PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Terra Nova 1x06 - "Bylaw"

GrigD
1 Νοεμβρίου 2011, 01:59
14429

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Στη Τέρα Νόβα πραγματοποιείται η πρώτη δολοφονία, οι Τζιμ και Τέιλορ έχουν βάλει σκοπό να βρουν τον ένοχο.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

TinaX
2 Νοεμβρίου 2011, 01:05
Αδιαφορο και βαρετο..Δεν περνουσε η ωρα:thumbdown

Vampironi
2 Νοεμβρίου 2011, 01:57
Μικρή βελτίωση αλλά και πάλι δεν… :yawn:

nikos-kom
2 Νοεμβρίου 2011, 02:21
κατι ισως γινετε αλλα pfffff η βαρεμαρα της βαρεμαρας
dunno ισως τα αφησω να βγουν επεισοδια και να τα δω ολα.

WhisperOfDeath
2 Νοεμβρίου 2011, 10:57
Ναι αρκετά βαρετό σε κάποια σημεία. Η τελευταία σκηνή με το δεινοσαυράκι όμορφη πάντως.

giomis
2 Νοεμβρίου 2011, 20:11
ειμαι νεος εδω και ψαχνομαι!

smallville
3 Νοεμβρίου 2011, 02:35
Πολύ ωραίο το επεισόδιο.
Θα ήθελα να είχε περισσότερη σχέση με την βασική ιστορία της σαιζόν αλλά δεν με χάλασε καθόλου. Πάντως η Ζόι σε αντίθεση με άλλα παιδάκια που έχουν κατοικίδιο μια γάτα ή σκύλο, εκείνη θα έχει έστω και για λίγο δεινοσαυράκι.

liakanel
3 Νοεμβρίου 2011, 03:26
Εβαφα τα νυχια μου...βαρετο θα ητανε...! :P

Naelyn
3 Νοεμβρίου 2011, 03:43
Εβαφα τα νυχια μου...βαρετο θα ητανε...! :P

:lol::lol::lol:

tasoskratos
3 Νοεμβρίου 2011, 07:57
Ρε παιδιά. Τι ώρα προβάλεται αυτή η σειρά στην αμερικάνικη τηλεόραση?
Εάν μιλάμε για prime time το κανάλι έχει κάνει τεράστιο λάθος, εάν βέβαια αλλιώς τα υπολόγιζε κι αλλιώς του βγήκε.
Εάν πάλι μιλάμε για απογευματινή ζώνη, φαντάζομαι θα είναι η χαρά του παιδιού.

6 επεισόδια τώρα και μετά τον πιλότο που..., τέλος πάντων άδησε κάποια υπονοούμενα, εδώ και 5 επεισόδια βλέπουμε ότι πιο άσχετο υπάρχει.

Ούτε ο 14χρονος γιός μου δεν αντέχει να το βλέπει.
Κρίμα που δεν βάφω τα νύχια μου. Μάλλον θα το παρακολουθώ την ώρα που ξυρίζομαι.:D

jakegate7
3 Νοεμβρίου 2011, 12:51
γιατί κάθε φορά που βάζω να δω terra nova με παίρνει ο ύπνος και βλέπω το άλλο μισό την επόμενη μέρα? τυχαίο?

zaras27
3 Νοεμβρίου 2011, 15:33
Ρε παιδιά. Τι ώρα προβάλεται αυτή η σειρά στην αμερικάνικη τηλεόραση?
Εάν μιλάμε για prime time το κανάλι έχει κάνει τεράστιο λάθος, εάν βέβαια αλλιώς τα υπολόγιζε κι αλλιώς του βγήκε.
Εάν πάλι μιλάμε για απογευματινή ζώνη, φαντάζομαι θα είναι η χαρά του παιδιού.

6 επεισόδια τώρα και μετά τον πιλότο που..., τέλος πάντων άδησε κάποια υπονοούμενα, εδώ και 5 επεισόδια βλέπουμε ότι πιο άσχετο υπάρχει.

Ούτε ο 14χρονος γιός μου δεν αντέχει να το βλέπει.
Κρίμα που δεν βάφω τα νύχια μου. Μάλλον θα το παρακολουθώ την ώρα που ξυρίζομαι.:D

Κοίτα για να καταλάβεις ότι είναι 2ο σε ακροαματικότητα ....

8:00 CBS How I Met Your Mother 4.2/13 10.49
FOX Terra Nova 2.1/6 6.59εκατομ
ABC Scared Shrekless (R) 1.7/5 8.53
NBC The Sing-Off (8-10p) 1.4/4 4.40
CW Ringer (R) 0.2/1 0.68

tasoskratos
4 Νοεμβρίου 2011, 08:55
ότι είναι 2ο σε ακροαματικότητα ....

:clapping: :clapping: :clapping:

Άμα στην Αμερική συνιθίζεται ο γκόμενος να ζητά την άδεια του μπαμπά για να φλερτάρει (για να μην πω κάτι πιο χοντρό) την κόρη του, εγώ άω πάσο.
Εμείς εδώ στην Ελλάδα είμαστε ακόμη πίσω, οπότε η σειρά χαρακτηρίζεται πολύ προχωρημένη για τα γούστα μου.

blackys88b
5 Νοεμβρίου 2011, 21:07
Μου αρεσε αρκετα και αυτο το επεισοδιο, πολυ ωραια η σκηνη με το δεινοσαυρακι...ειδαμε και sixers εστω για λιγο...ενω μαθαινουμε και πραγματα για τη κοινοτητα του Terra Nova..!!!

Jane1
6 Νοεμβρίου 2011, 00:54
Και εγώ το βρήκα αρκετά καλό το επεισόδιο, και πιστεύω ότι πήραμε και μια γεύση για το τι θα συμβεί στο φινάλε όταν ανοίξουν την πύλη της διάστασης.
Εμένα πάντως ο δεινόσαυρος-κατοικίδιο μου θύμισε Φλίνστοουνς. :P