PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Αγαπημένος Χαρακτήρας Angel - All Seasons Spoilers!

oasic1988
30 Σεπτεμβρίου 2009, 22:43
ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΣΠΟΙΛΕΡ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ!!!

Σοκαρίστηκα λίγο όταν είδα ότι δεν υπάρχει ήδη τέτοιο θέμα.
Τώρα είναι λίγο δύσκολη η επιλογή αλλά για εμένα αγαπημένος χαρακτήρας είναι by far η Κόρντι (άσχετα με το πως κατέληξαν το χαρακτήρα της). Μετά ψήφησα Fred η οποία είναι φοβερή και η Acker απλά καταπληκτική αλλά Wes, Angel, Lilah και Spike (ακόμα δεν τον έχω δεί και πολύ στον Angel) είναι και αυτοί φοβεροί χαρακτήρες ειδικά ο Wes. Ακολουθούν με κάποια διαφορά οι συμπαθέστατοι Lorne και Doyle.

Υ.Γ. Δεν ήθελα να είναι μόνο ένας αλλά καλό είναι να μην ψηφήσουμε πάνω από 2.

Kal_El_77
30 Σεπτεμβρίου 2009, 22:50
Καλό είναι να μπει ένα spoiler warning στο θέμα, γιατί μπορεί να υπάρχουν κάποιοι που δεν έχουν δει όλη τη σειρά, και μερικοί από τους χαρακτήρες που αναφέρεις είναι λίγο Spoilerish...

Και για να μην είμαι οφφ τόπικ... δύσκολα μπορείς να επιλέξεις 2 χαρακτήρες από μια σειρά που βασίζεται σε ΟΛΟΥΣ τους χαρακτήρες, ακόμα και τους δευτερότριτους, και που τους αναπτύσσει όλους απίστευτα κατά την 5χρονη πορεία της σειράς. Ίσως μια ιδιαίτερη αδυναμία στον Angelus (τον οποίο δεν ανέφερες)& στην Fred, αλλά γενικώς όλοι τους είναι RESPECTABLE!

Προστέθηκε στη δημοσκόπηση και ο Angelus!

oasic1988
30 Σεπτεμβρίου 2009, 22:58
Ίσως μια ιδιαίτερη αδυναμία στον Angelus (τον οποίο δεν ανέφερες)& στην Fred, αλλά γενικώς όλοι τους είναι RESPECTABLE!
Το σκέφτηκα αλλά δεν ήθελα να βάλω και Angel και Angelus και να αδικήσω άλλους χαρακτήρες. Νομίζω ότι όποιος ψηφήζει Angel ουσιαστικά ψηφήζει και Angelus:)

myrona
30 Σεπτεμβρίου 2009, 23:08
Ο δικός μου αγαπημένος χαρακτήρας ήταν η Darla με διαφορά και μετά ο Angel/Angelus (πολύ καλύτερος από τη Buffy), ο Spike και η υπέροχη μπλε θεά
Xωρίς Darla στο poll δε ψηφίζω :P

ΥΓ ότι παίζει να ψηφίσει κάποιος connor? :???:

jack_sheph
30 Σεπτεμβρίου 2009, 23:09
Wesley by far.
Ο καλύτερος χαρακτήρας από Buffy/Angel κατ' εμε, με τη καλύτερη σταδιακή εξέλιξη. :worthy:
Μετά έρχεται η Fred, & κυρίως...
...η Illyria.

Ujio
30 Σεπτεμβρίου 2009, 23:18
Αγαπημένος ο Wesley και μετά Angelus και Angel.

Εγώ είμαι μάλλον από τους λίγους που πραγματικά μίσησαν την Cordelia. :whip: :grin:

Echo_
30 Σεπτεμβρίου 2009, 23:29
Ψηφισα angel και fred

Angel ♥♥♥ δεν χρειαζεται περιγραφη νομιζω.

μετα fred απο τους καλυτερους χαρακτηρες στη τηλεοραση ever
ιδιως εκεινο το 5χ15 αξεχαστο.

Η κορντυ μας ειναι θεα αν και μας τα χαλασε λιγο στη τεταρτη σεζον

και οι lilah-lindsey που πανε πακετο ηταν κωλοτελειοι.

smile88
1 Οκτωβρίου 2009, 00:45
Ψηφισα Εηντζελ βεβαιως και Γουεσλυ.
Και μετα παει η Φρεντ και μετα ολοι οι αλλοι.
Ολοι και ολοι στο Angel ειναι ενας και ενας,απο τους Λαιλα και Λιντσεϊ μεχρι και την Νταρλα...(εκτος απο τον Κοννορ βεβαια!:P)

irene_gemini
1 Οκτωβρίου 2009, 10:48
Angel,Wesley,Fred τερματιζουν στην ιδια ευθεια γιατι ηταν και 3 υπεροχοι και απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες σε σειρα.

sirina
1 Οκτωβρίου 2009, 11:20
Με χαωδη διαφορα ο Γουεσλυ που ειναι ο πιο γαματος χαρακτηρας ολων των σειρων που εχω δει. ΑΚολουθει η Φρεντ γιατι ηταν υπεροχη και μονη της, και μαζι με τον Γουες με εκαναν τρελη σιπερ και φυσικα μου δημιουργησε ψυχολογικο προβλημα μετα το 5.15..

Επομενες ψηφοι πανε στον Σπαικ γιατι ειναι απλα μια θεοτητα και ο Εητζλ που εδειξε το μεγαλειο του σε αυτη τη σειρα. Απο εκει που τον βαριομοπυν του θανατα στην Μπαφυ, πηρε το δικο του εργο και ελαμψε..

glikoula
1 Οκτωβρίου 2009, 12:43
Ένας απ'τους λόγους που μου άρεσε ο Angel περισσότερο σα σειρά είναι γιατί μου άρεσαν περισσότερο οι "δευτερεύοντες" χαρακτήρες.
Δε θα μπορούσα να μην ψηφίσω Angel γιατί είναι λατρεία ο τύπος! Από κει και πέρα, η Cordelia ήταν η δεύτερη αδυναμία μου στη σειρά...Ενώ στη Μπάφυ μου ήταν αδιάφορη, στον Angel έγινε άλλος άνθρωπος! Σίγουρα μετά ακολουθεί ο Wesley αλλά θα τηρήσω τον άτυπο κανόνα των 2 ψήφων!;)
Υ.Γ. Απορώ γιατί κανείς δεν ψηφίζει τον Gunn!:P

KingOfDeath
1 Οκτωβρίου 2009, 12:44
Κατά σειρα: Wesley, Fred, Cordelia και... Lorne :lol:
Ο πρώτος είναι τέλειος χαρακτήρας. Στην αρχή τον βλέπαμε ως κάποιο μαμόθρεφτο, καλομαθημένο, αλλά σιγά-σιγά αναπτυσσόταν... Αυτό με εντυπωσίαζε..

MCAK
1 Οκτωβρίου 2009, 15:16
Πού 'ναι η Illyria; :(

Με την καμμία δεν ψηφίζω "Fred" μόνο κ μόνο επειδή τις υποδυόταν η ίδια ηθοποιός, άλλος χαρακτήρας.

Θα περιμένω & δεν θα ψηφίσω, μπας κ προστεθεί. :oops:
(Μα να μπει ο Connor & όχι αυτή; :shock: :P )

Kal_El_77
1 Οκτωβρίου 2009, 21:50
Μετά από απαίτηση πολλών συμφορουμιτών μας, καθώς και την πληθώρα mail & pm's που κατέφθασαν στα γραφεία μας (geek), προστέθηκαν στη δημοσκόπηση και οι Darla & Illyria...

stelbak
1 Οκτωβρίου 2009, 22:04
Αφού προσπάθησα να ελαττώσω όσο περισσότερο μπορούσα τις επιλογές μου κατέληξα ότι οι αγαπημένοι μου χαρακτήρες απ'το Angel είναι 6.:P
Angel/Angelus,Wesley,Fred,Cordelia & Lorne.:grin:
Αλλά επειδή είναι too much να τους ψηφίσω όλους θα ψηφίσω μόνο τον Angel που τον βάζω λίίίγο παραπάνω απ'τους άλλους.

charmader
1 Οκτωβρίου 2009, 22:10
Τέλεια! Τώρα ψηφίζω..

Illyria, Darla :p και Cordy (ένας πάνω ένας κάτω δεν πειράζει... :innocent: )

Spike δεν χρειάζεται να ψηφίσω γιατί είναι εκτός συναγωνισμού, φυσικά! Kαι Angel/Angelus-respect- γιατί είναι ο πρωταγωνιστής ούτως η άλλως!

Γενικά στο "Angel" οι χαρακτήρες ήταν όλοι πολύ καλοί - εκτός του αχώνευτου!

MiuMiu
2 Οκτωβρίου 2009, 22:59
twra pou mphke o Angelus ksexwrista, malista!!!:grin:

agaphte oasic1988 mh sokaresai, ta exoume analysei peri tis 10000000000000000000000000000000 fores sto main thread, gi avto kai de vghke ksexwristo thema ;)

kala ekanes omws, prepei na to sygirisoume ligo to verse... 8)

btw, sorry, de kratithika kai pshfisa panw apo 2...:twisted: (pali kala, giati ithela apla na eksairesw ton Connor kai na teleiwnoume :grin:)

btw, yue- peto, de pshfises Spike????????????????? :shock: (pshfisa egw, na deis ti kalh pou eimai :innocent:)

yue_ying
7 Οκτωβρίου 2009, 17:58
btw, yue- peto, de pshfises Spike????????????????? :shock: (pshfisa egw, na deis ti kalh pou eimai :innocent:)
ε ναι, στον angel τι είδε ο spike? (πέρα απ' το the very end) i adore the fellah αλλά δεν γινόταν να μην ψηφίσω τους άλλους 3. η δική τους παρουσία και συνεισφορά στη σειρά ήταν τραγικά μεγαλύτερη από αυτή του απόλυτου william.
+έτσι αποδεικνύω πως είμαι το αντικειμενικόpero pet(και καλά).:grin:

εδώ δεν ψήφισα angel/lus στον angel...:innocent:(:twisted:)

anywayz ευχαριστούμε για τη ψήφο σας,u rule, u know it!:respect:

αμάν μ αυτό το thanx σου gold!

Jane1
6 Μαΐου 2010, 22:41
Ψήφισα Angel :worthy: και Lorne, :worthy: ήταν οι αγαπημένοι μου, αλλά μου αρέσει πολύ και ο Wesley. :thumbsup1 Τον Spike δεν τον ψήφισα γιατί τον θεωρώ περισσότερο χαρακτήρα από Buffy.

alexandra16
8 Σεπτεμβρίου 2011, 18:17
Cordelia,Fred και Wesley.Απλα λατρεμενοι...ακολουθουν Darla,Illyria και Lorne

thanasislost
9 Αυγούστου 2013, 11:46
Φυσικά ο Angel!!!!

HristinaB
26 Ιουνίου 2014, 23:01
Με χαωδη διαφορα ο Γουεσλυ
ΧΑΩΔΗ, όμως. Όπως θα έλεγε και η Φρεντ, "I love him like pancakes"... και βάλε. Για μένα, ήταν ο πιο τραγικός ήρωας της σειράς, με την πιο συγκλονιστική εξέλιξη και μια καλοσύνη και αίσθηση ανθρωπιάς που με διέλυε. Εκείνη η προσπάθειά του να ελευθερώσει το πνεύμα της Λάιλα από το μεταθανάτιο συμβόλαιό της με τη Wolfram & Hart με είχε ρίξει στα πατώματα.

Angel/Angelus κανονικά εξυπακούονται, αλλά πρέπει να τους αναφέρω. Ο Έιντζελ ήταν ιδιαίτερα υπέροχος όταν έπρεπε να πάρει τις δύσκολες αποφάσεις (1Χ08, 4Χ22) και ο Αντζέλους έδινε ρέστα όχι τόσο όταν σκότωνε (δεν ξεχνώ την Τζένι του Τζάιλς, βεβαίως..), όσο όταν έριχνε χολή με τα λόγια του. Απολύτως φανταστικός κακός.

Στον αντίποδά του ο γλυκύτατος Λορν, η χαρά της ζωής, που ο αλλεργικός στην ευτυχία Γουίντον διέλυσε στο φινάλε, κάνοντάς τον δολοφόνο. Και όχι μόνο δεν τον παρηγόρησε κανείς για το θάνατο της Φρεντ, που κι αυτός αγαπούσε (το "a girl I loved" που λέει στο "Underneath", 5X17, μου έδωσε την εντύπωση ότι ήταν ερωτευμένος μαζί της), αλλά τώρα θα πρέπει να ζήσει με την πράξη του μόνος, αφού ο κόσμος του Έιντζελ είναι πολύ σκοτεινός γι' αυτόν.

και οι lilah-lindsey που πανε πακετο ηταν κωλοτελειοι.
Ναι, ναι, ήταν φοβεροί! Δεν το περίμενα, αλλά όταν άρχισαν αν εμφανίζονται πιο τακτικά από ένα σημείο και μετά, αυτομάτως το επεισόδιο γινόταν πιο ενδιαφέρον, ιδίως στις τελευταίες δύο σεζόν.