PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Friday Night Lights 5x01 - "Expectations"

savvas999
27 Οκτωβρίου 2010, 21:06
The Final Season
Are You Ready for Friday Night?
13896

Η επίσημη περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Η ομάδα του κόουτς Τέιλορ έχει μια ιδανική αρχή στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και οι προσδοκίες έχουν αυξηθεί. Ο Βινς μαζί με τον Λούκ προσπαθούν να πείσουν ένα νέο παίχτη να ενταχθεί στην ομάδα των Lions. Τέλος, δύο αγαπημένα πρόσωπα θα μας πουν το αντίο, αφού ετοιμάζονται για το κολέγιο.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
3. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
4. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
5. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
6. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
7. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

c@mel
28 Οκτωβρίου 2010, 17:41
Πόσο γ@μάτη, ρεαλιστική, συγκινητική, συγκλονιστική μπορεί να είναι αυτή η σειρά;
Η απάντηση στο πρώτο επεισόδιο που είδαμε σήμερα.
Θα γίνουν φοβερά πράγματα φέτος.

Πάω να βάλω το επεισόδιο στο πιεσόμετρο για να το ξαναδώ και να κάνω πράγματα.

:respect::respect::respect:

giorgospan
28 Οκτωβρίου 2010, 19:17
Πολύ καλή η πρεμιέρα στο επίπεδο που μας συνήθησε την προηγούμενη σεζόν. Δεν πέριμενα κάτι διαφορετικό αλλά αυτό δεν ήταν αρνητικό φυσικά. Και μόνο που άκουσα το τραγουδάκι των τίτλων αρχής ανατρίχιασα απ' τη συγκίνηση. Φοβερή η σκηνή του πινγκ-πονγκ, απ' τις πιο συγκινητικές της σειράς μέχρι στιγμής για μένα. Πραγματικά βλέποντας και τους τελευταίους 2 της πρώτης σεζόν(μαθητές εννοώ) να χαιρετούν το Dillon ένιωσα λίγο περίεργα. Ειδικά το αντίο του Landry στη γιαγιά του Matt ήταν τρομερό.

12(?) επεισόδια έμειναν να πούμε αντίο και στο Dillon :) Μέχρι τότε καλή σεζόν να 'χουμε :)

savvas999
28 Οκτωβρίου 2010, 22:43
Ότι είπε ο c@mel...

Πραγματικά μπορεί όλοι εμείς οι φανς του FNL να γινόμαστε κουραστικοί, αλλά αφού είναι τόσο υπεργαμάτη και ο ρεαλισμός στην σειρά απλά σπάει κόκαλα, πως να το κάνουμε. Μέχρι και στην παραμικρή λεπτομέρεια... Δεν υπάρχει απλά...

Πολλές οι συγκινητικές σκηνές, να προσθέσω εκτός από αυτές που είπες giorgospan, το εκπληκτικό φινάλε με τον αποχαιρετισμό της οικογένειας. :*(
Και η σκηνή Τζούλι - Λάντρυ που "νοσταλγούσαν" τα παλιά... Όπως επίσης στην σκηνή όπου ο κόουτς λέει ότι θα κάνει παϊδάκια και η Τζούλι λέει πως δεν τα τρώει, ακολούθως μένει και την κοιτάει με ένα βλέμμα, και λέει "Θα μου λείψει αυτό"... Καλά κάποιος να με σταματήσει, έχει κι άλλες σκηνές αλλά οκ θα σας κάνω την χάρη και δεν θα τις γράψω.

Ψήφισα άριστο.

m0rpheas
29 Οκτωβρίου 2010, 00:37
Εντάξει, τα λόγια κάποιες φορές απλώς περισσεύουν...
Δημιούργησε μια τεράστια νοσταλγία το επεισόδιο, καθώς αποχαιρέτησαν το Ντίλον και οι 2 τελευταίοι μαθητές της 1ης σαιζόν.
Οι τελευταίες μέρες του Λάντρι και της Τζούλι, οι ετοιμασίες τους, οι αποχαιρετισμοί, πραγματικά ήταν εκπληκτικές σκηνές. Όλες. Αν θα ξεχώριζα κάποιες, θα ήταν ο Λάντρι με τη γιαγιά του Ματ, και η Τζούλι την ώρα που φεύγει.

Και κάπου εδώ, με όλη αυτή τη νοσταλγία και όλα αυτά τα συναισθήματα καθώς μπαίνεις αισίως στην 5η σαιζόν θυμάσαι ότι... φέτος τελειώνει...
Ουφ, ψυχοπλάκωμα βραδιάτικα...

Παρά τα παραπάνω και το υπόλοιπο επεισόδιο είχε αρκετή ζωντάνια σε όλα του τα stories, είτε μιλάμε για την ομάδα και τις νέες πατέντες του κόουτς μπας και κάνουμε τίποτα φέτος, είτε μιλάμε για την Τάμι και το νέο της ρόλο, είτε για την Μπέκι. Είδαμε και λίγο Τιμ, φαντάζομαι θα αρχίσουμε να τον βλέπουμε και λίγο παραπάνω στη συνέχεια.

Νομίζω βρήκα τι θα περιμένω πως και πως όλη την εβδομάδα... :worthy: :thumbsup1 :*(

Above
29 Οκτωβρίου 2010, 01:00
Δεν έχω δει ακόμα οοοολη την 4η σεζόν!!! Γαμώτο! Μέσα στο καλοκαίρι είδα τις τρεις πρώτες μαζεμένες, και τώρα λυσσάω να σας προλάβω. Πολύ αξιόλογη σειρά πάντως, που φωτίζει και ενα σπορ, που οι περισσότεροι Ευρωπαίοι...έχουμε μεσάνυχτα. Και μου αρέσουν και οι χαρακτήρες, και οι παράλληλες ιστορίες...:grin::thumbsup1

kostasm13
29 Οκτωβρίου 2010, 01:29
Τα είπατε τα περισσότερα οι προηγούμενοι. Η σειρά μας δίνει αυτό που θέλουμε από αυτήν.
Χωρίς υπερβολές, χωρίς φαντασμαγορικά πράγματα. Το επεισόδιο τρομερό.

Εγώ θα αναφέρω την ατάκα του μέγιστου Coach στην αρχή όταν συνάντησε τον καινούργιο της ομάδας: You live in Texas. You love football, you just don't know it yet. :respect:

Το φανταζόμουν ότι η τελευταία σκηνη θα είναι το αντίο της Τζούλι.
Σε όλο το επεισόδιο ετοίμαζαν το κλίμα. Η σκηνή στην κουζίνα που ο Coach λέει ότι θα του λείψει όλο αυτό, γενικά η αμηχανία που υπήρχε τις τελευταίες μέρες.
Ο Coach αποχωρίστηκε το κοριτσάκι του... :*(

Μου φαίνεται απίστευτο που φτάσαμε ως εδώ, σε 5 σεζόν. Ξεκινώντας δεν το περίμενες, έλεγες τι θα μπορούσαν να δείξουν τόσες σεζόν;
Θα το παρατραβούσαν. Κι όμως, να'μαστε στην 5η σεζόν, που ξεκίνησε δυναμικά και ελπίζω να μας στείλει μέχρι το τέλος.

Καλή σεζόν λοιπόν.

Πω, πολλά είπα. Clear eyes ρεεεεεεεεεε!

greekie
29 Οκτωβρίου 2010, 12:55
Απλά δεν έχει όρια η σειρά. Ανεβάζει τον πήχη σε κάθε επεισόδιο.

Τα έχετε πει όλα δεν χρειάζεται να τα επαναλάβω, ένα θα πω μόνο.
Τάμι και Coach απλά δεν υπάρχουν! Σαν ηθοποιοί και σαν χαρακτήρες, οι άνθρωποι είναι ολόκληρη σχολή από μόνοι τους.

Χθες τρελάθηκα εκεί που πάει η Τάμι στο γραφείο της, μαζί με τον διευθυντή του σχολείου και λέει "hi" σε μια κοπέλα που κάθετε στο έξω γραφείο και μετά συνεχίζει τον διάλογο με τον διευθυντή. Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτό το "hi" με τρέλανε!

nakos26
29 Οκτωβρίου 2010, 13:50
Άριστο επεισόδιο,με έκανε κομμάτια όπως μόνο το FNL ξέρει.Τα είπατε όλα οι προηγούμενοι,συμφωνώ πως οι σπαρακτικές σκηνές αυτής της σειράς είναι τόσο δυνατές αν και κρατούν μόνο κάτι δευτερόλεπτα.Εύγε κ στους ηθοποιούς για τις καταπληκτικές ερμηνείες.Αγαπώ FNL.

Kircheis
30 Οκτωβρίου 2010, 00:54
Πολύ καλό επεισόδιο, έχουμε δει όμως και καλύτερα επεισόδια απ'αυτή την σειρά.

brazdas
1 Νοεμβρίου 2010, 23:41
Ωραίο το πρώτο επεισόδιο!
Όπως είπατε και παραπάνω... ο ρεαλισμός σε αυτή τη σειρά είναι φοβερός!
Απίστευτο πράμα!
Το ζεύγος Coach όπως πάντα πρότυπο!! Ότι και να λέμε θα είναι λίγο!!
:respect::respect::respect::respect:

sirina
6 Νοεμβρίου 2010, 20:45
Ωραιο το επεισοδιο, μου ειχαν λειψει απαραδεκτα αλλα εχουμε δει και καλυτερα.

Οι καλυτερες σκηνες ηταν ολες της οικογενειας Τειλορ. Ειναι τοσο αγαπημενοι, τοσο αληθινοι, τοσο υπεροχοι, θελω να μπω στην οθονη και να τους αγκαλιασω. Ειδικα αυτος ο κοουτς την κοιταει με τοσο καμαρι και αγαπη που με συγκινει καθε φορα..

Ελπιζω στα καλυτερα που θα ερθουν.

panoslost
16 Νοεμβρίου 2010, 23:55
Αυτή η σειρά όσο την αποθεώνεις τόσο σε ψυχοπλακώνει γιατί αγγίζει την πραγματική ζωή.
Άριστο επεισόδειο κατ' εμέ!
Τι θα γίνει ρε γαμώτο ??όλες οι σειρές που άρχισα να βλέπω πριν 4-5 χρόνια οδέυουν προς το τέλος τους ή τελείωσαν.... :( :(

Hrisa76
29 Μαρτίου 2014, 04:00
καλό ξεκίνημα.
Θέλω να πλακώσω στο ξύλο την Μιντι και την μάνα της Μπέκι. Οκ, και την ίδια την Μπέκι. Αλλά κατα τ αλλα, καλά.
είναι η ιδέα μου ή η Τζες κάτι έπαθε με τον νέοπα? αυτός σίγουρα την γουστάρει, αλλά νομίζω ότι είναι αμοιβαίο.

blackys88b
28 Απριλίου 2014, 19:38
πολυ καλη πρεμιερα για μια αγαπημενη σειρα...πολυ δυνατη η σκηνη αποχωρισμου του Λαντρι...κοουτς θεος..!!

smile88
19 Ιουνίου 2015, 01:29
Μετρια η πρεμιερα, μου λειπουν ολοι οι παλιοι και δεν ηθελα να φυγουν αυτοι που εχουν ξεμεινει, δεν παω καθολου τους νεους, ειδικα την Μπεκυ που βλεπω να μας τρωει πολυ χρονο φετος, τα νευρα μου! :p Ασε που ακομα πιστευω οτι η μιση σειρα ειναι ο κοουτς κι η αλλη μιση ειναι ο Ματ, και χωρις τον Ματ, ειναι δυσκολα τα πραγματα! :p
Ωραιος παντως ο αγωνας με την πρωτη νικη των Λαιονς για τη νεα σαιζον!