PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Αγαπημένος Χαρακτήρας - How I Met Your Mother

Steven
19 Ιανουαρίου 2007, 12:07
Ποιος είναι ο αγαπημένος σας χαρακτήρας
στη σειρά, αλλά και ποιον μισείτε;

Για μένα ο Barney τα σπάει φυσικά. Κορυφαίος!
Επίσης φοβερός είναι και ο Marshall, αλλά δεν
τον φτάνει το Barney.

Από την άλλη, αυτή που δεν συμπαθώ καθόλου είναι η Robin.
Μου φαίνεται πολύ βαρετή και προβλέψιμη.

Για να ακούσουμε!:)

nkt_13
19 Ιανουαρίου 2007, 12:34
Κορυφαίος ο Barney, ασυζητητί.:thumbsup1 Ο τύπος έχει πολύ γέλιο. Κάθε φορά που λέει κάτι "γράφει". Ο τρόπος σκέψης του είναι άπαιχτος. :yahoo: Ένας τύπος που πολλοί μπορεί να τον κατακρίνουν αλλά σίγουρα θα τον αγαπήσουν... :yes:

Το άτομο που αν έφευγε δεν θα λυπόμουν καθόλου είναι η Lilly. Αν και μου αρέσουν όλοι οι χαρακτήρες και έχει πολύ γέλιο η σειρά μάλλον η απουσία της δεν θα μου έκανε καθόλου διαφορά. Με εκνευρίζει η τσιριχτή φωνή της και ο τρόπος της, είναι και ατάλαντη!:oops:

spermi
19 Ιανουαρίου 2007, 14:02
Marshall FTW!
De leei vgazei gelio o Barney alla mou ti dinei pou einai sinexia me koustoumi :P

TheAngel
19 Ιανουαρίου 2007, 14:32
Με εκνευρίζει η τσιριχτή φωνή της και ο τρόπος της, είναι και ατάλαντη!:oops:

Ατάλαντη; :shock: Βλάσφημε!!! :mad: :p :cry:

Σοβαρά τώρα, σου φαίνεται ατάλαντη η Alysson Hannigan; Η γυναίκα είναι καταπληκτική. Βέβαια την έχω δει σε άλλη σειρά να δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας, εδώ δεν της έχει δωθεί ευκαιρία να ξεδιπλώσει το ταλέντο της. Δες τα επεισόδια "The Body", "Hush", "Wrecked", "Villians" και "Grave" του Buffy the Vampire Slayer και μετά έλα ξαναπές ότι είναι ατάλαντη...

Σόρρυ για την somewhat επίθεση, αλλά η Alysson είναι προσωπική αγαπημένη.

Στο θέμα μας τώρα... Πρώτα αγαπημένος είναι ο Barney και μετά η Lily! Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση είναι ότι ο Neil Patrick Harris (ο ηθοποιός που παίζει τον Barney) είναι γκέι. :shock:

ΥΓ. Αυτός που συμπαθώ λιγότερο είναι ο Μάρσαλ...

skywalker00
19 Ιανουαρίου 2007, 17:31
Eγω θα πω Ted που ειναι ωραιος χαρακτηρας και δε τον ειππε και κανενας ακομα

spermi
19 Ιανουαρίου 2007, 17:57
Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση είναι ότι ο Neil Patrick Harris (ο ηθοποιός που παίζει τον Barney) είναι γκέι. :shock:

Peirazei pou den ekplisome?

nkt_13
20 Ιανουαρίου 2007, 03:34
Ατάλαντη; :shock: Βλάσφημε!!! :mad: :p :cry:

Είναι καθαρά προσωπική μου άποψη ότι είναι ατάλαντη και με εκνευρίζει η φωνή της. :P:mad: Δεν σημαίνει ότι πρέπει να έχει κάποιος την ίδια άποψη.
Aν και μπορεί να έχεις δίκιο, παρόλ' αυτά δεν θέλω να χάσω το χρόνο μου να δω κάποια σειρά και ειδικά κάποια επεισόδια για να μου ξεδιπλώσει το ταλέντο της, δεν υπάρχει καμία περίπτωση!
Σίγουρα μπορεί να υπάρχουν ηθοποιοί που δεν τους βοηθάνε οι ρόλοι, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούμε να κρίνουμε κάποιον ηθοποιό από αυτό που βλέπουμε.Πιστεύω πως εύκολα μια άλλη ηθοποιός θα έπαιζε καλύτερα.......:oops:
Anyway........ γνώμες είναι και τίποτα παραπάνω.

TheAngel
20 Ιανουαρίου 2007, 06:17
Είναι καθαρά προσωπική μου άποψη ότι είναι ατάλαντη και με εκνευρίζει η φωνή της. :P:mad: Δεν σημαίνει ότι πρέπει να έχει κάποιος την ίδια άποψη.

Tο γνωρίζω ότι είναι καθαρά απόψεις, εξ ου και το εικονίδιο :p στη μέση.

Επιπλέον, I was just making a point όταν είπα ότι δεν έχεις δει τα επεισόδια που ονόμασα και την κρίνεις. Ίσως θα έπρεπε να είχα προσθέσει και το εικονίδιο ;) στο τέλος, τώρα που το βλέπω φαίνεται κάπως άγρια η απάντησή μου. Εννοείται πως δεν σου προτείνω να κάτσεις να δεις τα επεισόδια απλά για να κρίνεις δίκαια τη Hannigan.

Τελοσπάντων, σεβαστή η γνώμη σου, αν και εξακολουθώ να πιστεύω ότι πριν αποκαλέσεις κάποιον ατάλαντο πρέπει να έχεις δει αρκετές δουλειές του ή να είναι ασύγκριτα φριχτός εκεί που τον είδες (όπως πχ. η Paris Hilton στο House of Wax). ;) :???:

batigoal
20 Ιανουαρίου 2007, 11:24
O Barney gia mena einai ola ta lefta:thumbsup1. Den leo kai oi alloi xaraktires endiaferontes einai kai plaka exoun alla o tipos einai apextos.

panathinaikara
20 Ιανουαρίου 2007, 17:10
Barneey άπαιχτος καλά η Alysson Hannigan μου σπάει κι εμένα τα νεύρα,ενώ η Robin ωραίο μωρό

karanik
23 Ιανουαρίου 2007, 17:22
Εμένα μ'αρέσουν όλοι οι χαρακτήρες, εκτός απο τον Τέντ!Πιστεύω οτι κατι του λείπει, δεν έχει αυτό το κάτι!

spermi
23 Ιανουαρίου 2007, 20:04
Vasika tora pou to skeftome maresei perisotero o Bob Saget pou kanei tin afigisi!
Parakalo na mpei sto poll :D

MiLtOsGR
17 Φεβρουαρίου 2007, 17:10
Fisika o Barney:):):)

lost123
18 Ιουλίου 2007, 18:32
Lily!είναι η πιο αστεία,ειδικά στην 1η σεζόν! :P
γενικά όμως συμπαθώ και τους 5!

Chrisb
19 Ιουλίου 2007, 11:36
Αγαπημένος: Barney Θεός.....

Αντιπάθεια δε νομίζω οτι έχω, η Ρόμπιν είναι λίγο....:yawn: αλλά, κακά τα ψέματα, και αυτή έχει συμβάλλει στην επιτυχία της σειράς :)

Γενικώς πάντως, το HIMYM τα σπάει! :clapping:

lost123
19 Ιουλίου 2007, 14:42
όντως,προτείνω τη σειρά σε όλους,είναι πάρα πολύ ευχάριστη! :)

mimika
25 Ιουλίου 2007, 13:27
Αγαπημένος και για μένα ήρωας είναι ο Barney. Τρομερό χιούμορ και φοβερός ηθοποιός. Και τον είχα αντιπαθήσει βλεποντάς τον σε κάποια άλλη σειρά (δε θυμάμαι ποια ήταν). Τώρα κάποιον που να μισώ δεν έχω από τη σειρά. Γενικά αν και στην αρχή μου είχε φανεί πολύ χλιαρή η σειρά τώρα που είδα τον πρώτο κύκλο νομίζω ότι είναι άπαιχτη. Όποιος δεν την έχει δει ακόμα να το κάνει. Αξίζει πραγματικά.:thumbsup1

Kal_El_77
31 Αυγούστου 2007, 19:34
Το εχω ξανααναφερει καπου αλλου, θα το πω και εδω: μου τη σπαει που ο Barney μιμειται των Matthew Perry, aka Chandler Bing! Οι κινησεις του, το Body language του, ο τροπος που τονιζει καποιες λεξεις, its all Chandler. Τεσπα, ψηφισα Lilly, γιατι ειναι απο τις αγαπημενες απο εποχη Buffy (Angel, ξεχασες το Doppelgangland (Season 3, Episode 16), οπου ειχε δωσει ρεσιταλ...)

GP force
31 Αυγούστου 2007, 22:43
Barney...βεβαίως, βεβαίως!

LOSTtoo
21 Σεπτεμβρίου 2007, 15:19
M aresei o Ted gia thn afeleia pou exei.....

1980
19 Μαρτίου 2008, 17:10
Μιας και και τελειωσα τη σειρα τωρα μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη για τους χαρακτηρες η οποια ειναι:
1.Barney Θεος(Αν και στην 3 δεν γελασα και πολυ μαζι του οσο σε 1,2)
2.Μarsal (Πολυ καλος ο αμεσως αστειοτερος για μενα με τις γκριματσες του και τα σχετικα)
3.Lilly (Αρκετα καλη δεν με τρελαινει αλλα εχει καποιες ωραιες στιγμες)
4.Τed(Στην αρχη δεν μου αρεσε καθολου αλλα με τον καιρο κερδιζει εδαφος,,για να δουμε)
5.Robin(η λιγοτερο αστεια για μενα αλλα οκ ταιριαζει με το ολο κλιμα)
Αλλα χαρακτηρας σαν τον Barney δεν υπαρχει το απιστευτο γελιο!!!!

kostasm13
19 Μαρτίου 2008, 18:18
(γιατι δεν το ειχα ανακαλυψει εγω αυτο το θρεντ τοσο καιρο??? :???: )

Καλα θελει κι ερωτημα??? Barney :respect:
Ο ανθρωπος ειναι προτυπο!

Suit up! (καιρο εχει να το πει νομιζω... :( )

1980
19 Μαρτίου 2008, 18:39
(γιατι δεν το ειχα ανακαλυψει εγω αυτο το θρεντ τοσο καιρο??? :???: )

Καλα θελει κι ερωτημα??? Barney :respect:
Ο ανθρωπος ειναι προτυπο!

Suit up! (καιρο εχει να το πει νομιζω... :( )
Μηπως γιατι ειχε να κανει post καποιος απο 21/9/07???;)
Κι εγω με αναζητηση το ανακαλυψα...οπως πιστευω επρεπε να υπαρχει thread με τις ατακες του HIMYM....:(

kostasm13
19 Μαρτίου 2008, 18:55
Κι εγω με αναζητηση το ανακαλυψα...οπως πιστευω επρεπε να υπαρχει thread με τις ατακες του HIMYM....:(

Εγω θελω καπου να βρω ολες τις θεωριες του Μπαρνεϋ μαζεμενες! Αν το ηξερα οταν το εβλεπα πρωτη φορα, θα τις σημειωνα! Αλλα τωρα δεν εχω χρονο να το ξαναδω... (κορυφαια το Hot/Crazy scale :respect: )

musicd
23 Μαρτίου 2008, 12:05
το Hot/Crazy scale είναι μία από της αγαπημένες μου σκηνές!

kYrZSjpiIK4

Nifer
9 Απριλίου 2008, 19:40
Se 5 meres eida ola ta episodeia mazemena :D exo liosei alla i seira einai Legen .... dery ! , o Barney einai makran o korifeos apo olous Suit up and go :p

Caesar2_88
15 Απριλίου 2008, 11:07
Μπάρνευ χαλαρά! Τρελά respect του έδωσα στη φάση με τον πιγκουίνο που φτιάχνει κοκτέιλ στο πάρτι της ταράτσας στη 1η σεζόν..

Grace_Kelly
16 Απριλίου 2008, 22:25
Ολοι μου αρέσουν και κάνουν μία φοβερή παρέα:)

Αλλα ο Barney δεν υπάρχει είναι Legen....wait for it dary baby

vmars86
15 Ιουλίου 2008, 02:20
einai olo toso teleioi stous rolous tous pou den 3erw poion na prwtodiale3w...
lilly kai barney my personal fave me poly mikrh diafora apo tous ypoloipous..
an kai h robin se merikes faseis einai toso 3ekardistikh opws sto
let's go to the mall todaaay:rotfl::rotfl::rotfl:

stelbak
15 Ιουλίου 2008, 18:05
Όλοι φοβεροί είναι!!
Αλλά ο Barney είναι θεός!! Δεν παίζεται ο τύπος!!!
Όμως συμπαθώ πάρα πολύ και τον Ted!

μπεμπα
6 Σεπτεμβρίου 2008, 16:04
ΑΧ, ΚΑΛΕ ΕΒΑΛΑ ΛΑΘΟΣ ΨΗΦΟ..
Ο BERNEEY ΜΟΥ ΕΡΕΣΕΙ..
ΣΥΓΝΩΜΗ

GrigD
6 Σεπτεμβρίου 2008, 16:30
οπως και να το κανουμε ο Barney ειναι η ψυχη της παρεας και ο Neil Patrick Harris απλα δινει ρεστα με τις ατακες του και τα επεισοδια που ειναι αφιερωμενα σε αυτον ειναι τα καλυτερα... παντως σαν συνολο και οι 5 ειναι μια πολυ ταιριαστη παρεα και ολοι εχουν τις καλες στιγμες τους.

myrona
6 Σεπτεμβρίου 2008, 17:02
Aν θα έπρεπε να διαλέξω, θα έλεγα Barney γιατί είναι ο μόνος που έχει φάση.
2η η Hannigan γιατί είναι λατρεμένη από άλλους ρόλους. Γενικά πάντως δε μου αρέσει κανείς τους ιδιαίτερα :p

smile88
6 Σεπτεμβρίου 2008, 17:56
Τεντ!Ειναι ψυχουλα!:oops:
Ο Μπαρνυ δεν μου αρεσει κι τοσο...

SaPiLaS
6 Σεπτεμβρίου 2008, 19:58
Εννοείται Barney!!!:worthy:
Ωρες ώρες μου θυμίζει Chandler απο Friends.

1980
6 Σεπτεμβρίου 2008, 21:12
Εννοείται Barney!!!:worthy:
Ωρες ώρες μου θυμίζει Chandler απο Friends.
Ιεροσυλία....:lipsseale :P

Rorschach
6 Σεπτεμβρίου 2008, 21:16
Ο Barney, αν και ειναι ολοι τους χλιαροι και αδιαφοροι, σαν τη σειρα περιπου.

Lizzangel
14 Σεπτεμβρίου 2008, 04:15
Οι αγαπημένοι μου χαρακτήρες είναι οι Μπάρνει και Τέντ!
Ο Μπάρνει είναι καταπληκτικός! "γράφει" το άτομο!!!!
Ο Τέντ είναι πολύ συμπαθητικός, τους πάω και τους 2 με 1000!!!!
Για να πώ την αλήθεια, δεν υπάρχει κάποιος που να αντιπαθώ, όλοι είναι συμπαθητικοί!
απλά η Ρόμπιν είναι λίγο "ξενέ"....
γενικά η συγκεκριμένη σειρά είναι :respect: :respect: :respect: :respect:

gate13
13 Οκτωβρίου 2008, 22:58
Barney...και μετα Marshall!αυτοι οι 2 ωρες ωρες α3ιζουν παρα πολυ!

huddy02
13 Οκτωβρίου 2008, 23:12
O BARNEY !!!

zososoulis
6 Φεβρουαρίου 2009, 22:22
barney stinson...ειδικα μετα το 4x14 ....

mikros_elian
25 Φεβρουαρίου 2009, 22:06
Tις ατάκες του Μπάρνευ τις αγαπώ, τη Ρόμπιν όμως τη ΛΑΤΡΕΥΩ. ΘΕΑΑΑΑΑ

smallville
26 Φεβρουαρίου 2009, 03:34
Barney και ξερό ψωμί,ο άνθρωπος δεν παίζεται λέμε!

jack_sheph
19 Μαρτίου 2009, 01:42
Παρόλο που πλέον όλοι είναι κορυφή, ψηφίζω τον Awesome.
Εξ αρχής έκλεψε την παράσταση, και όσο συνεχίζει γίνεται όλο και καλύτερος.

sirina
19 Μαρτίου 2009, 02:18
Ολοι μαζι κανουν το πακετο αλλα Μπαρνευ και Λιλυ ειναι οι αγαπημενοι..

Vagelis88
14 Σεπτεμβρίου 2009, 02:34
1ος Barney φυσικά :respect:
2η η Robin(Canada rulz!)
Marshall,Ted και Lily είναι ένα επίπεδο πιο κάτω.Όχι ότι δεν τους πάω,απλά δεν είναι τόσο special :P

nelli_92
14 Σεπτεμβρίου 2009, 18:31
φυσικα ο legendary barney:worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::wor thy::worthy::worthy::worthy:
και επειτα μαρσαλ και ρομπιν

panoslost
14 Σεπτεμβρίου 2009, 23:00
Μπάρνευ θα πω και εγώ αλλά και όλοι οι υπόλοιποι μου αρέσουν πάρα πολύ!!είμαι στα μισά της 3ης σεζόν και είναι καταπληκτική!!

sefiroth
23 Σεπτεμβρίου 2009, 14:20
Ολοι ειναι καλοι εκτος απο τον ΤΕΝΤ....καποιος να του δωσει μπουνια, τι σπαστικη φατσα κια φωνη ρε γμτ!

Μαρσαλ ειναι ο αγαπημενος μου εδικα μετα το μαστιγιο εχει ανεβει πολυ στα ματια μου, ο καλος κωμικος δεν χρειαζεται να κανει πολλες φιγουρες ( οπως ο Μπαρνευ, ο οποιος ναι μεν καλος και εχει ωραιες ατακες αλλα κουραζει μετα απο ενα σημειο).

antreas9
28 Σεπτεμβρίου 2009, 13:36
Barney ΘΕΟΣ :)

Kid_Cosmonaut
7 Οκτωβρίου 2009, 03:08
Για μένα ο Barney ΕΙΝΑΙ η σειρά! Μετά ο Marshall και μετά οι υπόλοιποι!

sofos
7 Δεκεμβρίου 2009, 17:29
Σε σειρα προτιμησης παει Barney>Marshal>Lily>Robin>Ted.

black.beat
8 Δεκεμβρίου 2009, 07:10
Εντάξει βλέπω το ban να μου'ρχεται αλλά για μένα ο χειρότερος είναι ο Barney.Πραγματικά είναι στιγμές που δεν τον αντέχω :P Στηρίζω Lily γιατί έχει απ΄τις πιο ηλίθιες φάτσες που έχω δει(και μου θυμίζει λίίίγο την Φοίβη).

Snake Plissken
23 Ιανουαρίου 2010, 00:38
http://www.youtube.com/watch?v=Me-zP047gg0

Ion13
17 Μαΐου 2010, 17:23
Μου κάνει εντύπωση που ο Τed που υποτίθεται ότι είναι ο κεντρικός χαρακτήρας έρχεται τελευταίος σε δημοτικότητα. Δεν ξέρω, ίσως είναι ο πιο άχρωμος από όλους τους άλλους. Και εγώ Barney ψηφίζω πάντως, χωρίς τις ατάκες του η σειρά θα ήταν τελείως διαφορετική.

oasic1988
17 Μαΐου 2010, 23:43
Ο Τέντ κατα την γνώμη μου είναι από τους χειρότερους πρωταγωνιστές σε σειρά. Μηδενική ανάπτυξη του χαρακτήρα του, όπως ήταν στον πρώτο κύκλο είναι και τώρα, κλαψομ**νης. Ψήφισα Λίλυ ίσως γιατί της έχω προσωπική αδυναμία λόγω Χάνιγκαν αλλά είναι μορφή. Ο Μπάρνυ είναι απλά έπος, απολαυστικός και καθόλου κουραστικός μετά από πέντε σεζόν. Μάρσαλ και Ρόμπιν επίσης πολύ ιδιαίτεροι και αστείοι χαρακτήρες. Βέβαια τώρα τελευταία έχουν καταντήσει καρικατούρες όλοι τους, δυστυχώς.

Filmfreak
2 Ιουνίου 2010, 06:09
ίσως κακώς ψήφισα έχοντας δει μόνο την πρώτη σαιζόν, αλλά για μένα απέχει πολύ ο αγαπημένος μου χαρακτήρας από τους επόμενους, κάτι που δύσκολα βλέπω να αλλάζει στην συνέχεια...

το κακό σύμφωνα με την εικόνα που έχω για την σειρά προς το παρόν, είναι οτι οι χαρακτήρες της αν και πλέον μου φαίνονται πιο δεμένοι από την αρχή και βγάζουν αναμφισβήτητα πολύ γέλιο όλοι μαζί, από μόνοι τους ο καθένας, προσωπικά δεν μου λένε τίποτα...

φυσικά εξαιρείται ο υπέρτατος Barney, ο οποίος είναι κατά την γνώμη μου από τους καλύτερους χαρακτήρες που έχουν περάσει από sitcom και πιστεύω οτι έχουν δώσει μεγάλη βάση σε αυτόν οι δημιουργοί της σειράς...οι ατάκες, το στυλάκι του, όλος είναι απίστευτος και με κάνει να λιώνω κάθε φορά, όσο και αν τον βρίσκω κυνικό και φαλλοκράτη σαν χαρακτήρα...ή μάλλον ακριβώς για αυτό!!!! είναι τόσο υπερβολικός και αναληθοφανής όπως και οι περισσότεροι χαρακτήρες από κωμικές σειρές βέβαια, που πραγματικά δεν με απασχολεί αν ταυτίζομαι ή όχι μαζί του...απλά απολαμβάνω την κάθε ατάκα του και λιώνω στο γέλιο κάθε φορά!!!

ίσως με άλλη μια εξαίρεση (οριακά όμως) την Λίλυ, θεωρώ οτι όσο καλοί είναι όλοι οι χαρακτήρες του HIMYM σαν σύνολο, τόσο δεν μπορούν να σταθούν με τίποτα από μόνοι τους, σε αντίθεση με άλλες κωμικές σειρές που συχνά βλέπεις οτι ναι μεν προφανώς όλη μαζί η παρέα των πρωταγωνιστών είναι πιο δυνατή, αλλά οι χαρακτήρες είναι πιο καλοδουλεμένοι έχουν την δυναμική να σταθούν όσο να 'ναι και από μόνος του ο καθένας...

anyway, Barney και πάλι Barney και δεν πιστεύω οτι θα αλλάξω γνώμη για αυτό στην συνέχεια!! he is legen........wait for it........dary!!!!!!:respect:

geon565
29 Νοεμβρίου 2010, 20:48
Τεντ!!!```````````

alexandra16
29 Νοεμβρίου 2010, 21:21
ψηφισα και εγω Lily μιας και της εχω μια αδυναμια στην alyson hannigan απο buffy εποχη....αλλα πρεπει να παραδεχτω οτι αν δεν υπηρχε ο barney η σειρα δε θα ηταν η ιδια...

akrivi_4
10 Δεκεμβρίου 2010, 12:32
Barney:thumbsup1
Απλα δεν υπαρχει!! Λατρευω τις θεωριες του!!

kelly_gr
20 Σεπτεμβρίου 2011, 02:50
Δεν νομίζω ότι υπαρχεί άνθρωπος που βαθιά μέσα του δεν εχει ψηφίσει τον ένα και μοναδικό Legendddd....wait for it....Barney <3 AΠΛΑ ΘΕΟΣ!!

konsiliere
29 Σεπτεμβρίου 2011, 03:51
Ο Μπάρνει με τεράστια διαφορά.

tilemaxos
5 Ιανουαρίου 2012, 14:55
barney!ton ksexwrisa amesws!!!!:respect:

Έστερ
25 Οκτωβρίου 2012, 15:24
Εντάξει νομίζω θα πρωτοτυπήσω και εγώ και θα πω....
Barney!! :)
Εϊναι ο βασικός λόγος που βλέπω τη σειρά και τον βρίσκω αξιολάτρευτο ακόμα και όταν λέει τις μεγαλύτερες καμμενιές :p

thanasislost
8 Μαΐου 2013, 01:16
O Μπάρνευ φυσικά!!