PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Spartacus 2x03 - "The Greater Good"

GrigD
11 Φεβρουαρίου 2012, 00:17
14644

Η επίσημη περίληψη από το STARZ είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Μετά από τα νέα που έφτασαν για την τύχη της Νέβιας, ο Σπάρτακος αναγκάζεται να μεσολαβήσει γιατί οι μονομάχοι κοντεύουν να χωριστούν σε ομάδες.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί μετά την προβολή του επεισοδίου.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε ΕΔΩ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24819).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

nikos-kom
11 Φεβρουαρίου 2012, 18:29
ashur you @@@ c@nt ....ηθελα να του κανω ολα τα ωραια πραγματα που μ βγαιναν εκεινη την ωρα.ελπιζω να ζει ο crixus και να ξαναενωθει το team.Ποιος περιμενει τωρα μια week..pfff

bossoq
12 Φεβρουαρίου 2012, 06:38
Πολύ καλό το επεισόδιο από τη μέση κι έπειτα,ενώ η ιστορία επιτέλους
πήγε πιο πέρα από εκεί που μας άφησαν στην 1η σεζόν..
Ashur,Glaber και Crixus πρωταγωνιστές σε αυτή τη σεζόν,ενώ περιμένω με ενδιαφέρον την αναμενόμενη συνάντηση Oenomaus-Gannicus.
They shall have words..:twisted:

T.GhosT
12 Φεβρουαρίου 2012, 17:27
Παντα θα απολαμβανω spartacus ανεξαρτητως των εξελιξεων!
Αλλα.. δεν μας τα λενε καλα!! Αλλαξανε και την ηθοποιο που εκανε την Ναεβια :thumbdown ... θα μας πεθανουν και τον Κριξο??!!! Ελεος!!!:whip:
Poor Οινομαιος.. ηταν αναγκη να μαθει απο το Pr!(k τον Συριο, την αληθεια για την γυναικα του και τον Γκανικους!! Πφφφ

kKKK
12 Φεβρουαρίου 2012, 18:10
Μου άρεσε το επεισόδιο και σαν στόρυ και σε επίπεδο δράσης. Είχε πολύ περισσότερη εξέλιξη απο τα προηγούμενα δύο. Μου άρεσε που μάθαμε και πώς τελικά γλίτωσε η Λουκρητία κι επίσης μου άρεσε που τελικά δεν είναι τρελή αλλά είναι η παλιά καλή δολοπλόκα τύπισσα που ξέρουμε κι εμπιστευόμαστε.

Σε επίπεδο παραγωγής, δε μου άρεσε που άλλαξαν ηθοποιό στη Νεβια. Άντε ο Σπάρτακος πέθανε αλλά γιατί να αλλάξουν τη Νέβια; Τί είναι η Τόλμη και Γοητεία να αλλάζουν ηθοποιούς όποτε τους καπνίσει; Δλδ στην άλλη σεζόν αν δεν υπογράψει ο ηθοποιός που κάνει τον Κρίξο, θα βάλουν άλλον στη θέση του;

Επίσης θεωρώ ανούσιο να μας δείχνουν μάχες στην αρένα χωρίς να παίζουν μέσα οι "δικοί" μας.

EmpressKaileena
13 Φεβρουαρίου 2012, 02:13
Αλλα.. δεν μας τα λενε καλα!! Αλλαξανε και την ηθοποιο που εκανε την Ναεβια :thumbdown ... θα μας πεθανουν και τον Κριξο??!!! Ελεος!!!:whip:

Οντως, ξενερωσα κι εγω με την νεα Νεβια. Ισως υπηρχε καποιος λογος με την προηγουμενη ηθοποιο, δεν γινονται ετσι απλα αυτα.

Κι ο Γαλατης δεν προκειται να μας αφησει, διοτι ουτε ο ιδιος ο Διας μπορει να τον σκοτωσει. :D

Edit, ισως οι σεναριογραφοι ηθελαν τον χαρακτηρα της Νεβια να παραμεινει στη σειρα επειδη τους αρεσει? Οπως και να εχει συμφωνω με τον K4, ειναι πολυ ξενερωτο να βλεπεις ρολους να παιζονται απο αλλους ηθοποιους κι οχι απο τους αρχικους που εχουμε συνηθισει.
Τεσπα, ελπιζω να ηταν η τελευταια φορα.

blackys88b
13 Φεβρουαρίου 2012, 02:36
Παρα πολυ καλο επεισοδιο, μπολικη δραση, ουτε εγω νομιζω να πεθανει ο Crixus..πολυ απιθανο...

οσο για Νεβια, μπορει να μην μου αρεσει η αλλαγη ηθοποιου...αλλα η ηθοποιος εφυγε στη μεση της παραγωγης, τα storyline ηταν ετοιμα ενω ειδαμε οτι προχωρησαν την ιστορια..!! αρα...θεωρω σωστο απο την παραγωγη που δεν την αλλαξανε.!!

edora
13 Φεβρουαρίου 2012, 20:51
Η ηθοποιός παράτησε τη σειρά μετά την ανακοίνωση την ασθένειας του Andy. Ήθελε να λύσει το συμβόλαιο να είναι ελεύθερη για το pilot season ώστε να μπορέσει να συμμετάσχει σε κάτι καινούριο.

Καλά κάνανε και αλλάξανε ηθοποιό. Δεν με πείραξε καθόλου.

Στο επεισόδιο τώρα, πολύ καλό. Μέχρι τέλος ήμουνα στην τσίτα. Το τι βρωμόξυλο θέλει ο Ashur δεν περίγραφεται. Θα γίνει χαμός στο επόμενο, γιατί ο Σπάρτακος και οι Γαλάτες θα θέλουν να απελευθερώσουν τον Crixus.

Θέλω να δω το "family reunion" του Οινόμαου με τον Gannicus. There will be blood!

Μπορεί η Λουκρητία να εμφανίστηκε για λίγο, αλλά προς το παρόν αυτή κινεί τα νήματα.

(Υ.Γ.: Χαίρομαι που έπεσα μέσα για το ποιος βοήθησε τη Λουκρητία :) )

rayden678
15 Φεβρουαρίου 2012, 14:05
Απογοήτευση η καινούρια Νέβια...

bill667
16 Φεβρουαρίου 2012, 00:09
Το επεισόδιο αυτό ήταν καταπληκτικό! Μακάρι να βλέπουμε συνέχεια τέτοια επεισόδια. Γενικά, παρατήρησα ότι από το 1ο ως το 3ο αυτής της σεζόν, το ενδιαφέρον και οι εξελίξεις αυξάνονται κατακόρυφα. Ψήφισα λοιπόν "αριστο".

Βέβαια θα μπορούσε να είναι ακόμη πιο άριστο, αν δεν έδειχνε τα άσχετα πλάνα από τη μάχη στην αρένα προς το τέλος. Δεν είχαν κανένα λόγο ύπαρξης!!

Κρίμα επίσηςπου άλλαξε η Νέβια.

smallville
16 Φεβρουαρίου 2012, 16:59
Πολύ καλό το επεισόδιο. Αρκετή δράση και αγωνία ειδικά στο τέλος.
Η Νέβια δεν με χαλάει ακόμα, μιας που την είδαμε ελάχιστον. Θέλω να δω Γκάνικους ξανά με Οινόμαο. Θα έχει τρελό ενδιαφέρον, όπως και τον Άσουρ να σέρνεται από το πολύ ξύλο.

t0ny3
1 Αυγούστου 2012, 19:37
Αν δεν διαβαζα τα σχολια πως αλλαξε και η ηθοποιος που παιζει την Ναεβια δεν θα το καταλαβαινα, αφου την ειδαμε για πολυ λιγο και ηταν πανω στην κορυφωση του επεισοδιου. Τωρα που το σκεφτομαι με χαλαει, γιατι δεν θελω να συνεχισει να χανει την ταυτοτητα της η σειρα.

Κατα τα αλλα το καλυτερο επεισοδιο της σεζον μεχρι στιγμης με μπολικες εξελιξεις και με μεγαλη μου χαρα βλεπω πως τα γεγονοτα του Gods of the Arena συνδεονται με αυτη τη σεζον. Μου αρεσει πολυ που σε αυτη τη σεζον βλεπουμε σκηνες σε πολλα εξωτερικα μερη σε αντιθεση με την 1η που ηταν σε συγκεκριμενα μερη.

Ο Ασουρ γλυωδης οπως παντα και ζω με την μερα που θα τον πετσοκοψουν! :twisted:

Hrisa76
19 Δεκεμβρίου 2012, 00:36
πως θα θελα να γδάρω τον Ασουρ! και στην αρχή της σειρας τον νόμιζα για καλό. τελικά είναι φίδι.