PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Survivor Season 25 - Philippines Official Discussion Thread

greekie
19 Σεπτεμβρίου 2012, 12:19
Survivor Season 25 - Philippines

Eπίσημο Thread Συζήτησης
(Spoiler tags ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ)

15407

Πρεμιέρα στις 19 Σεπτεμβρίου.

Η 25η σεζόν θα έχει 18 παίκτες. 15 καινούργιους και 3 παλιούς που είχαν αποχωρήσει από παλαιότερες σεζόν λόγω προβλήματος υγείας. ο Michael Skupin από την 2η σεζόν (Australia), o Jonathan Penner από την 16η σεζόν (Micronesia, -είχε πρωτοεμφανιστεί στην 13η σεζον στα Cook Islands) και ο Russell Swan από την 19η σεζόν (Samoa). Επίσης θα είναι η δεύτερη σεζόν μετά την All Star που οι παίκτες θα ξεκινήσουν χωρισμένοι σε 3 ομάδες.

neon50
19 Σεπτεμβρίου 2012, 12:40
NAI!!! Και φοβόμουν ότι δεν θα γίνει thread!:D

Άντε καλή αρχή να έχουμε...:cool:

neon50
20 Σεπτεμβρίου 2012, 15:27
/doublepost
25x01
Θύμισε παλιό καλό Survivor και οι 3 returnees πολύ καλοί, ο Ράσελ βέβαια βλέπω να τρώει το κεφάλι του γρήγορα..Αγαπώ Πένερ, τον θεωρώ πολύ καλό παίχτη, αν και πολύ το κυνηγάει το idol, μου θύμισε Hantz :P BTW water challenges, πόσο μου είχαν λείψει!

m0rpheas
29 Σεπτεμβρίου 2012, 00:33
Αρκετά καλά τα δύο πρώτα επεισόδια

Καταρχάς, θα είναι θαύμα αν ο Μάικλ καταφέρει να φύγει από ψηφοφορία κι όχι λόγω τραυματισμού ή θανάτου ξέρω γω. Θα περίμενε κανείς ότι μετά από εκείνο το φοβερό περιστατικό στη 2η σαιζόν που έπεσε μέσα στη φωτιά, θα είχε γίνει πιο προσεκτικός, αλλά προφανώς και όχι.

Ο Ράσελ είναι τυχερός ( ; ) που είναι με αυτούς που είναι, καθώς οπουδήποτε αλλού θα τον είχαν σουτάρει στην πρώτη ευκαιρία. Δεν το έχει με τίποτα το αρχηγιλίκι, έχει χαντακώσει εντελώς την ομάδα του, αλλά και η ομάδα δεν φαίνεται και τίποτα το φοβερό. Το ζευγάρι αφού άντεξε το 2ο συμβούλιο, του δίνω κάποιες ελπίδες για τη συνέχεια, αν και της ξανθιάς δεν της κόβει καθόλου. Όσο για την Roxanne, το ότι κατάφερε με την παλαβομάρα της να την διώξουν ενώ έχουν ζευγάρι στην ομάδα τα λέει όλα.

neon50
29 Σεπτεμβρίου 2012, 10:33
Η Roxy φταίει από μόνη της έτσι που έκανε, ειδικά με τέτοιο TC ήταν no brainer να διώξουν την ξανθιά, αν δεν ήταν τόσο τραγική η άλλη. Δλδ χρειαζόταν τόσο πολύ στην δοκιμασία να πει ότι ''δεν ήπια νερό'' και δεν θα την παλέψει? Το ζευγάρι σαν ζευγάρι δεν ξέρω αν θα πάει μακριά, ο Μάλκολμ φαίνεται έξυπνος και πιστεύω θα την παρατήσει την ξανθιά άμα χρειαστεί.

Ο Μάικλ στάνταρ θα φύγει λόγω τραυματισμού, δε γίνεται να είναι τόσο τυχερός κάθε φορά. BTW στο tribe του Mike ο γέρος με τα σκουλαρίκια ΕΧΕΙ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ;!;! Είμαι σίγουρος ότι δεν τον έχω δει πουθενά και καθόλου.

#team_penner ftw! Βρήκε και το immunity idol και ποιός τον πιάνει, απλά επειδή ήταν τόσο εμφανές το σημείο που ήταν φοβάμαι θα τον καταλάβουν γρήγορα. *SPOILERS* Στο twitter του πάντως είχε πει ότι κατάφερε να κερδίσει την εμπιστοσύνη των άλλων, πράγμα που δεν είδαμε ακόμα*SPOILERS*

Βρήκα και ποιός δεν μου αρέσει φέτος. Η Λίσα, δλδ δεν γίνεται κάθε φορά που θα μιλάει όλα να έχουν να κάνουν με το teen drama που έπαιξε πριν 50 χρόνια, μακάρι να πει ποιά είναι να μην την ξέρει κανένας να ξενερώσει και να φύγει..

greekie
29 Σεπτεμβρίου 2012, 11:57
Αν κρίνω από τον Fabio βλέπω τον πρώην καμένο να πηγαίνει μακριά.

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω το συλλογισμό των νέων παικτών. Έχεις 3 παλιούς που έχουν φύγει άδικα και ξέρουν πόσο μετράει αυτό στο jury vote και τους κρατάνε μέσα ακόμα. Αυτοί πρέπει να φεύγουν με την μία δεν μπορείς να τους δίνεις χρόνο να κάνουν συμμαχίες.
Δεν μιλάμε για παλιούς νικητές που δύσκολα θα πάρουν ψήφους αλλά για αδικημένους!

Εγώ θα έχανα ένα αγώνισμα θα πέταγα έξω τον παλιό και μετά θα ξεκινούσα το παιχνίδι. Ειδικά τον Skupin δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον έχουν συμπεριλάβει και στην συμμαχία τους.

Στην τελική αν τους τα πάρει πάλι κανένας παλιός είναι για μπάτσες, απορώ δηλαδή, δεν βλέπουν survivor πριν κάνουν αιτήση;;

neon50
4 Οκτωβρίου 2012, 16:16
@greekie +10. To αστείο είναι ότι μερικοί είναι και φαν του παιχνιδιού...

One more time οι ίδιοι χαμένοι..Η Angie πήγε να παίξει φούστικα με το όλο ''δεν τα παράτησα απλά εσείς είστε καλύτεροι'' αλλά όλοι ακούσανε όταν είπε ότι δεν μπορεί άλλο! Καλά που ήταν το τέρας η Ντενίς εκεί και φτάσαν μέχρι το παζλ τουλάχιστον..Αν έχουμε 3 tribes μέχρι το merge, θα ξαναζήσουμε εποχές Παλάου άνετα. :p

Βλέπω να γίνεται τεράστιο μπαμ στη συμμαχία του Μάικ, όταν χρειαστεί να πάνε στο TC.. Η Abi είναι ΤΟΣΟ παρανοϊκή που θα τους κάψει όλους, πρέπει να φύγει στην πρώτη ευκαιρία αφού δεν θέλουν να διώξουν τον Μάικ, επίσης δεν περίμενα ποτέ ότι θα βρει το II, αν και παίζει να ξεχάσουν που το έκρυψαν...Κάτι που παρατήρησα, η Λίζα δεν μίλησε για την σειρά που έπαιξε πριν αιώνες και επιτέλους ακούσαμε την φωνή του Άρτις!!!

Πολύ ήσυχα τα πράγματα με τον Πέννερ και την παρέα του, ελπίζω αν πάνε σε TC ποτέ, η κοπελίτσα να τα πει όλα για τον famous baseball player και να φάει το κεφάλι του, γιατί δεν νομίζω να δούμε συμμαχία Πέννερ-Κεντ..

BTW λογικά στο επόμενο ή στο παραεπόμενο θα έχουμε και ένα πρώτο merge σε 2 tribes?? Δεν πιστεύω να το πάνε με 3 tribes μέχρι το τέλος, θέλω να δω πως θα μπερδευτούν όλες οι συμμαχίες!

nwosu
8 Οκτωβρίου 2012, 00:40
Δεν έχω ενθουσιαστεί πολύ με τη φετινή σεζόν.

- Για άλλη μια φορά, τα στουρνάρια οι rookies κρατάνε τους παλιούς στο παιχνίδι. Αν ο Πένερ ή ο Σκούπιν φτάσουν στο merge... κατά πάσα πιθανότητα θα κερδίσουν τουλάχιστον τα $100.000 από τη ψηφοφορία των φαν... όπως έγινε σε προηγούμενες season με τον Rob και τον Ozzy

- O Ράσελ είναι ένας από τους χειρότερους παίχτες όλων των εποχών. Μηδέν στρατηγική! Επίσης αυτό που εκνεύρισε ότι ενώ ήταν με το ένα πόδι στην έξοδο... αντί να φάει τον τόπο να βρει το idol, άρχισε τις προσευχές στον Θεό!

- Ο Πένερ παρόλου που έχει το idol, είναι σε δυσμενή θέση. Έχει καταλάβει πως χωρίς συμμαχία είναι αδύνατον να προχωρήσει. Κι επειδή είναι πλέον δύσκολο έως απίθανο να φέρει 3-4 άτομα με το μέρος του, πήγε κατευθείαν στον αρχηγό Κεντ για βοήθεια. Ανυπομονώ να δω πως θα εξελιχθεί αυτό... αλλά τα βλέπω σκούρα τα πράγματα.

- Η RC επαναλαμβάνει το ίδιο λάθος που έχουν κάνει κι άλλοι παίχτες στο παρελθόν
Μπρέντα και Τζιλ (Νικαράγουα)... όπου 'χάρισαν' τα idols σε Ναόνκα και Μάρτιν αντίστοιχα, Αμάντα και Ντανιέλ (HvV)... όπου σφάχτηκαν σαν τα κοκόρια και τελικά 'χάρισαν' το idol στον Ράσελ, Άλμπερτ (South Pacific) κλπ Αντί να πάει να βρει μόνη της το idol, μοιράστηκε το clue με την Άμπι-Μαρία την ανισόρροπη!

- Η Άμπι-Μαρία έχει τρελό γέλιο! Δεν εμπιστεύεται κανέναν, είναι παρανοϊκή, είναι... bitch! Τη μια στιγμή είναι η καλύτερη σου φίλη, και μετά γίνεται η χειρότερη εχθρός σου. Μου θυμίζει απίστευτα την Ελάιζα (Vanuatu). :lol: Τέτοιου είδους παίχτες είναι καλοί για τηλεθέαση διότι είναι πέρα για πέρα απρόβλεπτοι.

- Ο Σκούπιν έχει υπογράψει συμβόλαιο να τραυματίζεται σε κάθε επεισόδιο; :lol: :respect:

- Ο Μάλκολμ και η Ντενίς είναι τα φαβορί κατά τη γνώμη μου για να κερδίσουν φέτος. Δεν έχει σημασία το άσχημο ξεκίνημα... αλλά το γεγονός ότι είναι αρκετά δεμένοι. Όταν συγχωνευτούν οι ομάδες... όλη η προσοχή θα είναι στραμμένη στον Πένερ, στον Σκούπιν και στις 2 μεγάλες συμμαχίες. Μπορούν να περάσουν απαρατήρητοι για λίγες μέρες και να καταφέρουν να ανατρέψουν τα δεδομένα.

natasssa
17 Οκτωβρίου 2012, 02:31
Η σεζόν είναι μέσα στην ίντριγκα! Που σημαίνει πως μου αρέσει πολύ :P

Τραγικό αυτό που γίνεται όμως κάθε βδομάδα
4/4 ήττες!!! Στο τελευταίο challenge (25x04) τους λυπήθηκε η ψυχή μου
Αυτή η Denise, μεγάλη ψυχή, τη θαυμάζω απεριόριστα

Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει όταν πάνε και οι άλλες ομάδες σε tribal, γιατί βλέπουμε τι γίνεται στο camp τους, αλλά θέλω να δω μαχαίρια να βγαίνουν μπροστά στον Jeff

Η ξανθιά η κοπελίτσα τελείως ηλίθια :lol:

http://24.media.tumblr.com/tumblr_mb01u58bvr1qh4n4oo1_250.gif

Η Abi Maria αποδείχτηκε πολύ κ@ριόλα

http://24.media.tumblr.com/tumblr_mb8s8cuRXt1qdz1avo4_250.gif

Ο Skupin ελπίζω να τα καταφέρει να βγει σώος από το παιχνίδι
Ο Peter άρχισε τις δολοπλοκίες
Στην κόκκινη φυλή (συγχωρείστε με αλλά δεν θυμάμαι τα ονόματα των φυλών :Ρ) εκεί που ήταν όλοι εναντίον του Πέννερ, κάτι πάει να κάνει, αλλά μάλλον ο Τζεφ (?) θα φύγει λόγω του τραυματισμού του στο γόνατο; Για να δούμε

neon50
25 Οκτωβρίου 2012, 13:04
Μέγας Πέννερ τους έκανε όλους να πιστέψουν ότι θα παίξει το immunity idol και αυτός αραχτός έστειλε την Κέιτι σπιτάκι της...Οι φάτσες των Τζεφ και Κάρτερ όταν ο Πέννερ δεν έβγαλε το II ανεκτίμητες...

Το Reward challenge πάρα πολύ ενδιαφέρον, δν θυμάμαι να έχουμε ξαναδεί διαπραγματεύσεις σε τέτοιο επίπεδο :P Τέτοιου είδους δοκιμασίες είναι απο τις αγαπημένες μου, φτύνουν αίμα για να νικήσουν και αυτοί αράξαν μία ώρα στη λάσπη και μετά τα βρήκαν με το ρύζι...Αν δεν γίνει το merge στο επόμενο επεισόδιο δεν ξέρω πόσο σοφή κίνηση ήταν βέβαια αυτή...

BTW μας υποσχέθηκαν water challenges τα είδαμε στην αρχή και πορωθήκαμε αλλά WTF πάλι όλες οι δοκιμασίες είναι στο χώμα...Έχω ψιλό-ξενερώσει αλλά μόνο για αυτό, γενικά η σεζόν πετάει ...

nwosu
25 Οκτωβρίου 2012, 14:14
Μέγας Πέννερ τους έκανε όλους να πιστέψουν ότι θα παίξει το immunity idol και αυτός αραχτός έστειλε την Κέιτι σπιτάκι της...Οι φάτσες των Τζεφ και Κάρτερ όταν ο Πέννερ δεν έβγαλε το II ανεκτίμητες...
Πολλά εύσημα δίνεις στον Πέννερ. Φυσικά ο Τζεφ ήθελε να σπαταλήσει ο Πέννερ το idol (ώστε να ξαναμπεί στο παιχνίδι και να προσπαθήσει να το βρει ο ίδιος).

Από κει και πέρα, ο Τζεφ και ο Κάρτερ σκεφτήκανε να ψηφίσουν τον Πέννερ. Η ψήφος θα ήταν 3-2. Σκέψου όμως τις συνέπειες...

- Αν ο Πέννερ δεν έπαιζε το idol, θα αποχωρούσε... και η Κέιτι θα καταλάβαινε πως ήταν αποδιοπομπαίος τράγος.

- Αν ο Πέννερ έπαιζε το idol, η Κέιτι θα αποχωρούσε... αλλά ο Πέννερ δε θα έμενε πιστός στη συμμαχία.

Οπότε ο Τζεφ κι ο Κάρτερ πήγανε στη λογική λύση. Να κρατήσουν δηλαδή ενωμένη μια συμμαχία 4ων ατόμων, να προσπαθήσουν να κερδίσουν το επόμενο immunity challenge, κι έπειτα να προσεγγίσουν τον Μάλκολμ μέσω της Ντενίς ή και κάποιον άλλον από τη κίτρινη tribe, ώστε να δημιουργήσουν μια συμμαχία 5-6 ατόμων.

Αν πάνε στο merge με αριθμητό μειονέκτημα, τα πράγματα θα είναι πολύ σκούρα.

neon50
8 Νοεμβρίου 2012, 14:28
#team_penner λέμε!!
Κάθε επεισόδιο και πιο πολύ γαμάτο, με το TC του 25x08 να είναι ότι καλύτερο έχουμε δει εδώ και πολυυυ καιρό..:D

natasssa
13 Νοεμβρίου 2012, 03:45
Εντάξει, απίστευτη η σεζόν!
Στο προηγούμενο επ. και τι δεν είχαμε, ωραία reward & immunity challenges, τρελό tribal, άλλους λένε θα ψηφίζουν κι άλλους ψηφίζουν!

Μου αρέσει πολύ η Denise, αλλά φοβάμαι πως κάποια στιγμή θα τη διώξουν γιατί είναι πολύ αγαπητή. Ο Πένερ κάνει καλό παιχνίδι και αξίζει που είναι ακόμα μέσα.

Η κίνηση που έκανε ο Jeff (ο παίκτης) στο προ-προηγούμενο επεισόδιο ήταν πολύ άκυρη και την πλήρωσε αυτή τη βδομάδα... Η μανία του να διώξει τους παλιότερους παίκτες του γύρισε μπούμερανγκ. Ας πρόσεχε

Αυτόν τον Artis δεν τον έχω δει να κάνει τίποτα, παρά μόνο να γκρινιάζει... πρέπει να πάρει σειρά για την Ponderosa σιγά σιγά

Εδώ οι αντιδράσεις του ατόμου που αποχώρησε

Q9gGVj5qiS8
MqA29jjGm2w

greekie
13 Νοεμβρίου 2012, 13:02
Ο Penner και ο Scupin αν και παλιοί τελικά δεν φτουράνε μία, σε θέματα στρατηγικής. Καλά ο Scupin είναι της φιλοσοφίας "αφού ζω ακόμα όλα οκ" αλλά και ο Penner απλά το πάει μέρα μέρα, καμία στρατηγική για το f3, ποιους θέλει, γιατί, ποιοι πρέπει να είναι jury για να πάρει ψήφους, τίποτα το απόλυτο μηδέν.
Από την άλλη η "χαζή" Lisa που δεν της το 'χα ότι θα βγάλει την πρώτη βδομάδα πάει να μου βγει mini Sandra και πολύ μου άρεσε!
Τώρα βέβαια θα πέσουν όλοι πάνω της ειδικά ο Malcolm και δεν ξέρω πόσο θα αντέξει.
Η μαγκιά που πήγε να κάνει στο τελευταίο επεισόδιο, με το να πετάξει έξω τον Malcolm αγκαζέ με το II, θα ήταν από τις εξυπνότερες κινήσεις ever αν οι υπόλοιποι δεν ήταν εντελώς ηλίθιοι. Ειδικά ο Pete, πιο βλαμμένος πεθαίνεις.

Καλά το πόσο βλαμμένοι είναι όλοι φάνηκε στο TC που επειδή είπαν οι κάτοχοι ότι θα παίξουν τα HIIs δεν πήραν ούτε μία ψήφο!!!
Με την παλαιότερη μπλόφα του παιχνιδιού! Πόσο λίγο μυαλό πια;;

Γενικά όσο περνάνε οι σεζον αντί οι παίκτες να είναι πιο έξυπνοι γίνονται πιο βλάκες! Απίστευτο.

natasssa
19 Νοεμβρίου 2012, 15:18
Τι γίνεται ρε παιδιά εδώ πέρα; Το κάθε tribal ξεπερνάει το προηγούμενο! :shock:

greekie
22 Νοεμβρίου 2012, 14:13
Για να καταλάβω, γιατί έμεινα να κοιτάω την οθόνη με ανοικτό το στόμα, στους 8 εναπομείναντες πάνε 2!!! στον Penner και του ζητάνε f4 συμμαχία και αυτούς τους απάντησε "να πάμε πρώτα στους 6 και μετά θα δω αν με βολεύει να έρθω μαζί σας";;;; WTF:shock: :lipsseale

Και εγώ που νόμιζα ότι τα έχω δει όλα σ'αυτό το παιχνίδι. Τραγική απόφαση, τραγικός συλλογισμός. Απλά τράτζικ.
Τρεις αξίζουν τα λεφτά, οι άλλοι είναι για τα μπάζα, Malcolm, Denise και Lisa.

neon50
22 Νοεμβρίου 2012, 15:19
Έκανε τεράστια μλκια ο Πέννερ, δεν καταλαβαίνω τι σκεφτόταν :???: Ακόμα και να μην το πιστεύεις, να έχεις άλλη στρατηγική κλπ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΧΙ!! :lipsseale Τον συμπαθώ πολύ τον Πέννερ και πίστευα ότι θα τα πήγαινε πολύ καλά σε αυτή τη σεζόν αλλά με απογοήτευσε σε αυτό το επ, ελπίζω να του βγει όμως σε καλό...

Γέλασα πολύ με τον SKupin και ειδικά με την Abi στο Reward challenge, φάνηκε ότι δεν κόβει καθόλου...

Για μένα ο Μάλκολμ ή η Ντενίς πρέπει να πάρουν τα λεφτά, δεν καταλαβαίνω τι σας αρέσει στην former tv star, ξεφυσάω από νεύρα κάθε φορά που ανοίγει το στόμα της...

natasssa
26 Νοεμβρίου 2012, 23:03
Σου άξιζε Άμπι! Ό,τι σου είπαν (που στην τελική, τι σου είπαν πια) σου άξιζε! Δεν σε λυπήθηκα καθόλου παρόλα τα κροκοδείλια δάκρυά σου

Είμαι με Denise εγώ, το λέω απ' την αρχή...

greekie
29 Νοεμβρίου 2012, 15:38
Από την στιγμή που έγινε το αναπάντεχο και κέρδισε ασυλία η Αbi λογικό ήταν να φύγει ο Penner. Το μη λογικό ήταν που τα έβαλε με την Lisa, μόνος του "αυτοκτόνησε" δεν του φταίει κανείς. Το μονόπρακτο στο TC ήρθε παααααρα πολύ αργά για να τον σώσει.

Εγώ πλέον θα έβγαζα τον ξανθό που ακόμα δεν έμαθα το όνομά του και μετά την Abi. Από κεί και πέρα πιστεύω ότι και οι τέσσερις έχουν πιθανότητες για τα λεφτά.

neon50
29 Νοεμβρίου 2012, 19:21
Κλασικός νόμος του Μέρφυ και του Survivor, όταν θα μείνει ένας εναντίον όλων κάτι θα γίνει και θα σωθεί έστω και για λίγο...Δν υπήρχε περίπτωση να μην έφευγε ο Πέννερ, προσπάθησε να μπερδέψει την Λίσα αλλά δεν...

Στο Reward Challenge φέρθηκαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ λάθος...Είστε όλοι εναντίον ενός ατόμου, ξέρετε ότι θα προσφέρει ο Probst κάτι για το έπομενο Immunity Challenge και κάθεστε δίνετε $500 όλοι για χαζά φαγητά και την στιγμή που λέει για "ADVANTAGE" ο Probst δεν σκέφτετε κανείς να πεταχτεί πριν την Abi να το αγοράσει;;;;

Γκάου μπίου τελείως, ένα Survivor με τις παλιές παιχτούρες του Survivor εναντίον των καινούργιων "mastermind" για να νιώσουν λίγο ότι κάτι δεν κάνουν καλά...

jmarkog
30 Νοεμβρίου 2012, 17:53
Να πω τώρα και εγώ τη γνώμη μου. Τελικά ο Πένερ δεν αξίζει να συγκαταλέγεται στους κουρφάιους, το παραδέχθηκε και ο ίδιος. Από τους 6 που έμειναν, βλέπω νικήτή ανάμεσα στον Μάλκολμ και τον Κάρτερ. Και οι 2 μπορούν να κερδίσουν λογικά τις επόμενες ασυλίες, ο Μάλκολμ έχει ακόμη το HII, φέρεται πολύ ώριμα(εκεί που έκανε πως αναστατωνόταν που κέρδισε η Άμπι την ασσυλία και παραδέχθηκε μετά στο βίντεο ότι κατά βάθος το ήθελε). Ο Κάρτερ κινείται under the radar που λέμε, είναι ο πιο αθλητικός και αν κερδίσει τις επόμενες 3 ασσυλίες και βρεθεί στο Final3 έχει τις πιθανότητες με το μέρος του, αφού δεν έχει προδώσει κανέναν από τα jury members. H Λίζα και να φτάσει στν τελικό δεν κερδίζει αφού έχει προδώσει πολλούς, ο Σκούπιν δεν θα πείσει κανένα, η Denise& Abby έχουν περισσότερες αντιπάθειες απ'οτι συμπάθειες. Θα ήθελα να το κερδίσει ο Μαλκολμ γιατί έχει κάνει πιο ολοκληρωμένο παιχνίδι, έχοντας πάρει την κατάσταση στα χέρια του, όταν έπρεπε, ενώ ο Κάρτερ ήταν πιο "παθητικός", αλλά ίσως αυτό του δώσει τη νίκη. Σε 10 μέρες θα δούμε!!!

neon50
17 Δεκεμβρίου 2012, 14:47
Πολύ καλό τελευταίο επ, άτυχος ο Μαλκολμ στην τελευταία δοκιμασία η τύχη δεν τον βοήθησε καθόλου...Ευτυχώς δώσανε τα λεφτά στην Ντενίς, θα ξενέρωνα πολύ αν κέρδιζε η former tv star, δεν τα άξιζε ότι και να λένε...

Γενικά το Survivor κατάφερε να μας δώσει μία ΠΟΛΥ καλή σεζόν μετά από τόσα χρόνια και για όσους είδαν στο reunion και το βιντεάκι για την επόμενη σεζόν παίζει να έχουμε back2back και άλλη μία γαμάτη σεζόν...

jmarkog
17 Δεκεμβρίου 2012, 19:45
Μέσα από τα χέρια του κυριολεκτικά έχασε τα λεφτά ο Μάλκολμ και παρά το πλεονέκτημα τον κέρδισε το άγχος...Εκτιμώ ότι αν έφτανε στον τελικό θα έπαιρνε τη νίκη. Μάλλον απροσδόκητη νίκη για Ντενίς, καθώς στο τελευταίο tribal council της την είπαν αρκετά και φάνηκε η Λίζα να κερδίζει τις εντυπώσεις...ίσως το κάρφωμα από τον Πένερ για τη ζωή της να ήταν μοιραίο... Η αλήθεια είναι ότι από τους 3 πλήγωσε λιγότερο τα περισσότερα jury members, οπότε ίσως γι αυτό και την ψηφίσαν. Πολύ καλή η σαιζόν γενικά και περιμένουμε με μεγάλη αναμονή την επόμενη με τους returning όπως και κάθε φορά

natasssa
19 Δεκεμβρίου 2012, 01:01
Finale & reunion

Φοβερή η σεζόν, χάρηκα πάρα πολύ που κέρδισε η Denise, αν και όταν ψηφίστηκε ο Malcom στο final 4 κάτι έσπασε μέσα μου... Έκανε πολλά πράγματα και κινήσεις για να φτάσει στο τέλος και άξιζε να φτάσει στον τελικό, αλλά δυστυχώς έχασε το immunity challenge και τον έστειλαν αδιάβαστο. Άξια και η Denise, όμως, πίστευα σ' αυτήν απ' την αρχή, πιστεύω πως είναι μια απ' τις πιο δυνατές γυναίκες στο survivor (τουλάχιστον στις σεζόν που έχω δει).

Στο reunion, τι ήταν αυτό με τη Lisa, την είχαν να μιλάει 10 λεπτά (!) για τις προσευχές και το χριστιανισμό, έλεος! Και σαν να μην έφτανε αυτό, ψηφίστηκε και παίκτρια της σεζόν!!! Γελάει ο κόσμος, ντάξει...

Αυτό με τη νέα σεζόν είναι πολύ ελπιδοφόρο, ελπίζω κι εγώ να έχουμε άλλη μια δυνατή σεζόν back-to-back! Ανυπομονώ να δω ποιοι θα είναι οι favourites!!!

Ακολουθούν κάποια βιντεάκια

Αντιδράσεις του Malcom λίγο αφού του έσβησε τον πυρσό ο Jeff

Vr79sz0Z9FI

k7xFmaJrEKE

o κακομοίρης

Και το φιλί-έκπληξη στο reunion :lol: :lol: :lol:

wbb4bNzAxj8

natasssa
27 Δεκεμβρίου 2012, 14:24
Επληροφορήθην πως έχει διαρρεύσει η λίστα με τους 10 favourites της 26ης σεζόν, οπότε έκανα τις έρευνές μου στο διαδίκτυο και ιδού:
(ακολουθούν link, ανοίγετε με δική σας ευθύνη)

http://www.realitynation.com/tv-shows/survivor/26-spoilers/24521/

Από Αύγουστο http://survivorshockers.blogspot.gr/2012/08/returning-cast-of-survivor-26-fans-vs.html

Οπότε έχουμε τους εξής 10:

Erik Reichenbach, Survivor Micronesia: Fans vs. Favorites
Corinne Kaplan, Survivor Gabon
Brenda Lowe, Survivor Nicaragua
Andrea Boehlke, Survivor Redemption Island
Francesca Hogi, Survivor Redemption Island
Phillip Sheppard, Survivor Redemption Island
John Cochran, Survivor South Pacific
Brandon Hantz, Survivor South Pacific
Dawn Meehan, Survivor South Pacific
Malcolm Freberg, Survivor Philippines

Προσωπικά θα το πω, not happy...
Θα μπορούσαν να φέρουν πολύ καλύτερους. Ήμαρτον τον Philip??? Τον Brandon????? Γελάει ο κόσμος, αυτοί οι 10 είναι fan favourites? Εκτός από Malcolm, άντε και Erik, οι άλλοι μου είναι pretty much αδιάφοροι για να μην πω για κάποιους και ανεπιθύμητοι

ΥΓ Φίλιπ: "Φρανσέσκουα" :P

greekie
27 Δεκεμβρίου 2012, 16:03
Αυτή η σεζόν είχε δίκαιο νικητή, χαλάλι το μύριο.

Οσον αφορά την επόμενη έχουν πέσει άπειρα spoilers και από ότι κατάλαβα είναι έγκυρα γιατί ο τύπος είχε σποιλερίασει μέχρι και το f3 της φετινής σεζόν εδώ και μήνες!
Όποτε προσοχή μην σποιλεριαστείτε ψάχνωντας πληροφορίες.

neon50
13 Φεβρουαρίου 2013, 20:49
Σήμερα ξεκινάει η καινούργια σεζόν!!! New thread maybe? :yes: :grin:

greekie
13 Φεβρουαρίου 2013, 21:50
Θα το ανοίξω αύριο πρώτα ο Θεός. Το ξέχασα:P

nwosu
1 Μαΐου 2013, 12:49
http://mail.greektvsubs.gr/showpost.php?p=898102&postcount=8

Μόλις τώρα παρατήρησα πόσο εύστοχη ήμουνα στις προβλέψεις μου, από το 3ο κιόλας επεισόδιο! :eek: Η παραγωγή κάνει απαίσιο editing πλέον. Μου έχει λείψει το editing των πρώτων season, όπου μοιράζανε εξίσου το χρόνο σε όλους τους χαρακτήρες και δε μπορούσες να προβλέψεις τίποτα.

joel_barris
17 Οκτωβρίου 2013, 03:45
Εξαιρετική σεζόν, η καλύτερη εδώ και καιρό και νομίζω πάνω απ όλα έφταιγε ότι επιτέλους μετά από χρόνια βγήκε τόσο καλό καστ με πολλούς παίκτες να ξεχωρίζουν με τον ένα η τον άλλο τρόπο.
Προφανώς και εγώ ήμουν με Malcolm-Denise απ την αρχή. Η μεν Denise ήταν καλή σε όλα (strategy, social, physical) χωρίς να πολυγίνεται στόχος και μπράβο της και όπα της που το πήρε, αλλά νόμιζω παίκτης της σεζόν ήταν ο Μαλκολμ. Όχι ότι έκανε την τρελή στρατηγική και τους επαίξε στα δάχτυλα αλλά έπαιξε έξυπνα. Στην αρχή που χε βρει εκείνη τη χαζή ξανθούλα ήταν το απόλυτο στερεότυπο του χαζού Alpha Male που κάπου στη μέση του παιχνιδιού θα φάει εντυπωσιακά τα μούτρα του. Αλλά εν τέλει έκανε πολύ πιο solid συμμαχίες, έλεγξε σε πολλές στιγμές το παιχνίδι και από ένα σημείο και μετά κέρδιζε όλα τα challenges.
Θα μπορούσε να είχε κάνει κάτι παραπάνω; Σίγουρα. Θα μπορούσε ας πούμε να μην κερδίσει τα πάντα ,να χάσει κάνα reward ή έστω το immunity που ούτως ή άλλως είχε να παίξει και idol έτσι ώστε όταν βρέθηκε χωρίς ασυλία να μην είναι η τόσο τεράστια απειλή. Αλλά και πάλι imo έπαιξε καλύτερα απ όλους. Αν και ο τρόπος που έχασε ήταν πολύ ωραίος. Δεν πάει να είσαι και ο Σούπερμαν σε κάποια ασυλία θα χάσεις γιατί έτσι είναι το παιχνίδι. Από τους υπόλοιπους η Αμπι ήταν όσο εκνευριστική και αξιομίσητη έπρεπε, η Λισα ήταν άλλοτε διασκεδαστική και άλλοτε ενοχλητική και γενικώς σχεδόν όλοι οι post merge παίχτες έκαναν κάποια εντύπωση.
Και άλλο ένα πράγμα που μου άρεσε ήταν το ότι δούλεψε το gimmick με τους returning players. Ο Russell για μένα πότε δεν ήταν αξιομνημονευτός παίκτης, απλά ήταν στη Samoa ηγέτης της dominating tribe και υπήρχε αυτό το what if του τι θα έκανε αν δεν έφευγε τραυματίας. Όπως απέδειξε περίτρανα εξευτελιζόμενος για 4 επεισόδια μάλλον όχι και πολλά. Αλλά για τους άλλους δυο χάρηκα. Ο Scupin παραμένει ημίτρελος και παντελώς clueless σχετικά με το πως παίζεται το παιχνίδι αλλά ήταν διασκεδαστικός στην κοσμαρά του και έφτασε τελικό, not bad. Ο Penner δεν είναι ότι έγινε μεγάλος παίκτης (πότε δεν ήταν στην ουσία) αλλά ήταν πολύ πιο συμπαθητικός και cool από τις προηγούμενες φορές του.

gigi
15 Απριλίου 2017, 15:35
Μέσα από τα χέρια του κυριολεκτικά έχασε τα λεφτά ο Μάλκολμ και παρά το πλεονέκτημα τον κέρδισε το άγχος...Εκτιμώ ότι αν έφτανε στον τελικό θα έπαιρνε τη νίκη. Μάλλον απροσδόκητη νίκη για Ντενίς, καθώς στο τελευταίο tribal council της την είπαν αρκετά και φάνηκε η Λίζα να κερδίζει τις εντυπώσεις...ίσως το κάρφωμα από τον Πένερ για τη ζωή της να ήταν μοιραίο... Η αλήθεια είναι ότι από τους 3 πλήγωσε λιγότερο τα περισσότερα jury members, οπότε ίσως γι αυτό και την ψηφίσαν. Πολύ καλή η σαιζόν γενικά και περιμένουμε με μεγάλη αναμονή την επόμενη με τους returning όπως και κάθε φορά

Ακριβώς το αντίθετο από ότι συνέβη στην σεζόν 32.
Η απόδειξη του όταν υπάρχει κάποιος έξυπνος που μπορεί να ξυπνήσει τους όποιους βλάκες του jury το εκατομμυριάκι πιάνει τόπο, ενώ αν το jury είναι γεμάτο πρόβατα ο sole survivor είναι ό,τι να'ναι όπως έγινε στην σεζόν 32.

Ωραία σεζόν, μετά από ένα σερί βλακείες 21-24 ήρθε η όαση επιτέλους.

Askepios
26 Ιουνίου 2017, 21:28
Καταπληκτικη σεζον με ωραια stories και πολυ καλο καστ. 16/18 παικτες μου αρεσαν για οτι προσφεραν.
Carter και Katie οι μονοι βαρετοι

Δικαια νικητρια η Denise. Ισως καλυτερος ολων ο Malcolm.

Το ftc δεν μου αρεσε τοσο γιατι σε ολο το παιχνιδι ελεγαν και ελεγαν "it's just a game" αλλα τελικα ειχαμε bitter jury και πανω απ' όλα δεν μου αρεσε επειδη εκαναν ολοι σχεδον την ιδια ερωτηση (γιατι αξιζεις την νικη;) που ειχε απαντηθει κιολας απο τον καθενα τους στον ενακτηριο λογο.

Επιτελους στο reunion επεστρεψε ο Jeff στο να μιλαει σε ολους. Η Lisa εφαγε αρκετο παραπανω χρονο μονο.

Υ.Γ. Jonathan Penner στο Seinfeld

https://www.youtube.com/watch?v=OhVSFjL4uwI

Jonathan Penner στο Arrested Development (ειχε κι αλλη σκηνη εδω)

https://www.youtube.com/watch?v=xkw0NFzpqT0