PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Friday Night Lights 5x02 - "On the Outside Looking In"

savvas999
2 Νοεμβρίου 2010, 16:39
The Final Season
Are You Ready for Friday Night?
13909

Η επίσημη περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Ο κόουτς Τείλορ αντιλαμβάνεται ότι δεν είναι όλοι ευχαριστημένοι από το παιχνίδι των Lions στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Η απόδοση του Βινς επιφέρει απροσδόκητα οφέλη στον ίδιο, και ο Λουκ αντιμετωπίζει τις συνέπειες μετά το σκληρό παιχνίδι που έκανε.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
3. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
4. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
5. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
6. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

Rorschach
4 Νοεμβρίου 2010, 20:00
Πολύ ωραίο το επεισόδιο, μπορώ να πω ότι μ'άρεσε πιο πολύ από το πρώτο.
Ο κόουτς τα πήρε με την αδικία(έγκλημα κατά του Τέξας) και θα τους *** όλους τώρα :D

Tigran
4 Νοεμβρίου 2010, 23:54
Συμφωνώ απόλυτα με τον Ror! Το επεισόδιο ήταν ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ!!!
Ειδικά εκεί στο τέλος που γράφει στον πίνακα "STATE" ανατρίχιασα. Καταπληκτική ατμόσφαιρα σε όλο το επεισόδιο.

Μακάρι να υπήρχαν περισσότερες σειρές σαν και αυτή! Λυπάμαι πραγματικά που δεν εκτιμήθηκε από το ελληνικό κοινό όταν προβαλλόταν στο ALTER(αν δε κάνω λάθος)

tonypapadovic
5 Νοεμβρίου 2010, 01:01
Τι ωραία σειρά... :*( :*(

joel_barris
5 Νοεμβρίου 2010, 14:32
Πολύ ωραίο επεισόδιο. Είχε πολλές γαμάτες σκηνές. Κ απ ότι φαίνεται φέτος θα είναι lions εναντίον όλων.
Το μόνο π δεν ξέρω τι ρόλο βαράει είναι το γιατί βλέπουμε τι κάνει η Τζούλι στο πανεπιστήμιο.

savvas999
5 Νοεμβρίου 2010, 16:06
Για την Τζούλι τι εννοείς joel; Σε "ενόχλησαν" οι σκηνές; τις θεώρησες περιττές; Επειδή κυρίως το FNL στηρίζεται και στον απίστευτο ρεαλισμό του, λογικό δεν ήταν να μας δείξει καμιά σκηνή με την μαμά Τέιλορ να παίρνει τηλέφωνο την κόρη της; :)

Για το επεισόδιο, λογικά δεν είμαι αντικειμενικός (αλλά δεν βαριέσαι, τέτοια σειρά δύσκολο να ξαναδούμε), άρα ΑΡΙΣΤΟ και αυτό.

Kircheis
5 Νοεμβρίου 2010, 16:30
Αρκετά καλύτερο απ'το πρώτο της σεζόν, τώρα σαν να το πάνε κάπου το πράγμα, γιατί το πρώτο μου είχε φανεί λίγο άνευ κατεύθυνσης.

joel_barris
5 Νοεμβρίου 2010, 16:38
Για την Τζούλι τι εννοείς joel; Σε "ενόχλησαν" οι σκηνές; τις θεώρησες περιττές; Επειδή κυρίως το FNL στηρίζεται και στον απίστευτο ρεαλισμό του, λογικό δεν ήταν να μας δείξει καμιά σκηνή με την μαμά Τέιλορ να παίρνει τηλέφωνο την κόρη της; :)

Όχι για το τηλεφωνήμα της Τάμι, αλλά για όλο το story της στο επεισόδιο. Είχα την αίσθηση ότι όπως όλοι οι υπόλοιποι που έφυγαν για κολλέγια θα τη βλέπαμε μόνο όταν γύριζε σπίτι ή αμά την επαίρναν τηλέφωνο. Αυτό π αναρωτιέμαι είναι αν θα βλέπουμε παράληλλα ένα 10λέπτο κάθε επεισόδιο τη Τζούλι κ πως προσαρμόζεται στο πανεπιστήμιο. Μου φαίνεται λίγο άκυρο.

Tigran
5 Νοεμβρίου 2010, 16:53
Προφανώς το πάνε ομαλά το πράγμα, μέχρι να δεθεί με τον νέο τυπα που γνώρισε.

c@mel
5 Νοεμβρίου 2010, 23:16
Έγραψε πάλι το επεισόδιο.
Respect στον κόουτς όχι μόνο για το... "State" αλλά και για την φάση στην αρχή με τα γράμματα από τα πανεπιστήμια.

greekie
6 Νοεμβρίου 2010, 16:46
Εξαιρετικό και πάλι το επεισόδιο!
Όλα τα λεφτά το "STATE".

Tην Julie την βλέπουμε because she's about to get in troubleeee...:P

sheppard
7 Νοεμβρίου 2010, 01:26
Όλα τα επεισόδια τιμής ένεκεν θα ψηφιστούν ως άριστα, τέλος. Μετά από τη σκηνή του τέλους και τη φάτσα του κόουτς, δεν έχω λόγια... Είναι Θεός or what?

nakos26
10 Νοεμβρίου 2010, 01:08
Ακόμα ένα υπέροχο επεισόδιο,την αγαπώ αυτή τη σειρά.
Απ' ότι έχω καταλάβει πάντως η Τζούλι θα εμφανίζεται κανονικά σε όλη τη σαιζόν γιατί νομίζω την πήρε το μάτι μου στα αρχικά credits.Δεν με χαλάει,αρκέι στο τέλος να δούμε και τον Ματ και να τα ξαναφτιάξουν, θελω happy ending!

brazdas
12 Νοεμβρίου 2010, 23:45
Πάρα πολύ καλό το 2ο επεισόδιο!
Για μία ακομη φορά να πω ότι η φυσικότητα που προσδίδουν στη σειρά και οι ηθοποιοί αλλα και η κάμερα είναι φανταστικός!

Για την Τάμι, τα λόγια είναι λίγο! Ειναι πρότυπο εκπαιδευτικού! Αν ήταν όλοι έτσι, δεν θα υπήρχε παιδί που δεν θα ήθελε να πάει σχολείο!

Ο κόουτς θα βάλει φωτιά στο γήπεδο και φέτος! Θα τους πάρει και τα σώβρακα! Το βλέμμα του ήταν όλα τα λεφτά!!

Παλικάρι είναι και εκείνος ο Λουκ, το ίδιο και ο Βινς! :respect:Πρέπει να δούμε όμως περισσότερο football...

Ωραία και τα μαλλιοτραβήγματα στις τουαλέτες! Κατά τα άλλα η Τζες δεν ζηλεύει!!!:lol:
Σίγουρα και το 3ο θα είναι όλα τα λεφτά!

kostasm13
15 Νοεμβρίου 2010, 19:33
Μα να γράψει STATE ο παλαβός στο τέλος στον πίνακα?
Πόσα :respect: πια?
Και η Τάμυ τα σπάει! Το χαμόγελό της στο τέλος που κατάφερε την μικρή ήταν όλα τα λεφτά.

Δεν με χαλάει το θέμα Τζούλι. Βλέπουμε τις δυσκολίες που όλοι είχαμε στην αρχή
του πανεπιστημίου, χωρίς παρέες και τέτοια.
Απόρησα που έπρεπε να περάσουν τόσες μέρες για να της την πέσει κάποιος.
Τόσο φλώροι είναι; :P
Εγώ πιστεύω ότι θα κάνει κάτι μ'αυτόν μόνο και μόνο για να μην νιώθει μόνη.
Και μετά θα το μετανιώσει και θα έχουμε δράματα πάλι.

http://img401.imageshack.us/img401/4456/statehp.th.jpg (http://img401.imageshack.us/i/statehp.jpg/)

t0ny3
16 Μαρτίου 2013, 02:45
Θα συμφωνησω πως το 2ο επεισοδιο ητνα καλυτερο της πρεμιερας και μου αρεσει το κλημα που εχει δημιουργηθει με την νικη εκπληξη στην πρεμιερα του πρωταθληματος. Απο την μια οι Lions που εχουν παρει τα μυαλα τους αερα και απο την αλλη η λιγκα μαζι με τα συμφεροντα που αγνοουν, μειωνουν και απαξιωνουν τους Lions με αποτελεσμα να νιωθουν πληγωμενοι οι παικτες.

Η αντιδρασεις του κοουτς σε ολο το επεισοδιο ηταν φοβερες, το πως προσπαθουσε να ηρεμησει τα πραγματα αφου ο δρομος ειναι μακρυς και τιποτα δεν αλλαζει με μια νικη, αλλα και το πεισμα να δωσει απαντησεις κανοντας το αδιανοητο να γραφει "STATE" και να δινει το εναυσμα για το πρωταθλημα! :respect:

Hrisa76
29 Μαρτίου 2014, 04:32
Πόσο αντιπαθητική η Μίντι. έχω πολλά να πω και κυρίως είναι βρισιές.
Στην τελευταία σκηνή ανατρίχιασα.

blackys88b
28 Απριλίου 2014, 19:42
STATE ρε φιλε STATE...:P α και δεν με χαλα που ακομη δειχνει Τζουλι..!!

smile88
27 Ιουνίου 2015, 01:38
Σε μετρια επιπεδα κινηθηκε το επεισοδιο, μονο με το πρωταθηλημα γραμμενο στον πινακα ξυπνησα...
Να πω για μια ακομη φορα οτι δε χωνευω καθολου μα καθολου τους καινουργιους... Τουλαχιστον, οι Τζες και Βινς ειναι λιγο συμπαθητικοι...
Η Ταμι ειναι σπουδαιος χαρακτηρας κι εχει μεγαλη υπομονη με αυτα τα παιδια, αν ημουν στη θεση της, θα τα εβριζα κιολας! :p
Αφου βλεπουμε την Τζουλι στο κολλεγιο, γιατι δε μας δειχνουν και τον Ματ στο κολλεγιο; Μου λειπει ο ατιμος! Και τι κλισε η ιστορια της Τζουλι με τον βοηθο καθηγητα, μυριζει απο χιλιομετρα το πραγμα...