PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : V 2x05 - "Concordia"

mefisto26
8 Φεβρουαρίου 2011, 20:44
14051

Η επίσημη περίληψη από το ABC είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάσετε):
H Άννα κάνει άλλο ένα δώρο στην ανθρωπότητα, το οποίο κρύhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngει όμως έναν στόλο σκαφών αναπαραγωγής...

Διαhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί μετά την προhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngολή του επεισοδίου.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε ΕΔΩ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24819).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

arwyn
9 Φεβρουαρίου 2011, 15:51
Απλα.... ΓΟΥΑΟΥ!!!

Απο τα καλυτερα επεισοδια που εχω δει μεχρι τωρα! Στην ακρη της καρεκλας μου μεχρι το τελος!!!

Να δω στο επομενο τον Χομπς να πιανει τον Ράιαν απο το γιακα και να του τα ψαλλει και τι στον κοσμο!!! :mad: :haha:

Δεν ξερω αν πρεπει να πω κριμα για τον Μαρκους ή τι να κανουμε. Ητανε η μονη σαυρα που δεν μπορουσες να πεις τι καπνο φουμαρει, τελειως ανεκφραστος. :???:

Αντιθετως η Μορενα Μπακαριν ρε παιδια... εκτος απο πανεμορφη ειναι και ταλενταρα! Μιλαμε παιζει καταπληκτικα! :respect:

Θελω το επομενο ΤΩΡΑ!!! :dance:

sun_j
10 Φεβρουαρίου 2011, 02:10
Πολύ δυνατό επεισόδιο!!!!!!!εντάξει εκεί στο γκαλά μέχρι να πυροβολήσει ο Χομπς και όταν ανέβηκε το βλαμμένο ο Τάιλερ στη σκηνή..πολύ αγωνίααα!παρεμπιπτόντως λογικεύτηκε αυτός στο τέλος και δε θα πάει να ζήσει με τους V..πάλι καλά!!
η Έρικα θα τη βρει απ' τον συνεργάτη της φοβάμαι...αν και σκεφτόμουν ότι για να τους διαλύσει τις υποψίες θα μπορούσε να πει ότι έχει σχέση με τον Τζακ και το κρύβουν επειδή είναι ιερέας και καλά..χαχαααα προχωρημένη η σκέψη μου..:D :D :p
Να δούμε στο επόμενο τι θα γίνει με τον Ράιαν, ποιός θα τον γλιτώσει απ'τα χέρια του Χομπς!!

SaPiLaS
10 Φεβρουαρίου 2011, 22:01
Αρκετά καλό το επεισόδιο.
Ο Ράιαν αποδυκνείεται πλέον ότι είναι ο αδύναμος κρίκος της ομάδας,τον έχει στο χέρι για τα καλά η Άννα.
Άρχισε ήδη να γυαλίζει το μάτι του Χόμπς.
Γούσταρα που την έφαγε ο Μάρκους την σφαίρα,δεν τον πάω μία!
Ο Τάιλερ επιτέλους έκανε και κάτι σωστό.
Πλέον όλα τα μάτια στραμμένα στην Έρικα,να δούμε πως θα την σκαπουλάρει.

solonlakis
10 Φεβρουαρίου 2011, 22:11
Απλά ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ αυτό το επεισόδιο. Η αγωνία χτύπησε κόκκινο και ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός. Η 5η φάλαγγα δούλεψε σαν καλοκαρδισμένο ρολόι αλλά στο τέλος η σαύρα ο Ράιαν κόλωσε. Κι όχι μόνο αυτό αλλά θα τους καρφώσει και όλους από ότι φαίνεται!!!
Το μόνο καλό που βγήκε από την όλη υπόθεση ήταν πως το αχώνευτο ο Τάιλερ τελικά απομακρύνθηκε λίγο από τους V.
Ο παπάς την έχει άσχημα πλέον. Τον έχουν βάλει όλοι στο στόχαστρο, από τους V και το FBI μέχρι το Βατικανό! Ειδικά με τη διαδήλωση ήταν σαν να φώναζε «Είμαι 5η φάλαγγα ελάτε πιάστε με!». Μπράβο του όμως. Ήταν ο μόνος που εκτέθηκε ανεπανόρθωτα και το έκανε ξέροντας ότι θα του στοιχήσει. Πιστεύω πως θα θυσιαστεί για να γλυτώσει την Ερίκα που θα βρει κάποιο τρόπο να τα μπαλώσει παρά το ότι ο νέος της συνεργάτη είναι σκέτο φίδι!
Φοβερό το γεμάτο μίσος βλέμμα που έριξε η Άννα στην Ερίκα βλέποντάς την να αγκαλιάζει τον Τάιλερ μετά το χτύπημα! Η Μπακάριν πρέπει να βραβευτεί για αυτό!
Γενικά τα 3 τελευταία επεισόδια ήταν το ένα καλύτερο από το άλλο και η σειρά είναι πολύ ανεβασμένη. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος.

...η Έρικα θα τη βρει απ' τον συνεργάτη της φοβάμαι...αν και σκεφτόμουν ότι για να τους διαλύσει τις υποψίες θα μπορούσε να πει ότι έχει σχέση με τον Τζακ και το κρύβουν επειδή είναι ιερέας και καλά..χαχαααα προχωρημένη η σκέψη μου..:D :D :p
......

Χα χα χα!!! Λες; Αλλά νομίζω πως είναι λίγο υπερβολικό και δεν καλύπτει και πλήρως την Ερίκα.

smallville
10 Φεβρουαρίου 2011, 22:50
Πολύ καλό επεισόδιο.
Μου φαίνεται πως η Άννα δεν θα έχει την ψυχραιμία της και τόσο στα επόμενα επεισόδια, ειδικά μετά από αυτό που έπαθε Μάρκους.

sun_j
10 Φεβρουαρίου 2011, 23:20
Απλά ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ αυτό το επεισόδιο. Η αγωνία χτύπησε κόκκινο και ο ρυθμός ήταν καταιγιστικός. Η 5η φάλαγγα δούλεψε σαν καλοκαρδισμένο ρολόι αλλά στο τέλος η σαύρα ο Ράιαν κόλωσε. Κι όχι μόνο αυτό αλλά θα τους καρφώσει και όλους από ότι φαίνεται!!!
Το μόνο καλό που βγήκε από την όλη υπόθεση ήταν πως το αχώνευτο ο Τάιλερ τελικά απομακρύνθηκε λίγο από τους V.
Ο παπάς την έχει άσχημα πλέον. Τον έχουν βάλει όλοι στο στόχαστρο, από τους V και το FBI μέχρι το Βατικανό! Ειδικά με τη διαδήλωση ήταν σαν να φώναζε «Είμαι 5η φάλαγγα ελάτε πιάστε με!». Μπράβο του όμως. Ήταν ο μόνος που εκτέθηκε ανεπανόρθωτα και το έκανε ξέροντας ότι θα του στοιχήσει. Πιστεύω πως θα θυσιαστεί για να γλυτώσει την Ερίκα που θα βρει κάποιο τρόπο να τα μπαλώσει παρά το ότι ο νέος της συνεργάτη είναι σκέτο φίδι!
Φοβερό το γεμάτο μίσος βλέμμα που έριξε η Άννα στην Ερίκα βλέποντάς την να αγκαλιάζει τον Τάιλερ μετά το χτύπημα! Η Μπακάριν πρέπει να βραβευτεί για αυτό!
Γενικά τα 3 τελευταία επεισόδια ήταν το ένα καλύτερο από το άλλο και η σειρά είναι πολύ ανεβασμένη. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι μέχρι το τέλος.

Χα χα χα!!! Λες; Αλλά νομίζω πως είναι λίγο υπερβολικό και δεν καλύπτει και πλήρως την Ερίκα.

E απλά το μόνο που θα μπορεί να καλύψει με αυτό είναι τις συναντήσεις που είχε με τον Τζακ που τους έχουν καταγράψει αυτοί του FBI..:grin: θα'χε πλάκα πάντως..
Τώρα ο καημένος ο Τζακ πως θα τη γλιτώσει...
Εν τω μεταξύ αυτος ο πατέρας του Τάιλερ ο Τζο πως τον λένε πολύ μαμούχαλος μου φαίνεται..λέτε να παίξει τίποτα με την Έρικα??:P

sheik
11 Φεβρουαρίου 2011, 00:41
Πολυ καλο το επεισοδιο!
Με χαλασε η ξαφνικη αλλαγη του Ραιαν, δεν δικαιολογειται απο τα οσα μας εχει δειξει σαν χαρακτηρας.Ειδικα οταν ο ιδιος ειναι που ειχε την ιδεα της δολοφονιας...

Επιτελους ο Ταιλερ φαινεται να ξεφευγει λιγο απο την μανια με τους V. Τι αχρηστο παιδι κι αυτο ρε σεις? Παιζει να μην εχω ξαναδει τοσο ηλιθιο χαρακτηρα σε σειρα, οτι να'ναι κανει, οπου φυσαει ο ανεμος. Ασε που συμπεριφερεται σαν 8χρονο.

Τι ωραια, η μαμα και ο μπαμπας μου πηραν μηχανακι!
Τελειααααα, η Αννα μου πηρε αεροσκαφος, χεστο το μηχανακι!

arwyn
11 Φεβρουαρίου 2011, 11:48
Τι ωραια, η μαμα και ο μπαμπας μου πηραν μηχανακι!
Τελειααααα, η Αννα μου πηρε αεροσκαφος, χεστο το μηχανακι!

Οντως!!!!!!!! :rotfl::rotfl:

tasoskratos
11 Φεβρουαρίου 2011, 15:35
Ασε που συμπεριφερεται σαν 8χρονο.

Για θυμήσου τον εαυτό σου στην ηλικία του. Φαντάσου τώρα να είχες και μια Λίζα στο πλάι σου:p
Το θέμα είναι ότι υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές (όπου πορτοκαλιές βλ. νεαροί πρόθυμοι για όλα) πού πετάξουν την σκούφια τους για να συνευρεθούν με το Λιζάκι.
Εδώ βέβαια θα αρχίσει και η κόντρα Βασίλισσας Vs Πριγκήπισσας.
Σαύρα - Σαύρα, αλλά σαύρα με αισθήματα και όχι ΣαύραΤζούλια, μπάτε σκύλοι...:cool:
Τα υπόλοιπα είναι γνωστά.
Η Έρρικα έγινε Νο1 ύποπτη, ο παπάς Νο2, ενώ δεν αποκλείεται η bitchΑννα να καθαρίσει και την κόρη και τον ίδιο τον blackσαύρα. Ηλίθια δεν είναι, θα καταλάβει ότι τον έχουν στην μπούκα οπότε...εκτός βέβαια εάν έχουμε ανατροπή.
Όλα είναι πιθανά.
Μια χαρά πάει η σειρά:)

smile88
11 Φεβρουαρίου 2011, 17:39
Πολυ ωραιο επεισοδιο!
Επιτελους μαζευτηκε λιγο ο Ται... Αν και παραλιγο να του τρεξουν τα σαλια οταν του εδωσε η Αννα το δωρο της, τη φιλησε κιολας σαν 8 χρονο οπως αναφερθηκε πιο πανω! :haha: Και μονο εγω ειχα την εντυπωση οτι θα γινονταν σαυρα οταν πηγε να φυσηξει την τουρτα;;; Ανοιξε τοσο πολυ το στομα του που με τρομαξε! :*(
το βλεμμα της Αννας στην Ερικα, αφοτου πυροβοληθηκε ο Μαρκους, ολα τα λεφτα! Με ανατριχιασε!
Αιντε να πεθανει ο Μαρκους, δεν τον παω καθολου...
Καλα, ο Ραιαν την παλευει;;;; Μια ετσι, μια αλλιως... Δε θελω να μας το κουραζουν πολυ με αυτο το θεμα... Γυαλισε και το ματι του Χομπς κιολας!
Εγω περιμενω απο την 1η σαιζον να γινει κατι μεταξυ της Ερικας και του Τζακ, κι οπως βλεπω, εκει το πανε... :P Πολυ με ανησυχει ο συνεργατης της Ερικας, πηγε πολυ βαθεια...

m0rpheas
12 Φεβρουαρίου 2011, 15:22
Ανέβηκε πάρα πολύ στα δύο τελευταία επεισόδια η σειρά. Τώρα που το FBI πήρε πρέφα την Έρικα αλλά και οι δικοί μας ανακάλυψαν το διπλό παιχνίδι του Ράιαν, τα επόμενα επεισόδια λογικά θα είναι αναλόγου επιπέδου

ΥΓ. Αν ο Χομπς ήταν μια φορά γαμάτος πριν, τώρα που βρήκε και παρεούλα τον άλλον τον πρώην-Μοσάντ είναι 10 :grin:

endorama
13 Φεβρουαρίου 2011, 12:58
Πολύ δυνατό επεισόδιο!!!!!!!εντάξει εκεί στο γκαλά μέχρι να πυροβολήσει ο Χομπς και όταν ανέβηκε το βλαμμένο ο Τάιλερ στη σκηνή..πολύ αγωνίααα!παρεμπιπτόντως λογικεύτηκε αυτός στο τέλος και δε θα πάει να ζήσει με τους V..πάλι καλά!!
η Έρικα θα τη βρει απ' τον συνεργάτη της φοβάμαι...αν και σκεφτόμουν ότι για να τους διαλύσει τις υποψίες θα μπορούσε να πει ότι έχει σχέση με τον Τζακ και το κρύβουν επειδή είναι ιερέας και καλά..χαχαααα προχωρημένη η σκέψη μου..:D :D :p
Να δούμε στο επόμενο τι θα γίνει με τον Ράιαν, ποιός θα τον γλιτώσει απ'τα χέρια του Χομπς!!

δε μπορεί να ισχυριστεί κάτι τέτοιο εφόσον θέλει να δώσει στον Τάι την εικόνα μιας επανένωσης με τον πατέρα του.......ουφ...άσχημο μπλέξιμο:rtfm: