PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Chuck Season 2 - Ανασκόπηση/Εντυπώσεις [Spoilers up to date]

v@nd@lo$
29 Απριλίου 2009, 02:00
Προσοχή Spoiler!!!!!

Spoiler free

Λοιπόν έχουμε και λέμε.

Η σειρά ξεκίνησε κάπως μουδιασμένα αλλά σιγά σιγά ανέβαινε.

Το επεισόδιο των Χριστουγέννων και τα 4-5 τελευταία, απλά κορυφαία.

Τι φινάλε, αν και ψιλοαναμενόμενο, άφησε από εξαιρετικές μέχρι άριστες εντυπώσεις.

Μείον το 3D επεισόδιο σαν ιδέα, καθώς πιστεύω πως ήταν ατυχής έμπνευση (για εμάς που δεν είχαμε τα ειδικά γυαλιά:P)

Χάιλάιτ...

Η εξέλιξη του Κέισι στον απόλυτο γκριμάτσα-μέικερ:lol:

Οι εμφανίσεις της Σάρα (ξανά):oops:
Η δημιουργία του συγκροτήματος Τσέφστερ:worthy:

Η μουσική σε αρκετά επεισόδια.

Οι αποκαλύψεις για το παρελθόν και η γνωστοποίηση της ιδιότητας του Τσακ στον Awesom.

Μας ψήσανε το ψάρι στα χείλια αλλά στο τέλος το ειδήλιο, Τσακ-Σάρα είχε αίσιο τέλος (αν και κάτι μου λέει πως σε ενδεχόμενη συνέχεια, μακάρι, θα έχουμε πάλι τα ίδια)

Τσακ:respect::respect: Ο Ζάκαρι Λέβι πλέον είναι από τους αγαπημένους...

Και φυσικά το εκπληκτικό και συνάμα πολλά υποσχόμενο φινάλε

Για 'μένα 9/10

to be continued...

Filmfreak
29 Απριλίου 2009, 02:27
καταπληκτική σαιζόν πολύ ανώτερη ακόμα και από την πρώτη!!!! από τις λίγες σειρές που (με εξαίρεση ελάχιστα επεισόδια που έκαναν κοιλιά) γίνεται ολοένα και καλύτερη!!! πραγματικά τα τελευταία και ειδικά το φινάλε ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο!!!!

όταν πρωτοξεκίνησα το Chuck μ άρεσε γιατί για μένα τότε ήταν μια ωραία έξυπνη, ελαφρία σειρά που πέρναγε ευχάριστα η ώρα...τελικά κατέλειξε να ξεπεράσει άλλες πιο σοβαροφανείς σειρές καθώς είναι μια από τις ελάχιστες σειρές που δεν με έχει απογοητέυσει στην πορεία...ίσα ίσα!!!

ελπίζω η 3η να είναι μια από τα ίδια και καλύτερη!!! όταν έδειχνε να τελειώνει είχα ψιλοξενερώσει γιατί έχει πολλές δυνατότητες ακόμα ως σειρά και θα ήταν κρίμα να τελειώσει με μόνο 2 σαιζόν (και για την ακρίβεια 35 μόνο επεισόδια) ενώ τα πάει πολύ καλά στα νούμερα και ενώ άλλες σειρές που δεν τραβάνε συνεχίζουν ακάθεκτες...τελικά χάρηκα που θα συνεχιστεί με μεγάλη αγωνία αλλά και περιέργεια για την συνέχεια καθώς είχαμε πολλές αλλαγές στα τελευταία 2 επεισόδια!!!

Go Chuck Go!!!!

χρειάζεται να το πω??? 10ρακι χαλαρά για μια σαιζόν που κάλυψε όλες τις προσδοκίες μου και με το παραπάνω!!!!

baxes
29 Απριλίου 2009, 03:11
Oti poio teleio kiklofori sto idos toy, Oloi i xaraktires enas kai enas , gia emena den perigrafete !!!!!!

I moni seira poy me ekane na leroso apo ta geleia tin ora poy epina kafe tin o8oni toy pc :worthy::respect::clapping:

pokka
29 Απριλίου 2009, 09:42
Καταπληκτική σειρά. Εμένα με ενθουσίασε φέτος αυτή η σειρά. Είναι απο τις καλύτερες μου, βλέπεται πολύ ευχαρίστα και δεν με έχει απογοητεύσει μέχρι στιγμής. Απο τους πρωταγωνιστές όλοι τους είναι πολύ καλοί. Δεν υπάρχει κάποιος που να μην μου αρέσει. Ο κάθε ένας έχει τον δικό του καταπληκτικό τρόπο.
Μακάρι να συνεχίσει και για 3ο κύκλο.
'Ενα 10 από μένα.
Ευχαριστώ.

t0ny3
29 Απριλίου 2009, 11:01
Χαλαρα παιρνει ενα 10!Η μεγαλυτερη εκπληξη για φετος.Η σειρα εχει εδω και πολυ καιρο που απογιωνεται.Παντως γενικα ειναι μια απο τις πιο σταθερες σειρες.Ολα τα επεισοδια ειναι αξιολογα.Παιρνα πολυ ευχαριστα η ωρα και εχεις αγωνια για το επομενο επεισοδιο!!

takats
29 Απριλίου 2009, 11:14
Eντάξει η σειρά όσο πάει κ γίνεται καλύτερη!το θέμα είναι να μην το παρατραβήξουν κ ξενερώσουμε..Ο Κέισυ τα σπάει,είναι θεός!οι γυναίκες που έχει,είναι γυναικάρες!ο Μόργκαν απίστευτος,κ όλοι στο buy more απίστευτη πλάκα.Κ φυσικά ο Τσακ που πετάει κάτι ατάκες ώρες ώρες θεικές!Βάζω 8,κ ελπίζω του χρόνου να μπορώ να βάλω παραπάνω

akrivi_4
29 Απριλίου 2009, 11:30
Η season απλα ηταν τελεια...Με εξαιρεσεις κανα δυο επεισοδιων ηταν αριστη..
πλεον δεν υπαρχει αμφιβολια παμε για 3η χρονια..

Ο Τσακ εγινε ο super spy πια..Δεν χρειαζεται και μεγαλη εκπαιδευση ποσομαλλον προστασια!!!!Για το ειδυλλιο δεν ξερω κατα ποσο θα εχουμε συνεχεια, τουλαχιστον απο εκει που το αφησαμε..Τωρα που πεθανε ο Μπραις δυσκοκα τα βλεπω τα πραγματα!!!(Θεος ο Μπραις στο τελευταιο επεισοδιο:oops: )

Αντε τωρα να περιμενουμε μεχρι τον Σεπτεμβρη...Αλλα αφου εχουμε και 3η season...Who cares??

greekgavin
29 Απριλίου 2009, 15:30
η 2 σεζον ηταν φοβερη και σιγουρα πολυ καλυτερη απο την πρωτη...ο chuck για μενα ειναι η καλυτερη κωμικη σειρα με την πιο απιστευτη πλοκη,αυτη τη στιγμη!!!:thumbsup1
ανυπομονω να δω την 3 σεζον και ελπιζω να ειναι επαξια της 2ης

koqwerty
29 Απριλίου 2009, 19:00
10 χαλαρά με Κέισι, Μόργκαν και Τζέφστερ να τα σπάνε αν και θέλω να δω εκτός από Κέισι και Σάρα ποιοι θα συνεχίσουν του χρόνου.

Mr. 47
29 Απριλίου 2009, 19:32
Και από μένα ένα 10 για τη καλύτερη σειρά της φετινής σαιζόν.
Γέλιο, δράση, συγκίνηση, αγωνία όλα τα προσφέρει η σειρά
και με έναν τρόπο μοναδικό.
Μακάρι να συνεχίσει δυνατά και να δούμε στη 3η σαιζόν και
άλλα τόσα ωραία επεισόδια.

smile88
29 Απριλίου 2009, 20:41
10αρι χαλαρα κι απο μενα!
Τα εσπασε κι με το παραπανω φετος!Δεν περιμενα ποτε να εχουμε τετοιες εξελιξεις!
Αντε,αντε ας παρει το πρασινο φως για 3η σαιζον!

amhel_79
29 Απριλίου 2009, 21:22
αν και ειναι ενα ευκολοχωνευτο σηριαλ παρολαυτα ειναι ευχαριστο,διασκεδαστικο,και εξισου ενδιαφερον(βλεπε Strahovski),δεν κουραζει και εχει ακομα να δωσει πολλα!
θα του βαζα ενα 9.5 αλλα απο την στιγμη που δεν υπαρχει του βαζω το δεκαρακι!
μακαρι να το σωσουν και να δουμε και 3 σεζον!

Tigran
29 Απριλίου 2009, 21:24
Ποιός έβαλε 1 να τον λιθοβολήσουμε σε κοινή θέα στην homepage? :D

manos_1983
29 Απριλίου 2009, 21:49
Καλυτερη η 2η σαιζον απο την πρωτη. Θα συμφωνησω με τους υπολοιπους. Ενα 9αρακι απο μενα

oasic1988
29 Απριλίου 2009, 22:50
Ποιός έβαλε 1 να τον λιθοβολήσουμε σε κοινή θέα στην homepage? :D
ego alla mn me lithovolisete giati htan lathos aproseksias:oops:...milaga sto thl ekeinh tn stigmh k berdeuthka k psifisa oti na nai...fusika k dn pisteuo oti pairnei 1...ena 9araki t aksizei:grin:

jakegate7
30 Απριλίου 2009, 02:49
ego alla mn me lithovolisete giati htan lathos aproseksias:oops:...milaga sto thl ekeinh tn stigmh k berdeuthka k psifisa oti na nai...fusika k dn pisteuo oti pairnei 1...ena 9araki t aksizei:grin:

προτείνω για τιμωρία να σε βάλουμε να ξαναδείς το season 3 του heroes άλλη μία φορά (αν το βλέπεις) ! :P

Giampaolo
30 Απριλίου 2009, 09:05
Τελικα ποτε θα ξερουμε αν θα συνεχιστει η σειρα???????????

sheppard
30 Απριλίου 2009, 11:17
Την ερχόμενη εβδομάδα ξεκινάνε τα upfronts. Τα κανάλια ανακοινώνουν τις νέες σειρές της επόμενης σαιζόν, καθώς και το ποιες σειρές συνεχίζονται ή κόβονται. Έχει ήδη ακουστεί ότι σκέφτονται για 13 επεισόδια του χρόνου, αλλά ας περιμένουμε και την επίσημη ανακοίνωση του NBC, την Τρίτη 04/05.

tonypapadovic
30 Απριλίου 2009, 14:27
Από τα πιο εύκολα δεκάρια.
Η σειρά είναι αυτό που είναι, 40 λεπτά απίστευτης διασκέδασης κάθε εβδομάδα, τρομερό χιούμορ, ατάκες, δράση, και τελευταίως, πολύ ενδιαφέρουσες εξελίξεις.

Για μένα, μάλλον η πιο διασκεδαστική σειρά φέτος.

nickvog
30 Απριλίου 2009, 15:12
Από τα πιο εύκολα δεκάρια.
Η σειρά είναι αυτό που είναι, 40 λεπτά απίστευτης διασκέδασης κάθε εβδομάδα, τρομερό χιούμορ, ατάκες, δράση, και τελευταίως, πολύ ενδιαφέρουσες εξελίξεις.

Για μένα, μάλλον η πιο διασκεδαστική σειρά φέτος.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ !!!!!!!!

Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ !!!!!

ΒΛΕΠΕΙΣ CHUCK ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΥΔΙΑΘΕΤΟΣ !!!!!!! :respect: :respect: :respect: :respect:

v@nd@lo$
30 Απριλίου 2009, 20:01

:offtopic: Να κάνω μια ερώτηση;

Απεθυθνόμενος πρώτα σε εσένα oasic1988 και μετά στους mod. Από την στιγμή που η ψήφος 1 (:whip: :whip: ) μπήκε κατα λάθος, υπάρχει κάποιο πρόβλημα να γίνει 9, όπως αναφέρεις ότι ήθελες να ψηφίσεις;:offtopic:

Στο κάτω κάτω χαλάει την μόστρα:lol: :lol: , να γλιτώσεις και την διαπόμπευση:P

t0ny3
30 Απριλίου 2009, 21:45
:offtopic: Να κάνω μια ερώτηση;

Απεθυθνόμενος πρώτα σε εσένα oasic1988 και μετά στους mod. Από την στιγμή που η ψήφος 1 (:whip: :whip: ) μπήκε κατα λάθος, υπάρχει κάποιο πρόβλημα να γίνει 9, όπως αναφέρεις ότι ήθελες να ψηφίσεις;:offtopic:

Στο κάτω κάτω χαλάει την μόστρα:lol: :lol: , να γλιτώσεις και την διαπόμπευση:P

Νομιζω πως δεν μπορει να αφαιρεθει η ψηφος απλως υπαρχει δυνατοτητα να ξαναψηφισει.Διορθωστε με αν κανω λαθος!!:)

tonypapadovic
1 Μαΐου 2009, 02:44
Αφαιρέθηκε η ψήφος.

Να ξέρετε πως αν είχαν ψηφίσει από δύο άτομα και πάνω, δυστυχώς το όνομα θα έμενε εκεί, οπότε θα ήταν δώρον άδωρον.

Τώρα, τα βολέψαμε και νομίζω πως δεν υπάρχει πρόβλημα να γίνει εκ νέου η επιλογή.

savvas999
1 Μαΐου 2009, 19:40
Η 2η σεζόν του Τσακ ήταν απλά εξαιρετική!
Φοβερά επεισόδια, χιούμορ, ανατροπές, αγωνία, δράση, ανάπτυξη χαρακτήρων, διασκέδαση, ψυχαγωγία και ενδιαφέρον πλοκή!

Τι να θέλει κανείς άλλος από μια σειρά;
Η βαθμολογία που της έδωσα, ήταν σε σύγκριση με όλες τις τηλεοπτικές σειρές που έχω δει.
8.5/10
Και ο βαθμός αυτός για μένα σημαίνει ότι βρίσκεται στις ΤΟΠ σειρές.

jack1987
2 Μαΐου 2009, 06:20
Λοιπόν ας πω και εγώ την γνώμη μου.Φοβερή season.Ψήφισα 9 μόνο και μόνο επειδή η σειρά ανέβηκε πολύ περισσότερο στο 2ο μισό.Όχι οτι το 10 είναι υπερβολικό.Καθόλου μάλιστα.Θα πω μερικά πράγματα,κάποια που τα έχουν αναφέρει και άλλοι,και κάποια όχι,τα οποία θα χαρώ να συζητήσουμε.Αρχικά θα αναφέρω μια λέξη που την έγραψε ένας φίλος(και πιστεύω οτι ταιριάζει για την σειρά) σε κάποιο απο τα τελευταία επεισόδια του κύκλου.Έγραψε λοιπόν οτι η σειρά είναι ειλικρινής.Εγώ πως το αντιλαμβάνομαι αυτό.Είναι ειλικρινής γιατί ξεκίνησε χωρίς την βαβούρα που δημιουργούν άλλες σειρές(π.χ pb,lost,heroes) η οποία πολλές φορές γυρνάει boomerang.Eίναι ειλικρινής γιατί ποτέ δε μας παρουσίασαν κάποια ζητήματα της σειράς π.χ πιο δραματικά ή κωμικά απο ότι ήταν στην πραγματικότητα.

Θα αναφέρω τα θετικά στοιχεία(κατα τη γνώμη μου)αυτού του κύκλου

Casey και οι τρομερές ατάκες που πέταγε.Πραγματικά σκάλες ανώτερος απο τον 1 κύκλο ο Casey

Η δημιουργία του jeffster.Επίσης και οι 2 ανεβασμένοι φέτος.Ωραίες ατάκες και οι 2 και φυσικά οι τρομερές εκτελέσεις(στην κυριολεξία εκτελέσεις)των κομματιών.Γενικότερα οι καταστάσεις στο bye more έβγαζαν πολύ γέλιο.

Η μουσική της σειράς.Σε πολλά επεισόδια ταίριαζε τρομερά με την πλοκή

Chuck-Sara.Το είχα αναφέρει και σε κάποιο επεισόδιο οτι είναι πρώτη φορά σε σειρά που βλέπω.που είχα αγωνία για το αν θα είναι μαζί ή όχι τελικά.Ακόμα και στο pb που είναι η αγμαπημένη μου σειρά απο αυτές που έχω δει,ποτέ δεν ασχολήθηκα με το MiSa.Πάρα πολύ ταιριαστό ζευγάρι(Chuck-Sara)που σου δίνει την εντύπωση οτι είναι μαζί και στην πραγματικότητα.Αυτό συμβαίνει κυρίως,γιατί παίζουν πολύ καλά το ρόλο τους.Ειδικά σε σκηνές εξομολόγησης ή κινδύνου του Chuck έβλεπα την Sara να παίζει πολύ φυσικά.Αναφέρω περισσότερο την Sara,γιατί έχουμε συνηθίσει τις ωραίες παρουσίες να παίζουν χάλια στις σειρές-ταινίες.

Τώρα για τον πρωταγωνιστή της σειράς,πιστεύω δεν χρειάζονται πολλά.Είναι τυπάρας και απ' ότι τον έχω δει και σε 2-3 videos εκτός σειράς πρέπει να είναι και στην πραγματικότητα.Σαφώς ανεβασμένος και αυτός σε σχέση με την προηγούμενη season.

Αρνητικά δύσκολα μπορεί να βρεί κάποιος,Θα αναφέρω κάποιες αμφιβολίες που έχουν να κάνουν κυρίως με το τέλος του κύκλου- πιθανή συνέχεια του 3ου.Αρχικά οτι σαν season finale ήταν ότι έπρεπε,αλλά αν δεν έχουμε τελικά ανανέωση της σειράς,θα μας αφήσει με ένα αόριστο τέλος.Η δεύτερη αμφιβολία μου έχει να κάνει με την αλλαγή κατεύθυνσης που είδαμε στο τέλος του τελευταίου επεισοδίου.Θα δούμε πως θα μας παρουσιάσουν τον Chuck ως super πράκτορα και την απουσία αυτού και του Morgan απο το buy more.Bέβαια επειδή οι υπεύθυνοι της σειράς κατάφεραν να την φτάσουν σε άλλο επίπεδο,ελπίζω και πιστεύω να δούμε άλλο ένα φοβερό κύκλο.

Κλείνοντας,κατα τη γνώμη μου για φέτος η καλύτερη σειρά και μετά το Supernatural(που είμαι βέβαια στα μισά ακόμα του φετινού κύκλου) απο αυτές που παρακολουθώ.Ακόμα και απο σειρές όπως pb,lost,heroes(ειδικά για αυτό δεν το συζητάμε) και απο κωμικές σειρές όπως HIYM,the big bang κτλ.Δεν είναι τυχαίο οτι οι περισσότεροι που γράφουμε στα θέματα της σειράς έχουμε την ίδια άποψη:απο εκεί που την είχαμε βάλει στο πρόγραμμα(όπως και άλλες σειρές που βλέπουμε)για να περνάει χαλαρά ένα 40λέπτο κατέληξε να είναι στις top και να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας.

zymaroulis1980
3 Μαΐου 2009, 02:04
Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά! ξεκίνησα να βλέπω το Chuck πριν μια βδομάδα περίπου περισσότερο απο περιέργεια! Αυτό που έχω να πω είναι οτι αυτή η σειρά κυριολεκτικά με συνεπήρε! Είδα και τις 2 σεζον μέσα σε 3 μέρες ζώντας στην κυριολεξία κάθε επεισόδιο! Ειδικά η 2η σεζόν απλά με έστειλε αδιάβαστο! Θεωρούσα πως οι 2 κορυφαίες σειρές που έχω δει είναι η Βuffy και το Galactica και σίγουρα το Chuck μου σημπλήρωσε την τριάδα! Εύχομαι να μην το σταματήσουν και να πάψουν πλέον τα κανάλια να σκέφτονται με τη λογική του χρήματος και να στραφούν στην ποιότητα την οποία πιστεύω οτι το Chuck προσφέρει απλόχερα με το πανέξυπνο χιούμορ, την εκπληκτική επιλογή ηθοποιών και το πολύ καλό σενάριο!

anastasia1
16 Μαΐου 2009, 14:36
Εγώ μόλις εχθές τελείωσα τη σειρά, είδα και τις δύο season σε πέντε μέρες!!
Ξεκίνησα όπως οι περισσότεροι, χωρίς μεγάλες προσδοκίες μιας και δεν είχα ακούσει και πολλά για τη σειρά.
Τελικά νομίζω πως έχω καεί κυριολεκτικά με τη σειρά αυτή, ξεπέρασε οποιαδήποτε προσδοκία μου, με εξέπληξε ευχάριστα το σενάριο, όλοι οι βασικοί ηθοποιοί, η πλοκή, ο συνδυασμός δράσης και τρελού χιούμορ.
Η σειρά αυτή γενικώς είναι για δεκάρι δαγκωτό!!!

Στο τελευταίο επεισόδιο πραγματικά αναφώνησα awesome!!!!!!!!!!!

carlos55
12 Ιουλίου 2009, 04:56
Τη σειρά την ξεκίνησα πριν 10 μέρες και μόλις τώρα είδα το τελευταίο επεισόδιο, το οποίο παρεμπιπτόντως ήταν awesome. Επειδή τα είδα όλα μαζεμένα, πέρα από τη 2η σεζόν, θα πω και τις εντυπώσεις μου για τη σειρά γενικότερα.
Κατ' αρχάς θέλω να δηλώσω ότι είμαι ερωτευμένος :oops: H Yvonne Strahovski είναι απλά http://i153.photobucket.com/albums/s234/carlos55_5/faint.gif

Η σειρά μου άρεσε ήδη από το 1ο επεισόδιο αρκετά, ωστόσο στην πορεία κάτι με χάλαγε.
Θετικά: Οι γερές δόσεις χιούμορ, η δράση, ο χαρακτήρας του Κέισι :respect: , σχεδόν όλοι οι δευτερεύοντες χαρακτήρας είναι "ένας και ένας" και η Yvonne :worthy:
Τι άλλο να ζητήσει κανείς;

Αρνητικά: Μου θύμισε τα τραγούδια του Φοίβου. Πώς αν έχεις ακούσει ένα τραγούδι του Φοίβου, είναι σαν να τα έχεις ακούσει όλα, έτσι ήταν και με τα επεισόδια. Τέλειωνε η κάθε αποστολή και τα ελάχιστα δεδομένα που γνωρίζαμε όσον αφορά τη Φούλκραμ και τον Διακομιστή δεν άλλαζαν. Το μόνο που είχαμε ήταν το συνεχές reset στο love story μεταξύ Τσακ και Σάρας. Μέσα σε 2 επεισόδια του φέρνουμε κοντά, μετά είτε δημιουργώντας ένα ερωτικό τρίγωνο (Μπράις, Κόουλ) είτε κάτι άλλο, τους απομακρύνουμε και μετά ξανά μανά απ' την αρχή. Αυτό πρέπει να έγινε πάνω από 10 φορές μέσα σε 35 επεισόδια, κάτι που προσωπικά με κούρασε, καθώς ένιωθα σαν να πάθαινα συνεχώς deja vu. Το χιούμορ εξακολουθούσε να υπάρχει, η δράση το ίδιο, η Yvonne επίσης, αλλά εξέλιξη στη ιστορία δεν υπήρχε.

Τώρα όσον αφορά τη 2η σεζόν μόνο. Μου άρεσε περισσότερο από την πρώτη, γιατί από ένα σημείο και ύστερα αναίρεσε ό,τι γράφω παραπάνω στα αρνητικά.
Ο Περσέας, ο Ωρίωνας, ο πατέρας του Τσακ - η αποκάλυψη ότι είναι ο Ωρίωνας, μπορεί να είναι κάπως παιδικά -ούτως ή άλλως το Chuck δε στηρίζεται στην πλοκή ή στη συνοχή του σεναρίου (συνειδητά πιστεύω από τους δημιουργούς του)- αλλά τουλάχιστον έδωσαν νέο ενδιαφέρον όσον αφορά την ιστορία.

9 από εμένα για τη δεύτερη σεζόν.

Γενικότερα πρόκειται για μια πολύ ευχάριστη, χαλαρή και εύπεπτη σειρά και κατά τη γνώμη μου, από τις καλύτερες στο είδος της. Δεν είναι σοβαρή, ούτε το παίζει σοβαροφανής και αυτή η έλλειψη σοβαρότητας - σοβαροφάνειας σε συνδυασμό με το τρομερό χιούμορ, τη δράση, μερικούς απίστευτους χαρακτήρες (με κορυφή τον Κέισι) and last but not least την Υβόν (για να μη ξεχνιόμαστε :P ) είναι που την κάνουν ξεχωριστή.

Τέλος επειδή μάλλον ξέχασα να το αναφέρω παραπάνω :Pη Yvonne Strahovski είναι :worthy: :respect: :clapping: :shock: :lipsseale και οποιοδήποτε άλλο αντίστοιχο emoticon υπάρχει :lol:

ΥΓ1. Sorry για το σεντόνι, πάλι με έπιασε λογοδιάρροια, ή μάλλον γραφοδιάρροια.
ΥΓ2. Πολλά :respect: σε κάτι X Chuck καλλιτέχνες εκεί έξω.

metallurgy
13 Ιουλίου 2009, 15:24
εγω ειδα την σειρα λιγο στο σταρ (2ο επεισοδιο) και μετα αρχισα να την blepv στο ιντερνετ και κολλησα.σε 4 μερες ειδα και τις 2 σαιζον.οταν ειδα προχτες το φιναλε να τους δερνει ολους επαθα.αφου ποροθηκα και αναφωνησα(ελα μεγαλε).η σειρα ξεκινησε απλα αλλα τελικα ειναι η καλυτερη για μενα απ'ολες(στο θεμα δραση-κωμωδια μαζι).οι ηθοποιοι ολοι τελοιoι η Yvonne θεα respect.τελικα η 3η σαιζον 13 επεισοδια θα χει απ'οτι ειδα..αντε να περιμενουμε τον φλεβαρη.εχει πολυ ζουμι ακομα η υποθεση πιστευω.αλλα ρε παιδια δεν καταλαβα κατι..αφου κανει τηλεθεασεις πολυ καλες (7 εκατομμυρια νομιζω) γιατι δεν την συνεχιζουν κανονικα σε 22 ειπεισοδια?εχει καλυτερη τηλεθεαση απο πολλες αλλες σειρες.εχει μεγαλα κοστη γι'αυτο την μειωσαν στα 13 επεισοδια???

jimkar02
14 Ιουλίου 2009, 01:41
Tηv 2η season τώρα την ξεκίνησα και είναι μπορώ να πω καλύτερη από την 1η.

Off topic: @metallurgy: Αν μπορείς κανε έναν ορθογραφικό έλεγχο στο post σου please, γιατί με δυσκολία καταλαβαίνουμε τι γραφει.

metallurgy
14 Ιουλίου 2009, 16:11
εκανα την διορθωση..

jack_sheph
4 Αυγούστου 2009, 20:14
Μέχρι ενός σημείου η σειρά επαναλαμβανόταν χωρίς λόγο ,πράγμα που σαφώς επηρεάζει τη βαθμολογία της συνολικής εικόνας.
Από το επεισόδιο πριν το Χριστουγεννιάτικο,αυτό με τον πατέρα της Σαρα, ξεκίνησε μια σταδιακή άνοδος με αποκορύφωμα το φινάλε.
Μεγάλο "μείον" κατά τη γνώμη μου,το storyline του Orion.
Εξ αρχής μου ήρθε η φλασια ότι θα ήταν ο πατέρας του.
Το cliffhanger του φινάλε ομολογουμένως δεν το περίμενα, & χαίρομαι γιατί ανοίγονται πολλά σενάρια για τη συνέχεια.
Συνολικά από εμένα παίρνει 7.
Ίσως την αδικώ παραπάνω απ' όσο πρέπει, αλλά θα επανορθώσω στον 3ο κύκλο.

hurricane
13 Αυγούστου 2009, 01:17
καταπληκτικη σειρα την ειδα ολη σε συντομο χρονικο διαστημα..
ομολογω ο 2ος κυκλος απο ενασημειο και μετα ηταν απαιχτος...

το τελος του κυκλου αφηνει πολλες αποριες για το τι θα ακολουθησει την νεα χρονια...

εχω την εντυπωση πως επειδη θελανε να το τελειωσουν την 2η χρονια αλλα συνεχιζουν μετα απο πισεσεις,θα το τελειωναν λεγοντας πως η σαρα θελει να μεινει μαζι του...δεν εξηγειτε αλλιως γτ σε καποια φαση στο τελευταιο επεισοδιο εκει που μιλανε του λεει θελω,αλλα μετα τους διακοπτουν αλλα και προς το τελος οταν του μιλαει πο μπραις και του λεει για την σαρα του λεει πως θελει αλλα δεν συνεχζει...

ολα αυτα αφηνουν αρκετα ερωτηματα για την νεα χρονια ...