PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Alcatraz: Cancelled; No Season Two

chr_perth
10 Μαΐου 2012, 08:09
Επίσημα ...πάπαλα ...

http://tvseriesfinale.com/tv-show/alcatraz-cancelled-season-two-22917/

tasoskratos
10 Μαΐου 2012, 08:38
Την ερώτηση την ειχα κάνει μόλις ανακοινωθηκε η 5η σεζόν του Fringe!
Τελικά...
Τσατίζομαι όταν κόβεται μία σειρά που παρακολουθώ αλλά, αλλά θα πρέπει να αλλάξουν το ΄΄σύστημα΄΄ που ακολουθούν κι άλλες νέες σειρές.
Ταλαιπωρία...με λίχα ψίχουλα.
Ίσως τώρα σκάσουν ευχάριστα νέα, αλλά μέχρι εδώ.;)

lapo
10 Μαΐου 2012, 14:09
και ετσι οπως τελειώσε επρεπε να συνεχισει

smallville
10 Μαΐου 2012, 15:16
Αυτό έλειπε να την ανανεώσουν.
Στο καλό... δεν θα μας λείψει.

DrEaMErOus_
10 Μαΐου 2012, 16:17
Αναμενόμενο,δεν περίμενα να ανανεωθεί...ειδικά μετά την ανανεώσει του Fringe

Naelyn
10 Μαΐου 2012, 16:52
Αυτό έλειπε να την ανανεώσουν.
Στο καλό... δεν θα μας λείψει.

Ποσο μπορει να μας παραπλανησει ενα trailer παντως ε..

Θυμιζω
h9PXqJUp2Ug

tasoskratos
10 Μαΐου 2012, 16:56
Κάτι τέτοιες ώρες θα ήθελα να είμαι σε μία γωνία του γραφείου του JJ
:innocent:

qazxsw
10 Μαΐου 2012, 17:10
χαχαχα, παραπλανητικος ο τιτλος αμα μπερδευεις την ανω τελεια με το ερωτηματικο... Alcatraz cancelled? No! Season two.

Την σταματησα καπου στα μισα αυτη τη σειρα γιατι ηταν ακρως κουραστικη και κατα τη γνωμη μου γελοια σε μερικα θεματα πειστικοτητας...

Ο JJ καλα θα κανει να σκεφτει να σεβεται το κοινο του και να μην πλασαρει εντυπωσιακες στην αρχη σειρες, που καταληγουν αστειες... Δηλαδη μετα απο τοσες φορες ακομα να μαθει? Δεν ξερω κατα ποσο συνεισφερει στην μετεπειτα εξελιξη των σειρων, αλλα αμα εχει καλες ιδεες, και οι σεναριογραφοι του τις διαλυουν, ειναι το ιδιο πραγμα..

gigi
10 Μαΐου 2012, 17:13
Επιτέλους ν'αρχίζει να σκάει αυτή η σαπουνόφουσκα που λέγεται produced by JJ Abrams.

Άντε με το καλό και τα επόμενά του.

blackys88b
10 Μαΐου 2012, 17:30
Παντως ηδη εχουμε καινουρια σειρα του J J, το Revolution και θα συνεχιστει να ακουγεται...ιδιως αν παρει και τη σειρα στο CW..!!!

TheSpecialOne
10 Μαΐου 2012, 17:41
Ντάξει σιγά το πλήγμα για τον JJ. Λες και δεν έχει βγάλει τόσα εκατομμύρια τόσα χρόνια...

gigi
10 Μαΐου 2012, 18:16
Παντως ηδη εχουμε καινουρια σειρα του J J, το Revolution και θα συνεχιστει να ακουγεται...ιδιως αν παρει και τη σειρα στο CW..!!!
Χαίρομαι, όσο πιο πολλές, τόσο πιο σύντομα θα ξεφουσκώσει.

Ντάξει σιγά το πλήγμα για τον JJ. Λες και δεν έχει βγάλει τόσα εκατομμύρια τόσα χρόνια...
Βρε καλά κάνει ο άνθρωπος και μαγκιά του τα όσα έχει βγάλει, το θέμα είναι τα κανάλια να πάψουν πια να εμπιστεύονται τις φούσκες που πασάρει κι ο κόσμος να μην τα βλέπει.
Με λίγα λόγια, το όνομά του ν'αρχίσει ν'αποτελεί εγγύηση για cancellation...

berlo
10 Μαΐου 2012, 19:02
Καθώς περνούσε κάθε επεισόδιο άρχισε να γίνεται υπερβολικά βαρετή η σειρά.
Πάντως και τις(την) καινούρια του JJ θα τη δω, αλλά αν είναι κι αυτές έτσι, θα τους δώσω λιγότερα επεισόδια.

το θέμα είναι τα κανάλια να πάψουν πια να εμπιστεύονται τις φούσκες που πασάρει κι ο κόσμος να μην τα βλέπει.
Με λίγα λόγια, το όνομά του ν'αρχίσει ν'αποτελεί εγγύηση για cancellation...

Βρε μην τις προδιαθέτεις αρνητικά τις σειρές, μπορεί να κάνει την έκπληξη ο JJ.
Ακόμα και είδος μπορεί να αλλάξει στη σειρά του CW αφου συνεργάζεται με τον Mark Schwahn του One Tree Hill. Φαντάσου σαπουνόπερα-μυστήριο-scifi!!!:lol: (το Felicity δεν το σχολιάζω καν).

tasoskratos
10 Μαΐου 2012, 19:20
Εγώ γιαυτό εγραψα προηγουμένως ότι θα ηθελα να ειμαι σε μια γωνία του γραφείου του JJ.
Η Bad Robot δεν παύει να ειναι μια εταιρία και κάθε φορά που κόβεται μια σειρά της χάνει δολλάρια.
Δεν ξέρω ποιανού ειναι οι ιδέες, ποιός την ανα΄πτύσει και τέλος πάντων πόση ανάψριξη εχει ο, όσο κράξιμο και να φάει, άνθρωπος που εχει υπογράψει μεγάλες κινηματογραφικές και τηλεοπτικές επιτυχίες.
Πιθανόν θα πρέπει να αλλάξει συνεργάτες εάν αυτοί του μαμάνε τις σειρές.

μπορεί να κάνει την έκπληξη ο JJ.

Να την κάνει.

Εκείνο που παραητρώ ειναι ότι,
Terra Nova & Alcatraz (που ειδα), Awake & Touch (που βλέπω) κινούνται ακριβώς στις ιδιες ταχύτητες. Τα ζα μου αργά.
Βαρετές, με πολυ ανούσιο υλικό και ελάχιστο ζουμί, εως καθόλου.
Δεν ξέρω εάν και άλλες από τις νέες σειρές που βλέπετε έχουν τον ιδιο ρυθμό ανάπτυξης. Δεν ξέρω εάν αυτό ειναι τυχαίο ή ειναι μια κοινή γραμμά πλεύσης. Το θέμα ειναι ότι οι 2 πρώτες κόπηκαν, δεν ξέρω τι θα γίνει με την 3η ενώ η τέταρτη σήμερα μάθαμε ότι πάει για 2η σεζόν.
Εάν διάβαζε κανείς τις ιστορίες τους θα ελεγε ότι οι 3 πρώτες ειναι οι πιο ενδιαφέρουσες. Στην πορεία ειδαμε τι εγινε.
Δώστε γκάζια στο λαό. Να πω ότι οι αμερικάνοι βαρέθηκαν τα μυστήρια? Δεν ξέρω. Ανέφερα ένα ΄΄μοτίβο΄΄!

ilianna
10 Μαΐου 2012, 19:21
Δε μας χάλασε :D

blackys88b
10 Μαΐου 2012, 19:36
Παντως απο τις σειρες του Fox αυτη που ειχε σταθερο κοινο και οχι μικρο αναλογως ηταν το Terra Nova νομιζω αν θυμαμαι καλα..!!! καλα το Touch ακομη να τελειωσει αλλα και παλι...αλλα βασικα το Terra ηταν πολυ ακριβο για τα νουμερα του και νομιζω οτι για το κοστος κοπηκε περισσοτερο...!!

Δεν νομιζω να ειναι το μυστηριο το θεμα των αμερικανων...

Παρε για παραδειγμα το CBS που εχει την καλυτερη τηλεθεαση

NCIS, CSI franchises και Hawaii ακομη και τα The Good Wife και Person of Interest εχουν μια κοινη λογικη...δυνατους χαρακτηρες, εξυπνες υποθεσεις, καταλληλο χιουμορ...και με εξαιρεση τα δυο τελευταια που ασχολουνται αρκετα με τα κεντρικα στορυ ειναι σαν να βλεπεις μια ταινια 40 και κατι λεπτων...σιγουρα οι χαρακτηρες εχουν εξελιξη και σε αυτες τις σειρες αλλα και παλι δεν σημαινει οτι αν δω το 14 επεισοδιο της εβδομης σεζον του NCIS χωρις να δω αλλο επεισοδιο οτι δεν θα πιασω το νοημα της υποθεσης..!!!

Και η μονη σειρα απο αλλο καναλι που εχει αυτα τα χαρακτηριστικα ειναι το Castle το οποιο κανει πολυ καλα νουμερα....

Αλλα και παλι...υπαρχει θεμα και το ποιοι θα ειναι πρωταγωνιστες...το Undercovers ειχε ολα τα φοντα να κανει πολυ καλα νουμερα στο καναλι του αλλα λογω του οτι το cast δεν ηταν λευκοι (χωρις ρατσιστικη διαθεση το λεω παντα) δεν τραβησε το κοινο...και ηταν και μια mainstream προσπαθεια του JJ χωρις επιστημονικη φαντασια ή απλα φαντασια..!!!!

τωρα το τι φταιει..!!! φταιει οτι και το Nielsen Rating δεν ειναι και το καλυτερο συστημα :lipsseale :lipsseale

berlo
10 Μαΐου 2012, 19:36
Εκείνο που παραητρώ ειναι ότι,
Terra Nova & Alcatraz (που ειδα), Awake & Touch (που βλέπω) κινούνται ακριβώς στις ιδιες ταχύτητες. Τα ζα μου αργά.
Βαρετές, με πολυ ανούσιο υλικό και ελάχιστο ζουμί, εως καθόλου.
Συμφωνώ, εκτός απ'το Awake που δεν βλέπω, όλες οι άλλες είχαν πολύ καλό premise αλλά δεν...

Να πω ότι οι αμερικάνοι βαρέθηκαν τα μυστήρια?
Αν είναι έτσι τα μυστήρια καλά κάνανε. Αυτές οι σειρές δεν ασχολούνται με το μυστήριο τόσο πολύ όσο με το procedural κομμάτι. Πάνε να πιάσουνε και όλα τα demographics και δεν τους βγαίνει καλα.

liakanel
11 Μαΐου 2012, 02:01
Σιγα μην ανανεωνοτανε..με τοσα κενα και φουμαρα!!

strmkon
12 Μαΐου 2012, 09:57
Το Fox ειναι γνωστο οτι κοβει σειρες και τις αφηνει ατελειωτες. Πλεον γνωστο το κολπο καινουργια σειρα μεγαλες ακροματικοτητες κοψιμο νεα και ουτο καθεξης, οι αμερικανοι ειναι ζωα και δεν αντιδρουν τρωνε την μια ταπα μετα την αλλη

freedoom
12 Μαΐου 2012, 12:19
Πάει κι αυτή.
Μείναμε με την απορία, για το τι ακριβώς παιζόταν στη σειρά με την επιστροφή των κρατούμενων.
Αν είχαν σκοπό πάντως, να τη συνέχιζαν στο ίδιο concept που βλέπαμε μέχρι τώρα, καλύτερα που τέλειωσε!

velvetmorning
12 Μαΐου 2012, 15:27
Να πω την αληθεια δεν μπορω να πω οτι στεναχωρεθηκα και ιδιαιτερα αν και την παρακολουθουσα καθε εβδομαδα μετα σαν φουσκα που ξεφουσκωσε ηταν και εχασα και το ενδιαφερον μου! Το πιπινι ο πωτος καταδικος θα μου λειψει απλα :P

mihalis13
19 Σεπτεμβρίου 2012, 21:49
Όχι ρε γαμώτο και εμένα μου άρεσε...Τουλάχιστον όταν τα κάνουν αυτά να βάζουν ενα μεγάλο επεισοδιο που να μας δίνει απαντήσει να μην μας αφήνει έτσι.Τα ίδια είχα πάθει παλιά και με το Heroes........