PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : True Blood 5x03 - "Whatever I Am, You Made Me"

ScottAndJean
24 Ιουνίου 2012, 20:44
15094

Η επίσημη περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Ο Bill και ο Eric διαπραγματεύονται με την Vampire Authority για να τους αφήσουν να ζήσουν. Η Sookie ζητάει από την Pam να την βοηθήσει. Οι γονείς της Debbie Pelts απευθύνονται στον Andy καθώς αναζητούν την κόρη τους.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

singara
26 Ιουνίου 2012, 12:28
Καλό επεισόδιο στα θετικά η Σαλώμης που είμαστε σίγουρη οτι το παίζει σε διπλό και τριπλό ταμπλό και κρύβει πολλά...οπως και η παμ γενικά αυτη η ανάδρομη στο παρελθόν μου αρέσει πολύ..
στα αρνητικά...ταρα σαν ανθρωπος ειχες ψυχολογικα και δεν την παλευες με τιποτα...και σαν βρικολακας το ίδιο... έλεος κοπέλα μου τι θες...
ο χοιτ δεν την παλεύει ο άνθρωπος και αυτός και φοβαμε οτι θα κουράσει σαν την τάρα.

επισημάνσεις.
1)μπράβο jason αντιστάθηκες στην jess δεν το περίμενα..
είδατε την σκηνή με τον jason και την γάτα στο σπίτι...της δασκάλας:respect::P
λέτε να τον δούμε πάνθηρα...
2) jess πειράχτηκε που της είπε για τον jason η κοπελιά στο μαγαζί
άρα αυτά περί ανοιχτής σχέσης είναι φούμαρα

Chiras365
26 Ιουνίου 2012, 12:35
Καλυτερο απο το 2ο επεισοδιο...Δεν ικανοποιηθηκα πληρως ομως...Η Σαλωμη ειναι καλη προσθηκη,ειναι και καλη ηθοποιος(την εχω παρακολουθησει και σε ταινιες της) και σιγουρα βοηθαει μαζι με τον Μελονι στο να ειναι η Authority ενδιαφερουσα σαν ''εικονα''
Πρεπει Ρασελ να μπει στο παιχνιδι γτ απο ο,τι ακουσα σε συνεντευξη του θα εχει ισχυρη παρουσια εκπληξη(διαφορετικο στυλ)..Τελος,λατρευουμε Παμ που αμα συνεχισουν να της δινουν τοσο χρονο μπορει να φτασει και σε καμια unexpected υποψηφιοτητα...Δινει ρεστα

Maxus
26 Ιουνίου 2012, 13:07
Δεν ενθουσιάστηκα,μέτριο επεισοδιο για μενα.Σαν filler ήταν.Πρέπει να μπουν asap κ δυναμικα ο Ρασελ και οι Αιματόφιλοι στο στορυ και να βρουν κατι να κανει ο Jason γιατι εκτος απο 1-2 καλες ατακες δεν...μακάρι να γινει πανθηρας.
Επισης η Ταρα πρεπει να πεθανει..τέλος.Μου τη σπαει ολο κ πιο πολυ..της εδωσαν κ πολυ χρονο σαυτο γαμωτο..
Στα θετικα βάζω κ εγω την σταθερη αξία Παμ αλλα και την Σαλωμη που πιστευω θα παιξει σημαντικό ρολο αργοτερα.

maraki
26 Ιουνίου 2012, 13:32
:yawn:

Μόνο Παμ.

Vampironi
26 Ιουνίου 2012, 13:43
Αρκετά καλό επεισόδιο. Pam+Eric+Authority μου αρέσουν μέχρι τώρα.
Η Τάρα δεν προσφέρει τίποτα και μαζί της παρασέρνει και τους άλλους δύο που ασχολούνται μόνο μαζί της.

smallville
26 Ιουνίου 2012, 15:55
Πολύ καλό επεισόδιο. Τα flashbacks της Παμ και η συνέχεια με το θέμα της Ανώτατης Αρχής, ήταν τα πιο ενδιαφέροντα σημεία του επεισοδίου.

rhenium francium
26 Ιουνίου 2012, 16:12
Ακόμη ένα απολαυστικό επεισόδιο λοιπόν:thumbsup1

Η Σαλώμη έχει να δώσει πολλά!
Η Tara πάλι όχι... Ελπίζω να την αναλάβει η Pam και να σωθεί κι αυτή κι εμείς μαζί:P

Τι είναι τελικά αυτός που μύριζε ..."so good!" κι αναστάτωσε τη Jessica;;;

Τέλος... Hoyt και μάσκαρα? :thumbdown
Κρίμα, κρίμα το παιδί...

nwosu
26 Ιουνίου 2012, 16:42
Τι είναι τελικά αυτός που μύριζε ..."so good!" κι αναστάτωσε τη Jessica;
Νεράιδος ;)

pani_kon
26 Ιουνίου 2012, 19:02
Τραγικό επεισόδιο, πλέον το True Blood ήταν που ήταν τραγικό αλλά τουλάχιστον απολαυστικό, τώρα πλέον δεν είναι τίποτα από τα 2! (το επίπεδο του τραγικού το έχει ξεπεράσει)

lordkapparoskylo
27 Ιουνίου 2012, 01:52
Εγω ενα μονο εχω να πω, ετσι εξηγειται πως η Barb απο το Cougar Town κουτουπωνει συνεχως τεκνα, ειναι αρχιβρυκολακας!!!!!:haha:

lisa71
27 Ιουνίου 2012, 06:11
Μου άρεσε το επεισόδιο. Πιστεύω πως η Τάρα θα αποτελέσει ανατροπή-έκπληξη για την σειρά, αν και τώρα είναι για κάποιους βαρετή.:) Η απόπειρα αυτοκτονίας της ήταν πρωτότυπη και ενδιαφέρουσα.

sofia24
27 Ιουνίου 2012, 13:08
Καλό μόνο και μόνο για Authority, Bill, Eric και Pam! :respect:
Μ'αρέσει πολύ που μαθαίνουμε το παρελθόν της Παμ.
Απ'την άλλη βαρετοί και αδιάφοροι είναι ο Σαμ και η Σούκι.
Θέλω τον παλιό καλό Λαφαγιέτ, μα πώς τον έκαναν έτσι; Επίσης η Τάρα έχει αρχίσει και κουράζει τα μάλα, καλύτερη ήταν πριν.
Λέτε ο Τζέισον να άλλαξε πραγματικά και να μην είναι άλλο τόσο βλήμα;!

blackys88b
27 Ιουνίου 2012, 21:03
Παρα πολυ καλο ξανα το επεισοδιο...γενικα μια χαρα η πεμπτη σεζον...εγω προσωπικα δεν συμφωνω με Ταρα...τι να περιμενω δηλαδη να αλλαξει ευκολα τα πιστευω της οπως το Νιουλιν..?? μια χαρα θεωρω την αντιμετωπιση του χαρακτηρα...και πολυ δυνατη σκηνη που την εδειξαν να αντιστεκεται με τη κοπελια στο δρομο...

Το Authority φυσικα εχει το μεγαλυτερο ενδιαφερον της σειρας...τωρα ο αλλος που εχει 16 αδελφες τι να ηταν αραγε..??? ενδιαφερον θα εχει να μας τον δειξουν ξανα... ο Hoyt ουδεν σχολιο...

Τελος για το τελος αφησα τα flashback της Pam που μου αρεσουν παρα πολυ...γενικα ενα απο τα μεγαλα συν σε σειρες φαντασιας ειναι οτι μπορεις να παεις σε αλλες εποχες με τους χαρακτηρες και να μαθεις καινουρια πραγματα...θα ηθελα να δω το Godric ξανα..!!! και η Σαλωμη εχει ενδιαφερον στο πως θα εξελιχθει...το μονο που ελειπε νομιζω ηταν ο Russell...;)

Jane1
29 Ιουνίου 2012, 22:22
Πολύ καλό το επεισόδιο, παρόλο που δεν είχε ιδιαίτερες εξελίξεις πέρασαν νεράκι 59 λεπτά.
Είμαι σίγουρη ότι κάτι τρέχει με τη γάτα της κα Στίλερ και τον Τζέισον, θα έχουμε συνέχεια σε αυτό.
Επιτέλους ο Αλσίντ έμαθε για την Ντέμπ και τη Σούκι, αν και πολύ ψύχραιμα το πήρε. Πάντως δυστυχώς θα έχουμε συνέχεια στο θέμα τώρα που έφτασαν στην πόλη οι γονείς της Ντεμπ.
Μου άρεσαν και πάλι τα flashback της Παμ, είδαμε πως έγινε βρικόλακας, αλλά και την πρώτη συνάντηση Παμ-Έρικ-Μπίλ-Λορίν.
Η Τάρα σίγουρα θα σωθεί από την Παμ, αλλά θα ήθελα να το προχωρήσουν ένα βήμα παραπέρα το θέμα και να μην το κουράσουν κι άλλο. Θέλω να πάψει να μιζεριάζει όπως έκανε ως άνθρωπος, και να αρχίσει να συνειδητοποιεί την δύναμη που έχει τώρα.
Το θέμα με την Ανώτατη Αρχή έχει πολύ ζουμί. Τελικά η Σαλώμη είναι η παλιά γνωστή από τη θρησκεία. :shock: Περιμένω με αγωνία περισσότερες εξελίξεις στο θέμα του Ράσελ.

GGirl
30 Ιουνίου 2012, 19:57
Το επεισόδιο ήταν tragic...!!!

smile88
1 Ιουλίου 2012, 02:46
Καλο επεισοδιο. Θα μπορουσε βεβαια να ηταν καλυτερο...
Εξαφανισμενη θα ειναι η Σουκι φετος, με ουτε ενα βασικο storyline; Ακομα μου φαινεται περιεργο! :P
Οντως ωραια τα flashback της Παμ, ειδαμε και την Λορενα, αλλα δε μου αρεσε το πως εγινε βρικολακας... Βεβαια, ηθελαν να το συνδιασουν με τα της Ταρας, αλλα και παλι...
Ωραια η φαση με τους Ανωτατους, αλλα αυτη η Σαλωμη... :lipsseale Υπερωριες δουλευει το κοριτσι!!!! :P Και σιγα που οι Ερικ και Μπιλ πονανε απο την χυλοπιτα της Σουκι, ηδη ο Ερικ εχει παει με δυο αλλες! :P
Κι ας μην αρχισει ο Τζεησον τις ψυχαναλυσεις με την Τζεσικα, δεν ειναι γι' αυτα! :P
Επισης, δε θελω να μπει με τιποτα ο Νιουλιν στους Ανωτατους, ελεος!
Για να δουμε τι θα κανει κι ο Αλσιντ, τωρα που εμαθε για την Ντεμπι...
Με την Εμμα τι εγινε τελικα; Την εδειξαν στα previously, αλλα δεν ειδαμε τιποτα σχετικα...
Καιρος ειναι να αποκτησει κι ο Λαφαγιετ καποιο storyline, τα χρειαστηκα οταν εβαλε την χλωρινη απο το πουθενα στην κατσαρολα!
Κι αυτη η Ταρα ενα καλο θα παει να κανει με το τελος του επεισοδιου (τι αρχοντισσα που ειναι που βρηκε αυτον τον τροπο) και θα παει να την σωσει η Παμ! :thumbdown

Εγω ενα μονο εχω να πω, ετσι εξηγειται πως η Barb απο το Cougar Town κουτουπωνει συνεχως τεκνα, ειναι αρχιβρυκολακας!!!!!:haha:

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::respect:

Και...
http://thumbnails64.imagebam.com/19947/3e9b5d199467485.jpg (http://www.imagebam.com/image/3e9b5d199467485)
Μα, ποσο τελειο που τον εβαλαν σε αυτη τη θεση;;;

Επισης,
http://thumbnails71.imagebam.com/19947/774856199467492.jpg (http://www.imagebam.com/image/774856199467492) http://thumbnails74.imagebam.com/19947/9677c9199467495.jpg (http://www.imagebam.com/image/9677c9199467495)
:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

thanasislost
11 Ιανουαρίου 2014, 02:03
Καλό και αυτό το επεισόδιο..Θέλω να μάθω και άλλα για την θρησκεία των βρυκολάκων και πως αυτή έχει αντίκτυπο στην ζωή τους...Μακάρι να δούμε ένα εκ των Ερικ και Μπιλ να αλλάζει στρατόπεδα...