PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Survivor Season 24 - One World Official Discussion Thread

dimath
19 Ιανουαρίου 2012, 19:55
Survivor Season 24 - One World 15/02/12
Official Discussion Thread/trailers/spoilers (απαραίτητα τα spoiler tags)

http://img839.imageshack.us/img839/7589/72005600.jpg

m2-8oLT0e64

http://img192.imageshack.us/img192/3774/survivoroneworldcast510.jpg

Το Survivor επιστέφει στις 15 Φεβρουαρίου με την 24η σεζόν του που ονομάζεται One World. Τα γυρίσματα έγιναν ξανά στη Σαμόα, όπως δηλαδή και στις σεζόν 19, 20 και 23.

Κάποιες πληροφορίες για τη σεζόν (τις βάζω για παν ενδεχόμενο σε spoiler tag)...

Οι δυο ομάδες (Manono και Salani) θα ζουν στο ίδιο νησί.

Το Redemption Island, τουλάχιστον για φέτος, δεν επιστέφει με συνέπεια να έχουμε ξανά reward challenges. Επίσης, δεν έχουμε παλιούς παίχτες.

Οι ομάδες θα είναι χωρισμένες σε Άνδρες - Γυναίκες.

Θα υπάρχουν δυο Immunity Idols, ένα για κάθε ομάδα. Η διαφορά φέτος είναι ότι αυτός που θα το βρει, δεν θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει για τον εαυτό του, αλλά θα πρέπει να το δώσει σε κάποιον της άλλης ομάδας. Συγκεκριμένα ο Probst λέει: “When you find the idol, you can’t use it for yourself. You have to give it to someone from the other tribe.”

Στην 19η σεζόν είχαμε δει ένα challenge χωρίς τον Probst (εδώ (http://www.youtube.com/watch?v=hH4WtRc6Dzc) το video). Φέτος, ο Jeff λέει ότι θα έχουμε κάτι παρόμοιο και τα ονομάζει “Do It Yourself Challenges". "So they figure out how they’re going to run it, who’s going to participate, and then they run it. There’s no judge there. There’s no person to moderate it. You guys figure it out. We were hoping somebody might step up and decide to become the annoying host and say things like, ‘Pick up the pace! You dropped a coconut!’ And sure enough, that’s what happens."

_cLV1Ch77GY

Wjt5XOytBYA

Nina Acosta
Retired LAPD Officer
Clovis, Calif. ; Age: 51

Jay Byars
Model
Gaffney, S.C.; Age: 25

Christina Cha
Career Consultant
West Hollywood, Calif.; Age: 29

Monica Culpepper
Ex-NFL Player’s Wife
Tampa, Fla.; Age: 41

Colton Cumbie
College Student
Monroeville, Ala.; Age: 21

Kat Edorsson
Timeshare Rep
Orlando, Fla.; Age: 22

Michael Jefferson
Banker
Seattle, Wash.; Age: 30

Leif Manson
Phlebotomist
San Diego, Calif.; Age: 27

Chelsea Meissner
Medical Sales
Charleston, S.C.; Age: 26

Kourtney Moon
Motorcycle Repair
Austin, Texas; Age: 29

Jonas Otsuji
Sushi Chef
Lehi, Utah; Age: 37

Bill Posley
Stand-Up Comedian
Venice, Calif.; Age: 28

Matt Quinlan
Attorney
San Francisco, Calif.; Age: 33

Alicia Rosa
Special Ed Teacher
Chicago, Ill.; Age: 25

Troy Robertson
Swimsuit Photographer
Miami, Fla.; Age: 50

Greg Smith
Plastic Surgeon
Houston, Texas; Age: 64

Kim Spradlin
Bridal Shop Owner
San Antonio, Texas; Age: 29

Sabrina Thompson
High School Teacher
Brooklyn, N.Y.; Age: 33

http://i.imgur.com/ZvtPl.png (http://www.cbs.com/primetime/survivor/)

patirgerasimos
19 Ιανουαρίου 2012, 20:38
σοβαρά season 24???

greekie
19 Ιανουαρίου 2012, 22:32
σοβαρά season 24???
Eδώ έχουν πάρει πράσινο φως για άλλες 2 πέραν της 24 και βλέπουμε.:P

Αμέσως να εκμεταλλευτούν το momentum του Dinklage και πήραν νάνο...

Για τις πληροφορίες,
Αυτό με το immunity idol θέλω να δω πως θα εξελιχθεί. Έχει δυνατότητες να γίνει καλό twist.

NoRmita
20 Ιανουαρίου 2012, 18:29
Ναιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! κενουργια season και πριν από λίγο καιρό τελειώσε η τελευταία!!! ναιιιιιιιιιιιιι:)))))))))
Ελπίζω να έχει πολύ ιντριγκα:yahoo: :yahoo:

greekie
15 Φεβρουαρίου 2012, 15:01
Μην ξεχαστείτε, ξεκινάει σήμερα το βράδυ:grin:

jmarkog
16 Φεβρουαρίου 2012, 20:19
Μέτριο το πρώτο επεισόδιο. Γενικά δεν μου αρέσει ο διαχωρισμός σε Άντρες-Γυναίκες, καθώς οι δοκιμασίες γίνονται πιο φλώρικες ώστε να εξισοροπείται η κατάσταση. Ενδιαφέροντες χαρακτήρες οι Colton (o gay), Tarzan Alicia & Sabrina . Κορυφαία στιγμή το ξεκατίνιασμα στο Tribal Council, μέχρι και ο Probst τα είδε όλα! Εύχομαι να καλυτερεύσει όσο περνάει ο καιρός.

NoRmita
20 Φεβρουαρίου 2012, 00:11
Μ' άρεσε πολύ το πρώτο επισόδειο.
Από τη μια θα συμφωνίσω ότι είναι άνισο game οπότε οι δοκιμασίες θα είναι πιο απλές, αλλά από την άλλη οι γυναίκες, οι απόλυτες κατίνες, με έναν γκει στη μέση βγάζουν τρελό γέλιο. Επίσης γέλασα άπειρα στη δοκιμασία που πέφταν σαν τσουβάλια στο δίχτυ και σε κάποια φάση κάποιος άνδρας χτύπησε το κεφάλι του στο ξύλο... ΛΥΘΗΚΑ!!!A επίσης μου άρεσε πολύ που στη αρχή κάποιος άνδρας έκλεβε από τα πράγματα των γυναικών, σαν μαιμού ήταν. Πολύ lame. Κάποιο πρόσωπο δεν έχω ξεχωρίσει ακόμη ( και να ξεχώριζα δεν θυμάμαι κανένα όνομα εκτός από του γκεί:Ρ)
Περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο.
Game is on:thumbsup1

NoRmita
5 Μαρτίου 2012, 01:56
24x3
Ναι επιτέλους οι γυναίκες νικήσαν δοκιμασία. Νόμιζα ότι θα χάναν συνέχεια μέχρι το τέλος, τόσο άχρηστες είναι. Κατά τύχη νικήσαν:Ρ
Θέλω ο Κόλτον να φύγει. Στο πρώτο επισόδειο ήταν όλο cute και χαρούλες kai i love you και νια νια νια. Από το προηγούμενο επισόδειο έδειξε τι κουμάσι είναι αλλά σε αυτό ήταν η αποκάλυψη. Με ενοχλεί απίστευτα ο τρόπος του, έχει μια αυτοπεποίθηση,είμαι ο king και έτσι.. Σιγά μωρή θα σκίσεις κανένα καλσόν που σε κάθε δοκιμασία, πρώτος σηκώνει το χέρι για να βγει... Και απορώ πως πίστηκαν οι άλλοι, για να πάνε με τη συμμαχία του. Ήμουν σίγουρη οτι δεν θα παίξει το Idol... God θέλω να βγει από το παιχνίδι:mad:

NoRmita
10 Μαρτίου 2012, 16:57
24x4
Δεν μπορούν οι άνδρες να γίνουν ΠΙΟ ηλίθιοι! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. και να έχουν σαν λιντερ τον κολτον?! WTF MAN!!!! H χαζομάρα χτύπησε κόκκινο,λέω δεν γίνεται η queen να τους κάνει ότι θέλει επειδή έχει το ΙΙ και ούτε ένας να μην τον τραβάει ένα μπάτσο. Σε αυτό το συμβούλιο με αυτά που είπε, έπρεπε από αξιοπρέπεια κ αρχές να τον διώχναν αλλά που μυαλό.... Δεν μπορώ να τον βλέπω τον κολτον!:mad:

greekie
23 Μαρτίου 2012, 15:39
Περίμενα να δω μερικά επεισόδια και μετά να μιλήσω. Θα προσπαθήσω να τα πω με την σειρά των επεισοδίων αλλά συμπαθάτε με αν τα μπερδέψω.

Αρχικά αυτό το γυναίκες vs άνδρες φαινόταν ότι πήγαινε για ολοκληρωτική καταστροφή των γυναικών αλλά ευτυχώς διαψεύστηκα.
Τρελό twist όταν βρήκε το ΗΙΙ η μαυρούλα και έπρεπε να το δώσει στην άλλη ομάδα, εγώ θα το είχα κάνει κομματάκια:lol: Για στα χέρια της πάντως εκεί που το έδωσε.
Τέτοια χαρά που έφυγε πρώτος πρώτος ο ομορφάντρας που νόμιζε ότι είναι σε καλλιστεία ή σε αγώνες δύναμης είχα καιρό να πάρω.

fast forward...

Το πως κατάφερε ο Colton να τους πείσει να πάνε σε TC επειδή απλά είχε το ΗΙΙ δεν μπορώ να το καταλάβω, αν ήταν όλοι εναντίον του πως θα τους έβγαζε έναν έναν όπως πίστευαν; Τεσπά τουλάχιστον έφυγε και ο 2ος αντιπαθέστερος έτσι.
Τώρα το λογύδριο και το ξύπνημα του ρατσιστή ήταν για πολλές ντομάτες & δεν αντέδρασε κανείς.

Το ανακάτεμα των ομάδων πιστεύω ότι χρειαζόταν αν και πάλι κατέληξαν σε δυνατούς και αδύνατους αλλά μικρό το κακό αφού έγινε το merge μόνο μετά από έναν αγώνα.
Όπως και να 'χει η queen του survivor είχε πολλά να δώσει ακόμα από θέμα στρατηγικής και θεάματος(σίγουρα ο Jeff χτυπιόταν όταν τον μετέφεραν)
αλλά όλο το παιχνίδι παίζεται πάντα μετά το merge και επειδή η queen έκανε το τραγικότερο λάθος όλων, αλά russell και σε υπερθετικό βαθμό, βλ. trash talking και τελικό να έφτανε δεν θα έπαιρνε ούτε μια ψήφο.
Πιστεύω όποιος έβλεπε μακριά θα τον ήθελε χαλαρά στον τελικό μαζί του γιατί θα πήγαινε άκλαυτος.

Τώρα με 6 άντρες και 6 γυναίκες, χωρίς Colton και με ένα κρυφό ΙΙ its anybody's game. Αν η -πως την λένε- που έχει το Idol το παίξει καλά θα πάει μακριά.
Από κει και πέρα δεν βλέπω καμιά ισχυρή συμμαχία πέραν των 2 ταρζαν και του κινέζου και 3 άνθρωποι σε 12 δεν κάνουν τίποτα.. Οι γυναίκες θα σφαχτούνε μόνες τους.

greekie
10 Μαΐου 2012, 15:07
To φινάλε είναι την Κυριακή αλλά μόλις είδα το 13ο και μετά από τις φάτσες που είδα, δεν μπορώ να μην το βγάλω από μέσα μου!

ΜΙΣΩ ΤΟΥΣ BITTER JURORS, ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ!!!!:mad::mad::mad:

joel_barris
18 Μαΐου 2012, 04:23
Ωραία Σεζόν. Εξαιρετικός και πανάξιος Winner. Colton άσε μας κουκλίτσα μου.

greekie
19 Μαΐου 2012, 23:22
Όντως άξιος νικητής.
Πάντως πέρα από την αρχική ανατροπή όπου οι γυναίκες φαινόταν χαμένες από χέρι και το ξεπάστρέμμα των δυνατών ανδρών από την queen, η σεζόν τελικά ήταν άκρως προβλέψιμη.

neon50
12 Σεπτεμβρίου 2012, 11:47
Δεν θα γίνει θέμα για την καινούργια season? :(

dimath
19 Σεπτεμβρίου 2012, 14:22
Είδα τις τελευταίες μέρες μαζεμένη τη σεζόν...

Επιτέλους μετά από καιρό βλέπουμε μια γυναίκα που να μπορεί να βρεθεί επάξια σε ένα επόμενο All-Stars.

Εννοείται άξια νικήτρια η Kim. Μου θύμισε λίγο Boston Rob στη σεζόν που κέρδισε. Το πώς χειριζόταν τους παίκτες, το πόσο καλή στα αγωνίσματα ήταν, το πόσο μετρημένη ήταν.

Είχαμε στους άντρες ένα good vs evil με Boston Rob vs Russell, τώρα πλέον θα μπορούν να κάνουν και κάτι αντίστοιχο για τις γυναίκες με Kim vs Parvati.

Για τον Κόλτον θα συμφωνήσω με το σχόλιο του Jeff στο Reunion. Υπάρχουν κακοί που λατρεύεις να μισείς όπως τον Ράσελ και υπάρχουν κακοί που απλά είναι κακοί όπως ο Κόλτον. Δίνει ένα άλλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, αλλά δεν θα ήθελα να τον ξαναδώ.

Γενικά, έμεινα ικανοποιημένος με τη σεζόν.

nwosu
7 Οκτωβρίου 2012, 23:57
Η Κim πήγε διαβασμένη, και τους σάρωσε όλους. Το παιχνίδι της είχε πολλά κοινά με Parvati και Boston Rob.

Έκανε final-3 συμφωνίες με όλους, φρόντισε να πιάσει καλές φιλίες με όλους... και κανένας πλην του Τroyjan δεν την πήρε χαμπάρι. Κι αυτός όταν την πήρε χαμπάρι, ήταν πολύ αργά.

Βέβαια βοήθησε και το γεγονός ότι για άλλη μια φορά, το 80% των παιχτών είτε είχαν μυαλό κουκούτσι, είτε δεν είχαν παρακολουθήσει παλιές σεζόν του Survivor... κάτι που το θεωρώ εντελώς τραγικό!

gigi
7 Απριλίου 2017, 10:12
Μόνο ο/η τελικός/ή νικητής/τρια άξιζε.
Κόλτον για πολλές σφαλιάρες, γενικά οι άντρες πολύ βλήματα...

Kakone
21 Απριλίου 2017, 07:51
Για την ιστορία, αυτή η σεζόν παραλίγο να οδηγήσει σε cancelling του αμερικάνικου Survivor και ήταν μια με τις χαμηλότερες τηλεθεάσεις ever λόγω προβλεψιμότητας, πλήθους αντιπαθητικών και πανηλίθιων χαρακτήρων.

Αυτό δεν στερεί merit από την πανάξια νικήτρια που έκανε πλάκα με τα ανύπαρκτα μυαλά των συμπαικτών της.

joel_barris
22 Απριλίου 2017, 15:44
Δεν νομίζω ότι φταίει μόνο η συγκεκριμένη σεζόν για την τηλεθέαση. Ήταν στην ουσία η 4η συνεχόμενη σεζόν στο μεγαλύτερο slump που είχε ποτέ το survivor. H διαδοχή S21-22-23-24 παραλίγο να σκοτώσει το show. Εγώ τότε πίστευα ότι είναι μετρημένα τα ψωμιά του Survivor και σε μια-δυο σεζόν μας χαιρετάει.

Kakone
23 Απριλίου 2017, 11:08
Δεν νομίζω ότι φταίει μόνο η συγκεκριμένη σεζόν για την τηλεθέαση. Ήταν στην ουσία η 4η συνεχόμενη σεζόν στο μεγαλύτερο slump που είχε ποτέ το survivor. H διαδοχή S21-22-23-24 παραλίγο να σκοτώσει το show. Εγώ τότε πίστευα ότι είναι μετρημένα τα ψωμιά του Survivor και σε μια-δυο σεζόν μας χαιρετάει.

Ισχύει, απλά το OW ήταν το αποκορύφωμα, γιατί έπεσε αισθητά η τηλεθέαση. Οι βλακείες των παραγωγών ήταν ότι έκαναν κάστιγκ αποκλειστικά με βάση την τυπολογία φέρνοντας αρχετυπικές καρικατούρες των ριάλιτυ για το μπάχαλο, π.χ. Tarzan, Alicia, Phillip, Colton, Leif κ.ά., οι περισσότεροι των οποίων ήταν πανάσχετοι με το αντικείμενο. Επίσης απαράδεκτη ήταν η εισαγωγή του Redemption Island σαν twist στις s.22-23, οι οποίες έμοιαζαν στα όρια του στημένου για να κερδίσουν επιτέλους δύο από τα αγαπημένα poster boys του παρουσιαστή. Ο ένας τα κατάφερε, ο άλλος ούτε εκεί μπόρεσε.

Από τις συγκεκριμένες σεζόν ομολογώ ότι ολόκληρη έχω αντέξει να δω μόνο το OW. Το Redemption Island twist με απωθεί τόσο που δεν έκατσα αν δω απ' την αρχή ως το τέλος ούτε το Blood vs Water.

Τελικά τη μακροημέρευση της σειράς έσωσε μάλλον το πατριωτάκι από το New Jersey.

joel_barris
23 Απριλίου 2017, 11:51
Ναι η απάντηση πάντα γιατί μια σεζόν δεν είναι καλή είναι η ίδια. Casting. Μπορείς να βάλεις 150 idols και 150 twists και τύπους που φωνάζουν και δημιουργούν drama για το τίποτα αλλά άμα δεν έχεις αρκετούς που είτε είναι καλοί στο παιχνίδι είτε είναι entertaining/ ενδιαφερουσες προσωπικότητες θα πάει απάτη.

Νομίζω για τη μακροημέρευση της σειράς ευθύνεται όλο το 4-season block ακολούθησε στις Φιλιππίνες. Το Philippines παρόλο που ήταν αντίστοιχης λογικής με Redemption και South Pacific δεν έμοιαζε φτιαγμένο για να το κερδίσει ο Penner ας πούμε. Είχε πολύ καλύτερο casting και έβγαλε τον πρώτο αληθινό σταρ της μετά-HvV εποχής (Malcolm). Το BloodVsWater που έμοιαζε σαν κονσεπτ ότι θα ήταν δικαιολογία για ξεκατίνιασμα αντίθετα έδωσε ένα extra layer στην στρατηγική, έκανε ακόμα και ένα άθλιο twist σαν το Redemption να μην είναι τόσο άθλιο και είναι η μοναδική returning vs newbies season που οι newbies δεν είναι απλά dead meat. Το Cagayan είχε προφανώς Τονι αλλά είχε και ένα από τα καλύτερα original cast που έχουν μαζέψει ποτέ. Στην ούσια έδωσε θάρρος στην παραγωγή να ξεκολλήσει από τις returning season λίγο. Δεν είναι τυχαίο ότι από το HvV μέχρι το Cagayan είχαμε μετά βίας 2/7 σεζόν με all new cast και από το Cagayan και μετά είμαστε ήδη στο 4/6 all newbie season.

ΟΚ υπάρχει και το Caramoan σε αυτό το block που προσωπικά μου άρεσε αλλά ναι, δεν νομίζω ότι έπαιξε και κάνα ουσιαστικό ρόλο και έχει και πολλούς haters. Ίσως βοήθησε να αναδειχθούν κάποιοι contestants που είχαν potential αλλά επισκιάστηκαν ολοκληρωτικά στις σεζόν τους για ήταν το Boston Rob-Coach-Ozzy show τότε.

Kakone
23 Απριλίου 2017, 13:23
Ίσως δώσω μια ευκαιρία στο BvsW τελικά. Βλέπω ότι είναι σε καλή θέση στα rankings. Με είχε διασκεδάσει και ο νικητής στις προηγούμενες εμφανίσεις του. Φεύγει πρώτο και το κρύο ανέκδοτο αν δεν κάνω λάθος, παραιτείται και το άλλο σούργελο μετά...

Οι Φιλιππίνες βλέπονται, δεν ξετρελάθηκα, αλλά όντως από εκεί και μετά στρώνει το πράγμα. Το Cambodia που είναι με returning players το έχω ψηλά.

Askepios
24 Ιουνίου 2017, 18:29
Στα ιδια επιπεδα με τις προηγουμενες σεζον κι αυτη. Δεν ειχε πολλες μεγαλες στιγμες ή αρκετους καλους παικτες αλλα η φυση του παιχνιδιου με κανει να μη βαριεμαι σε κανενα σημειο.
100% αξια νικητρια η Kim

Πηγε να εκραγει το κεφαλι μου οταν οι αντρες εδωσαν την ομαδικη ασυλια στις γυναικες

ο κολτον μπορει να ειναι και ο χειροτερος ανθρωπος που εχουμε δει στο show

πολυ νωρις εγινε το merge

Kat απο τις περιπτωσεις she get what she deserves οταν ελεγε ποσο fun και exciting ειναι τα blindsides

Tarzan σε full Ron Swanson mode στο 6:40

https://www.youtube.com/watch?v=1YkAjGUWWrc&feature=youtu.be&t=400