PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : 5η σαιζόν. Προσμονή προσδοκίες και ελάχιστη υπομονή!

darkpassenger
26 Δεκεμβρίου 2009, 07:32
Καταρχας!Τι σχεδιασμος ειναι αυτος που κανουν εκει στη Showtime??Ειναι σοβαροι?Μετα απο ενα τετοιο φιναλε θα πρεπει να περιμενουμε μεχρι τον επομενο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ????9 μηνες??

κατα δευτερον!Απλα φανταστειτε ποσο υλικο εχουν στα χερια τους οι σεναριογραφοι ωστε να κανουν μια υπεροχη σαιζον!

spoilers 4ης season

Μια δολοφονημενη γυναικα,ενα συζυγο που γνωριζει τον δολοφονο αλλα δεν μπορει να αποκαλυψει ποιος ειναι,γιατι θα αποκαλυφθει και ο δικος του ρολος,ενα γαιτανακι υποπτων με πρωτο και καλυτερο τον συζυγο,ορφανα παιδια,προδωμενη αδερφη...τι να πω.βασικα ξερω τι να πω!9 μηνες???????

Krasas
26 Δεκεμβρίου 2009, 15:58
Νομίζω πως βρίσκω μια χαρά αυτή την πολιτική του Showtime (και του HBO και ορισμένων άλλων καναλιών για ορισμένες άλλες σειρές).

Όπως και τα 12 μόνο επεισόδια των 50+ λεπτών ανά season, να παίζονται χωρίς διακοπές.

Δεδομένου και του εξαιρετικού αποτελέσματος, χίλιες φορές έτσι. Το έχω συνηθίσω ίσως κιόλας και είμαι πλήρης από Dexter για "φέτος".

geolof
28 Δεκεμβρίου 2009, 00:48
Παντως ειναι μεγαλη η προσμονη μεχρι του χρονου τον Σεπτεμβη...Δεν λεω ωραιο ειναινα βλεπεις ενα επεισοδιο καθε εβδομαδα,χορταστικο το 50+ επεισοδιο αλλα και να περιμενεις 9 μηνες δεν ειναι και λιγο.Θα... γεννησουμε μεχρι το καινουργιο επεισοδιο!

stavros4815162342
28 Δεκεμβρίου 2009, 01:17
να περιμενεις 9 μηνες δεν ειναι και λιγο.Θα... γεννησουμε μεχρι το καινουργιο επεισοδιο!
:lol::lol::lol::rotfl::lol::lol::lol:

darkpassenger
28 Δεκεμβρίου 2009, 02:20
ειχε μια δοση χιουμορ το ποστ,ομως εξακολουθω να πιστευω οτι 9 μηνες ειναι παρα πολλοι!Βασικα ειναι τοσο καλη η σειρα και τοσο εθιστικη που απλα δεν μπορω να περιμενω!

pokka
28 Δεκεμβρίου 2009, 20:37
ειχε μια δοση χιουμορ το ποστ,ομως εξακολουθω να πιστευω οτι 9 μηνες ειναι παρα πολλοι!Βασικα ειναι τοσο καλη η σειρα και τοσο εθιστικη που απλα δεν μπορω να περιμενω!

Η συγκεκριμένη σειρα έχει 12 επεισόδια ανά σεζόν.
Προτιμούσες, να μας έδειχνε 12 επεισόδια από Σεπτέμβρη μέχρι Απρίλη.
Θα έδειχνε ένα επεισόδιο και θα έκανε 3 βδομάδες διακοπή. Θα ξεχνούσες τι είδες στο προηγούμενο επεισόδιο.
Εγώ συμφωνώ απόλυτα με τον krasa.
Προτιμώ τα επεισόδια των 50+ λεπτών χωρίς διακοπή. Πιστεύω είναι πιο εύκολο ακόμη και για κάποιον που θέλει να τα δει μαζεμένα.

darthvader8119
31 Δεκεμβρίου 2009, 23:20
ειδα και τις τεσσερις σεζον DEXTER σερι μεσα σε 3 βδομαδες οποτε νοιωθω ηδη την στεριση και το cliff hanger παει να με φαει!!!!

ευτυχως θα ξεχαστουμε με LOST και House.....μεχρι το καλοκαιρι!

fruitfly
5 Ιανουαρίου 2010, 00:00
ενημερωτικα,
οι παραγωγοι ειπαν πως ο τρινιτι σκοτωσε την ριτα οποτε φευγει το γαιτανακι υποπτων με πρωτο και καλυτερο τον συζυγο :)
ετσι γιατι,
βαρεθηκα τις θεωριες οτι ο dark passenger σκοτωσε την ριτα:mad:

darkpassenger
5 Ιανουαρίου 2010, 09:13
ενημερωτικα,
οι παραγωγοι ειπαν πως ο τρινιτι σκοτωσε την ριτα οποτε φευγει το γαιτανακι υποπτων με πρωτο και καλυτερο τον συζυγο :)
ετσι γιατι,
βαρεθηκα τις θεωριες οτι ο dark passenger σκοτωσε την ριτα:mad:

ενημερωτικα,

Executive producer Sara Colleton (http://www.tvguide.com/celebrities/sara-colleton/283559?rss=news&partnerid=spi&profileid=05) tells TVGuide.com how far in time the show may jump ahead, who the No. 1 suspect in Rita's murder will be and how much the Trinity Killer will play a role in Season 5

VGuide.com: Why exactly did Arthur (John Lithgow (http://www.tvguide.com/celebrities/john-lithgow/158099?rss=news&partnerid=spi&profileid=05)) kill Rita (Julie Benz (http://www.tvguide.com/celebrities/julie-benz/159329?rss=news&partnerid=spi&profileid=05))? Was it just revenge?
Colleton: It's complicated. We left it that way so everyone, based on their own life and their own experiences, would interpret it so it made sense for them. One way to interpret it is that in some bizarre way, Dexter gave Trinity a finality in his situation, that he does this in a bizarre way to trigger Dexter to deal with who he really is. You can only fake it for so long.

TVGuide.com: Do you see Trinity playing a role next season though? Questions will be raised by Rita's murder and Arthur did show up at the police station.
Colleton: All of those things are legitimate. All those questions will obviously be a part of next season. Dexter can't say that he knows Trinity killed Rita and that he just killed Trinity. There are a lot of possibilities and they will all be thrown out in the room to be discussed

TVGuide.com: Were you about to say that Dexter might be the No. 1 suspect in his wife's murder?
Colleton:If you know anything about crimes, usually a spouse is involved. We may jump ahead six months and it could be all handled. What we wanted to do is give ourselves something that gave us the widest range of possibilities. It's so intense on a show like this, so emotionally draining, and we have a scant couple of months before we get in a room again, so all of these things are up for discussion

πηγη http://www.seattlepi.com/tvguide/413268_tvgif14.html

kostasm13
5 Ιανουαρίου 2010, 17:26
Καταρχας!Τι σχεδιασμος ειναι αυτος που κανουν εκει στη Showtime??Ειναι σοβαροι?Μετα απο ενα τετοιο φιναλε θα πρεπει να περιμενουμε μεχρι τον επομενο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ????9 μηνες??

Κάθε χρόνο έτσι κάνουν και δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει αυτό.
Είναι η πολιτική του καναλιού (τουλάχιστον το ίδιο συμβαίνει και στο Californication) να δείχνει σερί χωρίς καμία διακοπή τα 12 επεισόδια.
Και η επόμενη σεζόν του χρόνου πάλι.
Δεν νομίζω πως έτσι θα χάσει τηλεθεατές. Του χρόνου τον Σεπτέμβρη πάλι εδώ θα'μαστε!

Σίγουρα πάντως όλοι περιμένουμε με μεγάλη αγωνία την επόμενη σεζόν, για να δούμε αν θα μας στείλουν ομαδικά στο ψυχιατρείο!

stavros4815162342
3 Απριλίου 2010, 15:52
Dexter - Killer season 5 spoilers from Ausiello

Still haunted by the sight of Rita’s lifeless, bloody corpse floating in her and Dexter’s bathtub? Then this next story is going to dredge up a lot of bad memories for you. Prior to last night’s PaleyFest ‘10 event honoring Dexter, exec producer Sara Colleton took a few minutes to answer all of my burning questions about the Showtime drama’s highly-anticipated fifth season (slated to premiere in September). Needless to say, Rita’s horrifying murder will have enormous implications for America’s most beloved serial killer. Beware, major spoilers…

Season 5 will pick up right where season 4 left off.
“We have spent the last month sitting around, talking and really debating how best to deal with the aftermath of [Rita's death]. We uniformly decided that we don’t want to jump ahead. We need to see Dexter go through the process that we’d all have to go through if such a horrible thing had happened to us. We need to see him doing everything from the big emotional things like grieving the loss, to the mundane things like arranging a funeral, getting the kids dressed, and all the other things that are usually done for men because their wives or mothers do them. They have no idea how to handle all of these things. As we saw, Rita was really the caretaker of their baby. It would be cheating the audience of their catharsis to not see Dexter go through that mourning period and see how it affects him or to not see him dealing with the blowback of what he essentially caused. So we will not jump to Harrison as a 5 year old yet.”

Season 5 may not feature a Trinity-esque villain.
“John Lithgow is a tough act to follow. If there was ever a year that we could take a step back from the Big Bad formula and go deeper into Dexter and his psychology, this would be that year. That said, Dexter has a dark passenger that won’t go away no matter how much he yearns to be normal. That rears up and needs to be dealt with. He may even dive deeper after this traumatic loss of Rita. We are working on a way that feels original and fresh and unique to what he has just gone through. It cannot be the way it has been before. In [Season 1], he was terrified of any kind of intimacy because intimacy equaled being discovered. Then he slowly realized he had a need to be known and he set up a family and tried the best he could to balance it all. And now, he sees what being known brings him and he had it ripped out from underneath him suddenly and that will have some affect on him.”

Dexter will remain single… for now.
“Anything is possible, but I don’t think Dexter will be in the mood for dating or love anytime soon. That’s not even on our radar right now. He very much loved Rita and they were in a good place right before she was killed so that wound will take quite some time to heal.”

Michael C. Hall kicked cancer’s ass
“Michael’s in full remission. I just had a three-hour breakfast with him this morning. He’s in great shape and is getting his energy back. We are all very excited to get back to work. The guy is incredibly courageous and worked hard all through last season despite being sick. He’s an amazing human being and actor. It was scary, but the show will go on. We start shooting in late April or May, which is usual. We will not have to stall production.” (Reporting by Carrie Bell)

Source: EW.com

dgts
10 Μαΐου 2010, 20:16
Καλησπέρα παιδιά..
Είμαι και εγω φαν του Dexter (βρίσκομαι στα μέσα του 3ου κύκλου γι αυτό προσέξτε τι γράφετε... :P)
Να σας ρωτήσω, η σειρά παίζεται ακόμα ή έχει ολοκληρωθεί;
Και αν δεν παίζεται ακόμη πόσες season έχει;;;;;;;;;;;;:)

stavros4815162342
10 Μαΐου 2010, 20:28
Καλησπέρα παιδιά..
Είμαι και εγω φαν του Dexter (βρίσκομαι στα μέσα του 3ου κύκλου γι αυτό προσέξτε τι γράφετε... :P)
Να σας ρωτήσω, η σειρά παίζεται ακόμα ή έχει ολοκληρωθεί;
Και αν δεν παίζεται ακόμη πόσες season έχει;;;;;;;;;;;;:)
Εχουν παιχτεί 4 σεζόν και έχει άλλη μία σίγουρα, τον Σεμπτέμβρη με το καλό θα αρχίσει.
Πιθανον η 5η είναι η τελευταία αλλά ποτέ δεν ξέρεις ;)

dgts
10 Μαΐου 2010, 20:31
Ρε Σταυρο ποια τι παιδι εισαι;;;;
Οτι ρωτησω σε οποιο Post και να ρωτησω, η πρώτη απάντηση θα 'ρθει απ τα χείλη σου και πιο συγκεκριμένα απο το pc σου!!! :P
Σ'ευχαριστώ πολύ ρε "Greek Tv-Subικέ "φίλε!! :D:D:D:D

stavros4815162342
10 Μαΐου 2010, 20:38
Ρε Σταυρο ποια τι παιδι εισαι;;;;
Οτι ρωτησω σε οποιο Post και να ρωτησω, η πρώτη απάντηση θα 'ρθει απ τα χείλη σου και πιο συγκεκριμένα απο το pc σου!!! :P
Σ'ευχαριστώ πολύ ρε "Greek Tv-Subικέ "φίλε!! :D:D:D:D
Εμ τι να κάνω αφού ρωτάς σε όλες τις σειρές που βλέπω :P
Είμαι και εγώ κατά του Supernatural και όλων των αυτοτελών σειρών.
Αμα η σειρά δεν αρχίζει με ένα "previously on......." δεν λέει :grin:

dgts
11 Μαΐου 2010, 00:09
Εμ τι να κάνω αφού ρωτάς σε όλες τις σειρές που βλέπω :P
Είμαι και εγώ κατά του Supernatural και όλων των αυτοτελών σειρών.
Αμα η σειρά δεν αρχίζει με ένα "previously on......." δεν λέει :grin:

Σωστόοοοοοος!!!!!:clapping: :clapping: :clapping:
Γαμάτος θα λεγα!!!
Όντως αν δεν ξεκινάει η σειρά με ένα "Previously on... (ιδίως Lost :worthy: ) δε λέει!!!!!!!!!
Συμφωνούμε και στο θέμα αυτοτελών σειρών!!!:dance: :dance: :dance: :dance:
Μια χαρα!!!:)

Kircheis
11 Μαΐου 2010, 00:45
Να'με και'γω!

- Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος συζήτησης για το αν και γιατί προβάλλεται 1 σεζόν κάθε 9-10 μήνες. Όλες οι σειρές το ίδιο κάνουν, και αυτές που δεν το κάνουν έχουν συνήθως πολύ χαμηλότερη ποιότητα η τραγικά fillers.

- Εμένα προσωπικά μου την σπάει το "previously on...", πολλές φορές αποτελεί μεγάλο spoiler για την συνέχεια του επεισοδίου. Επίσης δεν νομίζω πως το να αποτελείται μια σειρά από αυτοτελή επεισόδια αποτελεί αρνητικό.

- Η τέταρτη σεζόν δεν με τρέλανε, μου φαίνεται πως ήταν τυπική "wtf" σεζόν (στυλ έκτη αίσθηση) όπου οι σεναριογράφοι έχοντας ξεμείνει από ιδέες διαλέγουν αυτό τον τρόπο για να κάνουν την σειρά να αρέσει. Επίσης σε αυτή την σεζόν ο dark-passenger είχε έως και ξεχάσει τον dexter πράγμα που δεν είναι συνεπές με τον χαρακτήρα του, και προσωπικά με ξενέρωσε. Γι'αυτό, και επειδή η τρίτη σεζόν ήταν και αυτή μέτρια δεν έχω μεγάλες προσδοκίες για την σειρά, μας έδωσε μια φοβερή πρώτη σεζόν, μια πολύ καλή δεύτερη και απο'κει και πέρα δεν νομίζω να μας δώσει κάτι περισσότερο. Όμως θα συνεχίσω να την βλέπω γιατί έχω διαβάσει δύο από τα βιβλία (όχι πως έχουν ιδιαίτερη σχέση με την σειρά), και έχω δει υπερβολικά πολλά επεισόδια για να την κάνω drop τώρα.

dgts
14 Μαΐου 2010, 16:21
Ρε παίδες sorry έχω μπερδευτεί ...
Πόσες season έχει τελικά ο Dexter-άκος μας;;;;;;;;
:p :p :p :p :p :p

vasilis_c
14 Μαΐου 2010, 17:08
Ρε παίδες sorry έχω μπερδευτεί ...
Πόσες season έχει τελεικά ο Dexter-άκος μας;;;;;;;;
:p :p :p :p :p :p

4 ως τωρα και συνεχιζεται και του χρονου!

dgts
14 Μαΐου 2010, 17:19
Δηλαδή το τελειώνω σε λίγες μέρες;;;
Μόλις τώρα θα αρχίσω τον 4ο κύκλο και κρίνοντας την φώτο που δείχνει τον Dexterako μας με το μωρό του, προβλέπονται πολύ sweet moments!! :P
Επιτέλους .. πατέρας!!!!!!!! :D :D

freak kitchen
15 Μαΐου 2010, 01:01
Παρακατω κανω copy paste απο ενα site που αναφερει πραγματα για την πεμπτη σαιζον.ΜΗ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗ ΣΑΙΖΟΝ.

The executive producer of Dexter has dropped hints about the upcoming fifth season.

Speaking to Entertainment Weekly, Chip Johannessen explained that the season will deal with Dexter's reaction to the murder of his wife Rita (Julie Benz).

Johannessen added that Dexter (Michael C. Hall) will ask his sister Deb (Jennifer Carpenter) for help taking care of his three children and revealed that the five of them will move into Dexter's old apartment.

"It's partially funny and partially not," Johannessen explained. "Deb is not exactly the most maternal person. Nobody quite knows what they're doing, so there's a certain kind of struggle to cope."

Meanwhile, reports hinted that Dexter will be thought of as a suspect in the investigation into Rita's murder.

Dexter is scheduled to return in September.

Πηγη http://www.digitalspy.co.uk/cult/s64/dexter/news/a219661/dexter-exec-teases-fifth-season.html

dgts
22 Μαΐου 2010, 16:40
2 επεισόδια ακόμα (του 4ου κύκλου) και μετά θα περιμένω και εγώ μέχρι Σεπτέμβρη για 5ο κύκλο;;;; ...

Και το συνήθισα γαμώτο...
Γι αυτο προτιμώ να βλέπω σειρές είτε που κοντεύουν να ολοκληρωθούν είτε ολοκληρωμένες!!
Μου την δίνουν οι αναμονές!!!!!!!!
Ξεχνάς τι έχεις δει ..:confused: :confused:

dgts
23 Μαΐου 2010, 02:03
ΜΟλις ολοκλήρωσα τον 4ο κύκλο με πολύ ξενερωμένα συναισθήματα λόγω θανάτου της Ρίτας!! Δε το πίστευα με τίποτα!!
Κατα τα άλλα και ο 4ος κύκλος μου άρεσε πολύ αν εξαιρέσουμε την τελευταία σκηνή ... :(

Τώρα όσον αφορά τον 5ο κύκλο, ισχύει η απάντηση ενός μέλους για Σεπτέμβρη;;;;