PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Spartacus 2x01 - "Fugitivus"

GrigD
21 Ιανουαρίου 2012, 17:47
14589

Η επίσημη περίληψη από το STARZ είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

O Σπάρτακος αντιλαμβάνεται ότι το να είναι ο αρχηγός μιας ομάδας απελευθερωμένων σκλάβων μπορεί να είναι απαιτητικό και προσπαθεί να κρατήσει την ομάδα ακέραιη μέχρι τη στιγμή που μαθαίνει ότι ο Κλαούντιος Γκλάμπερ έρχεται στη Κάπουα.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί μετά την προβολή του επεισοδίου.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε ΕΔΩ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24819).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

Moxthiro_agouri
23 Ιανουαρίου 2012, 19:26
zoristika poli na to parakolouthisw xwris ton andy whitfield, dn mou polikathise o kainourgios alla tha deixei...

kKKK
23 Ιανουαρίου 2012, 21:20
Ωραία η πρεμιέρα με μπόλικη δράση, αίμα (και μάλιστα περισσότερο gore απο τις άλλες σεζόν), γυμνό όπως μας έχει συνηθίσει η σειρά. Βέβαια το επεισόδιο ήταν αρκετά εισαγωγικό.

Δεν μπορώ να πώ ότι ο καινούριος Σπάρτακος μου άρεσε τρελά. Του έλειπε ο τσαμπουκάς στο μάτι που είχε ο Andy Whitfield. Πιστεύω ότι με τον καιρό θα τον συνηθίσω.
Επίσης δε μου άρεσε το πώς επανεμφάνισαν τη Λουκρητία (αν και μου άρεσε ως τρελή). Αλλά θέλω εξηγήσεις για το πώς γλίτωσε μια σφαγμένη γυναίκα μόνη της.

Άντε καλή αρχή.

edora
23 Ιανουαρίου 2012, 22:36
Αλλά θέλω εξηγήσεις για το πώς γλίτωσε μια σφαγμένη γυναίκα μόνη της.

Άντε καλή αρχή.

Εδώ σε θέλω, αποκλείεται τόσο καιρό να ήταν μόνη της. Πρώτα απ' όλα, ποιος της έραψε την πληγή; Έχω τις υποψίες μου ότι ήταν o Ashur. Ήταν ουσιαστικά ο μόνος που γλύτωσε και δεν πήγε μαζί με τον Σπάρτακο. Η τρέλα στο μάτι της Lawless απολαυστικότατη!

Για τον McIntyre δε θα πω ακόμα τίποτα, είναι πολύ νωρίς και ο θάνατος του Andy πολύ νωπός για οποιαδήποτε αντικειμενική γνώμη.

Καλή αρχή, αν και έγινε αυτό ακριβώς που περίμενα και η σειρά δεν με έχει συνηθίσει σε τέτοια. Είμαι σίγουρη όμως πως αυτό θα αλλάξει παρακάτω :D
Και η απουσία του John Hannah αισθητή, γέμιζε το πλάνο ως Batiatus. Ο Glaber δε μου γεμίζει το μάτι για big bad, ίσως γιατί δεν ξέρω κατά πόσο θα μπλεχτεί στα πισώπλατα μαχαιρώματα, στα οποία έχω τεράστια αδυναμία. Δεν ξέρω αν φταίει ο ηθοποιός ή το πως είναι γραμμένος ο ρόλος, θα δείξει.

Για να δούμε και για πόσο θα έχουμε αυτή την πειθήνια Λουκρητία, ανυπομωνώ να δω τι θα γίνει όταν επιστρέψει με την "κόκκινη περούκα" ;)

EmpressKaileena
24 Ιανουαρίου 2012, 04:54
Ψιλοξενερωτος ο νεος Σπαρτακος αλλα πιστευω θα τον συνηθισουμε αργα ή γρηγορα. Επισης ειναι το πρωτο του επεισοδιο ως Σπαρτακος οποτε χρειαζεται μερικα επεισοδια για να μπει στο ''ζουμι'' του ρολου. Αλλα οπως λεει ο ΚΚΚ, του λειπει το σπινθηροβολο βλεμμα που ειχε ο Αντι και δεν νομιζω να το αποκτησει.

Ο Γαιος πραγματικα δεν μου λεει κατι ως κακος και δεν ειναι ο ηθοποιος διοτι τον εχω δει σε αλλους κακους ρολους (Legend of the Seeker, Xena) και ειναι καλος, αλλα ο συγκεκριμενος ρολος αυτος. Δεν ξερω, δεν εχει την τρελα που ειχε ο Βατιατος αλλα και παλι πρωτο επεισοδιο ηταν, θα περιμενουμε. But damn, τρελη η απουσια του Χανα οντως.

Λοουλες, απλα απολαυστικοτατη οπως παντα. Η γυναικα αυτη ηταν το ειδωλο μου απο τις Xena εποχες και παντα θα παραμεινει (κοροιδεψτε οσο θελετε :p)
Επισης, δεν φανταζεστε ποσο χαρηκα οταν εμαθα οτι θα συνεχισει να μας κανει παρεα ως Λουκρητια αλλα θελω τρελα να επιστεψει ως biotch παλι, της παει πιο πολυ.
Αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι, i don't care. Αρκει και μονο να την βλεπω στην οθονη μου (αν και απαραδεκτο το screen time της.) :grin:

*Αυτη η κοπελα που παιζει την Σεππια ειναι μια πολυ ομορφη και ενδιαφερουσα προσθηκη. Ελπιζω να παραμεινει. :oops: :oops: :oops:

MOONSPELL_
24 Ιανουαρίου 2012, 15:11
Στις 27 δεν είναι η πρεμιέρα?

GrigD
24 Ιανουαρίου 2012, 17:02
http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=867079&postcount=18

T.GhosT
24 Ιανουαρίου 2012, 21:42
Πραγματικά εξαίρετο το πρωτο επισοδειο σαν εξελιξη!! Θα συμφωνησω οτι στην αρχη απλα δεν με επειθε ο new spartacus!! Η σκηνη που με επεισε πως θα δουμε καλυτερα απο αυτον ηταν η τελευταια.. με το zoom του σκηνοθετη λεγοντας οτι θα ενωθουν με τους σκλαβους που θα συναντησουν στο δρομο τους και οταν θα γινουν ολοκληρη λεγεωνα, θα κανουν την ρωμη να τρεμει!!
Ο χαρακτηρας που με εκανε να εγκλυματιστω στο παλιο καλο spartacus ηταν αφενος ο κριξος.. αλλα και ο γερμανος Agron! Τι παλικαρακι θεε μου!! :worthy:

john77
25 Ιανουαρίου 2012, 08:05
Αρκετα καλο το 1ο επισοδειο εν αναμονη του επομενου. Ευχαρστω!!

smallville
27 Ιανουαρίου 2012, 18:13
Πολύ καλή η πρεμιέρα. Αρκετή δράση που το σπλάτερ πήγαινε σύννεφο όπως και το slow motion. Ο νέος Σπάρτακος μπορώ να πω πως είναι αρκετά καλός, αλλά θα ήθελα να γυάλιζε το μάτι του και να ήταν λίγο περισσότερο "φουσκωμένος". Η Λουκρητία πάντως ως σαλεμένη ήταν εξαιρετική. Θέλω να την δω στην συνέχεια που λογικά θα αρχίζει να θυμάται περισσότερα.

bossoq
28 Ιανουαρίου 2012, 17:07
Ομαλή συνέχεια από κει που μείναμε πριν 2 χρόνια περίπου..
Τον νέο Σπάρτακο θέλει τον χρόνο του για να τον συνηθίσουμε,ήδη μου λείπει
ο Μπατιάτος(Τζον Χάνα),η πρώτη σκηνή της Λουκρητία εξαιρετική,η totally bitch Ηλίθια(ή κάπως έτσι :P) ξανά μαζί μας,ενώ η σκηνή με την Ορέλια και τον Σπάρτακο στο τέλος,μας έδωσε τις πρώτες ανατριχίλες..
Οπότε νομίζω ότι ήταν ένα πολυ καλό ξεκίνημα,της σεζόν.

xecubotos
29 Ιανουαρίου 2012, 01:14
welcome back! Πάντως ο νεος Σπαρτακος δεν θα μπορούσε να αποφύγει την σύγκριση!

Αλλά ότι και να λέμε την σειρά την αγαπήσαμε με τον andy whitfield.... αυτόν πάντα θα τον βλέπουμε σαν αντικαταστάτη του!

blackys88b
30 Ιανουαρίου 2012, 01:59
Μου ειχε λειψει η σειρα, και φετος θα ειναι μειωμενα τα επεισοδια...

πολυ καλη η επιστροφη, ωραιες προσθηκες...ο νεος Σπαρτακος δεν ειναι κακος, νομιζω δεν πρεπει να γινεται συγκριση με τον Andy...

η σκηνη του Οινομαου πολυ δυνατη στα ρωμαικα στενα..!!!

smallville
30 Ιανουαρίου 2012, 02:21
Δεν νομίζω να είναι μειωμένα.

blackys88b
30 Ιανουαρίου 2012, 02:23
Διαβασα οτι θα ειναι 10 φετος..!!! μπορει να κανω και λαθος..!!

smallville
30 Ιανουαρίου 2012, 02:36
Ναι, όντως. Στο epguides.com, έχουν 10 επεισόδια για προβολή.

constadine
6 Φεβρουαρίου 2012, 20:57
Δεν μου πολυάρεσε το επεισόδιο ,ούτε ο νέος Σπάρτακος.
Περιμένω μήπως βελτιωθούν τα πράγματα.

t0ny3
1 Αυγούστου 2012, 15:47
Καλη πρεμιερα, αν και η σειρα εχει αλλαξει παρα πολυ σε σχεση με την πρωτη σεζον και μαλλον θα δουμε κατι καινουργιο. Δυσκολευτικα να συνηθησω τον νεο Σπαρτακο, αφου συνεχεια μου ερχοταν στο μυαλο ο Αντυ. Κατι του λειπει του καινουργιο και οταν μιλαει τον βλεπω πως δυσκολευεται λιγακι, λες και προσπαθει να μιμιθει τον Αντυ.

Λιγο με χαλασε η εμφανιση της Λουκρητια και αν δεν δωσουν εξηγησεις για το πως επεζησε θα ξενερωσω... Γενικα ειμαι αισιοδοξος.

Hrisa76
18 Δεκεμβρίου 2012, 23:10
Δυστυχώς ο νέος δεν έχει αυτο το "κάτι" που είχε ο Αντι. Ακόμα και στο σώμα είναι "λιγότερος".
Έπρεπε να ψάξουν λίγο καλύτερα. Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι για τον ηθοποιό, αλλά δεν υπαρχει καν χημεία με το άλλο καστ. Δεν σου βγάζει ευαισθησία και δυναμη ταυτόχρονα.
θα μου αρεσε να δω τον Karl Urban σε αυτο το ρόλο. θα ήταν ΤΕΛΕΙΟΣ.