PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Spartacus 2x04 - "Empty Hands"

GrigD
17 Φεβρουαρίου 2012, 22:43
14662

Η επίσημη περίληψη από το STARZ είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Ο Σπάρτακος και οι αναπομείναντες άντρες του βρίσκουν κάλυψη στο δάσος...

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί μετά την προβολή του επεισοδίου.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε ΕΔΩ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24819).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

jerry
18 Φεβρουαρίου 2012, 13:49
Έχει ξεφύγει τελείως η Λουκρίσια και μας αρέσει :)

Ujio
18 Φεβρουαρίου 2012, 18:14
Πολύ ίντριγκα και μπερδεway καταστάσεις και μου αρέσει πολύ. Αυτή η Ηλίθια ξέφυγε μου φαίνεται. Καλά έτσι και μάθει τι παίζεται ο Glaber, θα γίνει χαμός. Πιστεύω ότι τότε θα δούμε το πραγματικό potential του Glaber σαν villain.

Περιμένω πως και πως Gannicus αν και καταλαβαίνω γιατί το καθυστερούν. Θέλουν να συνηθίσουμε λίγο τον νέο Σπάρτακο γιατί πιθανότατα ο Gannicus μόλις επιστρέψει θα τον "εξαφανίσει" ως παρουσία. Βέβαια αυτό θα γίνει έτσι κι αλλιώς γιατί ο νέος Σπάρτακος δεν τραβάει και πολύ. Δεν με ενοχλεί αλλά μου φαίνεται αρκετά αδιάφορος. Ήδη ο Crixus φαίνεται στα μάτια μου πιο πολύ ως το "πρώτο όνομα", που να μπει και ο Gannicus στο παιχνίδι...

edora
18 Φεβρουαρίου 2012, 20:26
Τι έκανε πάλι η Λουκρητία! Τι παιχνίδι παίζει τελικά; Γιατί δεν το πιστεύω με τίποτα ότι θέλει τη "συγχώρεση" της Ειλειθυίας!

Ο Γκλάμπερ αδιάφορος, δεν φτάνει με τίποτα την πονηριά της γυναίκας του. Τελείως "χαλβαδομπούρεκο" φαίνεται, δεν είναι για τη Ρωμαϊκή ελίτ. Λογικό να θέλει η Ειλειθυία να τον παρατήσει αφού έχει τέτοιες βλέψεις. Βέβαια έχει ξεφύγει τελείως, αλλά εξ αρχής μόνο τον εαυτούλη της κοιτούσε.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως οι μονομάχοι θεωρούσαν ότι ο Κρίξους είναι νεκρός. Μόνο σε εμένα ήταν ξεκάθαρο πως ο Άσουρ τον χτύπησε με τη λαβή του σπαθιού; Anyway, μπράβο στη Μίρα. Εκεί που πήδηξε πάνω στον Ρωμαίο και άρχισε το φιλετάρισμα σκεφτόμουν "You go girl!" (είχε και το γέλιο της η σκηνή, η Μίρα ήταν είχε το 1/3 του όγκου του στρατιώτη). Γενικότερα το επεισόδιο ήταν λουτρό αίματος.

Σιγά-σιγά συνηθίζω τον Liam αν ακόμα σε κάποιες σκηνές που κάνει κοντινά φαντάζομαι τον Andy στη θέση του. Μικροδείχνει πολύ και πρέπει επειγόντως να του αυξήσουν τις ώρες προπόνησης. Φαίνεται πολύ πιο "μαλακός" από τους υπόλοιπους.

blackys88b
19 Φεβρουαρίου 2012, 00:38
Πολυ καλο, ωραιες οι μαχες, η Λουκρητια φυσικα ξανα οργανωνει τα δικα της σχεδια..η Σεππια ηταν ξανα κουκλα, μην τολμισει να την πειραξει η ηλιθια..!!!

Η σειρα συνεχιζει να ειναι απολαυστικη...!!

kKKK
19 Φεβρουαρίου 2012, 13:27
Πολύ καλό το επεισόδιο. Μου αρέσει φέτος που έχει περισσότερο gore και μάχες (πραγματικές και όχι μάχες στην αρένα). Αν και πιστεύω ότι έτσι πως πάει η ιστορία θα δούμε αρκετή αρένα στα επόμενα επεισόδια.

Η Ηλίθια αποδείχτηκε ότι δεν είναι και τόσο ηλίθια και με τη Λουκρητία έχουν δώσει τα ρέστα τους στη διαπλοκή φέτος. Μου άρεσε το στόρυ με το διαζύγιο. Νομίζω ότι θα φέρει εξελίξεις.

bossoq
19 Φεβρουαρίου 2012, 17:06
Eχω την εντύπωση ότι η Lucretia,πλέκει θανατηφόρο ιστό γύρω από την..Ηλίθια,σιγά-σιγά.Σήμερα ο πατέρας της ακατανόμαστης,αύριο πιστεύω ο Glaber.
Πέραν από τις μάχες,το splatter και το γυμνό,αυτή η σειρά ξεχώρισε λόγω των δολοπλόκων χαρακτήρων της.

xecubotos
20 Φεβρουαρίου 2012, 12:14
Επίσης είδα και μια ωραία αλλαγή ως προς τον Σπαρτακους........... μάλλον τον συνήθισα και δεν με χαλάει που άλλαξε ο ηθοποιός!

smallville
21 Φεβρουαρίου 2012, 22:42
Πάρα πολύ καλό το επεισόδιο.
Δράση, αίμα, διαπλοκές μέχρι εκεί που δεν πάει.
Η Λουκρητία και το βλήμα η Ηλίθια, έδωσαν ρεσιτάλ για το ποια είναι πιο δολοπλόκα.
Ο Λίαμ πάντως κερδίζει ολοένα και περισσότερους πόντους ως Σπάρτακος.

EmpressKaileena
21 Φεβρουαρίου 2012, 23:52
Εμενα δεν μου κανει ''κλικ'' ο Λιαμ, κι ουτε θα το καταφερει. Η φατσα του δεν εχει την αγριαδα, αντιθετως ειναι πολυ απο αυτο που λενε ''baby face''.
Ο συριος (οχι ο Ασουρ, ο αλλος που ειναι τσιμπημενος με τον Αγρον) ειναι πιο πειστικος ως αγριος.

Τι εκανε η θεα Λουκρητια?8) Κι εγω ελπιζω να σχεδιαζει κατι πολυ βρωμικο για την Ηλιθια αλλιως θα ειναι too lame αν το εκανε απλα για να της ζητησει συγχωρεση...... Με την καμια δεν φτανει την Λουκρητια στις δολοπλοκιες λεμε!
Ωραια θα ηταν να νομιζει η Ηλιθια οτι ειναι υπερανω και πιο εξυπνη απο την Λουκρητια, μεχρι να φτασει η στιγμη να της την φερει απο πισω... Αυτο θελω να το δω. :grin:

Hrisa76
19 Δεκεμβρίου 2012, 01:31
Αυτή η ηλίθια η ΗΛΙΘΙΑ ειναι για πολύ αλλά ΠΟΛΥ ξύλο. Αρχίζω και συνηθίζω τον Λιαμ. Και τελικά το κακό είναι ότι δεν "εχει" έκφραση. Εχει "κενό" βλέμμα και γενικά ψυχρό ύφος.