PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Dollhouse 1x00 - Echo (Unaired Pilot)

Kal_El_77
18 Ιουλίου 2009, 14:36
http://i715.photobucket.com/albums/ww152/dimath83/1x00dd-1.jpg

They Can Be Anyone You Want...

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ.
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

myrona
18 Ιουλίου 2009, 14:41
Τα γραψα και στο Thread για το πιλότο. Τελείως διαφορετική προσέγγιση για πιλότος, πολύ πιο ενδιαφέρουσα. Θα ήθελα πολύ να δω πως θα ήταν η σειρά όπως την είχε ο whedon στο μυαλό του αν ακολουθούσε αυτό το πιλότο. Για μένα αν και unaired τόσο ο πιλότος όσο και το 1x13 αποτελούν 2 από τα καλύτερα επεισόδια Dollhouse.

Echo_
18 Ιουλίου 2009, 19:03
γ@ματο! απορω γιατι τον πεταξανε αυτον τον πιλοτο. Ειχε αγωνια σε ολη τη διαρκεια. Η σκηνη που μιλαει η Echo ισπανικα ηταν η αγαπημενη μου το ειχα δει σε ενα τρειλερ και το περιμενα οτι θα ειναι σε αυτον τον πιλοτο. Θυμιζε και λιγο Faith η Echo ως assassin!

Kal_El_77
18 Ιουλίου 2009, 19:29
Πολύ καλό το επεισόδιο, σίγουρα η σειρά θα είχε διαφορετική πορεία, μιας και ολοκάθαρα η αρχική σκέψη του Whedon δεν ήταν να κάνει μια σειρά με procedural στοιχεία, αλλά κάτι πιο διαφορετικό. Μου άρεσε που πέρασε πολύ υποχθόνια και περιγραφικά το procedural κομμάτι και ανέδειξε πιο πολύ το main story της σειράς... Τουλάχιστον τώρα έχουμε μια ιδέα για το original concept και το τι ήθελε να πει εξαρχής ο master...

SleepingBitchy
18 Ιουλίου 2009, 21:51
Tέλειο ήταν και μακάρι να το είχαν προβάλει στη θέση του άλλου πιλότου που ήταν κοπτική-ραπτική από πολλά επεισόδια.
Tι μυαλό κουμαντάρουν τα αφεντικά στο Fox δεν μπορώ να καταλάβω.

Πολύ καλογραμμένο, δυναμικό και έμπαινε κατευθείαν στο ζουμί με δράση και σασπένς.

TheSpecialOne
19 Ιουλίου 2009, 00:52
Ότι και να ήταν δεν πρόκειται να το παρακολουθήσω γιατί δεν μπορούμε να ζούμε με το "άν"...

fragonard
19 Ιουλίου 2009, 07:27
Πολυ καλος ο αρχικος πιλοτος.Πολυ Καλυτερος απο αυτον που προβληθηκε.Βασικα αυτός ειναι πιλοτος.. Περναει απ ευθειας στο κυριως θεμα, θετει τις βασεις και δειχνει με τι θα ασχοληθει η σειρα.Πολυ κριμα που το καναλι δεν το αφησε και ζητησε αλλαγες.Πραγματικα δεν καταλαβαινω τη λογικη τους..

Στην ουσια σχεδον το πρωτο μισο της σεζον οπως προβληθηκε χωρεσε μεσα σε ενα επεισοδιο, στον αρχικο πιλοτο...Προφανως και η ιστορια θα κυλουσε πιο γρηγορα , πραγματα που μαθαμε σταδιακα ισως τα μαθαιναμε νωριτερα ,και φυσικα η σειρα θα προχωρουσε διαφορετικα και ισως η πλοκη περισσοτερο.
Ας ελπισουμε πως ο whedon, στη δευτερη σεζον θα δειξει ακριβως οσα εχει στο μυαλο του χωρις παρεμβασεις...

savvas999
19 Ιουλίου 2009, 23:55
Συμφωνώ με όλους σας.
Μέσα σε ένα επεισόδιο είδαμε σχεδόν ότι μας έδειξε η μισή πρώτη σεζόν.

Αρκετές αποκαλύψεις, δράση, αγωνία και εξέλιξη στην ιστορία!
Άριστο πιλοτικό επεισόδιο, κρίμα που το αλλάξανε.

irene_gemini
20 Ιουλίου 2009, 21:16
Πολυ καλος ο original πιλοτος σαν επεισοδιο αλλα εγω εχω καποιες αντιρησεις οσον αφορα την προβολη το σαν κανονικος πιλοτος!
Καταρχας εγω την πρωτη σκηνη του ghost με το διαλογο Νετγουιτ-Καρολαϊν δεν την αλλαζω με τιποτα!Μου κερδισε το ενδιαφερον απο το πρωτο λεπτο και αργοτερα που το ξαναειδα καταλαβα την αξια καθε λεξης τοης!
Επισης θεωρω σα μεγαλο συν το γεγονος οτι μας εδειξε την εμμονη του Μπαλαρντ με το dollhouse και την Καρολαϊν αλλα δε τη συναντησε στο πρωτο επεισοδιο!Αυτο με ξενερωσε πολυ στο unaired!
Γενικα πιστευω οτι ο unaired πιλοτος μας ξετρελανε επειδη ηδη εχουμε μπει στο κλιμα της σειρας και μπορουσαμε ευκολοτερα να καταλαβουμε τη σημασια της καθε στιγμης!
Αντιθετα ο κανονικος ειναι πιο ευκολοχωνευτος πιστευω για καποιον που ερχεται σε πρωτη επαφη με τη σειρα!

Παντως σαν επεισοδιο ηταν σαφως καλυτερος!;)

myrona
20 Ιουλίου 2009, 21:25
Αντιθετα ο κανονικος ειναι πιο ευκολοχωνευτος πιστευω για καποιον που ερχεται σε πρωτη επαφη με τη σειρα!

για αυτό και προτιμήθηκε από το Fox, ενώ ο unaired είναι πολύ πιο δύσκολος, πιο ανατρεπτικός, πιο Whedonικός κατά τη δική μου τουλάχιστον άποψη και σαφώς πιο υποσχόμενος. Γι αυτό και αναγκαστικά θα άλλαζαν και πολλά αν επιλεγόταν. Δεν είναι απαραίτητο να ναι κάθε σειρά ευκολοχώνευτη. Οι καλύτερες συνήθως ΔΕΝ είναι ;)

fragonard
20 Ιουλίου 2009, 22:39
Πολυ καλος ο original πιλοτος σαν επεισοδιο αλλα εγω εχω καποιες αντιρησεις οσον αφορα την προβολη το σαν κανονικος πιλοτος!
Καταρχας εγω την πρωτη σκηνη του ghost με το διαλογο Νετγουιτ-Καρολαϊν δεν την αλλαζω με τιποτα!Μου κερδισε το ενδιαφερον απο το πρωτο λεπτο και αργοτερα που το ξαναειδα καταλαβα την αξια καθε λεξης τοης!
Επισης θεωρω σα μεγαλο συν το γεγονος οτι μας εδειξε την εμμονη του Μπαλαρντ με το dollhouse και την Καρολαϊν αλλα δε τη συναντησε στο πρωτο επεισοδιο!Αυτο με ξενερωσε πολυ στο unaired!
Γενικα πιστευω οτι ο unaired πιλοτος μας ξετρελανε επειδη ηδη εχουμε μπει στο κλιμα της σειρας και μπορουσαμε ευκολοτερα να καταλαβουμε τη σημασια της καθε στιγμης!
;)Ο πιλοτος που προβληθηκε αν και ηταν πολυ καλος, δεν εδειχνε ακριβως το υφος της σειρας και σε εκανε να πιστευεις πως ειναι μια συνηθισμενη σειρα με ενα απλα πιασαρικο στορυ.. Κατι που δεν ισχυει..Η σειρα εχει ενα πολυ σοβαρο θεμα που γιατι οχι, αγγιζει και ηθικες πλευρες...
Σε ολο σχεδον το πρωτο επεισοδιο που προβληθηκε ασχοληθηκε με μια αποστολη της Εκο κατι που παρατηρουμε και στις "αυτοτελεις"(αν μπορουμε να το πουμε ετσι) ιστοριες.Ο πιλοτος ομως πρεπει να ξεχωριζει ..εχει σκοπο να δειξει το υφος της σειρας, να θεσει τις βασεις, και να θιξει καποια βασικα στοιχεια, που αποτελουν τη βασικη ιστορια.Και ας μην ειναι και ευπεπτος...

Για μενα ο αρχικος που δυστυχως απορριφθηκε, ηταν ο πλεον καταλληλος...Εδινε μια πολυ πιο ουσιαστικη νοτα στη σειρα, εναν αλλο ρυθμο και το υφος που της αρμοζει και που προφανως ηθελε και ο δημιουργος..

irene_gemini
20 Ιουλίου 2009, 23:10
myrona και fragonard συμφωνω μαζι σας και το δηλωσα οτι σαν επεισοδιο ηταν πολυ πιο ωραιο!Απλα καταλαβα για ποιο λογο το fox προτιμησε να δειξει το ghost!Οχι οτι συμφωνω με αυτη την αποφαση!
Αλλα δυστυχως επιχειρηση ειναι και αν δεν ηταν επιχειρηση δε θα ειχαν απαιτηση να αλλαξει ο δημιουργος τον πιλοτο και ουτε θα περιμεναμε μεχρι τελευταια στιγμη να μας πουν αν αναννεωθηκε για την επομενη σαιζον!

Οι καλύτερες συνήθως ΔΕΝ είναι

Αυτο ξαναπεστο,αλλα δυστυχως για να επειβιωσει μια σειρα πρεπει να τα συνδυαζει και τα δυο αλλιως παει στα σκουπιδια!

kKKK
21 Ιουλίου 2009, 03:00
Να ρωτήσω κάτι για να ξέρω αν θα το δώ ή όχι;Το επεισόδιο ανήκει στη "συνέχεια" της σειράς;Είναι κάτι σαν prequel ή είναι πλέον μια ανεξάρτητη "what if " ιστορία και δεν κολλάει με το πως συνεχίστηκε τελικά η σειρά;;;

charmader
21 Ιουλίου 2009, 12:01
^^ Το επεισόδιο αυτό παρουσιάζει κατά κύριο λόγο το Dollhouse και τους χαρακτήρες, την ιδέα που υπάρχει πίσω από αυτό και τον σκοπό που υπηρετεί. Κάποια πράγματα που βλέπεις να εξελίσσονται στα επόμενα επεισόδια, εδώ παρουσιάζονται εξ αρχής και ουσιαστικά λείπει το εμπορικό στοιχείο της σειράς. Η κεντρική ιδέα είναι ίδια. Απλά δεν παρουσιάζεται ταυτόχρονα και μια υπόθεση που έχει αναλάβει κάποιος active.

Πάντως κι εμένα μου άρεσε πολύ,γιατί ήταν και σε πιο ήπιους τόνους και σε έβαζε πολύ ωραία στο κλίμα αλλά και το FOX έπρεπε να βάλει την Dushku να χορέψει με το άσπρο φορεματάκι στον πιλότο για να θυμίσει λίγο από Faith και να τραβήξει κόσμο!:lol:

GrigD
22 Ιουλίου 2009, 16:06
αυτός μάλιστα ήταν ο πιλότος του Dollhouse... πρώτα απ' όλα με ενθουσίασε λες κι έβλεπα επεισόδιο από τη σειρά πρώτη φορά, πολλές φορές ανατρίχιασα κιόλας... το βασικότερο πάντως για μένα είναι ότι σε κάνει να αισθανθείς και να νιώσεις τους χαρακτήρες από τη 1η στιγμή... μου έκαναν τρομερή εντύπωση οι πολλές έξυπνες και αστείες ατάκες που είχε και που έλειπαν από τον πιλότο που είδαμε... εννοείται δεν έλειπε το σασπένς και η δράση σε όλη τη διάρκεια του επεισοδίου... μακάρι να βλέπαμε τη σειρά όπως ήθελε ο Whedon κι όχι όπως ήθελε το FOX, ελπίζω τώρα στη 2η σεζόν να έχει την ελευθερία που θέλει!!!

ΥΓ η Ντούσκου έπαιξε απρόσμενα καλά, πραγματικά σε μερικές σκηνές "ζωγράφισε"...

Kal_El_77
22 Ιουλίου 2009, 16:27
Πάντως, σε γενικές γραμμές, αν εξαιρέσουμε τα "procedural" κομμάτια των 5 πρώτων επεισοδίων, μου άρεσε όπως εξελίχθηκε η σειρά πολύ καλύτερα από αυτόν τον πιλότο. Εδώ μας τα έριξε όλα τα στοιχεία από την αρχή, κάτι που δεν κούρασε ούτε έκανε τον θεατή να απορεί για το τι γίνεται, αλλά η νέα προσέγγιση, αυτή δλδ που παρακολουθήσαμε στα πρώτα επεισόδια, μου άρεσε, γιατί (έστω και λίγο αργά), ξετύλιξε την ιστορία λίγο πιο ομαλά, και οι εκπλήξεις που μας φανερώθηκαν ήταν πιο εντυπωσιακές. Αναφέρομαι βέβαια στην αποκάλυψη του Βίκτορ ως Ενεργός. Εδώ δεν μου προκάλεσε ιδιαίτερη αίσθηση, ενώ αντίθετα με τα επεισόδια, που τον είχαμε ως έναν απλό πληροφοριοδότη του Μπάλαρντ, ήταν πολύ πιο εντυπωσιακό.

Μια παρένθεση: Δεν το λέω γιατί ήδη το ξέρουμε ότι είναι μια Κούκλα, αυτό το ξέραμε από πριν αρχίσει η σειρά, από τις promo pics, αλλά όταν έγινε η αποκάλυψη ήταν μεγάλο twist και αναπάντεχο, όπως και οι άλλες δυο Κούκλες που αποκαλύφθηκαν στην πορεία της σειράς, και αυτό γιατί είχε προλάβει και είχε χτίσει τους χαρακτήρες, και προσπαθούσε να μην σε βάλει σε διαδικασία να σκεφτείς ότι μπορεί να είναι Κούκλα...

Ο συγκεκριμένος πιλότος ήταν πιο δεμένος, πιο σφιχτός, δεν ξέφευγε από την ουσία της σειράς, έθεσε τα ηθικά και μη διλήμματα που μας απασχόλησαν καθ' όλη τη διάρκεια της σεζόν, και όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ μου, μας παρουσίασε υποχθόνια τις αποστολές των Ενεργών (οι 3 αποστολές της Έκο - με την ναρκομανή κοπέλα, με τους Μεξικάνους, και με τον γάμο της πρώην γκόμενας του πελάτη), πράγμα το οποίο μας έδινε μια ιδέα τι ακριβώς κάνουν οι Κούκλες και σε τι ακριβώς μπορούν να εξυπηρετήσουν τον όποιο ενδιαφερόμενο, και ταυτόχρονα δεν μας κούραζε ούτε μας απασχόλησε (παύλα, μας έκανε να χασμουρηθούμε) τόσο όσο στα 5 πρώτα επεισόδια...

Το όραμα του Τζος για τη σειρά είναι εμφανές από την αρχή, παραποιήθηκε λίγο στην πορεία, αλλά λίγο πριν τον τερματισμό της πρώτης κούρσας, είδαμε πάλι το ταλέντο του να ξετυλίγεται... Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχίσει τόσο δυναμικά και τόσο "μη-περιορισμένος" στην 2η σεζόν, για να δούμε κάτι πραγματικά mind blowing, όσο αυτά τα 2 επεισόδια (μαζί με το "ανεξάρτητο" Epitaph One) :worthy: :respect:

irene_gemini
22 Ιουλίου 2009, 21:19
Αυτο ειπα και εγω οταν ειδα αυτον τον πιλοτο!Ηταν σαν επεισοδιο πιο σφιχτο και καλογραμμενο αλλα προσωπικα προτιμω οπως εξελιχθηκε η σειρα με τον προβαλλομενο πιλοτο!
Εγω ιδιως που δεν ειχα δει τιποτα απο τις promotional photo και δεν ειχα διαβασει καθολου σποϊλερς που ηρθε σαν κεραμμυδα η αποκαλυψη του Βικτορ και της Νοβεμπερ!Να μη μιλησω για την Ουισκι!
Επισης εγω ξαναειπα οτι δε μου αρεσε στον unaired πιλοτο που εβαλαν την Εκο απο την αρχη σαν κουκλα σε αποστολη με τον Μπαλαρντ!Ηθελα την αγωνια που περασα μεχρι να συναντηθουνε!

Filmfreak
23 Ιουλίου 2009, 00:56
πολύ καλύτερο από τον κανονικό πιλότο της σειράς!!! ένας πιλότος πιο γρήγορος, με περισσότερη δράση, που μπαίνει κατευθείαν στο θέμα!!! η αλήθεια είναι όμως οτι αποκαλύπτει πολύ νωρίς κάποια πράγματα που δεν ξέρω αν θα ήθελα να τα ξέρω τόσο γρήγορα...ποιος ξέρει τι εξέλιξη θα είχε αν ακολουθούσε αυτόν τον πιλότο...

sirina
23 Ιουλίου 2009, 01:27
Καταπληκτικο επεισοδιο, ειναι σοβαροι εκει στο Φοξ? Δεμενο, πανεξυπνες ατακες(ειδικα απο τον Τοφερ), ωραιο το μονταζ με τις αποστολες της Εκο, φοβερα κατατοπιστικος ο μονολογος της Αντελ στην αρχη. Καταλαβαινουμε τι παιζει, θετει βασικα ηθικα ζητηματα και γενικα ειναι εξαιρετικο. Μονο να ελειπε η αποκαλυψη του Βικτορ γιατι ηταν πολυ γαματη αποκαλυψη και μου αρεσε οταν εγινε(οποως βεβαια και οι αποκαλυψεις των υπολοιπων).

Αυτο που με τρελαινει ειναι το εξης: φαγαμε 5 επεισοδια ηια να μαθουμε ολα αυτα που ειδαμε σε ενα επεισοδιο. Αν ηταν αυτος ο πιλοτος τι αλλα ομορφα πραγματακια θα μας εδειχνε ο Μαστερ στα επομενα?

και τωρα που το ξανασκεφτομαι, θα ηθελα ο Μπαλαρντ και η εκο να συναντηθουν οντως λιγο αργοτερα γιατι μεχρι που συναντηθηκαν, ειχε ηδη τεθει η βαση της σχεσης τους. Η εμμονη του μαζι της, η απελπισμενη του προσπαθεια να καλυψει καποιο κενο του σωζοντας την οποσδηποτε.

great
23 Ιουλίου 2009, 10:45
δεν ενθουσιάστηκα.
Σίγουρα δεν θα ήθελα αυτό σαν πρώτο επεισόδιο αλλά χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι και αυτό που είδαμε σαν πρώτο επεισόδιο ήταν καλύτερο...ένα συνδυασμό αυτό των δυο θα ήθελα.

Εδώ είχαμε ένα καλύτερα γραμμένο story με διαλόγους και χιούμορ όπως θα περίμενες από την αρχή να κάνει ο Whedon αλλά έδωσε πολλά από τα καλά χαρτιά με την μια. Δεν μου άρεσε καθόλου που είχαμε την αποκάλυψη του Victor αμέσως και φυσικά ΔΕΝ μου άρεσε που συναντήθηκε με την Εκο...Αναπτύχθηκε πιστεύω καλύτερα αυτό που είδαμε κανονικά στα επεισόδια σιγά σιγά μέχρι να την δει επιτέλους για πρώτη φορά παρά αυτό το μπαμ και έξω σε αυτό το επεισόδιο...Άσε που δεν είδαμε και την συμπαθέστατη γειτόνισσα εδώ και δεν ξέρω κατά πόσο θα την βλέπαμε στην συνέχεια εάν είχε προχωρήσει με αυτό σαν πρώτο επεισόδιο.

annie5
30 Ιουλίου 2009, 15:25
Πολύ ωραίο το επεισόδιο, τελείως διαφορετικό απο αυτό που είδαμε. Στα συν ο γρήγορος ρυθμός, οι διάλογοι και το χιούμορ. Στα μείον κάποια πράγματα που εξελίχθηκαν πολύ γρήγορα (η συνάντηση Εκο-Μπαλαρντ, η αποκάλυψη του Βικτωρ). Γενικά θα συμφωνήσω με τον great, θα ήθελα ενα συνδιασμό των δυο.
Δεν μπορώ να πω ποιος απο τους δύο πιλότους είναι καλύτερος γιατί δεν μπορώ να ξερω πως θα αισθανόμουν αν έβλεπα αυτόν πρώτο και σε τι κλίμα θα με έβαζε για τη σειρά. Οπως δεν ξέρουμε πως θα ήταν η σειρα αν την έκανε όπως ακριβώς ήθελε ο Whedon.
Αλλά γενικά εγώ είμαι ικανοποιημένη και απο τον αρχικό πιλότο και απο τον τρόπο που εξελίχθηκε αργότερα η ιστορία.

smile88
5 Αυγούστου 2009, 19:58
Πολυ καλο επεισοδιο,αλλα χανει ποντους λογω της προωρης αποκαλυψης του Βικτωρ και της συναντησης Εκο-Πολ(δεν αλλαζω με τιποτα την σκηνη στο 1x06!:grin:).
Θα συμφωνησω με δυο τρια παιδια εδω μεσα για το οτι αυτος ο πιλοτος ηταν λιγο καπως για να ειναι ο κανονικος πιλοτος της σειρας.Δεν λεω οτι δεν ηταν κακος,το αντιθετο.Εχοντας δει ομως μια σαιζον,κατανοεις καλυτερα τον πιλοτο,κατι που θα ηταν αδυνατον,αν αρχιζες την σειρα με αυτο το επεισοδιο.Λιγο μπερδεμενες καταστασεις,πολλα ηθικα διλληματα με την μια.Και δεν προλαβαινεις να δεθεις με τους περισσοτερους,ωστε να σου ερθουν κεραμυδα καποιες αποκαλυψεις.Τεθηκε και το θεμα της απομακρυνσμενης διαγραφης,κι δεν ξεχνιεται με τιποτα το επεισοδιο οπου το εκανε στην Εκο ο Αλφα.
Επομενως,ναι μεν,ηταν καλος,αλλα θα προτιμουσα κι αυτα τα επεισοδια που προβληθηκαν,μου αρεσαν εξισου κι αυτα.Συμπερασμα?Ο,τι και να κανει ο Whedon,ειναι τελειο!:P:lol:
Απο την αλλη,ειμαι καπως περιεργη αν ειχαμε αυτον τον πιλοτο τελικα.Τι θα βλεπαμε μετα?Θα ειχαμε σχεδον αυτοτελη επεισοδια ή θα βλεπαμε τα σουπερ ντουπερ επεισοδια απο το 7 και μετα?

Υ.Γ. Παντως εμεινα αφωνη με το χιουμορ που ειχε.Ουτε στα μισα επεισοδια ειχε τοσο πολυ!:shock:

t0ny3
13 Αυγούστου 2009, 02:13
Α ρε FOX χαζομαρα που εκανες!Γιατι πεταξανε αυτον τον πιλοτο και ζητησαν αλλον απο τον Τζος.
Ειναι πολυ ανωτερος απο αυτον που προβληθηκε.Προσεγγιζει με αλλον τροπο τη ιστορια.Δινει μεγαλυτεη εμφαση στο story της σειρας σε σχεση με τον αλλον πιλοτο που εστιασε περισσοτερο σε αλλα πραγματα.Σαφως πιο ενδιαφερον πιλοτος και ειμαι σιγουρος πως θα ειχε κερδισει περισσοτερο κοινο.Πιο κατατοπιστικος και πιο λογικος πιλοτος σε σχεση με τον αλλον που δεν ηταν αρκετα ξεκαθαρος.
Θα ηθελε να δω πως θα καταληγε η σειρα με αυτον τον πιλοτο και να συγκρινα με την τελικη καταληξη της σειρας.
Επισης σε αυτον το πιλοτο μαθαμε απυθειας καποια στοιχεια και δε χρειαστηκε να περιμενουμε 2 και 3 επεισοδια.Οπως καταλαβαινετε η σειρα δεν θα ειχε χασει θεατες επειδη τελικα η αναπτυξη της σειρας ηταν λιγο αργη.Βεβαια ολα αυτα τα λεμε τωρα,φανταστειτε ομως να συνεβαινε το αντιθετο και η σειρα να κοβοταν.Τεσπα ο καιρος θα δειξει
Ευτυχως στη 2η σεζον θα αφησουν ελευθερο τον Τζος να κανει τα μαγικα του!:grin:

markip
1 Ιανουαρίου 2010, 16:42
παιδια εχω μπερδευτει!! εγω για πιλοτο οταν εβλεπα τα επεισοδια στο ιντερνετ ειδα τον unaired και στη συνεχεια στα επομενα επεισοδια εβλεπα σκηνες απο τον πιλοτο που ειδα μονο λιγο αλλαγμενες. Ημουν πολυ μπερδεμενη γιατι εβλεπα σκηνες απο τον πιλοτο αλλαγμενες.(ημουν σαν ενα συνεχες deja vu!). εγω μαλλον ειδα σαν πιλοτο τον unaired. ο αλλος πιλοτος ποιος ειναι?