PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Dollhouse 1x07 - Echoes

GTVSBot
28 Μαρτίου 2009, 05:00
Σειρά : Dollhouse
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 7
Τίτλος : Echoes

Κανάλι : FOX
Πρώτη Προβολή : 27/03/2009

Περίληψη :

Η Έκο αναλαμβάνει μια νέα αποστολή σε ένα πανεπιστήμιο, όπου την φέρνει αντιμέτωπη με το παρελθόν της...

gkofos
28 Μαρτίου 2009, 19:02
H Olivia Williams Πάνω σε τραμπολίνο.... η ζωή μου ολοκληρώθηκε.... τέλος...

theo58
28 Μαρτίου 2009, 20:06
Η φαση που ακουλουθει με τον Boyd...να ρωτα....do you want treatment....και να λεει η Αλις....οχι....ολα τα λεφτα.....:worthy:

yue_ying
28 Μαρτίου 2009, 21:26
τι σκάλωμα έχει φάει η williams με την Έκο; χαζή δεν είναι. άρα τι είναι; γιατί την κρατάει; most enjoyable το επ. επιτέλους, λίγο χιούμορ! με το σταγονόμετρο βέβαια. και τώρα, κλείστε φώτα.;)

SleepingBitchy
28 Μαρτίου 2009, 23:42
Πολύ καλό ψήφισα γιατί δεν μου άρεσε στην αρχή.
Μετά έφτιαξε πολύ.
Δικαιώθηκα για την επιλογή μου να ψηφίσω Topher για αγαπημένο χαρακτήρα !!!
Σήμερα κέντησε !!! :respect:

Κρίμα που τον ενθουσιασμό του GTVS για το έργο δεν τον συμμερίζονται οι αμερικάνοι που προτιμούν το reality Supernanny με την νταντά που κορόιδευε ο Cartman.
Επεσε και χτες σε τηλεθέαση ... :(

ai8erobamwn
28 Μαρτίου 2009, 23:49
Τελικά είναι pattern του Whedon να φτίαχνει τουλάχιστον ένα επεισόδιο στις σειρές του όπου διαταράσσεται η λειτουργία της μνήμης των ηρώων; Από μένα, :respect:, και για το χιούμορ του επεισοδίου (καρός ήταν) και για την υπόθεσή του.... Πλέον το κουβάρι αρχίζει να ξετυλίγεται (ή να τυλίγεται;)) για τα καλά. Δείτε Dollhouse αμερικανάκια, για να το 'χουμε να το χαιρόμαστε κι εμείς τα μη αμερικανάκια!

Olivia Williams.... Πόσο μα πόσο θεά! (Ούτε ο Giles μετά την κατανάλωση "σοκολάτας" έτσι...) :respect: για το τραμπολίνο και για την ανάλυση του πόσο british είναι...

SleepingBitchy
29 Μαρτίου 2009, 00:04
^ Ο αμερικάνικος εγκέφαλος είναι πολύ ντελικάτος για να επεξεργαστεί ένα έργο με υπόθεση, πονεμένη ιστορία Αιθεροβάμων !!!

Eπίσης να ευχαριστήσουμε τον φίλο Kal El 77 για τα δωρεάν μαθήματα του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας που μας παρέχει !!! :respect:

Την πινακίδα της φωτογραφίας δεν την είχα δει στα SOS όταν έδινα Σήματα !!!
Καινούρια είναι ??? :rotfl:

annie5
29 Μαρτίου 2009, 02:01
Ωραίο το επεισόδιο, είχε αρκετές αστείες στιγμές και μέχρι και ο Ντόμινικ έβγαλε γέλιο!:haha:
Μας αποκάλυψε όμως και αρκετά πράγματα για το κουκλόσπιτο αλλα και για το παρελθόν της Εκο..
Θα συμφωνίσω οτι στην αρχή ήταν λίγο βαρετό αλλά μετά πήρε τα πάνω του..Συνολικά ήταν ενα πολύ καλό επεισόδιο και ελπίζω να συνεχίσει έτσι!:grin:

EmpressKaileena
29 Μαρτίου 2009, 04:41
Πολυ καλο επεισοδιο... μου αρεσει που οσο προχωραμε μαθαινουμε για την Εκο. Επισης ενδιαφερον το οτι ολες οι Κουκλες αρχιζουν να θυμουνται καταστασεις.:)

Τα εσπασε η Ντεγουιτ σε αυτο το επεισοδιο....ειδικα εκει που προσπαθουσε ν'ανεβει στα καγκελα.:rotfl: :rotfl:
Die Τοφερ επιτελους. Τετοιοι χαρακτηρες με lame χιουμορ μου τη δινουν στα νευρα.:mad:

Υ.Γ. Kal, φοβερη η πινακιδα στη φωτο.:rotfl:

Ujio
29 Μαρτίου 2009, 04:45
Δεν μου άρεσε το επεισόδιο. Καμία σχέση με το 6ο. Βαρέθηκα επικίνδυνα:yawn:

greg_m
29 Μαρτίου 2009, 13:39
μετριότατο.....και αυτός ο τόφερ:whip:

Zathura007
29 Μαρτίου 2009, 14:51
Die Τοφερ επιτελους. Τετοιοι χαρακτηρες με lame χιουμορ μου τη δινουν στα νευρα.:mad:

Υ.Γ. Kal, φοβερη η πινακιδα στη φωτο.:rotfl:

Καλά υποτείθεται το έχουν για έξυπνο χιούμορ αυτό;:???: Πιο εκνευριστικός άνθρωπος δεν υπάρχει στην ιστορία της απανθρωπότητας (εκτός ίσως απ' το δαίμονα του avatar και της υπογραφής μου).
Μια ώρα κάνει να πει μια πρόταση και μιλάει λες και έχει στυλό σφυνωμένο εκεί που δε φωτίζει ο ήλιος.

123aek123
29 Μαρτίου 2009, 15:32
Εγω βρήκα το επεισόδιο αρκετά καλό.Μια αρκετά καλή συνέχεια του άριστου προηγούμενου.

Αν αναλογιστούμε οτι ο Whedon για να ξετυλίξει ή όπως επιτυχημένα είπε η ai8erobamwn να τυλίξει για τα καλά το στόρυ χρειάζεται και κάποια επεισόδια ψίλο χαλαρά που κατά την άποψη μου αυτο δεν μπορεί να θεωρηθεί τέτοιο τότε το "Πολύ καλό"σίγουρα αξίζει για το "Echoes".

Εκεί που γέλασα πολύ εκτός απ το τραμπολίνο ειναι που είπε ο Ντόμινικ "Τόφερ μ.........ι"χαχα πολύ γέλιο.

Πραγματικά στο επεισόδιο αυτο γινόταν ό,τι να ναι όσο αφορά τους χαρακτήρες.Εγω το είχα καταλάβει λίγο για τον Σαμ απο κάποιο σημείο και μετά.

Τον Τόφερ τον βρίσκω αρκετά ευχάριστο χαρακτήρα δίνει μια διαφορετικότητα μέσα στο σοβαρό και μυστικιστικό στυλ που επικρατεί στη σειρά.

Δεν ξέρω τι ανατροπές ειναι ικανός να κάνει ο Joss(αρκετές απ οτι φαίνεται)αλλα τον Μπόιντ δεν θέλω να τον γυρίσει σε κακό της υπόθεσης με τίποτα!!

smallville
29 Μαρτίου 2009, 16:03
Πολύ καλό το επεισόδιο!Ειδικά τα flashbacks της Έκο όπου δείχνουν κάποιες πτυχές του εαυτού της!Η όλη φάση με το ναρκωτικό ήταν πολύ καλή,ειδικά με τον Τόφερ και την Γουίλιαμς!

nelli_92
29 Μαρτίου 2009, 16:50
Αριστο το επεισοδιο απο μενα
Πεθανα στο γελιο:rotfl:
Και απο οτι ειδα στο τρειλερ το επομενο θα ειναι θρυλ...ικο:shock:

SaPiLaS
29 Μαρτίου 2009, 17:05
Πολύ καλό το επεισόδιο και άμα είχε και ένα καλύτερο φινάλε θα ψήφιζα άριστο!!
Μου άρεσε πολύ η υπόθεση,είχε αρκετό χιούμορ με την ΝτεΓουίτ και τον Τόφερ να κλέβουν την παράσταση.Ειδικά όταν έκανε τραμπολίνο σαν μικρό παιδάκι και προσπαθούσε να ανέβει τα κάγκελα ήταν όλα τα λ7!:respect:
Kαι ο Ντόμινικ έβγαλε γέλιο σε αυτό το επεισόδιο.:thumbsup1
Είναι ολοφάνερο οτι η σειρά έχει ανέβει και θα συνεχίσει και άλλο,ελπίζω να βάλουν μυαλό τα Αμερικανάκια!

great
29 Μαρτίου 2009, 18:15
ξεκίνησε αρκετά βαρετά το επεισόδιο αλλά μέσα από τα flashbacks και αρκετά στοιχεία για την εταιρεία και το Dollhouse δώσαν στο επεισόδιο τεράστια ώθηση και το τέλος μου άρεσε πάρα πολύ που μπήκε και άλλος στον ομάδα.

charmader
29 Μαρτίου 2009, 20:02
Ο Τόφερ είναι άθλιος, κρύος και βαρετός..!! Από την αρχή δε μου άρεσε.

Ωραία τα flashbacks του επεισοδίου και απορώ αυτή η Eliza πως το περπατάει αυτό το τακούνι..Εύγε!!:D

t0ny3
29 Μαρτίου 2009, 21:59
Πολυ καλο επεισοδιο.Η σειρα εχει ανεβει πολυ.Πλεον ανυπομονω καθε Σαββατο να δω το επομενο επεισοδιο.
Ηταν ενα πολυ εξυπνο επεισοδιο με φοβερες ερμηνιες απο ολους τους ηθοποιους.Πολυ κατατοπιστηκα τα flashbacks,μας εδωσαν πολυ χρησιμες πληροφοριες.Μαθαμε για το ερωτα της Εκο,για την Ροσαμ και για το πως εγινε Ενεργος.
Οι στιγμες που ολοι ειχαν μολυνθει ηταν τελειες.Ο Τοφερ με την Ντεγουιτ ειχαν πολυ φαση.
Δεν περιμενα ο μαυρος να φταει για ολα.Τωρα απο οτι φαινεται θα γινει κι αυτος ενεργος.
Παραξενευτικα που ο Ντομινικ ζητουσε συγγνωμη απο την Εκο.:???:
Ο Μποιντ παλι εφτασε την καταλληλη στιγμη και εσωσε την Εκο.
Η γειτονισσα την κοπαναει και ο Μπαλαρντ μενει μονος.Τωρα ποιος θα του πηγαινει φαγητο?:grin:

Μακαρι να εχουμε και 2η σεζον για πλεον εχω αγαπησει την σειρα.

SleepingBitchy
29 Μαρτίου 2009, 22:11
Τωρα ποιος θα του πηγαινει φαγητο?:grin:

Τα πάντα όλα έχει κανονίσει η DeWitt.
Σιγά μη δεν έχει έναν Ενεργό ντιλιβερά στη γειτονιά του Μπάλαρντ. :P:P:P
Κι αν δεν έχει, θα βάλει τον καινούριο !!! :grin::grin::grin:

t0ny3
29 Μαρτίου 2009, 22:32
Τα πάντα όλα έχει κανονίσει η DeWitt.
Σιγά μη δεν έχει έναν Ενεργό ντιλιβερά στη γειτονιά του Μπάλαρντ. :P:P:P
Κι αν δεν έχει, θα βάλει τον καινούριο !!! :grin::grin::grin:

Εχεις δικιο καποιος ντελιβερας θα βρεθει.:grin:Τουλαχιστον αυτη τη φορα να μην ειναι τοσο μοσχοαναθρεμενος.:lol:
Παρεπιπτοντως ο Βικτορ σε αυτο το επεισοδιο ηταν κορυφη.:worthy:
Κατω τα χερια σας απο τον Τοφερ.Το παλικαρι εχει πολυ γελιο και προσφερει μια διαφορετικη αυρα στη σειρα.

Rorschach
29 Μαρτίου 2009, 22:52
Το επεισοδιο μου φανηκε πολυ μετριο και βαρετο.

Zathura007
30 Μαρτίου 2009, 00:15
Εχεις δικιο καποιος ντελιβερας θα βρεθει.:grin:Τουλαχιστον αυτη τη φορα να μην ειναι τοσο μοσχοαναθρεμενος.:lol:

Αν ψάχνουν για μοσχοαναθρεμένη λαζανοφερού, ας σκεφτούν σοβαρά τη Χέιλι. Ίσως να μην χωράει να περάσει απ' την πόρτα, αλλά ως εκεί πιστεύω να μπορεί να περπατήσει.

t0ny3
30 Μαρτίου 2009, 02:12
Αν ψάχνουν για μοσχοαναθρεμένη λαζανοφερού, ας σκεφτούν σοβαρά τη Χέιλι. Ίσως να μην χωράει να περάσει απ' την πόρτα, αλλά ως εκεί πιστεύω να μπορεί να περπατήσει.

:offtopic:Βρε Zathura007 γιατι εισαι τοσο κακος ανθρωπος?Τοσο απεχθεια με την Χειλι?:grin:

anthony_88
30 Μαρτίου 2009, 03:01
Μια χαρα εξαιρετικο ηταν και αυτο.
Παντα μου αρεσουν εεισοδια σοβαρων σειρων με κωμικα στοιχεια και ειδικα οταν εχουν μαστουρωματα κ γελοιες καταστασεις... :)
Αυτο το Ν-73... whatever πού το βρισκουμε; :P

snouff
30 Μαρτίου 2009, 18:42
Το ευχαριστήθηκα πολύ περισσότερο από το προηγούμενο. Μόλις το τελείωσα και χαμογελάω ακόμα. :dance: Πόλλες αστείες φάσεις και κατατοπιστικά flashback.

Σε αντίθεση με τους προλαλίσαντες αγαπάω Topher αλλά και η Βritish Dewitt είναι φοβερή: "I don't have strong Rs". Η όλη φάση με τον παλιμπαιδισμό της βέβαια θύμιζε πολύ Giles...but I enjoyed like it.
Επίσης δεν με ξενέρωσε η αρχή αλλά το τέλος. Μου φάνηκε ότι ένας μεγάλος χαμός ταχτοποιήθηκε πολύ εύκολα και αυτόματα ίσα ίσα για να κλείσει το επεισόδιο στην ώρα του. Και κλασικά ο Boyd από μηχανής θεός.

Ένα bravo στον Sam για την υπεεεεροχη φωνή του και ένα στην Echo για τα 45' πάνω στα τακούνια! :respect:

mefisto26
30 Μαρτίου 2009, 19:05
Κάτω του μετρίου και για μένα.
Θεωρώ πως οι αποκαλύψεις για το παρελθόν της Εκο, που είναι αρκετά σημαντικό στοιχείο, δε θα έπρεπε να έχουν δοθεί σε αυτό το χαζοχαρούμενο κλιμα. Επίσης λίγο lame το γεγονός ότι σε outbreak ενος παραισθησιογόνου ναρκωτικού το πανεπιστήμιο έσφυζε από ζωή και όλοι περπατούσαν ανέμελα στους προαύλιους χώρους..
Ο Τόφερ και εμένα μου είναι ακόμα αντιπαθέστατος...

Τέλος το συνολάκι που φόραγε η Εκο καθ' όλη τη διάρκεια του επεισοδίου ήταν τρισάθλιο. Εκτός και αν ο λόγος είναι να βλέπουμε τα μπούτια της Ντούσκου για να ξεχνάμε τη μετριότατη ερμηνεία της...

yue_ying
30 Μαρτίου 2009, 20:46
αυτό με τα μπούτια είναι ένα θέμα... το έκανε όμως και στις πρώτες σεζόν της Buffy αλλά το σταμάτησε. ελπίζω να το σταματήσει κι εδώ. οι ντεμέκ σέξι ενδυματολογικές επιλογές ήταν πάντα απαίσιες(όσοι έχουν δει Buffy θυμούνται τα ζουζουνί λαμέ της).

περπατούσαν όλοι ανέμελοι γιατί δεν ήθελαν από το πανεπιστήμιο να go public, και άφησαν στο dollhouse να μαζέψει όσους βρει.

το lame for me ήταν το παρελθόν της έκο, κι αν δεν έπεφτε η ατάκα "what do they need babies for?" θα ήταν απόλυτα ξενέρωτο. πάντως από το συμπαθητική ή αξιοθαύμαστη η κοπελιά απέχει μίλια μακριά. (είδε τα μωρά στις γυάλες και κόλλησε στο κουτάβι? είναι δυναμόν?)

άντε να δούμε πως θα τα γυρίσει όλα. Μπόιντ FTW!

123aek123
30 Μαρτίου 2009, 23:47
Τώρα που το διάβασα 3 πόστ πιο πάνω μου φαίνεται συμφωνώ κι εγω!

Πολύ εύκολα τακτοποιήθηκε όλος αυτος ο κακος χαμός για να προλάβει να τελειώσει το επεισόδιο.:???:

Elfstone
31 Μαρτίου 2009, 00:29
Η σειρά μαρέσει όλο και περισσότερο, το επεισόδιο ήταν το καλύτερο μέχρι τώρα, αλλά ο Τοφερ ΠΡΕΠΕΙ να πεθάνει, αχώνευτος, γλοιώδης, καραγκιόζης, κ καθόλου αστείος!

smile88
31 Μαρτίου 2009, 01:26
Πολυ καλο επεισοδιο,κατι του ελειπε για να γινει αριστο...
Η Εκο σε ολο το επεισοδιο με αυτα τα 12ποντα τακουνια?Χαρα στο κουραγιο της!:lol:
Ειχαμε ομως πολλες διαφωτιστηκες πληροφοριες για την Καρολαϊν...Σπουδαζε εκει,ανακαλυψε με καποιον τροπο τι κανει αυτη η επιχειρηση(αλλα ελεος που επικεντρωθηκε στα κουταβια και οχι στα μωρα μεσα στα βαζα!:*() κι την εκβιαζε μετα η Ντεγουιτ!
Τοφερ-Ντεγουιτ=:respect::rotfl:Τραμπολινο ρε!:rotfl:Κι γιατι να πεθανει ο Τοφερ?Μια χαρα ειναι!Ολα τα λεφτα ομως ηταν ο Ντομινικ!Αγνωριστος!:respect:
Πολυ καλο το σκηνικο οπου Βικτωρ-Σιερρα ειχαν την χειροτερη αναμνηση τους ως Κουκλας κι ολα τα λεφτα η εναλλαγη των σκηνων!Προσεξατε οτι η Εκο δεν ειχε χειροτερη αναμνηση ως Κουκλα αλλα ως Καρολαϊν?Γιατι διαφερει τοσο πολυ με τους αλλους,δεν το εχω καταλαβει ακομα...
Κριμα!Η γειτονισσα αφησε τον Μπαλαραντ!Ποιος θα τον ελεγχει τωρα?
Ακυρο με τον μαυρο στο τελος που του προτεινε η Ντεγουιτ να γινει κι αυτος Κουκλα...:???:

delijohn1986
31 Μαρτίου 2009, 03:10
Καλό επεισόδιο αλλά χειρότερο απ'το προηγούμενο.Αυτός ο Τόφερ υπερβολικά σπαστικός.Τελικά ρε παιδιά η επήρεια του ναρκωτικού έφυγε από μόνη της?Αντε να δούμε τι θα δούμε στη συνέχεια..

tonypapadovic
31 Μαρτίου 2009, 03:21
Κάτω του μετρίου και για μένα.
Θεωρώ πως οι αποκαλύψεις για το παρελθόν της Εκο, που είναι αρκετά σημαντικό στοιχείο, δε θα έπρεπε να έχουν δοθεί σε αυτό το χαζοχαρούμενο κλιμα. Επίσης λίγο lame το γεγονός ότι σε outbreak ενος παραισθησιογόνου ναρκωτικού το πανεπιστήμιο έσφυζε από ζωή και όλοι περπατούσαν ανέμελα στους προαύλιους χώρους..
Ο Τόφερ και εμένα μου είναι ακόμα αντιπαθέστατος...

Τέλος το συνολάκι που φόραγε η Εκο καθ' όλη τη διάρκεια του επεισοδίου ήταν τρισάθλιο. Εκτός και αν ο λόγος είναι να βλέπουμε τα μπούτια της Ντούσκου για να ξεχνάμε τη μετριότατη ερμηνεία της...

Κάπως έτσι και για μένα. Δεν μου άρεσαν και πολλά σε αυτό το επεισόδιο (ερμηνείες, ατμόσφαιρα, story του επεισοδίου). Ενώ τα flashbacks και το όλο background ήταν αρκετά καλά (αν εξαιρέσεις την Dushku σε αυτό το πεισόδιο, που βέβαια εξ' αρχής προσωπικά μ' άρεσε, αν και η Lachman στις λίγες σκηνές της ομολογουμένως με πείθει περισσότερο) και θα μπορούσε πράγματι να γίνει επεισόδιο πολύ καλό σαν το προηγούμενο. Αν και απ' ότι φαίνεται σιγά σιγά μπαίνουμε σε μία σειρά, και μακάρι μέχρι τέλους το κάθε επεισόδιο να είναι καλύτερο από το προηγούμενο.

Πάντως εμένα ο Topher και ο Ballard δεν μου την σπάνε καθόλου :D

savvas999
1 Απριλίου 2009, 00:53
Εγώ το βρήκα εξαιρετικό. Μας έδωσε μερικές πληροφορίες και είχε αρκετό χιούμορ.
Διαφωνώ με αυτά που λέτε για την Dushku. Σε κάθε επεισόδιο την θάβετε σαν να είναι η χειρότερη ηθοποιός που είδατε ποτέ. Μια χαρά είναι η κοπέλα (και αν δεν ήτανε δεν θα την διάλεγε ο Whedon)

Τέλος, συμφωνώ με τον από παν!
Ούτε ο Τόφερ, ούτε ο Μπάλαρντ μου την δίνουν. Αντίθετα, μου αρέσουν αρκετά.

Chrisb
5 Απριλίου 2009, 01:03
Και για μενα ήταν εξαίρετο το επεισόδιο! Πολλές και ωραιες πληροφορίες για το παρελθόν της Εκο, οι πρωταγωνιστές σε ένα δυνατό ντελίριο και χιούμορ μπόλικο. Ενα μικρο μειον ήταν το ποσο ευκολα εκλεισε το στορυ, με το ναρκωτικό απλά να εξατμίζεται...! Η Dushku ήταν όλα τα λεφτά, μου έβγαλε τα μάτια έτσι όπως ήταν με τις ποδάρες έξω. Μεφ εσένα δε σου άρεσε, ε; No wonder που μοιράζεσαι τα γενέθλιά σου με έναν συγκεκριμένο Ούγγρο πρωταγωνιστή συγκεκριμένων ταινιών :innocent: :P

tarantina
5 Απριλίου 2009, 11:45
Εξαιρετικό επεισόδιο,μ'άρεσαν οι αναλαμπές της Έκο,βεβαια κρίνοντας από τον Γουέντον φαντάζομαι οτι για να δούμε το σύνολο της ιστορίας του παρελθόντος της θα περάσπουν πολλάαααααααααααα επεισόδια :P Το συνολάκι στυλιστικά ήταν χάλια αλλά έτσι προφανώς τη γούσταρε ο τύπος στην αρχή (δε θυμάμαι πώς τον λένε).Ο Τόφερ μια χαρά είναι,εμένα μ'αρέσει σαν χαρακτήρας μαζί με τη Μέλλυ.

MiuMiu
7 Απριλίου 2009, 04:34
egw peirazei pou varethika th zwh mou?????? :???:

Alex
7 Απριλίου 2009, 04:50
egw peirazei pou varethika th zwh mou?????? :???:Φυσικά και πειράζει, αν δε σου άρεσε αυτό το επεισόδιο μάλλον δε θα σου αρέσει κανένα!

MiuMiu
7 Απριλίου 2009, 05:01
giati, les na einai endeiktiko gia ta epomena??? :???: mexri twra pantws den exei dwsei tetoio deigma... na agxwthw oti o Joss pernaei krish varemaras????:???:

proswpika, to vrhka poly kako filler, kaka paigmeno apo tous perissoterous kai apistevta glykanalato.... but that's just me...

Alex
7 Απριλίου 2009, 05:14
Το λέω γιατί γενικά άρεσε αυτό το επεισόδιο. E και filler δεν το λες. Απλά ενώ τα προηγούμενα ήταν πιο αυτοτελή, αυτό κάπως προσέδωσε και στο γενικότερο σενάριο. Δεν το χάνει ο Joss, worry not!

MiuMiu
7 Απριλίου 2009, 05:22
ante, gia xarh sou mono, tha to pw kata ta 4/5 filler! :P:P:P

epishs, ksexasa na prosthesw sta meion thn vlakofatsa ths sierra thn opoia den antexw pleon me tipota - antithetws o Ballard de me enoxlei...:grin:

MCAK
11 Απριλίου 2009, 03:24
Χαζομάρα επεισόδιο, ήμουν ένα βήμα πριν αρχίσω να κάνω πλεξουδάκια τα μαλλιά μου από την βαρεμάρα! :yawn:

Ο Topher έλεος, έχει περάσει για τα καλά την γραμμή του " lovable/funny geek", για μένα πλέον είναι "χάχας". :thumbdown :thumbdown

Η Dushku είπαμε είναι πρωταγωνίστρια, έτσι; Όχι διότι μου φαίνεται ότι όλο και λιγότερο παίζει. :???:

Το story μου θύμισε στην αρχή "Βand Candy" αλλά μετά είδα ότι κακώς, εκείνο τα έσπαγε. :grin:

Γέλασα στα σημεία όπου η DeWitt προσπαθεί να ανέβει τα κάγκελα! :haha:

Οι πληροφορίες για Caroline ήταν προβλέψιμες σε γενικές γραμμές. Από τα αρχικά επεισόδια είχε πει ότι "θέλει να αλλάξει τον κόσμο" & αυτό ακριβώς περίμενα να δω: ακτιβισμούς & κινητοποιήσεις.

Craft
13 Απριλίου 2009, 23:02
Ψήφισα καλό. Το παρελθόν της Echo μέσω των flashback μου άρεσε ιδιαίτερα και με εντυπωσίασε ο τρόπος με τον οποίον δινόταν (οι απαντήσεις για το παρόν). Η σκηνή με την καθηγήτρια μου φάνηκε λίγo περίεργη και υποθέτω ότι μάλλον υπάρχει μια πιθανότητα να την δούμε και στο μέλλον. Οι σκηνές που με κούρασαν απίστευτα και κατά την γνώμη μου έριξαν το επίπεδο του επεισοδίου είναι αυτές ανάμεσα σε Topher και Dewitt. Μου φάνηκαν εντελώς ψεύτικες, άστοχες και χωρίς σύνδεση με τις προηγούμενες.

sirina
9 Μαΐου 2009, 00:47
Μου αρεσε το επεισοδιο. Οκ δεν ηταν σαν το προηγουμενο επος αλλα ηταν παρα πολυ καλο.

Ντεγουιτ θεα να σκαρφαλωμει και να κανει τραμπολινο.
Εκο θεα του κιτσαριου, ντυμενη σαν και εγω δε ξερω τι.
Χαριτωμενες ατακες απο ολους.
Κυριλε το παρελθον της αν και ευκολα μαντευες τι και πως. Ωστοσο ευτυχως που δεν ηταν καμια τρομερη γκομενα πριν απλα μια ακτιβιστρια. Δεν χρειαζεται ολοι ναειναι σουπερ ντουπερ για να μπλεξουν..

edora
17 Αυγούστου 2009, 21:08
Μέτριο επεισόδιο. Έχοντας μόλις πριν δει το 1x06 το μόνο που δεν με κάνει να ψηφίσω χάλια είναι η Olivia Williams που έδωσε ρεσιτάλ.

Too much Topher και καθόλου Dr. Saunders :(

O Topher σε λίγο θα γίνει και πιο σπαστικός από τον Xander για εμένα.

Jane1
29 Μαΐου 2010, 12:57
Το επεισόδιο αυτό δεν μου άρεσε, ψήφισα μέτριο.
Μετά το υπέροχο προηγούμενο, περίμενα να δώ κάτι καλύτερο.:(

Υ.Γ. Εκείνος ο ψηλός μαύρος σπουδαστής δεν έπαιξε και στο Τrue Blood;

HristinaB
14 Ιουλίου 2014, 03:56
Απογοήτευση.

Βλακειούλα στα πάντα, από την ιστορία με το παραισθησιογόνο ως το παρελθόν της Καρολάιν, που ήταν κακογραμμένο και προχειράντζα.

Μόνο ο Ντόμινκ μου άρεσε σε αυτό. Δεν το περίμενα, αλλά του πήγαινε η κωμωδία.