PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : O Dexter στον ΣΚΑΙ!!

geolof
25 Ιουλίου 2009, 20:29
Πριν απο λιγο ειδα στην τηλεοραση οτι ο ΣΚΑΙ εχει εξασφαλισει τον πρωτο κυκλο του Dexter!!! Ξεκιναει στις 7 Σεπτεμβριου!!!

Επιτελους ρε παιδια..!! Ειναι μια απο τις αγαπημενες μου σειρες!!Ενα προγραμμα που αξιζει να παιχτει στην Ελλαδα.Τωρα τι νουμερα θα κανει στον ΣΚΑΙ αυτο ειναι μια αλλη ιστορια...!!!

Οταν θα εχω νεοτερα (trailer,δελτιο τυπου απο τον ΣΚΑΙ, ακριβης μερα και ωρα) θα επιστρεψω...!!!

Υ.Γ Μαζι με τον Dexter ερχεται και το Californication!!!!

http://3.bp.blogspot.com/_u-UiE6Z2Y8U/SPxO7onWZGI/AAAAAAAAAaA/zGd3xRAT4NE/s320/dexter1.jpg

Ο/η geolof έγραψε μετά από 4 λεπτό(ά) και 26 δευτερόλεπτο(α)...

Καποια "πουλακια" λενε οτι εχουν κλεισει και το 90210!!! Τι θα γινει ρε παιδια?? Μονο το Family Guy δεν θα παιξει φετος ο ΣΚΑϊ!!

smallville
25 Ιουλίου 2009, 20:54
Αν ισχύει τότε όντως είναι μια πολύ καλή κίνηση για τον σταθμό!
Μπράβο στον ΣΚΑΙ!

TheSpecialOne
25 Ιουλίου 2009, 21:04
Αν καταφέρει και το βάλει στις 12, θα τους παραδεχτώ.

24lost
25 Ιουλίου 2009, 21:08
Τέλεια νέα! Μπράβο στο Σκάι! Μετά το καταπληκτικό 24 που βάζει, τώρα και ο θεϊκός Ντεξτεράκος!!!

kakashi_hatake
25 Ιουλίου 2009, 21:13
Το ΣΚΑΙ είναι το μόνο κανάλι που μπορεί να μας σώσει τελικά. Μπράβο και ένα μεγάλο :respect: στους θεούς του καναλιού. :worthy:

evangeline
25 Ιουλίου 2009, 21:15
βρε τον ΣΚΑΙ παντα τετοια - go dexter!!!!!!!!!!!!!!
δεν με χαλαει να το ξαναδω

SleepingBitchy
25 Ιουλίου 2009, 21:51
To θέμα είναι Τι ώρα θα το βάλει.
Αμα είναι να ακολουθήσει τη λογική του Σταρ και να το βάζει 6 το πρωί όπως το BSG και το SFU, καλύτερα να το παρατήσουν το άθλημα.

Krasas
25 Ιουλίου 2009, 22:00
Όχι ότι έχει πολύ σημασία, αλλά τότε που θα προβαλλόταν το Dexter από το CBS, λεγόταν πως είχαν φτιάξει μια "λογοκεκριμένη" έκδοση του show, με αλλαγμένες (redubbed ή κομμένες) τις βρισιές και λίγο edit στις πολύ βίαιες σκηνές. Ίσως και το ΣΚΑΙ επιλέξει μια τέτοια οδό... ;

SleepingBitchy
25 Ιουλίου 2009, 22:09
Όχι ότι έχει πολύ σημασία, αλλά τότε που θα προβαλλόταν το Dexter από το CBS, λεγόταν πως είχαν φτιάξει μια "λογοκεκριμένη" έκδοση του show, με αλλαγμένες (redubbed ή κομμένες) τις βρισιές και λίγο edit στις πολύ βίαιες σκηνές. Ίσως και το ΣΚΑΙ επιλέξει μια τέτοια οδό... ;

Ναι, καλά σιγά μην παραγγείλουν τη λογοκριμένη έκδοση.
Σε ταινίες το "fuck" και όλα αυτά δεν τους πειράζουν, μόνο στις σειρές, δεν είμαστε καλά ...
Θα το ξαναδώ γιατί θέλω να δω τους υποτίτλους που θα έχουν.
Ευχαριστώ το Showtime που πήρε τον Dexter γιατί από το CBS θα το βλέπαμε κατακρεουργημένο, ενδιαφέρουσα πληροφορία σύντροφε.:)

Zathura007
26 Ιουλίου 2009, 12:23
Ναι, καλά σιγά μην παραγγείλουν τη λογοκριμένη έκδοση.
Σε ταινίες το "fuck" και όλα αυτά δεν τους πειράζουν, μόνο στις σειρές, δεν είμαστε καλά ...
Θα το ξαναδώ γιατί θέλω να δω τους υποτίτλους που θα έχουν.
Ευχαριστώ το Showtime που πήρε τον Dexter γιατί από το CBS θα το βλέπαμε κατακρεουργημένο, ενδιαφέρουσα πληροφορία σύντροφε.:)

Πέρυσι που είχα την ευκαιρία να δω το dexter απ' το cbs, ένα έχω να παρατηρήσω.
Δεν είχε πολύ Ντεμπ.
Και δε μου πήρε πολύ να καταλάβω γιατί.
Μόνο μια λέξη βγάζει απ' το στόμα της η γυναίκα.:lol:

zososoulis
26 Ιουλίου 2009, 22:24
αν κοπουν αυτες οι σκηνες της Deb απο την σειρα τοτε καλυτερα να μην την δειξει ο ΣΚΑΙ ;)

74tubLUhiLI

Alexia_4
27 Ιουλίου 2009, 19:33
eimai polu megalh fan tou 90210 alla den kserw ama einai kalo 'h kako pou 8a to deixei to SKAI...perimena mias kai to palio paizotan sto mega kai meta ston Alpha na to deixoun se ena apo ta 2 'h estw na to deixei to star...telws pandwn!ena einai sigouro!!!8a ta ksanadw ola!!!

saya
1 Αυγούστου 2009, 02:54
To πρωι ειδα τρειλερ με τις σειρες του σκαι ..Ειχε τον dexter αλλα και το harpers island..Γενικα το σκαι εκανε τρομερες επιλογες..

korpiklaani
1 Αυγούστου 2009, 08:52
Όχι μόνο Dexter και Harpers Island αλλά χθες είδα και trailer του Californication! Θα τα σπάσει φέτος ο Σκαι!

Prison Breaker
6 Αυγούστου 2009, 14:55
Είδα κι εγώ ένα πολύ ωραίο trailer για τον Dexter!!!Μπράβο στο κανάλι!!!Παρακολουθώ τώρα τον 3ο κύκλο και αποτελεί μία από τις αγαπημένες μου σειρές!

t0ny3
6 Αυγούστου 2009, 15:07
Μολις τωρα το ειδα.Φοβερη κινηση απο τον ΣΚΑΙ!!

GreekCharmed
7 Αυγούστου 2009, 13:17
Μήπως πρέπει να γίνει ένα thread αφιερωμένο στο ΣΚΑΙ και στις μαμάτες σειρές που μας φέρνει? lol

greekie
25 Αυγούστου 2009, 14:23
8 Σεπτέμβρη στις 23:00 ξεκινάει.

Είδα το τρέιλερ χθες.

Megatron
8 Σεπτεμβρίου 2009, 20:53
πηγε 8 σεπτεμβρη ε :P

greg_m
8 Σεπτεμβρίου 2009, 23:05
μόλις ξεκίνησε ο dexter στο σκαι. μακάρι να πάει καλά:D

t0ny3
8 Σεπτεμβρίου 2009, 23:14
μόλις ξεκίνησε ο dexter στο σκαι. μακάρι να πάει καλά:D

Απο το στομα σου και του τηλεθεατη το αυτι!!:grin:
Με πορωσε τωρα ο ΣΚΑΙ!!We love Dexter!!

Krasas
8 Σεπτεμβρίου 2009, 23:24
Για κάποιο λόγο τις θυμόμουν λίγο πιο κρύες τις ερμηνείες του cast στα αρχικά επεισόδια. Τελικά περισσότερο εγώ τις συνήθισα, παρά αυτές χρειαζόταν βελτίωση. Ι think.

Ωστόσο, χωρίς να θέλω να το κάνω μεγάλο θέμα, αν και κατά κάποιον τρόπο είναι... Κατάλληλο, απαραίτητη η γονική συναίνεση;
Τους περιμένει μεγάλη έκπληξη τους γονείς.

evangeline
8 Σεπτεμβρίου 2009, 23:36
Για κάποιο λόγο τις θυμόμουν λίγο πιο κρύες τις ερμηνείες του cast στα αρχικά επεισόδια. Τελικά περισσότερο εγώ τις συνήθισα, παρά αυτές χρειαζόταν βελτίωση. Ι think.

Ωστόσο, χωρίς να θέλω να το κάνω μεγάλο θέμα, αν και κατά κάποιον τρόπο είναι... Κατάλληλο, απαραίτητη η γονική συναίνεση;
Τους περιμένει μεγάλη έκπληξη τους γονείς.

ιδιως οταν θα αρχισει η deb τα γαλλικα της ναι :lol: νομιζω οτι απο την αρχικη σκηνη με τον dexter θα καταλαβανε :shock:

charmader
9 Σεπτεμβρίου 2009, 00:12
Ωραίο φαίνεται το "Dexter" και ο Michael C. Hall πολύ διαφορετικός από το SFU.

Παιδιά εάν αρχίσουν να κόβουν σκηνές(όπως κάνει το star:mad: ) ειδοποιείστε για να τη δούμε από "αλλού";)

Ada_the_Mental
9 Σεπτεμβρίου 2009, 00:18
Τέλειο φαίνεται! :respect: Σκόπευα να το αρχίσω έτσι κι αλλιώς κάποια στιγμή και αφού το δείχνει στο ΣΚΑΙ είπα να μην υποχρεώσω πάλι το "θείο". :P

Zathura007
9 Σεπτεμβρίου 2009, 00:54
Δε γίνεται να μην πέσει λογοκρισία, ιδίως αν είχε τέτοιο σηματάκι (που δεν πρόσεξα, για να σας πω την αλήθεια).

Πάντως όπως είπα στο cbs απ' την πολλή κοπτική ραπτική βγήκε χαμένη η Ντεμπ λόγω του βρωμοστόματός της (απόψε είπε "Thanks for the f*cking doughnut", respect, αλλά απλά δεν το μεταφράσαν).

Απ' όσο είδα δε μετέφραζαν απλά τις κακές λέξεις, αλλά ακούγονταν.
Επειδή έλειπα απ' το δωμάτιο όμως αρκετή ώρα δε θυμάμαι αν κόψαν τίποτα πιο τολμηρό και βίαιο. Έχει και 2 χρόνια που το έχω δει.

Γενικά τέτοια σειρά δεν είναι καν θέμα γονικής συναίνεσης.
Τέτοια βλέπαμε κι εμείς και βγήκαμε έτσι διεστραμμένοι. Ας διορθωθεί η κατάσταση...

greekie
9 Σεπτεμβρίου 2009, 12:50
Αν εσείς οι γνώστες δείτε να κόβουν σκηνές, να το αναφέρετε να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Πάντως είναι για τετραγωνάκι=ακατάλληλο για κάτω των 15 ετών
αν όχι για Χ...

t0ny3
9 Σεπτεμβρίου 2009, 13:26
Σιγουρα ειναι για Χ.Η σειρα εχει αρκετη βια και πολλες ακαταλληλες σκηνες.Φανταζεστε να το βλεπει ενα 14χρονο παιδι?Κακως εβαλαν το τργωνακι!!!Νομιζω πως στη συνεχεια θα το αλλαξουν σιγουρα.Τουλαχιστον θα βαλουν τετραγωνακι!!!

saya
9 Σεπτεμβρίου 2009, 18:59
Kαι εμενα μου εκανε εντυπωση το σηματακι χτες..Και το χτεσινο επεισοδιο ειχε σκηνες ..Αλλα ειμαι τοσο χαρουμενη που ηρθε η σειρα που οκ πταισμα..Περιμενω και το νησι του harper..Ποσες σεζον θα δειξουν απο τον dexter?12 ειναι τα επεισοδια της πρωτης;

Megatron
9 Σεπτεμβρίου 2009, 19:18
12 ναι

εμενα μουκανε εντυπωση η διαφορα του Dexter του 1ου επεισοδειου με αυτον στην 2η και 3η season .
Ποσο πολυ εξελιχτηκε σαυτες τις 3 seasons
Τον εβλεπα χθες και δεν εχει καμια σχεση ο τροπος που μιλαγε, σκεφτοταν, σκοτωνε

v@nd@lo$
9 Σεπτεμβρίου 2009, 20:10
Εγώ ένα έχω να πω.
Πόσο μου λείπει το : "I'm watching you, mother fucker":*(

Είδα το επεισόδιο και το θυμήθηκα:cry3: :cry3:

Κορυφή ο τρόπος που λέγεται:cry:

greg_m
9 Σεπτεμβρίου 2009, 22:13
ξέρουμε τηλεθέαση;
πάντως σήμερα στη δουλειά ήρθαν όλοι με χαμόγελα. τον είχα wallpaper τον dex πέρσι και κάθισαν όλοι και το είδαν.

saya
9 Σεπτεμβρίου 2009, 22:33
Dexter 6,0% (9,0%) (Σκάι

Δυστυχως δεν ειναι τοσο καλα οσο θα πρεπε..Τωρα θα μου πει κανεις σκαι ειναι..

evangeline
9 Σεπτεμβρίου 2009, 22:37
εγω εκανα μεγαλη διαφημιση για τον dexterako :P στην δουλεια - αλλα αρκετοι που το ειδαν ενιωσαν μια αμηχανια ως προς τη βια και τον χαρακτηρα- αλλα αυτη η σειρα θελει υπομονη ιδιως στην αρχη :thumbsup1
παντως η τηλεθεαση δεν ειναι και πολυ καλη :(

korpiklaani
10 Σεπτεμβρίου 2009, 00:06
Αν αναλογιστεί κανείς ότι το Σκάι κάνει νούμερα κάθε μέρα γύρω στο 3% δεν νομίζω να έχουν παράπονο!

Το είδα πάλι χθες για χιλιοστή φορά το επεισόδιο. Την ίδια πώρωση κάθε φορά! Respect στον Dexter!

t0ny3
10 Σεπτεμβρίου 2009, 09:20
Για το Σκαι καλουτσικη τηλεθεαση ειναι!!Μακαρι να ανεβει κι αλλο.

kostasm13
10 Σεπτεμβρίου 2009, 11:12
Λίγοι και καλοί! Δεν πειράζει!
Άσε την υπόλοιπη Ελλάδα να κοιμάται...

Krasas
10 Σεπτεμβρίου 2009, 18:45
Πριν λίγο είχε μια διαφήμιση για Dexter την Παρασκευή στις 24:00 (μεσάνυχτα), αλλά δεν την πρόλαβα ολόκληρη. Μάλλον επανάληψη του πιλότου θα είναι. Στο site δεν το έχουν προγραμματισμένο.

bledda
10 Σεπτεμβρίου 2009, 20:51
εγω εκανα μεγαλη διαφημιση για τον dexterako :P στην δουλεια - αλλα αρκετοι που το ειδαν ενιωσαν μια αμηχανια ως προς τη βια και τον χαρακτηρα- αλλα αυτη η σειρα θελει υπομονη ιδιως στην αρχή :thumbsup1

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? Να πεις στο αφεντικό σου να σου δώσει αύξηση και προαγωγή, γιατί οι υπόλοιποι εκεί μέσα είναι κοντόφθαλμοι. :lol: :lol:
Ειλικρινά, εγώ ενθουσιάστηκα! Αν θέλει υπομονή στην αρχή, με βλέπω στην πορεία να παθαίνω εγκεφαλικά από την ευχαρίστηση...:rotfl:
Σοβαρά τώρα, ξεπέρασε κάθε προσδοκία και αυτό ήταν μεγάλο σοκ, καθώς είχα βάλει τον πήχυ πολύ ψηλά. Από αυτά που είχα ακούσει για υπόθεση, πλοκή, ερμηνεία, διαλόγους κι ακριβώς επειδή την άκουγα για σειρά "του στυλ μου" (τίγκα στο σπλάτερ δηλαδή :grin:), περίμενα πολλά. Κι όμως, πάει και παραπάνω!!:shock: :yahoo: Λίγο αυτό με το σεξ μου ξένισε, αλλά θα το συνηθίσω φαντάζομαι :innocent:
Μπράβο στο ΣΚΑΙ πάντως, ήθελα πολύ να το δω και το άρχισα από εκεί, ευκαιρία λέω. Τώρα αν χρειαστεί, θα πάμε κι αλλού ;) Και ναι, θέλει τουλάχιστον τετραγωνάκι.

evangeline
10 Σεπτεμβρίου 2009, 21:15
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ? Να πεις στο αφεντικό σου να σου δώσει αύξηση και προαγωγή, γιατί οι υπόλοιποι εκεί μέσα είναι κοντόφθαλμοι. :lol: :lol:
Ειλικρινά, εγώ ενθουσιάστηκα! Αν θέλει υπομονή στην αρχή, με βλέπω στην πορεία να παθαίνω εγκεφαλικά από την ευχαρίστηση...:rotfl:
Σοβαρά τώρα, ξεπέρασε κάθε προσδοκία και αυτό ήταν μεγάλο σοκ, καθώς είχα βάλει τον πήχυ πολύ ψηλά. Από αυτά που είχα ακούσει για υπόθεση, πλοκή, ερμηνεία, διαλόγους κι ακριβώς επειδή την άκουγα για σειρά "του στυλ μου" (τίγκα στο σπλάτερ δηλαδή :grin:), περίμενα πολλά. Κι όμως, πάει και παραπάνω!!:shock: :yahoo: Λίγο αυτό με το σεξ μου ξένισε, αλλά θα το συνηθίσω φαντάζομαι :innocent:
Μπράβο στο ΣΚΑΙ πάντως, ήθελα πολύ να το δω και το άρχισα από εκεί, ευκαιρία λέω. Τώρα αν χρειαστεί, θα πάμε κι αλλού ;) Και ναι, θέλει τουλάχιστον τετραγωνάκι.

οπως ειπαν και παραπανω λιγοι και καλοι :yes:- εγω οπως και συ απο το πρωτο 5λεπτο ειχα γινει φαν- θα σου στειλω το εμαιλ του αφεντικου τοτε αν ειναι για να παρω αυξηση :lol::lol::lol::offtopic:

greekie
16 Σεπτεμβρίου 2009, 15:20
Είδα και το 2ο επεισόδιο χθες. Μια χαρά πάει η σειρά, ένα πρόβλημα με τα πτώματα το έχω αλλά δεν βαριέσαι:P

Είμαι τελείως free από spoilers, εκτός από ένα που είναι avatar:lol: οπότε μάλλον θα περάσω καλό χειμώνα με Dexter.

t0ny3
16 Σεπτεμβρίου 2009, 16:54
^Και καλα θα κανεις.Ο Ντεξτερακος ειναι κορυφη!!!

Ada_the_Mental
23 Σεπτεμβρίου 2009, 01:46
Guys, είχα πάει κάπου κι έχασα πάνω κάτω το πρώτο μισάωρο. Το βάζει κάποια άλλη μέρα επανάληψη ή να βάλω τα μεγάλα μέσα;

evangeline
23 Σεπτεμβρίου 2009, 01:55
Guys, είχα πάει κάπου κι έχασα πάνω κάτω το πρώτο μισάωρο. Το βάζει κάποια άλλη μέρα επανάληψη ή να βάλω τα μεγάλα μέσα;

την κυριακη που μας περασε ειχε την επαναληψη του προηγουμενου στις 12 μεσανυχτα οποτε λογικα sunday :yes:

Ada_the_Mental
23 Σεπτεμβρίου 2009, 02:04
A, ωραία, ευχαριστώ. Και απορούσα, γιατί το προηγούμενο δεν το είχε βάλει την Παρασκευή όπως την πρεμιέρα.

Tsakalaki
29 Σεπτεμβρίου 2009, 14:04
Κατα πρώτον...

Οι τύποι στον ΣΚΑΙ το παλεύουν όσο μπορούν. Στη Θεσσαλονίκη έχουν βάλει διαφημιστικά για το Dexter στις στάσεις των λεωφορείων.

Κατα δεύτερον...

Το βλέπω πλέον, και είναι σα να το βλέπω πρώτη φορά. Καλή φάση είναι. Είχε κάποιες σεζόν στο λαπτοπ μου, αλλα το έκλεψαν.

ωραίος τυπάς, πολλές εσωτερικές μάχες, ατάκες με καυστικό χιούμορ.

kostasm13
29 Σεπτεμβρίου 2009, 14:31
Βλέπω σε trailer ότι το έχουν με πράσινο σηματάκι. Σοβαρολογούν;
Κόβουν τόσες σκηνές για να το κάνουν κατάλληλο;

greekie
29 Σεπτεμβρίου 2009, 18:13
Από πιο επεισόδιο κόψανε σκηνές;
Για να ξέρω να μην βλέπω μισά πράγματα.

kostasm13
30 Σεπτεμβρίου 2009, 15:42
Από πιο επεισόδιο κόψανε σκηνές;
Για να ξέρω να μην βλέπω μισά πράγματα.

Δεν ξέρω αν όντως κόβουν σκηνές.
Το λέω γιατί μου φαίνεται παράξενο να έχουν πράσινο σηματάκι και να δείχνουν όλες τις σκηνές του Dexter.

kostasm13
23 Φεβρουαρίου 2010, 21:18
Απόψε στις 24:00 κάνει πρεμιέρα ο τρίτος κύκλος της σειράς, πάντα στον ΣΚΑΪ!

Krasas
23 Φεβρουαρίου 2010, 21:20
Πρόλαβε και έδειξε και τη 2η season; (έχω να το παρακολουθήσω στο ΣΚΑΙ από κάποιο επεισόδιο της πρώτης)
Μπράβο πάντως που το συνεχίζουν και δεν το έκοψαν.

dgts
10 Μαΐου 2010, 20:24
Παιδιά
ένα έχω να πω...
Ας αφήσουν την αγαπητή μας Ντέμπρα να εκφράζεται όπως γουστάρει το κορίτσι μας!!
Αυτός ο οπισθοδρομισμός & πουριτανισμός πια αυτής της χώρας..
Έλεος πιααααααααα!!!!!;) ;) ;)

poppy-gr
20 Δεκεμβρίου 2010, 01:31
Η 4η σεζόν κάνει πρεμιέρα την Πέμπτη 23/12 στον ΣΚΑΙ στις 23.00 με διπλό επεισόδιο!

Dalmore
15 Φεβρουαρίου 2013, 02:32
Παιδια ξερει κανεις αμα θα το ξαναβαλουν? Εχουν παρει τα δικαιωματα για καμια πιο προσφατη σεζον?

Megatron
15 Φεβρουαρίου 2013, 14:13
στο σαιτ του skai (http://www.skai.gr/tv/show/?showid=65419) λεει θα δειξουν την 5η

Santiago
13 Δεκεμβρίου 2014, 20:15
Στον Σκαι φτασανε και στο τελος τους εβδομου κυκλου! Τωρα περιμενω να δω ποτε θα βαλουν και τον τελευταιο κυκλο.

(εγω ειμαι ο Dalmore αλλα δεν θυμομουν τα στοιχεια μου για να κανω log in οποτε δημιουργησα καινουριο λογαριασμο)