PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Grimm season 2 - Official Discussion Thread

smallville
6 Αυγούστου 2012, 18:35
Grimm Season 2 - Official Discussion Thread

Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (απαραίτητα τα spoiler tags)

http://i919.photobucket.com/albums/ad35/Kal_el_84/xl_grimms2.jpg

Η σειρά μετά από μια πάρα πολύ καλή πρώτη σαιζόν, επιστρέφει με την πρεμιέρα της 2ης σαιζόν την Δευτέρα 13 Αυγούστου, και μετά επανέρχεται για το 2ο επεισόδιο στις 14 Σεπτεμβρίου ημέρα Παρασκευή.

Season 2 Promo Posters (http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=887046&postcount=92)
Season 2 - Cast Promotional Photos (http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=887832&postcount=93)
Spoiler photo για ενα απο τα τερατα της δευτερης σεζον (http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=888557&postcount=95)
Season 2 - Promotional Photos (http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=888576&postcount=96)
Season 2 - New Cast Promotional Photos (http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=889707&postcount=97)

YWufBunL69Q

Grimm - Episode 2.01 - Bad Teeth - Promo (http://www.spoilertv.com/2012/08/grimm-episode-201-bad-teeth-promo.html)

Casting News - Josh Stewart to Guest (http://www.spoilertv.com/2012/08/grimm-season-2-casting-news-josh.html)

smallville
9 Αυγούστου 2012, 23:07
-9lm0KJTMQk

Chiras365
14 Αυγούστου 2012, 20:02
Πολυ καλη η πρεμιερα...Μου αρεσε η εξελιξη,1 μηνας τωρα αναμονη για το 2ο επεισοδιο

smallville
14 Αυγούστου 2012, 21:26
Premiere Ratings News (http://www.spoilertv.com/2012/08/grimm-season-2-premiere-ratings-news.html)

Darkphobia
15 Αυγούστου 2012, 16:16
Ωραία πρεμιέρα, μ'αρέσει πολύ η μυθολογία της σειράς. Ελπίζω να δουλέψουν περισσότερο σ'αυτό και όχι τόσο στα Monster of the Week.

1 μηνας τωρα αναμονη για το 2ο επεισοδιο

Έχει κανονικά επεισόδιο τη Δευτέρα. Τα πρώτα 4 της season θα είναι σ'αυτό το slot και μετά θα επιστρέψει στη Παρασκευή. (14/09)

gatoslocos
15 Αυγούστου 2012, 21:42
Ενθουσιασμένος με την πρεμιέρα του 2ου κύκλου.
Αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι αποκάλεσαν την Πρωτεύουσα του Βυζαντίου με το κανονικό της όνομα. Κωνσταντινούπολη.
Γνωρίζει κανείς αν θα υπάρξουν σκηνές στην Ζάκυνθο;

ήδη έχω στερητικό σύνδρομο :cry: :*(

constadine
16 Αυγούστου 2012, 13:54
Το είδα το πρώτο επεισόδιο του δεύτερου κύκλου.
Είχα ξεχάσει τι είχε γίνει στο τελευταίο του προηγούμενου και έλεγα ότι πρέπει να το ξαναδω.

Καλό το επεισόδιο.
Από ότι καταλαβαίνω θα έχουμε μια, δυο προσθήκες στους πρωταγωνιστές.

gigi
18 Αυγούστου 2012, 02:15
Ενθουσιασμένος με την πρεμιέρα του 2ου κύκλου.
Αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι αποκάλεσαν την Πρωτεύουσα του Βυζαντίου με το κανονικό της όνομα. Κωνσταντινούπολη.
Γνωρίζει κανείς αν θα υπάρξουν σκηνές στην Ζάκυνθο;

ήδη έχω στερητικό σύνδρομο :cry: :*(

Δηλαδή πώς θα μπορούσε να την πει; Ίνσταμπουλ; Αφού μιλάει για εποχή σταυροφορίας, πριν από πόσα χρόνια, 1000; Έτσι ονομαζόταν η πόλη τότε, τι σχέση έχει το Ίνσταμπουλ;

Αν είχες κάνει ιστορία σε ξένο πανεπιστήμιο, ή ιστορία τέχνης, θα έβλεπες ότι και η ξένοι Κωνσταντινούπολη λένε την πόλη, όταν μιλάνε για εποχή Βυζαντίου.

Και γιατί η σειρά δεν έχει συζήτηση για κάθε επεισόδιο ξεχωριστά;
Σε ποιον ν'απευθυνθούμε;

gatoslocos
18 Αυγούστου 2012, 07:34
Δηλαδή πώς θα μπορούσε να την πει; Ίνσταμπουλ; Αφού μιλάει για εποχή σταυροφορίας, πριν από πόσα χρόνια, 1000; Έτσι ονομαζόταν η πόλη τότε, τι σχέση έχει το Ίνσταμπουλ;

Αν είχες κάνει ιστορία σε ξένο πανεπιστήμιο, ή ιστορία τέχνης, θα έβλεπες ότι και η ξένοι Κωνσταντινούπολη λένε την πόλη, όταν μιλάνε για εποχή Βυζαντίου.

Και γιατί η σειρά δεν έχει συζήτηση για κάθε επεισόδιο ξεχωριστά;
Σε ποιον ν'απευθυνθούμε;

Σωστά! Αλλά έχεις και έχω πάρα πολλά παραδείγματα σκόπιμης ή μη διαστρέβλωσης της Ιστορίας, προς δημιουργία λαθεμένων εντυπώσεων ή ενίσχυση κάποιον συμφερόντων
Η σειρά στο συγκεκριμένο θέμα είναι ως τώρα αξιοπρεπής
Αυτονόητο μεν αλλά δεν το κάνουν πολλοί παραγωγοί

constadine
18 Αυγούστου 2012, 09:18
Και το Ίνσταμπουλ ελληνικό είναι.
Βγαίνει από το "ιν στη Πόλη ".

gigi
18 Αυγούστου 2012, 12:51
Συγγνώμη, αυτό δεν είναι διαστρέβλωση της ιστορίας, αυτό σημαίνει είμαι ανιστόρητος. Σαν να μου λες ότι κάποιος μιλάει για εποχή σταυροφοριών και ονομάζει Βέλγιο την περιοχή που αντιστοιχεί στο σημερινό Βέλγιο.

Άσε που η Βυζαντινή εποχή θεωρείται πολύ μαύρη εποχή και είναι περισσότερο παρεξηγημένη στην Δύση απ'ότι είναι σ'εμάς, σιγά μην ονόμαζαν την Κωνσταντινούπολη Ίνσταμπουλ για δικούς τους λόγους...

Όσον αφορά τα παραδείγματα που λες, για ποια μιλάς;

gatoslocos
18 Αυγούστου 2012, 13:05
Συγγνώμη, αυτό δεν είναι διαστρέβλωση της ιστορίας, αυτό σημαίνει είμαι ανιστόρητος. Σαν να μου λες ότι κάποιος μιλάει για εποχή σταυροφοριών και ονομάζει Βέλγιο την περιοχή που αντιστοιχεί στο σημερινό Βέλγιο.

Άσε που η Βυζαντινή εποχή θεωρείται πολύ μαύρη εποχή και είναι περισσότερο παρεξηγημένη στην Δύση απ'ότι είναι σ'εμάς, σιγά μην ονόμαζαν την Κωνσταντινούπολη Ίνσταμπουλ για δικούς τους λόγους...

Όσον αφορά τα παραδείγματα που λες, για ποια μιλάς;
Αυτό ακριβώς λέω ότι η παραγωγή δεν είναι ανιστόρητη.
Όσο για τα παραδείγματα πιστεύω ότι θα πέσανε στην αντίληψή σου ανακρίβειες ιστορικές σε σειρές όπως Xena Princess Warior ,Hercules, και τόσες άλλες. Δεν μιλάω μόνο για Τηλεοπτικές σειρές αλλά και ταινίες κινηματογραφικές ή μη...
Τέλος πάντων, ναι σωστά αναφέρανε την Πόλη με το όνομά της. Θα μπορούσαν, αναληθώς βέβαια, να την πουν Ινσταμπούλ χωρίς να δώσει κανείς σημασία.
Πάντως αυτή η λεπτομέρεια μου άρεσε.
Πιστεύω ότι βγήκαμε εντελώς off topic

gigi
18 Αυγούστου 2012, 13:30
Αυτό ακριβώς λέω ότι η παραγωγή δεν είναι ανιστόρητη.
Όσο για τα παραδείγματα πιστεύω ότι θα πέσανε στην αντίληψή σου ανακρίβειες ιστορικές σε σειρές όπως Xena Princess Warior ,Hercules, και τόσες άλλες. Δεν μιλάω μόνο για Τηλεοπτικές σειρές αλλά και ταινίες κινηματογραφικές ή μη...
Τέλος πάντων, ναι σωστά αναφέρανε την Πόλη με το όνομά της. Θα μπορούσαν, αναληθώς βέβαια, να την πουν Ινσταμπούλ χωρίς να δώσει κανείς σημασία.
Πάντως αυτή η λεπτομέρεια μου άρεσε.
Πιστεύω ότι βγήκαμε εντελώς off topic
Η Ζήνα και ο Ηρακλής ΔΕΝ ήταν ιστορικές σειρές. Σειρές επικές φαντασίας ήταν, που πήραν κάποια στοιχεία της ελληνικής μυθολογίας και ρωμαικής, ακόμα και κινέζικης, ινδικής, γενικά ανατολικής και έβγαλαν την δική τους μυθολογία. Δεν είναι ιστορικό πρόσωπο η Ζήνα ή ο Ηρακλής ή ο Άρης και ο Δίας. Ούτε ποτέ οι σειρές ισχυρίστηκαν ότι βασίζονται στην ελληνική αρχαία ιστορία.

Και δεν είδα κανέναν Ιταλό να διαμαρτύρεται έντονα για τον Σπάρτακο και τα ρωμαικά όργια που παρουσιάζει όλη την ώρα και τα βυζιά απ'έξω στις αρένες (πληροφοριακά τα όργια στα ρωμαικά convivium είναι μύθος, υπήρξαν όργια αλλά σε κάποια αυτοκρατορικά δείπνα, όχι αυτό που νομίζουμε οι περισσότεροι και που προβάλλει η σειρά, αν την έχεις δει).
Και όσον αφορά ιστορικές ταινίες, μια χαρά μας έχουν φερθεί, σε γενικές γραμμές. Και οι ταινίες το λένε ότι "βασίζονται" κάπου, όταν είναι εξιστόρηση γεγονότων τότε πάλι διευκρινίζουν. Βασισμένος σημαίνει ότι παίρνω κάποια στοιχεία και άλλα τα διαφοροποιώ, και κάνω το δικό μου στόρι. Για ρώτα τους Ιρανούς και τα δικά τους παράπονα στην ταινία 300 που τους παρουσίασαν σαν τέρατα αντί για ανθρώπους.

Μια χαρά μας έχει φερθεί το Χόλιγουντ σε γενικές γραμμές και μια χαρά διαφήμιση μας έχει κάνει. Απλά το έχουμε σαν λαός να βγάζουμε από την μύγα ξίγκι και να μας πειράζει και η παραμικρή λεπτομέρεια, ίσα ίσα για να έχουμε κάτι να πούμε, όχι γιατί υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος.

Το spoiler είναι γεμάτο off topic, υπόψιν, μπορείτε να το ανοίξετε αλλά είναι άσχετο με την σειρά
:p

Α, και υπόψιν, το Βυζάντιο ΔΕΝ ήταν ελληνική αυτοκρατορία.
Ακολουθεί ξανά off topicΟι κάτοικοι του Βυζαντίου θεωρούσαν τους εαυτούς τους απόγονους της Ρωμαικής αυτοκρατορίας, και αυτοονομάζονταν ρωμαίοι, εξ ου και το ρωμιός (αγάπησε ρωμιά και θεσσαλονικιά, που λέει και το τραγούδι).
Γενικά οι κάτοικοι του Βυζαντίου θεωρούσαν υποτιμητικό οτιδήποτε αφορούσε την αρχαία Ελλάδα και δεν ήθελαν να θεωρούνται ότι είναι συνέχεια των αρχαίων ελλήνων. Ακόμα και ο όρος Βυζαντινή αυτοκρατορία είναι όρος που εισήλθε μετά την αναγέννηση, δεν θυμάμαι ακριβώς πότε. Όπως και ο όρος Έλληνας, λίγο πριν την επανάστασή μας εναντίον των Τούρκων, άρχισε να χρησιμοποιείται ο όρος, ιδίως εξαιτίας της ευρωπαικής αναγέννησης που άρχισε να ξαναθυμάται την αρχαιότητα και να της δίνει την αίγλη που της άρμοζε, μετά την μαύρη εποχή του Μεσαίωνα που καταδίκαζε οτιδήποτε αρχαίο, λόγω θρησκείας.

Εκεί ξανά ανακαλύψαμε εμείς το "Έλληνας" ως όρο, όταν το είχαν ήδη θυμηθεί οι Ευρωπαίοι. Κατά την διάρκεια του Βυζαντίου καταδικασμένος όρος και λέξη ήταν.

gatoslocos
18 Αυγούστου 2012, 13:53
Η Ζήνα και ο Ηρακλής ΔΕΝ ήταν ιστορικές σειρές. Σειρές επικές φαντασίας ήταν, που πήραν κάποια στοιχεία της ελληνικής μυθολογίας και ρωμαικής, ακόμα και κινέζικης, ινδικής, γενικά ανατολικής και έβγαλαν την δική τους μυθολογία. Δεν είναι ιστορικό πρόσωπο η Ζήνα ή ο Ηρακλής ή ο Άρης και ο Δίας. Ούτε ποτέ οι σειρές ισχυρίστηκαν ότι βασίζονται στην ελληνική αρχαία ιστορία.

Και δεν είδα κανέναν Ιταλό να διαμαρτύρεται έντονα για τον Σπάρτακο και τα ρωμαικά όργια που παρουσιάζει όλη την ώρα και τα βυζιά απ'έξω στις αρένες (πληροφοριακά τα όργια στα ρωμαικά convivium είναι μύθος, υπήρξαν όργια αλλά σε κάποια αυτοκρατορικά δείπνα, όχι αυτό που νομίζουμε οι περισσότεροι και που προβάλλει η σειρά, αν την έχεις δει).
Και όσον αφορά ιστορικές ταινίες, μια χαρά μας έχουν φερθεί, σε γενικές γραμμές. Και οι ταινίες το λένε ότι "βασίζονται" κάπου, όταν είναι εξιστόρηση γεγονότων τότε πάλι διευκρινίζουν. Βασισμένος σημαίνει ότι παίρνω κάποια στοιχεία και άλλα τα διαφοροποιώ, και κάνω το δικό μου στόρι. Για ρώτα τους Ιρανούς και τα δικά τους παράπονα στην ταινία 300 που τους παρουσίασαν σαν τέρατα αντί για ανθρώπους.

Μια χαρά μας έχει φερθεί το Χόλιγουντ σε γενικές γραμμές και μια χαρά διαφήμιση μας έχει κάνει. Απλά το έχουμε σαν λαός να βγάζουμε από την μύγα ξίγκι και να μας πειράζει και η παραμικρή λεπτομέρεια, ίσα ίσα για να έχουμε κάτι να πούμε, όχι γιατί υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος.

Το spoiler είναι γεμάτο off topic, υπόψιν, μπορείτε να το ανοίξετε αλλά είναι άσχετο με την σειρά
:p

Δεν βγάζω από την μύγα ξύγκι απλά μου άρεσε αυτή η λεπτομέρεια.

Μπορεί να είμαι εξωφρενικά λεπτολόγος( Παρθένος στον ωροσκόπο) αλλά για μένα οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά. Αν κάτι είναι ανακριβές και το ξέρω ότι είναι ανακριβές όση ποιητική αδεία και να έχει με ξενερώνει.
Ναι το Hollywood δεν μας φέρθηκε άσχημα σε γενικές γραμμές. Αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω τα πολιτικά παιχνίδια που παίχτηκαν για να επηρεάσουν ή να δημιουργήσουν εντυπώσεις στον μέσο αμόρφωτο Αμερικανό, στις ταινίες Χρήσιμα αντικείμενα, Αντικαταστάτης 2 ή 3 η την άλλη την Executive Decision οι οποίες την εποχή που προβλήθηκαν με ασήμαντες - για πολλούς - λεπτομέρειες, δημιούργησαν εντυπώσεις αρνητικές.
Δημιουργούν λαθεμένα στερεότυπα.

gigi
18 Αυγούστου 2012, 14:04
Δεν βγάζω από την μύγα ξύγκι απλά μου άρεσε αυτή η λεπτομέρεια.

Μπορεί να είμαι εξωφρενικά λεπτολόγος( Παρθένος στον ωροσκόπο) αλλά για μένα οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά. Αν κάτι είναι ανακριβές και το ξέρω ότι είναι ανακριβές όση ποιητική αδεία και να έχει με ξενερώνει.
Ναι το Hollywood δεν μας φέρθηκε άσχημα σε γενικές γραμμές. Αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω τα πολιτικά παιχνίδια που παίχτηκαν για να επηρεάσουν ή να δημιουργήσουν εντυπώσεις στον μέσο αμόρφωτο Αμερικανό, στις ταινίες Χρήσιμα αντικείμενα, Αντικαταστάτης 2 ή 3 η την άλλη την Executive Decision οι οποίες την εποχή που προβλήθηκαν με ασήμαντες - για πολλούς - λεπτομέρειες, δημιούργησαν εντυπώσεις αρνητικές.
Δημιουργούν λαθεμένα στερεότυπα.
Δεν τις έχω δει τις ταινίες οπότε δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη, ή δεν τις θυμάμαι. Αλλά όπως είπα, δεν είμαστε οι μόνοι, αν πράγματι έχουν διαστρεβλώσει την ιστορία. Η ταινία 300 είναι το καλύτερο παράδειγμα που μπορώ να σου δώσω, γιατί αφορά και εμάς. Οι Πέρσες παρουσιάστηκαν ως τέρατα, φαντάσου να γινόταν το αντίστροφο τι θα λέγαμε. Επίσης η πλειοψηφία των καουμπόικων ταινιών, που παρουσιάζουν τους ινδιάνους σαν τους κακούς της υπόθεσης, και εκεί πρόκειται για την δική τους ιστορία. Και πάρα πολλά άλλα παραδείγματα που δεν τα αναφέρω, γιατί θα γράφω για κανά μισάωρο. Γενικά κάποιος θα πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος για να έχει την 7η τέχνη, και τις τηλεοπτικές σειρές ως επέκταση ως το μέσο να μάθει ιστορία. Καλά να πάθει, αν το κάνει. Στερεότυπα δεν διαμορφώνουν οι ταινίες, στερεότυπα διαμορφώνει το σχολείο και η έλλειψη παιδείας. Σε γενικές γραμμές ο αμερικάνικος λαός δεν έχει έλλειψη παιδείας, οπότε μην ανησυχείς. Όπως και οι ευρωπαικοί λαοί. Θα πρέπει να είναι κάποιος τελείως βλάκας για να νομίζει ότι οι 300 του Λεωνίδα αντιμετώπισαν τέρατα και όχι ανθρώπους.
Και σταματώ με το off topic :p

gatoslocos
18 Αυγούστου 2012, 14:16
Με πρόλαβες ! Φυσικά και δεν πρέπει να μαθαίνει κάποιος Ιστορία μέσω κινηματογραφικών παραγωγών. Ναί είναι άξιος της μοίρας του όποιος το κάνει αλλά, ( πάντα υπάρχει αλλά), η δύναμη της εικόνας επηρεάζει αρκετά. Και από προσωπική επαφή με αρκετούς Αμερικάνους δυστυχώς αυτό το επιβεβαιώνει...

blackys88b
18 Αυγούστου 2012, 16:04
Ο Michael Grant Terry, γνωστός από τη σειρά Bones, έκλεισε για αρκετά επεισόδια στη σειρά Grimm. Η εμφάνιση του θα είναι στο όγδοο επεισόδιο με τον Terry να ερμηνεύει το Ryan Smulson ο οποίος θα δουλεύει στο αστυνομικό τμήμα του Πόρτλαντ και έχει τον Nick Burkhardt σαν το είδωλο του.

ΠΗΓΗ (http://tvline.com/2012/08/15/grimm-michael-grant-terry/)

blackys88b
19 Αυγούστου 2012, 21:55
Πολυ καλο το πρωτο επεισοδιο...και με ωραιο τελος...η σειρα συνεχιζει πολυ απο την πρωτη σεζον...και μαθαινουμε καινουρια πραγματα για τη μυθολογια της σειρας..!!!

DrEaMErOus_
20 Αυγούστου 2012, 13:23
δυναμικά ξεκίνησε η season,πολύ καλο το πρώτο επεισόδιο..η μυθολογία τις σειράς έχει ακόμα πολλά να δωσει!!

smallville
21 Αυγούστου 2012, 15:29
Πολύ δυνατή η πρεμιέρα. Το επεισόδιο ήταν απολαυστικό.
Η επιλογή της μητέρας του Νικ είναι άψογη. Το 2ο ελπίζω να είναι εξίσου καλό.

gatoslocos
22 Αυγούστου 2012, 20:42
'Ντάξει και το 2ο
Δεν προκάλεσε τον ενθουσιασμό του 1ου αλλά δεν απογοήτευσε.

Στο 22:13 ωραίο διαπραγματευτικό ατού

Υ.Γ.
Γιατί έχω την εντύπωση ότι η κατά τα άλλα αξιαγάπητη και άκρως ενδιαφέρουσα "μαμά" θα προκαλέσει αρκετούς μπελάδες;

constadine
23 Αυγούστου 2012, 09:19
Καλό το δεύτερο επεισόδιο.

Με το όπλο μου φάνηκε λίγο περίεργη η εξέλιξη .
Λογικά θα έχει κάποιο όπλο καταχωρημένο .Είχε και δεύτερο και χρησιμοποιήσε εκείνο ;

Chiras365
23 Αυγούστου 2012, 16:13
Απο τις πιο τιμιες σειρες..Μου αρεσε και το 2ο αρκετα και ειμαι αρκετα αισιοδοξος οτι θα δουμε μετα τον Σεπτεμβρη πολυ καλα επεισοδια και εξελιξεις...

AntoVet
23 Αυγούστου 2012, 20:04
Επιτέλους...

...αποκαλύφθηκε ότι ο Αρχηγός της αστυνομίας είναι τέρας!
Το τέλος με τα νομίσματα ήταν πολύ προβλέψιμο, αλλά σου δημιουργεί αγωνία.

Περιμένω για τις εξελίξεις!

blackys88b
23 Αυγούστου 2012, 20:18
Αρκετα καλο το δευτερο επεισοδιο,

νεο προβλημα με τη κοπελα του Νικ, αν και για καποιο λογο το περιμενα...η μαμα ηταν ωραια προσθηκη...κριμα που θα τη χασουμε απο τα επομενα επεισοδια...ο αρχηγος της αστυνομιας τι τερας ειναι ομως?

marstella
24 Αυγούστου 2012, 01:44
Πολυ καλό και το δευτερο επεισοδιο
αλλα το ποσο γελαω με τον Μονρω που κλανει μεντες με τη μανα-Γκριμ, δεν φανταζεστε :lol: :lol:

DrEaMErOus_
24 Αυγούστου 2012, 13:26
καλα παει,πολυ καλο και το 2ο
μας ειχαν πει,τι ακριβως ειναι ο πριγκιπας ?

smallville
24 Αυγούστου 2012, 15:50
Σε πάρα πολύ καλά επίπεδα και το 2ο.
Ήθελα να μας έδειχναν περισσότερο τι πλάσμα είναι τελικά ο Αρχηγός, αλλά μου φαίνεται πως ήταν καλύτερα που δεν μας το έδειξαν γιατί φαινόταν κακομούτσουνος:P . Οι σκηνές Ρόζαλι, Μονρώ και της μάνας του Νικ είχαν αρκετή φάση. Το τέλος πάντως ήταν ωραίο.

blackys88b
27 Αυγούστου 2012, 06:52
H Kristina Anapau, η οποία έχει το ρόλο νεραΐδας Maurella στη σειρά του ΗΒΟ, True Blood, έκλεισε για γκεστ εμφάνιση στο πέμπτο επεισόδιο της σειράς του NBC, Grimm. Στο Grimm θα έχει το ρόλο της Megan Marston, μιας γραμματέας σε εκκλησία, η οποία κρύβει την αληθινή της ταυτότητα. Σε spoiler η περιγραφή.

Θα είναι ένα Seelengut, δηλαδή ένα wesen που μοιάζει με πρόβατο.

ΠΗΓΗ (http://www.cinemablend.com/television/True-Blood-Kristina-Anapau-Guest-Grimm-46021.html)

constadine
30 Αυγούστου 2012, 00:31
Μου φάνηκε μέτριο το τρίτο επεισόδιο.
Νομίζω ο κάπτεν και Monroe δίνουν "χρώμα" στη σειρά , η μικρή συμμετοχή τους στο επεισόδιο έπαιξε το ρόλο της .

Μου έκανε εντύπωση που ο Νικ πήγε κατευθείαν φωτογραφίες για να ξαναθυμηθεί.
Νομίζω σε αυτές τις περιπτώσεις το πας πολύ αργά .

artistas2010
30 Αυγούστου 2012, 14:42
το 3ο επεισόδιο πολύ καλό, πολύ καλό το team, περιμένω το επόμενο επεισόδιο
όπως φάνηκε από τον τρόπο που το πήρε ο hank και το χειρίστηκε με τα τέρατα θα γίνουν απίστευτη ομάδα. είδη στο trailer από το επόμενο επεισόδιο δείχνει να αντιμετωπίζουν μαζί ξανά άλλο τέρας

marstella
31 Αυγούστου 2012, 01:26
Προσωπικά το βρήκα δυνατό επεισόδιο.
Μπήκε και ο Χανκ στο παιχνίδι και τώρα θα είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα. Προβλέπεται χαμός. :dance:

Μα ν' αφήσετε ασχολίαστο το μπουκέτο του Χανκ και το ύφος του άλλου όταν είδε τι παίζει; :haha: Τρεις φορές το έβαλα να το δω, γέλαγα όλη την ώρα. :rotfl: Πολύ την ευχαριστιέμαι τη σειρά τελικά.

anthony_88
31 Αυγούστου 2012, 03:12
Σωστη, τιμια σειρα. Εχει τον Μονρο και τον αρχηγο της αστυνομιας που δινουν χρωμα στα επεισοδια και μια μυθολογια που φαινεται οτι μπορει να εξελιθει πολυ καλα. Μονο κακο οι περιορισμενες υποκριτικες ικανοτητες του πρωταγωνιστη, αλλα χαλαλι. Μπορει να γινει το νεο supernatural ή τελος παντων κατι σαν...

blackys88b
31 Αυγούστου 2012, 03:51
^χωρις να ειναι σπουδαιος δεν το λες και κακο...:)

Αρκετα καλο το τριτο επεισοδιο

ωραιο που το εμαθε ο Χανκ...πολυ καλη η αντιμετωπιση της καταστασης γενικα...μου αρεσει που δεν τελειωσαν ευκολα οι επιπτωσεις της Juliette δεν πηγαν με την ευκολη λυση και αυτο ειναι πολυ καλο... φανηκε καπως η απουσια του Monroe αλλα και κατι απο την κεντρικη ιστορια...

anthony_88
31 Αυγούστου 2012, 04:09
Γενικα παντως, το μονο που εχει καλο σαν ηθοποιος ειναι η ενταση που βγαζει οταν ειναι στην τσιτα. Βασικα, ισως το προβλημα μου ειναι ακριβως το οτι ειναι κυριως στην τσιτα, κατι που τον κανει flat και προβλεψιμο.

smallville
31 Αυγούστου 2012, 15:19
Ωραίο το 3ο επεισόδιο.
Πλέον θα έχει άλλο ενδιαφέρον τώρα που το ξέρει ο Χανκ. Τώρα μένει να δούμε τον Χανκ πως θα το πάρει όταν μάθει για τον Μονρώ. Α, και αγαπώ Τζουλιετ:oops:

smallville
5 Σεπτεμβρίου 2012, 01:16
Πολύ καλό το 4ο.
Μονρώ και Ρόζαλι έχουν απίστευτη χημεία μεταξύ τους.
Θέλω να δω πως θα εξελιχθεί το πράγμα με τον 2ο εκτελεστή.

constadine
5 Σεπτεμβρίου 2012, 20:29
Είδα το 4ο επεισόδιο, αρκετά καλό .
Καλύτερο από το προηγούμενο το επεισόδιο ,θα μπορούσε να ήταν καλύτερη η εξήγηση που έδωσαν στον Χανκ.

Μου θύμισε το επεισόδιο walking dead(από το οποίο είδα μόνο το πρώτο επεισόδιο).

Αυτό που μου άρεσε περισσότερο στο επεισόδιο ήταν το δάσος με τα πολύ ψηλά δέντρα ,εξαιρετικό τοπίο.

arwyn
6 Σεπτεμβρίου 2012, 14:08
Λοιπον, εχω πιασει κι εγω το Grimm και περναω μια χαρα. Η δευτερη σαιζον αρχισε δυναμικα. :thumbsup1

Ο πρωταγωνιστης γλυκουλης, εκφραστικοτατη φατσουλα. :oops:

Το στορυ ενδιαφερον, ιδιαιτερα μετα την αποκαλυψη οτι

ο αρχηγος της αστυνομιας ειναι καποιο ειδικο ειδος Wesen (γιατί δεν τον βλεπει ο Νικ :???: ), αλλά δεν καταλαβαινω ακομα τι καπνο φουμαρει, καλος, κακος. Η μαμά του Νικ επισης πολύ badass. Μου αρεσει που δεν μπορω να προβλεψω τι εχει να γινει. :grin:

Οσο για Μονρώ και Ροζαλί, το κάτι αλλο! :respect: :respect:

Με το καλό αλεπουδολυκάκια! :P

Παρεπιπτόντως, η σειρά εχει ακομα μεγαλυτερο γελιο αν καταλαβαινει κανεις Γερμανικα. Τα ονοματα των τερατων ειναι γερμανικα, αν και τελευταια νομιζω ριξανε και καποια λατινικα και γαλλικα.

Μια χαρα! :)

blackys88b
8 Σεπτεμβρίου 2012, 21:25
Πολυ καλο και το τεταρτο...

εξαιρετικη χημεια Ροζαλιν και Μονρο, ευτυχως που εγινε η Ροζαλιν απο τους βασικους χαρακτηρες...τωρα με την Juliette μας το αφησαν καπως...εμαθε μια λεξη αλλα θελει συνεχεια η ιστορια της να δουμε αν θα μαθει και αυτη...

gigi
8 Σεπτεμβρίου 2012, 23:39
Το στορυ ενδιαφερον, ιδιαιτερα μετα την αποκαλυψη οτι

ο αρχηγος της αστυνομιας ειναι καποιο ειδικο ειδος Wesen (γιατί δεν τον βλεπει ο Νικ :???: ), αλλά δεν καταλαβαινω ακομα τι καπνο φουμαρει, καλος, κακος. Η μαμά του Νικ επισης πολύ badass. Μου αρεσει που δεν μπορω να προβλεψω τι εχει να γινει. :grin:

Δεν είναι ειδικό Wesen, είναι πως το λένε τώρα, μάγισσα, σαν την ξανθιά που την ρούφηξε ο grimm το wesen της και την μάνα της. Δεν είδες που σάπιζε το πρόσωπό του;

Τώρα, γιατί δεν τον βλέπει, ίσως να κρύβεται από τον Νικ, όπως είπε στο επεισόδιο ο Νικ όταν είναι συναισθηματικά φορτισμένοι τους βλέπει όχι πάντα, ή ίσως να είναι μισός άνθρωπος μισός Wesen οπότε μπορεί και του κρύβεται.

anthony_88
9 Σεπτεμβρίου 2012, 00:35
Η πολύ απλά είναι too cool to shift...

veronica1
9 Σεπτεμβρίου 2012, 09:29
Η σειρά ξεκίνησε πολύ δυναμικά, μου άρεσε και το τέταρτο επεισόδιο, χάρηκα που έμαθε ο Χάνκ για τα τέρατα, το δίδυμο Ροζαλίν-Μονρώ απλά τα σπάνε.. Μου αρέσουν απίστευτα αυτοί οι δυο, λίγο το στόρι με τον αρχηγό με μπερδεύει... να δούμε πως θα το συνεχίσουν και με την Τζουλιέτ..
Ξέρουμε αν θα έχουμε επόμενο επεισόδιο την Δευτέρα;, γιατί έτσι όπως τέλειωσε το 4ο επεισόδιο, έδειξε πως το νεο θα είναι 28 Σεπτεμβρίου [ημέρα Παρασκευή] ισχύει κάτι τέτοιο;

Chiras365
9 Σεπτεμβρίου 2012, 09:44
Ναι,28 Σεπτεμβρη συνεχιζει και μετα καθε Παρασκευη

foreverfreak
9 Σεπτεμβρίου 2012, 15:42
Εντελως ασχετο, αλλα μονο σε μενα αρεσε το intro της δευτερης σεζον?? Στην Αμερικη εχει πεσει τρελο κραξιμο και δε μπορω να καταλαβω γιατι... Εγω το βρηκα εξυπνο, περιεκτικο, καλοδουλεμενο και πολυ ταιριαστο με τη σειρα.

arwyn
9 Σεπτεμβρίου 2012, 15:45
Δεν είναι ειδικό Wesen, είναι πως το λένε τώρα, μάγισσα, σαν την ξανθιά που την ρούφηξε ο grimm το wesen της και την μάνα της. Δεν είδες που σάπιζε το πρόσωπό του;

Τώρα, γιατί δεν τον βλέπει, ίσως να κρύβεται από τον Νικ, όπως είπε στο επεισόδιο ο Νικ όταν είναι συναισθηματικά φορτισμένοι τους βλέπει όχι πάντα, ή ίσως να είναι μισός άνθρωπος μισός Wesen οπότε μπορεί και του κρύβεται.

Η πολύ απλά είναι too cool to shift...

:thumbsup1 :lol:

Σε πολυ ενδιαφερουσα συνεντευξη του ο ηθοποιος Sasha Roiz μιλάει για τον Renard και το τι είναι εδω (http://insidetv.ew.com/2012/08/20/grimm-sasha-roiz-interview-renard/). Spoiler απο 2x02 και μετά.

Ειναι μπασταρδος γιος ενος απο τους ευγενεις και μιας Hexenbiest, και μαλλον το διπλο του αιμα τον κανει να κρυβεται απο τους Grimm

Εντελως ασχετο, αλλα μονο σε μενα αρεσε το intro της δευτερης σεζον?? Στην Αμερικη εχει πεσει τρελο κραξιμο και δε μπορω να καταλαβω γιατι... Εγω το βρηκα εξυπνο, περιεκτικο, καλοδουλεμενο και πολυ ταιριαστο με τη σειρα.

Κοιτα, το voice-over δε μου αρεσε, cheesy και πομπωδες, αλλά απο το 4ο επεισοδιο και μετα που το βγαλανε και ειναι μονο τιτλοι, ειναι μια χαρα!

Υπομονη μεχρι τις 28 τωρα... :cry3: :)

DrEaMErOus_
9 Σεπτεμβρίου 2012, 16:10
Πολυ καλο και το 4ο επεισοδιο..!!
Η season παει πολυ καλα,εχει ακομα να δωσει πραγμα..!!
πολυ μου αρεσε η ιδεα της πανουκλας!!!

εμενα παλι δεν μου αρεσει καθολου! ειδικα οταν ειχε τα λογια ηταν αθλιο..:thumbdown
θα προτιμουσα κατι σε στυλ supernatural,δηλαδη να γραφει μονο Grimm και κανενα σχεδιο απο πισω..
οπως τις πρωτης season
WzyFWMsjLSU

blackys88b
25 Σεπτεμβρίου 2012, 02:00
Ο Jason Gendrick, γνωστός από το ρόλο του στη σειρά του ΗΒΟ, Luck, έκλεισε για γκεστ εμφάνιση στη δεύτερη σεζόν του NBC, Grimm. Θα έχει το ρόλο του Craig Wendell, ο οποίος έχει ένα πολύ τρομακτικό παρελθόν. Συγκεκριμένα τον έβαλε στη φυλακή ο Hank επειδη ήταν δολοφόνος ενώ ο ίδιος υποστήριζε ότι έγινε δολοφόνος επειδή πολεμούσε διάφορα τέρατα.

ΠΗΓΗ (http://www.cinemablend.com/television/Luck-Jason-Gedrick-Guest-Star-Grimm-Season-2-47285.html)

jimiepapas
25 Σεπτεμβρίου 2012, 16:31
Noμίζω πως ο 2ος κύκλος,μέχρι τώρα,είναι σαφώς ανώτερος από τον πρώτο.Απλοϊκότητες και ευκολίες στην πλοκή ξεπεράστηκαν,η σειρά αποκτά σαφή προσανατολισμό,και κατά την γνώμη μου πάει να ανέβει από την B' Εθνική,και να παίξει με τα ''μεγάλα παιδιά''.δεν θα πάει για πρωτάθλημα,φυσικά,αλλά θα μείνει, πιστεύω,άνετα στην κατηγορία.
Καλές οι καινούριες προσθήκες,ευχάριστα νέα για guest γνωστών ηθοποιών (ευχαριστούμε blackys88b),ας ελπίσουμε να κρατήσουν ψηλά το επίπεδο σε όλη την διάρκεια της σεζόν!

blackys88b
26 Σεπτεμβρίου 2012, 16:53
Η Claire Coffee, η οποία έχει ρόλο στη σειρά του NBC, Grimm, ως η Adalind Schade, η οποία είναι hexenbiest, προβιβάστηκε για τη δεύτερη σεζόν της σειράς σε βασικό χαρακτήρα. Δεν δόθηκαν πληροφορίες για το πώς θα επηρεάσει ο χαρακτήρας της την εξέλιξη της σειράς.

ΠΗΓΗ (http://www.cinemablend.com/television/Grimm-Claire-Coffee-Promoted-Series-Regular-Season-2-47372.html)

smallville
30 Σεπτεμβρίου 2012, 01:18
Πολύ καλό το 5ο.
Να δούμε πόσους απεσταλμένους της βασιλικής οικογένειας θα ξεπαστρέψει ο Νικ.

foreverfreak
30 Σεπτεμβρίου 2012, 20:07
Βλεποντας το 5ο επεισοδιο, το οποιο ηταν οντως πολυ καλο, καταλαβα ποσο μου ειχε λειψει η σειρα. Για μενα, απο το 12ο επεισοδιο της πρωτης σεζον και μετα η σειρα εχει περασει σε αλλο επιπεδο, και οχι απλα μπορει να παιξει με τα μεγαλα παιδια για την παραμονη της στην πρωτη κατηγορια, αλλα μπορει να τα αγωνιστει στα ισα. Φοβερη η μυθολογια της σειρας, οι σεναριακες ευκολιες, οπως αναφερθηκε και πριν εχουν ξεπεραστει και για μενα οι ερμηνειες ολων των πρωταγωνιστων βελτιωνονται σταδιακα.

smallville
7 Οκτωβρίου 2012, 00:42
Αρκετά δυνατό το 6ο.
Πλέον είναι σε κίνδυνο και όσοι σχετίζονται με τον Νικ. Μου άρεσε αρκετά η Αντζελίνα αλλά και ο Μονρώ. Η ξανθιά τελικά δεν την γλύτωσε και λογικά θα τα ξέρασε όλα στον Αρχηγό. Η σαιζόν είναι εξαιρετική και έχει όλα τα φόντα να γίνει ακόμα καλύτερη.

constadine
7 Οκτωβρίου 2012, 10:35
Είδα και το έκτο , πολύ μαγκιόρα η κοπέλα .

blackys88b
8 Οκτωβρίου 2012, 16:44
Πολυ ωραιο το πεμπτο επεισοδιο...συνεχιζει μια χαρα η σειρα...

ειδαμε και τα προβατακια...ασχοληθηκε λιγο και με τη κοπελα του Grimm...να δουμε τι θα γινει τελικα μαζι της

smallville
14 Οκτωβρίου 2012, 00:44
Αρκετά καλό το 7ο.
Δεν πίστευα πως τελικά υπαίτιος για τις επιθέσεις και τον φόνο ήταν το κοριτσάκι. Μου φαίνεται πως θα δημιουργηθεί μεγάλο αμόρε με τον Αρχηγό και την Τζούλιετ.

Chiras365
14 Οκτωβρίου 2012, 02:49
Το 7ο εβαλε επιτελουςτον υπερ-cool αρχηγο στο παιχνιδι.Μου αρεσε η τροπη πολυ

Επισης,το γεγονος οτι συνεχιζει σαν σειρα να με ελκυει ολο και περισσοτερο με την ατμοσφαιρα και την διαφορετικοτητα της,το λογιζω ως πολυ θετικο

:thumbsup1

constadine
14 Οκτωβρίου 2012, 12:11
Eίδα και το έβδομο .
Καλό ήταν ,λίγο η ιστορία με την Τζούλιετ με έχει κουράσει .

domino83
16 Οκτωβρίου 2012, 00:02
Πολύ καλό και το 6ο.Γενικά η 2η σεζόν ως τώρα έχει υπέροχα επεισόδια.Ο Μονρώ είναι εξαιρετικός, έχουν δώσει και βάθος στο χαρακτήρα,με τα χόμπυ του,τις ιδιοτροπίες,το παρελθόν του.Οι κακοί εμφανίζονται και κοντράρονται και μεταξύ τους..για να δούμε.Damn που είπε και η Αντζελίνα :cool:

blackys88b
16 Οκτωβρίου 2012, 04:07
Πολυ καλο και το εκτο επεισοδιο, δυνατη ιστορια και αρκετα ενδιαφερον

πολυ καλες οι σκηνες Μονρο-Αντζελινα οπως επισης και η εξελιξη με το ζευγαρακι...πολυ κριμα που το φαγανε το χαρακτηρα αφου η Jaime Ray Newman ειναι απο τις αγαπημενες μου ηθοποιους που κανουν γκεστ...αλλα τι αλλο να περιμενω η καταρα με τους χαρακτηρες που μου αρεσουν συνεχιζεται..

arwyn
16 Οκτωβρίου 2012, 10:15
Ωχ αμαν... Δολιε Νικ... :(

Εκεινος ονειρευεται οτι η Τζουλιετ τον θυμαται, ενω η Τζουλιετ αρχιζει να εχει φλασιες του Αρχηγου και ο Αρχηγος εκεινης. Εμ, το περιμενα, το ξορκι της Ωραιας Κοιμωμενης φερνει ερωτα. ΓΜΤ! :shock:

Η κεντρικη ιστορια της σειρας αναπτυσεται υπεροχα. Μου αρεσει που καθε επεισοδιο εχει και στοιχεια του story arc, σου πεταει σκηνες που σε εκπλησσουν. Πολυ μυστηριο βρε παιδια και πρωτη φορα δεν μπορω να καταλαβω τι παιζεται, μπραβο! Και νομιζω οτι ολοι οι ηθοποιοι αρχιζουν να παιζουν καλυτερα.

Τι συμβαινει με τους ευγενεις; Τι καπνο φουμαρουν; Θυμαστε οτι υπαρχει και η Αντισταση στη μεση; Ο Αρχηγος πού κολλάει τελικα, καλός ή κακός; Οι υπολοιποι Γκριμ; Πού είναι; Αν οι Γκριμ ειναι τσιρακια των Οικογενειων εναντιων των Πλασματων, τότε με τον Νικ τι θα γινει;

Ειδωμεν! :)

DrEaMErOus_
16 Οκτωβρίου 2012, 23:06
πολυ καλο και το 6ο επεισοδιο!
κριμα που φαγανε την Jaime Ray Newman,γιατι πολυ μ'αρεζε ο χαρακτηρας τις...
γενικα η 2ο σεζον τα παει πολυ καλα..

domino83
17 Οκτωβρίου 2012, 22:10
Συμπαθητικό και το έβδομο.Κι εμένα με κούρασε το θέμα με τη Τζούλιετ και το ´αφεντικό´ γιατί δεν ξέρω πού θέλουν να το πάνε το θέμα,πόσο θα το τραβήξουν και γιατί , ειδικά τώρα που ξανά εμφανίστηκε η Ανταλιντ..

blackys88b
19 Οκτωβρίου 2012, 03:20
Παρα πολυ καλο και το εβδομο, η σειρα συνεχιζει σταθερα σε ψηλα επιπεδα και εχει το κατι διαφορετικο

κριμα που της ηρθε ο μπατσος στο μυαλο, να δουμε και πως θα μπει η Ανταλιντ μεσα...το υποψιαστικα οτι ηταν η μικρη ο φονιας αλλα και παλι ωραιο το twist..:)

gigi
19 Οκτωβρίου 2012, 03:37
Παρα πολυ καλο και το εβδομο, η σειρα συνεχιζει σταθερα σε ψηλα επιπεδα και εχει το κατι διαφορετικο

κριμα που της ηρθε ο μπατσος στο μυαλο, να δουμε και πως θα μπει η Ανταλιντ μεσα...το υποψιαστικα οτι ηταν η μικρη ο φονιας αλλα και παλι ωραιο το twist..:)

Κι εγώ από την πρώτη στιγμή το κατάλαβα, που δεν μας έδειξαν τι ακριβώς έγινε στο βενζινάδικο. Πολύ προβλέψιμο το επεισόδιο για μένα, ακόμα και τις φαντασιώσεις της Τζούλιετ και του άλλου τις περίμενα εδώ και επεισόδια...

smallville
21 Οκτωβρίου 2012, 01:31
Αρκετά καλό το 8ο.
Αυτό με τα 2 πλάσματα σε 1 σώμα ήταν πολύ ενδιαφέρον. Δεν πίστευα πως μπορεί να γίνει, αλλά με την επέμβαση της γενετικής είναι πλέον πραγματοποιήσιμο με κάποιες παρενέργειες. Θέλω να δω πάντως τις περαιτέρω αντιδράσεις του αρχηγού με το όλο θέμα της Τζούλιετ.

marstella
21 Οκτωβρίου 2012, 02:07
Να πω την αλήθεια, κι εγώ το βρήκα προβλέψιμο το 7ο, είχα καταλάβει απ' την αρχή τι παίζει. Ίσως φταίνε όλες αυτές οι σειρές που βλέπουμε, τα περισσότερα είναι πλέον προβλέψιμα. :innocent:

Γι' αυτό και με εξέπληξε το 8ο, αυτό δεν το περίμενα με τίποτα. Γενικά πολύ καλύτερο επεισόδιο και νομίζω ότι χειρίζονται ωραία όλες τις ανοιχτές υποθέσεις, δεν κλείνουν καμιά τσαπατσούλικα - κάτι που περίμενα να γίνει με της Τζούλιετ. Εμένα δεν με κουράζει αυτό, μου αρέσει να βλέπω ότι έχουν σκεφτεί πώς θα πάει όλη η ιστορία και δεν σκέφτηκαν μόνο την αρχή για να κάνουν καλά φινάλε στα επεισόδια και μετά να την τελειώσουν όπως-όπως.

Για να δουμε και τι δολοπλοκίες θα κάνει πάλι η κακιασμένη η Άνταλιντ.

constadine
21 Οκτωβρίου 2012, 21:01
Καλό το επεισόδιο !
Ενδιαφέρουσα η υπόθεση-ιστορία στο όγδοο .

blackys88b
23 Οκτωβρίου 2012, 03:48
Πολυ καλο και το ογδοο επεισοδιο

πολυ εξυπνο αυτο με τον διπλο χαρακτηρα, ηταν πολυ ενδιαφερον...!!!και εκει που τον βαλανε μαλλον θα γινει ο king of the jungle..ωραια συνεχιστηκε και το στορυ της Juliet με τον αρχηγο...

smallville
28 Οκτωβρίου 2012, 00:56
Πολύ καλό το 9ο.
Πολύ ωραία η ιστορία με το πνεύμα και τα παιδιά που έπαιρνε και έπνιγε.
Βλέπουμε πως υπάρχουν και άλλα πράγματα εκτός από τα Βέσεν που δεν ήξεραν οι πρόγονοι του Νικ τι είναι. Ο Μονρώ τελικά την έφερε στους πιτσιρικάδες:haha:

castiel24
28 Οκτωβρίου 2012, 02:42
Εξαιρετικό το 9ο.

Η μυθολογία της σειράς είναι τέτοια που μπορεί να δώσει αρκετές καλές σεζόν, ειδικά τώρα που επεκτάθηκε και άλλο με αυτά που είδαμε. Και το καλό είναι η σειρά είναι σε υψηλό επίπεδο χωρίς ακόμα να έχει ακουμπήσει το main story με βασιλικές οικογένειες κλπ. Ελπίζω να γίνει το νέο Supernatural. :)

constadine
28 Οκτωβρίου 2012, 20:15
Πολύ καλό το ένατο επεισόδιο και η Τζουλιετ μου άρεσε σε αυτό το επεισόδιο .

blackys88b
28 Οκτωβρίου 2012, 22:05
Εξαιρετικο το 9, η σειρα συνεχιζει πολυ δυνατα, ωραιο και το Halloween theme αψογος φυσικα ο Monroe στο τελος...

ειδαμε οτι δεν ειναι μονο βεσεν...αλλα το ειχαν στις πληροφοριες τους...θα ηθελα να δω το βεσεν της ντεντεκτιβ περισσοτερο...

anthony_88
29 Οκτωβρίου 2012, 05:01
Την ιδια σκεψη εκανα και εγω Καστιελ οταν ξεκινησε το επεισοδιο. Βασικα, ακριβως οπως και το SN, εχει ςλαχιστη μυθολογια στην 1η μιαμιση σεζον. Οταν οι σεναριογραφουν σεταρουν λιγο τη μυθολογια οπως πρεπει, θα ειναι περιπου το νεο SN. Με τον δικο του βεβαια χαρακτηρα. Αλλα ναι, δεν νομιζω οτι θα τους χαλαγε να κανουν και αυτοι τουλαχιστον 4-5 σεζον.

smallville
4 Νοεμβρίου 2012, 01:03
Πολύ καλό το 10ο.
Τελικά ο Γκριμ που σκότωνε Βεσεν μόνο Γκριμ που δεν ήταν. Ο εκπαιδευόμενος τελικά μια χαρά είχε χωθεί και παρακολουθούσε τον Νικ. Όσο για το τέλος μου έχει αρχίσει να γίνεται βαρετή η ιστορία με τον Αρχηγό και την Τζούλιετ.

pipiman
4 Νοεμβρίου 2012, 20:34
Το 10ο ηταν αρκετα καλο....αλλα νομιζω θα ηθελα να κρατησει περισσοτερο το μυστηριο ποιος ειναι αυτος που σκοτωνει τα πλασματα....επιπλεον βαρεθηκα και εγω αυτο με την τζουλιετ κ τον αρχηγο....πιστευω θα ξαναπαει καποια στιγμη στην γυναικα του 9ου επεισοδιου να της πει για το τι συμβαινει...

blackys88b
4 Νοεμβρίου 2012, 21:19
Πολυ καλο το 10ο επεισοδιο με τη σειρα να συνεχιζει σε σταθερα επιπεδα...

χαιρομε που ηταν κατι περισσοτερο απο ενας μαθητευομενος και μας την εδωσαν πολυ εξυπνα την ιστορια του...και ποσο τραγικος χαρακτηρας που δεν αντεχε τον εαυτο του και σκοτωνε τα αλλα βεσεν...

constadine
5 Νοεμβρίου 2012, 08:40
Καλό το 10ο
Νόμιζα ότι ο Νικ ,μπορεί και βλέπει τα άλλα πλάσματα.
Το στόρυ τζουλιετ με τον αρχηγο δεν μου αρέσει .

smallville
11 Νοεμβρίου 2012, 00:52
Πολύ ωραίο το 11ο.
Μου θύμισε λίγο Supernatural το monster of the week. Το τέλος με την έκφραση του Μονρώ ήταν θεϊκό.

pansp32
11 Νοεμβρίου 2012, 00:58
@constadine

Ναι μπορεί αλλά αμέσως. Πρέπει το πλάσμα να έχει διαταραχθεί, να μην είναι ψύχραιμο, να έχει κάποια ανησυχία, οτιδήποτε, έτσι ώστε ο grimm να δει την άλλη του μορφή.
Ή φυσικά εκτός και αν δείξει την άλλη του μορφή με την θέληση του. Όπως κάνει ο μονρό.

Και το 11 μου άρεσε.

Τελικά το στόρυ της τζούλιετ με τον αρχηγό κάπου οδηγεί. Επιτέλους γιατί σε τόσα επεισόδια το πήγαιναν με το σταγονόμετρο. Τώρα μπλέχτηκε λιγάκι..

constadine
11 Νοεμβρίου 2012, 21:28
Δεν μου άρεσε η εξέλιξη αργηγού ,Τζουλιέτ .
Ήταν βαρετή η Τζουλιέτ ,παρασύρανε και τον αργηγό σε ένα βαρετό ρομάντζο.
Μου φαίνεται μεγάλη "πατάτα" η όλη ιστορία .

anthony_88
12 Νοεμβρίου 2012, 04:27
Τι πιο ομαλο απο το να μαθει με αυτον τον τροπο η Τζουλιετ τι ειναι ο Νικ... Το θεμα ειναι οτι ετσι θα καρφωθει ο Αρχηγος στον Νικ. Ε ενταξει ρε φιλε, στην τελικη κοινους εχθρους εχουν τα παιδια, ας τα βρουνε πια.

blackys88b
17 Νοεμβρίου 2012, 21:23
Παρα πολυ καλο το 11ο...μου αρεσε αυτο απο το παρελθον...ηταν πολυ ενδιαφερον..

ειδαμε και wendigo, παλι καλα που το ειπαν οτι δεν ηταν απο Γερμανια...παντως εχω απορια αν θα μας πουν αν αυτο συμβαινει μονο στο Πορτλαντ ή αν ειναι γενικη η παρουσια των wesen...αντε να προχωρησει και το θεμα με την Juliet...

smallville
18 Νοεμβρίου 2012, 01:22
Εξαιρετικό mid-season finale.
Πολλές επιστροφές, αποκαλύψεις και προμηνύονται ακόμα περισσότερες
μιας που πλέον ο Νικ ξέρει ποιος είναι το 3ο πρόσωπο. Η Άνταλιντ εξαιρετική μέχρι αηδίας. Φυσικά respect και στον Μονρώ που στέκεται επάξια δίπλα στον Νικ. Άντε, αναμονή για το 2013.

anthony_88
18 Νοεμβρίου 2012, 07:06
Εξαιρετικο Grimm, με την Ανταιντ να κοβει και να ραβει! Ομολογω οτι δεν περιμενα τετοια εξελιξη ουτε απο το χαρακτηρα ουτε απο την ηθοποιο. Το SORRY στο τελευταιο πλανο ολα τα λεφτα. Οντως μας γαμησε το Grimm, μπορει να γινει το νεο supernatural αν η μυθολογια εχει ακομα ψωμι.

Chiras365
18 Νοεμβρίου 2012, 08:01
Φοβερο και τρομερο το mid-season φιναλε.Εξαιρετικο επεισοδιο πραγματικα

Η Andelinde εκλεψε την παρασταση με ενα ανεπαναληπτο show!!

Η σχεση Monroe-Nick εχει γαλουχηθει και οι εξελιξεις ειναι καιριες σε ολα τα ζητηματα.

Μπραβο τους,δεν εχω να πω τιποτα αλλο

gatoslocos
18 Νοεμβρίου 2012, 10:12
Εκνευριστικά εκπληκτικό.
Ερώτηση:
Που στο καλό είναι αυτή f@therfucker badass μάνα του Nick?
Αυτή ίσως να ήταν μια κάποια λύση...

He1senberg
19 Νοεμβρίου 2012, 04:15
Να περιμένουμε το 2013; :shock: Δηλαδή πότε θα βγει το επόμενο επεισόδιο;;

Chiras365
19 Νοεμβρίου 2012, 04:34
Δεν πρεπει να υπαρχει ακριβης ημερομηνια επιστροφης.

Χαμος

ZuUNMSUDxX0

djmimo3272
19 Νοεμβρίου 2012, 04:57
11-01-2013 Το Καινούριο Επεισόδιο
http://www.thefutoncritic.com/guide/when-does-insert-show-name-here-come-back/

veronica1
19 Νοεμβρίου 2012, 08:34
Το επεισόδιο απλά τέλειο, οι εξελίξεις πάρα πολλές, και άντε τώρα να περιμένεις μέχρι το 2013.... Η σειρά γενικά τα σπάει...

arwyn
19 Νοεμβρίου 2012, 16:57
Wow... :respect:

Γινεται χαμος! Και στους χαρακτηρες και στο κεντρικο στορυ, η σειρα τα σπαει! Μακαρι οι σεναριογραφοι να το εχουνε μελετησει καλα το θεμα και η μυθολογια να παει καλα!

Πώς περιμενεις μεχρι 11/1/2013??? :cry3:

blackys88b
19 Νοεμβρίου 2012, 19:44
Φοβερο το midseason finale, πολλες εξελιξεις και ολες επειδη επεστρεψε ενας και μονο χαρακτηρας...

Η Ανταλιντ παντως τους πηρε ολους και τους σηκωσε...μας εβγαλε εκτος παιχνιδιου τον Hank...μπηκε στην αστυνομικα και εκανε το παιχνιδι της..πηρε και πληροφοριες απο την Τζουλιετ...ηταν ολα ιδανικα στο επεισοδιο...

η μυθολογια της σειρας συνεχιζει να ειναι πολυ ενδιαφερον...και θα ηθελα να ασχοληθουν και αλλο μαζι της..!!!

αναμονη τωρα μεχρι το 2013..!!!

constadine
19 Νοεμβρίου 2012, 20:19
Εντυπωσιακό το midseason finale.
Πολύ "γεμάτο" επεισόδιο ,είχε πάρα πολλές εξελίξεις .
Δεν μου έρχεται στο μυαλό άλλο επεισόδιο που μου άρεσε τόσο πολύ στη σειρά.

Μου άρεσε που ξεμπέρδεψαν σχετικά εύκολα με το αμόρε κάπτεν, Τζουλιέτ στο επεισόδιο.

blackys88b
6 Δεκεμβρίου 2012, 05:33
http://tvline.com/2012/12/05/grimm-christmas-gifts-holiday-presents-ideas/

Χριστουγενιατικα δωρα αλα Grimm..!!

smallville
7 Ιανουαρίου 2013, 16:40
pexzobUt2OU

domino83
8 Ιανουαρίου 2013, 20:49
Midseason finale μέσα Νοέμβρη και επιστροφή τον Μάρτιο; Μα τον Μάρτιο; :eek: Ξέρει κανείς γιατί τουλάχιστον; Θα μου πείτε εδώ ξεκίνησε Αύγουστο η 2η σεζόν..

smallville
8 Ιανουαρίου 2013, 21:50
Απλά κάνουν ένα μεγάλο διάλειμμα αντί για 2-3.
Λογικά τα υπόλοιπα 10 θα προβληθούν μόνο με 1 διάλειμμα 2 έως 3 εβδομάδων.

smallville
8 Φεβρουαρίου 2013, 17:38
oPN-UOSFeSA

blackys88b
14 Φεβρουαρίου 2013, 04:26
Η δεύτερη σεζόν της σειράς του NBC, Grimm, έκλεισε για ρόλο την Shohreh Aghdashloo, γνωστή από τη σειρά δράσης 24, ως η Stefania Vaduva Popescu, μια παντοδύναμη σύμμαχος του χαρακτήρα της Claire Coffee, Adalind. Η Stefania είναι γνωστή ως“Zigeunersprache,” ή Queen of the Schwarzwald Gypsies, και η καταγωγή της φτανει μέχρι τα βαθιά δάση της Αυστρίας. Η σειρά επιστρέφει στις οκτώ Μαρτίου ενώ το επόμενο επεισόδιο της ηθοποιού θα είναι μέσα στον Απρίλιο.

ΠΗΓΗ (http://tvline.com/2013/02/13/grimm-season-2-spoilers-shohreh-aghdashloo/)

artistas2010
10 Μαρτίου 2013, 17:47
απίστευτες ανατροπές στο 2χ13, πολύ καλό επεισόδειο, συνεχίζει σε πολύ καλά επίπεδα η σειρά.
ξέρει κάποιος εάν ανανεώθηκε και για 3η σεζόν?

gigi
10 Μαρτίου 2013, 18:01
απίστευτες ανατροπές στο 2χ13, πολύ καλό επεισόδειο, συνεχίζει σε πολύ καλά επίπεδα η σειρά.
ξέρει κάποιος εάν ανανεώθηκε και για 3η σεζόν?

Ακόμα κανένα νέο.
Αν συνεχιστούν τα νούμερά του ως έχει, την έχει σίγουρη την ανανέωση.

anthony_88
10 Μαρτίου 2013, 23:32
Τι πιο ομαλο απο το να μαθει με αυτον τον τροπο η Τζουλιετ τι ειναι ο Νικ... Το θεμα ειναι οτι ετσι θα καρφωθει ο Αρχηγος στον Νικ. Ε ενταξει ρε φιλε, στην τελικη κοινους εχθρους εχουν τα παιδια, ας τα βρουνε πια.

Η αποψη μου 2-3 επεισοδια πισω. Εξαιρετικα φτανουμε εδω που φτανουμε και πλεον θα ξεκινησει κατι σαν Grimm 2 απο οτι καταλαβαινω με εμφαση στη μυθολογια, με πολυ περισσοτερες λεπτομερειες.

smallville
11 Μαρτίου 2013, 00:17
Τελικά άξιζε και με το παραπάνω η αναμονή.
Πολύ καλό το 13ο. Μου άρεσε το σκηνικό Νικ και Αρχηγού
και το ξύλο που έπεσε. Καιρός ήταν να μάθει ο Νικ για 'κείνον
και να δοθούν εξηγήσεις. Συν το γεγονός πως κατά 99% η Τζούλιετ
θα μάθει για τον Νικ. Πάντως με ξίνισε το πόσο γρήγορα έμενε έγκυος
η Άνταλιντ, εκτός και αν το τέλος ήταν κάποιες μέρες μπροστά που δεν το κόβω.

arwyn
11 Μαρτίου 2013, 14:40
Yes! Grimm is back! :dance:

Και ητανε ΠΟΛΥ καλο το 13ο επεισοδιο, ειχα καιρο να μεινω καγκελο παρακολουθωντας σειρα! Ανυπομονω για τη συνεχεια, η μυθολογια θα με τρελανει! Τι εχει να γινει...!

:clapping:

constadine
11 Μαρτίου 2013, 19:59
Πολύ καλό το 13ο.
Το στόρυ προχώρησε αρκετά .

veronica1
12 Μαρτίου 2013, 16:13
Πόσο χαίρομαι που επιτέλους είδαμε grimm :) το επεισόδιο πολύ καλό, γενικά οι εξελίξεις τρέχουν, ο Μονρώ απλά δεν παίζεται [ο τύπος είναι απίστευτος] :D

Hrisa76
13 Μαρτίου 2013, 00:50
Σπόιλερ από τον Michael Ausiello. Πηγή (http://tvline.com/2013/03/12/bones-season-8-spoilers-wedding-ask-ausiello/)

Question: You guys got any good Grimm scoop? —Ron

Ausiello: If you’re a fan of Monroe and Rosalee as a couple, Ron, you won’t like this: I’m hearing that because of the bigger stories going on (like Adalind’s Wesen bun in the oven and the Juliette-Renard-Nick triangle), the Spice Shop proprietress and her suitor will be backburnered for a while. “I think that Monroe and Rosalee are more in the service of a bigger story right now,” notes Silas Weir Mitchell.

DrEaMErOus_
13 Μαρτίου 2013, 02:36
παραλίγο να ξεχάσουμε ότι υπάρχει η σειρά με τόσο μεγάλο διάλειμμα..
κατά του επεισοδίου τώρα 2x13 πολύ καλο..δυνατή επιστροφή,μπόλικες εξέλιξης,ειχε δραση..άντε να εμβαθύνουμε τώρα περισσότερο στην μυθολογία
η συνεργασία Νικ με Αρχηγού μου αρέσει πολύ

blackys88b
13 Μαρτίου 2013, 19:08
πολυ καλο το 2x13, δυνατη επιστροφη επιτελους με αρκετες αποκαλυψεις και νεες συμμαχιες...να δουμε τι θα γινει στα επομενα...μας αφησε καπως το τελος...

Chiras365
16 Μαρτίου 2013, 05:46
Grimm / 2.15 Promo "Mr. Sandman''"

wl_cF60sAd0

smallville
17 Μαρτίου 2013, 01:41
Πολύ καλό το 14ο.
Μάθαμε και το Συμβούλιο των Βέσεν που όπως φαίνεται δεν μασάει πουθενά.
Περίεργα πάντως φαίνεται πως αρχίζει να θεραπεύεται η Τζούλιετ.

domino83
17 Μαρτίου 2013, 15:12
Επιτέλους Επιτέλους το ατέλειωτο διάλειμμα τελείωσε!! :D

Πολύ καλό το 13, πολύ γρήγορες οι εξελίξεις (βλ. Ανταλιντ) αλλά δεν με χάλασε καθόλου, του πήγαινε αυτός ο γρήγορος ρυθμός συν οτι ειχανε τραβήξει πολύ την ιστορία με την Τζουλιέτ και μας ειχανε στην αναμονή αργά και σταθερά :cool:
Η συνεργασία αναμενόμενη από τον τρόπο που μας παρουσίαζαν τον αρχηγό τόσο καιρό, επιτέλους κι αυτό, να δούμε αν θα δέσουν και πως θα βοηθήσει ο ένας τον άλλον.
Μονρώ λατρεία :thumbsup1

veronica1
18 Μαρτίου 2013, 10:40
Το επεισόδιο απλά τέλειο, ο Μονρω για άλλη μια φορά έδωσε ρέστα,, αυτο με την Τζουλιέτ εσεις καταλάβατε τι έγινε; εγω ακόμα προσπαθώ

constadine
18 Μαρτίου 2013, 11:09
Αρκετά καλό το 14ο .
Η ιστορία με την Τζουλιέτ μου θύμισε "666 Park Avenue" .

blackys88b
23 Μαρτίου 2013, 19:39
πολυ καλο και το 14ο...η σειρα συνεχιζει να αυξανει τη μυθολογια της...προσεκτικα αλλα και με μεγαλο ενδιαφερον

ειδαμε το συμβουλιο το Βεσεν να δουμε και τι παιζει με τη Τζουλιετ...ειδαμε στο Halloween οτι η μυθολογια εχει κατι περισσοτερο απο βεσεν μεσα...

smallville
24 Μαρτίου 2013, 01:19
Πάρα πολύ καλό το 15ο.
Ωραίο monster of the week, και απ' ότι φαίνεται ο Νικ απέκτησε και μια ικανότητα.

blackys88b
24 Μαρτίου 2013, 05:08
Ο Reg E. Cathey, γνωστός από το ρόλο του Norman Wilson στη σειρά The Wire, έκλεισε για γκεστ εμφάνιση στη δεύτερη σεζόν του Grimm, για τα δυο τελευταία επεισόδια. Το όνομα του θα είναι Baron Samedi και χαρακτηρίζεται ως ένας περίεργος ξένος, αλλά δεν υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες για το ρόλο του.

ΠΗΓΗ (http://tvline.com/2013/03/22/grimm-season-2-cast-reg-e-cathey-baron-samedi/)

thanasislost
24 Μαρτίου 2013, 08:02
Πολύ δυνατο το 15!!! Η σειρά συνεχίζει να χτίζει εντυπωσιακή μυθολογια!!! Μονο τα καλύτερα ευχομαι για τα επόμενα!!

constadine
25 Μαρτίου 2013, 14:04
Καλό το 15ο.
Στα πρώτα λεπτά πάντως, νόμιζα ότι έβλεπα άλλη σειρά .
Πολύ μικρή η συμμετοχή του κάπτεν στο επεισόδιο .

domino83
30 Μαρτίου 2013, 19:15
Ωραίο και το 15, μου άρεσε ο τρόπος που αλληλεπιδρούσαν οι χαρακτήρες μεταξύ τους.
Εχω δει κι εχω δει αλλα αυτο το 'τέρας' εμένα με ανατρίχιασε πολύ, κυρίως για το θεμα με τα σκουλήκια και τα ματια, δεν μπορούσα να το δω με τίποτα.

Η ικανότητα που απέκτησε ο Νικ, εμένα μου φάνηκε να ενεργοποιήθηκε απο το γεγονος οτι δεν έβλεπε τίποτα οπότε αναγκάστηκε να βρεί άλλο τρόπο.
Πάντως ο τρόπος που το δείξανε στα τελευταία δευτερόλεπτα ήταν λίγο αστείος και από την άλλη δεν μου φάνηκε μόνο θέμα ακοής αλλά κάτι σαν 6η αίσθηση.

blackys88b
30 Μαρτίου 2013, 20:35
πολυ καλο και το 15ο...πολυ καλο το monster of the week...υπαρχει και το θεμα με την γυναικα του Grimm...

εννοειται ειναι το πιο ενδιαφερον κομματι...να δουμε τι ειναι εκεινο που βλεπει..στα θετικα φυσικα η νεα δυναμη του Grimm θα μας χρησημεψει στο μελλον...ειμαι σιγουρος

thanasislost
31 Μαρτίου 2013, 19:24
Καλό και το 16ο με ενδιαφέρον monster of the week αλλά και εξελίξεις στο Θέμα με τις Βασιλικές Οικογένειες...Γενικά η σειρά χτίζει μυθολογία πολύ καλή...Αμαρτία μου αν το πω αλλά μου θυμίσει Supernatural στον δεύτερο κύκλο...Βέβαια δεν είναι χαβαλετζίδικο όπως το Supernatural μιας και ο Νιck είναι αστυνομικός αλλά γενικά η σειρά έχει πολύ καλούς χαρακτήρες και οι ιστορίες τους είναι ενδιαφέροντες...

constadine
1 Απριλίου 2013, 16:35
Η αλήθεια είναι ότι το 16ο και εμένα μου φάνηκε σε διαφορετικό στυλ , για Supernatural δεν το είχα σκεφτεί .

DrEaMErOus_
2 Απριλίου 2013, 15:10
παρα πολυ καλο το 16ο,απλα το μονο στορυ που δεν μου αρεσει ειναι αυτο με την Τζουλιετ και στο πως εξελισσεται...

blackys88b
2 Απριλίου 2013, 18:34
αν υπαρχει μια σειρα που εκτισε καλυτερα τη μυθολογια της τα τελευταια χρονια ειναι το καναδικο Lost Girl...αρκετα καλο το 16, ενδιαφερον το monster of the week...δυνατος ο captain στις σκηνες του..!!!

smallville
3 Απριλίου 2013, 16:37
Πολύ καλό το 16ο.
Το πλάσμα ήταν πολύ καλό, ειδικά με τα νύχια που είχε.
Το θέμα της Τζούλιετ άρχισε να κουράζει.
Ευτυχώς που είχαμε και εξελίξεις σχετικά με τις οικογένειες.

thanasislost
6 Απριλίου 2013, 23:56
Kαλό το 17ο....
Καλή η αυτοτελής ιστορία και μ άρεσε που ξεφύγαμε από τα συνηθισμένα μιας και ο δολοφόνος δεν πιάστηκε στο δρόμο αλλά στο δικαστήριο και το wesen δεν ήταν φονιάς αλλά πουλημένος δικηγόρος...Ο Μονρό εξελίσσετε σε αγαπημένος χαρακτήρας ένω δημιουργήτε ολόκληρη ομάδα με αρχηγό τον Νικ...Μπράβο τους γιατί χτίσανε μια πολύ καλή μυθολογία και ακόμα και τα αυτοτελή είναι ευχάριστα...Η βλαμμένη η Τζουλιετ ακόμα οράματα βλέπει...άντε να δούμε που το πάνε με αυτό....

smallville
8 Απριλίου 2013, 16:10
Πολύ καλό το 17.
Ελπίζω τώρα που λογικά θα πάει στο Πόρτλαντ και ο άλλος αδερφός
θα αγριέψουν τα πράγματα.

thanasislost, υπάρχουν και τα spoiler tags.

constadine
8 Απριλίου 2013, 16:24
Πολύ καλό το 17ο , είχε και την "πλάκα του" το επεισόδιο .

domino83
11 Απριλίου 2013, 00:36
Oh God i picked the wrong toad!! χαχαχα :D θεός ο Μονρω για άλλη μια φορα.

thanasislost
11 Απριλίου 2013, 00:51
O ηθοποιός που παίζει τον Monroe είναι αυτός που έπαιζε έναν από τους πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες στις πρώτες σεζόν του Prison Break.Είχε τον ρόλο του ψυχοπαθή Τσαρλς Πατόσικ και ήταν εκπληκτικός στην ερμηνεία του....Πλέον στο Grimm έχει ωριμάσει πολύ σαν ηθοποιός και ο ρόλος του ενώ έχει μεγαλύτερο δείκτη δυσκολίας τόσο ποιοτικά(ανάπτυξη χαρακτήρα,πρέπει να έχει και δραματικά και κωμικά στοιχεία) όσο και ποσοτικά(στο Grimm είναι πρωταγωνιστής ενώ στο Prison Break είχε δεύτερο ρόλο)....Η ατάκα που λες φίλη domino83 με έκανε να λιώσω στα γέλια...

thanasislost
20 Απριλίου 2013, 05:57
To 18o επεισόδιο που ήταν προγραμματισμένο να παιχτεί στις 19/4/2013 μεταφέρεται για την άλλη Παρασκευή 26/4/2013 λόγω 24ωρης κάλυψης των τρομοκρατικών γεγονότων στην Βοστώνη...Να έχουμε στο νου μας βέβαια ότι το NBC άλλαξε πάλι ημέρα προβολής στο Grimm για τα 4 τελευταία επεισόδια (19 έως 22).Τα πήγε την Τρίτη με αρχή το 19ο επεισόδιο το οποίο θα προβληθεί την Μεγάλη Τρίτη(30/4/2012) και για 4 συνεχείς εβδομάδες έχοντας φινάλε στις 21 Μαίου...

Τελικά το 18ο επεισόδιο το είδανε σε κάποιες περιοχές των ΗΠΑ και πλέον κυκλοφορεί...Στην ανατολική ακτή δεν προβλήθηκε λόγω νέων για την αναζήτηση των τρομοκρατών...

thanasislost
20 Απριλίου 2013, 12:54
Πολύ καλό το 18 με ενδιαφέρον monster of the week και την Τζουλιέτ επιτέλους να δίνει κάτι αξιόλογο στην σειρά...

smallville
22 Απριλίου 2013, 15:20
Πολύ καλό το 18ο.
Η σειρά μπορεί να αναπτύξει τεράστια μυθολογία
ακόμα και δίχως Βέσεν στα επεισόδια.

constadine
22 Απριλίου 2013, 17:43
Καλό το 18ο.
Στο επεισόδιο ο κάπτεν ήταν σαν μέλος της "ομάδας".

domino83
23 Απριλίου 2013, 00:01
Απίστευτο το 18. Μου άρεσε που δεν κυνηγούσαν Βέσεν γιατί φάνηκε ότι η σειρά εκτός από πολλά, έχει και διαφερετικά πράγματα να δώσει. Οχι ότι ήταν μονότονη ως τώρα,κάθε άλλο,αλλά αν από τον 2ο κύκλο έχουμε τέτοια μυθολογία,ανυπομονώ για τους επόμενους :D

blackys88b
23 Απριλίου 2013, 00:22
ωραιο το 17 αλλα οχι κατι το σπουδαιο η αληθεια...το στορι της Τζουλιετ ειχε ενδιαφερον...ειχε ωραιες σκηνες παντως...

veronica1
24 Απριλίου 2013, 08:02
Ωραίο και ενδιαφέρον το επεισόδιο που είδαμε, γέλασα πολύ με τον Μονρώ, ο τύπος απλά είναι απίστευτος, και το στόρι του επεισοδίου είχε ενδιαφέρον... Και επιτέλους το θέμα της Τζουλιέτ τελείωσε γιατί πραγματικά είχα βαρεθεί να βλέπω τα ίδια ίδια... Αλλά γενικά η σειρά τα σπάει [λίγο τα γραφικά των τίτλων δε μου άρεσαν]

blackys88b
26 Απριλίου 2013, 22:24
Το Grimm ανανεωθηκε για τριτη σεζον

ΠΗΓΗ (http://www.deadline.com/2013/04/nbc-renews-revolution-chicago-fire-parenthood-grimm-and-“law-order-svu/)

thanasislost
27 Απριλίου 2013, 00:39
Φυσικά και ανανεώθηκε!!! Η καλύτερη σειρά του NBC είναι!!!

enlightened_black_gnosis
27 Απριλίου 2013, 02:24
Πολύ το χάρηκα! Θενξ blackys88b!

constadine
3 Μαΐου 2013, 17:21
Πολύ καλό το 19ο !
Να πω την αλήθεια δεν περίμενα ο ουφολόγος να είναι "πλάσμα".
Νόμιζα τον έβαλαν για να δώσουν μια πιο "εύθυμη νότα" .

thanasislost
3 Μαΐου 2013, 17:25
Πάρα πολύ καλό το 19...Πολύ καλή αυτοτελής ιστορία με απρόσμενη εξέλιξη..

blackys88b
4 Μαΐου 2013, 13:44
πολυ δυνατο και το 18ο, μου αρεσε που ειδαμε διαφορετικο πλασμα...η σειρα τα παει πολυ καλα με τη μυθολογια της...φτανει και στο τελος της η ιστορια της Τζουλιετ...cool...:)

smallville
6 Μαΐου 2013, 02:16
Πολύ καλό το 19.
Μου άρεσε το πλάσμα το οποίο μπέρδευες άνετα για εξωγήινο.
Πολύ ωραίες και οι λεπτομέρειες για τα 7 κλειδιά, και το τι μπορεί
να προστατεύουν.

Και χρησιμοποιείτε spoiler tags σας παρακαλώ.

domino83
7 Μαΐου 2013, 22:59
Καλό και το 19, στα θετικά η συζήτηση Νικ και αρχηγού για το κλειδί και όχι μόνο. Ωραία ιστορικά στοιχεία βάζουν στη σειρά. Οταν λειτουργούν σαν ομάδα τα επεισόδια αποκτούν άλλη διάσταση πάντως.
Δεν μας ειπαν τι πλάσμα ήταν ο ουφολόγος.

loty
8 Μαΐου 2013, 10:11
Καλό και το 19, στα θετικά η συζήτηση Νικ και αρχηγού για το κλειδί και όχι μόνο. Ωραία ιστορικά στοιχεία βάζουν στη σειρά. Οταν λειτουργούν σαν ομάδα τα επεισόδια αποκτούν άλλη διάσταση πάντως.
Δεν μας ειπαν τι πλάσμα ήταν ο ουφολόγος.

το πλασμα ηταν απο οτι καταλαβα κουκουβαγια!!!

pipiman
8 Μαΐου 2013, 13:10
πολυ καλο το 20!!μου αρεσε πολυ...αλλα 2 για το φιναλε!!!μου αρεσει πολυ οπως εχει εξελιχθει αυτη η σειρα!!νομιζω ειναι απο τις καλυτερες σειρες των 2 τελευταιων χρονων!!!χαρηκα που ανανεωθηκε!!!!!

thanasislost
8 Μαΐου 2013, 18:18
Πολύ καλό και το 20ο επεισόδιο!!Μιας και φτάνουμε στο τέλος περίμενα μυθολογικό αλλά ήταν μια πολύ καλή αυτοτελής ιστορία με συναίσθημα και δράση...

smallville
12 Μαΐου 2013, 00:15
Πολύ ωραίο το 20.
Μου άρεσε αρκετά το Βέσεν της υπόθεσης.

constadine
13 Μαΐου 2013, 13:22
Πολύ καλό το 20ο.
Θεωρώ ότι ο Κάπτεν είναι από τα "γερά χαρτιά " της σειράς και περίμενα πιο μεγάλη ή επιβλητική συμμετοχή .

thanasislost
15 Μαΐου 2013, 18:10
Επεισόδιο με μυστήριο και εξελίξεις το 21ο...Βασικά λειτουργεί σαν το πρώτο μέρος του φινάλε.Η σειρά ξεπερνάει κάθε προσδοκία που είχα και το φινάλε την άλλη εβδομάδα το περιμένω με αγωνία...

blackys88b
16 Μαΐου 2013, 14:24
πολυ καλο το 19ο, μου αρεσε πολυ και για ακομη μια φορα η φαντασια των δημιουργων ηταν τελεια...ενδιαφερον ξανα τα οντα...επισης προχωρα και τη μυθολογια...

constadine
17 Μαΐου 2013, 14:23
Είχαμε πολλές εξελίξεις, θα μπορούσαν να τις βάλουν στο φινάλε τις σεζόν , να γίνει πιο εντυπωσιακή .
Να δούμε πως θα είναι το season finale !

thanasislost
22 Μαΐου 2013, 06:12
Season finale με cliffhanger όπως αναμενόταν.Γεμάτο επεισόδιο με εξελίξεις σε όλα τα μέτωπα.Δυστυχώς δεν μάθαμε πολλά σε αυτήν την σεζόν για το κλειδί.Άντε του χρόνου τώρα....

blackys88b
22 Μαΐου 2013, 16:41
γεια σου ρε Juliet, μεγαλη αδυναμια...πολυ καλο το 20ο επεισοδιο, ενδιαφερον το wesen...περιμενω και μυθολογικο κομματι στα επομενα δύο...

smallville
22 Μαΐου 2013, 23:28
Πολύ καλό season finale.
Ο τύπος που φτιάχνει ζόμπι είναι μεγάλη μορφή και σκληρός αντίπαλος.
Μου άρεσε η άφιξη του αδερφού στο Πόρτλαντ και το σχέδιο του για τον Νικ.
Θα έχει ενδιαφέρον να τον δούμε με την Βασιλική Οικογένεια πώς θα τον μεταχειριστούν. Ωραίο και το κόλπο της Άνταλιντ για να πάρει πίσω τις δυνάμεις της. Θα έχει ενδιαφέρον και πάλι ο χαρακτήρας της.

anthony_88
22 Μαΐου 2013, 23:50
Griiiiiiiim!

blackys88b
23 Μαΐου 2013, 16:40
πολυ καλο και το 21, προετοιμαζει το κοινο για τη μεγαλη μαχη του φιναλε, μου αρεσε το νεο wesen, ωραιες οι σκηνες της Juliette με την υπολοιπη παρεα..!!!

constadine
24 Μαΐου 2013, 15:55
Ωραίο το season finale , από τον τίτλο του επεισοδίου υποθέταμε τι θα γινόταν στο τέλος.
Μου άρεσε η προσθήκη της Juliet στην "ομάδα" .
Κάπου πήγαινε το μυαλό μου ότι θα γινόταν αυτό στην μάγισσα .

blackys88b
24 Μαΐου 2013, 18:48
πολυ δυνατο το season finale...τρελο cliff βασικα και περιμενουμε τη τριτη σεζον επειγοντως...

Jane1
26 Μαΐου 2013, 01:21
Πολύ καλή η φετινή σεζόν, μου άρεσε αυτό που έβλεπα.
Ωραία ανάπτυξη της μυθολογίας και τα αυτοτελή επεισόδια ήταν καλύτερα φέτος.
Το μόνο που με κούρασε ήταν
το θέμα με την αμνησία της Τζουλιέτ. Μπορούσαν να το λύσουν σε λιγότερα επεισόδια και όχι να το κρατήσουν σε όλη τη σεζόν.
Πολύ ωραίο και το φινάλε που σε κρατά σε αγωνία για τη συνέχεια.

gigi
27 Μαΐου 2013, 00:28
Πάλι μόνο εγώ μένω απογοητευμένη από το φινάλε της σεζόν σε σειρά;
Ακολούθησε τα στερεότυπα της εποχής, και έλεος με αυτά τα...
εντάξει, σπόιλερ
ζόμπι πια με κάθε ευκαιρία σε κάθε σειρά.
Το στόρι με την Τζουλιέτ μας έπρηξε δύο σεζόν κοντά τώρα, έπρεπε να το είχαν λήξει στην αρχή της 2ης σεζόν, το ξεφτίλισαν και βαρεθήκαμε.

Και ειλικρινά, γιατί τα Βέσεν φοβούνται τόσο πολύ τους Γκριμ; Μια χαρά θα είχε πεθάνει τουλάχιστον 20 φορές μέσα σε δύο χρόνια ο Νικ αν δεν είχε τη Ροζαλί και τον Μονρό να τον σώζουν, οι οποίοι να θυμίσω ότι είναι Βέσεν και σε καμία περίπτωση δεν θα έπρεπε να δουλεύουν μαζί του υπό κανονικές συνθήκες. Ποια δηλαδή είναι η δύναμη του Γκριμ, να αναγνωρίζει τα Βέσεν όταν τους ξεφεύγει και αυτοπροδίδονται; Τρία τέσσερα να μαζευτούν μαζί, με τα κρεμμυδάκια τον έχουν κάνει..

Και εντάξει, το καταλαβαίνω, ίσως είναι υπερβολικό να ζητάμε ηθοποιούς να μιλάνε γερμανικά και να έχουν και σωστή γερμανική προφορά, αλλά ειλικρινά, είναι ΤΟΣΟ δύσκολο σε ολόκληρη αμερική να βρουν έναν άνθρωπο να μιλά σωστά γερμανικά να τους μεταφράσει 5-6 σειρές το πολύ που χρησιμοποιούν σε κάθε επεισόδιο και αν;

Περίμενα περισσότερα, δεν με ενθουσιάζει και τόσο πια σαν σειρά....

DrEaMErOus_
29 Μαΐου 2013, 13:01
φοβερο τελος,πολυ τολμηρο κλεισιμο,αντε να περιμενεις ως του χρονου τωρα..

eugenia10
12 Ιουνίου 2013, 23:51
Πάλι μόνο εγώ μένω απογοητευμένη από το φινάλε της σεζόν σε σειρά;
Ακολούθησε τα στερεότυπα της εποχής, και έλεος με αυτά τα...
εντάξει, σπόιλερ
ζόμπι πια με κάθε ευκαιρία σε κάθε σειρά.
Το στόρι με την Τζουλιέτ μας έπρηξε δύο σεζόν κοντά τώρα, έπρεπε να το είχαν λήξει στην αρχή της 2ης σεζόν, το ξεφτίλισαν και βαρεθήκαμε.

Και ειλικρινά, γιατί τα Βέσεν φοβούνται τόσο πολύ τους Γκριμ; Μια χαρά θα είχε πεθάνει τουλάχιστον 20 φορές μέσα σε δύο χρόνια ο Νικ αν δεν είχε τη Ροζαλί και τον Μονρό να τον σώζουν, οι οποίοι να θυμίσω ότι είναι Βέσεν και σε καμία περίπτωση δεν θα έπρεπε να δουλεύουν μαζί του υπό κανονικές συνθήκες. Ποια δηλαδή είναι η δύναμη του Γκριμ, να αναγνωρίζει τα Βέσεν όταν τους ξεφεύγει και αυτοπροδίδονται; Τρία τέσσερα να μαζευτούν μαζί, με τα κρεμμυδάκια τον έχουν κάνει..

Και εντάξει, το καταλαβαίνω, ίσως είναι υπερβολικό να ζητάμε ηθοποιούς να μιλάνε γερμανικά και να έχουν και σωστή γερμανική προφορά, αλλά ειλικρινά, είναι ΤΟΣΟ δύσκολο σε ολόκληρη αμερική να βρουν έναν άνθρωπο να μιλά σωστά γερμανικά να τους μεταφράσει 5-6 σειρές το πολύ που χρησιμοποιούν σε κάθε επεισόδιο και αν;

Περίμενα περισσότερα, δεν με ενθουσιάζει και τόσο πια σαν σειρά....

Ας μην ξεχνάμε οτι ο Νικ δεν είχε καμία εκπαίδευση ως Grimm. Γι' αυτό δε έχει τις απαραίτητες γνώσεις ούτε και την προκατάληψη των ομοειδών του.
Παρεπιμπτόντως η σειρά απλά είναι τ-έ-λ-ε-ι-α!

blackys88b
15 Ιουλίου 2013, 17:54
Spoiler για τη τρίτη σεζόν

Η τρίτη σεζόν του Grimm έχει σκοπό να παντρέψει τους χαρακτήρες των Monroe και Rosalee και ένα από τα προβλήματα τους θα είναι η αντιμετώπιση των γονιών τους, οι οποίοι θα διαφωνούν με αυτό το γάμο.

ΠΗΓΗ (http://tvline.com/2013/07/11/grimm-season-3-spoilers-monroe-rosalee-wedding/)

Hrisa76
10 Οκτωβρίου 2015, 00:02
Έχουν ανοιχθεί reviews για κάθε επεισόδιο της σεζόν.