis
15 Μαρτίου 2009, 00:32
Ακόμα ένα αρκετά καλό επεισόδιο παρά το ότι δεν προσέφερε πολλά στην εξέλιξη της σειράς . Ακούσαμε και την Κάμερον να λέει στον Τζον «Σ’αγαπώ!» ενώ πλέον έχει αρχίσει να διαφαίνεται καθαρά ο περίεργος δεσμός μεταξύ τους.:yes:
Στην τελευταία σεκάνς στο νεκροτομείο ο Τζων διαπιστώνει ότι η Ράιλι δεν πάλεψε με την Κάμερον (από τα ίχνη στα νύχια) άρα λογικό είναι να αρχίσει να την εμπιστεύεται περισσότερο .
Ενδιαφέρον επίσης παρουσιάζει η ιστορία της Τζέσι με το υποβρύχιο που αν θα έκανα μια μαντεψιά στο τι θα παραλάβει θα έλεγα… την Κάμερον !;)

great
15 Μαρτίου 2009, 01:05
ωραίο το επεισόδιο, σκοτεινό αρκετά και χωρίς τις βλακείες που έχουμε δει στα προηγούμενα...

Ωραιο το ff της τρελής...φοβερή η σκηνή με τα δυο γυμνά robot να φυλάνε το κουτί που έχω σκάσει να μάθω τι έχει μέσα!

Στην τελευταία σεκάνς στο νεκροτομείο ο Τζων διαπιστώνει ότι η Ράιλι δεν πάλεψε με την Κάμερον (από τα ίχνη στα νύχια) άρα λογικό είναι να αρχίσει να την εμπιστεύεται περισσότερο .

Βασικά δεν μου έδωσε αυτή την εντύπωση...τα ίχνη θα μπορούσαν να είναι και από την Kάμερον καθώς έχει και αυτή δέρμα...εγώ περίμενα ότι θα έβρισκε κάνα τατουάζ από το στρατόπεδο συγκεντρώσεων στο χέρι της...δεν νομίζω ότι κατάλαβε κάτι πάντως από το πτώμα που είδε

eparatos
15 Μαρτίου 2009, 11:22
Ενδιαφέρον επίσης παρουσιάζει η ιστορία της Τζέσι με το υποβρύχιο που αν θα έκανα μια μαντεψιά στο τι θα παραλάβει θα έλεγα… την Κάμερον !;)
Μέσα είσαι... Να δεις που αυτή η Τζέση θα είναι το αντίθετο της Κάμερον. Θα την έχουν βάλει ο Οκτακοσάρηδες [μέσα απ' αυτά τα περίεργα πειράματά τους, με τους ορούς και τις σύριγγες], θα την έχουν στείλει με αποστολή στο παρελθόν να κάνει την ζημιά. Αλλά κι ο Ντέρεκ την έχει στην μπούκα [κι ας της ρείχνει και κανένα πηδηματάκι που και που]. Όπως στην μπούκα έχουν όλοι την Κάμερον...μα κι εσύ βρε Τζον; Είναι τόσο γλυκιά:
- Goodbye, bird.
- There's a 51% chance i wouldn't have killed you.

dimath
15 Μαρτίου 2009, 12:18
Εμένα πάλι μου έδωσε την εντύπωση πως κατάλαβε ο Τζον. Αν ήταν η Κάμερον, δεν θα χρειαζόταν να γίνει μάχη για να την σκοτώσει. Θα την έπιανε από το λαιμό και θα της τον έσπαγε. Δεν θα προλάβαινε η Ράιλι να αντισταθεί για να ματώσουν τα χέρια της, ούτε θα είχε μελανιές παντού. Επίσης, αν έφταναν εκεί, οι πυροβολισμοί στο στήθος θα ήταν περιττοί. Άρα φαντάζομαι πως ο Τζον κατάλαβε πως είχε απέναντί της κάποιον στα μέτρα της.

maraki
15 Μαρτίου 2009, 13:28

Απ'το στόμα μου το πήρες !! :P

Αλλά πώς γίνεται η Κάμερον να χωράει σε ένα κουτί ;; :???:

great
15 Μαρτίου 2009, 17:18
όχι ρε παιδιά αποκλείεται να είναι η Kάμερον εκεί μέσα δεν γίνετε...είπαμε είναι ελαστική λόγω μπαλέτου αλλά όχι και έτσι !!

solonlakis
15 Μαρτίου 2009, 21:12
όχι ρε παιδιά αποκλείεται να είναι η Kάμερον εκεί μέσα δεν γίνετε...είπαμε είναι ελαστική λόγω μπαλέτου αλλά όχι και έτσι !!

Φίλε μάλλον δεν έχεις δει το Firefly. Κι εκεί μέσα από ένα κουτί βγήκε! Ίσως της Summer να της αρέσει να βγαίνει από κουτιά! Γιατί δηλαδή; Καλύτερη είναι η Καλομοίρα που βγήκε μέσα από τούρτα;
Επίσης πιστεύω ότι ο σκηνοθέτης δεν θα είχε κανένα άλλο λόγο να δήξει τη σκηνή στο νεκροτομείο παρα μόνο για να μας δήξει ότι ο Τζων κατάλαβε πως δεν το έχει κάνει η Κάμερον . Αλλά αυτό κατάλαβα κι από το βιντεάκι που προβλήθηκε στην WonterCon και που μπορείτε να το δείτε εδώ :
http://cameronandjohn.com/

great
15 Μαρτίου 2009, 22:34
Φίλε μάλλον δεν έχεις δει το Firefly. Κι εκεί μέσα από ένα κουτί βγήκε! Ίσως της Summer να της αρέσει να βγαίνει από κουτιά! Γιατί δηλαδή; Καλύτερη είναι η Καλομοίρα που βγήκε μέσα από τούρτα;

με προσβάλλεις :P
Για να αυτοτιμωρηθώ θα ματά-ξαναδώ-και-πάλι όλα τα επεισόδια :grin:

sheppard
16 Μαρτίου 2009, 10:53
Εγώ δεν τη βλέπω τη σειρά, αλλά θα ποστάρω για να δώσω και δημοσίως τα Respects μου στον dimath, για την εξαιρετική φωτό αυτού του thread.

Είσαι μεγάλος καλλιτέχνης! :respect: :respect: :respect:

t0ny3
27 Μαρτίου 2009, 20:02
Καλο ηταν δεν ηταν ασχημο.Δεν βαρεθηκα.Ειχε και λιγη δραση προς το τελος.Περιμενα ομως περισσοτερη δραση.Τωρα χαρη στη Τζεση ολοι θεωρουν την Καμερον απειλη.Νομιζουν πως η Καμερον σκοτωσε την Ραιλι.Καλα οι σκηνες απο το μελλον αλλα δεν με βοηθησαν να καταλαβω κατι παραπανω.
Αυτο που εδω και καιρο δεν καταλαβαινω ειναι οι σκηνες με τον Ελισον το ρομποτ και την Γουιβερ.Απλα ανουσιες μου φαινονται.
Το θεμα ειναι οτι το Fox ακως εδωσε Full season.Οι σεναριογραφοι το ξεχυλωσαν με αποτελεσμα να χασει το γοητρο της η σειρα.Αν η σεζον ειχε 13-14 επεισοδιο,δηλαδη να μην ειχε τα επεισοδια της μεσης που εχουν παιχτει τα οποια ηταν ανουσια,βαρετα και ουσιαστικα και να μην τα δεις δεν χανεις κατι η σειρα ακομα θα ηταν στα πανω της και θα ειχε στανταρ 3η σεζον.
Απο αυτη τη σεζον μονο τα πρωτα και τα τελευταια επεισοδια απο το 16(αν θυμαμαι καλα) αξιζουν και ειναι ωραια.
Τωρα ομως ετσι πως εγιναν τα πραγματα πιστευω πως η σειρα σιγουρα παει για κοψιμο:(

thanasislost
9 Μαΐου 2013, 12:34
Πολύ καλό και αυτό το επεισόδιο.Σιγά σιγά πάμε προς το τέλος της σειράς..