PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Dollhouse 2x09 - Stop-Loss

Kal_El_77
19 Δεκεμβρίου 2009, 02:54
13466

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Το συμβόλαιο του Βίκτορ με το Κουκλόσπιτο έχει πια φτάσει στο τέλος του, και πλέον είναι ελεύθερος να επιστρέψει στην κανονική του ζωή. Όμως το παρελθόν του βάζει σε κίνδυνο το παρόν του με την Σιέρα...

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

SleepingBitchy
19 Δεκεμβρίου 2009, 17:43
Aριστο πραγματικά το επεισόδιο, καθόλη τη διάρκεια ήμουν στην τσίτα.
Οσα Victor-centric επεισόδια έχουμε δει είναι πολύ δυνατά.

Το τέλος με τη Σοφίτα με ανατρίχιασε!
Η Cruella DeWitt μετά από ένα μπουκάλι από τη φημισμένη περδικούλα μας έδειξε her true colors... http://www.en.kolobok.us/smiles/artists/fool/alc.gif

great
20 Δεκεμβρίου 2009, 14:07
τι είναι αυτά που βλέπουμε, τι απίστευτα επεισόδια μας φύλαγαν για το τέλος!!!

Το σενάριο και το γνωστό χιούμορ του Whedon είναι πλέον εμφυτευμένα στα τελευταία επεισόδια, μιλάμε για διαφορετική σειρά πλέον.

Φοβερή σκηνή που δεν μπορεί να κοιμηθεί ο Victor και πάει στην μπανιέρα γιατί νιώθει πιο οικεία εκεί πέρα!!

Ανατριχιαστικό το τέλος με την σοφίτα...

savvas999
21 Δεκεμβρίου 2009, 19:51
Η σειρά έχει όντως απογειωθεί.
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ επεισόδιο και τρομερά ανατριχιαστικό τέλος.

Δεν μπορώ να φανταστώ πως το όλο στόρυ θα τελειώσει σε 3 μόνο επεισόδια.

SaPiLaS
21 Δεκεμβρίου 2009, 22:52
Eμένα δεν μου άρεσε και τόσο,πάντως σε γενικές γραμμές ήταν καλό.

GrigD
21 Δεκεμβρίου 2009, 23:23
μου άρεσε ο μελαγχολικός τόνος που είχε όσο έδειχνε τον Βίκτορ στο κόσμο και γενικά όλο το επεισόδιο ήταν απίστευτο...

smile88
22 Δεκεμβρίου 2009, 20:54
Τελειο επεισοδιο!
Τα εσπασε για μια ακομη φορα η Εκο!Καλα,αντεχει και αλλες προσωπικοτητες?Μπραβο της...
Πολυ ωραιο το στορυ με τον Βικτωρ,ξαφνιαστηκα οταν ειπαν οτι τελειωσε το συμβολαιο του,νομιζα οτι ειχε κι αλλον χρονο!:lol:Η σκηνη οπου ο Βικτωρ αντι να κοιμηθει στο κρεβατι,πηγε στην μπανιερα,μου αρεσε...:yes:
Πολλα ετοιμαζει αυτη η Ροσουμ!:mad:
Φεραν πισω και την καημενη την Πριγια με τις αναμνησεις απο τον αλλον τον βλακα...:(
Το τελος τελειως ανατριχιαστικο!:*(

Filmfreak
23 Δεκεμβρίου 2009, 04:13
πολύ καλό επεισόδιο και αυτό!!! η Έκο έχει γίνει σούπερ ντούπερ powerfull!!! έχω κατασυμπαθήσει Βίκτορ και Σιέρα στα τελευταία!!! αντίθετα με την De Witt που μου την έδωσε απίστευτα σε αυτό το επεισόδιο (και στα 2 προηγούμενα)!!!!!!

annie5
23 Δεκεμβρίου 2009, 20:09
Πολύ καλό το επεισόδιο!
Η Έκο είναι απίστευτη, τελικά αυτή κάνει κουμάντο εκεί μέσα! Η συζήτησή της με τη Ντεγουίτ όλα τα λεφτά.
Μάθαμε και πληροφορίες για το σχέδιο της Ρόσουμ να δημιουργήσει τον τέλειο στρατό. Λίγο βιαστικά βέβαια έγιναν όλα αυτά αλλά που να χωρέσει το μεγαλείο του Μάστερ σε ένα μόνο επεισόδιο...
Η τελευταία σκηνή απίστευτη, δεν μπορώ να φανταστώ τι μας περιμένει στη σοφίτα...

t0ny3
18 Φεβρουαρίου 2010, 21:27
Τα σπασε για μια ακομη φορα ο Τζος.Αλλη σειρα βλεπω.Στο τελος ημουν σιγουρος πως η Εκο θα ανοιξει τα ματια.Με αυτο ομως δημιουργουνται κι αλλα ερωτηματα.Τι στο καλο επιτελους ειναι και μπορει να την σταματησει κανεις?:???:
Η Ντεγουιτ εχει ξεφυγει!!Φοβερος ο Βικτωρ.Στην αρχη που εδιχνε πως γυρισε στην κανονικη ζωη πραγματικα συγκλονηστικα.Με εβαλε σε πολλες σκεψεις το επεισοδιο.
Σιερα και Βικτωρ=The true original love :oops:

Jane1
5 Ιουνίου 2010, 13:51
Συγκλονιστικό επεισόδιο. Μάθαμε επιτέλους και το παρελθόν του Βίκτορ/Άντονι. Φοβερή η Έκο τι σκέφτηκε για να τα καταφέρει, δεν πίστευα ότι θα το κάνει. Πολύ θλιβερή και συγχρόνως γλυκιά η σκηνή που η Σιέρα περιμένει τον Βίκτορ που της υποσχέθηκε να φάνε μαζί βραδινό. Επιτέλους είδαμε και την Σοφίτα.

HristinaB
31 Ιουλίου 2014, 18:22
Βαρέθηκα και απογοητεύτηκα από το πολύ αδύναμο σενάριο.

Οι σκέψεις μου κατά τη διάρκεια του επεισοδίου:

α) ο Μπόιντ είπε "super-soldier" κι εγώ θυμήθηκα την ένατη σεζόν των X-Files
β) ο Μπόιντ είπε "Hyperion Hotel" κι εγώ θυμήθηκα το Angel και τα making of του που παρακολουθούσα προχτές και ότι σε ένα πλάνο διάρκειας 3 νανοδευτερολέπτων στο δωμάτιο του μοντάζ έδειξε το κάτω μισό μιας αφίσας των X-Files
γ) δεν είναι πολύ γελοίο που η Έκο φοράει καπελάκι στρατιωτικό και τιραντάκια, λες και ποζάρει για σέξι στρατιωτικό ημερολόγιο;
δ) δεν είναι πολύ γελοίο που το σούπερ ντούπερ υπερ-όπλο καταστρέφεται τόσο μα τόσο εύκολα, από μία και μόνη Έκο; Που η δικιά της σκέψη υπερισχύει τόσων πολλών άλλων σκέψεων;
ε) δεν είναι πολύ γελοίο που η Ντεγουίτ περίμενε δύο ολόκληρες σεζόν να τη στείλει στη Σοφίτα και που η Ρόσουμ κοιμάται του καλού καιρού;
στ) δεν ήταν πολύ χάλια το τέλος της ιστορίας του Γερουσιαστή; (Φέρτε πίσω τον Αλέξις!)
ζ) τι να μαγειρέψω για αύριο;

Ιδίως αυτό το τελευταίο τα λέει όλα.

ATHENA1971
1 Αυγούστου 2014, 06:45
'Εχει περάσει πολύς καιρός που το είχα δει, τελικά χάσιμο χρόνου ήταν.
Αυτό που μου έμεινε ήταν το μαλλί που ανεμίζει (νόμιζα ότι έχει σπόνσορα σαμπουάν) και το λιπγκλος.
Εντάξει, δεν ήταν και τόσο χάλια αλλά από κάστινγκ.....