PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Friday Night Lights 5x07 - "Perfect Record"

savvas999
16 Δεκεμβρίου 2010, 21:16
13943

Η επίσημη περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Ο ανταγωνισμός μεταξύ των παιχτών χαλάει το κλίμα στην ομάδα. Ο Βινς βρίσκεται σε δίλημμα και ο Μπίλυ Ρίγκινς "αναλαμβάνει" να βοηθήσει τον Λουκ.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
3. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
4. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
5. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
6. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
7. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

SleepingBitchy
16 Δεκεμβρίου 2010, 22:26
To καλύτερο της σεζόν για μένα, τέλειος ο αγώνας, στο διάολο το fair play κ η ευγενής άμιλλα, έτσι να γουστάρουμε :lol: :respect:

Tigran
17 Δεκεμβρίου 2010, 02:47
Ωραίο επεισοδιάκι, αλλά εγώ δεν ξετρελάθηκα. Βλέποντας τον Jason, μπορώ να πω ότι αναπόλησα για μια στιγμή τις προηγούμενες εξαιρετικές σεζόν και κυρίως τους χαρακτήρες. Έχει και την άλλη βδομάδα σωστά; Ή θα έχουμε καμιά διακοπή πάλι;

Rorschach
17 Δεκεμβρίου 2010, 02:55
Άριστο το επεισοδιο, επος ο αγωνας και λιγα τους εκαναν. Πιο fair play; Οι αλλοι δημοσιευσαν τα ποινικα μητρωα στο ιντερνετ και θελουν και οικτο;

Έχει και την άλλη βδομάδα σωστά;

5 Ιανουαρίου, το εγραψε στο τελος του επεισοδιου πριν το προμο του επομενου.

kostasm13
17 Δεκεμβρίου 2010, 15:56
"That's not who we are, Eric". Ανάμεικτα συναισθήματα το επεισόδιο.
Τεράστια επιστροφή του Jason, που με έκανε να αναπολήσω τότε που ήμασταν με τους μπλε.
Και τώρα ο coach απέναντι με το κόκκινα... Μου φάνηκε πολύ περίεργο όλο αυτό...
Συμφωνώ με το σχόλιο του assissant coach, ο coach δεν περνάει τέτοιες φιλοσοφίες στις ομάδες του.
Και το ξέρει ότι δεν φταίει αυτός, αλλά ο έξω κόσμος αυτόν θα "κατηγορεί" για το μη fair-play.

Ο πατέρας του Βινς, από κει που ήταν respect στο προηγούμενο επεισόδιο, σ' αυτό τώρα το παράκανε.
Δεν παρακάμπτεις τον coach και δεν του την λες ποτέ face to face! :mad:

O coach για head coach σε κολλεγιακή ομάδα?! :shock: :worthy:
Τελειώνει η σειρά φέτος, και ξεκινάει καινούργια με όνομα Saturday Night Lights με κολλεγιακό football! :worthy:

Η γυναίκα του coach έδωσε ρεσιτάλ εκεί που πήγε στο πανεπιστήμιο και συνειδητοποίησε ποιον είχε μπροστά της...
Τι απίστευτες εκφράσεις!

Τι επεισοδιάρα!

iasonkolak
20 Δεκεμβρίου 2010, 13:24
tromero episodio gia alli mia fora prwsopika...den xreiazete oute sxolio na afineis nomizw toso kala pou einai ta episodia,ti na peis kai pio palia ta variomoun kai twra xana 8erman8ike to endiaferon mou mia apo tis kaluteres seires gia emena ever...

Kircheis
20 Δεκεμβρίου 2010, 14:00
Χειρότερο απ'το προηγούμενο για'μενα. Βέβαια είναι θετικό πως προσθέτει 2 νέες παραμέτρους στην ιστορία:

(A) Την "ανταρσία" του Βινς και του πάουερ-χάνγκρι πατέρα του, που προφανώς σχοινοβατούν πλέον, αφού μπορεί από στιγμή σε στιγμή να καταρρεύσει ο ξάφνου υπέρ-χαρούμενος κόσμος τους. Χίλια-δύο πράγματα μπορούν να πάνε στραβά, όμως να μείνει "στα ουράνια" η οικογένεια του Βίνς χλωμό το βλέπω, εγώ θα έλεγα πως θα συμβούν 4-5 πράγματα ταυτόχρονα, σαν ντόμινο. Αλλά επειδή μάλλον είναι προβλέψιμη αρκετά αυτή η κατεύθυνση της ιστορίας, εμένα δεν μου αρέσει, όμως ελπίζω να διαψευσθώ.

(Β) Η ενδεχόμενη αποχώρηση του κόουτς απ'την ομάδα για να γίνει κόουτς σε πανεπιστημιακή ομάδα, βέβαια αυτό μπορεί να είναι απλά ένα χίντ του πως θα κλείσει η σειρά.

brazdas
21 Δεκεμβρίου 2010, 15:05
Ο αγώνας ήταν όλα τα λεφτά!!
Αλλά λίγο έχει αρχίσει να ξεφεύγει η ομάδα, από αυτά με τα οποία τους "μεγάλωσε" ο κόουτς!!

irene_gemini
2 Ιανουαρίου 2011, 19:01
Πλεον δεν προλαβαινω να βλεπω σειρες και στενοχωριεμαι,ετσι διαλεξα τωρα που ειχα λιγες μερες αδεια να δω οσο επεισοδια ειχα χασει στο FNL.
Για μενα η καλυτερη σειρα που βλεπω και απο τις καλυτερες που εχω δει γενικα.
Η αληθοφανεια της σειρας τσακιζει κοκκαλα πραγματικα.
Ο Βινς θα τα φαει τα μουτρα του χωρις αμφιβολια ενω ο Λουκ με καθοδηγητη τον σουπερ ντουπερ βλακα Μπιλι θα τα καταφερει.
Επισης δεν εχω καταλαβει γιατι ο κοουτς και η Ταμι κανουν ετσι για την Τσουλι!Δεν εμεινε και εγκυος βρε παιδι μου,ουτε εκλεψε,ουτε ναρκωτικα πηρε.Σε αυτη την περιπτωση απορω πως θα ειχαν αντιδρασει.
Χαρηκα που ειδα τον Τζεϊσον,αλλα περιμενω να δω και Τιμ Ριγγινς συντομα γιατι αναπολησα στιγμες απο την κασετα.
Γενικα νομιζω θα ξαναδω απο την αρχη FNL ακομη και αν χρειαστει να χασω τον υπνο μου.

iasonkolak
5 Ιανουαρίου 2011, 02:32
Πλεον δεν προλαβαινω να βλεπω σειρες και στενοχωριεμαι,ετσι διαλεξα τωρα που ειχα λιγες μερες αδεια να δω οσο επεισοδια ειχα χασει στο FNL.
Για μενα η καλυτερη σειρα που βλεπω και απο τις καλυτερες που εχω δει γενικα.
Η αληθοφανεια της σειρας τσακιζει κοκκαλα πραγματικα.
Ο Βινς θα τα φαει τα μουτρα του χωρις αμφιβολια ενω ο Λουκ με καθοδηγητη τον σουπερ ντουπερ βλακα Μπιλι θα τα καταφερει.
Επισης δεν εχω καταλαβει γιατι ο κοουτς και η Ταμι κανουν ετσι για την Τσουλι!Δεν εμεινε και εγκυος βρε παιδι μου,ουτε εκλεψε,ουτε ναρκωτικα πηρε.Σε αυτη την περιπτωση απορω πως θα ειχαν αντιδρασει.
Χαρηκα που ειδα τον Τζεϊσον,αλλα περιμενω να δω και Τιμ Ριγγινς συντομα γιατι αναπολησα στιγμες απο την κασετα.
Γενικα νομιζω θα ξαναδω απο την αρχη FNL ακομη και αν χρειαστει να χασω τον υπνο μου.

i july exei trela8ei epeidi fovate na gurisei pisw oi goneis tis lene na tin steiloun sto panepistimio enw auti den 8elei ama deis kala

t0ny3
17 Μαρτίου 2013, 00:27
Αυτο που φοβομουνα εγινε. Τελικα οι μπηχτες απο την αρχη της σεζον για τα αντιαθλητικα μαρκαρισματα, αλλα και το παρελθον των παιδιων απο τους Lions οδηγησαν την ομαδα στο αλλο ακρο. Η κατασταση εχει ξεφυγει και ο Κοουτς δεν ξερω πως θα μπορεισει να την σταματησει. Απο την αλλη ειναι και ο ξεροκεφαλος πατερας του Βινς.

Ο Στριτ απο που κι ως που στον παγκο των Panthers; Μαλλον επειδη ηταν στην πολη πηγε να βοηθησει. Δεν θα κρυψω κι εγω οτι αναπολησα τις παλιες στιγμες με τους Panthers βλεποντας τον Στριτ.

Για να δουμε και τη ρολο θα παιξει η νεα προταση που ειχε ο Κοουτς για head coach σε κολεγιακη ομαδα.

"That's not who we are, Eric!"

Hrisa76
29 Μαρτίου 2014, 11:08
Στην συγκεκριμένη ομάδα άξιζαν όσα τους έκαναν οι Λαιονς. Δεν ξεχνάμε τι συνέβει πέρυσι.
Ναι, δεν είναι σωστός ο δρόμος που έχουν πάρει οι παίχτες και ο κοουτς έχει χάσει πλέον τον έλεγχο αλλά δεν μου κάνει εντύπωση. Τα περισσότερα παιδιά έχουν μεγαλώσει άσχημα και σκληρά και θέλουν να ξεφύγουν με οποιονδήποτε τροπο. Στο Δυτικο Ντιλλον οι περισσότεροι ήταν είτε βουτυρομπεμπέδες που γινανε μάγκες με τα λεφτά του μπαμπά, ή παιδιά προβληματικά αλλά με καλή ψυχή ή καλά παιδιά με ατυχίες. Θέλανε να ξεφύγουν για να κάνουν καριέρα και να αποκτήσουν δόξα, ενώ στην Ανατολική μεριά μέσα σε αυτά τα δύο είναι και για να επιβιώσουν.

Το γυαλί έσπασε και πλέον προβλέπω ότι ο κοουτς θα αποδεχθεί την πρόταση που του έγινε. Ο Μπιλι πάνω που είπα καλη κουβέντα, ξανάρχισε τις βλακείες.
Δεν μου είχε λείψει καθόλου ο βλακας ο Τζέισον. Και ειδικά εκει με τους Πάνθηρες τον έβριζα όπως πάντα.
Μου λείπει πάρα πολύ ο Τιμ όπως και ο Ματ. :(

blackys88b
3 Μαΐου 2014, 23:38
επεισοδιαρα με τον αγωνα να εχει τρομερο ενδιαφερον για το πως το παιξανε...δεν τους λυπηθηκα γιατι θυμαμαι απο περσι το μ@λ@κισμενο ο JD...ωραια η επιστροφη Τζεισον αν και εχω την εντυπωση οτι ισως εχει βαλει το χερι του στο να βγει το μητρωο των παικτων..!!

smile88
1 Ιουλίου 2015, 02:30
Καλο επεισοδιο, αλλα παραειναι λιγο κλισε ολα αυτα.
Επειδη δε γνωριζω πολλα απο το αθλημα, τι ακριβως εκαναν που δεν ηταν σωστο; Αν δεν ηταν κατι σωστο, δε θα ειχαν φαει καμια ποινη; Ή απλα λεμε για τους ψιλοτσακωμους ενδιαμεσα; Αυτα γινονται σε καθε αγωνα! :???: Και σιγα που νευριασε ετσι ο κοουτς για κατι που εκανε ο Βινς και τους βγηκε σε καλο, με τον ηλιθιο πατερα του επρεπε να νευριασει, που ξερει πως να χειραγωγει τον γιο του!
Αχ, μου ελειψε ο Τζεησον και χαρηκα που τον ειδαμε, αν και θα προτιμουσα να βλεπαμε τον Ματ! Καπως μου εκατσε που τον ειδα με την μερια των Πανθηρων, αλλα τελος παντων!
Αν ημουν στη θεση της Ταμι, θα εδινα και καμια σφαλιαρα στον αλλον, δε θα αντεχα! :p
Ιχ, γιατι συνεχιζουν ετσι Λουκ και Μπεκυ, λες και δεν εκαναν σεξ περσι, ξεχασαν τα παντα;!

ωραια η επιστροφη Τζεισον αν και εχω την εντυπωση οτι ισως εχει βαλει το χερι του στο να βγει το μητρωο των παικτων..!!

Απο που κι ως που, με ποιο κινητρο και γιατι;;; :???: Ειπαμε, με τους Πανθηρες ειναι, αλλα δε θα εκανε κατι εις βαρος του Ερικ που πινει νερο στο ονομα του!