PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Dollhouse 2x06 - The Left Hand

Kal_El_77
4 Δεκεμβρίου 2009, 23:49
13452

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Η Έκο γνωρίζει την Μπένετ Χάλβερσον στην Ουάσινγκτον, και οι δυο δέχονται ένα σοκ! Η Αντέλ πρέπει να αντιμετωπίσει τον ομόλογό της από το Κουκλόσπιτο της Ουάσινγκτον, τον Στιούαρτ Λίπμαν. Ο Γερουσιαστής Πέριν βρίσκει απροσδόκητη βοήθεια, στην προσπάθειά του να αποκαλύψει τις δραστηριότητες της Ρόσουμ...

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ.
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

Kal_El_77
5 Δεκεμβρίου 2009, 09:20
Summer Glau, ftw!!!! Psycho Genius, ένας ρόλος τελείως διαφορετικός από ότι την έχουμε συνηθίσει, και της ταίριαζε γάντι! Πολύ καλό το επεισόδιο, κατώτερο βέβαια του προηγούμενου. Άπειρα Respect για ακόμα μία φορά στον Enver Gjokaj ο οποίος ήταν εκπληκτικός Τόφερ! Περισσότερα αργότερα...

annie5
6 Δεκεμβρίου 2009, 12:04
Με κάλυψε o Καλ:grin:
Νομίζω ότι θα κάνανε ωραίο ζευγαράκι Τοφερ-Μπένετ..

Πάντως έχω μια απορία: Στη σκηνή που πρέπει να βγάλουν τα gps από το λαιμό τους, γιατί βγάζουν και τα ρούχα τους?!:???::P

charmader
6 Δεκεμβρίου 2009, 12:28
Πάντως έχω μια απορία: Στη σκηνή που πρέπει να βγάλουν τα gps από το λαιμό τους, γιατί βγάζουν και τα ρούχα τους?!:???::P

Την ίδια απορία είχα κ εγώ εκτός αν ήταν από καμιά νέα collection της Victoria Secret τα εσώρουχα της Echo γιατί έπαιξαν πολύ και στα 2 τελευταία επεισόδια!:P

Πολύ καλό το επεισόδιο, όχι σαν το προηγούμενο και φυσικά ο Βίκτορ ήταν πολύ καλύτερος από τον Τόφερ, ως Τόφερ! :lol:

evangeline
6 Δεκεμβρίου 2009, 14:35
^στην σκηνη αυτη γελασα κ εγω -μαλλον για τα εσωρουχα της echo το κανανε:lol: - συμφωνω-
ολα τα λεφτα Victor ως Topher-ο Enver Gjokaj ειναι καταπληκτικος πραγματικα :clapping:
πολλη καλη η Summer Glau και μου αρεσουν πολλοι οι σκηνες της με Topher:grin:

Echo_
6 Δεκεμβρίου 2009, 18:15
αριστα επεισοδια και τα 2 επεισοδια τα ειδα μαζι και δεν θυμαμαι τι εγινε στο καθενα χωριστα οποτε ποσταρω και για τα 2 εδω..
Φοβερο το twist που κανανε δεν το περιμενα καθολου.

summer :respect: alexis :respect:

ηθοποιοι απο 3 κομμενες σειρες :lol: (:*()

Η αντελ μπλοφαρε γαματα. Ο βικτορ εδωσε ρεστα για αλλη μια φορα μεχρι και η φωνη του ηταν ολοιδια με του τοφερ. Κορυφαια η σκηνη που η εκο δερνει την γυναικα του περιν και βλεπουμε ταυτοχρονα εικονες απο παλιοτερα imprints. Θελω να δω συντομα τι εγινε με Caroline στην Summer...(το flashback ηταν α λα Faith :dance:)

Το φιναλε με την εκο να περπαταει στο δρομο μου αρεσε παρα πολυ.

smile88
6 Δεκεμβρίου 2009, 18:18
Καταπληκτικο και αυτο το επεισοδιο,αλλα λιιγο κατωτερο απο το προηγουμενο!
Η Summer Glau τα εσπασε!:respect:Ελπιζω να την ξαναδουμε!Ασε που δεν πολυκαταλαβαμε τι εγινε ακριβως μεταξυ αυτης και της Καρολαϊν!
Εδεσαν ωραια Μπενετ-Τοφερ!
Ο Βικτωρ τα εσπασε για μια ακομη φορα,θεϊκοι οι διαλογοι του με το αλλο εγω του!:haha:
Ακομα να καταλαβω το πως μπορουν να κανουν διαφορα σε Κουκλες χωρις την υπαρξη του GPS,αλλα χαλαλι!
Κριμα ο Ντανιελ...Ελπιζω να τον ξαναδουμε!:yes:
Και η Εκο...μονη της εξω,σε κατασταση Κουκλας...Αν και δεν πρεπει να την λεμε πια Κουκλα,κοντευει να γινει ξανα Ωμεγα!:lol:
Ο Μπαλαρντ που πηγε?:*(

Εγω καταλαβα οτι θα το πανε αλλου...Εκο και Ντανιελ,δυο χαμενες ψυχες μονες σε εναν ματαιο κοσμο...:innocent:

solonlakis
6 Δεκεμβρίου 2009, 18:42

Προφανώς για να μην λερωθούν τα ρούχα τους με αίμα και για να μπορέσουν να καθαριστούν μετά με νερό! Αμάν πια....όλο στο πονηρό το πάει ο νους σας!:lol:

Filmfreak
8 Δεκεμβρίου 2009, 01:19
πολύ καλό!!! α ρε Summer psycho όπου και να παίξει!!!:respect: θεός και ο Victor ως Topher :lol: !!! ίδιος ήταν στο παίξιμο, πραγματικά!!! αυτό που δεν έχω καταλάβει και περιμένω είναι δω τι θα γίνει με το υποτιθέμενο σχέδιο του Ballard ο οποίος προς το παρόν όχι απλά δεν κάνει κάποια κίνηση ενάντια στο dollhouse, αλλά τους βοηθάει κιόλας...άντε να δούμε αν περιμένει την κατάλληλη στιγμή για να κάνει κάτι και πότε θα είναι αυτή πια...

great
8 Δεκεμβρίου 2009, 11:44
Summer all the way !!! απίστευτη σαν psycho-geek !!

Τρελό γέλιο με τον victor σαν νέο Tόφερ :lol: έδωσε ρεσιτάλ αυτό το σκηνικό, τρελούς διαλόγους μεταξύ τους !!

Το story της σειράς πήρε ενδιαφέρουσα τροπή τώρα που η Echo είναι έξω και νομίζω ότι θα μας δώσει τρελό τελείωμα στην σειρά έτσι όπως το πάει.

alcibar
8 Δεκεμβρίου 2009, 17:39
πολύ καλό το επεισόδιο...ο ενβέρ τζόκαϊ θεός :worthy: στο ρόλο του τόφερ και η summer πολύ καλή στο ρόλο της

SaPiLaS
11 Δεκεμβρίου 2009, 14:41
Αρκετά καλό και αυτό το επεισόδιο.
Δεν χορταίνω να βλέπω Summer,έκανε ωραίο δίδυμο με Τόφερ.
Και φυσικά ο Βίκτορ σε ρόλο Τόφερ,φανταστικός!!!:worthy:

MCAK
17 Δεκεμβρίου 2009, 05:47
Το μόνο που άξιζε για μένα ήταν ο Victor ως Topher! :rotfl: Αν δεν του "βγει" η ηθοποιία του E.Gjokaj, μπορεί να στραφεί σε μιμήσεις/stand-up comedy. :lol:

Κατα τ'αλλα, ένα επεισόδιο απλά για να γεμίσει η ώρα.

Πάντως έχω μια απορία: Στη σκηνή που πρέπει να βγάλουν τα gps από το λαιμό τους, γιατί βγάζουν και τα ρούχα τους?!:???: :P
Αν είχαν ήδη υψηλά νούμερα, θα έλεγα "για να μη λερωθούν απ' το αίμα" (που τι αίμα δλδ, ίσα που έσκισε το δέρμα της (http://i46.tinypic.com/14ika6a.png) & βγήκε αμέσως. :P)
Όμως με τα χαμηλά ratings & το πώς ήταν τα πλάνα (http://i47.tinypic.com/2rcbxbp.png)(:lipsseale), δεν με βοηθάνε να τους "υπερασπιστώ". :P
Εξάλλου έχει περάσει επεισόδιο όπου η Dushku δεν έχει δείξει κάτι; http://209.85.12.234/html/emoticons/unsure.gif

t0ny3
17 Φεβρουαρίου 2010, 23:20
Αριστο και αυτο το επεισοδιο.Highlight Του επεισοδιου ο Βικτωρ αλλα Τοφερ.Πετυχε απιθανα την φωνη μεχει που εφτασα σε σημειο να νομιζω πως δεν ηταν δικη του η φωνη.Επισης και οι κινησεις ηταν ολοιδιες.
Τοφερ και Μπενετ=η ultimate geek συναντηση/φλερτ.πολυ καλο διδυμο.:respect:
Για να καταλαβω τελικα η Ροσομ επιασε τον Ντανιελ κι αυτος δεν εφυγε με την Εκο και ετσι ο Ντανιελ αθωωσε την Ροσομ οπως ηταν και στο σχεδιο?:???:
Καλα βρε που ειναι η Σιερα,ο Μπαλαρντ και επισης θελω να ξαναδω Δρ Σοντερς.:(

konner kent
22 Μαΐου 2010, 23:10
Εμένα παιδία αυτό το επεισόδειο, σε σύγκριση με τα άλλα του κύκλου μου φάνηκε σαφώς κατώτερο, για αυτό και βάζω "καλό". Ωραίο ήταν , λίγο βεβιασμένο μου φανηκε το πως έτρεχε το στόρυ και πραγματικά εκνευρίστηκα με τον Περιν που πήγε με την κότα την Σίντ .
Καημένη Νοβέμπερ... :(

Η τρελή του Τόφερ απίστευτη! :))))

Jane1
3 Ιουνίου 2010, 12:22
Το καλύτερο από όλο το επεισόδιο ήταν ο Βίκτορ ως Τόφερ. :rotfl: Τελικά στον Βίκτορ δίνουν τους καλύτερους ρόλους. :respect: Πιστεύω ότι θα δούμε κι άλλα από το παρελθόν της Έκο με την Μπένετ, δεν μας έδειξαν πώς κατέληξαν εκεί. Τον Denisof ελπίζω να τον ξαναδούμε, απίστευτο το τέλος. Τελικά την πλήρωσε η καημένη η Νοβέμπερ που δεν έφταιγε σε τίποτα. :*(

HristinaB
24 Ιουλίου 2014, 17:46
Summer Glau, ftw!!!! Psycho Genius, ένας ρόλος τελείως διαφορετικός από ότι την έχουμε συνηθίσει, και της ταίριαζε γάντι!
Εγώ την έχω δει μόνο στο Firefly (καλά, και σε ένα επεισόδιο του Angel) κι εκεί, όπως όλοι ξέρουμε, έπαιζε ακριβώς μια psycho genius (και εν δυνάμει δολοφόνο).

Το καλύτερο από όλο το επεισόδιο ήταν ο Βίκτορ ως Τόφερ.
Τελικά την πλήρωσε η καημένη η Νοβέμπερ που δεν έφταιγε σε τίποτα.
Συμφωνώ και με τα δύο σχόλια, ο Βίκτορ ως Τόφερ ήταν πραγματικά το κάτι άλλο! Βέβαια, αν θέλω να το ψειρίσω πολύ (που, με ξέρετε,... θέλω) είναι απορίας άξιο πότε κατάφερε ο Τόφερ να δημιουργήσει το αποτύπωμά του. Στο επεισόδιο με τη νεκρή φίλη της Ντεγουίτ που επέστρεψε ως Έκο για να διελευκάνει τη δολοφονία της είχαν πει ότι αυτή η διαδικασία είναι ιδιαιτέρως μακροχρόνια.

Τι ακριβώς έπαθε, τελικά, η Νοβέμπερ; Την ξαναέσβησαν απλώς; Ή κάτι χειρότερο; Ελπίζω να δούμε την απάντηση στη συνέχεια.

Δεν πιστεύω ότι ο Πέριν ενήργησε κάτω από τον έλεγχο της Ρόσουμ και γι' αυτό την έβγαλε λάδι. Νομίζω ότι η παρουσία του στην ακροαματική διαδικασία και τα ψέματα που είπε ήταν μέρος κάποιου σχεδίου του. Εύχομαι να μην κάνω λάθος.