PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The X-Files η 3η ταινια

t0ny3
28 Αυγούστου 2012, 13:15
http://oi45.tinypic.com/16apq0z.jpg

Οι φανς του The X-Files (review εδω (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=9378)) μπορουν ακομα να ελπιζουν για μια 3η ταινια. Ο David Duchovny, ο οποιος υποδυεται τον πρακτορα Fox Mulder, μιλησε προσφατα σε μια συνεντευξη του σχετικα με το ενδεχομενο η σειρα να επιστρεψει στον κινηματογραφο. Χαρακτηριστικα αναφερει πως αυτο το βιβλιο δεν κλεινει ποτε μεχρι να πεθανει καποιος. Ενα απο τα μεγαλεια του The X-Files ειναι το οτι αναφερεται στην πιθανοτητα, δεν ειχε να κανει με το κλεισιμο και δε θα μπορουσε. Οι χαρακτηρες της σειρας ειναι καταδικασμενοι να ψαχνουν για παντα. Ακομα κι αν δεν τους βλεπουμε ο Mulder και η Scully βρισκονται εκει εξω και κανουν αυτο που ξερουν, επειδη αυτη ειναι η φυση τους.

Συνεχισε λεγοντας πως θα ηθελε πολυ να κανει ακομα μια ταινια ή και παραπανω και πως ολοι τους αυτο επιδιωκουν. Ειναι λιγο σαστισμενος με το Fox, γιατι δεν ειναι πολυ ενθουσιασμενο με την ιδεα. Και εθεσε το ερωτημα γιατι το Fox να μην συνεχισει με μια ταινια του The X-Files, που του ανηκει, εχει αποδειξει οτι ειναι εξαιρετικο και ενδιαφερον και να προσπαθει να αγορασει το Green Latern, ωστε να το κανει ταινια.

Και τελος προσθεσε πως ο Chris Carter, δημιουργος της σειρας, μαλλον εργαζεται πανω σε καποιες ιδεες και εθιξε το θεμα της τελευταιας ταινιας The X-Files: I Want To Believe, η οποια απετυχε. Η αποψη του David Duchovny ειναι πως το Fox δεν ξοδεψε αρκετα χρηματα για την τελευταια ταινια. Θα επρεπε να ειναι μια ταινια δρασης, κατι το οποιο δεν εγινε, αφου το αποτελεσμα ηταν μια σκοτεινη, στοχαστικη και μικρου budget ταινια. Στην ουσια ηταν μια ανεξαρτητη ταινια, με budget μολις $25 εκατομμυρια, η οποια επρεπε να ανταγωνιστει εκεινο το καλοκαιρι τον Batman, κατι που δεν προκειται να γινοταν.

http://oi48.tinypic.com/2vcu8wg.jpg

Πριν λιγες μερες η Gillian Anderson, που παιζει την πρακτορα Dana Scully, εγραψε στο twitter της (δες εδω (https://twitter.com/XFilesNews/status/239787294586990593)), πως συναντηθηκε με τον Chris Carter και μιλησαν για την 3η ταινια και δειχνει καλη.

Για την ιστορια το The X-Files εκανε την εμφανιση του το 1993 και προβληθηκε στο Fox μεχρι το 2002. Το 1998 βγκε η πρωτη ταινια The X-Files: Fight The Future, η οποια εφερε απολαβες της ταξης των $189,100,00. Το sequel που βγηκε στους κινηματογραφους 6 χρονια μετα το τελος της σειρας, The X-Files: I Want To Believe, απετυχε παταγωδως, αφου μπορεσε να ανεβασει τα κερδη για μολις $68,300,00 παγκοσμιως.

Υ.Γ The truth is out there...
rbBX6aEzEz8

Eleni7
28 Αυγούστου 2012, 13:37
Εγω παντως δεν θελω 3η ταινια.....Η πρωτη ηταν εξαιρετικη και κολλουσε με την εξελιξη της σειρας.Την δευτερη ποτε δεν καταλαβα γιατι την εβγαλαν.

Δεν ειναι θεμα χρηματων ή FOX οπως λεει ο Ντουκοβνι.Κανει λαθος.Ο κυκλος εκλεισε,η σειρα εγραψε ιστορια και αυτο ηταν.Γιατι τα μετρια πισωγυρισματα;Εχουμε μια ομορφη αναμνηση απο την σειρα,ας αρκεστουμε σε αυτο

anthony_88
28 Αυγούστου 2012, 14:12
Απαπαπα Ελενη μου, τι λογια ειναι αυτα; Μολντερ και Σκαλυ με κοστουμι να ξαναδω και ας κοβουν πατατες επι 2 ωρες...

Eleni7
28 Αυγούστου 2012, 14:23
Δεν ξερω,εμενα δεν μου φαινονται πια η Σκαλυ και ο Μωλντερ.Τουλαχιστον στην τελευταια ταινια αυτο εισεπραξα.Ηταν απλα η Τζιλιαν και ο Ντειβιντ που προσπαθουσαν να παιξουν με ενα μετριο σεναριο και μαλλον βαριοντουσαν και λιγουλακι

tasoskratos
28 Αυγούστου 2012, 14:56
Εγω παντως δεν θελω 3η ταινια..

Απαπαπα Ελενη μου, τι λογια ειναι αυτα;

:)
Έχετε αμφότεροι δίκαιο.
Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση και εξηγούμαι.
Ναι μεν ΄΄μια φορά κι ένα καιρό΄΄ η σειρά προκαλούσε ισχυρά συναισθήματα αλλά όλα αυτά ΄΄τότε΄΄. Τότε που οι εποχές ήταν διαφορετικές, δεν είχαμε δει ΟΛΑ αυτά που έχουμε δει πλέον (ναι ναι πολλά βασίστηκαν/αντέγραψαν/ αναφέρθηκαν) στα X files αλλά...
...αλλά πάντα το original είναι διαφορετικό.
Παρομοίωση
Κι εγώ απόλαυσα τους Expendables 2 (και το πρώτο φυσικά) αλλά όπως είπε και ο εμφανής γηρασμένος (και μη προπονημένος) Άρνολντ ΄΄είμαστε πλέον για το μουσείο΄΄.
Τέλος πάντων, εάν ειναι να δώσουν κάτι φρέσκο στο λαό, κάτι που θα γουστάρουμε οκ, να το κάνουν. Εάν είναι για να πάρουν μεροκάμματο οι πράκτορες...ας το αφήσουν στο ράφι.

tasoulis1980
28 Αυγούστου 2012, 15:16
Την 2η ταινια δεν την ειδα γιατι δεν μου αρεσε καθολου αυτο που ειδα στο τρειλερ.

Νομιζω οτι αν ειναι να γινει 3η ταινια θα πρεπει να εχει καλο μπατζετ και καλυτερο σεναριο.

freedoom
28 Αυγούστου 2012, 15:23
Καλό θα είναι να βγει μια 3η ταινία, αν και μετά το τέλος της σειράς, δεν ξέρω πώς θα κολλήσει με την υπάρχουσα μυθολογία.
Η 2η ταινία, δεν είναι άξια σχολιασμού καν, η 1η δε ήταν mind blowing!

Απαπαπα Ελενη μου, τι λογια ειναι αυτα; Μολντερ και Σκαλυ με κοστουμι να ξαναδω και ας κοβουν πατατες επι 2 ωρες...
Χαχα! Αγαπάμε X-Files!!

johny f
28 Αυγούστου 2012, 16:40

Εγραψες!:worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :respect: :respect: :respect:
Σοβαρα τωρα αν ειναι ταινια μυθολογιας θα γουσταρω τρελα,ο Ντουκοβνι ειναι στα πανω του οπως τον βλεπω στο californicartion οποτε προβλεπω να βγαζει πολυ φλεγμα οπως παντα..Ασε που τωρα που το ξαναβλεπω για 3η φορα θα μου ερθει και ταμαμ η τανια....:8)

Και ολοκληρωνω με ενα κουιζ.Ποια σειρα που δε παει ο νους σας μοιαζει τελικα πιο πολυ με τα X-FILES;:P

tasoskratos
28 Αυγούστου 2012, 16:48
Και ολοκληρωνω με ενα κουιζ.Ποια σειρα που δε παει ο νους σας μοιαζει τελικα πιο πολυ με τα X-FILES;

Μήπως ο Εζελ?
Ετσι όπως τον έβλεπα στις παραλίες, μες την τρίχα...:p

johny f
28 Αυγούστου 2012, 17:10
Μήπως ο Εζελ?
Ετσι όπως τον έβλεπα στις παραλίες, μες την τρίχα...:p

Κοντα εισαι.........:P

Σοβαρα τωρα η σειρα αυτη ειναι το:lipsseale PRISON BREAK

Bλεπε ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ-ΕΤΑΙΡΕΙΑ
Πατερας που δουλευε σ αυτες παλια
Η δυναμη που εχουν και οι δυο οργανισμοι
Η αφοσιωση των μολντερ-σκοφιλντ
Η υπερανω νομου και κρατων ατζεντα που εχουν να αντιμετωπισουν
Οι εκ των εσω βοηθεια που εχουν απο ενα σημειο και μετα οι μολντερ-σκοφιλντ
Και γενικα η 2η και 4η σαιζον του PRISON BREAK ειναι κατα τη γνωμη ο,τι κοντυνοτερο εχει υπαρξει στα X-FILES περα απ'τις συνηθεις υποπτες σειρες.:innocent:

tasoulis1980
28 Αυγούστου 2012, 18:00
Ας μεινουμε ον τοπικ.Νομιζω η σειρα το αξιζει.

johny f
28 Αυγούστου 2012, 18:22
Ας μεινουμε ον τοπικ.Νομιζω η σειρα το αξιζει.
Ον τοπικ ειμαστε αν λεμε και κατι για τη σειρα κι οχι αν δε βλεπουμε ταινιες λογω....τρειλερ.
Δες κρινε σκεψου και μετα τα λεμε....

tasoulis1980
29 Αυγούστου 2012, 09:56
Ον τοπικ ειμαστε αν λεμε και κατι για τη σειρα κι οχι αν δε βλεπουμε ταινιες λογω....τρειλερ.
Δες κρινε σκεψου και μετα τα λεμε....

Ειπες εξυπναδα τωρα?

spiross27
29 Αυγούστου 2012, 10:33
an h 3 tainia einai aksiologi k kalo senario giati na min vgei re paidia? ego eimai iper! an vgei k einai kali tha xaroume pou tin evgalan ama telika einai san tin 2 tainia patata siga k ti egine? ali mia apotiximeni tainia mesa se toses p exoume dei! alla kamia fora apo ekei pou den to perimeneis vgainei kati kalo!

matovel
29 Αυγούστου 2012, 12:40
Θέμε έιτζεντς Μώλντερ&Σκάλι και καινούργιο φάκελο Χ!!:clapping:

lerris
29 Αυγούστου 2012, 13:53
We want to believe, πώς να το κάνουμε τώρα; :P
Καλοδεχούμενη για 'μένα μια 3η ταινία, αρκεί όπως λέτε οι περισσότεροι να έχει σχέση με τη μυθολογία και να την εξελίξει. ;)

Thanks for the info, t0ny!

solonlakis
29 Αυγούστου 2012, 17:05
Αν θέλω να δω 3η ταινία; Και βέβαια θέλω. Αλλά σίγουρα όχι αν μοιάζει με την δεύτερη η οποία δεν είχε σχεδόν καμιά σχέση με τη μυθολογία της σειράς και με χάλασε τελείως. Το μπάτζετ σίγουρα παίζει κάποιο ρόλο αλλά όχι και τόσο μεγάλο. Γνώμη μου πως θα έπρεπε να επιστρέψουν στη μυθολογία με την συνομοσία δημιουργίας υβριδίων ανθρώπων-εξωγήινων όπου κράτησε την αγωνία μας στο ζενίθ για 5 ολόκληρες σεζόν. Δεν είναι καθόλου δύσκολο και θα πιάσει οπωσδήποτε.
Επιθυμητό σενάριο "Κυβερνητικοί κύκλοι επιδοτούμενοι από πλούσιους μεγιστάνες έχουν πετύχει σε συνεργασία με μια αιρετική ομάδα εξωγήινων την δημιουργεία υβριδίων με αυξημένες φυσικές ικανότητες. Χρησιμοποιώντας DNA από μέλη-κλειδιά της Κυβέρνησης των ΗΠΑ κλωνοποιούν πανομοιότυπα υβρίδια και τους αντικαθιστούν με σκοπό τον έλεγχο των ανθρώπινων κυβερνήσεων και την εκμετάλευση των πόρων της Γής από τη νέα ολιγαρχία των υβριδίων. Κύκλοι της κυβέρνησης που γνωρίζουν αλλά δεν μπορούν να αντιδράσουν επαναφέρουν τους γερόλυκους Μόλντερ και Σκάλι προκειμένου να αποκαλύψουν και να σταματήσουν τη συνομοσία"
Καλό; Θα πέθενα να δω κάτι τέτοιο!

johny f
29 Αυγούστου 2012, 17:44
solonlakis :worthy: :worthy: :worthy: ειναι το καλυτερο σεναριο που θα μπορουσαν να γυρισουν!

takisant
30 Αυγούστου 2012, 11:56
Αν είναι σαν την πρώτη ταινία συμφωνώ.Αν είναι σαν τη δεύτερη ας κάτσουν σπίτι τους καλύτερα.

thalai2201
2 Σεπτεμβρίου 2012, 19:27
3η ταινια;; γιατι υπηρξε και 2; ποτε βγηκε; εγω τωρα το ακουω για πρωτη φορα

prod21
2 Σεπτεμβρίου 2012, 21:20
Μια 3η ταινία για τα X-Files είναι απαραίτητη και μπορεί να είναι και συναρπαστική, αρκεί να το χειριστούν σωστά οι σεναριογράφοι και να δώσει το οκ η FOX. Η σειρά ήταν μαγική και η θεματολογία της ανεξάντλητη. Στο χέρι των Carter-Spotnitz είναι να γράψουν δυνατό σενάριο που να επαναφέρει τη μυθολογία, εξάλλου έγραψαν δεκάδες επεισοδιάρες μαζί. Την μετριότητα της 2ης ταινίας δεν κατάλαβα πώς την κατάφεραν, αλλά πιστεύω το πήραν το μάθημά τους. Το καλό είναι ότι οι Duchovny & Anderson γουστάρουν να γυρίσουν την κινηματογραφική συνέχεια και είναι εξαιρετικοί ηθοποιοί. Ωραία το είπε ο Duchovny στη συνέντευξη και έχει δίκιο, ότι "οι χαρακτήρες των Mulder και Scully θα ψάχνουν για πάντα. Ακόμα κι αν δεν τους βλέπουμε, βρίσκονται σε κάποια διάσταση και κάνουν τα δικά τους, γιατί αυτή είναι η φύση τους".

prod21
2 Σεπτεμβρίου 2012, 22:24
Μόλις 1 ώρα πριν η Gillian Anderson δήλωσε στην εκδήλωση Dragon Con στην Ατλάντα ότι ο Chris Carter γράφει το σενάριο για την 3η ταινία! :shock:

NANARA
3 Σεπτεμβρίου 2012, 16:28
παιδια πιο φανατικη τηλεθεατρια των x-files απο μενα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ..αλλα συμφωνω με Eleni7 ο κυκλος εκλεισε ..τελειωσε η σειρα θα μεινει στην ιστορια αλλα τουλαχιστον να μεινει με επιτυχια οχι με δυο αποτυχημενες συνεχειες σε ταινια στο ενεργητικο της γιατι δε νομιζω να λεει πολλα αν γινει 3η ταινια..

demolition22
3 Σεπτεμβρίου 2012, 16:55
Η σειρά έγραψε την δικιά της ιστορία και αυτή έχει καταγραφεί, δεν αλλάζει, τέλος, finito, the end!! Kαι 100 ταινίες να βγάλουν δεν προκειται να χαθεί απ την ιστορία η σειρά που τα ξεκίνησε όλα αυτά. Επομένως αν βγάλουν κ άλλη ταινία δεν με χαλάει καθόλου, θα την δω ευχάριστα είναι δεν είναι καλή, αλλά ΠΑΝΤΑ θα προτιμώ την σειρά.
Ήμουν και είμαι fan της σειράς μέχρι το κόκκαλο!!
Και επειδή ζεσταίνομαι θα βάλω να δω το Ice (s01e07) (http://www.youtube.com/watch?v=pLh89Rmp7Rk) για να συνέλθω!

tasoulis1980
3 Σεπτεμβρίου 2012, 17:48
Το παν ειναι ενα καλο σεναριο.Η βαση με τους 2 ηθοποιους υπαρχει.

Αν καλογυριστει μετα το word of mouth ειναι ευκολο να γινει.

solonlakis
3 Σεπτεμβρίου 2012, 18:32
3η ταινια;; γιατι υπηρξε και 2; ποτε βγηκε; εγω τωρα το ακουω για πρωτη φορα

Δεν ἐχασες και τίποτα. Ήταν σκέτη απογοήτευση για όλους τους fans.

anthony_88
3 Σεπτεμβρίου 2012, 20:35
Και επειδή ζεσταίνομαι θα βάλω να δω το Ice (s01e07) (http://www.youtube.com/watch?v=pLh89Rmp7Rk) για να συνέλθω!

"Προτού συνεχίσουμε, να υπενθυμισω σε ολους οτι βρισκομαστε στην Ανταρκτικη...'' Τεραστιος Μολντερ, προτου γδυθουν για να τσεκαρουν για σημαδια της μολυνσης.

jonid1523
9 Σεπτεμβρίου 2012, 13:26
Αν έχει να κάνει η τρίτη ταινία με τη μυθολογία της σειράς θα είναι...όνειρο! Την δεύτερη ταινία την είδα απλά για να την δώ, δεν έλεγε και πολλά, αλλά αν γίνει αυτή η τρίτη ταινία και την συνδέσουν με την κεντρική μυθολογία της σειράς, με το εξωγήινο ζήτημα και τα σχετικά θα αξίζει τον κόπο!

HristinaB
11 Οκτωβρίου 2012, 02:49

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Anthony_88... Marry me.

HristinaB
11 Οκτωβρίου 2012, 17:18
Επιθυμητό σενάριο "Κυβερνητικοί κύκλοι επιδοτούμενοι από πλούσιους μεγιστάνες έχουν πετύχει σε συνεργασία με μια αιρετική ομάδα εξωγήινων τη δημιουργία υβριδίων με αυξημένες φυσικές ικανότητες. Χρησιμοποιώντας DNA από μέλη-κλειδιά της Κυβέρνησης των ΗΠΑ κλωνοποιούν πανομοιότυπα υβρίδια και τους αντικαθιστούν με σκοπό τον έλεγχο των ανθρώπινων κυβερνήσεων και την εκμετάλευση των πόρων της Γης από τη νέα ολιγαρχία των υβριδίων. Κύκλοι της κυβέρνησης που γνωρίζουν αλλά δεν μπορούν να αντιδράσουν επαναφέρουν τους γερόλυκους Μόλντερ και Σκάλι προκειμένου να αποκαλύψουν και να σταματήσουν τη συνομοσία"

1. "Γερόλυκοι"--> :lol:, αλλά αληθές.

2. Η αίσθησή μου είναι ότι, αν γίνει τρίτη ταινία, οπωσδήποτε θα έχει θέμα τον αποικισμό των εξωγήινων. Ο Frank Spotnitz, εκ των σεναριογράφων της σειράς, δήλωσε (http://collider.com/the-x-files-3-sequel-frank-spotnitz/185861/)το καλοκαίρι ότι θα ήταν "πολιτισμικό έγκλημα" να μην ολοκληρωθεί η σειρά, πράγμα που σημαίνει ότι ούτε οι δημιουργοί της πιστεύουν ότι η ιστορία έχει κλείσει.

3. Στις συζητήσεις που γίνονται στα ξένα φόρουμ για το σενάριο μιας πιθανής τρίτης ταινίας υπάρχουν ποικίλλες απόψεις. Κάποιοι θέλουν μια ταινία καταστροφής με εφέ κι εκρήξεις και θέμα τους εξωγήινους που καταφθάνουν για τον αποικισμό και τα κάνουν όλα σκόνη και θρύψαλα... μέχρι που το ηρωικό μας δίδυμο τους αλλάζει τα φώτα.

Κάποιοι άλλοι (πιο λογικοί, κατά την άποψή μου, και σαφώς πιο κοντά στο πνεύμα της σειράς) αντιτείνουν ότι αυτό δεν έχει νόημα, γιατί ο Μώλντερ και η Σκάλι, όσο υπεργαμάτοι και να είναι, δεν μπορούν να τα βάλουν με μια σούπερ ντούπερ εξελιγμένη εξωγήινη φυλή και να νικήσουν. Συνεπώς, η ιστορία πρέπει να βασιστεί στην οργάνωση της αντίστασης κατά των αποικιστών, στην οποία σημαντικό ρόλο θα παίξει

*** ΜΕΓΙΣΤΟ SPOILER, ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΤΕΛΕΤΑΙΕΣ ΣΕΖΟΝ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ***

και ο γιος τους Γουίλιαμ, ο οποίος θεωρείται ότι θα ηγηθεί της αντεπίθεσης των ανθρώπων.

anthony_88
11 Οκτωβρίου 2012, 18:39
:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Anthony_88... Marry me.

Αντε βρε Χριστινα, επιτελους εμφανιστηκες... Και νομιζα οτι θα εμενα μπακουρι :lol:

prod21
11 Οκτωβρίου 2012, 19:30
Κάποιοι θέλουν μια ταινία καταστροφής με εφέ κι εκρήξεις και θέμα τους εξωγήινους που καταφθάνουν για τον αποικισμό και τα κάνουν όλα σκόνη και θρύψαλα... μέχρι που το ηρωικό μας δίδυμο τους αλλάζει τα φώτα.[/spoiler]

Δεν έχω πρόβλημα με οποιοδήποτε από τα 2 σενάρια, αρκεί να είναι στο πνεύμα της σειράς και να επαναφέρει τη μυθολογία για να γουστάρουμε. Σε κάθε περίπτωση: :)

http://www.fileden.com/files/2007/2/21/801917/scullyxf3.jpg

t0ny3
23 Οκτωβρίου 2012, 03:11
Τωρα που ολοκληρωσα και την σειρα και τις ταινιας να πω κι εγω πως ειμαι απο αυτους που θελουν να ξαναδουν το X-Files στην μεγαλη οθονη. Η βασικη μου ανησυχια ειναι το σεναριο, θελω 3η ταινια με την προυποθεση να ασχοληθει με τη βασικη μυθολογια και να δωσει ενα αξιοπρεπες τελος στη σειρα. Ευχη μου ειναι να ασχοληθουν με την αρχικη μυθολογια, αν και ειναι δυσκολο, γιατι με τις νεες εξελιξεις που ειχαμε στις δυο τελευταιες σεζον, αναγκαστικα θα πρεπει να περιλαμβανονται και αυτες. Αν εχουν κατι αλλο στο μυαλο τους καλυτερα να αφησουν το X-Files στην ησυχια του, γιατι δεν θα αντεχα να δω ξανα κατι σαν τη δευτερη ταινια ή τις 3 τελευταιες σεζον. Ειναι κριμα που δε θα δουμε τελικα ταινια μεσα στο 2012, γιατι υπηρχε ο χρονος και επεφτε πολυ καλα χρονολογικα, μαλλον ομως δεν υπαρχουν λεφτα! :P

Μια απο τις καλυτερες ατακες που εχω ακουσει τελευταια! :lol:

thanasislost
13 Δεκεμβρίου 2013, 11:51
Θέλουμε 3η ταινία τώρα!!!!!