PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Person of Interest Season 1 - Official Discussion Thread

GrigD
9 Νοεμβρίου 2011, 01:08
Person of Interest Season 1 - Official Discussion Thread
Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (spoiler tags απαραίτητα)

14450

Ένας μυστηριώδης εκατομμυριούχος, ο Harold Finch, προσεγγίζει τον John Reese, έναν πρώην πράκτορα της CIA που θεωρείται νεκρός, και του προτείνει να δουλέψει μαζί του για να αποτρέψουν φόνους που θα γίνουν στο προσεχές μέλλον.

14451

Cast: Jim Caviezel, Michael Emerson, Kevin Chapman, Taraji P. Henson
Creator: Jonathan Nolan

68xN_BNYhc4

tomic20
16 Δεκεμβρίου 2011, 21:00
τελικα τα επεισοδεια ειναι αυτοτελη?ειχα δει τα 2-3 πρωτα και το παρατησα γιατι αυτοτελη δεν βλεπω...εχει καποιο κεντρικο στορι που να προχωραει ανα επεισδειο?

μην ειναι οπως το καστλ που εδινε επεισοδειο πλοκης στο φιναλε καθε σεζον...

great
17 Δεκεμβρίου 2011, 11:36
Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά. Από τι φαίνεται όπως σαν το Castle θα πάει όπως λες. Ακόμα και στο τελευταίο επεισόδιο που είδαμε λίγο από πλοκή.

goggits
19 Ιανουαρίου 2012, 01:39
DOrBeF9lZzg

xecubotos
22 Ιανουαρίου 2012, 12:19
Γενικά οι σειρές που είναι αυτοτελή επεισόδια ποτέ δεν με ενθουσίασαν.... πάντα ήθελα πλοκή!
Το PoI το έβλεπα από περιέργεια να δω που το πάει με την μηχανή!

Με το που έδωσαν απάντηση στο περίπου τι κάνει του δώσανε υπόθεση.... λέτε το τηλεφώνημα μου στους παραγωγούς να έπιασε τόπο?;)

Πάντως κι εγώ για full season το βλέπω... δεν θυμάμαι σειρά να σταματάει το Φλεβάρη

solonlakis
22 Ιανουαρίου 2012, 15:02
Παιδιά το imdb δίνει μόλις 13 επεισόδια για την πρώτη σεζόν χωρίς να υπάρχει κάποια ενημέρωση. Τώρα βλέπω όμως ότι κάποια site αλλά και το CBS δείχνουν άλλα 2 επεισόδια προγραμματισμένα για προβολή. Από εκεί και πέρα δεν γνωρίζω τι θα γίνει. Αν γνωρίζει κάποιος άλλος ας μας ενημερώσει.

dimath
22 Ιανουαρίου 2012, 16:42
Όπως λέει κι ο gio25, τον Οκτώβριο είχε ανακοινώσει το CBS ότι το Person of interest θα πάρει full season. Όσα site είδα, το έχουν στα 22 επεισόδια για φέτος. 13 επεισόδια είναι η αρχική παραγγελία και όταν ανακοινώνουν full season σημαίνει συνήθως +9.

tasoskratos
22 Ιανουαρίου 2012, 20:09
...και οι δικές μου, τελευταίες, πληροφορίες λένε για 22 επεισίδια.
Η δε ατάκα του επισοδίου ήταν στην σκηνή περιγραφής του Καβίζελ, όσο αφορά το αφεντικό του. Μεταξύ άλλων είπε <<έχει την ικανότητα να χειραγωγεί (η κάπως έτσι) τους ανθρώπους>>.
Παλιά μας τέχνη κόσκινο!

xecubotos
25 Ιανουαρίου 2012, 11:54
πολυ καλη η σειρα μεχρι τωρα...

Η αλήθεια είναι ότι είχα περισσότερες απαιτήσεις αλλά μετά την διακοπή με έχει αφήσει και εμένα πολυ ικανοποιημένο...... πιστεύω και το 12 θα σου αρέσει όταν το δεις

goggits
30 Ιανουαρίου 2012, 11:31
1x13 Root Cause Promo:

S4BzUR30hn8

goggits
7 Φεβρουαρίου 2012, 12:45
1x14 Wolf And Cub promo:

udmislvC2Hc

goggits
14 Φεβρουαρίου 2012, 12:29
1x15 Blue Code promo:

-ixLWbrO7xw

goggits
6 Μαρτίου 2012, 01:58
1x17 Baby Blue promo:

gdtgOgLF7Tg

gio25
14 Μαρτίου 2012, 20:50
Οχι οτι υπηρχε καμια αμφιβολια οτι θα γινοταν,αλλα πλεον ειναι επισημο:
Το CBS ανακοινωσε(μεταξυ αλλων) οτι το Person of Interest ανανεωνεται για δευτερη σεζον

Πηγη (http://www.tvline.com/2012/03/cbs-renewal-announcements-fall-2012/)

goggits
25 Μαρτίου 2012, 00:52
1x18 Identity Crisis promo:

Ep9Pbc6wajg

xecubotos
6 Απριλίου 2012, 10:01
προσθέσαμε το private detective στα επαγγέλματα?:p για να εχουμε κι ενημερωμένη την λίστα!

greg_m
8 Απριλίου 2012, 21:26
wcU4w44rKDU
:respect:

SuPeRsTaR13
22 Απριλίου 2012, 23:48
http://www.youtube.com/watch?v=pKF8elXn1QQ

goggits
7 Μαΐου 2012, 15:54
1x22 No Good Deed promo:

FDzk9aubGpo

DrEaMErOus_
10 Μαΐου 2012, 16:13
αξίζει,να το (ξανα)αρχίσω ? είχα δει τα 2-3 πρώτα επεισόδια...και δεν με είχε τραβήξει καθόλου

smallville
10 Μαΐου 2012, 17:24
αξίζει,να το (ξανα)αρχίσω ? είχα δει τα 2-3 πρώτα επεισόδια...και δεν με είχε τραβήξει καθόλου

Αξίζει. Στην συνέχεια έχει πολύ καλά επεισόδια.

xecubotos
10 Μαΐου 2012, 21:15
Τι επεισοδιάρα το 21. Άνετα το καλύτερο επεισόδιο της σαιζόν.
Τα flashbacks ήταν γι' ακόμα μια φορά εξαιρετικά. Μου άρεσε πολύ που δόθηκε η απάντηση για την πρώην του Ρις και πως οι 2 υποθέσεις έμοιαζαν μεταξύ τους. Μεγάλο συν και η μουσική στο τέλος. Δεν είναι άδικα η καλύτερη σειρά για την σαιζόν 2011/12.

κι εγώ θα σου έλεγα να του δώσεις μια δευτερη ευκαιρία......... είναι και jj βλέπεις μην σε πάρω στο λαιμό μου........:haha:

smallville
10 Μαΐου 2012, 21:26
Στους παραγωγούς είναι, όχι στους δημιουργούς.
Έχει μια διαφορά.

DrEaMErOus_
11 Μαΐου 2012, 02:27
αυτόν τον jj παντού τον συναντάς πλεον ρε παιδί μου...

tasoskratos
11 Μαΐου 2012, 12:22
παιδιά, το σημερινό ειναι season finale ή έχουμε και 23ο επεισόδιο?

hakinen
11 Μαΐου 2012, 15:40
Στους παραγωγούς είναι, όχι στους δημιουργούς.
Έχει μια διαφορά.

Μεγάλη διαφορά θα έλεγα. Αν ήταν στους δημιουργούς δεν θα είχα καν ασχοληθεί.

Η σειρά είναι καλή. Δείτε την άφοβα.

gigi
19 Μαΐου 2012, 22:50
Φοβερό Season Finale :worthy: όπως έπρεπε ακριβώς να είναι.
Μεγάλη εξέλιξη για τη σειρά απο τα πρώτα επεισόδια μέχρι και τα τελευταία(ειδικά από το 19 και μετά).
Περιμένω με αγωνία τη συνέχεια.
LoL, στο 19 έχω μείνει, μέχρι και το 18ο έχω δει. Είμαι τυχερή δηλαδή και θα τα δω μαζεμένα;

centaurosgr
20 Μαΐου 2012, 02:40
Υπάρχει άλλη σειρά αντίστοιχη με την Person of Interest ?

idomeneas
20 Μαΐου 2012, 15:05
Υπάρχει άλλη σειρά αντίστοιχη με την Person of Interest ?
Εξαρτάται... Πώς εννοείς την έννοια της "αντιστοιχίας" ?
Γιατί αν της δίνεις έννοιες τύπου "καλύτερη", "χειρότερη", "εντυπωσιακότερη" κλπ, η απάντηση είναι : "...περί ορέξεως και χρωμάτων ουδείς λόγος", εν ολίγοις, είναι προσωπική υπόθεση του κάθε θεατή η κριτική μιας τηλεοπτικής σειράς.
Αν βέβαια εννοείς "αντίστοιχη σε πλοκή, είδος δράσης, παρόμοιο σενάριο" και λοιπά τεχνικά χαρακτηριστικά...θα έλεγα ναι υπάρχουν αρκετές.

Σημασία όμως έχει το πώς δίνεται κάποια σειρά στο κοινό και όχι αυτά καθ' εαυτά τα τεχνικά της χαρακτηριστικά. Και εδώ πρέπει πράγματι να ομολογήσουμε ότι η συγκεκριμένη σειρά δίνεται στο θεατή με μοναδικό τρόπο!

Vampironi
21 Μαΐου 2012, 00:21
LoL, στο 19 έχω μείνει, μέχρι και το 18ο έχω δει. Είμαι τυχερή δηλαδή και θα τα δω μαζεμένα;

Είναι το ένα καλύτερο από το άλλο. Ξεκίνα να τα βλέπεις.

dimath
24 Αυγούστου 2012, 21:13
Person of Interest
Season 2 Promo

NPez6WNDQ0U

smallville
25 Αυγούστου 2012, 01:21
Κύριε dimath, δεν ανοίγετε ένα Thread για την 2η σαιζόν;

blackys88b
25 Αυγούστου 2012, 22:10
Και αν ειναι και συζητηση για το καθε επεισοδιο...νομιζω το αξιζει η σειρα...;)

mefisto26
25 Αυγούστου 2012, 22:16
All in good time guys... ;)

blackys88b
27 Αυγούστου 2012, 23:23
Η δεύτερη σεζόν της σειράς του CBS, Person of Interest έκλεισε την Paloma Guzman για ρόλο στη σειρά. H Guzman, η οποία είχε το ρόλο της πρώην αρραβωνιαστικιάς του Ezra στο Pretty Little Liars, θα έχει το ρόλο μιας όμορφης και έξυπνης κόρης ενός βραζιλιάνου διπλωματία που της αρέσει να διασκεδάζει. Η σειρά θα κάνει πρεμιέρα στις 27 Σεπτεμβρίου.

ΠΗΓΗ (http://tvline.com/2012/08/24/person-of-interest-paloma-guzman/)

redpower1989
17 Οκτωβρίου 2012, 19:09
Έχω ξεκινήσει να βλέπω την πρώτη σεζόν στην νόβα και έχω μείνει άφωνος. Σίγουρη επιτυχία αυτή η σεζόν.

blackys88b
11 Απριλίου 2013, 21:51
ksGu4n9Xby4

.its no problem you got a nice ass i have been checking it out...:haha: :haha: :haha: δεν θυμαμαι να μπηκαν ξανα...:)

thanasislost
19 Δεκεμβρίου 2013, 18:41
Αρχίζω procedurals μόνο αν έχουν πραγματικά κάτι σπουδαίο και καινούργιο να προσφέρουν...
Λάτρεψα το House M.D για τον ανεπανάληπτο Gregory House και τις πιο τρελές ιατρικές υποθέσεις που έχω δει ποτέ...
Αγάπησα το Monk για τον εκκεντρικό και γεμάτο φοβίες Adrian Monk και τις φοβερές ιστορίες πάζλ που είχε...
Το The Good Wife όπως και το Person of Interest κάνουν κάτι εξαιρετικό όμως αυτήν την εποχή..Αν και σειρές του αυστηρά procedural καναλιού CBS έχουν καταφέρει να γυρίσουν την τηλεόραση στις ρίζες των μεγάλων δημιουργών των 90ς Joss Whedon(Buffy The Vampire Slayer,Angel,Firefly) και Chris Carter(The X-Files) και να καταφέρουν να κάνουν πάλι την φόρμα των 22 επεισοδίων ενδιαφέρων την εποχή που οι ''μεγάλες σειρές'' βγάζουν 10-13 επεισόδια τον χρόνο...

Chiras365
23 Δεκεμβρίου 2013, 18:12
^ Και που να δεις πόσο καλύτερο είναι σήμερα..

ATHENA1971
25 Δεκεμβρίου 2013, 23:03
Χρόνια Πολλά με 1o επεισόδιο POI!!!
Δεν με χαλάνε τα procedural μου άρεσε πολύ ο αγαπημένος μου "μπεν" από το λοστ, τον οποίο πλέον θα τον ξεσυνδέσω από το νησί, με πόνο καρδιάς... πλάκα κάνω.....:p
Χμμμμ...... τώρα που το σκέφτομαι, συνδέεται ξανά με ένα μυστήριο "μηχάνημα" που βγάζει αριθμούς!!!!! Διάολε, αν έπρεπε να βάζει ξυπνητήρι για να βάζει αριθμούς στον υπολογιστή για να μην ανατιναχθεί ο κόσμος.....
Με πιάνει μία τρέλα όταν βλέπω τον κόσμο μέσα από τις κάμερες παρακολούθησης. Εφιαλτικό.
Μου άρεσε πολύ, αν και τον καβίζελ θα κάνω πολύ καιρό να τον συμπαθήσω μετά από εκείνη την ανεκδιήγητη ταινία του με την τζεν.... Θα ήθελα μία καλύτερη εξήγηση για το "μηχάνημα" μωρέ.....

ATHENA1971
30 Δεκεμβρίου 2013, 23:34
Είδα και το 9ο επεισόδιο του 1ου κύκλου παρόλο που με "χάλασε" πολύ στην αρχή. Ευτυχώς που πίεσα τον εαυτό μου να το συνεχίσω. Για εμένα, αυτό είναι το επεισόδιο που με έκανε να αλλάξω γνώμη. Η ξινίλα της Κάρτερ έφυγε λίγο, είδαμε λίγο από το παρελθόν της, η συνάντησή της με τον Ρις, το τέλος που τον έβλεπε να περνάει μπροστά από το καφέ και ήξερε ότι ήταν αυτός.... Υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν μπορώ να ακόμη να χωνέψω.
Ο Καβίζελ που είναι άχρωμος, άοσμος και μιλάει όπως ο μπάτμαν όταν φοράει τη μάσκα..... χαμηλόφωνα.... Ελπίζω να καλυτερέψει αργότερα.
Ο κακός της υπόθεσης.... Enrico Colantoni...seriously;;;;
Τέλος πάντων, άρχισε να αποκτά ενδιαφέρον.
Αυτό που λέτε για το cbs, είναι νομίζω, λίγο άδικο. Έχει την καλύτερη σειρά, αυτή τη στιγμή. the good wife, δεν είναι το είδος, βέβαια, του PoI..... είναι όμως, η καλύτερη.

cameron88
8 Ιανουαρίου 2014, 22:45
ειμαι ακομη στην πρωτη σεζον αλλα ειμαι σίγουρη ότι έπεται ενδιαφερουσα συνέχεια επισης. Μου αρέσσει που τα επεισόδια ειναι αυτοτελη(διαφορετικη υπόθεση κάθε φορά) και λατρευω τον κουκλο πρωταγωνιστη!!!!!!
:clap:

χάρις2106
19 Απριλίου 2014, 20:30
Aπό Τρίτη 29/4 στις 9 το βράδυ, θα προβάλλεται ο πρώτος κύκλος στο Star.

greekie
29 Μαΐου 2014, 14:28
Την ξεκίνησα πριν λίγο καιρό.
Μετά από 3-4 επεισόδια που είδα δεν με κέρδισε και την σταμάτησα. Από τύχη είδα στο Star το πρώτο επεισόδιο με τον Ελάιας, κι από τότε είδα όλη την 1η σεζόν μέσα σε 3 μέρες!

Μ' αρέσει πολύ η πορεία της και γενικά ότι το μπλέξανε πολύ το πράγμα από ένα σημείο και μετά, με την Μηχανή, την CIA, το FBI, την HR, την καινούργια δεν θυμάμαι όνομα που είδα στο φινάλε και φυσικά το ότι ο Φιντς ήξερε τον Τζον από την αρχή.

Δεν μπορώ να μην το πω, εκείνο το παραπάτημα στο καροτσάκι μού θύμισε Lost. Που όλοι γνωρίζονταν από πριν χωρίς να το ξέρουν. The memories:(

Τώρα πάω για την 2η σεζόν με την ελπίδα η καινούργια να μην μας αφήσει χρόνους νωρίς και να δείξουν ποιος βοηθάει τον Φιντς με τους αριθμούς.
Α, και ο Φόσκο είναι θεότητα!:rotfl:
Και η Κάρτερ το ίδιο αν και δυστυχώς ξέρω ότι θα μας αφήσει χρόνους. Bold move, θέλω να δω πως θα φτάσουν εκεί και τα επακόλουθα. Ευτυχώς είναι το μόνο spoiler που ξέρω.

baspav
29 Μαΐου 2014, 16:39
Την ξεκίνησα πριν λίγο καιρό.
Μετά από 3-4 επεισόδια που είδα δεν με κέρδισε και την σταμάτησα. Από τύχη είδα στο Star το πρώτο επεισόδιο με τον Ελάιας, κι από τότε είδα όλη την 1η σεζόν μέσα σε 3 μέρες!

greekie greekie.. δεν σταματάνε τέτοια σειρά όταν παίζει μέσα ο ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΟΣ!!! Ειδικά εσύ που είσαι και φαν του Lost.
Σε περιμένουν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ επεισόδια στην 2η σαιζόν και σχεδόν ΕΠΙΚΑ στην 3η!

Καλή θέαση!

drapetisgal7
22 Σεπτεμβρίου 2014, 14:39
Εξαιρετική η 1η σεζόν,από το 16ο επεισόδιο και μετά η σειρά πετάει.

Stinkfist
20 Οκτωβρίου 2014, 02:04
Παιδιά έχω πρόβλημα. Μου πρότειναν αυτή τη σειρά ως "την καλύτερη που παίζεται αυτή την στιγμή" και όντως μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα η ιδέα. Έχω δεί 8 επεισόδια και έχω απογοητευτεί, αρκετά μέτριο procedural και με τους χαρακτήρες αδιάφορους. Είναι legit να ξεκινήσω την 2η σεζόν τώρα? Ή χτίζει κάποια μυθολογία στην 1η σεζόν και συμβαίνει κάτι περισσότερο από αυτό που βλέπω τώρα?

drapetisgal7
20 Οκτωβρίου 2014, 02:29
Ή χτίζει κάποια μυθολογία στην 1η σεζόν και συμβαίνει κάτι περισσότερο από αυτό που βλέπω τώρα?

Από το 8ο επεισόδιο και μετά αναπτύσσεται περισσότερο η κεντρική ιστορία.Γενικά η σειρά έχει πολύ επιπέδου επεισόδια.

blackys88b
20 Οκτωβρίου 2014, 02:56
εννοειται το συνεχιζες και προσεχεις την καθε λεπτομερεια...ετοιμαστου για τεραστιο ταξιδι...:D τα πρωτα επεισοδια ηταν σχεδον για ολους μετρια...

t0ny3
20 Οκτωβρίου 2014, 03:41
Παιδιά έχω πρόβλημα. Μου πρότειναν αυτή τη σειρά ως "την καλύτερη που παίζεται αυτή την στιγμή" και όντως μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα η ιδέα. Έχω δεί 8 επεισόδια και έχω απογοητευτεί, αρκετά μέτριο procedural και με τους χαρακτήρες αδιάφορους. Είναι legit να ξεκινήσω την 2η σεζόν τώρα? Ή χτίζει κάποια μυθολογία στην 1η σεζόν και συμβαίνει κάτι περισσότερο από αυτό που βλέπω τώρα?

Οχι συνεχιζεις κανονικα με την πρωτη σεζον. Μην παιρνεις σαν παραδειγμα το πρωτο μισο της σεζον, το POI εκτινασεται και θα το καταλαβεις πολυ συντομα. Ναι η σειρα ξεκινησε αρκετα μετρια και procedural, με μετριες ιστοριες, αλλα η συνεχεια ειναι πιο serialized κι απο τις serialized σειρες. Be patient! ;)

Stinkfist
21 Οκτωβρίου 2014, 19:24
Θα σας ευχαριστήσω και τους 3, βέβαια dratetisgal νομίζω πως αυτό που έγραψες για το 8ο επεισόδιο ήταν για να με καθησυχάσεις! Δεν νομίζω να αρχίζει να παίρνει στροφές ακριβώς στο σημείο που βρίσκομαι. :P

Δεν με πειράζει που είναι procedural και το fringe έτσι ήταν στην αρχή, θέλω βελτίωση όμως στους χαρακτήρες. Και στο παίξιμο και στο γράψιμο.

baspav
21 Οκτωβρίου 2014, 20:07
Εγώ θα διαφωνήσω, σχεδόν με όλους (τι πρωτότυπο :p ) και θα πω πως τα επεισόδια που λέμε "αυτοτελή" ήταν που με κέρδισαν. Όλη αυτή η προσπάθεια να σώσουν ανθρώπους που κινδυνεύουν και ο τρόπος με έκανε να μην θέλω να τελειώσει η σαιζόν.
Όμως (πάντα υπάρχει ένα όμως ή ένα αλλά) στο τέλος της σαιζόν παρατήρησα πως σε κάθε επεισόδιο σχεδόν, υπάρχει από ένα κοκό, από ένα μικρό λιθαράκι έως μεγάλο στο χτίσιμο της κεντρικής ιστορίας. Ναι υπάρχει. Δες τα όλα με μεγάλη προσοχή, όπως στο Fringe. Δεν θα σε απογοητεύσει.
Φυσικά δεν γίνεται να μην σταθώ στον ΤΙΤΑΝΟΜΈΓΙΣΤΟ FINCH!!!!

t0ny3
21 Οκτωβρίου 2014, 21:09
^ Φυσικα και δεν με ενοχλουν τα stand alone επεισοδια, αφου ολα εξυπηρετουν το σκοπο τους. Εγω αναφερομαι στα πρωτα επεισοδια της σειρας, οταν κανεις την πρωτη επαφη με το POI και εχεις ακουσει τοσους υμνους για τη σειραρα. Ειναι λιγο επιφοβο και ευκολα μπορει καποιος ασυνειδητα να πει "τη σταματαω τη σειρα". Δεν μου ειχαν αρεσει ιδιαιτερα τα πρωτα 6 επεισοδια αν θυμαμαι καλα, ενα κλασικο procedural CBS παλιας σχολης ειχα πει. Ειδικα οταν καποιος προσπαθει να κανει catch up τρεις σεζον, η πρωτη εντυπωση μετραει πολυ, αλλα ειναι πολλες οι περιπτωσεις, που σειρες βρισκουν τον εαυτο τους μετα απο λιγα επεισοδια.

Hrisa76
4 Οκτωβρίου 2015, 14:26
Προς ενημέρωση σας: Έχουν ανοιχθεί επεισόδια και για την πρώτη σεζόν.

GREG
19 Δεκεμβρίου 2016, 23:58
Τελείωσα σήμερα την πρώτη σεζόν. Κυλάνε πολύ ευχάριστα και γρήγορα τα επεισόδια, έξυπνες ιστορίες και ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι και τις επόμενες.