PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : V 2x07 - "Birth Pangs"

mefisto26
22 Φεβρουαρίου 2011, 22:00
14079

Η επίσημη περίληψη από το ABC είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάσετε):
H Έρικα ταξιδεύει στο Χονγκ Κονγκ για μία αποστολή.
Η Άννα μαθαίνει ότι τα επίπεδα φωσφόρου του Τάιλερ είναι χαμηλά...

Διαhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί μετά την προhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngολή του επεισοδίου.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε ΕΔΩ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24819).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προhttp://i843.photobucket.com/albums/zz352/Mefisto_gr/v.pngολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

smallville
23 Φεβρουαρίου 2011, 23:49
Σαν το προηγούμενο δεν ήταν σε καμία περίπτωση. Αλλά αυτά που ειπώθηκαν έλυσαν αρκετές απορίες.

sheik
24 Φεβρουαρίου 2011, 01:59
Ωραιο. Ο Ταιλερ παντως ριχνει την σειρα. Πρεπει να πεθανει, δε ξερω, κατι πρεπει να γινει. Ειναι αθλιος, τον σιχαινομαι. Κατι που επηρεαζει και την Λιζαρα μας και το σχετικο substory, οχι μονο στο οτι εμφανισιακα ειναι η μερα με την νυχτα, αλλα στο οτι αδυνατει να πιστεψει κανεις ΤΙ ακριβως ερωτευτηκε πανω του. Δηλαδη σορρυ, ο Ταιλερ ξυπνησε τα ανθρωπινα συναισθηματα της Λιζα? Come on! :p

sun_j
24 Φεβρουαρίου 2011, 02:49
Η αλήθεια είναι ότι ο Τάιλερ πρέπει να κάνει κάτι καλό για να μας πείσει..πρέπει να ξυπνήσει επιτέλους!!!πάντως να πεθάνει μου φαίνεται δύσκολο γιατί έτσι η Έρικα θα τα χάσει όλα...δεν ξέρουμε και στο παλιό V τι γινόταν..
Η Λίζα γατόνι, πάλι καλά που δεν έπεσε στην παγίδα του Τζόσουα!
Γενικά ωραίο το επεισόδιο..σαν να μας προετοίμαζε για το επόμενο που θα είναι πολύ καλύτερο πιστεύω..!κρίμα που έχει μόνο 10 επεισόδια αυτή η σεζόν...
(ο διάλογος Έρικα-Χομπς εκεί με τα καλώδια δεν υπήρχε..:D;) )

arwyn
24 Φεβρουαρίου 2011, 19:15
Οχι τοσο δυνατο οσο το προηγουμενο, αλλα καλο. Ειχε τις απαραιτητες εξηγησεις και απαντησεις πλοκης. Ενδιαφερουσες θα ελεγα.

Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες, ο Τάιλερ ειναι για μπατσες πλεον. Θυμιστε μου, σας παρακαλω, γιατι η Ερικα δεν του εχει πει για τους V την αληθεια; Για να μην την υποψιαστει η Αννα ή για να μην του ρθει νταμπλας που κοιμοτανε με μια σαυριτσα (αν και ωραια σαυριτσα); :mad:

Τρεις συμπαθειες ειχα, τον Τζοσουα, τον Χομπς και τον Τζων Μέυ, και τους τρεις μου τους εχουνε σακατεψει. Ελεος. Να ειναι τελικα εστω ζωντανος ο Τζων; Ή να θυμηθει ο Τζοσουα; Να πεσει στα ποδια μετανοημενος ο Χομπς; Κατι;;; :cry3: :P

Για να δουμε πού θα το παει η σειρα. :)

endorama
25 Φεβρουαρίου 2011, 00:24
Ωραιο. Ο Ταιλερ παντως ριχνει την σειρα. Πρεπει να πεθανει, δε ξερω, κατι πρεπει να γινει. Ειναι αθλιος, τον σιχαινομαι. Κατι που επηρεαζει και την Λιζαρα μας και το σχετικο substory, οχι μονο στο οτι εμφανισιακα ειναι η μερα με την νυχτα, αλλα στο οτι αδυνατει να πιστεψει κανεις ΤΙ ακριβως ερωτευτηκε πανω του. Δηλαδη σορρυ, ο Ταιλερ ξυπνησε τα ανθρωπινα συναισθηματα της Λιζα? Come on! :p

εχετε ένα δίκιο να απορείτε τι του βρήκε
:thumbdown:thumbdownόμορφος δεν είναι

:(τρυφερός; με τίποτα ....

:rtfm:καλό χαρακτηρα:mad: δεν έχει

οπότε μπας και εχει ':twisted:κρυφα:P:Pχαρίσματα?????

smile88
25 Φεβρουαρίου 2011, 00:34
Καλο επεισοδιο, πολυ υποτονικο ομως, ειδικα ως επεισοδιο απο μονο του αλλα και σε συγκριση με το προηγουμενο...
Ενταξει, η Αννα θελει να παρει τα καλυτερα DNA παραμασχαλα και να φυγει. Μια απορια. Γιατι μονο η Λισα ή το υβριδικο μωρο ειναι καταλληλες για αναπαραγωγη; Τοσες γυναικοσαυρες εχουν! :???: Και, ενταξει, θα ελεγα κανενα προβλημα με την Λισα ή το βασιλικο μωρο, γιατι προφανως εχουν κατι στα γονιδια τους που δεν το εχουν οι αλλοι, αλλα το μωρο; :???:
Κουρευτηκε ο Ταιλερ και τουλαχιστον δεν ειναι με αυτο το λιγδιαρικο μαλλι... Αλλα, απο τη στιγμη που εχουν αλλα τοσα αγορια, γιατι να μην τον διωξουν με τις κλωτσιες απο 'κει; :P
Πολυ ωραια η Λισα, δεν επεσε και στην παγιδα του Τζοσουα... Αλλα γιατι εχω μια υποψια οτι ουτε η μαμα της Αννας δε μας λεει κατι καλα; Το βλεμμα της, οταν αγκαλιασε την Λισα στο τελος του επεισοδιου, με ανατριχιασε!
Καλα, αμα μαθει η Ερρικα τι εκανε ο Χομπς, αλιμονο του!
Ο Ραιαν πως σωθηκε απο την εκρηξη;;;; :???::???::???::???: Ειπαν κατι και μου διεφυγε;

tasoskratos
25 Φεβρουαρίου 2011, 09:29
Ειπαν κατι και μου διεφυγε;

ΤΙΠΟΤΑ!
To ίδιο΄΄σοκ΄΄ έπαθα κι εγώ. Από που κι ως που να σωθεί δηλαδή?
Χάρη σεναρίου φυσικά, οπότε να παίξει τον ρόλο του στην συνέχεια.
Σα πολύ γρήγορα δεν μεγάλωσε η κόρη του Ράιαν?:)

Έχει το δικό της ενδιαφέρον η σειρά, μια χαρά, χαλλλλλαρά, πολύ σκέψη δεν χρειάζεται.
Για να δούμε και τι ΄΄παίζει΄΄ με την μαμά της Άννας

Κάτω τα χέρια (γενικά) από το Λιζάκι:D

arwyn
25 Φεβρουαρίου 2011, 12:30
Σα πολύ γρήγορα δεν μεγάλωσε η κόρη του Ράιαν?:)

To ειπανε Αννα και Τζοσουα, με πειραματικη τεχνικη επιταχυναν την αναπτυξη της κορης του Ράιαν, γιατι η Αννα τη χρειαζεται.

;)

constantina_22
25 Φεβρουαρίου 2011, 16:56
Πάρα πολύ καλό και αυτό το επεισόδιο, μου άρεσε που επιτέλους λύθηκαν πολλές απορίες !! Λοιπόν μας χρειάζονται για την εξέλιξή τους σαν είδος!! Θέλουν το DNA μας!!

Αυτός ο Τάιλερ κοιμάται τον ύπνο του δικαίου, δεν ξέρω τι θαύμα μπορεί να γίνει για να ξυπνήσει!

Η Έβανς θεά μου αρέσει η αποφασιστικότητά της!!!!! Μου άρεσαν οι σκηνές με τον Χομπς, είχαν πολύ ωραία δυναμική και ειδικά κάτω απο το χρηματοκιβώτιο.. χεχε!:haha:

Η γιαγιά της Λίσα σαν πολύ δε χάρηκε για τη συσκευή που της άφησε η εγγονή της?? Τι να κρύβει κ αυτή???

Πάμε για τη συνέχεια!!!

endorama
25 Φεβρουαρίου 2011, 18:21
Καλο επεισοδιο, πολυ υποτονικο ομως, ειδικα ως επεισοδιο απο μονο του αλλα και σε συγκριση με το προηγουμενο...
Ενταξει, η Αννα θελει να παρει τα καλυτερα DNA παραμασχαλα και να φυγει. Μια απορια. Γιατι μονο η Λισα ή το υβριδικο μωρο ειναι καταλληλες για αναπαραγωγη; Τοσες γυναικοσαυρες εχουν! :???: Και, ενταξει, θα ελεγα κανενα προβλημα με την Λισα ή το βασιλικο μωρο, γιατι προφανως εχουν κατι στα γονιδια τους που δεν το εχουν οι αλλοι, αλλα το μωρο; :???:

Προφανώς οι σεναριογράφοι "αντιγράφουν" από τη φύση...και -αν και οι επισκέπτες μας είναι ερπετά- βρίσκω πως εχουν τρόπο αναπαραγωγής παρόμοιο με των μελισσων!
Η βασίλισσά τους γεννά πάμπολλα αυγά
όμως τα περισσότερα θηλυκά είναι εργάτριες=στείρες
Τα αρσενικά είναι οι γνωστοί κηφήνες
Σε όλη της τη ζωή η βασίλισσα-μέλισσα, γεννά μόνο 3-4 βασιλικα αυγα
(σε προκαθορισμένες χρονικές περιόδους) απο αυτά μόνο μπορεί να γεννηθεί βασίλισσα και μόνο εκείνες μπορούν να διαιωνίσουν το είδος
Οι εργάτριες, όταν είναι να γεννηθεί βασίλισσα, προετοιμάζουν το κελί, να είναι τριπλάσιο σε μέγεθος από τα υπόλοιπα (αυτά που εμείς ξερουμε ως κελιά κερήθρας)και το γεμίζουν με βασιλικό πολτό, ενώ περιποιούνται "βασιλικά" τη νέα πριγκίπισσα μόλις αυτή εκκολαφθεί
Συνήθως ο λόγος για τον οποίο η βασίλισσα γεννά ένα βασιλικό αυγό ενώ είναι ακόμα σε αναπαραγωγική ηλικία, είναι πως τα μέλη της κυψέλης παράγιναν πολλά και η περιοχή δεν μπορεί να τα θρέψει. Η νέα βασίλισσα παιρνει μέρος του πληθυσμού μαζί της και φτιάχνει νέα κυψέλη αλλού
Σαν τους επισκέπτες μας, οι μέλισσες είναι εφευρετικές : αν τα μέλη της κυψέλης παραπληθύνουν και η βασίλισα δεν έχει αλλα βασιλικά αυγά, τι κάνουν??
φτιάχνουν βασιλικό κελί, το γεμίζουν βασιλικό πολτο, κι εκεί η βασίλισσα γεννά ενα αυγό εργάτριας. Η ομάδα την περιποιείται, με την ελπίδα πως αν η νεογέννητη εργάτρια τραφεί με βασιλικό πολτό, θα αναπτύξει όργανα αναπαραγωγής (που οι εργάτριες δεν έχουν) και θα γίνει βασίλισσα-και ναι, αυτό πετυχαίνει!

Οπότε οι σεναριογραφοι μας απλά αντιγραφουν τη φυση (όχι πως δεν είναι σούπερ αυτό)
Αλλωστε οι επιστήμονές μας, όταν αναζητούν ζωή σε άλλους πλανητες, μελετούν πρώτα τη ζωή στα ακραία περιβάλλοντα που έχουμε εδω (πχ στα βάθη των ωκεανών) θεωρώντας πως όπου κι αν υπάρχει ζωή,αυτή υπόκειται στους ίδιους φυσικούς νόμους που διέπουν τα έμβια όντα και στον δικό μας πλανήτη
Πανεξυπνοι οι σεναριογραφοι, πατούν πάνω στα τελευταίο επιστημονικά δεδομένα αντί να γεμιζουν με επιστημοφανείς μπουρδες τα επεισόδια

smile88
25 Φεβρουαρίου 2011, 19:22
^ Πολυ ωραια αναλυση, μου αρεσει! :yes:

ΤΙΠΟΤΑ!
To ίδιο΄΄σοκ΄΄ έπαθα κι εγώ. Από που κι ως που να σωθεί δηλαδή?
Χάρη σεναρίου φυσικά, οπότε να παίξει τον ρόλο του στην συνέχεια.

Εκτος κι αν ηταν σε αλλο μερος, που δεν το νομιζω, αφου η Ερρικα δεν μπορουσε να βγει εξω απο το κτιριο χωρις να κινησει υποψιες...
Πολυ με χαλασε αυτο...

Edit: Μολις θυμηθηκα οτι οι σαυρες σκοτωνονται μια και καλη αν πυροβολησεις/καρφωσεις κατι στο δεξι πλευρο, εκει που ειναι η καρδια τους, ολα τα αλλα τα αντεχουν, λες να ειναι κατι τετοιο;

mazeratis66
25 Φεβρουαρίου 2011, 20:20
Κάτω τα χέρια από το Λιζάκι! :P
Τον Τάιλερ τον βαρέθηκα. Περιφέρεται άνευρα και ανούσια στη σειρά. Πολύ τον έριξαν. Η γιαγιά-σαύρα, κάτι θα κάνει στο μέλλον, κάτι θα προκαλέσει. Σε γενικές γραμμές καλό το επεισόδιο, κατώτερο του προηγούμενου, αλλά τρέμω στην ιδέα ο,τι θα κοπεί και αυτό.:*( Τα νούμερα του μέτρια δεν είναι?:???:

constadine
25 Φεβρουαρίου 2011, 22:08
Καλό,δεν ήταν όμως σαν το προηγούμενο.

Ο Τάιλερ μέχρι τώρα δεν εντυπωσίαζε ,λίγο με το μαλί στεκόταν δίπλα στην Λισα.
Σε αυτό το επεισόδιο, που έκοψε το μαλί και ήταν γυμνός από την μέση και πάνω(εντελώς αγύμναστος) μου φάνηκε σαν "μπούλης".

Στην σειρά ο Χομπς ίσως είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας.
Στην πρώτη σεζόν ήταν και ο Τζόσουα.

sun_j
26 Φεβρουαρίου 2011, 05:22
όχι ρε παιδιά γυμνασμένος είναι ο Τάιλερ αφού τον έχουμε δει και σε άλλα επεισόδια χωρίς μπλουζάκι..μπούλης και λαπάς είναι γενικότερα στη συμπεριφορά του!!ας τον ξυπνήσει κάποιος!:D είδατε το πρόμο του επόμενου επεισοδίου?? η σειρά αποκτά κι άλλο ενδιαφέρον...αν με πιάνετε..;) κι εγώ ελπίζω να μη κοπεί είναι αρκετά καλή σειρά και με καλούς ηθοποιούς!!!

m0rpheas
26 Φεβρουαρίου 2011, 15:31
Ακόμη ένα πολύ ωραίο επεισόδιο. Το κουβάρι ξετυλίγεται πλέον. Πάντως, σαν να μου φάνηκε ότι η γρια-σαύρα έχει κρυφή ατζέντα... Μάλλον θέλει να ξαναγίνει βασίλισσα.

ΥΓ. Ήταν που 'ταν ο Τάιλερ, τον κούρεψαν τώρα και παράγινε... :P

SaPiLaS
27 Φεβρουαρίου 2011, 20:25
Αρκετά καλό το επεισόδιο,μάθαμε μερικά πραγματάκια.
Πως έγινε έτσι ο Τάιλερ...σαν κουρεμένο γίδι:lol::lol:,το καμπανάκι στον λαιμό του λείπει.
Κάτι ετοιμάζει η γιαγιά-σαύρα...