PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : V 1x12 - "Red Sky"

mefisto26
19 Μαΐου 2010, 00:42
13731

13732

Η επίσημη περίληψη από το ABC είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάσετε):
O Τσαντ ανακαλύπτει κάτι τραγικό...

Διαhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί μετά την προhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngολή του επεισοδίου.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε ΕΔΩ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24819).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

RenOdur
19 Μαΐου 2010, 11:17
μετα απο τετοιο φιναλε ο δευτερος κυκλος αναμενεται Σ-Υ-Ν-Α-Ρ-Π-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Ο-Τ-Α-Τ-Ο-Σ...:respect:

Dark Dominion
19 Μαΐου 2010, 11:56
Νόμιζα ότι θα είχε 13 επεισόδια ο κύκλος. Θα το δω αργότερα και θα επανέλθω.

GrigD
19 Μαΐου 2010, 12:07
του V μαλλον θα ειναι απο τα καλυτερα φιναλε για φετος, πραγματικα δεν το περιμενα ηταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ... παλι καλα που πηρε το ΟΚ για 2η σεζον...

γενικα ολο το επεισοδιο με ειχε στην τσιτα και μου ειχε σηκωθει η τριχα καγκελο αλλα με το

- What's happening to me.
- I believe you are experiencing your first human emotion.

ειχα μεινει!!!! απλα ρισπεκτ...

και το σκηνικο με τον κατακοκκινο ουρανο και την μουσικη που επαιζε απο πισω ηταν φοβερο... λοιπον αναμενουμε με αγωνια την συνεχεια...

@ Dark Dominion η σεζον αρχικα ειχε 13 επεισοδια αλλα η παραγωγη τα μειωσε στα 12 για ευνοητους λογους...

mogolfiero
19 Μαΐου 2010, 16:05
Καλο δεν λεω, αλλα οταν ειπε κλεισμενος στην "φυλακη" ο Joshua: The code is "John May Lives" γελασα με τν καρδια μου.

Ωρες ωρες μου φαινεται λιγο "παιδικο" το σεναριο :)

Kircheis
19 Μαΐου 2010, 16:13
Καλο δεν λεω, αλλα οταν ειπε κλεισμενος στην "φυλακη" ο Joshua: The code is "John May Lives" γελασα με τν καρδια μου.

Ωρες ωρες μου φαινεται λιγο "παιδικο" το σεναριο :)

Και'γω γέλασα εκεί, καλύτερα να έβαζε "12345" η "qwerty"!! :P

Το σενάριο της σειράς σε γενικές γραμμές είναι πρόχειρο και επιφανιακό, στο τελευταίο επεισόδιο έγιναν πολλά όμως όχι κάτι φοβερό.

great
19 Μαΐου 2010, 20:19
εεε άριστο.
Φοβερή μουσική υπόκρουση στις σκηνές που υπήρχε η κορύφωση. Φοβερή εξέλιξη των γεγονότων, απίστευτο το ξέσπασμα της Αννας. Nα δούμε τώρα τι θα γίνει και το αν θα ξεσκεπαστεί η αλήθεια για τους V μετά από την διαφαινόμενη επίθεση.

Εξαιρετικό finale.

Evelyn P.
19 Μαΐου 2010, 23:47
γιατί κανένας δεν σχολιάζει το welcome back προς τον Joshoua ??
Τι ήταν τούτο? Δλδ τον ανέστησαν για να τον ανακρίνουν ή χωρίς να το πάρουμε χαμπάρι και ο Μάρκους παίζει διπλούς ρόλους??Α και ο Τσαντ από εδώ και πέρα φαντάζομαι πως θα αλλάξει στρατόπεδο!!
Μπερδεύτηκα!!!

Cammy90
20 Μαΐου 2010, 02:08
βασικά τι ακριβώς έγινε με τον Χομπς?που του είπε ο Μάρκους ότι δούλευε για εκείνον για χρόνια..
επίσης, γιατί η Άννα ένιωσε human emotion?(καταπληκτική σκηνή πάντως..)
και ο Ράιαν μου έκανε εντύπωση που πήρε τόσο ψύχραιμα το θάνατο της Βαλ και μετά που έτσι εύκολα κατάφερε να τον επηρεάσει η Άννα με το bliss της......

metabaron
20 Μαΐου 2010, 02:34
Eγω προσπαθω να καταλαβω τι ηταν αυτα τα κοκκινα συννεφα και τι σχεση ειχαν τα πλοια στην τροχια της Γης.
Νομιζω οτι η σειρα εχει τα φοντα να φτασει τα μεγαλεια σειρων οπως Prison Break & LOST. To ιδιο πιστευω με επιφυλαξεις και για το Flashforward.
Φετος τελειωσαν/τελειωνουν οριστικα, αρκετες πετυχημενες σειρες blockbusters. Επομενως καποιες πρεπει να παρουν τη θεση τους.
Νομιζω οι "επισκέπτες" είναι απο τους πρωτους στη λιστα!
:)

Andre Linoge
20 Μαΐου 2010, 11:53
Επικο φιναλε.Ευτυχως ανεστησαν τον Joshua και θα τον εχουμε και στην νεα σεζον.Επισης το υφος του Marcus οταν λεει στον Joshua welcome back μου δινει την εντυπωση πως δεν ειναι τοσο κακος οσο υπολογιζει η σατανικη Anna.Το V για μενα ηταν η ευχαριστη εκπληξη της φετινης σεζον.Πολυ καλη σειρα με δραση και αγωνια για την συνεχεια.

Ζήτω η 5η Φάλαγγα!!!

smallville
20 Μαΐου 2010, 16:23
Άριστο season finale!
Η 2η σαιζόν αναμένεται συγκλονιστική και ελπίζω να έχει 22 επεισόδια αντί για 12!
Δεν την χάλασε καθόλου την Άννα για αυτό που έπαθαν τα αυγά της...καλά να πάθει και μακάρι ακόμα περισσότερα!Το μωρό σαύρα θα ήθελα να δω πως είναι και όχι μόνο την ουρίτσα του που αγκαλιάζει το δάκτυλο του πατέρα του π[ου ήταν γλυκιά στιγμή!
Ο Μάρκους μου φαίνεται πως αν δεν είναι μέλος της 5ης Φάλαγγας γίνεται σιγά σιγά!
Θέλω να δω τι είναι αυτό το κόκκινο αέριο που αμόλυσαν τα διαστημόπλοια εκτός γης!
Λέτε να κρύβει τον ήλιο ώστε σιγά σιγά να δημιουργηθούν επιπτωσεις στο περιβάλλον και άρα στους ανθρώπους;Θα τα δούμε την επόμενη σαιζόν.
Άντε καλό καλοκαίρι!

Bill108
20 Μαΐου 2010, 16:31
Πολύ ωραίο επεισόδιο και για φινάλε αρκετά υποσχόμενο..
Αρκετές ανακατατάξεις στις δύο μεριές..

Για τον κόκκινο ουρανό λογικά θα περιμένουμε να μάθουμε στη νέα season παραπάνω πράγματα..

ΥΓ: Όταν ούρλιαζε η Άννα ένα πράγμα μου ήρθε στο μυαλό : " Σ.... μωρή σαύρα!!!" :haha:

Ραντεβού τον Σεπτέμβρη

tedgiann
20 Μαΐου 2010, 16:39
Αριστο:worthy: :worthy: :worthy:
Η σειρα τελειωσε εξαιρετικα και παμε για συγκλονιστικη δευτερη!!!:dance:
Φοβερη η σκηνη με την Αννα στα αυγα να βιωνει ανθρωπινα συναισθηματα.
Περιμενω με αγωνια να δω τι ειναι το αεριο και τι παιζει με τον Μαρκους και τον Τζοσουα.

Αντε του χρονου παλι;) :closed-to :closed-to

MCAK
20 Μαΐου 2010, 18:24
"Here's to your children's future, Anna!" 8) :worthy:

Εντάξει, αυτά είναι φινάλε! :respect: Κατευθείαν σχέδιο & εφαρμογή, δεν το ζαλίσαμε πολύ, αποφάσισε & η Lisa με ποιο στρατόπεδο είναι & βοήθησε καθοριστικά στο σχέδιο. :thumbsup1

O Joshua είναι ο αγαπημένος μου & στενοχωρέθηκα όταν έπρεπε να τον σκοτώσει η Erica. :*( Πίστευα ότι η χρηστικότητα της δολοφονίας του ήταν απλά για να πάρει bonus points η Erica, αλλά στο τέλος εξεπλάγην ευχάριστα όταν είδα ότι λόγω του τρόπου που πέθανε μπόρεσαν να τον επαναφέρουν. :yahoo:

Η σκηνή που βλέπει η Anna τα κατεστραμμένα αυγά τέλεια, το χαμογελάκι της Lisa από πίσω όταν την είδε να ξεσπά & να νιώθει κάτι, nice touch. :twisted:

Πιο "αστεία" σκηνή βρήκα το κήρυγμα του Jack όπου σηκώνονταν οι πιστοί & έφευγαν λες & τους έθιξε τη μάνα. :P :lol: Ξεκίνησαν να φεύγουν από την 1η λέξη του. :haha:

Ο Chad πόσο πιο lapdog θα μπορούσε να είναι;; Οι ίδιοι οι V του το φωνάζουν ότι η Anna δεν είναι εδώ για να σώσει την ανθρωπότητα, αλλά αυτός εκεί, βράχος. :lipsseale Είθε να βάλει μυαλό στην s2.

SaPiLaS
20 Μαΐου 2010, 21:28
Άριστο φινάλε σε μια πολύ καλή σεζόν.:respect::clapping:
Πάγωσα όταν η Έρικα χρειάστηκε να σκοτώσει τον Τζόσουα αλλά ευτυχώς στο τέλος επανήλθε ο άρχοντας!!:grin:
Κρίμα για τον Ράιαν,δεν θέλω να τον δω με την μεριά των V.
Ωραία η σκηνή με το ξέσπασμα της Άννας και η εκδήλωση των πρώτων ανθρώπινων συναισθημάτων.:thumbsup1
Περίεργη η σκηνή με τον κόκκινο ουρανό και ωραία συνάμα,λογικά θα μάθουμε στην 2η σεζόν τον λόγο που έγινε έτσι.
Long Live The Fifth Column!!!:)

Arsenal-Hellas
21 Μαΐου 2010, 01:42
poly kalo to finale, symfwnw kai egw. meta thn apogohteysh tou kopsimatos twn Flash Forward kai Happy Town, toulaxiston to Abc synexizei to V, mallon 8a einai apo ta megalytera sou3e tou gia tou xronou

forzaitalia
21 Μαΐου 2010, 02:15
Απο τα καλυτερα φιναλε που εχω δει. Γρηγορο, ανατρεπτικο, σε κρατουσε σε αγωνια μεχρι το τελευταιο λεπτο. Το κακο ειναι οτι δεν ηξερα οτι ειναι το τελευταιο επεισοδιο της σεζον και λεω αντε επιτελους ανεβασαν ταχυτητα :grin:.
Οταν ειδα στο τελος: "Καλο καλοκαιρι , ραντεβου το Σεπτεμβρη" ξενερωσα απιστευτα :(.
Ελπιζω να συνεχισει και του χρονου στους ρυθμους του τελευταιου επεισοδιου αν και η σειρα ξεκινησε ασχημα στα πρωτα επεισοδια οπου μονο τα εφε με κρατουσαν και η Juliet (ok...ok...Erika :P) αλλα στη συνεχεια βελτιωθηκε κυριως στην προσθηκη του Χομπς. Ευτυχως καταλαβαν γρηγορα η σεναριογραφοι οτι με ενα μονο macho τυπο (Ραιαν) δε βγαινει η δουλεια. Ποιος να κοντραρει τον Ραιαν στο αρχηγηλικι ο παπας?:shock:

Παντως εγω ειμαι με τους V! Βαρεθηκα να κερδιζουμε παντα τους εξωγηινους και στο κατω κατω ποιος χρειαζεται εναν μαμακια ανθρωπο σαν το Ταιλερ. Χιλιες φορες στις σαυρες αμα ειναι σαν τη Λισα. Ακους εκει...σαυρα τετοιο μ..:lipsseale! :P:P:P

xrysa_
21 Μαΐου 2010, 02:37
αχου μωρε τον Joshua κριμα θα φαει πακετακι μου φαινεται.. εντωμεταξυ την ψιλιαστηκα τη δουλεια οταν τον πυροβολησε σιγα μην πεθανει απο τις 2 ψωρο-σφαιρουλες..
Τι μου φορεσες τα μαυρα μωρη κ φωνάζεις ουστ πουτ-Αννα χαχαχα
μπαμ μπαμ δουλειες μπηκαμε το πεταξαμε τελειωσαμε ενω σε αλλες σειρες 2-3 επισοδεια να το συζητησουμε και αλλα 2-3 να το εφαρμοσουμε..
χάνουμε Joshua και Ryan παιρνουμε τσιρακι Τσαντ και Λισα..
βλακα Χομπς εσυ δεν ειχες γκομενακια ελεγες,
τι σου βρηκε αυτος ο αντιπαθεστατος Μαρκους?

metabaron
21 Μαΐου 2010, 03:10
H ηθοποιος που παιζει την Αννα, συμμετειχε στη σειρα firefly πριν μερικα χρονια οπου επαιζε μια διαγαλαξιακη ιεροδουλη που ειχε το δικο της "δωματιο" στο διαστημοπλοιο και συμμετειχε στις περιπετειες. Αν τη δειτε εκει, ηταν πανεμορφη και πολυ σεξυ!

http://img2.timeinc.net/ew/dynamic/imgs/021002/12505__firefly_l.jpg

mores
21 Μαΐου 2010, 05:59
Ρε παιδιά λογικά ο Τζοσουα ήταν νεκρός, όπως και γυναίκα του Ryan, αλλά των Τζόσουα μπορούσαν να τον σώσουν οι V, άρα και την γυναίκα του Ryan μπορούσαν, ο Ryan δεν το ήξερε οτί μπορούν να την σώσουν; Γιατί δεν είπε στην Άννα να την σώσει; Άλωστε ο Ryan ήταν V άρα ήξερε ότι υπάρχει αυτή η τεχνολογία για κάτι τέτοιο...

Α! Και η Morena Baccarin που κάνει την Άννα έιναι φοβερή, πολύ μου αρέσει!!!
Η Καλήτερη σκηνή είναι εκεί που ούρλιαζει.

Ωραία σειρά δεν λέω, αλλά τρέχει πολύ, όλα έγιναν τόσο γρήγορα μόνο σε 12 επεισόδια...

Stubble
21 Μαΐου 2010, 12:40
Στην αρχή μου άρεσε πολύ το V μετά σιγά σιγά έχασα το ενδιαφέρον μου γύρω στο 7ο επεισόδιο, αλλά διάβασα κάπου πως το φινάλε ήταν καταπληκτικό και είπα ας του δώσω μια ακόμα ευκαρία. Πράγματι ήταν από τα καλύτερα φινάλε σαιζόν που έχω δει, καλός ρυθμός, σασπένς, και τρομερό τέλος με την Άννα να αισθάνεται οργή και τον κόκκινο ουρανό. Πραγματική μια άψογη ώρα τηλεόρασης.

orck
21 Μαΐου 2010, 15:25
Εγω ειμαι ο μοναδικος απο οτι φαινεται που δεν μου αρεσε καθολου.
Η σειρα μου δινει την εντυπωση οτι απευθυνεται μονο στους εφηβους.
Το σεναριο εχει απιστευτα κενα (πχ ενω εχουν καταπληκτικη τεχνολογια ο Τζοσουα γινεται καλα αλλα η εγγυος γυναικα και ο ανθρωπος που αυτοκτονησε, απλα πεθανε, ενω η Αννα εχει απεριοριστες δυνατοτητες παρακολουθησης, την εχουμε δει να παρακολουθει διαφορα τεκτενομενα πανω στο σκαφος κανεις απο τους ανταρτες δεν φοβαται και ολοι μιλανε σχεδον ελευθερα σε οποιο σημειο του σκαφους βρισκονται, οταν πιασαν τον ανθρωπο μελος της 5ης φαλαγγας κανεις δεν ειχε την ιδεα να διαβασουν την μνημη του για να μαθουν τα αλλα μελη, στο ιδιο επισοδειο διαβαζαν την μνημη του χαζου γιου της Ερικα).
Η Ερικα πιστευω οτι δεν παιζει καλα τον ρολο της.
Τελος η σειρα δεν εχει ρυθμο, ενω σε τοσα επισοδεια δεν γινοταν τιποτα, απλα συζηταγαν, ξαφνικα στο τελευταιο εγιναν ολα μαζι.
Δεν ξερω εαν θα το συνεχισω, μου φαινεται πιο ανοητη σειρα και απο το Heroes.

dalas9
21 Μαΐου 2010, 15:31
H ηθοποιος που παιζει την Αννα, συμμετειχε στη σειρα firefly πριν μερικα χρονια οπου επαιζε μια διαγαλαξιακη ιεροδουλη που ειχε το δικο της "δωματιο" στο διαστημοπλοιο και συμμετειχε στις περιπετειες. Αν τη δειτε εκει, ηταν πανεμορφη και πολυ σεξυ!

Μπράβο ρε φίλε, κι έλεγα τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει...

great
21 Μαΐου 2010, 16:44
Εγω ειμαι ο μοναδικος απο οτι φαινεται που δεν μου αρεσε καθολου.
Η σειρα μου δινει την εντυπωση οτι απευθυνεται μονο στους εφηβους.
Το σεναριο εχει απιστευτα κενα (πχ ενω εχουν καταπληκτικη τεχνολογια ο Τζοσουα γινεται καλα αλλα η εγγυος γυναικα και ο ανθρωπος που αυτοκτονησε, απλα πεθανε,

για αυτό συγκεκριμένα επειδή το ξαναδιάβασα κάπου, δεν απλά πέθανε, την σκότωσε οποτε δεν είχε καμια όρεξη να την επαναφέρει στην ζωή.

m0rpheas
21 Μαΐου 2010, 18:26
Τα έσπασε το φινάλε!
Οι σκηνές κορύφωσης της δράσης και της ιστορίας ήταν απλά φοβερές!

Σημαντικό μείον πάντως η προχειρότητα που παρατηρείται ορισμένες φορές στο σενάριο. Πχ η Έρικα πάει από το τραπέζι στα αβγά και μετά εν μέσω πυρών κατευθείαν στον Τζόσουα με την ίδια ευκολία που πάει κανείς στο περίπτερο. Ή ο Ντέκερ, που πάει ανενόχλητος σε ένα από τα πιο σημαντικά μέρη για τους V, στο χώρο όπου κάνουν πειράματα στους ανθρώπους, χωρίς να συναντήσει κανέναν.

Ενδιαφέρουσα σαν εξέλιξη και τρομερή σε σκηνοθεσία και ερμηνεία η πρώτη εκδήλωση συναισθημάτων της Άννα. Η οργή της μάλλον οδήγησε στην αρχή του τέλους για τους V. Τόσο καιρό όλοι αναρωτιόμασταν πώς είναι δυνατόν μια χούφτα άνθρωποι να κερδίσουν τους V, που διαθέτουν τα μέσα αλλά και το σχέδιο ώστε να επικρατήσουν. Μετά τη βεβιασμένη κίνηση της Άννα στο τέλος και ουσιαστικά την εγκατάλειψη του πολύ προσεγμένου σχεδίου της, λογικά τώρα οι άνθρωποι θα καταλάβουν με τι έχουν να κάνουν.

constadine
22 Μαΐου 2010, 12:12
Μου αρέσει πολύ η σειρά ,μερικές όμως σκηνές και μερικές φορές το σενάριο νομίζω ότι έχει κενά.
Καλό πάντως το season finale!

SN_Lost
22 Μαΐου 2010, 13:47
το φιναλε τα σπασε! αντε να δουμε τι θα γινει στη συνεχεια κ τι σημαινει αυτος ο κοκκινος ουρανος ... ευτυχως π το συνεχιζουν και για 2η σεζον και δεν το κοψαν οπως το Flash Forward το οποιο btw δεν επρεπε με τπτ να το κοψουν :/

katathlim
22 Μαΐου 2010, 14:15
Τελειο.. μπράβο!
Τώρα φοβάμαι ότι θα πάρουν τον Τζόσουα με το μέρος τους οι V ... αν γίνει αυτό κρίμα και πάλι κρίμα !
Η σειρά αξίζει !
Απο το 4ο επεισοδιο και μετά, είναι καταιγιστική

smile88
22 Μαΐου 2010, 20:01
Θεϊκο επεισοδιο!
Τσακ μπαμ,πανε τα αυγα της Αννας!:grin:Ετσι οπως ουρλιαζε και ειχε ανοιξει διαπλατα το στομα της,νομιζα οτι θα βγει απο το δερμα της,κυριολεκτικα,και θα την βλεπαμε στην πραγματικη της μορφη!:*(
Μονο εγω δεν πολυκαταλαβα το "σχεδιο" με το γραμμα?Και καλα,να γινει χαμος και να μπορεσει να παει η Ερρικα να ριξει την βομβα με την ησυχια της?!
Ευτυχως που "ανεστησαν" τον Τζοσοουα!Αλλα φοβαμαι μην τον παρουν με την μερια τους,τοσο ευκολα που το εκαναν με τον Ραιαν!Σκοτωσαν την Βαλ,και αλλαξε τοσο γρηγορα ο Ραιαν!:shock:Λιγο ανατριχιαστικο το μωρο με την ουρα παντως!:lol:
Μωρε τον Χομπς...:grin:
Πλεον πιστευω οτι ο Τσαντ ειναι με την 5η Φαλαγγα.Θα ειναι τοσο χαζος αν συνεχισει να ειναι το σκυλακι της Αννας μετα απο αυτα που ειδε...
Και το τελος,με τον κοκκινο ουρανο,ολα τα λεφτα!Αντε να δουμε τι ειναι και αυτο...

liakos03
23 Μαΐου 2010, 13:58
Ωραιο φιναλε που με προδιαθετει για μια καλυτερη δευτερη σεζον με περισοτερη δραση και πιο γρηγορη πλοκη. Γενικοτερα ομως παρατηρω οτι και αλλοι εχουν επισημανει οτι το σεναριο ειναι τρυπιο και δεδομενου οτι εχω παρακολουθησει το Fringe και το Flash Forward η σειρα αυτη μου φαινεται αρκετα υποδιεστερη. Παρολα αυτα οι πολλες ανατροπες και το σεναριο συνωμοσιας κανουν τη σειρα ευχαριστη.:):)

savvas999
23 Μαΐου 2010, 14:03
Εξαιρετικό φινάλε με συνεχείς εξελίξεις και αγωνία.
Εγώ θα ήθελα βέβαια περισσότερη δράση στην 2η σεζόν. :)

ifigeneiavip
23 Μαΐου 2010, 22:30
Και μόνο που η bitch Άννα, τα πήρε στο κρανίο, είναι cliffhanger από μόνο του!:lol:

Krasas
23 Μαΐου 2010, 23:42
Πολύ καλό το φινάλε της 1ης season. Διασκέδασα αρκετά με το V φέτος, και η πορεία του μου φάνηκε σχετικά ικανοποιητική. Έκανε καλή αρχή και είχε και μερικά πολύ ωραία επεισόδια ενδιάμεσα. Υπήρχαν και αδυναμίες, αλλά συνήθως τέτοιες σειρές θέλουν και μια δεύτερη season για να φανεί (και να διευρυνθεί) το "σύμπαν" τους και να εμβαθύνουν καλύτερα στους χαρακτήρες τους.

Περιμένω μια δεύτερη season με περισσότερο καλοσχεδιασμένο πλάνο για την υπόθεση και τους χαρακτήρες της σειράς, με διακριτούς ρόλους που θα δικαιολογούν την παρουσία ορισμένων (παπά ακούς για ποιον χτυπα η καμπάνα, ε; ) και αν γίνεται με μικρότερες (ή καθόλου) διακοπές. ;)

t0ny3
27 Μαΐου 2010, 03:29
Παρα πολυ καλο φιναλε.Γενικα το V με εξεπληξε και χαιρομαι πολυ που συνεχιζεται γιατι πανε εκει στο Αμερικα να μας καταργησουν τα scifi.

Πολλες αποριες δημιουργουνται μετα το φιναλε και ανηπομονω για την 2η σεζον.Τι να ειναι αραγε ο Κοκκινος ουρανος?Γιατι επανεφεραν τον Τζοσουα και παραμενει ο ιδιος?
Η σκηνη με την Αννα να ουρλιαζει και τον Μαρκους να της λεει πως βιωσε το πρωτο της ανθρωπινο συναισθημα τα εσπασε.:respect:
Κριμα για την Βαλερι και τωρα ο Ραιαν ενταχθηκε παλι με την Αννα.:mad: Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι τι ειναι η ευλογια της Αννα και γιατι μονο αυτη μπορει να την κανει?
Ο Τσαντ οντως ειναι σκυκαλι και δεν ξερει τι του γινεται.Τωρα ελπιζω να ενταχθει στην 5η Φαλαγγα.Καλα βρε αυτοι γιατι εφευγαν σαν κυνηγημενοι απο την εκκλησια?Πολυ τραβηγμενο το βρηκα και μαλιστα απο την πρωτη κουβεντα.
Με τον Κομπς δεν καταλαβα πολυ καλα τι εγινε?Δηλαδη τοσο καιρο οι εργοδοτες του ηταν οι V?Και τωρα θελουν να μπει στην 5η φαλαγγα?Αρα δεν ξερουν πως ειναι ηδη και δεν μας ξεκαθαρησαν με ποιανου μερια τελικα ειναι ο Κομπς.

Krasas
27 Μαΐου 2010, 07:26
Παίδες, ο Ράιαν δεν μπορεί να "εντάχθηκε" με την Άννα. Θα ηταν το game over της σειράς. Πρώτα πρώτα θα άνοιγε το στόμα του και θα ονόμαζε όσους προδότες ήξερε, και για FBI agents και παπάδες. Θα έφευγε το μισό πρωταγωνιστικό καστ σε ένα επεισόδιο :P

JHRZ
27 Μαΐου 2010, 12:41
Έχω να κάνω μόνο το εξής σχόλιο για το επεισόδιο: http://www.en.kolobok.us/smiles/user/kez_15.gif

Ως τώρα οι περισσότεροι ηθοποιοί ήταν πάρα πολύ καλές επιλογές και τους δόθηκε η ευκαιρία να το αποδείξουν!!! :respect:

Το επεισόδιο, ενώ έκανε μια μικρή κοιλίτσα μετά τα πρώτα 40", μετά απογειώθηκε και βγήκε εκτός τροχιάς!! Πολύ, πολύ καλό! Η μια λυποθυμία μετά την άλλη!!! http://www.en.kolobok.us/smiles/user/kez_15.gif

smile88
27 Μαΐου 2010, 13:37
Παίδες, ο Ράιαν δεν μπορεί να "εντάχθηκε" με την Άννα. Θα ηταν το game over της σειράς. Πρώτα πρώτα θα άνοιγε το στόμα του και θα ονόμαζε όσους προδότες ήξερε, και για FBI agents και παπάδες. Θα έφευγε το μισό πρωταγωνιστικό καστ σε ένα επεισόδιο :P

Δεν το νομιζω.Εδω,ηταν μακρια απο την Βαλερι για ενα χρονικο διαστημα και κοντεψε να στησει πληρη προσοχη στο καλεσμα της Αννας.Τωρα με την Βαλερι νεκρη και με την αγαπη που του εφερνε ανθρωπινα αισθηματα να εχει παει συννεφο,νομιζω οτι θα λυγισει πιο ευκολα.Ασε που δε νομιζω να κανει κατι και το μωρο τιποτα στον Ραιαν,σαυρα ειναι και αυτο!:PΗ Βαλερι ηταν η Αχιλλεος πτερνα του Ραιαν.
Ωστοσο για το δευτερο που λες,εχεις δικιο,αλλα η Αννα μπορει να εχει αλλο σχεδιο γι' αυτους,ειδικα τωρα με τον κοκκινο ουρανο...Ειδωμεν!:grin:

tasoskratos
28 Μαΐου 2010, 13:22
Ολοκληρώθηκε μία ακόμη σειρά που παρακολουθώ με ιδιαίτερο ενδιαφέρον και άφησε πολλές υποσχέσεις.
Φαντάζομαι πως όλοι ένοιωσαν ένα αίσθημα ευφορίας με την απελπισμένη κραυγή της Αννούλας.
Τώρα που κοκκίνησε ο ουρανός δεν ξέρω τι θα γίνει.
Ραντεβού και με το V τον Σεπτέμβρη.

kakashi_hatake
1 Ιουνίου 2010, 08:23
Μόλις ολοκλήρωσα και εγώ τη σειρά. Μπορώ να πω ότι μαζί με το VD ήταν από τις καλύτερες σειρές που είδα φέτος και είναι η δεύτερη που με ικανοποίησε περισσότερο και από το LOST. Το κάθε επεισόδιο ήταν καλύτερο από το προηγούμενο και γενικά όλα τα επεισόδια κινήθηκαν σε υψηλά επίπεδα.
Θέλω πάρα πολύ όμως να δω πως θα εξελιχθεί η σειρά του χρόνου. Μου έχει κάτσει κάπως η αλλαγή της στάσης της Άννας σε επιθετική τόσο γρήγορα. Με αυτό δεν πάνε περίπατο οι προσπάθειές της που έχει κάνει σε όλη τη πρώτη season, για τα πειράματα και για τον Τάιλερ και το ότι είναι Εκλεκτός; Tα μόνο που βλέπω σαν αξιοποιήσιμα του χρόνου είναι το θέμα του μπάσταρδου (για το οποίο παρεμπιπτόντως φαίνεται να χαίρεται που θα το έχει με το μέρος της), το θέμα του ιού και της φόρμουλας των επιστημόνων κατά των V και το όλο θέμα της φάλαγγας. Και φυσικά το τεράστιο θέμα της επίθεσης. Ίσως θα έπρεπε να είχαν ξεκαθαριστεί κάπως οι καταστάσεις πριν δούμε τον κόκκινο ουρανό. Γενικά πάντως, βλέπω να γίνεται χαμός στην 5η φάλαγγα, με τον Kyle και πιθανόν τον Joshua εντός, υπό την επίβλεψη των Marcus/Anna και τον Ryan εναντίον.
Ποιος περιμένει όμως όλο το καλοκαίρι για να δει τι θα γίνει. :*(

LostVilly
9 Ιουνίου 2010, 13:59
Πολυ της μοδας γινανε οι εκκλησιες ψετος στα φιναλε :P
Φοβερο το επισοδειο!!!! Οι κωμικοτραγικες σκηνες μεταξυ Αννας και Ερρικας ειναι απολαυστικες!
Η κραυγη της Αννας με τα "μωρα" ανατριχιαστικη, αλλα και λιγο απολαυστικη :o
Ο ταυλερ κλασσικα στον κοσμο του, ο ραιαν αλλαξε (μαλλον) στρατοπεδο, το κουλο στο τελος με τον Μαρκους και τον Τζοσουα αφηνει αρκετες αποριες!
Ωραιο κλεισιμο με τον κοκκινο ουρανο και αυτη τη μουσικη, η δευτερη Season αναμενεται φοβερη!!!

Jane1
27 Σεπτεμβρίου 2011, 16:47
Άριστο το φινάλε της σεζόν. Γεμάτο δράση, εξελίξεις και ανατροπές. :clapping:
- Καταφέρανε ευτυχώς να ανατινάξουν τα αυγά.
- Η Λίζα πιά τάσσεται υπέρ των ανθρώπων.
- Επιτέλους ο Τσαντ έμαθε την αλήθεια. (Και πολύ άργησε)
- Δεν είναι ξεκάθαρη η θέση του Χομπς, υπάρχει περίπτωση να πάει με τον εχθρό.
- Με το θάνατο της Βαλ και έχοντας στα χέρια τους το μωρό, μπορούν να ξανακερδίσουν τον Ράϊαν.

Τραγική η σκηνή στην εκκλησία που σχεδόν όλοι αποφάσισαν να ακολουθήσουν τους V.
Πρώτη φορά βλέπουμε την Άννα να ξεσπά (το πρώτο της ανθρώπινο συναίσθημα). :shock: :respect:
Αναπάντεχη η τελευταία σκηνή με τον Μάρκους να επαναφέρει τον Τζόσουα. (Θέλει να τον βασανίσει/ανακρίνει, ή είναι κι αυτός σύμμαχος; )

Πολύ ωραία σεζόν, από το πρώτο επεισόδιο μου κέρδισε το ενδιαφέρον, και σε κάθε επεισόδιο οι εξελίξεις με κρατούσαν και περνούσε γρήγορα και ευχάριστα το 40λεπτο.
Ελπίζω να συνεχιστεί στο ίδιο επίπεδο και η 2η σεζόν.