PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Fringe - Plot Summary



kostassssst
26 Ιουνίου 2008, 14:55
Fringe

http://img212.imageshack.us/img212/7946/fringexlgri1df7.jpg

Το Fringe (ή στα ελληνικά ο "ακραίος/περιθωριακός") είναι η νέα δραματική και ταυτόχρονα η τέταρτη τηλεοπτική σειρά του J.J. Abrams (Felicity (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=10009), Alias (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=6476), Lost (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=4113)) για το κανάλι Fox.

Η σειρά "εξερευνά" την θολή γραμμή μεταξύ της φαντασίας και της πραγματικότητας. Όταν μια πτήση προσγειώνεται στο αεροδρόμιο της Βοστόνης κι όλοι οι επιβάτες της αλλά και το πλήρωμα βρίσκονται νεκροί κάτω από τρομακτικές συνθήκες, η πράκτορας του F.B.I. Ολίβια Ντάναμ καλείται να ερευνήσει την υπόθεση. Κατά την διάρκεια της έρευνας, ο συνεργάτης της Τζον Σκοτ καίγεται ολοσχερώς από μια έκρηξη αλλά οι γιατροί καταφέρνουν να τον κρατήσουν ζωντανό. Η απελπισμένη Ολίβια ψάχνει κάποιον τρόπο ώστε να θεραπευτεί κι έτσι καταλήγει στον Δρ. Γουώλτερ Μπίσοπ, ένα πανέξυπνο άνθρωπο που ίσως μπορεί να παρέχει θεραπεία στον Τζον. Ο Δρ. Γουώλτερ, όμως, είναι έγκλειστος σΆ ένα ίδρυμα και η Ολίβια μπορεί να επικοινωνήσει μαζί του μόνο μέσω του γιου του, Πήτερ. Τελικά, οι έρευνες της Ολίβια την οδηγούν στην πανούργα σύμβουλο διευθύνσεως, την Νίνα Σαρπ κι έτσι ανακαλύπτει μαζί με τους πράκτορες του F.B.I. πως αυτό που συνέβη στην πτήση στη Βοστόνης είναι απλά ένα κομμάτι μια μεγάλης και σοκαριστικής αλήθειας…




http://img257.imageshack.us/img257/4176/fringever4xlggn6zp6.jpg

Η σειρά θα ξεκινήσει να προβάλλεται πιθανότητα από τις 9 Σεπτεμβρίου του 2008. ΠαρόλΆ αυτά, ήδη διέρρευσε στο διαδίκτυο ο preair πιλότος.

Πολύ αναφέρθηκαν στην σειρά κρίνοντας απΆ τον πιλότο πως είναι μια αντιγραφή απΆ τις προηγούμενες δουλειές του J.J. Abrams, απΆ τα X-Files και από άλλες ειπωμένες sci-fi ιδέες. Αν όμως είστε fun των προηγούμενων δουλειών του Abrams, το Fringe θα σας αρέσει…


http://img257.imageshack.us/img257/2076/fringegroup1069rcaej6.jpg

Cast:

Anna Torv (http://www.tv.com/anna-torv/person/286748/summary.html?tag=stars;name;3) - Olivia Dunham
Joshua Jackson (http://www.tv.com/joshua-jackson/person/1674/summary.html?tag=stars;name;6) - Peter Bishop
John Noble (http://www.tv.com/john-noble/person/82221/summary.html?tag=stars;name;1) - Dr. Walter Bishop
Blair Brown (http://www.tv.com/blair-brown/person/14617/summary.html?tag=stars;name;0) - Nina Sharp
Lance Reddick (http://www.tv.com/lance-reddick/person/25555/summary.html?tag=stars;name;7) - Phillip Broyles
Jaskia Nicole (http://www.tv.com/jaskia-nicole/person/625979/summary.html?tag=stars;name;8) - Astrid Farnsworth
Kirk Acevedo (http://www.tv.com/kirk-acevedo/person/28492/summary.html?q=Kirk%20Acevedo&tag=search_results;title;1) - Charlie Francis

http://img258.imageshack.us/img258/9405/fringexlgri1ji7.th.jpg (http://img258.imageshack.us/my.php?image=fringexlgri1ji7.jpg)http://img410.imageshack.us/img410/6851/fringever3xlgsa0lc0.th.jpg (http://img410.imageshack.us/my.php?image=fringever3xlgsa0lc0.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/3241/fringever4xlggn6xu7.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=fringever4xlggn6xu7.jpg)http://img110.imageshack.us/img110/1575/fringever2xlgem9rl9.th.jpg (http://img110.imageshack.us/my.php?image=fringever2xlgem9rl9.jpg)http://img70.imageshack.us/img70/2838/fringever5xlgam9nr5.th.jpg (http://img70.imageshack.us/my.php?image=fringever5xlgam9nr5.jpg)



Επίσημο Site:
http://img512.imageshack.us/img512/5452/foxlogobu2.jpg (http://www.fox.com/fringe/)

Πηγές:
http://imageshack.gr/images/zoyjn1zymdrc0zbtzbik.gif (http://www.imdb.com/title/tt1119644/)http://img405.imageshack.us/img405/5673/wikipedialogoys9.jpg (http://en.wikipedia.org/wiki/Fringe_%28TV_Series%29)http://imageshack.gr/images/rjhf2n2zwyzghzmlzvdi.gif (http://www.tv.com/fringe/show/75146/summary.html)