PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : V 1x01 - "Pilot"

mefisto26
3 Νοεμβρίου 2009, 19:01
http://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/Untitled-1.png They landed...http://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/Untitled-1.png

13382

Η επίσημη περίληψη από το ABC είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάσετε):
H εικόνα της Άννα, αρχηγού των http://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.png, προhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάλλεται παγκόσμια σε όλους τους ανθρώπους. Διακηρύττει πως όλοι μπορούν να ζήσουν ειρηνικά και ενωμένοι, για ένα καλύτερο μέλλον...

Διαhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί μετά την προhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngολή του επεισοδίου.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε ΕΔΩ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24819).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

Dkiearth
4 Νοεμβρίου 2009, 09:25
Γεια remake σειρας του '80 εκανε πολυ καλη αρχη....για να δουμε τη συνεχεια...

jaiel
4 Νοεμβρίου 2009, 11:21
Καλούτσικο ήταν , δεν ξετρελάθηκα κιόλας. Το βασικό του μείον είναι ότι έχει μαζέψει όλο το καστ των ατάλαντων ηθοποιών που έχουν παίξει κατά καιρούς σε σειρές.
Για κάνα μεσημέρι Σαββατοκύριακου με το φαΐ καλή είναι, για τίποτα παραπάνω όμως. Ωραία τα διαστημόπλοια, εντυπωσιακά τα πλάνα αλλά μέχρι εκεί. Δεν ξετρελάθηκα με την υπόθεση, ήταν υπέρ τους δέοντος αναμενόμενη, δε μου άφησε περιθώρια να περιμένω πολλά.

Παρόλα αυτά ποτέ δεν ξέρεις...Είδομεν...

menes
4 Νοεμβρίου 2009, 11:45
Ο πιλότος ήταν αρκετά καλός. Σα σειρά ναι μεν έχει προοπτικές αλλά τις 4 σαιζόν που το προγραμματίζουν δεν το βλέπω να τις φτάσει. Σε κάθε περίπτωση ωστόσο είναι αρκετά προσεγμένη παραγωγή -εντάξει δεν είναι και επιπέδου HBO- αλλά είναι αρκετά καλή.

greekie
4 Νοεμβρίου 2009, 14:27
Εμένα μου άρεσε!

Στις σκηνές με τα διαστημόπλοια ένιωθα ότι έβλεπα ταινία.
Διαβάζω πως έχει υπογράψει για 4 σεζόν, δεν ξέρω αν θα αντέξει τόσο. Έχει τα φόντα πάντως, αν το δουλέψουν όπως πρέπει.

Ρε κερατάδες το Lost παίζει ακόμα, αν παίρνετε ηθοποιούς του απλά προτρέπεται τον κόσμο να δει το ορίτζιναλ:P
Σε όλο το επεισόδιο έλεγα, "ρε την Τζουλίετ μεταμόρφωση":grin:

stavros4815162342
4 Νοεμβρίου 2009, 14:49
Το βασικό του μείον είναι ότι έχει μαζέψει όλο το καστ των ατάλαντων ηθοποιών.
δεν είναι όλοι ατάλαντοι π.χ. Elizabeth Mitchel(δεν ξέρω αν γράφεται έτσι)

dimitrisx88
4 Νοεμβρίου 2009, 16:41
Παιδιά για πιλότος σε καλά επίπεδα κινήθηκε...αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας...
Είδα το έργο μόνο κ μόνο γα την Εlizabeth... παρεπιπτόντως ...ε όχι και ατάλαντη η Juliette του Lost. Ιεροσυλία για το έργο φαινόμενο της δεκαέτιας!!!:mad: :whip:

Γενίκα σε καλό επίπεδο ήταν ο πιλότος του V ..για 4 season δεν το βλέπω να τραβάει.. στις 2 το πολύ!! Είδομεν στη συνέχεια...

vasilis_c
4 Νοεμβρίου 2009, 17:01
και ο αλλος απο το taken και 4400 πολυ καλος ηθοποιος ειναι.......................

smallville
4 Νοεμβρίου 2009, 19:26
Για πιλότος μια χαρά ήταν!
Ελπίζω να μην κάνει γρήγορη κοιλιά η σειρά και να μας δώσει ωραία επεισόδια!

MCAK
4 Νοεμβρίου 2009, 19:28
Μου άρεσε αρκετά ο πιλότος (ενώ δεν το περίμενα). Τα εφέ όλα πολύ καλά, η υπόθεση για μένα ανέβηκε από την στιγμή που αποκαλύφθηκε ότι υπάρχουν & Επισκέπτες που θα πάνε κόντρα στο είδος τους.

Ότι ο Α.Tudyk ("Dale") θα ήταν εν τέλει κακός, ήταν αρκετά προβλέψιμο. Με τέτοια φάτσα από την αρχή του επεισοδίου απορούσα πώς θα τον συνηθίσω να δουλεύει ως "καλός", μετά αναφέρθηκε η λέξη "χαφιές" & όλα έστρωσαν. :lol:

Ο γιος της Μitchell (ο οποίος μου φέρνει λίγο σε alien :innocent: ) προβλέπω να μ'εκνευρίζει στην πορεία...:lipsseale
Επίσης να πω ότι γέλασα όταν της συστήθηκε ο J.Gretsch & είπε "Jack". :innocent: :lol:

brazdas
4 Νοεμβρίου 2009, 20:39
Πολυ καλός πιλότος! Σίγουρα θα το συνεχίσω, ελπίζω να μην το χαλάσουν μετά!
H Elizabeth Mitchell πάρα πολυ καλή επιλογή για πρωταγωνίστρια καθώς επίσης και ο Morris Chestnut.
Δεν μου άρεσε πάντως και η συμπεριφορά του Πάτερ, όχι του Τζακ, του άλλου!!

mr.kontos
4 Νοεμβρίου 2009, 22:03
αρκετα καλος ο πιλοτος αν και δεν ξετρελαθηκα ιδιαιτερα... ελπιζω να ανεβασει τον πηχη στη συνεχεια τωρα για 4 σεζον δε το κοβω εκτος κι αν το χοντρενουν πολυ το παραμυθι... ο γιος της Mittchell την οποια θεωρω απο τα πιο εκνευριστικα ατομα ολων των εποχων με το υφακι και καλα κανω ρανω ειμαι δεν ειμαι (μη πυροβολειτε γουστα ειναι αυτα) προβλεπω να με τσατιζει πολυ περισσοτερο απο την ιδια...
λετε ο πατερ (οχι ο Jack) να ειναι alien??? μου περασε απτο μυαλο γιατι πολυ το προωθουσε το γραμμα...
ελπιζω για καλυτερα κατα την συνεχεια

heatfadasma
4 Νοεμβρίου 2009, 22:10
κατάφερε να με αφήσει παγερά αδιάφορο!! Μας τα έδωσαν όλα στο πιάτο από το πρώτο επεισόδιο.

charmader
4 Νοεμβρίου 2009, 22:24
Το περίμενα χειρότερο, αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε και ιδιαίτερα.
Σαν ξαναζεσταμένο φαγητό. Αυτό το παιχνίδι "Ποιος είναι V ανάμεσά μας", μόνο σε εμένα κάτι θύμισε :p?? (Μα ποιος μπορεί να συγκριθεί με τους cylons? 8) )

H Elizabeth Mitchell πάντως μου άρεσε. Ας δούμε κ το επόμενο..

madsemfe
4 Νοεμβρίου 2009, 22:50
Δεν ήταν καθόλου άσχημο, επίσης στην wiki γράφει ότι θα ολοκληρωθεί σε 13 επισόδια...

PS: Κι εγώ ελπίζω να μην υπάρχουν οι finall 5 V's...

evangeline
4 Νοεμβρίου 2009, 23:07
καλος αλλα πολλα μας δειξανε για 1ο ep και μου φανηκε οτι γινανε ολα βιαστικα- ηρθαν οι V- σιγα μην χειροκροταγα σαν τους new yorkers :clapping: επειδη θα μου λεγε η αλλη ηρθαμε ειρηνικα:???: - λες και το βλεπανε καθε μερα αντιδρασανε- μετα γνωρισαμε την αντισταση -
τους V που ζουνε αναμεσα μας- ενας συνεργατης προδοτης - ο γιος που εγινε follower- και ολα αυτα σε ενα επεισοδιο -τα παντα ολα δηλαδη - :P θα δουμε και τα επομενα - το FF με εχει κανει πολυ καχυποπτη εντελει:lol:

tasoskratos
4 Νοεμβρίου 2009, 23:10
Ποιος είναι V ανάμεσά μας", μόνο σε εμένα κάτι θύμισε

:D
ε όχι βέβαια.
Περιμένω να δω ποιός και πως θα ονομάσει τις ΄΄τοστιέρες΄΄.
Εύχομαι μόνο μην έχουμε ΄΄φίδια΄΄ που μπορούν να΄ξαναπάρουν την ίδια ανθρώπινη μορφή, γιατί καήκαμε!
Την αμαρτία μου θα την πω.
Για ξανθιά πράκτορας του FBI που σκοτώνει τον συνεργάτης της, επειδή αποκαλύφτηκε ότι είναι με τους Others, ε προτειμώ την Ολίβια.:)

Καλό είναι το χιούμορ, πάμε στον ΄΄πιλότο΄΄ τώρα.
Θα συμφωνήσω με κάποιο προηγούμενο φίλο που είπε εν ολίγης. Μα καλά αυτή είναι η υπόθεση και this is it?!!!
Δηλαδή, από εδώ και πέρα πολεμάμε τους εχθρούς της ανθρωπότητας και τρέχουμε να σώσουμε τον γιο μας?
Για να δούμε...

edit: Για να είμαστε και δίκαιοι. Μας πείραξε δηλαδή που θα δούμε μια σειρά χωρίς να χρειαστεί να σπάσουμε το κεφάλι μας?:grin:

myrona
4 Νοεμβρίου 2009, 23:35
η κακή υποκριτική και το ανέπνευστο σενάριο δε με άφησε να ευχαριστηθώ τα πολύ ωραία γραφικά
4400 is back to haunt us!

Ada_the_Mental
4 Νοεμβρίου 2009, 23:44
Προβλέψιμο και βιαστικό μου φάνηκε αλλά βλέπεται, και μιας και έχω όρεξη να δω κάτι τέτοιο αυτόν τον καιρό θα το συνεχίσω.

Ήδη θέλω να πλακώσω τον ανεγκέφαλο γιο (και το βλάκα φίλο του) στις φάπες. Σκέψου με το πάνω καφάλι, ρε βλήμα! :P
...So far μόνο τον Ryan και τον Decker συμπάθησα.

billbmw1
4 Νοεμβρίου 2009, 23:55
καιρος να πανηγυρισουν οι φαν των χαμενων!η προσοποποιηση της καταρευσης του λοστ τα τελευταια 3 χρονια ειναι πλεον σιγουρο οτι αποτελει παρελθον για τη σειρα-σημαδια στον οριζοντα για ποιοτητα 1ης κ 2ης σεζον...!

Darkphobia
5 Νοεμβρίου 2009, 00:37
Εντάξει δεν περίμενα πολλά από τον πιλότο αλλά μου άρεσε σε γενικές γραμμές...

Ωραία τα εφέ και το story έχει πιστεύω να δώσει αν και για 4 seasons δεν ξέρω...

:respect: στην αγαπημένη Elizabeth Mitchell εντάξει σεβαστές όλες οι απόψεις αλλά όχι και ατάλαντη ρε παιδιά μη τρελαθούμε τώρα...

Αναμένοντας(τα καλύτερα ή τα χειρότερα,δεν είμαι σίγουρος)...

sofia24
5 Νοεμβρίου 2009, 01:16
Πολύ καλά εφέ και γενικά ένας ικανοποιητικός πιλότος. Απλά είμαι περίεργη να δω πως θα το συνεχίσουν...

Ναι μου άρεσε η Elisabeth! Αυτός που δεν μ'άρεσε είναι ο γιόκας της...Δεν ξέρω μόνο η φάτσα του κ το ότι το "παίζει" ωραίος με τσατίζει!!!:mad:

Tigran
5 Νοεμβρίου 2009, 01:42
Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι τα πήραμε όλα "έτοιμα στο πιάτο" από το πρώτο επεισόδιο και από εδώ και πέρα απλά θα βλέπουμε ένα ατελείωτο κυνηγητό. Θα μπορούσαν να δώσουν λίγο μεγαλύτερο βάθος στο σενάριο και να το εμπλουτίσουν με μερικά πρωτότυπα στοιχεία. Καλο το επεισόδιο, αλλά πιστεύω θα κουράσει μέσα στα επόμενα 3-4.
Μακάρι πάντως να κάνουν την έκπληξη οι σεναριογράφοι και να δούμε κάτι πραγματικά ενδιαφέρον.

manoula
5 Νοεμβρίου 2009, 01:59
Και εγώ για μέτριο το ψήφισα και γεμάτο κλισέ. Τωρα όσο για τα εφέ αλίμονο αν μια τέτοια σειρά δεν έχει και εφέ γιατί να τη δει κανείς;

4 σαιζόν δεν τρώγεται με τίποτα μόνο κάποιο θαύμα τη σώζει και δε σκαγραφείται καμιά πρωτότυπη ιδέα για να ελπίζουμε σε κάτι τέτοιο....

Bill108
5 Νοεμβρίου 2009, 02:24
Καλούτσικο ήταν. Μας τα βγάλανε όλα στο πρώτο επεισόδιο και μπερδεύτικα..
Δεν έχουμε να σκεφτούμε τίποτα! Να και κάτι καινούριο ;)
Θα συνεχίσω και 2-3 ακόμα να δούμε τι παίζει..

annie_hall
5 Νοεμβρίου 2009, 09:02
Μου άρεσε πολύ. Δεν με ενόχλησε που δεν άφησε ερωτήματα. Αν το κάνει από τώρα τι θα γίνει αργότερα; Βέβαια πάνω που ησύχασα ότι το SGU δεν είναι κακή αντιγραφή του BSG μου μπήκαν γι΄αυτό υποψίες...

Τουλάχιστον αν το πάνε προς τα εκεί ας εμβαθύνουν σε κοινωνικά θέματα και ανάπτυξη χαρακτήρων(τους παίρνει). Έστω και στο μισό από BSG να φτάσει θα είναι πολύ καλό.

Τον πάτερ τον συμπάθησα πολύ, όπως και τον πρώτο μας φιλικό V!

Mpampas
5 Νοεμβρίου 2009, 12:58
Το βρήκα απογοητευτικό, κυριολεκτικά μασημένο φαϊ, γεμάτο στερεότυπα και χωρίς καμιά πρωτοτυπία.

Ασε που στερείται κοινής λογικής πχ
1) αν θες να ξεσκεπάσεις μια μεγάλη συνομωσία και έχεις στα χέρια σου ένα πτώμα ερπετού τι πιο απλό από το να το βγάλεις παντού στα media, πόσο κουκούλωμα θα γίνει ;
2) Αν εισαι προηγμένος τεχνολογικά τόσο πολύ που μπορείς να κλωνοποιείς ανθρώπινο δέρμα και να ενσωματώνεσαι σε ένα πληθυσμό ή να καταρρίπτες με χ τεχνολογία τα μαχητικά αεροσκάφη γιατί να μην κάνεις ένα ντου και να κυριεύσεις ολο τον πλανήτη ; (στον ύπνο θα τους έπιαναν όλους....).
Ποιός ο λόγος για όλη αυτή τη συνωμοσία; Πιο λογικοί ήταν οι Borg στο Star Trek παρά όλη αυτή η ανοησία.
Τα ειδαμε και τα ξανάδαμε από ταινίες The Arrival (1996) και σειρές τύπου Χ-files, Invasion, Taken κτλ
Τι καινούργιο θα μας δείξουν (και θέλουν και 4 σαιζόν;)

menes
5 Νοεμβρίου 2009, 13:35
Στο πρώτο V, οι εξωγήινοι ήθελαν τους γήινους είτε για φαγητό είτε για πολεμιστές σε διάφορους πολέμους που έκαναν. Τώρα γιατί ήθελαν τους ανθρώπους για φαγητό και όχι τα γελάδια σηκώνει αρκετή κουβέντα. Ομοίως πάσχει και το επιχείρημα της έλλειψης πόρων, ένας πολιτισμός που μπορεί να φτιάχνει τέτοια διαστημόπλοια θα μπορούσε πολύ πιο ανέξοδα να βρει και μέταλλα και νερό παντού σε κάποιο ηλιακό σύστημα χωρίς την ανάγκη να εμπλακεί σε κατοχή με τους ιθαγενείς.

tasoskratos
5 Νοεμβρίου 2009, 15:01
Τώρα γιατί ήθελαν τους ανθρώπους για φαγητό και όχι τα γελάδια σηκώνει αρκετή κουβέντα.
Έλα, δώσε πάσα και εγώ είμαι μέσα 8) 8) 8)
Περίμενε όμως. Μπορεί στα επόμενα επεισόδια να τους ξεφύγει τους σεναριογράφους καμιά ΄΄περίεργη΄΄ λέξη και τότε ξεκινάμε.
Προς το παρών:lipsseale :lipsseale :lipsseale

:grin:

oasic1988
5 Νοεμβρίου 2009, 15:59
το FF με εχει κανει πολυ καχυποπτη εντελει:lol:
Και εγώ μαζί σου.
Στα επόμενα 3-4 επεισόδια θα δείξει που πάει το πράγμα και πόσο.
Είναι νωρίς ακόμα να πούμε με σιγουριά ότι δεν πάει για 4 σεζόν αλλά η αλήθεια είναι ότι μας τα παρουσίασαν όλα στα γρήγορα.
Μου άρεσε αρκετά ο πιλότος.
Ο γιος από το πρόμο φαινόταν μισητός. Η Mitchell ήταν πολύ καλή και κατα την γνώμη μου η καλύτερη από όλους τους άλλους.

Ελπίζω να έχει βάθος το όλο θέμα γιατί και με τους Σάιλονς μόνο μια χαρά είμαι, τους V τί να τους κάνω. Είδωμεν .....

annie5
5 Νοεμβρίου 2009, 16:51
Ο πιλότος είναι αλήθεια ότι ξεπέρασε τις προσδοκίες μου.
Αν και φαίνεται πως θα κινηθεί απο δω και πέρα η σειρά, με τους V να κυνηγάνε τους αντιστασιακούς και να παίρνουν το λαό με το μέρος τους.
Δεν έχει κάποια ιδιαίτερη πρωτοτυπία η σειρά αλλά καταφέρνει να κρατάει το ενδιαφέρον και βλέπεται πολύ χαλαρά.

Για πιλότος πάντως ήταν πολύ καλός και πολύ γεμάτος ελπίζω η συνέχεια να είναι ακόμα καλύτερη.

great
5 Νοεμβρίου 2009, 17:48
δεν με χάλασε καθόλου, μου άρεσε πάρα πολύ.

Αντιθέτως εγώ βρήκα πολύ καλό που ξεκίνησε με την μια στην υπόθεση και δεν αναλώθηκε σε δευτερεύοντα πράγματα και για το ποιος αγαπάει ποιον και ποιος κοιμάται με ποιον. Μου άρεσε που στο πρώτο 5 λεπτό είδαμε τους εξωγήινους και μπήκε κατευθείαν στο ψητό...Το ίδιο ισχύει και για την τελική αποκάλυψη ότι τελικά είναι σίγουρα κακοί και έχουν στείλει και άλλους V από παλιά...

Σε καμία περίπτωση δεν θα κρίνω εάν το σενάριο είναι βιαστικό ή δεν έχει αλλά να δώσει και θα έχουμε μόνο το κυνηγητό μεταξύ των καλών και των κακών...πιλότος ήταν και περίμενα τα υπόλοιπα επεισόδια με αρκετό ενδιαφέρον.

Αρκετά καλή η Elisabeth, της άξιζε να πρωταγωνιστήσει σε μια σειρά.

savvas999
5 Νοεμβρίου 2009, 17:51
Πολύ καλός ο πιλότος!
Παρόλο που όντως θύμιζε σκηνές "Ανθρωπότητας - Cylons" και τα BSG-λοιπά...

Από τις λιγοστές που ασχολούνται με εξωγήινους, και μιας και μου αρέσει το θέμα, σίγουρα θα την συνεχίσω. Έχει τα φόντα να εξελιχθεί σε μια καλή σειρά.

Sienna
5 Νοεμβρίου 2009, 17:51
Εμένα μου άρεσε ο πιλότος (δεν ήξερα ότι ήταν remake από παλιά σειρά)

ο Joel Gretsch και η Elizabeth Mitchell μου άρεσαν πολύ και αναμένω το επόμενο επεισόδιο !!! :grin:

mefisto26
5 Νοεμβρίου 2009, 18:23
Μια χαρά ήταν ο πιλότος.
Δε πρόκειται να κρίνω ούτε το σενάριο έχοντας δει μερικές μόνο σελίδες του, αλλά ούτε και τους ηθοποιούς που πρόλαβαν και ξεστόμισαν από 10 ατάκες περίπου ο καθένας. Για αρχή πάντως μου κράτησε το ενδιαφέρον και θα περιμένω να δω και μερικά επεισόδια ακόμα για να σχηματίσω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

vasilis_c
5 Νοεμβρίου 2009, 20:41
παραπονιομαστε οταν η υποθεση πηγαινει αργα σε αλλα εργα παραπονιομαστε οταν παει γρηγορα με τιποτα δεν ειμαστε ευχαριστιμενη..................................... ............................το οτι μας εδωσαν πολλες πληροφοριες απο το πρωτο επεισοδιο μπορει να σημαινει οτι θα υπαρξουν ανατροπες και ακομα περισσοτερες πληροφοριες με πολυπλοκο σεναριο και πλοκη.........

AlienF
5 Νοεμβρίου 2009, 21:26
Ήταν αρκετά καλό, είχε ενδιαφέρον μέχρι το τέλος!!! Εκπληκτικά εφέ, Elizabeth Mitchell αρκετά καλή, της έκανε καλό το Lost, η "Αννα" έχει στο βλέμμα της κάτι το μισητό !!!
Ερωτήματα δεν άφησε έδωσαν αρκετά στοιχεία από την αρχή γιατί η υπόθεση δεν θα εξελιχτεί σε τι ήρθαν να κάνουν οι επισκέπτες στην γη, αλλά στους λοιποτάκτες - επισκέπτες που σε συνεργασία με την ομάδα της Έρικκας θα αγωνιστούν για την σωτηρία του πλανήτη μας.

κλαρκ κεντ
5 Νοεμβρίου 2009, 21:46
καλος ο πιλοτος! μ'αρεσε, αρκετα μπορω να πω! οντως μας ειπανε αρκετες πληροφοριες για πρωτο επεισοδιο αλλα οκ! πρεπει να περιμενουμε να δουμε και τα αλλα 4-5 επεισοδια για να κρινουμε! ετσι νομιζω!

mr-d
5 Νοεμβρίου 2009, 23:07
ωραίος ο πιλότος..
θα του δώσω μια ευκαιρία.. :thumbsup1

fragonard
5 Νοεμβρίου 2009, 23:15
Πολύ καλό το πρώτο επεισόδιο αν και με προβλημάτισε λίγο το ύφος του το οποίο ήταν διαφορετικό απο σκηνή σε σκήνή...Δηλαδή σε κάποια σημεία ήταν πολύ σοβαρό ενώ σε κάποια άλλα γινόταν συνηθισμένο με αρκετά κλισέ..

Πάντως έμεινα ευχαριστημένος...Ελπίζω να συνεχίσει έτσι

dalas9
6 Νοεμβρίου 2009, 01:38
Εμένα μου άρεσε ο πιλότος. Από το "αδικοχαμένο" Invasion περιμένω να δω κάτι με παρόμοιο θέμα. Ο "Τζακ" με χαλάει λίγο αλλά τι να κάνουμε...

joel_barris
6 Νοεμβρίου 2009, 05:57
Πολύ καλός πιλότος, μου άρεσε που μπήκε κατευθείαν στο ψήτο και είδικα το δεύτερο μισάωρο ήταν πολύ καλό. Αν και δεν βλέπω πως μπορεί να τραβήξει ιστορία για πάνω από μια σέζον προς το πάρον μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον και αναμένω τη συνέχεια.

ΥΓ: Έμενα το "εξωγήινοι που ζουν αναμέσα μας και μας μοιάζουν" δεν μου θυμίζει τόσο BSG αλλα το κλασσικό Invasion of the body snatchers που το έχουν αντιγράψει τα μίσα sci-fi τα τελευταία 50 χρόνια.

tasoskratos
6 Νοεμβρίου 2009, 09:31
Ερωτήματα δεν άφησε

...και εγώ στο πρώτο μου ποστ κάτι ανάλογο είπα, όπως και οι περισσότεροι, όμως χθες μετά την παρότρυνση μια πολύ καλής φίλης (και δικές της είναι οι 2 επισημάνσεις που θα κάνω) το ξανείδα.
1. Ο Εσταυρωμένος που πέφτει στην εκκλησία, κάτι δείχνει!
2. Κάτι δείχνουν και τα αιωρούμενα μήλα που προσέφερε η ΄΄Εύα/φίδι΄΄ στον αγαθό νεαρό.

Εγώ βέβαια παρατήρησα και τις ατάκες που ΄΄πέφτουν΄΄ με το ξεκίνημα.
Τι εννοούν όταν αναφέρουν τον Τζον Κέννεντυ, την 11η Σεπτεμβρίου και το σημερινό πρωινό???
Για να το δούμε λοιπόν και από αυτή την πλευρά:)

great
6 Νοεμβρίου 2009, 09:53
Εγώ βέβαια παρατήρησα και τις ατάκες που ΄΄πέφτουν΄΄ με το ξεκίνημα.
Τι εννοούν όταν αναφέρουν τον Τζον Κέννεντυ, την 11η Σεπτεμβρίου και το σημερινό πρωινό???

το αναφέρει σαν ιστορικά γεγονότα παγκόσμιας σημασίας, όπως ήταν τελικά και το πρωινό εκείνο που ήρθαν οι εξωγήινοι

όπως μετά απο το 9/11 μπορεί να ρώταγε κάποιος εσύ που ήσουν τότε ? το έζησες ? το είδες ? έτσι και τώρα...

tasoskratos
6 Νοεμβρίου 2009, 10:55
το αναφέρει σαν ιστορικά γεγονότα παγκόσμιας σημασίας, όπως ήταν τελικά και το πρωινό εκείνο που ήρθαν οι εξωγήινοι

Σωστό είναι αυτό και ελπίζω να μείνουμε εκεί. Υπάρχει και η πιθανότητα να είναι ημερομηνίες που έφτασαν οι κάποιοι μεταμορφωμένοι V, ίσως πάντα, εκμεταλλευόμενοι την αναταραχή.
Όπως και έχουν τα πράγματα, σίγουρα θα δούμε (και δεν ξέρω σε πόσα επεισόδια:) ) την πρώτη άφιξη και τον τρόπο που έγινε, το πως ανακατεύτηκαν με τους ανθρώπους κλπ κλπ.

nala
6 Νοεμβρίου 2009, 10:56
Μου κάθησε κάπως ο πιλότος. :yawn:
Eπειδή είμαι καλός άνθρωπος και όχι σαύρα :P θα τους δώσω μια ευκαιρία ακόμα!
Και αναρωτιόμουν τόσα χρόνια: είναι δυνατόν εμείς οι άνθρωποι να είμαστε τόσο κακοί;Όχι, για όλα τα κακά της μοίρας μας φταίνε οι V! :mad:
Πάντως :respect: για το γούστο τους γιατί το νέο τους δέρμα είναι πολύ εμφανίσιμο ;) ή μήπως πρεπει να τους κατηγορήσω γαι ματαιοδοξία;:???:
Θα δείξει.......

menes
6 Νοεμβρίου 2009, 11:39
...και εγώ στο πρώτο μου ποστ κάτι ανάλογο είπα, όπως και οι περισσότεροι, όμως χθες μετά την παρότρυνση μια πολύ καλής φίλης (και δικές της είναι οι 2 επισημάνσεις που θα κάνω) το ξανείδα.
1. Ο Εσταυρωμένος που πέφτει στην εκκλησία, κάτι δείχνει!
2. Κάτι δείχνουν και τα αιωρούμενα μήλα που προσέφερε η ΄΄Εύα/φίδι΄΄ στον αγαθό νεαρό.
Υπάρχει και άλλη εξήγηση: Οι εξωγήινοι μιλούσαν για την ικανότητά τους να χειραγωγούν τη βαρύτητα. Ο Νεύτων, κατά το μύθο, εμπνεύστηκε το νόμο της παγκόσμιας έλξης -δηλαδή της βαρύτητας- από την πτώση ενός μήλου.

Bingo!

Σαν εύρημα το βρήκα πολύ έξυπνο.

tasoskratos
6 Νοεμβρίου 2009, 12:00
Να αναφέρουμε βέβαια ότι, μετά τα όσα είδαμε, αυτοί μπορούν να έρθουν σε ερωτική επαφή με εμάς.
Άραγε τι παιδί μπορεί να προκύψει από μια τέτοια ένωση?;) :D

edit: Η απάντηση ΄΄Ήρα΄΄ απορρίπτεται!!!:)

SaPiLaS
6 Νοεμβρίου 2009, 13:47
Πολύ καλός ο πιλότος!
Όντως είδαμε αρκετά πράγματα για πιλότο,αν έπραξαν σωστά που μας τα έδειξαν απο τώρα η συνέχεια θα δείξει.
Ίσως θα μπορούσαν να κρατήσουν κρυφό για μερικά επεισόδια ακόμη το οτι υπάρχουν λιποτάκτες και οτι ζουν ανάμεσα στους ανθρώπους εδώ και καιρό.
H Μitchell δεν με χάλασε καθόλου,πολύ καλός και ο Τζακ!
Ωραίο το ξανθό εξωγήινο γκομενάκι...;)Λίσα την λέγαν?
Η Άννα φαίνεται καλή επιλογή,έχει κάτι το ξεχωριστό!

great
6 Νοεμβρίου 2009, 14:26
Ωραίο το ξανθό εξωγήινο γκομενάκι...;)Λίσα την λέγαν?

aka Smallville's Kara
κούκλα!

tasoskratos
6 Νοεμβρίου 2009, 14:39
Λίσα την λέγαν?

Λίσα για τους ανθρώπους. Οι ΄΄δικοί΄΄ της την φωνάζουν Διαμαντή:lol:

smile88
6 Νοεμβρίου 2009, 14:42
Πολυ ωραιος ο πιλοτος!
Ενταξει,μερικα σημεια ηταν αναμενομενα,το οτι οι εξωγηινοι δεν ειναι καλοι και το οτι ο αλλος ο μαυρος πρεπει να ειναι και αυτος ενας απο τους V και φερονταν περιεργα...Αποκαλυψαν οσα επρεπε να αποκαλυψουν για τον πιλοτο,για να μπορεσουν να κρατησουν τους θεατες και για τα επομενα επεισοδια,και δεν με πειραζει αυτο,αρκει να μην γινει σαν το FF!:innocent:
Σε καποιο απο τα ποστ που διαβασα πιο πανω,θυμηθηκα το σχολιο για το οτι ειναι ολοι τοσο ωραιοι...Τρελη προοικονομια αυτο για το οτι ειναι αλλιως εξωτερικα!
Η Mitchell μου αρεσε,στο Lost μου ηταν σχετικα αδιαφορη...
Η Morena Baccarin ποσο εχει αλλαξει?!?:shock::shock::shock:Στο Firefly ηταν κουκλα,τωρα με το μαλλι τελειως κοντο δεν μου αρεσει...

^ Και για την Καρα/Λισα,στο Smallville ηταν πιο ωραια,τωρα μου ειναι καπως!:???:

Υ.Γ. Μονο εγω δεν εντυπωσιαστηκα απο τα γραφικα?Ωραια ηταν,δεν λεω,αλλα δεν με επεισαν οτι ηταν αληθινα,χτυπαγε στο ματι οτι ηταν δουλεια υπολογιστη...

great
6 Νοεμβρίου 2009, 14:50
Η Morena Baccarin ποσο εχει αλλαξει?!?:shock::shock::shock:Στο Firefly ηταν κουκλα,τωρα με το μαλλι τελειως κοντο δεν μου αρεσει...

OMG :shock::shock:
ούτε που την γνώρισα !!!!!!!!!!
όντως δεν της πάει το κοντό μαλλί

infe
6 Νοεμβρίου 2009, 15:49
Εμένα μ' αρέσει και καραφλή!

kyriakossoad
6 Νοεμβρίου 2009, 16:04
Κάλος πιλοτος....Νομιζω πως η συνεχεια 8α είναι πολύ δυνατή!!!

m0rpheas
6 Νοεμβρίου 2009, 19:29
Με άρεσε αρκετά ο πιλότος. Δεν είναι σειρά μυστηρίου, αλλά δράσης. Κι απ' ότι φαίνεται, μπόλικης δράσης!!!

Αν αποφύγει τα κλισέ και τις σεναριακές ευκολίες, τότε θα είναι μια σειρά που θα μας απασχολήσει αρκετά για τα επόμενα 4 (?) χρόνια :grin:

achilleas19
6 Νοεμβρίου 2009, 21:17
Καλός ο πιλότος...όχι κάτι περισσότερο...με προβληματίζει κυρίως αν η σειρά θα εξελιχθεί ως action ή scifi μυστηρίου...ελπίζω το 1ο αλλα με γυναικα βασικη πρωταγωνίστρια είναι κάπως δύσκολο...
Η Κάρα τον καταφερε τον μικρό λιγούρη...όχι ότι δυσκολεύτηκε και καθόλου δλδ...!!
Οι υπόλοιποι πρωταγωνιστές δεν μου έλεγαν κάτι...Σαφώς και θα το παρακολουθήσω φέτος...αλλά κυρίως λόγω έλλειψης παλαιότερων σειρών....Ίδωμεν
:cool:

TheSpecialOne
6 Νοεμβρίου 2009, 21:33
Από την αρχή είχα κάνει την πρόβλεψη ότι ο γαμπρός θα αποδυκνυόταν Alein Hunter :D και δεν έκανα λάθος ! η σκηνή που εμφανίζεται και θερίζει κόσμο κορυφαία !

GrigD
7 Νοεμβρίου 2009, 00:29
μ' άρεσε ο πιλότος, χάρηκα που είχε πληθώρα πληροφοριών και μπήκε κατευθείαν στο ψητό κι όσο να 'ναι τα εντυπωσιακά εφέ και η πολύ καλή τελική σκηνή δράσης αφήνει τον θεατή με τη καλύτερη γεύση...

σεναριακά μπορεί να εξελιχθεί όπως γουστάρει η σειρά οπότε δε θα τη κρίνω ακόμα, επίσης το καστ αν και γνωστό είναι αρκετά επίφοβο αλλά πιστεύω είναι ικανό να διατηρήσει μία ποιότητα...

Krasas
7 Νοεμβρίου 2009, 14:06
Σε γενικές γραμμές μου άρεσε. Είχε τα κλισέ της, αλλά προχώρησε γρήγορα την ιστορία, έθεσε βάσεις για τη συνέχεια, δεν άφησε σχεδόν καμιά απορία και είχε και καλά εφέ :)

Να έλειπε και ο ρόλος του γιου και θα ήταν ακόμα καλύτερα. Από την άλλη βέβαια, αρκεί να βλέπουμε την Laura Vandervoort πιο συχνά.

of815
9 Νοεμβρίου 2009, 03:28
Δεν ξετρελάθηκα...Όχι ότι περιμένα και κάτι το αριστουργηματικό...Τηλεοπτική σειρά είναι άλλωστε...Α ρε Τζούλιετ...:cry3:

thmane
9 Νοεμβρίου 2009, 15:36
Αρκετά ενδιαφέρον ως πλοτικό επεισόδιο και προσεγμένη παραγωγή.
Σίγουρα κέρδισε την προσοχή μου για μερικά επεισόδια ακόμα, και βλέπουμε που θα το πάει.

greg_m
9 Νοεμβρίου 2009, 21:07
ένας πολιτισμός που μπορεί να φτιάχνει τέτοια διαστημόπλοια

ε όχι κύριε!!!
Αντιγραφή απο Καλατράβα είναι. Μέσα στο διαστημόπλοιο υπάρχουν όλα τα γνωστά έργα του.
Το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας και το L’Hemisfèric στη βαλένθια καθώς και ο σιδηροδρομικός σταθμός στη Λυών ήταν σε πρώτο πλάνο. Στα επόμενα επεισόδια ελπίζω να μας δείξουν και το οακα καθώς και την γέφυρα στη κατεχάκη:lol:

edem_lord
12 Νοεμβρίου 2009, 01:09
Αυτοί οι Vάδες μου θυμίζουν συγκεκριμένους "κακούς" της Marvel,πράσινοι shapeshifters που συνωμοτούσαν εναντίον της Γης.Τους ξέρει κανείς (http://en.wikipedia.org/wiki/Skrull);

constantina_22
18 Νοεμβρίου 2009, 11:03
Μόλις είδα κ εγώ τον πιλότο!
Ήθελα να μάθω κ εγώ ποιοι είναι αυτοί οι μυστηριώδεις V!:P

Αρκετά καλός ο πιλότος, μου αρέσει η θεματολογία αν και είναι ξαναειπωμένη και από σειρές και από ταινίες. Όταν ήρθαν τα διαστημόπλοια πάνω από όλες τις μεγάλες πόλεις μου θύμησε απίστευτα τη Μέρα Ανεξαρτησίας!

Με χάλασε λίγο, και απ' ότι είδα χάλασε κι άλλους, ότι το .. έτρεξαν λίγο! Αυτό το 3 βδομάδες μετα κάπως μου έκατσε, αλλά φαντάζομαι ότι δεν ήθελαν να αναλωθούν στο πως προσαρμόστηκαν οι άνθρωποι και οι V αλλά κατευθείαν για τη διαμάχη που θα υπάρξει μεταξύ τους.... και με τους επαναστάτες V.

Μου άρεσε που κυκλοφορούν ανάμεσά μας και δεν ξέρουμε ποιοι είναι, ότι θα δημιουργηθεί αντίσταση, αλλά αυτό που δεν κατάλαβα και εγώ είναι γιατί να μην μας κάνουν ένα ντου, όπως προαναφέρθηκε, να μας τσακώσουν στον ύπνο!! Ελπίζω να το εξηγήσουν κάπως αυτό...

Από ηθοποιούς δεν τρελάθηκα, μου άρεσε πολύ ο παπάς (λατρεία από τους 4400!) και η FBI agent, όπως και η Άννα (η εταίρα από το Firefly δεν είναι?! Αγνώριστη!) είναι πολύ αινιγματική φιγούρα!
Ο βλαμμένος γιος που περνάει την εφηβεία μου τα έσπασε λίγο τα νεύρα.... και ο δημοσιογράφος ελπίζω να ξυπνήσει γιατί τον βλέπω να καταντήσει να γίνει Anna's bitch!!

Τα εφε πολύ ωραία με τα διαστημόπλοια κ το δέρμα των reptilians!
Εκεί με το μάτι του πρώην συνεργάτη της FBI agent σκιάχτηκα λιγουλάκι!:oops:
Αυτά!! Σίγουρα θα τη συνεχίσω! Θέλω να δω τι θα γίνει!!:)

t0ny3
22 Νοεμβρίου 2009, 17:32
Παρα πολυ καλος πιλοτος.Απο τους καλυτερους φετινους.Με ενθουσιασε παρα πολυ.Μακαρι να συνεχισει ετσι και να μην εξελιχθει οπως το Flash Forward.Ελπιζω να δουμε αρκετα καλα επεισοδια σαν αυτο και να μην κανει γρηγορα κοιλια.
Η σειρα εχει ενα καλο σεναριο,ωραια εφε και πιστευω θα εχει αρκετη δραση.Η τελευταια σκηνη με το ξυλο ηταν τελεια.Σοκαριστικα οταν ειδα τον πρακτορα του FB πως ειναι εξωγηινος.Και ακομη περισσοτερο οταν ειδα οτι ειναι και ο μαυρουλης.:shock: Με τον γιο της πρωταγωνιστριας σιγουρα θα εχουμε μπλεξιματα.

Καλε αυτη η ξανθουλα ειναι η ξαδερφη του Κλαρκ?Η Καρα?Τι ομορφη και γλυκια που ειναι.:oops:

Παντως φετος πολυ καταστροφη της ανθρωποτητας εχουμε.Βλεπε 2012,V,κατα καποιο τροπο Flash Forward.Επισης εχουμε και τα παλια δειγματα BSG,4400.

skyman34
28 Νοεμβρίου 2009, 11:09
δεν είναι όλοι ατάλαντοι π.χ. Elizabeth Mitchel(δεν ξέρω αν γράφεται έτσι
aythn einai h apolyth kseneroth ths seiras k mono ayth.aythn xalouse k thn teleioterh seira ths tv to lost.krima pou tha thn fame k sthn mapa sthn kata ta alla kalh seira pou ksekinhse

tedgiann
24 Απριλίου 2010, 11:53
Ωραιος πιλοτος...Φοβερα εφε και μυστηριο..
Να δουμε τι θα γινει στη συνεχεια..